Tweede zege Emergo Zorgen om afwerking en overlast Stadszicht, en onkruid in Waterfront Concurrentie heilloze weg Huurwoningen ronden eerste fase Vroonstede af Smash '76 in mineur Voldoende overleg met sportclubs Nieuwe inwoners maken kennis met de Thoolse politiek Voetbalschool nü al succes Koersballen Kunstwerk Rolstoelbus Donderdag 13 oktober 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Smerdiek tevreden met een gelijkspel Klein verlies Thol. Boys Winst Smerdiek 2 Noad 3 verslaat concurrent Jeugd Jeugd Castria bouwt negentien huizen Sint-Annalancl Met de negentien huurwoningen die Marsaki in opdracht van Castria Wonen in Sint-Annaland gaat bouwen, is de eerste fase van de nieuwbouwwijk Vroonstede vol. Cast ria gaat aan Tjalk en Smalschip zogeheten 14 levens- loopbestendige woningen en 5 seniorenwoningen. De welstandscommissie ging dinsdagochtend in grote lijnen akkoord met het plan van architect H. Minnen. Platte daken De nieuwe inwoners van Stadszicht en Waterfront in Tholen maken zich zorgen over de afwerking van hun wijken. Ze stelden voor de welkomstavond dinsdag op het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk schriftelijke vra gen aan het gemeentebestuur. Er waren ongeveer 85 be langstellenden die uitleg kregen over het reilen en zeilen van de gemeente. Motorrijders Sollicitatie Havengebied Samen bindend Twee winstpunten Laura Geluk Orgel Damesvoetbal Het eerste damesteam van Smerdiek speelde thuis 0-0 tegen CSW. In de openingsfase van het duel probeer den beide teams uit vrije trappen een treffer te forceren. Een poging van Lenny Stoutjesdijk ging over het doel. terwijl aan de andere kant keepster Connie Gulden de bal keerde. Enkele minuten later ging een goed schot van CSW via de lat over het doel. Vlak voor rust zorgde Smerdiek voor gevaar, maar de in zet van Cynthia Kramer ging rake lings naast. In de tweede helft begonnen de da mes van Smerdiek met een offen sief. Dit resulteerde in een kans voor Anne Hage. maar haar poging ging naast. Aan beide kanten was er veel strijd, maar het spelniveau bleef laag. Smerdiek leed veel bal verlies en mocht uiteindelijk nog het meest tevreden zijn met het doelpuntloze gelijkspel. In de slot fase ontsnapten de blauw-zwarten namelijk aan een nederlaag, toen een aanvalster van CSW de bal te gen de paal schoot. Tholense Boys verloor zaterdag met 2-1 van Kruiningen. In het bekertoernooi werden de Tholenaren door dezelfde te genstander nog kansloos met 11 -0 ge klopt. Tholense Boys hield in de ope ningsfase goed stand, maar na 20 minuten spelen kwam Kruiningen ver diend op voorsprong. Tien minuten voor rust maakte Tholense Boys gelijk, maar met deze tussenstand wist men de rust niet te bereiken. In de slotfase van de eerste helft scoorde Kruiningen 2-1. In de tweede helft werd de sfeer in het veld grimmiger. Irritaties waren er ten op zichte van de scheidsrechter en ook in de onderlinge duels werd er enkele ke ren onsportief gestreden. Meer doelpun ten bleven uit, zodat de Thoolsc dames de schade beperkt wisten te houden te gen deze hoog geklasseerde tegenstan der. Het tweede team van Smerdiek won met 3-1 van SVD. In de vierde minuut bracht Esra Bicer haar ploeg aan de lei ding. SVD kreeg diverse mogelijkheden voor de gelijkmaker, maar was in dit du el niet trefzeker. In de 22e minuut ging een inzet van Simone Scherpenisse naast. Met haar eerste competitiedoel- punt bracht Jette v.d. Kleijn Smerdiek op een 2-0 voorsprong. Op