Tijs Nijmeijer bezegelt lot Smerdiek; SPS wint derby 'Bij de eerste inhaal had ik al wijting van 27 centimeter lang' Eerste thuisoverwinning WHS, zeperd Noad'67 Vlaggenschip Thol.Boys nog altijd in woelige baren Zure nederlaag Vosmeer Stavenisse weer met lege handen Donderdag 10 november 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Voetbal programma Voetbal Uitslagen Trefzeker Topscorer Onweer bij Noad '67 Vierde klasse ^=01- Zonder zicht op de hoofdprijzen moeten de Thoolse vier deklassers zich tevreden stellen met hun onderlinge competitie. SPS deed daarin zaterdag op Haestinge goe de zaken door Smerdiek in eigen huis met 1-2 te klop pen. Beide Poortvlietse doelpunten kwamen van de voet van Tijs Nijmeijer. Door de overwinning staat de ploeg van Will Raats nu op gelijke hoogte met Smerdiek. De zege werd in het kleedlokaal van de bezoekers gevierd met een soort indianengehuil. „Alsof het kampioenschap is binnengehaald", vatte Raats de nog altijd levende der- bygevoelens samen. Vierde klasse Buitenkansjes Paal Arjan van Moort uit Sint-Philip stand nationaal kampioen hengelen Met opa mee fjl Aan de dijk Tweede klasse Tweede damesteam wint van Walcheren Reserve tweede klasse SPS 2 in mineur Zaterdag 12 november uur Thol. Boys- VVC(vdRest) 14.30 Noad-Zwaluwe(Simonse) 14.30 Nieuwdorp-WHS(vdVelde) 14.30 SPS-ZPR(dBie) 14.30 Wemeldinge-Smerdick 14.30 Kruiningen-Stavenisse(Spek) 14.30 Nieuwdorp 2-Thol. Boys da. 11.15 Noad 2-Kloetinge 3(Priest) 13.30 WHS 2-Zwaluwe 2(Smits) 14.30 SSC 2-SPS 2(Bierings) 14.30 SSV 3-Smcrdiek 2(Simson) 14.30 Thol. Boys 2-WC 2 12.30 Stavenisse 2-Noad 3 14.30 TVC 3-Thol. Boys 3 14.30 Thol. Boys 5-WHS 3 12.30 Halsteren 2-Vosmeer 4 14.30 Halsteren 3-SPS 3 14.30 WHS 4-Bruse B. 5 13.30 Smerdiek 3-VVC 4 14.30 ZPR 4-Noad 4 14.30 SPS 4-Seolto 5 14.30 Zondag 13 november uur Vosmeer-Nw.Borgvliet 14.30 WW 4-Vosmeer 2 9.30 Vosmeer 3-NSV 6 10.00 Tweede kl.: Zaamslag-Thol. Boys 1-1. Derde kl.: WHS-Duiveland 4-3. Rust Roest-Noad 4-0. Vierde kl.: Smerdiek-SPS 1-2. Stave nisse-Yerseke 0-4. Vijfde kl.: Rimboe-Vosmeer 3-2. Dames: Smerdiek 2 da.-Walcheren 8-0. Tweede kl. res.: Amemuidcn 3-Noad 2 4-0, SPS 2-Neo 2 0-1. Kloctinge 4-WHS 2 2-2. Derde kl. res.: Smerdiek 2-Spui 2 0-3, Internos 15-Thol.Boys 2 scheidsrechter niet opgekomen. Vierde kl. res.: WHS 3-Halsteren 2 3- 2, Vosmeer 4-Zwaluwe 3 2-0. Thol.Boys 3-PCP 7 2-4. Thol.Boys 4-Alliance 2 5- 0, Noad 3-Cortgenc I afgelast. Vijfde kl. res.: WHS 4-7.PR 4 8-6. SPS 3-Dinteloord 3 1-1. Noad 4-Halsteren 3 1-5. Moe 9-Smerdick 3.4-2, FSV 4-SPS 4 4-0. Jeugd: HSC-WHS A 8-1, Kruiningen- WHS C 5-1. WHS Dl-Kapelle 3-5, Nw. Borgvliet-WHS D2 4-2, WHS D3-HSC 4-1. WHS El-NVS 3-6. WHS Fl-Hal- steren 0-3, WHS F2-NVS 2-0, WHS F3- Halsteren 0-5. Meto-WHS F4 1-5; Goes- SPS C 2-10. SPS Dl-Welberg 1-1, Steenbergen-SPS Fl 0-9, SPS F2-Hal- steren 1-3; WW-Vosmeer B 2-2, Vos meer meisjes-BSC 7-2, Noordhoek-Vos meer C 3-0, Vosmeer E-SPS E 4-0, WC-Vosmeer Fl 6-0. WC-Vosmeer F2 2-1; Halsteren-Noad A 2-2, Noad B- Noordhoek 3-1, Noad C-Smerdiek C 7- 4. Wolfaartsdijk-Noad D 3-5, Noad E- Smerdiek El 0-6, Halsteren-Noad Fl 3- 2, Noad F2-Gastel 5-1; Stavenisse C-Mevo 0-2; Steenbergen-Smerdiek E2 6-2, Smerdiek E3-Steenbergen 6-5, Smerdiek F1-Steenbergen 5-3. Welberg- Smerdiek F2 1-4, Cluzona-Smerdiek F3 0-1. Erik van Haaften (Smerdiek) 12 John Vroegop (Vosmeer) 9 Tijs Nijmeijer (SPS) 8 In het Eendrachtbode topscorer klassement is Lars Steijn van de derde plaats verdrongen. SPS'er Tijs Nijmeijer scoorde in het streekduel