Aanvaring tanker op Schelde-Rijnkanaal Meulvliet. Tholen THEORIECURSUS Straks met goudkaart contributie van sportverenigingen betalen Gemeenten vragen SïïïüS;n-desport-enmuziekverenigingbetaald Den Haag om geld en om vertrouwen Werving bedrijven vergt meer mankracht Verkeersschoo MATTEMRURGH Dienstverlening gemeente gaat meer via internet Piet Brakman in De Stove Personeel bij veiligheidsregio een knelpunt Onderzoek naar doelmatigheid van subsidies Stembureaus op oude manier Donderdag 20 oktober 2005 13 Brandweer Tholen rukt uit met vlet Waterschade Politiezorg mm brandwonden Beloning Detailhandel Leefbaarheid dorpen Formele ontruimingen Dinsdag 1 november 18.30 uur Incl. theorie-lesgarantie mattemburgn.com Directeur J. Kloet van Castria Wonen overweegt systeem uit te breiden: Het goudkaartsysteem van Castria Wonen is uitgebreid: huurders kunnen met korting benzine tanken en kinderen van huurders krijgen voorrang bij studentenhuisvesting Burgemeester ondertekent petitie ozb in Rotterdam. Bekeken wordt of met de goudkaart ook Project detailhandel werkt nog niet Bij een aanvaring op het Schelde-Rijnkanaal donderdagochtend is de Franse spits J.N., geladen met brouwgerst, /.waar beschadigd. Het schip werd aangevaren door de Duitse gastanker LRG-211. Door de botsing liep er water in de woning van het Franse schip. Er was geen gevaar voor lekkage. Directeur J. Kloet vindt kritiek op corporaties niet terecht. Het ongeval vond plaats om tien voor zeven aan de Brabantse kant, ongeveer een halve kilometer vanaf de Thoolsc brug ter hoogte van het bedrijf Nestaan. De gastanker voer met een gemid delde snelheid van twintig kilome ter per uur op de spits. Het Franse schip voer langzamer, met zo'n ze ven kilometer per uur. Het Duitse schip voer achterop de spits ter hoogte van de woning. De spits had aan de voorkant de spits Hollaert aangekoppeld. Aanvankelijk wist de schipper niet dat hij was aangeva ren. Maar toen hij zag dat het voor ste deel heen en weer bewoog, kreeg hij het in de gaten. Zijn vrouw slaakte een gil en stond al snel tot aan de knieën in het water. Het schip was op weg naar Veghel om de gerst te lossen. Het achter schip werd afgekoppeld en naast het voorschip gelegd. Een passagiers schip en een kraanschip schoten de spits te hulp met pompen om de schade te beperken. Ook de brand weer van Tholen rukte uit. De ploeg van drie man ging met de vlet te wa ter ter hoogte van de ligplaats van de Frisia en voer naar de schepen die ongeveer ter hoogte van het be drijf van Nestaan lagen. Twee man gingen aan boord om te zien of ze hulp konden verlenen. Brandweer commandant J. de Feijter: „Er wa ren geen gewonden. En het schip De kritiek van de gemeenten betreft drie zaken: het afschaffen van het gebruikersdeel van de onroerende- zaakbelasting (ozb), de wet maat schappelijke ondersteuning (wmo) en het centraliseren van de politie. De gemeenten vinden dat ze een sleutelrol vervullen in het binnen lands bestuur omdat ze het dichtst bij de burgers staan. Ze willen dat ook waarmaken, maar vinden het kabinet op hun weg, dat hen be leidsmatig en financieel beperkt in hun mogelijkheden. De grens is hierin bereikt, staat er in de resolu tie die als titel meekreeg "Laat de gemeenten hun werk doen'. Gemeenten vinden dat ze ten aan zien van het realiseren van plaatse lijke voorzieningen zelf afwegingen moeten kunnen maken. Dat kan al leen wanneer ze zelf belastingen mogen heffen. Het 'belastingge bied' zou groter moeten worden, maar wordt in plaats daarvan ver kleind door de