Rommelmarkt levert 1100 euro op Plaatselijk nieuws Kapotte fiets? GRATIS Verouderd verenigingsgebouw in Sint-Philipsland opknappen' A t 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 6 oktober 2005 Ontsluitingsweg school M.i.v. 7 oktober 10 EUROCENT KORTING op benzine i.v.m. het 1-jarig bestoon. TANKSTATION DUINE Expo Kettelerij Speelmansplaten Grotere persleiding Inbraak in bestelauto Diefstal accu Inbraak in zwembad Ter Tolne naar apotheek Blindgeleidehond Pepijn bezoekt dames Passage Auto in sloot Vakantiebijbelclub Geslaagd Nieuwe jamsessies Aanleg dorpsbos M.i.v. 7 oktober 10 €UROC€NT KORTING op benzine i.v.m. het 1 -jarig bestoon. TANKSTATION DUINE Illegaal autobedrijf M.i.v. 7 oktober 10 EUROCENT KORTING op benzine i.v.m. het 1 -jarig bestaan. TANKSTATION DUINE Geslacht in eigen slagerij Geen huis Bosdreef Bezwaren windturbines Verhalen in De Schutse Diaken legt ambt neer Vakantiebijbelclub Reisverslag boeit dames Vrijstelling praathuisje Bestel-/Bedrijfsauto's Zeeuwse avond uitgesteld M.i.v. 7 oktober 10 EUROCENT KORTING op benzine i.v.m. het 1-jarig bestaan. TANKSTATION DUINE Grond Sportlaan Lift gemeentewerkplaats De keuken is verouderd. Het sanitair niet meer van deze tijd. Het marmoleum op de grond is versleten en de vi trages en overgordijnen zijn niet meer om aan te zien. Zie daar het probleem bij het verenigingsgebouw van de Hervormde gemeente in Sint-Philipsland. Sponsors Opvolging Brand bij pindabranderij M.i.v. 7 oktober 10 EUROCENT KORTING op benzine i.v.m. het 1 -jarig bestaan. TANKSTATION DUINE Benzine afgetapt Vernieling Matige visvangst M.i.v. 7 oktober 10 EUROCENT KORTING op benzine i.v.m. het 1-jarig bestaan. TANKSTATION DUINE B. en w. hebben de artikel 19-procedu- re voor aanleg van de ontsluitingsweg naar het toekomstige Markiezaatcolle- ge in de nieuwbouwwijk Stadszicht ingetrokken. Bij nader inzien blijkt die procedure bij de provincie niet ge voerd hoeven te worden. Daarover is een circulaire verschenen die niet bij de gemeente bekend was. De drie zienswijzen, afkomstig van dc bewo ners van twee woningen in Stadszicht, zijn door b. en w. ongegrond ver klaard. Het college heeft vrijstelling verleend voor aanleg van de ontslui tingsweg, maar daar kunnen geduren de zes weken nog bezwaren tegen in gediend worden. De eerste herziening van ontwerp-bestcmmingsplan Kom ligt ter inzage, evenals de tweede her ziening, die betrekking heeft op de bouw van de nieuwe Ten Ankerflat. Het vooroverleg en de inspraakreacties zijn daarin verwerkt. Spuidamstraat 5, Scherpenisse, tel. 0166 - 662403 Advertentie I.M. Steigers waterfront Watersportvereniging de Kogge mag nog geen drijvende steigers plaatsen, aansluitend op de nieuwe steigers van het waterfront. Het verzoek wordt meegenomen bij de planvorming van het totale havengebied. Het college doet evenmin toezeggingen over even tuele exploitatie van de handelsha ven van de watersportvereniging. De Kogge wordt daarvoor wel als ge sprekspartner uitgenodigd als de mo gelijke invulling van de handelshaven aan de orde komt. Dit wordt bekeken in samenhang met andere ontwikke lingen voor het totale havengebied. Jan Kettelerij neemt deel aan een groepstentoonstelling in Baren- drecht. Zijn beelden zijn te zien op de najaarsexpositie van Galerie en Kunstuitleen. Er doen in totaal twaalf beeldend kunstenaars mee aan de opening van het nieuwe kunstseizoen. Kettelerij is de enige exposant met beelden. De expo duurt van zondag 9 oktober tot en met zaterdag 26 november en is woensdag tot en met zaterdag open van twaalf uur tot vijf uur, ook op de eerste zondag van de maand. De paintball-, quad- en andere