tegen Smerdiek twee keer en passeerde de Noad-speler daardoor in de lijst. Ook Perry Snoep van WHS vond zaterdag twee keer het net. Verder scoorden Niels Hopmans (Thol. Boys), Le on de Witte en Hans Leune (WHS), Gert-Jan van Ham (Smer diek), John Vroegop en Niels Ha- vermans (Vosmeer). Voor laatstge noemde was het de eerste compe titietreffer. De Thoolse derdeklassers blijven wisselvallig presteren. WHS liet in het cruciale duel met Duiveland in één wedstrijd zelfs twee gezichten zien. Na een 1-3 achterstand bij rust, trokken de Setallanders in de tweede helft de zege alsnog naar zich toe: 4-3. Door de eerste thuisoverwinning van het seizoen heeft de ploeg van Cees Stoutjesdijk in ieder geval acute degradatieproblemen afgewend. Uitblinker Egbert Moerland had een aandeel in alle doelpunten. Noad '67 liet zich zaterdag na enkele goede partijen in Eindhoven eenvoudig aftroeven door Rust Roest: 4-0. Witte bekroonde zijn prima tweede helft met de winnende treffer: 4-3. In de resterende speeltijd kwam de zege niet meer in gevaar. Cees Stoutjesdijk haalde na afloop opge lucht adem. „Dit zijn wedstrijden waar je het nodige zweet onder je armen voelt. Dat we dit nog recht weten te breien geeft vertrouwen voor de toekomst. Zeker Leon de Witte heeft na rust fantastisch ge speeld. Ik denk dat het zijn beste helft was sinds ik hier trainer ben. Hij was een voorbeeld voor de an deren." Bij Noad '67 hadden ze besloten om van de reis naar Eindhoven meteen maar een sociale gebeurtenis te ma ken. Na afloop ging de selectie en begeleiding naar een kampeerboer derij in Hapert en werd 's nachts de beroemde discotheek Time Out be zocht. Met dj Mental Theo achter de draaitafel gingen de spelers uit hun dak. De iets oudere trainer Ton van der Spaan keek zijn ogen uit bij de lichtshow. „Ik heb nog nooit zoveel onweer gezien." 's Middags rond kwart over vier had ook het gezicht van de oefenmeester uit Oude-Ton- ge nog op onweer gestaan. Zijn pu pillen lieten zich bij Rust Roest sim pel van de mat spelen: 4-0. In de openingsfase ging het nog wel met de Fluplanders. Arjan Moerland zag zelfs een vrije trap op de lat eindi gen. Ook Martijn Reijngoudt lukte het nog een keer om gevaarlijk dicht in de buurt van het Eindhovense doel te komen. Halverwege de eerste helft nam de thuisclub echter de lei ding. In kort tijdsbestek volgden nog twee treffers, zodat Noad na een halfuur voor een onmogelijke missie stond. Tot overmaat van ramp viel Martijn Reijngoudt nog voor de pau ze uit met een knieblessure. Kort na de hervatting liep Rust Roest uit naar 4-0 door een strafschop, waar bij doelman Michael Hartogs niet mocht klagen dat hij er met geel van af kwam. De Brabanders namen gas terug, zodat Lars Steijn en Koen van Dijke nog kansen kregen om de eer te redden. Het zat er zaterdag echter absoluut niet in bij Noad. Van der Spaan zocht de offday vooral in de gebrekkige voorbereiding. „Zo'n verre uitwedstrijd met auto's doen is natuurlijk niet ideaal. De jongens zijn elkaar bijna twee uur kwijt. Tot tien minuten voor de wedstrijd drup pelden er nog spelers binnen. Het was een ramp." Halverwege het duel met Duiveland leken zich donkere wolken boven sportpark de Waaje samen te pak ken. In feite kwam de bui al na vijf minuten opzetten. Alle goede voor nemens vielen in duigen toen Hans van den Ouden in de opbouw in de fout ging en de spits van Duiveland alleen op doelman Anton Elenbaas kon afgaan: 0-1. Het lukte WHS niet om na deze tegenvaller vat op het spel van de bezoekers te krijgen. Ook