ISZRt - MINATIE gestript Provincie Zeeland Jacht en bescherming ganzen O De nieuwe Matiz Ladies only ESKES Cartoonwedstrijd FINANCIERING? www.rabobanktholen.nl Rondleidingen 'Bouwmuseum' Nieuwe Bedrijven VAN DAALEN FIRMA HOOGERWERF Voor alle onderhoud en schade- reparatie Donderdag 13 oktober 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Canadese, kol- en grauwe ganzen doen er goed aan zich alleen op te houden in de ganzenopvanggebieden. Daarbuiten mag op hen worden gejaagd. Provinciale Staten Tholen Oud-Vossemeer Sint-Annaland Stavenisse Sint-Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet Sint-Philipsland E-mail: vandaalen@vakgarage.nl www.vakgaragevandaalen.nl AUTODEMONTAGE- BEDRIJF AD STOUTEN B.V. naar Autobedrijf Automobielbedrijf van Hensbergen B.V. Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 41/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118)63 14 00 infocentrum@zeeland.nl De Belgische buurprovincie Oost- Vlaanderen nodigt Zeeuwen uit mee te doen aan de cartoonwed strijd 'Discriminatie gestript1. 'Discriminatie van etnisch-culture- le minderheden, personen met een handicap, mensen met over gewicht, personen met een ande re seksuele geaardheid, ouderen, werkzoekenden, vrouwen, andersgelovigen' zij allen kunnen onderwerp zijn, zo schrijft het provinciaal bestuur van Oost- Vlaanderen. Het bestuur organi seert de wedstrijd samen met het Intercultureel Netwerk Gent, Odice - Oost-Vlaams Diversiteitscentrum en het Wereldcentrum - steupunt voor mondiale vorming in Oost- Vlaanderen. Cartoons kunnen tot 16 novem ber worden ingezonden naar: Provinciebestuur Oost- Vlaanderen, dienst Minderheden - Discriminatie gestript, Provinciehuis, Gouvernementstraat 1, 9000 Gent, België. De inzendingen moeten per post worden gedaan. Het formaat van de tekeningen is gebonden aan A4; op de achterzijde moeten naam, adres, telefoonnummer en eventueel e-mailadres worden vermeld. Per deelnemer kunnen ten hoogste vijf cartoons worden ingezonden. Een jury, waarin de organiserende instanties en een professionele cartoonist zitting hebben, beloont de drie beste tekeningen met een geldprijs van respectievelijk 500, 250 en 125 euro. Bovendien wor den ansichtkaarten, stickers en affiches van de drie beste gemaakt. De twaalf beste car toons worden gebruikt voor een verjaardagskalender. De prijsuitreiking is op de interna tionale dag van de rechten van de mens: 10 december. Voor het wedstrijdreglement en andere informatie is beschikbaar www.discriminatiegestript.be. Tijdens de verbouwing van het Zeeuws Museum in Middelburg worden rondleidingen verzorgd. De eerste is vrijdag 18 novem ber. In de loop van het bouwproces volgen er nog enkele. De data zijn - onder voorbehoud - 13 januari, 17 maart, 19 mei, 14 juli, 18 augustus en 13 oktober van het komende jaar. De rondleidingen beginnen in de filmzaal van de provincie, Abdij 9, Middelburg. De aanvang is steeds om twee uur 's middags en zij duren tot om en nabij half vier. Na de filmzaal wordt een rondleiding langs de verbouwings werkzaamheden in het museum aangeboden. Daarbij wordt inzicht in het heden en verleden van het museum en de Abdij ver schaft. Inschrijven Wie aan de rondleiding van 18 november wil meedoen, wordt gevraagd zich