afschaffing van het gebruikersdeel van de ozb. Omdat er geen uitzicht is op alternatieven, vinden de gemeenten dit onaccepta bel. Ze noemen het een aantasting van hun autonomie, die door de rechter getoetst zou moeten worden aan het Europees Handvest. Het VNG-bestuur moet van de leden proberen de Eerste Kamer zover te krijgen dat deze niet met de af schaffing van de ozb instemt. „Wij vinden de lokale belasting heffing het terrein van de gemeen ten", legt de Thoolse burgemeester W. Nuis uit. Aanvankelijk bestond de vrees dat de afschaffing finan cieel nadelig zou uitvallen voor de gemeente. Eind juni nam de ge meenteraad een motie aan, die erop was gericht om dat financiële nadeel te voorkomen. In de lijn van die mo tie ondertekende de burgemeester mede een petitie van de VNG hier over. Inmiddels blijkt het financieel volgend jaar mee te vallen. „De compensatie is nu dan wel ok, maar Het college heeft besloten om het ar chiefbeheer en de postregistratie ver der te digitaliseren. Het gaat om een tweejarig project onder de naam DIS (documentair informatie systeem). Het digitaal verwerken en opslaan van post- en archiefstukken werkt doelmatiger en is ook noodzakelijk voor de uitbreiding van de elektroni sche dienstverlening (via internet) aan de burger. De totale investering voor het DIS bedraagt 168.000 euro, exclusief btw. De afschrijving gebeurt in vier jaar; de lasten zijn 61.337 euro (46.337 rente en aflossing en 15.000 euro on- Wie wil genieten van het West- Zeeuws-Vlaams dialect kan zater dag 5 november terecht in Stavenis- se. In De Stove presenteert Piet Brakman dan 'De pad op zeven'. met gevaarlijke stoffen had geen averij opgelopen. Het werd al snel weer vrijgegeven." Toen het hulpverleningsvaartuig Fu- ri 3 uit Dintelsas kwam, konden twee zwaardere pompen ingezet worden. Het politievaartuig P84 en het dienstvaartuig RW 84 waren ter plaatste om het scheepvaartverkeer in goede banen te leiden. De schade aan de J.N. is groot. De roeren zijn ontzet, het achterschip is ingedeukt. De achterwoning en de machinekamer liepen waterschade op. Duikers dichtten de gaten die door de aanvaring waren ontstaan provisorisch. Het werd langzij de Furie naar de voorhaven van Din telsas gebracht. Hier werd het brouwgerst overgeslagen in een an der schip. De gastanker vervoerde 1.399 ton isooctene een oliestof). De kapi tein mocht de reis vervolgen. Tegen de gezagvoerder is door de waterpo- litie van Hansweert, proces-verbaal opgemaakt. De waterpolitie was tot drie uur bezig. Vanaf de Thoolse zij de van het Schelde-Rijnkanaal was van het ongeval niet veel zichtbaar omdat er een schip langs lag om de golfslag te beperken. Burgemeester W. Nuis ging zich ter plekke op de hoogte stellen van het ongeval. hoe zal het over vijf jaar zijn", handhaaft de burgemeester zijn be zwaar. Nuis is evenmin voorstander van hel centraliseren van de politie. „Ik voorzie een vermindering van de in vloed van de burgemeester en de ge meenteraad in de lokale politie zorg", zegt hij. De vrees bestaat dat er capaciteit - in een plattelandsge meente als Tholen toch al minimaal - wordt weggehaald voor de bestrij ding van zwaardere criminaliteit. Dat zou ten koste gaan van de vei ligheid van de inwoners. Op de ver gadering van de VNG heeft minister Rcmkes van binnenlandse zaken toegezegd dat de lokale veiligheid een nationale prioriteit is en dat het lokale gezag niet ter discussie staat. Tenslotte is er de wmo, de wet maatschappelijke ondersteuning. Tussen VNG en kabinet zijn afspra ken gemaakt die