3 Bietentocht voor de gezelligheid Plaatselijk nieuws Laban 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 20 oktober 2005 Verlenging Van Meer Weer verzoek bouwmarkt VERF NODIG? Hoofdwond vrachtwagenchauffeur Klappen bij verkoop Project Vooruitgang Concert Klaas Jan Mulder Ethische dilemma's Auto tegen vangrail Diefstal buitenboord motor Beroep op predikanten Subsidie Tholense Boys Volwerk wint klaverjassen Aankoop grond voor parkeren Kampioen met vogels Samenwerking bouw Kledinginzameling Hommel kortste partij Bloemenkwekerij Oud-inwoner 102 jaar Naar Ransdorp Geslacht in eigen slagerij Shovel schept brommer Les in bos Straatnaam te lang Zeegroentekwekerij NOG ST€€DS! 10 €UROC€NT KORTING op benzin© i.v.m. het 1 -jarig bestaan. TANKSTATION DUINE Bouw Julianastraat Beroving van gsm Vrijstelling stacaravan Lidl en Spar Boekschrijfster op school Hervormingszangavond NOG ST€€DS! 10 EUROCENT KORTING op benzine i.v.m. het 1-jarig bestaan. TANKSTATION DUINE Geluidsoverlast auto té Jeugddienst Rijden onder invloed NOG ST66DS! 10 €UROC€NT KORTING op benzine i.v.m. het 1-jarig bestaan. TANKSTATION DUINE Ruim 5 meter vis Van Meer Wikkelbedrijf aan de Am- bachtsweg wordt door het college van burgemeester en wethouders verlenging verleend van de periode waarbinnen de ondernemer een per ceel bedrijfsgrond bebouwd moet hebben. Een verzoek van een ondernemer op een bedrijventerrein om in zijn be drijfspand een bouwmarkt te vesti gen. is door b. en w. afgewezen. Hiervoor geldt een maximum ver koopvloeroppervlak van 1800 m~ en op die hoeveelheid heeft de fa. Melse al een optie voor de plannen op Welgelegen II. Het college heeft vergunning ver leend om een garage te bouwen bij het perceel Oudeland 6. Daarentegen kreeg de eigenaar van Oudeland- sestraat 27 nul op rekest bij zijn ver zoek voor uitbreiding van het huis. Dit plan is strijdig met het geldende bestemmingsplan. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166^04923. UrtAt I IK? I Advertentie I.M. Op de A58 ter hoogte van Goes reed een 58-jarige inwoner donderdag middag omstreeks twee uur met zijn vrachtauto tegen de vangrail. De man verklaarde de macht over het stuur te zijn verloren. Met een hoofdwond werd hij per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis te Goes. Bij een conflict over de aankoop van een product vielen er rake klappen tussen een 37-jarige man uit Woensdrecht en een 58-jarige inwo ner. De Tholenaar kreeg een klap in zijn gezicht, toen hij de man uit Woensdrecht probeerde tot kalmte te manen. Na aangifte bij de politie werd de 37-jarige man uit Woens drecht woensdagmiddag aangehou den op de Ettenselaan in zijn woon plaats. De man verklaarde tegenover de politie dat hij zelf echter eerst een klap had gekregen, waarbij hij een wond opliep aan zijn lip en tevens bij de ruzie zijn shirt scheurde. De verdachte deed tegenaangifte van mishandeling door de 58-jarige Tho lenaar. De leerlingen van CNS De Regen boog hebben creatief gewerkt aan het project Vooruitgang. Het project werd afgesloten met een presentatie van alle activiteiten voor de ouders en andere belangstellenden. Diverse lokalen waren helemaal in herfst sfeer. omdat met de kinderen ook na gedacht was over de wisselingen van Je seizoenen. Andere groepen ston den stil bij de vooruitgang in tech niek, vervoersmiddelen en commu nicatiemiddelen. De diverse werk stukken werden bewonderd en ook waren er voor het project reclame spotjes gemaakt die door de kinde ren zelf op film waren gezet. In de grote hal waren er