Bedrijfsleider Lau van 't Hof kreeg 38 jaar veel vertrouwen bij Bruynzeel Groei van Tholen ten koste van dorp Communicatie met burgers moet anders Haags echtpaar Schellinger heeft zijn draai in Tholen gevonden 'Klein mannetje uit Setalland' stabiele factor keukenfabriek Zestig jaar getrouwd; 23 jaar geleden zoon naar Zeeland gevolgd étpi. /fï Donderdag 6 oktober 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 'Hij deed veel goede dingen en Bruynzeel is vol lof.' Het Smalstads mannenkoor had vrijdagmiddag een speciaal lied gemaakt voor Lau van 't Hof uit Sint-Annaland, de bedrijfsleider van Bruynzeel Keukens uit Bergen op Zoom, die na 38 jaar afscheid nam. Tijdens een druk be zochte receptie kwam de waardering naar voren via toe spraken en talrijke geschenken. ,Het was overweldigend en ontroerend", zo blikt de zestigjarige Van 't Hof terug temidden van allerlei cadeaus. Gisteren was hij weer al present bij Bruynzeel om de Plattelandsvrouwen van Scherpenisse rond te leiden. Lau van 't Hof blijft ook als adviseur aan het bedrijf verbonden. Hij is in zijn lange loopbaan bij Bruynzeel nooit ziek geweest. Fiets Gouden tijd Droevige periode Geweldige naam Vijftig man erbij Thoolse Lions Museum 'Poortvliet is een dooie gemeente' De groei van Tholen gaat ten koste van de kleine dorpen. Daar wordt te weinig nieuwbouw gepleegd waardoor ook de voorzieningen wegvallen. Die kritiek was maan dagavond te horen tijdens het politiek café van de VVD in Sint-Annaland. Cadeaus van afval bij Wereldwinkel „Een voorbeeld van zoals het niet moet en mij een doorn in het oog." Burgemeester W. Nuis was in de commissie bestuurszaken duidelijk over een klacht die een inwoner van Tholen heeft ingediend over de manier waarop hij door een ambtenaar is bejegend. Als twintiger in de oorlog was dansen Dick Schellingers grote hobby. Op dansles leerde hij Francien Weijers ken nen. Maandag is het paar, dat in Tholen woont, zestig jaar getrouwd. Ze vieren het de zaterdag erop met hun kinderen en kleinkinderen. Schildersbuurt Koersbal Concept L 32 LOEWE. Verburgh De Sint-Annalander heefl 45 jaar en 9 maanden gewerkt. Hij begon na de ambachtschool in Sint-Maar tensdijk bij smederij Van Beek aan de Ring. Behalve paarden beslaan deed hij alles in de constructie-af deling en de draaierij. Na drie jaar werd hij met diverse collega's in gezet om te helpen bij de bouw van de nieuwe Bruynzeelfabrieken in Bergen op Zoom. „Via Van Beek ben ik daar vijf jaar geweest, zodat ik totaal 43 jaar op het Bruynzeel-terrein heb gewerkt." Lau van 't Hof stond aan de basis van de Bruynzeelfabrieken in Ber gen op Zoom, overleefde de crisis in 1982 met de opsplitsing van het concern, doorliep allerlei afdelin gen en werd tenslotte bedrijfslei der. „Er was zeer veel vertrouwen in me en het voelde ook aan of het om mijn eigen bedrijf ging. In mijn periode heb ik wel 6 7 di recteuren meegemaakt." Daarmee bleek Van 't Hof een stabiele factor en een vraagbaak in het bedrijf. „Ik heb nooit hoeven te sollicite ren, overal ben ik voor gevraagd en het is fantastisch zoveel moge lijkheden me bij Bruynzeel gebo den zijn. Maar ik voelde me ook verantwoordelijk voor mijn men sen en een budget van 3 miljoen euro. En ik kon het allemaal doen omdat ik gezegend was met een goede gezondheid." ,Dat kleine mannetje uit Setalland' was bij alle 500 medewerkers van Bruynzeel Keukens bekend, zo maakten de afdelingschefs Toon van Loon en Frans Clarijs in een humoristische voordracht duide lijk. Toen er