buiten sportactiviteiten op de Speelmanspla ten aan de Oesterdam mogen tot uiter lijk 1 mei 2006 doorgaan. Daarvoor hebben b. en w. een nieuw gedoogbe- sluit genomen. Voor de start van het nieuwe zomerseizoen volgt een defini tief besluit op de aanvraag om een mi lieuvergunning. Onlangs bleek bij een zitting van de Raad van State, dat de gemeente geen gelijk lijkt te krijgen ten aanzien van ruimere mogelijkhe den voor lawaaierige activiteiten op de Speelmansplaten. De provincie wil daar niet aan. De persleiding van 1 kilometer die wordt aangelegd vanaf de kruising Ko ningin Julianastraat/Simon Lindhout- straat naar de rioolwaterzuiveringsin stallatie in de Slabbecoornpolder wordt vergroot van 300 naar 400 mm. B. en w. hebben ingestemd met ver groting van de pompcapaciteit. In Cromvliet is in de nacht van maan dag op dinsdag een bestelauto openge broken. Uit de wagen is een autora- dio/cd-speler weggenomen. Vanuit een weiland, gelegen aan de Postweg, is tussen zondagmorgen 7.30 uur en maandagmiddag 13.00 uur een accu gestolen. De accu met een waar de van enkele tientallen euro's diende voor de spanning van de schrikdraad afzetting. Een deel van de schrikdraad- regelaar werd onherstelbaar vernield teruggevonden in een bij de weiland gelegen sloot. Tussen zondagavond 18.00 uur en dinsdagmorgen 8.45 uur is er ingebro ken in zwembad De Spetter. Het win keltje bij het zwembad werd openge broken, maar zover bekend werd er niets meegenomen. De leerlingen van groep 4 van de openbare basisschool Ter Tolne be zochten maandag de apotheek. De kinderen werden bij aankomst ontvan gen door Koos en Simone Werkman en werden in twee groepen verdeeld. De ene groep bekeek de recepten van medicijnen. Elk kind kreeg een recept van dokter Plop voor zwart-wit poe der. Nadat de stickers op de potjes ge plakt waren, werd op de computer ge keken of alles in orde was. De andere groep kreeg ondertussen uitleg over hoe medicijnen gemaakt worden. De kinderen kregen te horen dat er ge vaarlijke stoffen in sommige medicij nen zitten en dit aangegeven staat op dc verpakking. De leerlingen maakten ook capsules met suiker, die lekker smaakten. Tenslotte kregen de kinde ren te zien hoe zalf in een tube gedaan wordt. Na afloop van het bezoek kreeg ieder kind een lege tube, een rolletje verband en een kleur- en speelboek mee naar school. Het was voor de kin deren een leuke en leerzame ochtend. Op school worden er diverse activitei ten georganiseerd rondom het landelij ke alarmnummer 112. Binnenkort wordt er ook nog een bezoek gebracht aan dc politic en het ziekenhuis en te vens staat er een brandweeroefening op het programma. Op dc bijeenkomst van de christelij ke vrouwenbond Passage hield Ro nald Leddy uit Ossendrecht een le zing over slechtziend- en blindheid. De aanwezigheid van zijn blindge leidehond Pepijn maakte de bijeen komst extra interessant. De vergade ring werd geopend door mevrouw Heemskerk-van der Laan. Na het zingen van Psalm 68 vers 2 en 7 hield zij een meditatie over hel huis van de hemelse Vader. Na de pauze vertelde Leddy hoe hij van slecht ziend langzamerhand blind was ge worden. Hij gaf aan hoe hij in het leven steeds meer afhankelijk is van diverse hulpmiddelen. Heel veel steun heeft hij van zijn geleidehond. Het Koninklijk Nederlandse Gelei dehond Fonds (KNGF) traint per jaar ongeveer 60 honden als blindge leidehond. Aan de hand van een vi deofilm konden de dames zien hoe een biindgeleide hond getraind en ingeschakeld wordt. Mevrouw Heemskerk-van der Laan eindigde met dankgebed, waarna lied 456 werd gezongen. De christelijke vrouwenbond besloot enige tijd geleden om met de activi