slag van rust was Simone Scherpenisse dicht bij een derde treffer, maar de doelvrouw van SVD keerde haar inzet. In de tweede helft lieten de dames van Smerdiek de teugels wat vieren. Negen minuten voor tijd werd keepster Sandra van Eenen- naam gepasseerd, zodat de spanning te rugkeerde in de wedstrijd. Uit een voorzet van Jette v.d. Kleijn scoorde Mirjam Bosters de bevrijdende derde treffer. In de slotfase van de wedstrijd viel Maijolein Kloet met kramp uit, zo dat Smerdiek met tien speelsters de 3-1 zege moest verdedigen. De overwinning kwam echter geen moment in gevaar. Reserve derde klasse Noad 3 steeg zaterdag op de ranglijst door concurrent ZSC in Scharendijke met 1-2 te kloppen. Beide teams hadden in de eerste competitieduels een gelijk aantal punten behaald. De Sint-Philips- landers speelden een degelijke wed strijd, waarbij de defensie onder leiding van Jaap van Oudenaarde weinig kansen weggaf. In de voorhoede was Leo Pol derman sterk op dreef, zodat er diverse scoringskansen kwamen. Na een kwar tier spelen kopte Polderman een vrije trap sterk in. De doelman van ZSC keer de zijn inzet, maar de terugspringende bal werd vervolgens door Reini Reijn- goudl alsnog in het doel gewerkt. Ver volgens kregen Stefan Fonteijne en Vin cent Mol uitstekende kansen om de score op te voeren, maar de afwerking was niet goed. Na een half uur spelen kwam bij Noad Mark Verwijs in het veld voor de geblesseerd geraakte Leo Pol derman. Het zat Noad niet mee in deze fase van de wedstrijd. De verdedigers Jaap van Oudenaarde en Rien Filius lie pen ongelukkig tegen elkaar op, waar door de aanvaller van ZSC de gelijkma ker kon scoren. Halverwege de tweede helft probeerde Jaap van Oudenaarde Noad weer aan de leiding te brengen, maar zijn kopbal be landde op de lat. Enkele minuten later probeerde Van Oudenaarde de bal in de kruising te krullen, maar de keeper van ZSC liet zich niet verrassen en werkte de bal over het doel. Uit de daaropvolgende hoekschop kwam Noad alsnog tot sco ren. Hans Polderman nam de hoekschop met veel effect, waardoor de doelman in de fout ging en de bal in zijn eigen doel sloeg. In de komende duels kan Noad 3 geen beroep doen op doelman Van Herk. We gens een blessure van de keeper van het reserveteam gaat hij het doel bij Noad 2 verdedigen. Tafeltennis De seniorenteams van tafeltennis vereniging Smash '76 verkeren in een moeilijke periode. Na vier speelronden in de competitie staan de eerste drie senioren teams op de laatste plaats. In Sint-Willebrord verloor het hoofdteam met 7-3 van Back Hands. De wedstrijd begon meer dan een uur te laat, doordat invaller Merijn v.d. Klooster vertraging had met de trein. Christian van 't Hof bracht Smash op een 1-0 voor sprong, maar zijn medespelers ver loren hun eerste partij. Back Hands liep uit naar 4-1, waarna Van 't Hof met een tweede winstpartij Smash weer enigszins terug in de wedstrijd bracht. Anné van Dijke bracht het derde punt op het scorebord, maar vervolgens werden de resterende partijen verloren. Ondanks dat de sterkste speler bij Back Hands ont brak ging de zege naar de thuis ploeg, zodat Smash '76 steeds meer in degradatiegevaar komt. Ook het tweede team presteerde matig. Tegen koploper Effect 71 werd met 8-2 verloren. Peter Bazen behaalde één overwinning en Merijn v.d. Klooster en Harm Westdorp wonnen het dubbelspel. Het tweede seniorenteam heeft nog een inhaalwedstrijd tegoed, zodat men nog kan klimmen op de ranglijst. Het derde team van