een snelle gelijkmaker, een kopbal van Hans Leune uit een hoekschop van Egbert Moerland, zorgde niet voor de ommekeer. Dui veland was de betere ploeg en kon dat ook zijn omdat WHS teveel ruimte bood. Halverwege de eerste helft leidde een slippertje van Den nis Oosdijk een gevaarlijke uitval in, waarbij de bezoekers op de rand van buitenspel voor 1-2 zorgden. In de 39e minuut leek WHS voor een onmogelijke opgave te staan, na weer twijfelachtig uitverdedigen. Van net buiten het zestienmeterge bied werd doelman Elenbaas met een dwarrelende boogbal ver schalkt: 1-3. Bijna lukte het de thuisclub om nog voor de pauze de aansluitingstreffer op het bord te krijgen. De lat stond bij een vrije trap van Perry Snoep echter in de weg. Ook Matthijs Bruijnzeel kreeg op aangeven van Hans van den Ou den nog een mogelijkheid. De mid denvelder schoot voorlangs, zodat WHS met een 1-3 achterstand de kleedkamer opzocht. In het tweede bedrijf liet de thuisclub zich plots van haar beste kant zien. Met gedre ven spel. waarbij aanvoerder Leon de Witte het voortouw nam. werd Duiveland teruggedrongen. Na een kwartier leverde het offensief resul taat op. Egbert Moerland werd in de diepte weggestuurd door Michel Mosselman en de linkerspits legde de bal op maat terug, voor de voeten van Perry Snoep die koelbloedig de 2-3 inschoot. Voor WHS het teken om met nog meer inzet op zoek te gaan naar de ontsnapping. In de 70e minuut werd Egbert Moerland op nieuw gelanceerd, ditmaal door Dennis Oosdijk, en weer volgde een voorzet op Snoep: 3-3. Een overtre ding op de doorbrekende Moerland leverde WHS tien minuten voor het einde een strafschop op. Leon de Yerseke bleek zaterdag een maatje te groot voor Stavenisse. Ondanks dapper verweer moest het team van Rien Smits op eigen veld met 0-4 buigen. Stavenisse blijft daardoor in de onderste regionen. Toch was elf talleider Adrie Knuist niet ontevre den. „We hebben goed gevoetbald en onze huid zo duur mogelijk ver kocht. Maar zelfs dan kom je tegen een ploeg met de kwaliteiten van Yerseke gewoon te kort." Het zat Stavenisse in de aanloop naar het duel met de club uit het vis sersdorp al niet mee. De jonge lingen Marco Oosdijk en Patrick van Haaften hadden verplichtingen op school, zodat Colin Slokkers en Martin Neele hun opwachting maakten in de basis. Na een kwar tier moest ook de altijd gevaarlijke Jeremy Gierman het veld ruimen met een enkelblessure. Voor hem kwam Jacco Knuist in de ploeg. Op dat moment hadden de bezoekers al de leiding genomen met een kopbal door de lange spits: 0-1. Uit een vrije trap van net buiten het zestien metergebied werd het nog voor de pauze 0-2. Het lukte Stavenisse niet om de sterke defensie van de Beve landers in het nauw te brengen. Met het geblesseerd afhaken van Mario Smits in de 50e minuut verdween ook de laatste angel uit de frontlijn van de thuisclub. Het werd 0-3 toen de ongelukkig spelende doelman Robert Lindhout de bal precies in de voeten van een Yerseke-speler duwde. Met een door de wind ge stuurd afstandschot werd het zelfs 0-4. Gert-Jan van Ham (links) en Wiljan Lisseveld gaan de strijd aan. Rechts volgt Nourdin Achahar het duel. SPS verdiende de zege, omdat het zich gevaarlijker toonde in het zes tienmetergebied en meer kansen af dwong. Met regisseur Mohammed Allali aan de knoppen speelde Smerdiek dominanter maar strandde het keer op keer op de door Erwin Feijtel goed georganiseerde verde diging van de bezoekers. In de ope ningsfase was Smerdiek achteraf gezien nog het meest dreigend. Op