Drachtige merrie in Krabbenkreek Ark zwaait schoonhoudster uit Mensen helpen geeft een goed gevoel Bevriezen van huren wordt breed gesteund Extra geld nodig voor inhaalslag restauraties Groen van Prinsterer van zeven naar acht klassen Kap populieren op Puitsedijk Polikliniek heropend Voedselactie in supermarkten Wolter Kroes in Haestinge Vrijwilliger van het jaar Sportaccommodaties, dorpshuizen, peuterzalen Een ruime raadsmeerderheid stemt er mee in om volgend jaar de huurtarieven van gemeentelijke accommodaties niet te verhogen. Alleen de SGP houdt vast aan de in juni afgesproken 10% verhoging. „We zijn voorstander van een consistent beleid", zei H. Geluk onlangs in de com missie bestuurszaken. Kostendekkend Declaratiefonds Jolanda van Kolthoorn uit Sint-Philipsland leidt de drach tige merrie Fanny van Broedershof het water van de Krab benkreek in. Het paard van Leo van Nieuwenhuyzen stapt zaterdag rustig door het water bij de haven van het dorp. Donderdag 3 november 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Motie CDA en PvdA in staten breed gesteund De Zeeuwse staten vinden dat de Tweede Kamer vol doende geld beschikbaar moet stellen om de restauratie achterstand bij rijksmonumenten weg te werken. Een motie hierover, ingediend door het Thoolse CDA-staten- lid J. van de Merbel en zijn PvdA-collega mevrouw J.H.J. Hooymeyer, kreeg brede steun in de statenverga dering. De VVD vond de motie 'weinig effectief' en stemde als enige tegen. Weinig effectief De Groen van Prinstererschool in Scherpenisse groeit van 172 leerlingen nu naar 192 in 2009. Dat is de prog nose van het bestuur. De school wordt uitgebreid met twee lokalen en een ronde ruimte voor leerlingen die ex tra aandacht nodig hebben. Omdat er op een schouw- strook van het waterschap wordt gebouwd, is een wijzi ging van het bestemmingsplan nodig. Daags voor haar 65e verjaardag is To Voshol-Hartog uit Oud-Vossemeer verrast door leerlingen en personeel van basisschool De Ark. De kinderen uit de groepen 6, 7 en 8 stonden donderdagmiddag op de stoep om mevrouw Voshol en haar man Kees naar de school te begeleiden. De schoolschoonhoudster ging na bijna twintig jaar met pensioen. Marion de Jager-Capelle volgt haar op. Vrijwilliger van de toekomst 2004 Hermen Geluk uit Sint-Philipsland: Druk bezig Totaal verrast was hij. Pas toen hij naar voren werd ge roepen om de prijs in ontvangst te nemen, drong het tot hem door. Hermen Geluk uit Sint-Philipsland staat er nog van te kijken dat hij in 2004 de onderscheiding 'Vrijwilliger van de toekomst' won. „Ik vind nog steeds dat de prijs eigenlijk alle vrijwilligers van de jeugdraad toekomt," blikt de 18-jarige Hermen bescheiden terug. Het achterwege laten van de huur verhoging is een eenmalige zaak. Burgemeester en wethouders kwa men ertoe omdat de gemeenteraad een verband legt tussen het subsi diebeleid en de accommodatietarie ven. Het college wil om die reden eerst de besluitvorming afwachten over de herijking van het subsidie beleid. Dat voorstel kreeg brede steun in de commissie. „We zijn als raad niet aan de herijking van de subsidies toegekomen omdat we het niet eens zijn. Dus is het vanzelfsprekend dat de tarieven niet verhoogd worden", zei P. van Belzen (CU). Voorgaande maanden is gebleken dat er in de gemeenteraad geen unanimiteit be staat over de doelstelling van de subsidieverordening, met name over een mogelijke bezuiniging. Door alle gepleegde en nog geplan de investeringen in de accommoda ties betekenen de kapitaalslasten een fikse aanslag op de gemeentebe groting, stelde Geluk. Omdat er bo vendien bij de behandeling van de kadernota is afgesproken dat de be groting sluitend moest zijn, en er door het voorstel een gat van 25.