Smash kan het niet bolwerken in de derde klasse. Tegen koploper Smash '70 kreeg men met 10-0 klop, zodat de Sint-Annalanders met slechts drie punten afgetekend op de laatste plaats blijven staan. Het eerste jeugdteam wist ondanks een 8- 2 nederlaag tegen Tanaka 5 afscheid te nemen van de laatste plaats op de rang lijst. Cindy v.d. Klooster en invaller Erik Bruijnzeel scoorden de punten voor Smash. Jochem v.d. Klooster verloor al zijn partijen. De lagere jeugdteams waren wel succesvol. Smash 2 won met 9-1 van het zwakke TTVO. In de junioren 5 klas se wist Smash 3 een 7-3 overwinning te behalen op ODT, maar dit team blijft wel op de laatste plaats staan. Zowel Maurits Keur, Peter Óverbeeke en Leroy Geuze boekten twee overwinningen en ook het dubbelspel werd door de Sint-Annalan ders gewonnen. Het vierde jeugdteam staat ook onderaan hun klasse, maar be haalde tegen het sterkere Amemuiden een knap gelijkspel. Gert Jan v.d. Berge won drie partijen en Eva Geuze zegevierde één keer. Huib v.d. Klooster verloor al zijn partijen. Het vijfde jeugdteam won met 8-2 van Back Hands 5. Er is regelmatig overleg tussen de gemeente en de sportverenigingen. Van een blinde vlek in het contact is geen sprake. Dat zei wethouder F.J. Goossen onlangs in de gemeen teraad op een vraag van ABT. Die wees naar een uitspraak van wet houder M.A.E. Velthuis tijdens een bijeenkomst van de PvdA. Ze had die term gebezigd, maar was daar toen niet als 'politica', maar als privé-persoon aanwezig, aldus Goossen. In de thuiswedstrijd tegen Argen- to behaalde Emergo zaterdag de tweede overwinning in dit sei zoen. Na een moeizame eerste helft won de ploeg uit Sint-Maar tensdijk met 12-7. Een opsteker na de 12-6 nederlaag een week eerder tegen koploper Volhar ding. Emergo had moeite met het tempo van de bezoekers en kon geen mo ment een ruime voorsprong nemen. Bij de rust keken de Tholenaren zelfs tegen een 5-6 achterstand aan. Na de rust speelde Emergo geduldi ger, kwam langszij en nam vervol gens een voorsprong die niet meer in gevaar kwam. De doelpunten kwamen van Marchel de Frel (4x), Harmen van Heemskerk (4x), Justi ne Weijenberg (2x), Kristian van Heemskerk en Marco v.d. Hoek. Tegen Volharding opende Emergo juist sterk en hield tot 3-3 gelijke tred. Daarna liep het team uit Yerse- kc uit, ook al doordat de Tholenaren zich in toenemende mate ergerden aan de scheidsrechter. Na een 7-3 ruststand liep Volharding verder uit naar 10-3, de eindstand werd 12-6. De Thoolse treffers kwamen van Kristian van Heemskerk (2x), Ma rianne Rombouts (2x), Marchel de Frel en Harmen van Heemskerk. Het tweede team van Emergo kwam thuis tegen Zevenbergen 3 niet verder dan een 6-6 gelijkspel. De Tholenaren scoorden moeizaam en stonden bij de rust met 1-3 achter. In de tweede helft werd die achterstand ongedaan gemaakt. De doelpunten kwamen van Ad Farla (2x), Jaco Rip (2x), Gerrie Anthonisse en Aswintha Konijnenburg. Emergo B kreeg met 2-12 klop van het sterke DSO uit Klundert. Bij rust stond Emergo al op een kansloze 1-7 achter stand. Voor de ploeg uit Sint-Maartens dijk wist Rick Bazen met twee treffers de eer te redden. Emergo wacht nog al tijd op de eerste winst, vorige week speelde het team 5-5 tegen Keep Fit. Good Luck liet het meisjesteam alle hoeken van het veld zien. Emergo ver loor met 1-21, Joyce Hoek tekende voor de enige treffer. Een week eerder werd tegen Keep Fit een punt gepakt: 3-3. Emergo D blijft middenmoter dankzij de 2-1 overwinning