gemeenten de ruimte geven om lokaal samenhan gend beleid te maken. Die afspra ken moeten, wat de VNG betreft, overeind blijven. De belangenver eniging vreest dat het parlement al les met landelijke normen en proto collen wil dichttimmeren, waardoor gemeenten als het ware uitvoerings loketten worden van het rijk. En ze willen juist maatwerk kunnen leve ren. De collecte voor de Nederlandse brandwondenstichting heeft in Tho len 1847,66 euro opgebracht, in Sint-Maartensdijk 519,87 euro en in Oud-Vossemeer 676,09 euro. In Vossemeer was de opbrengst een re cord, met ruim zestien euro meer dan vorig jaar. derhoud) per jaar. Er verdwijnen niet direct banen door deze automatise ring. Wel wijzigen er taken en wordt de werkwijze doelmatiger. „Dat vooral is in het voordeel van de inwo ners", stellen b. en w. „Zij kunnen sneller en beter geholpen worden. Deze automatisering is ook noodza kelijk om de gemeentelijke dienstver lening aan de eisen van deze tijd aan te passen en om verder te kunnen ontwikkelen met de uitbreiding van de elektronische dienstverlening." B. en w. hebben de uitgangspunten voor het beheer van het nieuw te bou wen gemeentehuis in Tholen opge steld. Hierin wordt opgenomen wan neer en op welke tijden ambtenaren, bestuurders en het publiek toegang hebben tot het gemeentehuis, de in stallaties in het gebouw en welke ge volgen de keuzes hebben voor de be veiliging ervan. Brakmans liedjes en conferences zijn allemaal korte verhaaltjes, al dan niet met een vleugje nostalgie en zeker met veel humor. De voorstelling in Stavenisse begint om kwart over acht. Toegangskaar ten zijn verkrijgbaar bij de VVV in Sint-Maartensdijk, boekhandel Dic- leman in Tholen en aan de zaal. Castria zet zich in voor de leefbaar heid van de dorpen, maar de kritiek op woningbouwcorporaties neemt toe. Eurocommissaris Nely Kroes vindt dat er honderdduizenden socia le huurwoningen op de vrije markt moeten komen. Nu wonen er teveel mensen met een hoog inkomen in een huisje met een lage huur. Minister Dekker van Volkshuisvesting is het daarmee, evenals Castria Wonendi recteur Jaap Kloet, met die stelling oneens. Kloet: "Wij houden bij wo ning toewijzing rekening met het in komen van de huurder. Maar als die plotseling meer gaat verdienen, kun nen we hem er gelukkig niet uitzet ten. Kroes roept maar wat. Ze heeft er geen idee van hoe je iemand treft die ergens al jaren naar zijn/haar zin woont en vanwege salarisverhoging plotseling zou moeten verhuizen of wordt verplicht de woning te kopen." Castria Wonen doet daaraan niet mee en uit het jaarverslag 2004 blijkt dat het goed gaat met deze Thools/Hal- sterse woningcorporatie, vindt ook Kloet. Het aantal huisuitzettingen stijgt wel maar is gelukkig tot een minimum De gemeenteraad heeft besloten dat het personeelsbestand van de ge meente kleiner zou moeten worden. „Hoe kun je dan de acquisitie uit breiden?" stelde Heijboer. Vroeger deed de wethouder dat zelf, haakte CDA'er J.R Bout hier op in. Waarop Heijboer antwoordde dal ook hij waar dat mogelijk is Tholen pro beert te verkopen als gunstige vesti gingsplaats voor bedrijvigheid. Volgend jaar wil het gemeentebe stuur twaalf bedrijven bezoeken en plannen uitwerken voor uitbreiding van de bedrijventerreinen in Oud- Vossemccr en Poortvliet. Verder moeten de plannen gereed komen beperkt gebleven. Het aantal huur ders dat de orde verstoort is nog te veel maar loopt wel terug sinds de in voering van het goudkaartsysteem. Sterker nog. Kloet denkt eraan om het goudkaartsysteem nog verder uit te