(XX) euro ontstaat, voelt de SGP er niet voor om de tarieven ongemoeid te laten. Temeer daar b. en w. het uit de algemene reserve willen bekosti gen. „En na de herijking moeten de tarieven misschien wel een stuk for ser omhoog. En dan zouden we de verenigingen nu blij maken met een dooie mus", zei Geluk. Verschillende commissieleden we zen de SGP'er er op dat het voorba rig was om over hogere toekomsti ge tarieven te spreken. „Kijkt u behalve naar het financiële ook eens naar het sociale aspect. Straks zijn de accommodaties onbetaal baar en lopen de kinderen over straat", reageerde M. Ligtendag- Quist (CDA). „Als de tarieven te hoog worden, blijven de accommo daties leeg staan. Dus oppassen om ze kostendekkend te maken. Wij kiezen voor leefbaarheid", zei E.M. van der Wal-Vermeulen (PvdA). Ook CDA-fractievoorzitter J.P. Bout vond dat een kostendekkend tarief niet gevraagd kan worden omdat de verenigingen financieel gezond moeten blijven. De chris ten-democraten voerden de afgelo pen maanden gesprekken met veel sportverenigingen. „Daarbij bleek de nood soms hoog te zijn. We zijn dan ook blij met uw voorstel, want we bereidden een motie voor met dezelfde strekking", aldus me vrouw Ligtendag. Geluk reageerde dat hij het woord kostendekkend niet in de mond had genomen. Maar zijn standpunt was voor wethouder Heijboer van finan ciën 'een duidelijk signaal'. Verder liet hij mevrouw Van der Wal weten dat het declaratiefonds, waarop mensen met een uitkering een be roep kunnen doen voor een bijdra ge, nog altijd bestaat. Met het verhogen van de tarieven van beide zwembaden met tien pro cent had niemand een probleem. Borstrock-toetje. Zaterdag 5 no vember kan men in 't Wagenhuis in Nieuws-Vossemeer terecht voor een toetje van het Borstrock-festival. Rockformatie Blazt zal dit minifes- tival openen, waarna de bands Pre sent Danger en Sequoyah Rocking Team hun Borstrock-optreden nog eens dunnetjes over doen. De avond begint om 20.00 uur. Staatbosbeheer begint dinsdag met het kappen van ruim 130 populie ren aan de Puitsedijk in Tholen. De werkzaamheden worden uitgevoerd in het kader van het kap- en beplan tingsplan Tholen en nemen onge veer 4 weken in beslag. Het verkeer zal ter plekke worden omgeleid. Het kap- en beplantingsplan voor Tholen is al enige jaren in uitvoe ring en zal nog enkele jaren duren. Het plan voorziet in het vervangen van de oude populieren op de dij ken. De bomen werden 45 jaar ge leden massaal aangeplant en komen nu gezamenlijk aan het einde van hun levensloop. Het uitwaaien van dode takken veroorzaakt een gevaar voor de verkeersveiligheid en over last voor omwonenden. De takken worden gesnipperd afgevoerd naar de energiecentrale in Cuijk. Het rooien van de bomen had eigenlijk in februari plaats moeten vinden, maar werd uitgesteld door de aan wezigheid van vroege vogelnesten. Op de plekken waar populieren ge kapt zijn, worden zo snel mogelijk weer nieuwe bomen geplaatst. Om meer variatie te krijgen, worden verschillende soorten gebruikt. Zo worden op de Thoolse dijken naast populieren ook okkernoten, essen en eiken teruggezet. Op veel dijken komen nu al bijzondere planten voor. Dit komt door dat er geen be strijdingsmiddelen en bemesting wordt toegepast. Steeds meer dij ken worden beheerd als bloemdijk. Deze dijken worden niet begraasd door runderen of schapen, maar worden gehooid. De bodem ver schraalt, zodat de natuurlijke en bloemrijke vegetatie een nieuwe kans krijgt. VERVOLG VAN VOORPAGINA wenhuyzen. De 16-jarige Jolanda is ook gek op paarden. Ze zat vier jaar op paard rijles, vertelt ze. „Maar het begon een beetje te duur te worden." Sa men met Daniëlle berijdt ze af en toe de paarden van de Punthoeve. Het waden door het water is goed voor de benen van de knollen, zegt Van Nieuwenhuyzen. „Het zoute water zuivert. Zeker als ze kleine wondjes aan de benen hebben. Dat gebeurt als