tegen Zevenbergen. In een spannende partij scoorden Renske de Rooij en Juliun Zimmerman voor de rood-zwarten. Vorige week was de D- jeugd Juliana met 1-3 de baas. De El-pupillen verloren in Bergen op Zoom met 0-1 van De Scheldevogels. Het E2-team won door een treffer van Julienne Zimmerman met 1-0 van DSO 2. Een mooi herstel na de 3-2 nederlaag tegen Terda een week eerder. Emergo E3. dat vorige week met 2-1 won van Togo, moest nu de meerdere er kennen in medekoploper Swift. De Tho lenaren verloren met 3-0. Programma zaterdag: Sagitta 3-Emer- go 1Oranje Wit-Emergo El Hoofd publiekszaken P.C.J. Nelen links) legt aan nieuwe inwoners uit dat er maar twee loketten zijn voor de aanvraag van paspoorten. Aanvankelijk zouden er 21 huur woningen worden gebouwd in de wijk, maar om meer ruimte te scheppen zijn er twee afgevallen, legde Minnen uit. De levensloop- bestendige woningen komen aan Smalschip. Ze zijn aaneengescha keld maar volgens de architect to nen ze een 'beetje vrijstaand'. De huizen krijgen een lessenaarsdak. De seniorenwoningen komen aan Tjalk en krijgen een patio, met slaapkamer en badkamer op de be gane grond. Het worden doorzon woningen zodat bewoners zowel aan de straatkant als aan de tuin kant kunnen verblijven. De bewoners van de seniorenwo ningen kunnen hun auto op het erf parkeren, voor de bewoners van de huizen aan Smalschip komt er een rabatstrook omdat de kavels an ders te ondiep zouden worden, zei Minnen. De veertien huizen aan Smalschip vormen twee rijtjes van zeven. In het bestemmingsplan was een knik in de straat opgeno men, maar Minnen zei dat die er - in overleg met de gemeente - was uitgehaald. Het straatprofiel is nu doorgetrokken zodat alle wonin gen op dezelfde rooilijn komen te staan. Aan het eind van de doodlo pende straat is nu een mogelijk heid voor auto's gecreëerd om te kunnen keren. Maar de architecten van de com missie vonden de knik in de straat juist aantrekkelijk. De twee wo ningen in de knik aan het eind van de straat vormen volgens voorzit ter H.J. Groenewegen 'het punt waar het straatje aan hangt.' Ook ambtenaar J. Fase verbaasde zich over de wijziging in het bestem mingsplan. maar zou uitzoeken wat er afgesproken is. De senioren woningen krijgen plat te daken. De commissie was daar blij mee want ze sluiten dan aan bij een rij vrijstaande woningen met een plat dak. (Twee zijn er in middels gereed). De huurhuizen, ontworpen door Architecten Al liantie uit Goes, krijgen donkere gevelstenen en antracietkleurige pannen. voor de kerst op te knappen. Mocht het dan nog niet gebeurd zijn, dan zal de gemeente rijkswaterstaat in schakelen. De gemeente houdt het in de gaten. Ook was er een vraag over het plaatsen van een brievenbus bij Ou de Werf. De gemeente heeft dat vol gens wethouder F.J. Goossen wel aangevraagd bij TPG post, maar het verzoek niet gehonoreerd. Er is door TPG verwezen naar de brievenbus die op de Deltaweg staat. Die staat binnen 500 meter van de wijk Wa terfront. Ook de stankoverlast in de haven kwam ter sprake. Goossen lichtte toe dat er momenteel studies wor den verricht naar mogelijke oplos singen. Hij verwacht dat er in juni Er waren 350 nieuwe inwoners uit genodigd. Een van de bewoners van Waterfront klaagde over het onkruid in de stukken die als groenbestem- ming zijn bedoeld. Wethouder K.A. Heijboer antwoordde (ook schrifte lijk) dat het 'tussen nu en maart 2006 opgepakt en uitgevoerd zal worden door projectontwikkelaar Methaforce'. Er