Sint-Philipsland 600 bezoekers open dag de Schutse Fixet Muller klimaatspecialist Raad zonder geld wil politiecontrole Taalbad voor kleuters werkt in de praktijk Dinsdag 25 oktober GRIEPVACCINATIE Elke week bloemen in zorgcentrum Meer activiteiten bij Van Houte Kom niet aan de soep Systematisch geld zoeken Praktijk dokter De Cock van 17.00 - 19.00 uur inloopspreekuur Na afblazen duurzaam veilig Donderdag 20 oktober 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 „Boven verwachting", zegt bestuurslid Inge Moerland van de personeelsvereniging van zorgcentrum de Schut- se in Sint-Annaland. Ze haalde bruto 3390 euro op tij dens de fancyfair ter gelegenheid van de open dag in het nieuwe zorgcentrum. Ook Ine van Ommen, hoofd zorg van de Schutse, spreekt over 'een geweldige dag.' „We hebben bijna 600 mensen binnen gehad en veel positieve reacties ontvangen." Overmatige bezorgdheid Digitaal opgeleide juf Saskia van Schalm: Haar scriptie Een taalbad voor kleuters was door haar school InHolland voorgedragen voor de Trouw Talenten- prijs, maar juffrouw Saskia den Otter-van Loosen van de Schalm in Stavenisse viel buiten de prijzen. De methode om kinderen spelenderwijs bewust te laten worden van geschreven en gesproken taal, slaat aan. En voor onder wijzer leren kan nu ook via de computer. Congres Bezwaar varkensstal bij Raad van State Toekomst molens bedreigd door tekort molenmakers Indien deze tijden u niet schikken, graag overleg met de assistentes Aankoop molen Geweldig „Dat de politie niet hand haaft als straten niet vol gens het concept van duur zaam veilig zijn ingericht dat kan niet!" J.P. Bout (CDA) was stellig in de commissie bestuurszaken. Ook SGP'er H. Geluk had daar moeite mee. En P. van Belzen (CU) vond het eveneens merkwaardig dat wanneer er voor duurzaam veilig geen geld is, hand having achterwege blijft. Dc personeelsvereniging greep de open dag zaterdag aan om de jaar lijkse verkoping te organiseren, ,,'s Morgens krioelde het van dc men sen", vertelt Inge Moerland. „Voor de bezoekers die 's middags kwa men, hadden we geen oliehollen meer, maar nog wel Zeeuwse bab belaars, zelfgemaakte advocaat en appelflappen. Er was gratis koffie en cake. We verkochten ook groenten en bloemen en daarnaast stond er een aantal ondernemers met een stand. Verder hadden we een eitjes actie waarvoor wc prijzen van diver se winkeliers gekregen hadden. Voor de rommelmarkt builen was eveneens heel veel animo. Het prachtige weer werkte natuurlijk ook mee. En de kinderen pakten een prijsje mee in de grabbelton. De fancyfair is echt buitengewoon ver lopen", aldus Inge Moerland. Volgens Ine van Ommen was dat mede te danken aan de inzet van het personeel en de vrijwilligers. „En de giften en sponsoring niet te ver geten." Ze zag zaterdag veel fami lieleden van bewoners en medewer kers, alsmede buurtbewoners, oud-medewerkers en oud-bestuurs leden, vertegenwoordigers van leve ranciers en andere belangstellenden. „De bewoners hebben tijdens dc open dag ook veel mensen gespro ken en ze waren dan ook moe van alle drukte. Er kwamen ook mensen die zich wilden laten inschrijven voor de Schutse. Het was geweldige dag", aldus Ine van Ommen. Het glaskunstwerk van Arie van der Spek werd tijdens de open dag van af het dakterras en in de hal, van buiten en van binnen, bewonderd. „Het licht moet op het glas komen, wil het kunstwerk goed tot zijn recht komen", zei de kunstenaar bij de opening en de zon deed zowel woensdag tijdens de officiële ope ning als zaterdag tijdens de open dag uitbundig zijn best. 