aan te melden bij het secretariaat van het Zeeuws Museum, tel. 0118-653000, e- mail info@zeeuwsmuseum.nl. Per middag is er ruimte voor zo'n twintig deelnemers. De vorderingen in de verbouwing zijn aan de hand van nieuwsbe richten en foto's ook te volgen op de website van het museum: www.zeeuwsmuseum.nl. De rondleidingen zijn gratis. Zij worden aangeboden door het Zeeuws Museum en het provinci aal bestuur. Nieuws Kolganzen, zij mogen alleen worden verjaagd; Canadese, kol- en grauwe ganzen kunnen buiten de opvanggebieden worden afgeschoten Over heel Zeeland zijn opvangge bieden voor ganzen die tijdens de trek naar de overwinteringsgebie- den de provincie aandoen. Van zuid naar noord zijn dat Saeftinghe en omgeving, de Grote Putting, het Groot Eiland en de Axelse Kreek in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen; de Braakman en de omgeving van de Blikken/Baerzande in West- Zeeuwsch-Vlaanderen; de Poel, het Schenge, Yerseke en Kapelse Moer en de Hogerwaardpolder op Zuid-Beveland; de Schakerloo- polder, de Scherpenissepolder en de Van Haaftenpolder op Tholen en de omgeving De Maire, het Dijkwater en de zuidkust op Schouwen-Duiveland. Voor de exacte omlijning van de gebieden zijn kaarten beschik baar of kan www.zeeland.nl wor den geraadpleegd (zoekmachine 'ganzenopvanggebieden', nota ganzenopvanggebieden). Ontheffing De Faunabeheereenheid Zeeland heeft ontheffing gekregen om op de Canadese, kol- en grauwe ganzen te jagen buiten de opvanggebieden. Andere gan- zensoorten die zich buiten de gebieden tegoed doen aan (land bouwgewassen of zich op kale akkers vertreden, mogen alleen worden verjaagd. Grondgebruikers en jagers die van de ontheffing gebruik willen maken, kunnen terecht bij de Faunaubeheereenheid Zeeland, postbus 46, 4460 BA Goes, tel. 0113-247721. Daar zijn ook de kaarten met de begrenzing van de opvanggebieden te verkrijgen. Overigens moeten de grenzen nog officieel worden bekrachtigd door de Europese Unie. Die pro cedure gaat gepaard met voor lichting en inspraak. Daarover zal te zijner tijd ook in AbdijNieuws worden gepubliceerd. Vooruitlopend hierop wordt met de nu aangewezen gebieden gewerkt. Schadevergoeding Agrariërs die op hun percelen schade lijden van de vraatzucht van de ganzen kunnen terecht bij het Faunafonds, postbus 888, 3300 AW Dordrecht. Voor scha de binnen en buiten de opvangge bieden zijn aparte richtlijnen. Zo wordt van de boeren gevraagd op hun percelen buiten de opvanggebieden verjagingsmaat- regelen te nemen, zoals het plan ten van vlaggen en het gebruik van linten; jacht moet er worden toegestaan. De exacte regels zijn te raadple gen via www,faunafQnds.nl. Over de provinciale nota Ganzenopvanggebieden kan infor matie worden verkregen bij pro vinciaal medewerker natuur en landschap M.J.A. Steijn, tel. 0118-631196. ■■■■■■■■■I Zeeland Komende week staat in het teken van de commissievergaderingen ter voorbereiding van de staten vergadering van 11 november. Onderstaand treft u de meest van belang zijnde agendapunten aan. In alle commissievergaderingen staan de Statenvoorstellen pro grammabegroting 2006 en de 2e bestuursrapportage 2005 op de agenda. COMMISSIE ECOLOGIE EN WATER Datum: wo 12 oktober Aanvang: 13.45 uur Locatie: commissiekamer 2 