breiden. Dit jaar is er de mogelijk heid om brandstof met korting te tan ken en voorrang bij studentenhuis vesting in Rotterdam bijgekomen. Zo zouden met de goudkaart-cheques ook contributies betaald kunnen wor den. "Zoals bijvoorbeeld van sport- muziekverenigingen." Aan het goudkaartsysteem doen nu 3000 huurders mee. De gouden kaart is een beloning voor goede huurders. Kloet: „Goede huur ders, en dat zijn vrijwel de meesten in ons huurdersbestand, zijn huurders die de huur op tijd betalen en geen overlast veroorzaken. Ook moet de woning en de tuin op een redelijke manier worden onderhouden. Over de vraag wat nu eigenlijk over last is, heerst bij Nederlandse wo ningcorporaties verschil van mening. voor het vernieuwen van bedrijven terrein Noord in Tholen en het be drijventerrein in Sint-Maartensdijk. ABT vond het bij monde van J.J.P.A. Boulogne maar een pover wensenlijstje ten opzichte van dit jaar. W. Mol (CU) stelde dat er harder aan getrokken zal moeten worden om meer mensen aan hel werk te krijgen. „En zorgen dat bedrijven blijven, in plaats van vertrekken zo als de Timpa." Volgens Heijboer is er drie jaar lang aan de Timpa ge trokken om die voor Tholen te be houden. „Maar men zocht uiteinde lijk een huurpand in plaats van dat Zo blijkt bijvoorbeeld uit een onder zoek van drs. Peter van der Graaf uit Utrecht dat overlast onder meer is: *Het aanrichten van vernielingen aan de woning. *Allerlei verstorende bouwseltjes aan het huis maken. ^Huisdieren hebben die slecht wor den verzorgd. *Verkopen van gestolen goederen vanuit de woning. *Verkopen van drugs. Kweken van geestverruimende mid delen, zoals hash en paddestoelen. *Lawaaimaken met een radio, tv of zelfs hard schreeuwen. *Met de deuren slaan. *Stank verspreiden. *Ook het bezoek van de huurder kan overlast veroorzaken. Daarvoor is de huurder zelf verantwoordelijk. Wat betreft de invoering van de goud- kaart zijn de resultaten landelijk op merkelijk, constateert Van der Graaf en vergelijkbaar met die van de Britse stad Manchester waar de kaart in 1998 werd ingevoerd. Bij een wo ningcorporatie had 60% van de huur ders een huurachterstand. Binnen drie jaar na invoering van de kaart bleek 40% daarvan schuldenvrij. Ook de kosten door vandalisme daalden drastisch terwijl de huurders de aan pak van de directie steunde om wan betalers en antisociale huishoudens hard aan te pakken. Deelnemers die het goed deden, kre- men een nieuw pand wilde neerzet ten. Dan houdt het op." CDA'er Bout, zelf oud-werknemer van Tim pa, viel de wethouder bij op dat punt. D66'er J. van den Donker miste ac tie op het gebied van versterking van de detailhandel. Hij kreeg bijval van K.B.M. Saris (VVD). Maar vol gens de wethouder weet de VVD'er heel goed dat daaraan wordt ge werkt, omdat hij zitting heeft in het sociaal-economisch platform Tho len. Het project 'Werk aan de win kel' is opgezet, waarbij in samen werking met de afdeling sociale zaken geprobeerd wordt om mensen zonder baan op te leiden voor het exploiteren van een winkel. De be doeling is een oplossing te bieden voor de overnameproblematiek in de detailhandel, maar het lukt niet erg om het van de grond te krijgen. gen wekelijks een cheque die om de zoveel tijd kon worden verzilverd. Want vast staat dat op een bepaald moment de huurschulden toch moe ten worden gecompenseerd en door gaans in de huurprijs wordt verwerkt. Castria heeft ook wanbetalers. In 2000 bleek 1,26% van de 4000 huur ders achter te zijn met betalen. Dat percentage liep op tot 1,53% in 2003 en is nu weer