ze in de winter lang op stal staan." De boer verhuurt de paarden ook voor de stroafeesten op Schouwen, die elk voorjaar wor den gehouden. Grote groepen paar den trekken dan naar het strand en gaan met hun berijders het water in. Op Tholen en Sint-Philipsland is het geen traditie, maar het was in de periode dat de boeren enkel paar den hadden wel gewoon om ze in de Oosterschelde te laten waden. In het dialect wordt dat pootje baden zommen genoemd. Zommen zuvert. De merrie is een van de 25 trek paarden uit de stal van Van Nieu wenhuyzen van de Punthoeve. De boer gebruikt ze af en toe om zijn land te ploegen. En Fanny was laatst nog actief op ploegwedstrij- den in Reusel en Rucphen, vertelt hij. De merrie is 5,5 jaar oud en is nu zo'n acht maanden drachtig. De paarden dragen elf maanden. Fanny is op 3 februari 'uitgerekend.' Daniëlle Neele (13) haalde Fanny op om de merrie 'sportief te hou den,' zegt ze. Via de Oostdijk liep ze met het paard naar de haven waar ze bij de jongerenontmoe tingsplaats Jolanda ontmoette. Zij mag ook een stukje rijden met Fan ny. Beiden zijn paardenliefhebbers. Daniëlle heeft zeven jaar op paardr ijles gezeten en sinds een jaar of drie rijdt ze om de twee weken met een van de paarden van Van Nieu- Long- en hartpatiënten kunnen van af 14 november officieel terecht in de vernieuwde polikliniekruimten longziekten, cardiologie en de hart- functieafdeling van ziekenhuis Lie- vensberg. Mevrouw E. Zevenber gen-van Beek, echtgenote van de Bergse oud-burgemeester P. Zeven bergen. zal om 16.15 uur de ope ningshandeling verrichten, waarmee de ingebruikname van deze nieuwe polikliniekruimten gevierd zal wor den. Op 8 november 2004 startte de nieuwbouw en renovatie van het OK-complex, de centrale sterilisa tie-afdeling en de poliklinieken. De hartfunctiekamers voor het afnemen van fietstesten en het maken van echo's en ecg's bevinden zich voor taan naast de polikliniekruimte car diologie. Deze functieonderzoeken zijn over het algemeen nauw gekop peld aan de spreekuren van de car diologen. Dorcas Nederland organiseert voor het 10e jaar de nationale voedselac tie. In alle Thoolse en Sint-Phiiips- landse supermarkten krijgen de klanten op vrijdag en zaterdag een voedsellijstje. Hierop staan produc ten vermeld die geschikt zijn voor verzending naar Oost-Europa en Zuidelijke Afrika. De afgelopen ja ren was de voedselactie iedere keer een groot succes. Een pakket be staat uit houdbare producten zoals thee, suiker, rijst, conservenblikken, droge soep en zonnebloemolie. Tij dens de actie in 1996 verstuurde Dorcas Nederland ruim 22.(XX) pak ketten, wat opliep naar ruim 47.000 pakketten vorig jaar. Dat er in ons land een restauratie achterstand is, is een probleem dat de politiek al eerder heeft onder kend. Vorig jaar nam de Tweede Kamer een motie aan waarin de re gering werd opgedragen de komen de jaren 180 miljoen euro te reser veren om uiterlijk in 2010 een inhaalslag te hebben gemaakt. Niet temin dreigt de achterstand in het restauratiewerk toe te nemen. „De ze problematiek ziet menigeen van ons terug in zijn directe woonom geving. Bij ongewijzigd beleid zal deze problematiek alleen maar toe nemen", zei Van de Merbel in de jongste statenvergadering. De CDA'er wijt het mede aan het samenvoegen van enkele rijkssubsi dieregelingen, waardoor het accent is verschoven van restauratie naar instandhouding. Dat juicht de frac tie toe, maar dan moet de achter stand wél op enig moment worden ingelopen. Want pas na het wegwer ken van de achterstand kan er spra ke zijn van instandhouding. Om dat signaal af te geven, kwamen de christen-democraten en de PvdA met een motie. „Daarmee is onom stotelijk een Zeeuws belang ge diend", aldus Van de Merbel. In de motie wordt erop gewezen dat de restauratie van een groot aantal mo