mw. drs. G.K.T. van der Giessen Commissiegriffier: mw. M.E. Trimpe Statencommissie@zeeland.nl Tel.: 0118-631437 Agenda: •Brief Fractie GroenLinks over Fijnstofproblematiek •Brief GS inzake Uitvoerings programmering inrichting lande lijk gebied 2005/2006 en pre sentatie; Startnotitie en antwoordnota 'Naar een kust met kwaliteit'; Programma Wet Bodembescherming 2005-2009; COMMISSIE SOCIALE EN BESTUURLIJKE ZAKEN Datum: vr 14 oktober Aanvang: 13.30 uur Locatie: commissiekamer 2 Voorzitter: drs. E. Hageman Commissiegriffier: mw. M.E. Trimpe statencommissie@zeeland.nl Tel.: 0118-631437 Agenda: Brief GS over actie van Omroep Zeeland inzake stroomstoring en zenderonderbreking; Statenvoorstel Begroting 2006 Fonds Nazorg gesloten stort plaatsen provincie Zeeland; Brief GS inzake begroting 2006 en jaarrekening 2004 Zeeuwse Bibliotheek; Brief Raad van de Cultuur en jaarverslag 2003/2004; COMMISSIE RUIMTE Datum: vr 14 oktober Aanvang: 09.00 uur Locatie: commissiekamer 2, Voorzitter: mevr. H.A. Polderman-Martin Commissiegriffier: mw. A.C. van Wallenburg Statencommissie@zeeland.nl Tel.: 0118-631265 Agenda: Brief GS inzake Concept-omge vingsplan Zeeland; Brief Werkgroep 'Biervliet een Maatje Groter' over begrenzing Nationaal Landschap Zeeuws Vlaanderen; •Advies statengriffie over Communicatieplan Integraal Omgevingsplan Zeeland; Brief GS inzake advies van de Provinciale Commissie Omgevingsbeleid over de locatie criteria voor hotels; Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provinciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de website: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg Inschrijvingen in het Handelsre gister van nieuwe bedrijven op Tholen en Sint-Philipsland in de maand september. Overbeeke Van Dijke Assuran tiën, Assurantiekantoor Jan P.M. Overbeeke, Assurantiekantoor Van Dijke, Ten Ankerweg 72, assuran tie-, hypotheek- en financierings- bemiddelingsbedrijf, cliëntenremi- sier en agentschap CVB-bank, 1 personeelslid, nevenvestiging van v.o.f. Overbeeke en Van Dijke As surantiën uit Poortvliet. Alma Computers, Binnenkamer 12, assemblage, reparatie en inter netverkoop van computers en on derdelen, eenmanszaak van W.A.A.M. Maartense. Chr. Thools mannenkoor Reho- both, vereniging met beperkte rechtsbevoegdheid. Burg. van der Hoevenstraat 5, voorzitter J.C. van Voorst uit Oud-Vossemeer, secreta ris J. Geluk, penningmeester H.J.N. de Jongste, allen gezamenlijk be voegd met andere bestuurders. Ambiance zonwering Laban, Schelde Rijnweg 6, groothandel in, reparatie, verkoop en onder houd van zonweringen, rolluiken, garagedeuren, beveiligingshekken. kunststof en aluminium ramen en deuren, dakkapellen, carports, ve randadaken, tuinmeubelen en ac cessoires, nevenvestiging van v.o.f. Edhilson ambiance zonwering Te- ba nationaal uit Goes. Sjappesjoe holding b.v., Schelde Rijnweg 30, directeur-grootaan deelhouder J.M. Schot. Zeezwaluw beheer b.v.. Ring 21, holdingactiviteiten, directeur-groot aandeelhouder M.A.M. van Gurp. Emvege invest b.v., Ring 21optre den als belastingadviseur, direc teur-grootaandeelhouder Zeezwa luw beheer b.v. Faross IT b.v., Kalisbuurt 60, advi sering op het gebied van automati sering, computernetwerken, tele communicatie en duikindustrie, inkoop en verkoop