met de collectebus werd rondgegaan voor een af scheidscadeau werd de vraag ge steld, of het toch wel zeker was dat Lau van 't Hof wegging, want hij was compleet met Bruynzeel ver bonden. Uiteindelijk kwam er toch voldoende geld in de pot voor een nieuwe fiets. „En zolang je fietst - we bieden je o.a. een gratis tocht door de Beekse Bergen aan - kun je ons niet meer lastig vallen", lachten de chefs. Symbolisch bo den ze een damesfiets aan die in de Bruynzeel kleuren geel en blauw was gespoten. „Want vindt maar eens een Zeeuwse fietsenmaker die korting geeft", zo namen de Bra banders de zuinigheid van de ver trekkende bedrijfsleider ook op de korrel. Lau's werk stond echter buiten kijf. zong het Smalstads mannen koor o.l.v. Jan Wesdorp. Dat kwam ook naar voren in de toespraken interim-directeur Kees Buijs en commercieel directeur Jan de Bruijn tijdens het afscheidsdiner vrijdagavond. Er klonken warme woorden voor een toegewijd mede werker, muzikaal omlijst door een fabriekskoortje en een afscheids lied van het in de kantine verza melde personeel. „Er is buitenge woon aan me gedacht", zegt Lau van 't Hof, terwijl hij naar de vele flessen wijn, ingelijste foto's van de beginperiode, dinerbonnen, een hogedrukspuit en andere cadeaus kijkt. Leraar of bedrijfsleider wilde hij worden, zo antwoordde hij op een vraag over zijn toekomstplannen toen hij op de ambachtschool in Sint-Maartensdijk zat. „Die droom is uitgekomen", stelt Lau van 't Hof voldaan vast. „Naast dat ik be drijfsleider was, ben ik namelijk ook bij de opleiding van de verko pers betrokken geweest." Hij deed de metaalafdeling op de l.t.s. in Sint-Maartensdijk. „We waren de eerste lichting in het nieuwe gebouw Onder de Linden. Ik was 15 jaar toen ik mijn diplo ma kreeg en bij Van Beek in de constructie aan de slag ging. Op 18-jarige leeftijd werden we uitbe steed voor de opbouw van de kas- tenfabriek van Bruynzeel in Ber gen op Zoom. We gingen met z'n vijven en ik werd meewerkend voorman. In 1967 trouwde ik en Bruynzeel vroeg me toen voor de technische dienst. Ik ging minder verdienen dan bij Van Beek, maar voor de toekomst zag ik betere perspectieven, zodat ik 2 oktober 1967 toch in dienst trad. Storingen oplossen was mijn voornaamste taak en dat leverde lange werkwe ken op, want we werden ook 's avonds en 's nachts ingezet. En naast mijn werk volgde ik avond cursussen in Sint-Maartensdijk (lassen en gezel) en Bergen op Zoom (meester). Zes jaar heb ik de technische dienst gedaan, toen ik gevraagd werd om chef van de lak- Lau van 't Hof kreeg ter gelegenheid van zijn afscheid o.a. foto 's van de beginperiode van het Bruynzeel-concern; links zijn vrouw Ria. afdeling te worden, maar dat leek me niks. Al gauw kwam er de vacature van chef machinale afde ling en dat heb ik wel gedaan, al waren de vooruitzichten toen niet goed. In tien jaar waren er zeven afdelingschefs vertrokken, maar ik kreeg na een proef van zes weken steeds meer plezier in dit werk. Het was zeer arbeidsintensief met een tweeploegendienst, want Bruynzeel moest 400.000 kasten per jaar afleveren voor de woning bouw. In elk huis stonden er wel kasten van ons; het was een gou den tijd." Lau van 't Hof maakte echter ook de andere kant van de medaille mee. Toen de overheid niet meer voorschreef dat er Bruynzeel kas ten in woningen moesten komen, zakte de kastenproductie in tot 125.000 per jaar. Bij de ombouw naar spaanplaat werd het belang van de lakken minder, al had Van 't Hof die afdeling er intussen