numenten niet door dreigt te gaan als gevolg van het gewijzigde subsi diebeleid. Eigenaren, gemeenten en provincie hebben onvoldoende geld om deze monumenten te restaure ren, waarvoor verval dreigt. En daardoor is grote onrust ontstaan bij de eigenaren van die monumenten. Provinciale staten hebben, aldus de motie, grote zorgen over de in standhouding van monumenten die nog niet zijn gerestaureerd en waar voor onvoldoende geld beschikbaar is. Die zorg brengen de staten niet alleen onder de aandacht van de Tweede Kamer, ze wordt ook ken baar gemaakt aan de staatssecreta ris van cultuur. Hoewel VVD'er F.R. Streng de mo tie sympathiek noemde, steunde zijn zevenhoofdige fractie deze niet. „Weinig effectief, ze voegt in feite niets toe", deed Streng de mo tie af. De liberalen menen dat het geldgebrek mede wordt veroor zaakt doordat er teveel monumen ten zijn die restauratie behoeven. Wat hen betreft kan er best eens ge keken worden of een aantal monu menten van die lijst geschrapt kan worden. De Groen van Prinstererschool krijgt er (gezien vanaf de Bakkersdijktwee leslokalen en een opvallende ronde ruimte bij voor extra hulp aan de leerlingen. De twee lokalen komen aan de Wat we wel zien in Scherpenisse, kant van het schoolplein. De ge vel aan de Watertorenstraat 10 wordt in de richting van de Bak kersdijk verlengd met twee loka len, eentje van 55 vierkante meter en eentje van 50 vierkante meter. Daarachter wordt aan het huidige handenarbeidlokaal een cirkelvor mig lokaal gebouwd. Het ontwerp is van architectenbureau Roos en Ros uit Oud-Beijerland dat in 2000 ook de nieuwbouw vorm gaf. De school werd in 2001 in gebruik genomen. Een jaar later vroeg het bestuur al om uitbreiding van de school. Di recteur J. Duvekot van de Groen van Prinsterer: „Dat moet je al vroeg aanvragen. Het was voor ons snel duidelijk dat we van een school met zeven klassen naar een school met acht klassen zouden groeien. De gemeente ging daar bij uit van landelijke cijfers over geboortes. Het geboortecijfer van onze achterban is progressiever. Er worden gewoon meer kinderen geboren." Het leidde zelfs tot vragen in de gemeenteraad. Het gebouw zou te klein zijn opgezet, gezien de ver wachte groei van het aantal leer lingen. Op grond van de berekeningen worden voor volgend jaar 174 leerlingen verwacht, voor 2007 185, voor 2008 187 en voor 2009 192. „We hebben met de nieuw bouw voorlopig voldoende ruimte, of het moet zijn dat er in Scherpe nisse meer gebouwd wordt. Maar als ik de gemeentepolitiek volg dan zal dan niet het geval zijn. dat jonge stellen oude huizen ko pen en die helemaal opknappen. We zien ook dat onze eigen kerk, de Gereformeerde Gemeente aan de Schoolstraat, groeit." De school maakt nu gebruik van ruimtes die niet bestemd zijn als leslokaal, zoals het handenarbeid lokaal en het speellokaal voor de onderbouw. „Dat is eigenlijk het gymlokaal voor de kleuters. Daar hebben we al voor het derde jaar een groep van kinderen die net vier jaar zijn geworden en vier keer in de week alleen 's ochtend komen." Het handvaardigheidslokaal kan straks weer normaal worden ge bruikt. Met de uitbreiding kan de school ook een bijdrage leveren aan onderwijsvernieuwing. Door interne aanpassingen voor de zorg voor leerlingen die extra hulp no dig hebben. „Die extra ruimte is mogelijk met het geld voor ver nieuwing." Het betuur wilde eerst aan de zijde van de Provincialeweg uitbreiden, maar dat was volgens de architec ten niet mogelijk. Dat zou een te zware inbreuk betekenen op het ontwerp. De groei van de school heeft ook gevolgen voor het schoolplein. Dat moet worden vergroot en voor een deel opnieuw worden inge richt. Dat moet uit eigen middelen gebeuren. In het voorjaar werd aan de 'kleuterkant' het schoolplein al vergroot en van een aantal nieuwe speeltoestellen