op het niveau van het jaar 2000. Dan gaat het volgens Kloet om een bedrag van 100.000 euro. „Dat is inclusief de kosten van het opknappen van de woningen als de huurders weg zijn." In 2000 bleek van 1,13% van de hu ren niet meer te innen. Dat percenta ge liep vorig terug naar 0,64%. Of dat allemaal te danken is aan de invoe ring van de goudkaart. is niet zeker. Kloet denkt wel dat het eraan heeft meegeholpen. Kloet: „Wij willen dat het mes aan twee kanten snijdt. Enerzijds onder houd je goede contacten met je huur ders, je beloont ze met cheques van 2,50 euro voor hun medewerking en je steunt de lokale middenstand. En het voortbestaan van deze staat sterk onder druk, maar is van groot belang voor de toekomstige leefbaarheid van de dorpen." De Castria-directeur is bang dat door vergrijzing en verhuizing van jonge Evenmin slaat het initiatief aan van de Kamer van Koophandel die twee mensen heeft aangesteld om over names van winkels te begeleiden. „Het economisch tij speelt ook Tho len parten." Wethouder M.A.E. Velthuis vulde aan dat de afdelingen economische en sociale zaken steeds meer sa menwerken op het terrein van de werkgelegenheid. „We doen bij voorbeeld ook de bedrijfsbezoeken samen." SGP'er M.J. Klippel - die als com missievoorzitter fungeerde omdat zijn fractiegenoot Van Eenennaam afwezig was - vond dat de gemeen teraad de hand in eigen boezem moet steken over het formuleren van doelen. „We zouden als raad prioriteiten aangeven, maar dat is niet gebeurd." Saris wilde het van de positieve kant bekijken. „Er moet meer power komen. Maar er moeten eerst uitgaven zijn voor je inkomsten krijgt." mensen veel winkels in de dorpen verdwijnen. "Keuzevrijheid van men sen staat voorop maar om bewoners van dorpen te stimuleren om ook na te denken over het voortbestaan van winkels in hun dorp, hebben we de afspraak gemaakt dat een cheque van 2,50 euro die besteed wordt in het dorp waar men woont, drie euro waard is." Kloet heeft de indruk dat het werkt. Uit het jaarverslag 2004 blijkt dat Castria in 2004 in totaal 33.074 waardecheques heeft uitgegeven. Daarvan werden er in totaal 25.459 verzilverd met een totale waarde van 75.889, - euro. Het leeuwendeel van de cheques (97%) werd ingeleverd bij de deelne mende winkeliers in het 'eigen' dorp. Waaronder de supermarkten. Daar werd 37% van de cheques besteed. Winkels in huishoudelijke artikelen en de slagers kregen 12% van de che ques aangeboden." Kloet: „Ook een aantal kappers doet mee. Van één van hen hoorde ik dat een aantal klanten bewust de cheques bij hem besteden en anders gezien de maatregelen waar ze de laatste jaren mee gecon fronteerd werden, ook op de kapper hadden bezuinigd. Dit stukje omzet (hoe klein ook) is daardoor in elk ge val voor deze kapper gehandhaafd". Volgens Kloet doen er aanzienlijk meer ouderen dan jongeren mee. „Ongeveer 90% van de bewoners van seniorenwoningen neemt deel aan het concept." Toch is het niet alles goud dat er blinkt. Dat geldt voor de randstad, maar ook voor Tholen. In de rand stad, zegt een medewerker van de re gionale sociale dienst in de Hoeksche Waard, een regio net als Tholen met kleinschalige kernen en een landelij ke uitstraling, kampen steeds meer mensen met huurschulden. Wonings tichtingen moeten steeds vaker over gaan tot het ontruimen van wonin gen. Kloet: „Ook bij ons neemt dat toe. In Tholen en Halsteren, waar Castria ook actief is, hebben we dit jaar te maken gehad met 50 formele ontrui mingen. In elk geval meer dan vorig jaar. De oorzaak daarvan is de econo