de doellijn speelde Wiljan Lisseveld ongewild voor schietschijf bij een inzet van dichtbij van Ad Pipping, waardoor een vroege voorsprong voor de thuisclub uitbleef. Ook Nordin Achabar kreeg een kans na mistrappen van Johan Scheermeijer. De begaafde middenvelder, in het tactisch spel van beide coaches belast met het bewaken van de ge vaarlijke Wiljan Lisseveld en daar door vaak defensiever spelend dan hij misschien wilde, produceerde slechts een zwak schot. Uit het niets nam SPS in de 18e minuut de lei ding. De roodwitten kregen de treffer in de schoot geworpen door Gert Jan van Ham die in het cen trum van de defensie de niet altijd balvaste Pipping aanspeelde, wat de attente Nijmeijer prompt een niet te missen kans bood: 0-1. Smerdiek was even helemaal de kluts kwijt. Bij de volgende aanval vuurde Mar tin Quist, aangespeeld door Jaco Jansen die door zijn directe tegen stander Soulyman El Bouazzaui volledig was losgelaten, op de paal. In de 25e minuut leek Wiljan Lis seveld op weg naar een grotere voorsprong toen de Smerdiekse bui tenspel mislukte. De linkermidden velder had enkel doelman Alex Stoutjesdijk nog voor zich, kon bei de hoeken uitkiezen en schoot ver volgens hopeloos naast. „Op dat moment hadden we niets voor ons zeggen gehad als we met 0-2 of 0-3 hadden achter gestaan", erkende Smerdiek-trainer Ruud Linders na afloop. „Toch vind ik dat we over de gehele lijn wel een punt verdienden. We waren vandaag de betere ploeg. We gaven alleen de doelpunten te gemakkelijk weg en konden voorin te weinig afdwingen. Hoewel er veel strijd was, hebben we gewoon niet slim genoeg gevoetbald." In het laatste kwartier voor de pauze herpakte Smerdiek zich. El Bouaz zaui gooide er een fraaie solo uil na dat doelman Dennis Boer bij het meevoetballen in de fout was ge gaan. De Smerdiekse middenvelder liep zich vast op de vijfde en laatste horde, zodat die mogelijkheid in schoonheid stierf. Na goed voorbe reidend werk van Achabar kwam de door Mare Smits goed in bedwang gehouden Erik van Haaften een teennagel tekort om de gelijkmaker in te tikken. Een omhaal van de ver der onzichtbare Jordy Hage werd door de kleine Boer met moeite on der de lat vandaan gehaald. Kort voor de pauze wees scheidsrechter Fase naar de stip toen Feijtel al te opzichtig aan de noodrem trok in een duel met Van Haaften. Gert Jan van Ham maakte vanaf elfmeter geen fout: 1 -1Kort na de hervatting kwam SPS weer op voorsprong. Bij een hoekschop werd Nijmeijer voorbij de tweede paal geheel vrij gelaten en met dat soort buitenkans jes weet de Poortvlietse topscorer doorgaans wel raad. Zonder aarze ling nam hij de door Wiljan Lis seveld perfect voorgezette bal op de pantoffel: 1-2. Bijna kwam de thuis club vanaf de aftrap op gelijke hoogte. De door Smits voor een maal uit het oog verloren Van Haaf ten schoot echter van luttele meters over de lat. Het bleek de laatste kans voor Smerdiek van de middag. Tot grote teleurstelling van Linders. „Het lukte ons maar niet om die bal in de zestien te pompen. En dat is tenslotte wel het gebied waar wed strijden worden beslist." In de slotfase kreeg SPS meer ruim te en daardoor de beste kansen op nog een doelpunt. Nijmeijer werd door Lisseveld nog een keer in rian- De 15-jarige Arjan van Moort uit Sint-Philipsland is zaterdag met grote overmacht Nederlands kampioen kustvissen tot en met 15 jaar geworden in Zoutelande. Van Moort van hengelsportver eniging De Makreel haalde in drie uur zestien vissen binnen met een totale lengte van 371 centimeter. Hij