'De Heere zorgt', is het thema van het kunst werk naar aanleiding van Mattheus 6. De blanke, witte lelies zijn het beeld van Gods kerk, de doornen symbolen van verdriet en zorg, maar door Gods genadeverbond - de duiven vliegen naar Gods aange zicht - zijn we verlost van alle moeite en verdriet, zei Van der Spek. „Ik hoop dat dit beeld, gesne den uit glas, voor bewoners en per soneel een troost is wat Gods Woord zegt over zorg", aldus Van der Spek, die 30 jaar geleden als teke naar les gaf aan o.a. Peter Kok, de huidige directeur van de Schutse. In verschillende toespraken werd de protestants-christelijke identiteit van het Sint-Annalandse zorgcen trum benadrukt. „Zo dc Heere het huis niet bouwt, het is tevergeefs", zei de directeur naar aanleiding van Psalm 127, waarna hij in het atrium van woonzorgcentrum de Vroonhof in gebed voorging. Ook bestuursvoorzitter M.J. Klippel accentueerde het geestelijke karak ter en de bijbelse zorgvisie. „Ver gaar geen schatten op de aarde, maar zoek eerst het koninkrijk van God." De voorzitter zei 'een bood schap voor de wereld te hebben' en hij prees zich gelukkig die te mogen verkondigen als woorden van bezin ning. Hij vond het zinloos dat er overma tige bezorgdheid is over tijdelijke zaken als eten en drinken. „Zelfs een vogel vertrouwt op zijn Schep per. Wees bezorgd over de eeuwig heid, zoek Zijn gerechtigheid." De voorzitter zei dat er daarom naast gewone zorg als uiting van christe- Zorgcentrum de Schutse is be roemd om zijn soep. Toen di recteur J. Vrije van Habion uit De Bilt voor het eerst naar Sint-Annaland kwam om over de nieuwbouw te praten, viel de wagen met soep hem direct op. Hij komt in tientallen zorg centra, maar nergens wordt er tegen half twaalf soep geser veerd. „Die is er nog steeds", vertelde directeur PW. Kok. „Kom niet aan de soep. Toen een keer ter sprake kwam om daarmee te stoppen, was het hele zorgcentrum in rep en roer. Dus we moeten de eerste 40 jaar niet meer aan de soep komen!" Juf Saskia was een van de zestien genomineerden uit het basisonder wijs voor de stimuleringsprijs voor studenten van de hogescholen. Voor het voortgezet onderwijs waren de scriptics van acht studenten voorge dragen. Staatssecretaris Mark Rutten van onderwijs reikte in het provinciehuis in Den Haag de prijs uit aan een stu dent uit Eindhoven die een website maakte voor aankomende docenten. De juffrouw was bij de prijsuitrei king aanwezig. Ze was al blij met de nominatie. En het zette de Schalm ook weer eens op de onderwij skaart. De juffrouw studeerde vorig jaar af aan de pabo. Ze deed dat niet op de gebruikelijke manier door steeds naar de school te gaan, maar via het internet, DigiPabo geheten. „Een manier van e-learning," zegt de 36- jarige onderwijzeres. In deeltijd. De computer bracht haar steeds in con tact met de pabo in Oegstgeest. In ternet, webcam, e-mail, video en fax waren de aangewezen middelen. Het aantal contacturen zijn bij deze vorm van studeren beperkt. Ze werkte eerder vijfjaar als leidster op peuterspeelzaal 't Stavertje dat in De Schalm onderdak heeft. „Ik vond het werk zo leuk dat ik er over dacht mijn diploma sociaal pedagogisch werk te halen of de pabo te gaan doen. Maar ik heb een man die in ploegendienst werkt, en drie kinde ren. Het was onmogelijk om een normale school te volgen. Ik werd door de directeur van de Schalm op de DigiPabo gewezen." Vorig schoolseizoen werkte ze twee dagen in groep 1 en 2 en een dag per weck in groep 3 en 4. Ze liep stage bij de Driemaster in Bergen op Zoom voor moeilijk lerende kinde ren. En ze ontwikkelde voor haar eindwerkstuk van InHolland een methode om kinderen bewust te le ren omgaan met geschreven en ge sproken taal. Die bestaat onder meer uit een lettertafel, een klassendag- boek. de logeerknuffel Olivier en verteldozen met prentenboeken. „Kinderen leren het spelenderwijs, het is geen moeten. In het klassen- dagboek tekenen en schrijven leer lingen. De logeerknuffel wordt een week mee naar huis genomen en ook daar schrijven ze over. Ze ont dekken veel dingen en