ook bijgekregen. Hij werd vervolgens hoofd productie, waarmee de Sint- Annalander de leiding kreeg over de hele kastenfabriek. Toen brak het jaar 1982 aan, de crisis. Het Bruynzeelconcern kwam in moei lijkheden en er volgde zelfs een faillissement. „Het was een span nende lijd en tevens een bijzonder droevige periode. Ik moest mensen voordragen voor ontslag en tijdens de gesprekken kreeg je allerlei privésituaties te horen, zoals de re cente aankoop van een woning. Op het hoogtepunt waren wc in Ber gen op Zoom met 1000 medewer kers (wereldwijd had Bruynzeel 14.000 personeelsleden) en we mochten een doorstart maken met slechts 125 mensen. Dhr.Vroom, die uit Zaandam was overgekomen en hoofd financiën was, zette zich buitengewoon in om meer mensen te houden. We hebben er 245 nodig om 45 miljoen gulden omzet te kunnen maken, gaf Vroom aan en zijn pleidooi bleek overtuigend voor o.a. de familie Smits, die Bruynzeel had opgekocht. Om te overleven, moesten we afslanken want het waren slechte jaren in de bouw." De verzelfstandiging van de verschil lende Bruynzeel-dochters pakte goed uit. Zo ging in Bergen op Zoom de potlodcnfabriek apart verder en ook de kastenfabriek, die inmiddels ook met keukens was begonnen die eer der in Zaandam geproduceerd wer den. „Bruynzeel had een geweldige naam in Nederland en mede daardoor liep de afzet van onze producten voorspoedig. De kasten- en keuken- fabriek werd geïntegreerd en als chef van de machine afdeling en de mon tage mocht ik samen met dhr. Vroom, onze hoofd boekhouding, een vijfja ren plan opstellen om de machines te vernieuwen. We moesten veel impro viseren, want de leveranciers waren na de crisis nog voorzichtig. Toch kwamen we er goed bovenop." Het personeelsbestand was drastisch verminderd, want voor de crisis werkten er alleen van het eiland Tho- len al 80 mensen. „Er reden twee bussen met de chauffeurs Gerrit Kleinveld en Wim Scherpenisse. La ter zijn we overgegaan naar kleine busjes en vervolgens op eigen ver voer. Zelfben ik ook nog met de gro te bussen naar Bruynzeel gegaan, maar toen mijn werk steeds onregel matiger werd. ging ik met de eigen auto." In 1986 werd Lau van 't Hof bedrijfs leider. Hij kreeg de technische dienst er weer bij en werd ook verantwoor delijk voor de goederenontvangst, planning en werkvoorbereiding. De laatste drie jaar kwam de productie speciale onderdelen nog bij het ta kenpakket. Zijn vertrek is aangegre pen voor een nieuwe organisatie met een technisch directeur, een hoofd lo gistiek en een bedrijfsleider voor de productie. Van 't Hof kondigde een jaar gele den zijn vertrek al aan bij de toen malige directeur Herman Brands. „Landelijk werden de vut-regelin- gen ter discussie gesteld en ik wilde meer tijd hebben voor thuis. Toen mijn eigen kinderen opgroeiden, kwam de opvoeding neer op mijn vrouw Ria omdat het werk 's avonds en op zaterdag vaak door ging. Nu wil ik voor mijn kleinkin deren wel tijd hebben." De bedrijfsleider vertrekt op een fi- nancieel-economisch prachtige pe riode voor Bruynzeel. „2004 was het beste jaar dat we ooit in de ge schiedenis hebben gehad met een omzet van 110 miljoen euro met 500 medewerkers. En 2005 wordt nog beter. We trekken 50 man extra aan omdat we voor het eerst in de montage met een tweeploegendienst beginnen. Die hadden we al veel langer in de machinale afdeling. Bruynzeel levert 90.000 keukens per jaar en heeft 14 eigen verkoop punten met daarnaast nog 75 dealers in Nederland en België. De proble men in de