optredens, waar bij de aanwezigen konden genieten van de voordracht van gedichten, muziek, zang en drama. Aan alles was te zien dat de leerlingen met veel enthousiasme aan het project hadden gewerkt. Met een fietsenlied werd de projectavond afgesloten. In het kerkgebouw van de Gerefor- Tneerde Gemeente geeft Klaas Jan Mulder zaterdag 29 oktober een con cert op het Van Oeckelen orgel. De landelijk bekende Klaas Jan Mulder speelt een aantal klassieke werken en koraalbewerkingen en tevens bege leidt hij de samenzang. In verband met de herdenking van de kerkhervor ming enkele dagen later wordt gedu rende het concert onder andere een bewerking van Psalm 46 gespeeld en ook het door Maarten Luther geschre ven lied 'Een vaste burcht is onze God'. Als klassieke werken wordt onder andere van J.S. Bach gespeeld BMV 538 Toccata en Fuga in den de Sonate 1 van Felix Mendelssohn. Dankzij sponsoring is de avond voor de orgel- en samenzangliefhebbers gratis toegankelijk. Tijdens het con cert wordt er wel een collecte gehou den voor het comité Ditho dat hulp goederen verzamelt en transporteert naar Roemenië. Ds. C. de Jongste ver zorgt de opening en ouderling Mal- jaars sluit de avond met dankgebed af. Het concert begint om 19.45 uur. In het kerkgebouw van de Vrijzinni ge geloofsgemeenschap NPB houdt ds. D. Peters woensdagmorgen om tien uur een lezing over het omgaan met ethische dilemma's. In het re feraat gaat de predikant in op de af wegingen die gemaakt moeten wor den bij het maken van keuzes en in hoeverre christelijke waarden en normen en het geloof invloed heb ben op het handelen. Op de Eendrachtsweg reed vrijdag morgen omstreeks half tien een 21- jarige automobilist uit Bergen op Zoom tegen de vangrail. De man kwam uit de richting van de Wal en verloor de controle over zijn voer tuig. Hij botste hierdoor tegen de vangrail, waarbij zowel zijn voertuig als de vangrail schade opliep. De eigenaar van een zeiljacht in de haven constateerde zondagmorgen dat de buitenboordmotor gestolen was. Een week eerder had hij nog met de boot gevaren. Dinsdag tussen 19.30 en 21.45 uur is in een horecabedrijf in de Hoog straat de portemonnee van een be zoekster, met persoonlijke papieren en enkele euro's, in een onbewaakt ogenblik uit haar tas gestolen. De Hersteld Hervormde gemeente heeft een voorstel ingediend bij de classis om ook predikanten uit de af gescheiden kerken, zoals de Christe lijk Gereformeerde kerken, voor te laten gaan in de erediensten. Voor het geven van de catechese en het leiden van een bijbelkring is ds. N. v.d. Want uit Schiedam dit seizoen aangetrokken. Dominee P.C. Hoek uit Sint-Annaland stopt als consulent van de gemeente, terwijl ds. J.G. Blom uit Poortvliet het pastoraat gaat verzorgen. Voetbalvereniging Tholense Boys krijgt 1500 euro subsidie uit de pot stimuleringsregeling jeugdactivitei- ten. De gemeente had hiervoor voor lopig 1000 euro toegekend, maar bij de definitieve beoordeling is er 500 euro bijgekomen. Het gaat om afge scheiden speelveldjes naast de grote sportvelden die dankzij veel vrijwil ligerswerk tot stand zijn gekomen. De uitslag van de laatstgehouden clubwedstrijd bij klaverjasvereni- ging Stad Tholen is: 1Aad Volwerk 5680 punten; 2. Peter Luten 5142 p; 3, Nelly Bestman 5089 p; 4. Henk Snepvangers 5065 p; 5. Magda Noordijke 5011 punten. Oud- Vossemeer De gemeente koop een strook tuin grond bij de voormalige pastorie aan in de Bou Kooij manstraat voor het verbreden van de toegang naar het parkeerterrein bij de entree van de voetbalvelden. Het