komen kastanjebo men met een gazon. De oude trap in de hoek Oude Werf naar de Een- drachtsweg wordt opgeknapt. Ver der wordt er een voetpad aangelegd. Er was ook een vraag over de 'enor me rommel' onder de brug over het Schelderijnkanaal. Ook dat moet de projectontwikkelaar volgens Heij boer opruimen. Methaforce heeft de aannemer opdracht gegeven om het of juli volgend duidelijkheid over komt en dat dan het bestuurlijk overleg (2 ministeries, 3 provincies, 3 waterschappen en 7 gemeenten) aan zet is om een keuze te maken. Daarna volgt nog een inspraakron de. Een bewoner uit Stadszicht wilde weten wat er met de grond achter het café De Tol gebeurt. Op dit 'ei landje' wordt niet gebouwd. Het is bedoeld als groenvoorziening. Ook was er een bewoner die een opmer king maakte over de overlast van hangjongeren in het speeltuintje in Stadszicht. Wethouder M.A.E. Vel thuis zei te hopen dat bewoners eerst zelf contact opnemen met de jongeren. Als dat niet tot verminde ring van overlast leidt, dan kan er contact gezocht worden met de jeugd- en jongerenwerker van de gemeente en eventueel met de poli tie. Zeker als de overlast vaak terug keert. De jeugd uit de wijk heeft bij de ge meente overigens gevraagd om ex tra speeltoestellen te plaatsen, zoals een tafeltennistafel. Op dit ogen blijk is daar geen geld voor, maar het is toegevoegd aan het lijstje met verzoeken, zo blijkt uit het ant woord van de wethouder. Het verkeer in de buurt van Stads zicht was ook een punt. Een bewo ner vroeg aandacht voor motorrij ders. Volgens Heijboer zijn er in de wijk nog geen verkeersmetingen verricht. Ook niet op de Postweg. Dat is wel gebeurd op de Ten An- kerweg in 2003. Stadszicht lag er nog niet, evenmin als de rotonde. En bij de metingen worden motor rijders niet apart geteld. De ge meente gaat uitzoeken of er voor deze categorie tellingen kunnen worden verricht. Ook was er een vraag naar de voort gang op het industrieterrein Noord. Een bewoner wilde meer informatie over de aanleg van 'de randweg', maar het was voor wethouder Heij boer niet duidelijk wat de vragen steller bedoelde. De bewoner was nieuwsgierig naar de ontwikkelin gen. De wethouder antwoordde dat de sanering van het gebied nog 'even zal duren'. Hij kon niet voor uitlopen op de mogelijke wegen structuur in het plan Noord, zei hij. Op de vraag waar dat van afhangt, zei Heijboer dat het saneren van een bedrijventerrein naar een gebied met woningbouw een proces is dat vele jaren in beslag neemt. De verkeershinder op de Oudeland- sedijk was ook een van de punten die het bestuur onder de aandacht werd gebracht. De dijk wordt ge bruikt als sluiproute naar de Oester- dam. De gemeente onderkent dat. Het waterschap heeft de weg geslo ten, behalve voor landbouw- en be stemmingsverkeer. Verder zullen nog aanvullende maatregelen wor den getroffen. Maar dat mag niet te veel nadelen opleveren voor de an dere bewoners in het gebied. De gemeente vertoonde ook de nieuwe voorlichtingsfilm 'Meer ruimte, ruimte voor meer' Over wonen, werken, recreëren en histo rie. Die viel zo in de smaak dat na afloop werd geapplaudisseerd. Een van de bezoekers vroeg zelfs of de film ook te verkrijgen is, maar op dat verzoek had voorlichter Hannie Schipper niet gerekend. Met het oog op de gemeenteraads verkiezingen in maart konden be zoekers aan het eind van de avond kennis maken met de politieke par tijen die op Tholen actief zijn. Zij hadden hun tafels met voorlichtings materiaal