keukenmarkt met o.a. een paar faillissementen spelen ons in de kaart dankzij de kwaliteit, servi ce en de eigen productie." Lau van 't Hof was zelf bij de pro ductontwikkeling betrokken. „Jan des Bouvrie en Gerard v.d. Berg kwamen met ideeën, maar wij toet sten dan de productiemogelijkhe den. We keken of de ontwerpen technisch haalbaar waren. De ont wikkeling van een nieuwe keuken vergt zeker een half jaar en de le venscyclus kan variëren van 1 tot 10 jaar. Mijn eigen keuken gaat al 13 tot 14 jaar mee en die is kwalitatief nog goed. Klanten geven ons een 8, dus dan lever je kwaliteit. We voe ren daarvoor ook niet alleen in de fabriek, maar ook na installatie nog controles uit." De tijd dat een Bruynzeel keuken bestond uit twee kastjes boven en twee onder is voorbij. Met de toena me van de welvaart kwam er vraag naar meer luxe keukens met veel ex tra apparaten. „Wij bedienen vooral het middensegment. Bruynzeel heeft 60% van de projectenbouw in handen en 5% van de particuliere keukenmarkt. In de laatste categorie willen we groeien. Bij de projecten zie je ook al een verschuiving omdat huurders van woningstichtingen te genwoordig tegen meerbetaling ook luxere keukens kunnen uitzoeken. Wij werken ook met consumenten panels die ons scherp houden. Vori ge maand hebben wc de dames van de Lions Club Tholen daarvoor nog ingezet, terwijl de mannen een rondleiding kregen." Lau van 't Hof was niet alleen ver antwoordelijk voor kwaliteit, maar ook voor de arbeidsomstandigheden van het personeel en het milieu. „Ik legde de verantwoordelijkheid zo veel mogelijk bij de mensen zelf en dat gaf de beste resultaten. De ar beidsomstandigheden zijn in de 38 jaar dat ik bij Bruynzeel werkte, veel verbeterd. Met de opleiding hield ik me ook bezig en het was een dankbaar werk als je zag dat Turkse en Marokkaanse jongens bij vakwedstrijden voor industrieel spuiter goede resultaten boekten. Dat gaf voldoening." De bedrijfsleider zegt het tijdstip van zijn afscheid per 1 oktober ge kozen te hebben omdat er dan een productontwikkelingscyclus afsluit en de functioneringsgesprekken be ginnen. Ook wordt de begroting 2006 opgesteld en de investerings planning gemaakt. Lau van 'l Hof maakte veel reizen naar Duitsland en Italië voor de aankoop van ma chines en mogelijk wordt daarvoor in de toekomst nog van zijn kennis gebruik gemaakt. „Er is me ge vraagd om als adviseur aan Bruyn zeel verbonden te blijven voor 1 dag per 14 dagen. Zo moet ik de over gang naar watergedragen lakken be geleiden omdat de directie vindt dal ik daar deskundig in ben. Ook ga ik helpen bij de inrichting van de showroom. Een derde taak is de in richting van een Bruynzeel-muse- um. Verder wil ik me inspannen voor de jaarlijkse organisatie van een dag voor gepensioneerden van Bruynzeel. Wie bij Bruynzeel be gon, die bleef meestal. Vijftien jubi larissen per jaar is geen uitzonde ring voor ons bedrijf. Dan wordt er lief en leed gedeeld en dan bouw je een band op, zodat ik denk dat zo'n Bruynzeel-dag voor oud-medewer kers in een behoefte voorziet." Van 't Hof zal mogelijk ook nog wel eens rondleidingen geven. „Dat heb ik veel gedaan en als Sint-Annalan der was ik er trots op dat de grond legger van het bedrijf, Cornelis Bruynzeel, uit Sint-Annaland af komstig was." De fabriek komt nu echter toch meer op de achtergrond, ook al blijft hij dan adviseur. Lau van 't Hof heefl nu meer tijd voor zijn volks tuin van 400 m2 aan de Langeweg. „Dat was na mijn werk altijd een goede ontspanning. Ten