vinden het heel leuk." Begin december gaat de Schalm naar Gent om uitleg te geven over het zogeheten vriendjeslezen. Dat is een congres voor taaldeskundigen en scholen uit Nederland, België en Zuid-Afrika over lezen en leerstimu- latie. „De kinderen uit groep vijf tot en met acht kiezen een 'vriendje' uit groep 1 en 2. Een vast vriendje voor één jaar. De oudste kinderen berei den een boekje voor om voor te le zen voor de kleintjes. Ze gaan bij voorbeeld een keer per maand in de leeshoek zitten om voor te lezen. Het is leuk voor de kinderen om voor te lezen aan een klein kind. En het is voor de kleintejs ook leuk om voorgelezen te worden." De juf rondde haar studie in juli af en werkt sinds dit schooljaar vier da gen per week in groep 1 en 2. Stemmen van lezers Zowel de gemeente als de provincie geeft toe dat ze geconstateerd heb ben dat er met de bouw is begon nen. Zonder milieuvergunning en bouwvergunning! Inmiddels heeft de provincie de mi lieuvergunning verstrekt aan Britt b.v. (3 augustus 2005) maar wij als Varkens Nee zijn daartegen weer in beroep gegaan bij de Raad van Sta te binnen de daarvoor geldende ter mijn. Zolang deze zaak bij de Raad van State is, kan de gemeente de aanvraag voor een bouwvergunning niet behandelen en mag er niet ge bouwd worden. Na onze brieven naar zowel de provincie als naar de gemeente, wordt er regelmatig ge controleerd, maar wat er staat wordt niet afgebroken! 'De stichting kon binnen twee we ken bezwaar maken, maar heeft dit niet gedaan.' Dat hebben we niet gedaan, omdat er op 2 september niet meer ge bouwd werd. Maar we hebben te gen de milieuvergunning van de provincie wel degelijk bezwaar ge maakt, dit bezwaar ligt nu dus bij de Raad van State. Stichting Varkens Nee, E. Geluk, Oud-Vossemeer. Na het lezen van het stukje 'Illegaal bouwen varkensstal Britt, Varkens Nee geen gelijk van provincie' in de Eendrachtbode wil ik graag even re ageren. Deze kop zou zo opgevat kunnen worden, dat de provincie vindt dat er niet illegaal gebouwd is. Vandaar mijn reactie. Bij het con trolebezoek van een milieu-inspec teur van de provincie bleek dat er niet gebouwd wordt aan de uitbrei ding van de varkensstallen van Britt b.v.. Dat klopt, maar er is gebouwd, de fundering plus opbouw. 'Op 16 september berichtte de pro vincie Varkens Nee dat het verzoek om handhavend op te treden werd afgewezen omdat er geen aanlei ding toe was.' Nee, toen werd er niet meer ge bouwd! Maar het ging er ons om dat wat er nu staat, zonder vergunning is neer gezet en dat de provincie dit heeft laten gebeuren zonder te handhaven (en het dus legaliseert). 'Geld zoeken loont' is de titel van een bijeenkomst over fondsenwerving die het servicebureau van de gemeen te en de Rabobank beleggen voor Thoolse verenigingen en stichtingen. Veel verenigingen en stichtingen kampen met geldgebrek, maar er zou daarvoor vaker een oplossing zijn dan men denkt. Als het 'zoeken naar geld' systematisch wordt aangepakt, blijken plannen nog best uitgevoerd te kunnen worden. De organisatoren verwachten dat deze bijeenkomst kan bijdragen aan het vergroten van de fi nanciële mogelijkheden van vereni gingen en stichtingen. De avond is op woensdag 2 novem ber, om half acht, in Meulvliet in Tholen. De molenmakers in ons land wor den steeds schaarser. Dat is een pro bleem, want er zijn volop molens die geregeld reparatie of restauratie behoeven. In de Thoolse gemeente begroting wordt de beschikbaarheid van een molenmaker genoemd als mogelijk knelpunt bij de restauratie van molen De Hoop in Sint-Philips- land. Er is trouwens nog geen zicht op, wanneer deze opgeknapt zou kunnen worden. „Het bestek wordt op dit moment gemaakt en moet dan voor goedkeuring én subsidië ring naar de rijksdienst voor monu mentenzorg", zei wethouder W.C. van Kempen in dc