terrein is nu al leen bereikbaar via een smal straatje zonder trottoir. Als het ISV-project (Vossenkuil en woningbouw) gereed is, wordt het terrein dat nu plaats biedt aan 25 au to's, nog belangrijker dan nu het geval is, meent het college. Het ter rein wordt nu ook gebruikt door ou ders die hun kinderen naar school brengen. Vanwege de verkeersveilig heid wordt de toegang verbreed. Op de internationale vogeltentoon stelling te Steenbergen behaalden en kele leden van De Vogelvrienden mooie resultaten. Dhr. I. Potappel be haalde met een stam isabel geel in tensief het kampioenschap met 364 punten. Ook werd hij kampioen bij de enkelingen met isabel geel intensief. De winnende vogel kreeg een beoor deling van 91 punten. Ook lid J. Ver- sendaal viel in de prijzen. Hij werd kampioen bij de enkelingen met pes- onate lichtgroen, die ook 91 punten kreeg. Bij de andere groep werd hij kampioen met pesonate violet met 91 punten. In totaal waren voor deze ten toonstelling 700 vogels ingezonden. Diverse leden van De Vogelvrienden nemen zaterdag deel aan de nationale tentoonstelling in Arnemuiden. De eigen tentoonstelling wordt op 11 en 12 november gehouden in zaal Hof van Holland. Voor deze tentoonstel ling sluit zaterdag de inschrijving. De gemeente heeft met Castria Wonen en Marsaki een concept-overeenkomst besproken voor de bouw van het nieu we dorpshuis de Vossenkuil. De ver antwoordelijkheden en bevoegdheden van de verschillende partijen zijn gere geld tijdens de bouw tot aan de ople vering toe. Dit in verband met de sub sidie dit in dit grote project wordt gestoken uit de zogenaamde isv-pot. De Rooms-Katholieke parochie neemt zaterdag 29 oktober deel aan de landelijke kledinginzameling van de stichting Mensen in Nood. Tussen 10.00 en 12.00 uur wordt gevraagd om kleding, schoenen, huishoudtex- tiel en dekens in gesloten plastic zakken af te geven aan de Dorpsweg 7. De ingezamelde kleding is dit jaar bestemd voor de vluchtelingen in Ethiopië. Bij de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers spande Karei Hommel de kroon. Hij speelde in 17 beurten uit, terwijl de langste partij 26 beurten duurde. Hommel had met 3,7 het beste gemiddelde. De hoogste serie, kwam met 17 ca ramboles op naam van Jos Hommel. De uitslagen: K. Hommel-Han van Daalen 10-7,368; A. Deurloo-P. Goossens 10-10; L. van Wezel-J. Hommel 5,833-10; J. Etienne-C. Burgers 8,776-10; J. de Koning-N. Rooijakkers 5,692-10. Sint-Annaland M. Heijboer wil aan de Weg van Kodde een kas bouwen voor een bloemenkwekerij. B. en w. hebben daarvoor de derde wijziging van be stemmingsplan buitengebied goed gekeurd. Het agrarisch bouwblok wordt vergroot en als subbestem ming heeft het glastuinbouw zonder dienstwoning gekregen. Een veel groter plan omvat de aanleg van 12 ha kassen aan de Langeweg tegenover de veiling. Hiervoor heb ben Bakker en Bouman uit Steenber gen een bouwaanvraag ingediend bij de gemeente. De oudste inwoner van Middelharnis is geboren in Sint-Annaland. Johan na Pieternel la van Splunter-Everaers is op 7 oktober 102 jaar oud gewor den. De bakkersdochter trouwde in 1925 met Rogier Adriaan van Splun- ter uit Poortvliet. Twee jaar later ver trok het gezin naar Middelharnis, waar haar man een schildersbedrijf had. Het paar kreeg een zoon en een dochter, inmiddels zijn er acht klein en tien achterkleinkinderen. Me vrouw Van Splunter woont sinds vijftien jaar - een jaar na het overlij den van haar man - in verzorgings huis De Goede Ree. Daar kwam bur gemeester mevr. De Vries-Hommes haar met