eerste ben je buiten en ten tweede ben je met andere dingen bezig. Zaterdagmor gen bleek de tuin versierd te zijn en met mijn mede-volkstuinders heb ik om twaalf uur even een borreltje ge dronken. Dat was gezellig, zoals ik ook elke maandagavond ga trimmen in de Wellcvaete. Dan blijf je in be weging." Lau van 't Hof wil bezig blijven. Dinsdag ging hij op Engelse les. „Duits heb ik al eerder gevolgd, want dat had ik nodig voor mijn werk. Dankzij de hulp van mijn zoon kan ik ook met de computer goed overweg. Verder hoop ik er re gelmatig met de caravan op uit te trekken, samen met mijn vrouw Ria. En misschien maken we nog eens een reis naar Indonesië. Thuis valt er nog genoeg te doen en vrijwilli gerswerk is er ook voldoende. De kerk heeft al een beroep op me ge daan, maar eerst wil ik even tot rust komen na 38 jaar Bruynzeel", aldus bedrijfsleider Lau van 't Hof uit Sint-Annaland. J. Tol uit Poortvliet zei dat het moeite kost om de 'bakker open te houden' als er geen huizen bij gebouwd wor den. „Poortvliet is een dooie gemeen te." Maar wethouder W.C. van Kempen bestreed dat. Hij wees er op dat er nieuwbouw wordt gepleegd aan de Molenstraat. En dat er voor de dor pen is afgesproken dat ze kunnen groeien voor de natuurlijke aanwas. „Daarmee houd je de voorzieningen op peil, maar in Tholen kan er wat meer." Volgens B. de Man is het zaak dat Tholen niet als Amsterdam wordt. „Amsterdam is alles, de rest van Ne derland is niks. Tholen wordt het be langrijkst. Daar moeten we voor op passen." Volgens A. van Westen uit Oud-Vos- semeer zou er in de kleine dorpen meer gebouwd kunnen worden. „Er zijn te veel wetten en regels." Wet houder F.J. Goossen erkende dat. Hij wil ook meer inwoners aantrek ken. Want 1000 erbij betekent 1 mil joen euro per jaar aan extra rijksgeld, zei hij. En dat zet zoden aan de dijk omdat 80 procent van hel inkomen van de gemeente van het rijk komt. „Wc willen woningbouw. En niks an ders. Terug naar de basis." Volgens M.W. de Korte uit Tholen is de gemeente als woongebied heel aantrekkelijk. Maar de provincie moet er ook wel aan meedoen. „Het is hier veel en veel goedkoper dan in de grote steden." Maar Van Kempen wees erop dat de gemeente niet ongebreideld zijn gang kan gaan. Er is een streekplan van de provincie dat aangeeft hoeveel er ge bouwd mag worden. „Alleen probe ren we daar wel rek in te krijgen." Volgens J. van Westen zou er meer ruimte moeten zijn voor kleinere pro jecten van particulieren en dient er ook meer mogelijkheden moeten ko men voor lintbebouwing. Volgens Van Kempen is lintbebouwing mond jesmaat toegestaan (afhankelijk van de breedte tussen de woningen). „We zijn nu bezig om de komplannen te herzien. We gaan bekijken of we er wat meer mee kunnen doen. Het is bijvoorbeeld wel gebeurd in de Veer- straat in Oud-Vossemeer." Van Westen sr. kende de situatie. En vroeg zich af waarom er wel aan de ene kant van de Veerstraat bebou wing wordt toegelaten en aan de an dere kant niet. „Op het bietenterrein kan niet gebouwd worden." Goossen erkende dat. „Het is geen bouwkavel en er zitten daar veel kabels én een riolering in de grond." Volgens raadslid K.P.M. Saris is het van belang om goed uit te leggen wat wel en niet kan. Dat zal ook het ver trouwen van de burger in de politiek kunnen vergroten. Een gemeentebe stuur moet dan wel een consistent be leid voeren, zo zei hij. Zeelandbrug. In het Stadhuismuse- um te Zierikzee is tot 30 oktober een expositie te zien over 40 jaar Zeelandbrug. Van 4 tot 25 