commissie be stuurszaken. De houten standerd molen in Sint-Annaland wordt van af maart volgend jaar onder handen genomen. Dat karwei zal ruim vijf maanden vergen. „Moet de molen van Scherpenisse dan maar instorten?" wilde P. van Belzen (CU) weten. Deze molen wacht het langst op een opknap beurt, maar is vorig jaar naar de der de plaats op de planning geschoven. „We zullen moeten afwachten hoe veel geld daarvoor resteert", aldus de wethouder. Advertentie I.M. Ook de bewoners van gezinsvervangend tehuis de Annewas kwamen zaterdag naar de open dag van zorgcentrum de Schutse in Sint- Annaland. lijke naastenliefde ook geestelijke verzorging is in de Schutse." De opening van het nieuwe zorgcen trum noemde Klippel 'een hoogte punt in de geschiedenis van de Schutse.' „Acht jaar heeft het op de bestuursagenda gestaan en we heb ben ook wel eens bij de pakken neer gezeten, maar nu hebben we toch een prachtig gebouw." Directeur J. Vrije van Habion, op drachtgever en eigenaar van het zorgcentrum dat aan de Schutse wordt verhuurd, had ook zorgen ge kend. Verschillende bezwaren van omwonenden vertraagden het project en als hij ergens spijt van had, dan wel van het laten gaan van de kans om de molen voor 80.000 gulden te kopen. „Dan hadden we veel tegen werking voorkomen, want dat is toch wel het trieste van maatschappelijk bezig zijn. Er zit bijna 10 jaar tussen planvorming en realisatie." Vrije was blij met Taco Tuinhof als architect en Fraanje als hoofdaannemer, die zich aan afspraken hadden gehouden. Als er nu nog aan begonnen moest worden, zou er zo'n zorgcentrum niet meer komen, maakte de Habion- directeur duidelijk. „De kraan voor verzorgingsplaatsen wordt dichtge draaid. We zijn van 130.000 naar 40.000 plaatsen gegaan, maar wat je hebt, dat heb je maar, al klinkt dat misschien wel aards. Gelukkig heb ben we duurzaam, flexibel en om keerbaar gebouwd. We kunnen het verzorgingshuis, waar de kamers drie keer zo groot zijn als in de oude Schutse, vertimmeren tot verpleeg- afdeling. De vingerstructuur met de centrale ruimte leent zich daar ook B.M.J. Blom, voorzitter van de be wonerscommissie van de Vroon hof, uitte zijn bewondering en res pect voor de inzet van bestuur en directie voor de nieuwbouw van de Schutse. „Ik bewaar de beste en fijnste herinneringen aan dit zorg- complex in Sint-Annaland. Als je oud wordt, moet je hier komen wo nen, want het is geweldig!", zei Blom. „Maar we hebben wel een wachtlijst", zo temperde directeur Kok het enthousiasme wat. „Dan breiden we toch uit", zo hield de voorzitter van de bewonerscom missie de moed erin. Hij overhan digde de directeur een luchtfoto met een compositie van de ver schillende gebouwen, gemaakt door één van de bewoners, dhr. Koppenol, die binnenkort gaat ver huizen. „Waar vinden we een nieu we vliegenier?", vroeg Blom zich af. Burgemeester W. Nuis had het als laatste spreker lastig, temeer daar het programma door de lange toe spraken drie kwartier was uitgelo pen. „Vrienden maak je ook eerder met je oren, dan met je mond", zei de burgemeester, die de Schutse een zorgcentrum met dankbare en tevreden mensen noemde. „De klachtencommissie is er hier nog nooit aan te pas gekomen, dus dat zegt iets over de zorg van het per soneel." Nuis gaf de Habion-direc- teur toe dat zo'n nieuwbouw snel ler zou moeten kunnen. „Maar vergeet je zegeningen niet met zo'n complex proces", zei de bur gemeester van Tholen. Dc voorzitter van de participanten- raad, ds. A.A. Brugge, sloot de of ficiële opening, af met dankgebed, waarna de vele gasten wel toe wa ren aan een drankje en een hapje. Er was toen nog gelegenheid om appartementen van bewoners te bezoeken, de schilderijen in de gangen te bewonderen en na te praten. Dankzij het mooie weer kon dat ook in de tuin en op het dakterras. Ard Hage uit