liet zijn naaste concurrenten ver achter zich. Tweede werd clubgenoot Patrick van Sas, derde en vierde Jeroen den Engelsman en Freek Fase van De Zeebaars uit Scherpenisse. Er waren dertig deelnemers aan de start verschenen op het strand tus sen Zoutelande en Dishoek. „Bij de eerste ingooi haalde ik gelijk al een wijting van 27 centimeter binnen. De draai daarna had ik een schar en een wijting tegelijk. En dat bleef zo maar doorgaan." Volgens Van Moort is zijn succes vooral te danken aan het feit dat hij ver uitgooide. „Je weet van te voren dat wijting en gul (jonge kabeljauw -red.) van ver komen en in dieper water zwemmen. Dan moet je ge woon ver ingooien." Van Moort wierp zijn lijn met lood en aas dan ook steeds ongeveer 120 meter het Noordzeewater in, vertelt hij. „Platvis zat dichter uit de kant, op dertig meter ongeveer." Arjan had één dag voor de wedstrijd iemand gesproken die de stek op Walcheren kende. „Ik was in Ber gen op Zoom in een hengelsport winkel en hoorde van iemand die daar vijftig wijlingen had gevangen. Maar dat je ze wel ver moest halen. Ik ben ook meteen begonnen met ver gooien. En hel kwam goed." Omdat er tijdens de wedstrijd een stevige zuidwestenwind waaide en omdat Van Moort ver uit wilde gooien, gebruikte hij een loodje van 200 gram. Arjan stond gunstig, zegt hij. Naast een rij palen (golfbrekers) zodat hij geen last had van de wind. „Maar ik had er ook geen last van dat de lijn in de rij palen terecht kwam." Van Moort gebruikte aan de drie haakjes aan zijn onderlijn verschil- plaats was voor Marco Glasbergen van de Makreel. Van Moort is een fervent hengelaar. Hij vist vanaf 2002 bij De Makreel in zijn woonplaats waar ook zijn va der, zijn oom en zijn grootvader ac tief lid van zijn. „Maar ik ging als kind ook al met mijn vader en mijn opa mee naar de zeedijk. Nu vis ik veel grote wedstrijden met de club en doe ik mee aan open Deltawed strijden. Er zijn er acht per jaar. Om mee te doen in het eindklassement moet je er aan vijf meedoen. Dit jaar heb ik er aan vier meegedaan." Bij de Makreel laat Arjan ook dui delijk van zich spreken. Voor de derde keer wordt hij jeugdkam pioen, zo is de verwachting. Arjan kreeg tijdens de huldiging na afloop een medaille, een vaantje en een Delfsblauw bord. Arjan van Moort uit Sint-Philipsland was een klasse apart bij de jeugdvissers op het Nederlands kampioenschap in Zoutelande. lende soorten aas; zagers, messchel pen, pieren en slikzagers. „En dan maar kijken waar je het meest mee vangt." Wijselijk houdt Arjan ver volgens zijn mond. Een visser be waart immers zijn geheimen. Naast wijting en gul ving Van Moort ook schar, bot, twee zee baarsjes en twee steenbolkjes. Twee keer zat de lijn vast. Dat gebeurde toen het water opkwam. De wed strijd begon met afgaand water, twee uur en een uur opgaand tij. Van Moort wist dat hij goed stond te vissen. Zijn vader was controleur in een vak naast het vak waar zijn zoon stond te vissen. En de vader van nummer twee en clubgenoot van de Makreel Patrick van Sas uit Oosterland was controleur in het vak van Arjan. „Het was gauw be kend. Toen ik acht vissen had, had Patrick er vier en ik bleef maar doorvangen. Toen ik er twaalf had en Patrick vier toen dacht ik wel dat ik kampioen zou worden." De Makreel deed het overigens goed op het kampioenschap. Num mer twee werd Patrick. Die ving zes vissen met een totale lengte van 126 centimeter. Een verschil van maar liefst 245 centimeter. Waar mee Arjan een afgetekende winnaar werd. Ook de Zeebaars uit Scherpenisse