novem ber staat de expositie in dorpshuis De Brug te Colijnsplaat en van 1 t/m 23 december in het informatie centrum van de provincie te Mid delburg. De Wereldwinkel Tholen besteedt vanaf maandag 3 tot donderdag 13 oktober extra aandacht aan produc ten die gemaakt zijn van afval- en restmateriaal door mensen uit ont wikkelingslanden. Het gaat onder meer om autootjes van blik, glas werk van oude flessen, tassen be plakt met verpakkingsmateriaal, fo toalbums voorzien van bladeren en kruiden. Ze worden als cadeautjes op de markt gebracht. De ondernemers in de ontwikke lingslanden maken de spullen van materiaal wat voorhanden is: oud glas, gebruikt plastic, wikkels met een misdruk, maar ook natuurlijk materiaal zoals riet, been en zelfs olifantenpoep (voor papier). De artikelen in de winkel aan de Kerkstraat komen vaak van kleine bedrijfjes en worden met eenvoudi ge technieken gemaakt. De onder nemers werken samen in producen tenorganisaties, van familiebe drijfjes tot particuliere bedrijven. Via de Wereldwinkel hebben ze di rect toegang tot de markt. De artike len zijn volgens 'eerlijke handels criteria' ingekocht. A.L. van Vossen had bij de gemeente opheldering gevraagd over het plotse ling - zonder enig overleg - tot de grond toe snoeien van beplanting ach ter zijn woning, waardoor hij open en bloot kwam te zitten en zijn privacy werd aangetast. „Het groen was een bufferzone en die haal je weg. Dat is voor de betrokkene niet leuk en dient tevoren meegedeeld of uitgelegd te worden", aldus de burgemeester. „De werkwijze móet veranderen." Toen hij aan de bel trok, kreeg de man te horen dat het te maken had met sloot- onderhoud door het waterschap en dat hij maar een schutting moest plaatsen. Van Vossen voelde zich niet correct behandeld en besloot, na een gesprek met de burgemeester, een klacht in te dienen. Op grond van het klachtrecht handelen burgemeester en wethou ders die af. In de commissie vonden D66 en CDA dat de communicatie beter had ge kund en dal uil dit voorval lering ge trokken moet worden. De SGP was bij monde van M.J. Klippel bijzonder kritisch: „Als bij herhaling blijkt dat medewerkers niet fatsoenlijk met bur gers omgaan, moet je ze ander werk geven of op cursus sturen!" Nuis zei op een vraag van de PvdA dat de klacht niet gaat over het ai dan niet kunnen kopen van een strook grond naast zijn huis door Van Vossen. In die zaak beschuldigt de Tholenaar de ge meente in een brief van het ongelijk behandelen van inwoners. Het paar leerde elkaar kennen op dansles in Den Haag. „Zeven dagen in dc week was ik in de dansschool te vinden. En ik kon uit vele dames kiezen", grapt de nu 86-jarige Dick Schellinger. Hij is in Den Haag geboren en opgegroeid. Zijn bijna 84-jarige vrouw Francien kwam in Vlissingcn ter wereld. „Mijn vader was bij de marine. Toen ik een jaar of twee was, zijn we naar Den Haag verhuisd." De verkeringstijd van het stel was een beroerde tijd. „We hebben de hon gerwinter meegemaakt. Tulpenbol len hebben we toen gegeten", ver telt mevrouw Schellinger. Zij werkte op het kantoor van de cen trale keukens in de stad. haar latere man bij de uitdeelposten. Als de le ge gamellen terug kwamen, stonden de mensen met lepels gereed om ze schoon te maken. „Druppels die op dc grond vielen, werden van de straat geschraapt." Dat vanuit vlieg tuigen Zweeds wittebrood werd uit geworpen voor de hongerende Ne derlanders, herinnert mevrouw Schellinger zich ook nog heel goed. „Dat was toen als cake voor ons." Bij een