opgetuigd in de burger zaal. En gingen in gesprek met de bezoekers die nieuw potentieel aan kiezers vormen. Van een felle cam pagne was nog geen sprake maar de eerste contacten zijn gelegd. Alle vertegenwoordigers van de politieke partijen werden door bur gemeester W. Nuis aan het begin van de avond voorgesteld. Bijna al le fractievoorzitters waren aanwe zig. M.A.J. van der Linde (PvdA) was verhinderd. Hij werd waarge nomen door J. Oudesluijs die de bezoekers uitlegde dat hij niet de indruk wilde wekken dat hij de fractievoorzitter was. „Dit is een open sollicitatie", schertste Nuis. Ook J.J.P.A. Boulogne van ABT en J. van de Donker (D66) waren af wezig. Ook de streek VVV, de openbare bibliotheek en de stichting Iwawa- Tholen waren vertegenwoordigd. Voor de stichting had zich al een vrijwilliger aangemeld. VERVOLG VAN DE SCHÜTSE „Dat geldt ook voor ons als christe lijke zorginstelling. Naar onze be woners toe laten zien dat ze de zorg voor hun tijdelijke belangen rustig aan de Heere over kunnen laten. Hij heeft immers hier een zorgcentrum laten bouwen, waarin mensen met toewijding, met christelijke naas tenliefde voor hen willen zorgen. Maar De Schutse is ook een plaats waar de boodschap gebracht wordt dat Jezus Christus in de wereld ge komen is om zondaren zalig te ma ken. En iedereen mag, nee iedereen móet dat weten! Ook u, die hier vanmiddag bent. Wij hebben een Woord voor de wereld!" Het glaskunstwerk in het gebouw vertolkt de woorden die Klippel uit de Bijbel las. „Het gaat dus over bloemen en vogels. Maar het wijst ook naar Gods trouwe zorg over Zijn kerk. Zo staat hier midden in de samenleving een richtingaanwij zer. Ook voor u allemaal." De voor zitter bedankte allereerst de Heere „die ons dit alles gegeven heeft." Daarnaast ging zijn dank uit naar de bewoners, de organisatie, (oud-)be- stuurders. bouwers, Habion - de ei genaar van het gebouw - en ieder een die een bijdrage heeft geleverd. Klippel had voor alle medewerkers en vrijwilligers van De Schutse het boekje 'Zorgen in de laatste levens fase' als een attentie. „Als handrei king voor ieder die op enigerlei wij ze zorg biedt rondom het levenseinde." Het bouwtraject was complex, zei directeur J. Vrije van Habion. de ei genaar van het gebouw. Hij somde het op: de bijzondere architectuur, specifieke installaties, het integre ren van een bestaande kelder, om geving (molen, andere bebouwing, Vroonhof), de grootkeuken en de tijdelijke huisvesting. Kwaliteit, di versiteit en functionaliteit stonden centraal, en er was veel aandacht voor de belevingswaarde van de be woners. Met De Schutse zijn er in Sint-Annaland meer mogelijkheden gekomen voor ouderen die be schermd willen wonen. „Maar de vraag is groot en er is ruimte voor nieuwe initiatieven, bijvoorbeeld in het havengebied." In de verpleegafdcling met twintig plaatsen werkt De Schutse samen met Ten Anker in Tholen. Het Thoolse verpleeghuis regelt de ver pleeghuisarts, paramedici en andere ondersteuners, zei SVRZ-directeur M.P. Heijboer. „Het is een samen werking die de inzet van beide par tijen vraagt om tot een goed resul taat te komen. En onder een goed resultaat versta ik een optimale zorg aan de bewoners van de ver- pleegunit." De eigentijdse voorzie ning die er nu is gekomen, doet de bewoners volgens Heijboer duide lijk goed. Eind dit jaar krijgt Maar- tenshof in Sint-Maartensdijk een soortgelijke afdeling en dan is in de drie grootste Thoolse woonkernen verpleeghuiszorg en 