mische ontwikkeling in Nederland. De inkomens dalen en de vaste lasten stijgen." Van die 50 formele ontruimingen zijn er tien doorgegaan. Veertig huurders hebben te elfder ure de huurachters tand alsnog betaald. Castria hanteert een voorzichtig ontruimingsbeleid. Kloet: „Daar gaat een zorgvuldige procedure aan vooraf. Brieven, aanmaningen, de deurwaarder en de kantonrechter. En dan nog hebben we een vangnet. Het 'Woonherkansproject'. Daar mee geef je mensen de kans alsnog hetzij hun gedrag te verbeteren, het zij hun betalingsmoraal te verande ren." Bij de mensen die zo'n laatste kans krijgen, zijn hulpverleningstrajecten vaak misgelopen. Maatschappelijk werkers proberen dan toch nog de huurder zodanig te begeleiden dat huisuitzettingen worden voorkomen. Castria werkt daarvoor samen met onder andere woningcorporaties en gemeenten in de Oosterschelderegio en de GGD. Uit een tussentijdse eva- De vorming van één veiligheidsre gio Zeeland per 1 januari zorgt voor problemen. De minister wil dat de beroepskrachten van de brandweer korpsen naar de regionale brand weer gaan. „Maar onze comman dant is tevens hoofd van de afdeling brandweer en rampenbestrijding. Dat is een knelpunt", zei burge meester Nuis in de commissie be stuurszaken. Omdat meer Zeeuwse gemeenten daarmee worstelen, be- Er wordt een onderzoek gehouden naar de doelmatigheid van gemeen telijke subsidies. De resultaten daar van moeten voor de gemeenteraads verkiezingen bekend zijn. De nieu- Bij de stembureaus blijven vier mensen zitten, een zittend raadslid, andere raadskandidaten en een amb tenaar. Uit een onderzoek dat b. en w. hebben laten instellen bleek, dat de bemensing gemakkelijk op een andere wijze uitgevoerd zou kunnen luatie blijkt dat het project werkt, maar dat de gevallen vaak zeer schrij nend zijn. Reacties in het rapport: „Als dit er niet was geweest, had ik geen dak meer boven m'n hoofd." Iemand die geholpen was zei: "Ik ben blij dat ze ons wilden helpen anders hadden we met z'n vijven op straat gestaan. Bij de familie zou ik niet hebben aangeklopt. Mijn ouders wo nen in een bejaardentehuis en mijn sch<x>noudcrs zijn zwaar gerefor meerd. Dat zou niet gaan." Een ander had een oplossing om fi nanciële problemen te voorkomen. „Ik verdeel nu m'n weekgeld in tweeën. Ik ga twee keer boodschap pen doen. M'n brtxxl krijg ik van de helpende hand." Soms is er sprake van pure wanhexip. „Ik heb een plan voor als het echt niet meer gaat. Dan ga ik zwerven met een zeiljachtje. Dat is goedkoper, dat scheelt en hoop belasting en niemand kan me vinden." Een moeder zonder bootje: „Stel dat ik echt m'n kinderen bij mijn moeder had gebracht en ik was gaan lopen. Wat was er dan verder gebeurd? Dat maakt me bang. Woonherkansen is voor mij de redder in nood geweest." In totaal werd tussen 1 april 2004 en 31 december 2004 aan 47 mensen de laatste kanshulp geboden. Daarvan kwamen er vier uit de gemeente Tho len. Opvallend was de grote toeloop (14) in juni van dat jaar. In december, vaak de duurste maand van het jaar was slechts 1 aanmelding. De meeste aanmeldingen waren al leenstaanden met een wao-uitkering. Ze staan volgens het tussenrapport op de zwarte lijst bij diverse instanties. Een deel van de probleemgevallen heeft, zegt Kloet, een inkomen dat eigenlijk te krap is voor het huis waarin ze wonen. „Maar ik ken ook mensen met een inkomen van 60.000 euro per jaar die er een verkeerd uit gavenpatroon op nahouden. Wel drie keer per jaar met vakantie, maar niet de huur betalen." Ook die mensen worden door Castria