de bijzondere verjaardag feliciteren. Groep 8 van de School met de Bijbel bezocht vrijdag, op uitnodiging van Staatsbosbeheer, Amsterdam. Daar was in de Nieuwe Kerk een tentoon stelling met als thema 'Wereld natuur kunst'. De gids vertelde over de ver schillende culturen in de wereld en hoe elke cultuur weer anders naar de natuur kijkt. Onze westerse cultuur kijkt anders tegen water aan dan isla mitische landen. Ook een slang heeft, naargelang de cultuur, verschillende betekenissen. Interessant vonden de kinderen verder het graf van Michiel de Ruyter en het grote orgel met meer dan 5000 pijpen. Na de kerk bezocht de groep Ransdorp in Waterland ten noorden van de hoofdstad, waar ze in een open boot door het veengebied heen voer. De kerktoren met 151 trap treden werd beklommen, het uitzicht was prachtig. Een medewerkster van Staatsbosbeheer vertelde over het cul tuurlandschap en hoe we dat zelf door de jaren heen vorm hebben gegeven. Ze had op de kaart tevergeefs naar Sint-Annaland gezocht. Geen nood. de Donderdag, vrijdag en zaterdag J/§Maandag, dinsdag en woensdag ♦Magere runderlappen 1 kg 7,90 ♦Sucadelappen 1 kg€ 7,90 JSoeppakket 3,20 ♦Kippebouten in ♦braadzak 1 kg€ 2,25 Kom vrijdag a.s. 'anaf 10.00 uur onze kant klare maaltijden proeven Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Rundvlees met randje 1 kg 6,- Saucijzen rund/varkens 500 gr. 2,25 J Magere varkenskluiven 1 kg 3,80 Hamburgers 5 halen 4 BETALEN Achterham 100 gram 1,25 Cornedbeef 150 gram 1,20 Casselerrib 100 gram 1,25 Preparé ji*. soorten 100 gram 1,10 Advertentie LM. leerlingen hielpen haar een handje en vertelden hoe hier het landschap is. Afsluitend mochten ze in het oude raadhuis van Ransdorp hun droom landschap ontwerpen. Een 21-jarige inwoner schepte met zijn shovel donderdag een 17-jarige bromfietser op de Halsterseweg in Bergen op Zoom. De shovel kwam vanuit de Stapelakker de Halsterse weg oprijden, maar verleende geen voorrang aan de bromfietser die op het fietspad reed. Door de aanrijding kwam de bromfietser ten val. waar bij hij een beenbreuk opliep. Per am bulance werd hij overgebracht naar het ziekenhuis. De leerlingen van de groepen 3 en 4 van de School met de Bijbel kregen biologieles in de bossen bij Bergen op Zoom. De kinderen konden nu zelf zien hoe in de herfst de bladeren afsterven, maar hoe er in deze tijd ook veel bosvruchten zijn, zoals kas tanjes, eikels, beukennootjes, den nenappels en sparappels. Uitgelegd werd hoe de bosdieren deze vruch ten weer verzamelen voor de winter periode. Om gericht naar al die din gen te leren kijken, kregen de kinderen en de begeleidende moe ders een vragenlijst mee. Daarin zaten naast kennisvragen ook zoek-, voel- en ruikopdrachten. De leer krachten probeerden aan de kinderen door te geven dat in de natuur juist de schoonheid van Gods schepping wordt gezien. Naast inspanning was er ook ontspanning. Er werd ge speeld met een bal en ook werden de meegebrachte broodjes in het bos gegeten. Door het zonnige weer was het een zeer geslaagd en leerzaam uitje. Vermoeid, bezweet, maar vol daan arriveerden de leerlingen rond half vier weer op school. De straatnaam voor de nieuwe woonwijk Poststraat Zuid blijkt te lang. J. van Tuyll van Serooskerken- straat telt namelijk meer dan 24 po sities en volgens de officiële regels is dat het maximum. Daarom moeten b. en w. hun besluit van 19 septem ber herzien. Er wordt nu gezocht naar alternatieven voor de naam. Op een perceel aan de Keetenweg komt een zeegroente- en viskweke- rij. B. en