Sint-Annaland (links) en Jaco Diemel uit Sint-Maartensdijk (midden) van Fixet Muller nemen het Zibro-certificaat klimaatspecialist in ontvangst. (Advertentie LM.) Fixet Muller in Sint-Maartensdijk heeft het certificaat adviseur bin nenklimaat ontvangen van Zibro. Daardoor kan het bedrijf de klanten op Tholen en Sint-Philipsland nog beter van dienst zijn. Zibro bevor dert de deskundigheid bij de dealers en houdt die actueel, waar voor regelmatig aan bijscholing wordt gedaan. Het merk is bekend om nieuwe oplossingen voor ver betering van het binnenklimaat. Dc stijging van de gemiddelde jaar temperatuur - door de wereldwijde klimaatverandering - gaat gepaard Dc gemeenteraad heeft zelf het pro ces van duurzaam veilig gestopt, zo dat aanpassingen van straten niet meer volgens dure richtlijnen hoef den te gebeuren, kaatste wethouder F.J. Goossen de bal terug. Niemand scheen zich meer de niet mis te verstane boodschap te herinne ren die de politie enkele jaren gele den in de commissie bracht: als 30- km-straten niet ook zodanig zijn ingericht dat ze te hard rijden ont moedigen, steekt de politie geen tijd met mildere winters en een toena me van de hoeveelheid neerslag. Dat betekent meer kans op vocht- problcmcn en een langer stooksei- zoen. In de winter blijft droge lucht juist een probleem. Zibro heeft op lossingen om de lucht in huis te be vochtigen en te ontvochtigen. Ook kan er op de energienota bespaard worden door de cv langer uit te la ten en in plaats daarvan gericht te verwarmen met een verplaatsbare kachel. Fixet Muller kan precies berekenen welke capaciteit u daar voor nodig heeft. in controles. Wél wees M.AJ. van der Linde (PvdA) erop, dat inwoners nogal eens klagen over de 'hobbels en bobbels' in de straten. „Samen met de heer Bout heb ik me een paar jaar geleden ingespannen om zo'n plateau weg te krijgen in de Ten An- kerweg." Met andere woorden, niet te hard pleiten voor duurzaam veilig. Geluk was bezorgd om ouderen, ge handicapten en kinderen. „Als er ex treem onveilige plekken zijn, moet daar gehandhaafd worden. Anders is het aan de burgers niet uit te leggen." De groepen die Geluk noemde, krij gen juist prioriteit, aldus Goossen. Burgemeester Nuis vond het een hele verkeerde discussie. Hij wees erop dat duurzaam veilig en 30-km-zones betrekking hebben op straten binnen de bebouwde kom. „En wanneer hebt Zibro heeft ook een nieuwe lucht reiniger ontwikkeld die de kleinste deeltjes uit de binnenlucht filtert. Nederland heeft door het fijn stof een beroerde luchtkwaliteit. Ons land behoort tot de sterkst vervuil de streken van Europa. De ont- vochtigers en airco's van Zibro zijn uitgerust met een verfijnd filtersys teem om de kwaliteit van de lucht in huis te verbeteren. Als klimaat specialist heeft Fixet Muller er weer een nieuwe dienstverlening bij aan de Nijverheidsweg in Sint- Maartensdijk. u daar voor het laatst snelheidscon troles gezien? U zou daar dc dure po litiecapaciteit niet voor moeten wil len gebruiken." Verkeershandhaving is, zei Nuis, helemaal geen taak van de plaatselijke politie. Daar zijn spe ciale verkcerstcams voor. „Maar bo vendien bestrijd ik dat er in 30-km- gebieden niet wordt gehandhaafd. Als er plekken zijn waar dat nodig is, bespreek ik dat in mijn overleg met de politiechef. Ik wijs u bijvoorbeeld op de Molenvlietsedijk, waar de poli tie regelmatig controleert." Tien mille pianoconcert. Stichting Singelsound te Middelburg krijgt 10.000 euro van dc provincie voor de productie en uitgave van een cd met o.a. het door Douwe Eisenga gecomponeerde pianoconcert. Vele cadeaus viel De Schutse ten deel ter gelegenheid van de opening. Di recteur J. Vrije van Habion, eigenaar van het pand dat het zorgcentrum huurt, schonk naast een weerstation een jaar lang elke week een verse bos