scoorde hoog. Op nummer drie ein digde Jeroen den Engelsman en op nummer 4 Freek Fase. De tiende Arjan zit in de laatste klas van het Groencollege, een vmbo-opleiding in Sommelsdijk. Hij wil na het afron den van de studie gaan werken. In de staalbouw. Maar hij blijft wel vissen. Andere hobby's heeft Arjan niet. „Ik ben graag lekker bezig aan de dijk. Buiten. Ik zie het zeker als een sport. Elk dingetje telt. Je kan verschillen de technieken toepassen. Het wordt in een team ook altijd besproken. En zo komt je natuurlijk ook verder." De overige Thoolse deelnemers in de B-categorie: 12. Bart de Ruijter van de Makreel, 15 Jeromy van Houdt van de Zeebaars en 20 Corné Wester- laken en Jan Lennard Kempeneers van de Zeebaars ex aequo. In de A-categorie eindigde Martijn Westdorp (lid van de nationale selec tie) van de Zeebaars op de vijfde plaats. Twaalfde werd zijn clubge noot Arjan Heijboer (ook lid van de selectie), 16. Peter Verwijs van de Makreel, 21David van de Velde van de Oosterscheldevissers, 22. Bram Gunter en 23. Jan Kodde van de Zee baars, 29. Kevin Koop van 't Schar retje. Tholense Boys kwam bij het eveneens in de onderste regionen verke rende Zaamslag niet verder dan 1-1. Door de remise blijft de status quo in de degradatiezone gehandhaafd. De ploeg van André Maas liet met name in de eerste helft enkele goede kansen op een hogere score onbe nut. Bijna moest daarvoor in de slotfase de tol worden betaald. Doel man Marius Bal redde in die laatste minuten het ene punt. Maas had na afloop vraagtekens over de weerbaarheid en de kwaliteit van zijn elftal. „We raakten op het laatst de kluts helemaal kwijt. We hebben het niet volwassen genoeg uitgespeeld." Het leek er verdacht veel op dat de spits van de thuisclub op de bal ging staan en daardoor onderuit ging, de arbiter wees echter gedecideerd naar de penaltystip. Vanaf elfmeter werd het 1-1, meteen het moment dat de ineenstorting van de bezoekers be gon. Het lukte niet meer om de bal in de ploeg te houden en de ruimte tussen de linies bood Zaamslag alle kans om gevaarlijk door te stoten. Dankzij Bal, die tot tweemaal toe vrij voor hem opduikende Zeeuws- Vlamingen de voet dwars zette, luk te het de bezoekers om in ieder geval het ene punt over de streep te trek ken. Tholense Boys miste zaterdag Ronny de Graaf (geschorst) en Hi cham Benhammou (blessure). Mou- rad Tihani begon op de bank, Na een halfuur haakte Arie Draaijer met een pijnlijke hamstring af en werd ver vangen door Rick van de Velde. On danks de mutaties vond Maas dat zijn ploeg een uitgelezen kans om afstand te nemen van de degradatie zone had laten liggen. „We hebben vandaag twee punten weggegeven. We zijn bijna niet in de problemen geweest, op de slotfase na. Gezien de kansen hadden we dit potje eruit moeten slepen.' Het was in Zeeuws-Vlaanderen be slist geen hoogstaande partij. Wel le verden beide partijen veel strijd. Kansen waren er weinig, totdat de bezoekers kort voor de pauze stevig aanzetten. Op links brak Jeroen Nieuwkoop gevaarlijk door en na een combinatie met Piet de Graaff moest de inzet van de lijn worden gehaald. De in de diepte wegge stuurde Michael de Jong wist op het nippertje niet de inkomende Jan de Graaff te bereiken, zodat ook die kans voorbij ging. Op slag van rust nam Tholense Boys toch de leiding. Johan Schot veroverde de bal, zette Chris Jansen aan het werk en uit diens voorzet kopte Niels Hopmans onberispelijk binnen: 0-1. In de tweede helft waagde het tot dan be houdend spelende Zaamslag zich meer