van hardware en software, verzorging van oplei dingen, nevenvestiging van Faross IT b.v. te Zevenbergen. Van 't Hof management b.v., 's Gravenkreek 47, managementacti viteiten, directeur-grootaandeel houder L.B.W. van 't Hof. Beeke grondwerk, bestrating en in fra, Prins Bernhardstraat 23, aan nemersbedrijf op het gebied van grondwerk, bestratingsbedrijf, het zich verhuren als minikraanmachi- nist en tractorchauffeur, eenmans zaak van M. Beeke. J.P. Partijenhandel, Pluimpotweg 14, handel in partijgoederen, een manszaak van J.M. Kouwen uit Steenbergen. M.L.-Service, Jacoba van Beieren- straat 33, klussenbedrijf, eenmans zaak van M.J.M. Leys. Flexi-Bcl, Koekoeksweg 8, klus senbedrijf, eenmanszaak van P. van der Torre. Brasserie Mosselkreeft Co, Ho ge Markt 6, restaurantbedrijf, zaal verhuur voor vergaderingen en presentaties, nevenvestiging van hotel-restaurant de Gouden Leeuw. Janita's hairshop, Burgemeester Bouwensestraat 4, ambulant kap ster, eenmanszaak van mevr. J.P. Anthonisse. Overbeeke Van Dijke Assuran tiën, Assurantiekantoor Jan PM. Overbeeke, Assurantiekantoor Van Dijke, Burgemeet 25. assurantie-, hypotheek- en financieringsbemid- delingsbedrijf, cliëntenremisier en agentschap CVB-bank, 10 perso neelsleden, vennootschap onder firma van J.P.M. Overbeeke en M. Overbeeke uit Tholen, beiden on beperkt bevoegd. Van Os Medical b.v., Nijverheids- weg 4-6, opslag en distributie van rolstoelen, revalidatiehulpmidde- len en thuisverplegingsartikelen, nevenvestiging van Van Os Medi cal b.v. te Steenbergen. Advertentie I.M. Te koop: Toyota Corolla 1.3 1997 Skoda Felicia 1.3 LXI 40 kw combi 1996 Fiat Cinquecento 0.9 1993 Volkswagen Golf 1.6 Pacific 1991 Nissan Primera 1.6 LX Hatchback 1999 Peugeot 205 1.1 GL 1992 Volkswagen Caddy 1.9 SDi 1997 Hofstraat 25a 4698 CH Oud-Vossemeer Telefoon: 0166-672546 Voor al uw reparaties en onderhoud van alle merken gebruikte en nieuwe auto's Tevens regeling schadeherstel en steunpunt ZLM reparateur. grote sortering gebruikte en nieuwe onderdelen van alle merken inkoop van sloop- en schadeauto's afgifte van origineel R.D. W.-vrijwarings- bewijs, lid van A.R.N. Ringweg 1A, Oosterland Tel. 0111 -482130 AUTODEMONTAGE- BEDRIJF ruime sortering onderdelen, gebruikt en nieuw In-en verkoop schadeauto's, aangesloten bij auto- recycling Nederland U ontvangt officieel vrijwaringsbewijs Molenweg 2 Bruinisse tel. 0111-481400 Lid-Stiba Ohmstraat 2 Tholen Tel. 0166-603682/603304 Vanaf 7.995,- Mooi hè dames, dit is nu de nieuwe Matiz. Met zijn verrassende wendbaarheid, kleine draaicirkel en zuinige verbruik dé ideale auto voor in de stad. Daarbij ziet de Matiz er ook nog eens heel trendy uit en is hij verkrijgbaar in 10 frisse kleuren. En wat ook mooi is, deze auto rijdt u al vanaf 7.995,-. Kennismaken? Maak dan een proe frit en ontvang de nieuwste dvd van Bridget Jones. Chevrolet. Four wheels and a heart Roosendaal, Beider 37, 0165-550342 Bergen op Zoom, Witteveenweg 6, 0164-247066 www.varihensbergen.nl Prijs incl. BTW, excl. kosten rijklaarmaken en verwijderingsbijdrage. Gemiddeld brandstofverbruik: 5,2 - 5,61/100 km en C02-uitstoot: 127- 139 g/km. Het getoonde model kan afwijken. Vraag uw dealer naar de voorwaarden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 19