24-uurszorg aanwezig. In de andere kernen ko men servicecentra met wijksteun- punten. iets waarvoor alle partijen in de gemeente bewust hebben ge kozen. „Mijns inziens een goed be leid dat inspeelt op de toekomstige wensen van ouderen en mensen met een functiebeperking", zei Heij boer. Maar dan moeten er wel tijdig voldoende zorgwoningen zijn. In 2010 zijn er ruim 300 gewenst. „Een hele opgave, maar met in spanning van alle partijen moeten we een eind kunnen komen. Anders haalt de vergrijzing van de bevol king ons in en moeten ouderen en mensen met een functiebeperking geholpen worden in woningen die hier niet geschikt voor zijn en zon der een zorginfrastructuur in de di recte omgeving." Voor een samenhangend zorgaan bod is samenwerking nodig tussen alle partijen. En hoewel een gezon de competitie stimuleert tot verbe tering van de kwaliteit, is volgens Heijboer het concurrentiemodel in een plattelandsomgeving als Tholen een heilloze weg die de zorg uitein delijk niet ten goede zal komen. „Overheid, en ten dele ook het zorgkantoor, zetten hier wél op in. Marktwerking moet de kwaliteit verbeteren, maar naar mijn beleven vooral de prijs drukken. In de diver se onderhandelingen wordt meer over de prijs gesproken dan over de kwaliteit." Heijboer noemde de sa menwerking tussen alle partijen op Tholen - binnen de stuurgroep wo nen, zorg en welzijn waarvan hij voorzitter is - uniek. Daardoor kan ingespeeld worden op ontwikkelin gen als modernisering van de AWBZ en de nieuwe wet maat schappelijke ondersteuning. Net als Kok en Heijboer ging ook burgemeester W. Nuis in op de ver grijzing van de samenleving, „ver oorzaakt door de groep 55- tot 64- jarigen die de afgelopen jaren fors in aantal toenam." Daardoor zal de belangstelling groeien voor wonen in combinatie met welzijn en zorg. „Er zal een vraag ontstaan naar een betere combinatie tussen zorg en werk. en naar dagbestedingsmoge lijkheden voor ouderen en gehandi capten. Ouderen zullen daarbij een behoefte aan de dag leggen zolang mogelijk thuis te blijven wonen met een aantal zorgvoorzieningen bin nen handbereik." Nuis kondigde aan dat de gemeente in de Woonvi- Bijna alle jeugdleden van Noad '67 in de leeftijdsgroep 6 t/m 14 jaar doen mee aan de voetbalschool die de club volgende week organiseert. Gezien die belangstelling heeft de organisatie nu al besloten dat het een jaarlijks terugkerend evenement wordt. Drie dagen lang wordt er getraind met als motto 'leven als een prof voetballer'. De eigen jeugdtrainers van de Sint-Philipslandse club en trainer Ton v.d. Spaan van de selectie verzorgen dat. Het hoogtepunt is een clinic die de proefvoetballers Gérard en Dennis de Nooijer dinsdagmid dag verzorgen. Voor de vriendjes van de deelnemende voetballertjes is er woensdag een inloopmiddag waarop ze kennis kunnen maken met de club en de voetbalsport. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. Haver- mans 20 p; 2. mevr. J. van Houte 19 p; 3. mevr. L. van Poortvliet 14 p; 4. mevr. N. Minheere en mevr. A. Bosters 13 p; 6. mevr. A. Blomnierde 12 p; 7. mevr. J. Timmermans lip; 8. mevr. D. van Dij ke 10 p; 9. mevr. C. van Mierlo 4 p. Meulvliet: 1. A. Hilgerson en L. Ver schoor 33 p; 2. T. Goode en R. Vroegop 28 p; 3. D. Lindenberg en W. Bijl 22 p; 4. R. Bolier en J. Bos 20 p; 5. B. Schot en J. Verbraeken 19 p; 6. G. Bolier en H. Schot 7 p. Tholen stad: 1. L. Soomers 33 p; 2. me vr. R. Burrows 23 p; 3. N. Moerkerken 19 p; 4. mevr. R. Nagtegaal 15 