teiten te gaan stoppen. De opheffing werd nu ook aan de leden voorge legd. Aangezien een meerderheid van de aanwezigen voor opheffing was komt eind van dit jaar definitief een einde aan de bijeenkomsten van de christelijke vrouwenbond. Een 18-jarige automobiliste verloor zondagmiddag omstreeks vier uur op de Oud Vossemeersedijk de controle over haar voertuig. Komende uit de richting van Oud-Vossemeer raakte de jonge vrouw met haar auto in de berm, waarna het voertuig botste tegen een boompje. Onderaan de weg kwam de auto in de sloot tot stilstand. De be stuurster kwam met de schrik vrij. Voor de kinderen van de basisscholen wordt in de herfstvakantie weer een vakantiebijbelclub georganiseerd. Van maandag tot en met woensdag worden er activiteiten gehouden in het gebouw 'De Oesterschelp' aan de Simon Lind- houtstraat. Om 9.45 uur gaan iedere dag de deuren van het gebouw open. De kinderen krijgen een bijbelverhaal te horen en ook wordt er veel gezon gen en geknutseld. Rond twaalf uur wordt het programma afgesloten. Op de laatste dag is er een speciaal pro gramma voor de kinderen. Inmiddels zijn de kleurplaten verspreid. Extra kleurplaten kunnen afgehaald worden bij Hage Textiel. Meer informatie over de vakantiebijbelclub is verkrijgbaar via Erna Schot, tel. 603431. Aan de Hogeschool Zeeland in Vliss- ingen is Yvonne Verdonk geslaagd voor de opleiding Sosa-MBO. In eetcafé The Sixties worden voor het vijfde seizoen blues/rock jamsessies gehouden. Op iedere tweede zondag van de maand is er een podium, waar op muzikanten mogen optreden. De organisatie zorgt voor de technische benodigdheden, zoals versterkers, slagwerk en mengpaneel. Voor de start van het nieuwe seizoen zijn zondag middag enkele gasten uitgenodigd. Optredens zullen er zijn van Kees Schipper, de Portugeese Sylvia Costa, bassist Tom van der Schoot en slag werker Jos Rijnkels. De gratis toegan kelijke jamsessie begint zondag om 16.30 uur. De Dienst Landelijk Gebied uit Goes wil in 2006 beginnen met de aanleg van een dorpsbos aan de Gankelweg, tussen de Oud-Vossemeersedijk en de Coentjesweg. Om dit mogelijk te maken zullen b. en w. aan de gemeen teraad voorstellen om een voorberei- dingsbesluit te nemen tot wijziging van het bestemmingsplan. Spuidamstraat 5, Scherpenisse, tel. 0166-662403 Advertentie I.M. Sint-Annaland Een illegaal autobedrijf aan de Anna- vosdijkseweg moet uiterlijk 1 januari zijn werkzaamheden stoppen. B. en w. hebben dat besloten onder oplegging van een dwangsom van 750 euro per week met een maximum van 7500 euro. Het autobedrijf is daar in strijd met het bestemmingsplan begonnen. Spuidamstraat 5, Scherpenisse, tel. 0166-662403 Advertentie I.M. Donderdag, vrijdag en zaterdag ♦Rosbieflapjes 500 gr. ♦Satévlees dn soorten 500 gr. ♦Verse varkenslever 500 gr. jDikke vleesribben 1 kg aandag, dinsdag en woensda 5.50 3,50 1,60 4,50 uit eigen keuken gevuld stokbroodje 1,50 Voor Magere speklappen Gekruide speklappen zonder zwoerd 500 gr. 2,25 J Spekblokjes 200 gr. 0,70 Verse kipschnitzels 500 gr. Rundervinken 5 halen Schouderham 150 gram 1,- Gegrilde kipfilet 100 gram 1.25 Gebraden gehakt 150 gram 1.