niet in de steek gelaten. „Maar", waarschuwt Kloet, „de mensen moe ten wel geholpen willen worden, en zelf actief zijn. We gaan niet aan een dood paard trekken." De panden die vrijkomen zijn snel weer verhuurd. Het aantal woning zoekenden, 760 in 2004, blijft stabiel. Wat opvalt, zo staat in het jaarverslag, is het geringe aantal aan vragen van woningzoekenden met trouwplannen. Kloet heeft er geen idee van hoe dat komt. „Misschien omdat jongeren toch liever een wo ning kopen." Niettemin hanteert Castria Wonen wel een wachtlijst. Kloet: „Gemid deld duurt het dertig maanden voor je een woning krijgt toegewezen. Op een eengezinswoning moet je 23 maanden wachten, op een jongeren- woning 16 maanden en op een senio renwoning circa 40 maanden." Per dorp variëren deze gemiddelde wachttijden. Om in aanmerking te komen voor een woonzorgappartcment moet de aspirant huurder 46 maanden geduld hebben, voor een seniorenflat geldt een wachttijd van gemiddeld 18 maanden. Kloet: „De flats raken uit de gratie. Mensen vinden de kamers te klein. Je merkt dat ouderen wat meer te besteden hebben. Dat veran dert de vraag." kijken de gemeentesecretarissen sa men hoe dat opgelost kan worden. De besturen van de regionale brand weer en van de geneeskundige hulp verlening bij ongevallen en rampen (ghor) moeten samengaan in één hulpverleningsbestuur. Dat bestuur hoeft zijn besluiten niet voor te leg gen aan de deelnemende gemeen ten. De Thoolse commissie had daar moeite mee. omdat de gemeenten wél het grootste deel van de kosten dragen. De burgemeester onderken de het probleem. Maar de besluit vorming is bij wet zo geregeld. „De raden zitten met hun budget. Er zal ook naar een modus gezocht wor den voor wat betreft de kosten van de rampenbestrijdingsplannen in de regio." we Thoolse raad kan die gegevens gebruiken bij een discussie over de herijking van de subsidies. Er zal ook een herschikking van de subsi- dielijst plaatsvinden die een duide lijker overzicht verschaft van de ge subsidieerde organisaties. Het college vindt het wenselijk in een beperkt aantal gevallen subsidies tot een bepaald bedrag te repareren in verhouding tot de oorspronkelijke situatie. worden. Daar zitten echter qua or ganisatie nogal wat haken en ogen aan en de kans op fouten is volgens het college dan groter. Daarom be sloten b. en w. het oude systeem toch te handhaven. Leerlingenvervoer. Om in aanmer king te komen voor leerlingenver voer, dat door de gemeente Tholen betaald wordt, zal het centrum indi catiestelling zorg (CIZ) aanvragen beoordelen. van Oedemstraat 182 - Bergen op Zoom tel. 0164 - 237404 Advertentie I.M. De gemeenten in ons land roepen kabinet en parlement op om hen het vertrouwen te geven - alsmede genoeg financiële en beleidsruimte - om hun werk te kunnen doen. Op een extra ledenvergadering van de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten (VNG), donderdag in Den Haag, is daartoe een resolutie aangenomen. Namens de gemeente Tholen ga ven de wethouders M.A.E. Velthuis en F.J. Goossen er hun steun aan. Handelsonderneming Bergen pleegt nieuwbouw aan de Energieweg in Tholen. Het gemeentebestuur moet meer werk maken van het werven van be drijven. In de commissie bestuurszaken lieten verschillende fracties dat geluid horen. En hoewel ook het gemeentebestuur in de begroting schrijft dat het wenselijk is om de acquisitie te versterken, kaatste wet houder K.A. Heijboer de bal terug: er is meer personeel en dus meer geld voor nodig.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 13