voorzien. Duvekot verwacht dat rond 1 de cember de bouwvergunning er is. De zanger Wolter Kroes treedt op vrijdagavond 10 februari op in party centrum Haestinge in Sint-Maartens dijk. Kroes is bekend van liedjes als 'Ik heb de hele nacht liggen dro men'. Kroes trad verschillende keren op in een uitverkocht Ahoy in Rotter dam, maar Nick Visser heeft hem voor een optreden op Tholen kunnen vastleggen. „Zijn repertoire ligt tus sen Jan Smit en Frans Bauer." In het voorprogramma treedt Soul Impression uit Stavenisse op, maar naast Kroes komt ook de Amster damse artiest Michael Onclin zin gen. Hij is bekend van 'het kroegen lied' dat in de top veertig stond geno teerd. Het is voor de 19-jarige Visser de eerste maal dat hij de organisatie doet. Samen met zijn zus Miranda Visser en Jeanet Peters wil hij meer dere avonden verzorgen met optre dens van bekende artiesten. „Het is een uitdaging om het te doen. Het is wel wat makkelijker omdat mijn ou ders (van partycentrum Haestinge - red.) zulke dingen al eerder hebben gedaan, maar het is leuk voor mij om het een keer helemaal zelf te probe ren. Als het een succes wordt, dan gaan we het vaker doen." Visser had eerst Jantje Smit op het oog. „Maar die was te duur voor mijn budget," zegt hij. Met kleinzoon Ricardo op schoot geniet mevrouw Voshol van de belangstelling rond haar afscheid. In de speelzaal van de sqhool waren alle kinderen en leerkrachten verza meld. Voor het echtpaar Voshol stonden twee versierde stoelen klaar. Natuurlijk werd eerst het 'Lang zal ze leven' gezongen. Daar na had elke groep een korte voor dracht, bijvoorbeeld een quiz waar bij de heer en mevrouw Voshol wer den betrokken. Natuurlijk werden ook bloemen en - deels zelfge maakte - geschenken aangeboden. „Het was een totale verrassing", vertelt mevrouw Voshol die geniet van de hulde. Ze solliciteerde in 1985 voor de baan, die vrij kwam doordat Maatje Potappel-Smit er mee stopte. „Zelf heb ik op de oude School met de Bijbel in de Hofstraat gezeten. En eigenlijk had ik niet ge dacht ooit nog eens in een school te rug te komen." In de jaren zeventig is de huidige school gebouwd en die staat tegenover de woning van het echtpaar Voshol. Dagelijks werkte mevrouw Voshol na schooltijd in de school, de laatste dertien jaar bijge staan door haar man. „Als hij niet was bijgesprongen, dan zou ik al eerder gestopt zijn." Lokalen en toi letten schoon houden, ramen ze men, vloeren schuren, gordijnen wassen en theedoeken strijken, het hoort er allemaal bij. „We hebben ongeveer anderhalf uur werk per dag." Het paar zorgde dat de afval emmers gereed stonden voor de vuilnisauto en bracht om de week op zaterdagmorgen het oud papier naar de container bij het sportpark. De inkoop van schoonmaakartike len regelden ze ook altijd zelf. Nu ze 65 is geworden, vindt me vrouw Voshol het welletjes. „Op twee maanden na heb ik het twintig jaar gedaan." Er komt in ieder geval meer tijd om samen met haar man met de toercaravan op stap te gaan. Voordat ze naar huis gingen, kregen alle kinderen donderdagmiddag iets te drinken en een zakje chips. Ver der was er voor de ouders de gele genheid om het echtpaar Voshol de hand te drukken. Hermen Geluk is naast voorzitter van de jeugdraad ook vrijwilliger bij de brandweer en bij het jaarlijkse kinderkamp van het jeugdwerk. Geluk toe. Dit is de voornaamste reden waarom hij trots het beeldje dat hij kreeg bij zijn onderschei ding 'Vrijwilliger van de toekomst 2004', op zijn kamer heeft staan. „Het is toch eer voor je werk, om dat je jezelf jaren hebt ingezet voor iets goeds." Hermen is van plan om zich de ko mende jaren in te blijven zetten voor anderen. Hoewel hij over twee jaar als voorzitter van de jeugdraad zal moeten aftreden we gens het bereiken van de leeftijd van 21 jaar, wil Hermen zich