w. hebben daarvoor de tweede wijziging van bestemmings plan buitengebied goedgekeurd met vastlegging van het agrarisch bouw blok. Spuidamstraat 5, Scherpenisse, tel. 0166-662403 Advertentie I.M. Er is een plan ingediend voor de bouw van zeven huizen en een gara ge/berging in de Julianastraat. Het buidige bestemmingsplan Kom staat dat niet toe, maar b. en w. hebben de plannen bekeken en zijn in principe bereid om mee te werken aan een be stemmingsplanwijziging. Van een 13-jarige inwoner is in Steenbergen zijn gsm-toestel ge roofd. In een park aan de Ravelijn straat was de jongen aan het bellen, toen er een jongen op hem kwam af lopen. Na beëindiging van het tele foongesprek eiste de jongen dat hij zijn toestel aan hem gaf, piaar dit weigerde hij. De belager griste ver volgens de telefoon uit zijn handen en liep weg. Het slachtoffer zette de achtervolging in, maar dit leverde hem een pak slaag en schoppen op. Een groep jongelui zag het, maar begon te lachen. Het waren mogelijk vrienden van de dief. De politie heeft de zaak nog in onderzoek. Het college van burgemeester en wethouders willen een procedure be ginnen om een tijdelijke vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan voor een perceel aan de Nieuweweg 2. Dat is nodig voor het afgeven van een tijdelijke bouwvergunning en het gebruik van een stacaravan voor woondoeleinden. De procedure voor bestemmingsplan Kom heeft de vrijstellingsprocedure die vooruitliep op de wijziging van dit bestemmingsplan overbodig ge maakt. Het college neemt zich voor om de vrijstellingsprocedure niet in werking te stellen en de inwerking treding van het bestemmingsplan af te wachten. B. en w. treden hierover in overleg met Lidl en de Spar. die respectievelijk in het pand van wo ninginrichting Van Houtc en garage Van Steenis op de Markt een super markt willen vestigen. Afhankelijk van dit overleg neemt het college een definitief besluit. De belanghebben de burgers die zienswijzen hebben ingediend in verband met o.a. ge vreesde parkeeroverlast, worden hiervan in kennis gesteld. De protestants-christelijke Juliana van Stolbergschool schonk aandacht aan de christelijke boekenmaand. Schrijfster Diny van Leeuwen-van Haaften bezocht de school, las voor uit haar boeken en beantwoordde vragen van de leerlingen. Ze las onder andere voor uit een verhaal waar ze al twee jaar aan werkt en vertelde hoe lastig zij het vindt om bij dit verhaal een slot te maken, 's Middags gingen de kinderen creatief aan de slag, waarbij met klei-, teken en verfopdrachten het thema 'won derlijk' werd uitgebeeld. Tot slot lazen de juffen en de meesters geza menlijk een spannend verhaal voor. In de Maartenskerk van de Hersteld Hervormde gemeente wordt zater dag 29 oktober een hervormings zangavond georganiseerd. Medewerking verlenen zangvereni ging Deo Juvante van de Gerefor meerde Gemeente te Kruiningen en het eigen koor Met Hart en Stem. Beide koren staan onder leiding van Jacobine Quist. Het orgel wordt be speeld door Richard Harthoorn en Pieter Quist. Tijdens de samen komst wordt een collecte gehouden voor de stichting In de Rechte Straat. De zangavond begint om half acht. Spuidamstraat 5, Scherpenisse, tel. 0166-662403 Advertentie I.M. Een 20-jarige automobilist is don- Een prachtig gezicht was het maandagmorgen toen 23 zeilende vrachtschepen de haven van Sint-Annaland verlieten voor de zevende bietentocht. Prachtige oude zeilschepen gingen maandag morgen de haven van Sint-Annaland uit voor de zevende bietentocht. De zon kwam net boven de dijk