bloemen. Ds. A.A. Brugge, voorzitter van de participantenraad, zei dat er bij zo'n feestelijke gebeurtenis een ge schenk hoort en daarom bood hij na mens de aangesloten kerken een orgel aan. „Ik hoop dat het een functie mag hebben, zowel bij de weeksluiting op vrijdagavond door één van de be stuursleden als bij de bijbellezingen door de verschillende predikanten." SVRZ-directeur M.R Hcijboer liet zijn gelukwens vergezeld gaan van een cadeau ter verfraaiing van het ge bouw. Corrie van Leeuwen bood namens het personeel een klok voor binnen en beelden en een zitbank voor de tuin aan, alsmede een cheque van 500 eu ro om planten in de wagen achter het paard te doen. Arianne Scherpenisse overhandigde als coördinator van de meer dan 100 vrijwilligers een cheque voor een pas send cadeau. B.M.J. Blom, voorzitter van de bewonerscommissie van woonzorgcentrum Vroonhof, over handigde een luchtfoto van het zorg- complex. Een vertegenwoordiger van tuinarchitectenbureau Ruimte Groen bleef met beide benen op de grond en bood een ingelijste schets van de toekomstige tuin aan. M.C. den Engelsman van de Gerefor meerde Bijbel Stichting gaf een bijbel (gedrukt in een grote letter) cadeau in de .aloude, beproefde Statenvertaling waarin het bestek van het eeuwig huis is beschreven.' Burgemeester W. Nuis overhandigde namens het gemeentebestuur een aquarel van Sint-Annaland uit 1740 en directeur RW. Kok gaf namens de Schutse een Sint-Annalands schilderij terug, namelijk een aqiiarel van de Grote Nol, gemaakt door Isa Leemreijze-Goedegebuure. Volgens Kok past dat goed bij het interieur in huize Nuis, maar de burgemeester liet weten dat het cadeau naar het ge meentehuis gaat. De nieuwe rolstoelbus, die dankzij de hoofdaannemer, onderaannemers en andere sponsors aangeschaft is, stond woensdag nog op een schip tussen Italië en Nederland. „De acquisitie liep niet altijd vlekkeloos, maar het resultaat telt", zei directeur Kok. Hij bedankte ook de Vrienden van de Schutse, die het onderhoud van de au to bekostigen, alsmede de dierenver blijven, waardoor de bewoners kun nen genieten van kippen, konijnen, duiven en kleinvee. „Ik heb nooit geluk, het tij keert!" L.A. van de Weijgert uit Hoogerhei- de was in de wolken met zijn woon- cheque ter waarde van 250 euro die hij won tijdens de activiteitendag bij Van Houte Wonen in Tholen. Hij bleek het winnende nummer 150 te hebben dat aan hem toegekend was nadat de Hoogerheidenaar besloten had om aan een persoonlijke uitno diging gehoor te geven. Directeur Erik van Houte feliciteerde dhr. Van de Weijgert en trakteerde hem in brasserie Du Bois op koffie met ge bak. Daar was het tijdens de activi teitendag een hele drukte. „De 70 zitplaatsen binnen en de 26 op het terras waren constant vol", zegt Erik van Houte, die bijna 400 men sen ontving. Naast de woonartikelen van Van Houte zelf, waren er stands van Verjaal, ABS, Rabobank, Bazen Vastgoed, Van Houte Systeembouw, Shopwand en Leys. Buiten was er nog een Saabshow. Met een schilde rijenexpositie van Trix Laanen, kleurenadviezen van binnenhuisar- chitecte Carla Janus en gordijnad viezen van Wilma v.d. Berg werd het een interessante dag, die voor verschillende standhouders tot na dere afspraken leidde. „Wij willen dan ook doorgaan met deze woon- dagen om de drempel laag te hou den", zegt Erik van Houte. „In no vember organiseren we een 55+-dag, in december geven we de monstraties om kerststukjes te ma ken en ook in 2006 staat er een hele boel op het programma", aldus de directeur van Van Houte Wonen in Tholen. Erik van Houte reikt de wooncheque van 250 euro uit aan L.A. van de Weijgert uit Hoogerheide. In november en december worden er nog activiteitendagen georganiseerd bij Van Houte Wonen in Tholen. (Advertentie I.M.)

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 7