radiofabriek werkte het paar ook. Ging het luchtalarm af, dan moest iedereen de fabriek verlaten. „Je ging dan koffie drinken. Of gauw even naar de kapper." Het ge allieerde bombardement op het Be- zuidenhout op 3 maart 1945 - on geveer 500 doden en vele verwoeste woningen - staat het paar ook nog goed bij. Tegenwoor dig gaat het in heel wat plekken op de wereld trouwens ook niet best, vindt mevrouw Schellinger. Het paar kreeg een woning toen Schellingers stiefmoeder verhuis de, en zodoende konden ze trou wen. „Van dc drie tientjes van Lieftinck", zegt mevrouw Schel linger. De toenmalige minister van financiën voerde in september 1945 een geldsanering uit, waarbij iedereen een tientje kreeg om zes dagen mee door te komen. „We kregen ook het tientje van oma." Nadien kreeg het paar het alleen maar beter. Vijftien jaar woonden ze in het huis in oud Den Haag. de Schildersbuurt. Daarna verhuisden ze naar een nieuwe flat in het vlak bij gelegen Rijswijk. Dick Schellinger werkte zijn hele leven in de elektronica. Hij deed onderhoudswerk aan dc drukpersen van de Haagse Courant, werkte bij een radiofabriek en in de optische industrie. „Gelukkig heb ik altijd werk gehad." Uitstapjes maken deed het gezin Schellinger - twee kinderen werden geboren: zoon Paul en dochter Su san - regelmatig. Op de fiets of de brommer, of met de trein. En kam peren met een tent tijdens de zo mervakantie. „En toen we eenmaal een auto hadden, gingen we heel vaak weg." Schellinger zelf heeft altijd graag gewandeld. Hij deed aan marsen mee in verenigingsver band. maar wandelde ook voor zijn ontspanning. Zoon Paul was ondertussen in Tho len neergestreken, waar pa en ma regelmatig logeerden en op het huis pasten. Het beviel hen er en toen Schellinger was gestopt met werken, besloten ze naar het Zeeuwse te verhuizen. „Op 20 au gustus 1983 zijn we hier komen wonen, in de Zoutzicdersdreef", diept mevrouw Schellinger op uit een notitieboekje. Het paar stond al een tijdje op de wachtlijst, kreeg woonruimte aangeboden in Poort vliet en Oud-Vossemeer. „Maar ik ben nu blij dat we in Tholen wo nen, de busverbinding is hier be ter." Ze waren er snel ingeburgerd. Zij is gevraagd voor de volksdans club en samen zitten ze op koers bal. „We zijn lid vanaf de oprich ting. Dick is nog penningmeester geweest." Ook de Anbo hebben ze weten te vinden. Al heel wat reisjes hebben ze meegemaakt, tot in het buitenland toe. In Den Haag zijn ze ook nog wel eens gaan kijken, maar daar is van de oude buurt niets meer terug te vinden. Negen jaar geleden verhuisde het echtpaar Schellinger naar een be jaardenwoning in de Burg. van Vrijberghestraat. Naast de kast hangen portretjes van de drie klein kinderen. Ze redden zich nog pri ma. „Eens in de veertien dagen krijg ik hulp voor het zware werk", zegt mevrouw Schellinger. Het op geruimde paar kijkt terug op een fijn leven. Ze laten de zestigjarige bruiloft maar op zich af komen. „De kinderen regelen het allemaal. We zien wel." 80/66 cm High Definition LCD-scherm 16:9 HD ready (HDMMnterface incl. HDCP) Lichtopbrengst: 450 cd/m' Contrastverhouding: 800:1 Resolutie: 1366 768 pixels CRX*Sound System. 2 speakers (2 x 20W) Teletekst 1.500 pagina's. EPG Kleuruitvoenng: Platina Pn,s.€ 2.499,- MET kortingsbon: 2.299,- Akoe loopt vai 1 oktober t/m 30 november 2005 Vraag m de showroom naar de andere aktiemodellen! O Electronlca Antwerpsestraat 12-14-16 4611 AG Bergen op Zoom Tel. 0164 23 79 40 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 5