van de Joanna Mariapolder uit, toen havenmeester Kees Smits het eerste schip de Krabbenkreek op zag zeilen. Met 23 sche pen en 170 bemanningsleden trekt de zevende bietentocht meer deelnemers dan vorig jaar. „Het is gezellig, de liefhebbers staan er voor in de rij", zegt Feiko Koudenburg van de Anna Catharina uit Middelburg. „We zitten helaas aan een maximum in verband met de capaci teit van de haven in Steenbergen, het eindpunt van de bietentocht. Vorig jaar waren er meer grote schepen met totaal 140 opvarenden, zodat er nu meer kleinere schepen mee kun nen. De grootste lengte is 27 meter, vorige keer 36 meter." Dankzij de herfstvakantie zijn er ook ouders met kinderen op de zeilschepen uit Zeeland en Zuid-Holland. De deelnemers komen uit Goes, Zierikzee, Middelburg. Ook de Tippie van Tholen uit Rotterdam en zelfs een schip uit Gouda liggen in de Sint-Annalandse haven. De schippers lopen gespannen heen en weer, want ze willen straks de beste startpositie hebben. Het is nog wachten op de suikerbieten. Wan neer die arriveren, lopen ze naar de wagen en pakken een mand met suikerbieten mee. „We zullen wel zien wie er sneller is", zo schroeft een schipper de rivaliteit op. „Wij gaan voor de eer", zegt een ander. Volgens Feiko Kou denburg kost het sinds de uitbreiding van de Sint-Annalandse jachthaven veel meer moeite om weg te komen. „De haven ligt nu vol met jachten." Eén van de grotere schepen is de Vier Gebroeders uit Rotterdam, een schip uit 1893. Twee vrouwelijke bemanningsleden moeten allerlei capriolen uithalen om het zeil goed los te maken om het straks te kunnen hijsen. Er moet ook van het afgaande tij geprofiteerd worden, dus voor half tien de Krabbenkreek op. Sommigen zijn nog snel even naar de bak ker in het dorp geweest. De bietentocht brengt de tijden in herinne ring dat allerlei producten met zeilschepen werden aan- en afgevoerd. „De bedoeling is om zo weinig mogelijk de motor te gebruiken en al zeilend naar Goes te varen", legt Feiko Koudenburg uit. In het havenkanaal van Goes zal er zelfs gejaagd worden, het schip wordt met vereende krachten langs het jaag pad binnengetrokken. Het weer bij de start in Sint-Annaland is prima. „We hebben een mooi windje met kracht 4/5", zegt Kouden burg. Na Sint-Annaland/Goes was het pro gramma dinsdag Goes/Bruinisse en gisteren werd de zevende bietentocht afgesloten in Steenbergen. De beste vracht werd na een keuring door de Suikerunie beloond en het snelste schip kreeg van de Steenbergse bur gemeester voor een jaar de wisselbel. „Maar als je veel mensen aan boord hebt, krijg je strafpunten", zegt Koudenburg. „Vroeger hadden deze zeilende vrachtschepen drie mensen aan boord: de schipper, zijn vrouw en een knecht. Nu zijn we met een flinke grote club, maar deze bietentocht is ook voor de gezelligheid." Predikbeurten Zondag 23 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Vernooij. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.00 u. ds. Hoek, St.-Annaland. 15.30 u. ds. Van Wijk, Herkingen. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. da. Van de Poll. GEREF. KERK 10 u. ds. Klein, Nieuwerkerk. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebeds- en commu nieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Abma, Gouda. 18.30 u. kand. Wolters, Nieuwerkerk a/d IJssel. GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 27/10 14 u. ds. Mallan, huw.bev. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis, afsluiting VBK. 