naar voren. De thuisclub wist wel de nodige hoekschoppen af te dwingen, maar echt in de problemen raakte de Thoolse defensie niet. Een kwartier voor het einde kwamen de Zeeuws-Vlamingen alsnog langszij. te positie gelaveerd, maar sleepte er ditmaal niet meer als een hoekschop uit. Uit de corner kreeg Nijmeijer weer een open kans, maar doelman Stoutjesdijk redde met een krachti ge reflex. In de herkansing vuurde Lisseveld op de paal. Het machtelo ze Smerdiek ging meer en meer te gen zichzelf voetballen. Keeper Stoutjesdijk mocht niet klagen dat Fase volstond met geel toen hij in blessuretijd zijn frustraties de vrije loop liet en Nijmeijer tegen het gras werkte. De arbiter uit Oud-Vosse- meer zorgde mede voor een vlotte derby door beide teams de ruimte te geven, een vrijheid die de acteurs tot de actie van Stoutjesdijk ook niet misbruikten. Raats was blij met de drie punten, ook al omdat steunpila ren als Michel Lisseveld (blessure) en Peter van der Male (ziek) ontbra ken. „Na een moeilijk eerste kwar tier hebben we eigenlijk altijd con trole over de wedstrijd gehad. We hebben na de 0-1 nagelaten om de partij vroegtijdig te beslissen. Ook even voor rust kwamen we er een tijdje wat moeilijker uit en kreeg Smerdiek die terechte strafschop. Verder hebben we het goed georga niseerd en volwassen uitgevoet- bald." Het wisselvallige Smerdiek ziet de kopgroep na de nederlaag uit het zicht verdwijnen. Het lukte Lin ders ook niet om er een vinger ach ter te krijgen. „Het is bij ons net wel, net niet. De ene week spelen we de pannen van het dak en een week later is het weer niets. Daar heeft SPS vandaag keurig van ge profiteerd." Krabbendijke 9 23 30-8 Wemeldinge 9 21 24-10 ZPR'84 '9 19 26-15 Yerseke 9 17 27-6 Smerdiek 9 13 23-15 SPS 9 13 22-19 Kruiningen 9 12 19-18 Mevo 9 12 18-20 Brouwershaven 9 9 16-23 Stavenisse 9 6 14-32 WIK'57 9 4 12-35 Vrederust 9 3 14-44 Een prima start en een slecht einde. Zo kan de uitwedstrijd van Vos meer bij Rimboe het best worden samengevat. In de slotseconden trok de club uit Wouwse Plantage uit een te gemakkelijk weggegeven hoek schop alsnog de zege naar zich toe: 3-2. Even daarvoor had Niels Ha- vermans voor de eigenlijk al niet meer verwachte gelijkmaker gezorgd. Trainer Sjaak Istha treurde. „Zo zie je het koren bloeien, zo stap je zonder punten van het veld. Een zure en onnodige nederlaag." heen. In het zicht van de rust kreeg Vosmeer twee prima mogelijkheden om de zaken recht te zetten. Zowel Michel van Leeuwen als Jacco Va ders kwamen na vloeiende aanval len oog in oog met de Brabantse doelman, zonder het net te vinden. De in de eerste helft geblesseerd af gehaakte en door Hossain Almahm- oudi vervangen John Vroegop werd in het vervolg als aanspeelpunt node gemist. Vosmeer kwam er na rust moeizaam uit en wist niet meer de kansen van voor de thee af te dwin gen. Omdat ook Rimboe niet te zeer meer aandrong speelde de partij zich vooral op het middenveld af. Drie minuten voor tijd gebeurde het wonder. Na voorbereidend werk van Arjen Verkamman scoorde plots Niels Havermans: 2-2. Uit een voor zet van Rini Plompen had Aimahm- oudi even later zelfs de winnende treffer op de schoen. Het doelpunt viel echter aan de overkant, met een schot dat door een woud van spelers achter doelman John Aarnoudse verdween: 3-2. Aansluiting houden met de subtop pers. Dat was de missie waarmee Vosmeer naar de Brabantse bossen was getrokken. De start van de be zoekers was voortvarend. Jacco Va ders had in de openingsfase het vi zier nog niet op