p; 5. mevr. C. Wilsing en mevr. R. Van Driel 12 p; 6. mevr. F. Schellinger 9 p. Paardensport Laura Geluk deed zaterdag in Dirksland met Onyx mee aan een dressuurwed- strijd in de klasse LIDe proeven van de combinatie werden met 163 en 159 pun ten beoordeeld. Dat leverde twee winst punten op, alsmede een tweede en een vierde prijs. Sint-Maartensdijk: 1. W. Lutt en C. Van Gorsel, én M. Bijl en W. Bijl 26 p: 3. J. Bijnagte 20 p; 4. B. Bijnagte en A. Poot 19 p; 5. A. Wielaard en C. Breure 17 p; 6. T. Breure en J. Nijstad. én M. Dane en L. Wielaard 16 p. Verzorgenden Corina Bazen (links) en Ada Hage bij de staande klok in de zaal, een geschenk van het personeel aan de bewoners van de Schutse. Het kunstwerk 'De Heere zorgt' wordt deels bekostigd uit een bijdrage van de Stich ting ter behartiging van de be langen van de vereniging tot steun aan protestants-christe lijke instellingen (SVPI). Deze Bredase stichting heeft West- Brabant en Tholen als werkge bied. Eerder kreeg De Schutse er geld van voor een tweezits fiets en de inrichting van het hospice. sie de prioriteit wil leggen bij oude ren en zorgvragers, naast starters en gezinnen. Zorgaanbieders, woning corporatie Castria Wonen en de ge meente hebben geregeld overleg over een goede afstemming van de huidige en de toekomstige woon- en zorgvraag en het aanbod. De Schutse draagt volgens Nuis op een geweldige manier bij aan het samenbindende element in de Sint- Annalandse gemeenschap. „De Schutse als een veilige 'schuil plaats' voor u als bewoners temid den van omwonenden in de wijk, die hier met u de samenleving vor men." De burgemeester noemde het een voorrecht om er te mogen wo nen, temeer daar eenzaamheid en sociaal isolement onder ouderen in ons land een groeiend probleem is. „Ik zeg niet dat eenzaamheid hier niet voorkomt, maar in dit huis is omzien naar elkaar iets dat vanuit een protestants-christelijke levens overtuiging niet slechts als vanzelf sprekend wordt gezien, maar ook als een Bijbelse opdracht." Hij ver geleek het verlenen van zorg in teamverband met het in formatie wegtrekken van ganzen. Namens het gemeentebestuur bood hij een aquarel aan van Sint-Annaland in 1740, ingekleurd door een heden daagse Thoolse kunstenaar. De participantenraad van het zorg centrum - een vertegenwoordiging van de deelnemende kerken die meedenkt in de identiteit en alge mene zaken - bood een nieuw orgel aan. Vervolgens stond voorzitter ds. A.A. Brugge stil bij de woorden uit Psalm 4, die hij bestuur, directie, personeel en inwoners toewenste: 'Velen zeggen: Wie zal ons het goe de doen zien? Verhef Gij over ons het licht Uws aanschijns, o Heere'. Ook het personeel had cadeaus. Corrie van Leeuwen bood een staande klok aan voor de recreatie zaal, een beeld van een paard met een ploeg voor de tuin, twee paar den en een zitbank voor de binnen tuin en een cheque van 500 euro voor beplanting. De personenbus van De Schut se is na vier jaar aan vernieu wing toe. Deze is bekostigd door Mobiel sport- en institu tionele reklaine, die dat via sponsoring realiseert (de na men van de sponsors zijn op de bus te vinden). Er komt een nieuwe bus, die tevens ge schikt is voor rolstoelvervoer. Dat extraatje gaat echter buiten Mobiel om. Een deel van de kosten wordt betaald door de Vrienden van de Schutse. De lift nemen Elenbaas carrosse rie en bouwbedrijf Fraanje - hoofdaannemer van de nieuw bouw - voor hun rekening.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 17