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 en 16 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9, 14 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Willemsen, Dirksland. 18 u. ds. Van Bennekom, Sommels- dijk. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. wo 26 okt 19.30 u. ds. Gerritsen. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Roodsant, Dirksland. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. kand. Den Braber, Klundert. 19 u. ds. Van Beek, Puttershoek. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Boer, Graf horst. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Slecn. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze, Steenbergen. 14.30 u. ds. Meijer, Puttershoek. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. ds. Beens, Kootwijkerbroek. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Wüllschleger, Vlissingen. 17 u. ds. Kolijn, Krimpen a/d IJssel. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. wo 26/10 19.30 u. stud. De Waard, Hendrik-Ido-Ambacht. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Ten Kate, Bergen op Zoom. derdagavond omstreeks elf uur be keurd omdat zijn auto teveel geluid produceerde. De helft van de uitlaat ontbrak, wat de chauffeur een bekeu ring van 95 euro opleverde. De Hervormde gemeente Rehoboth houdt zondagavond 30 oktober om 19.00 uur een jeugddienst, waarin nagedacht wordt over de betekenis van de heilige doop. Ds. Hogeweg uit Biezelinge is voorganger en de gospelgroep Vision zorgt voor de muzikale begeleiding. Na de kerk dienst is er gelegenheid om nog wat te drinken en elkaar te ontmoeten. Scherpenisse Op de Gorishoeksedijk is zaterdag om 1.40 uur een 23-jarige automobi list betrapt op het rijden onder in vloed van alcohol. De man had 2,5 keer de toegestane hoeveelheid alco hol gedronken. Hij kreeg een rijver bod van zes uur opgelegd. Spuidamstraat 5, Scherpenisse, tel. 0166-662403 Advertentie I.M. Bij de tiende bekerwedstrijd van hengelsportvereniging De Zee baars is zaterdagmiddag aan de Moggershilpolder door 39 deelne- Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervocr Ned. Rode Kruis afd. Tholen. Voor reser veringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u„ tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips- land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. ANGO Telef. spreekuur: elke di. 18-20 u., 0166-603277 (vragen ook via e-mail: ango-krista@zeelandnet.nl). STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. KAMER VAN KOOPHANDEL di 25/10 C.W.I., Haven 11, St.- Maartensdijk, 9-12 u. Afspraken: 0118-673501. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 20 t/m vrijdag 28 okt. donderdag 20 6.02 -18.12 vrijdag 21 6.39-18.50 zaterdag 22 7.12 - 19.27 zondag 23 7.47 -20.07 maandag 24 8.19 -20.52 dinsdag 25 9.02 -21.42 woensdag 26 9.57 -23.17 donderdag 27 11.47 - vrijdag 28 0.52 -13.17 di 25/11 3.18 LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,6 MHz. Omroep Zeeland radio op 87,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735, 25 MHz kanaal 54 (ether). mers 523 centimeter vis gevangen. De wedstrijd werd gewonnen door jeugdlid Corné Westerlaken, die twee grote vissen ophaalde. De uitslag is: 1Corné Westerlaken 68 cm; 2. W. van Popering 62 cm; 3. M. Westdorp 56 cm; 4. H. Fase 37 cm; 5. G. Bijl 36 cm; 6. D. van Vossen 33 cm; 7. T. Vroon en J. den Engelsman 31 cm; 9. mevr. E. van As-de Graaf, Jeromy van Houdt en Jan Kodde 29 cm; 12. H. Dingenouts 28 centimeter. ZIE VERDER PAGINA 9

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 2