scherp staan, zodat een vroege treffer uitbleef. Na een kwartier was het wel raak. John Vroegop werd stevig aangepakt en schoot zelf de toegekende vrije trap in de touwen: 0-1. Rimboe besloot er met fysiek spel een schepje bo venop te doen en met name lichtge wichten als Patrick Heijboer en Niels Havermans gingen op het middenveld kopje onder. Op het moment dat verdediger Arno Deur- loo wegens een blessure even buiten de lijnen was, kwam de thuisclub langszij: 1-1. Meteen kwam er door slecht ingrijpen in de Vosmeerse de fensie nog een tweede treffer over- Het tweede damesteam van Smerdiek won zaterdag met ruime cijfers van hekkensluiter Walcheren. Esra Bicer maakte een hattrick. De wedstrijd duur de slechts drie minuten toen de thuis club al op voorsprong kwam. Na een dieptepass van Roxanne Smits, was Mirjam Bosters de verdediging te snel af en kon ze de 1-0 binnenschieten. Na tien minuten volgde een mooie combi natie van Roxanne Smits en Esra Bicer en werd vervolgens de bal door Simone Scherpenisse goed ingeschoten; 2-0. Jette van der Kleijn schoot uit een cor ner van Roxanne Smits twee minuten later de dames op veilige afstand: 3-0. Walcheren zat in de verdrukking. Bicer schoot de bal op de kruising. Smerdiek was sterker en drong aan. Er waren vol op kansen maar doelpunten bleven uit. Zo zag Irma Hage in de 40ste minuut haar schot op de paal belanden. Na de rust kon Smerdiek de voorsprong uitbouwen. Irma Hage wist na 55 minu ten de bal mooi in de kruising te laten verdwijnen: 4-0. Petra Klippcl bracht enkele minuten later de stand op 5-0. Ze kwam van de linkerkant opzetten en schoot meteen raak. In de zestigste mi nuut werd Esra Bicer gelanceerd en zij maakte het zesde doelpunt voor Smer diek. Vijf minuten voor het einde kopte zij uit een vrije trap op de lat. maar in de rebound schoot ze haar ploeg naar een 7-0 voorsprong. In de laatste mi nuut werd het nog 8-0. Weer was het Esra Bicer die op een pass van Petra Klippel raak schoot. Een hattrick voor Bicer en een ruime overwinning voor Smerdiek. Het reserveteam van SPS speelt tot dusver een ongelukkig seizoen en zakt steeds verder weg in de tweede klas re serve. In Poortvliet werd zaterdag een 0-1 nederlaag geleden tegen het reser veteam van Neo '25. Ook in dit duel werd duidelijk dat SPS zeer moeizaam tot scoren komt. De serie onbenutte doelkansen voor rust was tekenend voor het scorend onvermogen van de thuisploeg. Het lukte bij de rood-wit- ten steeds net niet. Johan Uijl, René van Vossen. Berrie Hage. Dick Uijl. Sjaak Quist. Ab v.d. Belt en Peter Noordijkc kwamen allen in kansrijke positie, maar de verdiende treffer bleef uit. Het defensief ingestelde Neo zorg de met uitvallen voor gevaar, waarbij vooral de kopsterke aanvallers voor dreiging zorgden. Op slag van rust openden de bezoekers de score. Na een ijzingwekkende stilte tijdens de rust werd besloten dat Peter Noor- dijke achter zou blijven in de kleedka mer en Wim de Groen voor hem in het veld zou komen. Na tien minuten spe len in de tweede helft stond Corné v.d. Male zijn plaats af aan Robert Slooten van het derde team. Doordat de verde diging van Neo sterk georganiseerd was slaagde SPS er niet in de gelijk maker te forceren. Ab v.d. Belt was met een kopbal tegen de lat nog het dichtst bij de verdiende gelijkmaker. Daarvoor waren Johan Uijl en René van Vossen ook al in kansrijke positie geweest. SPS verspeelde opnieuw pun ten. zodat in mineurstemming het veld werd verlaten.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 15