bezig blijven houden met de jongeren op Tholen. Het vrijwilligerswerk bij het kinderkamp geeft hij zeker niet op: „Je ziet die kinderen helemaal opleven in zo'n week. Dat zou ik nooit willen missen." Dezelfde soort voldoening vindt hij in zijn werk bij de vrijwillige brandweer. Hoewel Geluk als hobby bij de jeugdbrandweer ging, kan hij ook hier niet meer mee stoppen. „Wan neer je mensen kan helpen, zijn zij zo dankbaar. Dat geeft echt een goed gevoel." De vrijwilliger weet niet of hij zich na de jeugdraad bezig gaat houden met de plaatselijke poli tiek. „De jeugdraad heeft alleen een adviserende functie, ik heb als vrijwilliger verder weinig te ma ken met de politiek. Mijn vader is politicus (raadslid voor de SGP- red.) en ik zie hoeveel tijd in die functie gaat zitten. Ik doe momen teel liever mijn vrijwilligerswerk." Geluk voelt zich thuis in het we reldje van vrijwilligers. Dit komt mede door het feit dat hij veel an dere jongeren tegenkomt. „Vaak zijn vrijwilligers mensen die met pensioen zijn, maar in Tholen zijn heel wat jongeren als vrijwilliger actief. De gemeente denkt veel aan de jeugd, daardoor willen wij ook wat terug doen." Toch roept Hermen meer jongeren op om naar de vergaderingen van de jeugdraad te komen: „Op die manier blijven wij nog beter op de hoogte van wat er speelt. Wie weet er beter over jeugdzaken te praten dan de jongeren zelf?" De voorzit ter van de jeugdraad verdiept zich samen met de andere leden goed in de wensen van de jeugd en heeft zich naast het realiseren van een hangplek onder andere sterk ge maakt voor een skatebaan. Ook heeft hij meegewerkt aan een anti- pestproject op scholen en het ont wikkelen van een stimuleringsre geling. waardoor mensen subsidie kunnen aanvragen voor het organi seren van jeugdactiviteiten. Op dit moment is Hermen samen met drie andere leden van de jeugdraad in de weer met het ma ken van een videofilm over vrij willigers in de gemeente Tholen. „Ik ben dus druk bezig, maar het is leuk om te doen," zegt Geluk en thousiast. Tijdens de jaarlijkse vrijwilligersavond op 25 november in Haestinge in Sint-Maartensdijk zal de film worden getoond. De avond zal verder in het teken staan van de onderscheiding 'Vrijwilli ger van het jaar 2005'. De voorzitter van de jeugdraad is op zijn jonge leeftijd al druk bezet. Naast het aankaarten van jonge- renproblemen bij de gemeente, be steedt Geluk, die bij garage Wolse werkt, zijn vrije tijd verder aan het organiseren van het kinderkamp en aan zijn werk bij de vrijwillige brandweer. Daarnaast wordt regel matig een beroep op hem gedaan om bij te springen bij kortstondige projecten. „De mensen weten mij goed te vinden. Helaas moet ik door gebrek aan tijd soms 'nee' verkopen. Het probleem is dat ik altijd meer wil, vandaar dat ik bij aanvragen bekijk of er écht geen ruimte voor te vinden is," vertelt de jonge vrijwilliger. Hermen Geluk kon een paar jaar geleden niet bedenken dat hij voorzitter van de jeugdraad zou worden. In eerste instantie werd hij gevraagd voor een kleine werk groep, die de gemeente op de hoogte kon houden van de wensen van de jongeren. „Ik wist dat velen verlangden naar een hangplek in Sint-Philipsland, dat is de voor naamste reden waarom ik in de werkgroep plaats nam." Door het succes van de werkgroep vroeg de gemeente aan deze vrijwilligers of zij plaats wilden nemen in een op te richten jeugdraad. Toen de voor zitster van de werkgroep aangaf te willen stoppen, werd Hermen door de anderen naar voren geschoven als voorzitter van de nieuwe jeugd raad. „Ik ben iemand die snel toe hapt, maar ik heb zeker geen spijt dat ik de functie heb aangenomen. Die hangplek is er trouwens geko men. Jezelf inzetten voor de jeugd, dat vind ik leuk om te doen," licht

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 7