- Ei-bieslooksalade 150 gram 1,- ekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 4,50 4 BETALEN Advertentie I.M. B. en w. staan geen woningbouw toe aan de Eerste Bosdreef 4. Er was een aanvraag ingediend voor een bedrijfs woning bij een akkerbouwbedrijf, maar het bestemmingsplan schrijft voor dat eerst aangetoond moet wor den, dat een nieuw bouwvak noodza kelijk is voor een doelmatige bedrijfs voering. Het moet tevens een volwaardig akkerbouwbedrijf zijn. Verder moeten er gedurende minimaal l jaar geen andere agrarische bedrij ven beschikbaar zijn of komen. Een advocatenkantoor heeft namens inwoners bezwaren ingediend tegen de bouwvergunning eerste fase en de artikel 19 procedure voor de windtur bines van Eneco aan de Annavosdijk. Argumenten daarvoor worden gevon den in de ruimtelijke onderbouwing, de vogel- en habitatrichtlijn en de mi- lieueffectenrapportagc. B. en w. heb ben echter besloten om het bezwaar schrift ongegrond te verklaren. Maandag 10 oktober haalt de ko ninklijke fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. In zorgcentrum De Schutse kwam vrijdagmiddag een groep bewoners bijeen om samen te zingen en naar het voorlezen van enkele verhalen te lui steren. De activiteit werd georgani seerd in samenwerking met de biblio theek en stond in het teken van dc landelijke dag voor Ouderen. De mid dag werd geleid door de activiteiten begeleiders Elly Fase en Dirry Moer land en door Petra Das van de bibliotheek. Dc verhalen werden ver teld door bewoonster mevr. Hendrik- sc-Evcraers en door mevr. Boogaard- Bolier en dhr. W.P. Goedegebuure. Onder genot van koffie met gebak werd er geluisterd naar de verhalen, waarin steeds het verschil tussen vroe ger en nu tot uitdrukking kwam. Wij halen en brengen hem Kees Matthijssen Tweewielers Poortvliet, tel. 0166-617040 Advertentie I.M. Diaken M. Elenbaas heeft zijn ambt als diaken van de Gereformeerde Ge meente neergelegd. Op de laatstge houden ledenvergadering is in zijn vacature J.F. Snoei als diaken geko zen, die zijn verkiezing nog in beraad heeft. Ook is er een beroep uitgebracht op ds. A.J. Gunst te Nieuwerkerk. De Hersteld Hervormde gemeente is eveneens op zoek naar een diaken. Ge zien de huidige samenstelling van de kerkenraad heeft men een extra ouder ling nodig, maar het is niet gelukt om deze vacature te vervullen. Nu pro beert de kerkenraad door verkiezing van een diaken de werkdruk voor de ambtsdragers te verlichten. Doordat ds. P.C. Hoek is benoemd als docent Praktische theologie bij de predikants opleiding aan de Vrije Universiteit te Amsterdam beschikt de gemeente sinds l september nog maar over een parttime predikant, zodat de pastorale zorg meer door de ouderlingen moet worden gedaan. Voor 60 procent staat ds. Hoek nog in dienst van de Hersteld Hervormde gemeente. De Hervormde gemeente organiseert in de herfstvakantie weer een vakan tiebijbelclub. Van dinsdag 18 tot en met donderdag 20 oktober worden de kinderen van groep 3 tot en met 8 van de basisscholen verwacht in vereni gingsgebouw Het Trefpunt aan de Ring. Het thema van dit jaar is 'On dersteboven'. Het ochtendprogramma begint om 9.30 uur en duurt tot onge veer 12.00 uur. Iedere morgen wordt er aan de kinderen een bijbelverhaal verteld en ook gaat men samen knut selen en zingen. Als afsluiting wordt er donderdagmiddag van 14.00 tot 16.30 uur een spelmiddag georganiseerd. Ouders en andere belangstellenden worden door de organisatie uitgeno digd om tijdens de activiteiten een kijkje te komen nemen. De vakantie bijbelclub wordt op zondagmorgen 23 oktober afgesloten met een kerkdienst, waarin ds. E. Versluis in zijn preek zal aansluiten bij één van de verhalen die de kinderen tijdens de vakantiebijbel club hebben gehoord. In café-restaurant Havenzicht kwamen twintig leden van de Plattelandsvrou wen luisteren naar de reiservaringen van mevrouw R. Geluk uit Zierikzcc. Haar interessante verhalen werden on dersteund met dia's. Mevr. Geluk be zoekt vooral de minder toeristische ge bieden en verkeert veel in de binnenlanden. Onder andere werden er beelden getoond van het Indone sisch eiland Bali, dat veel door Austra lische toeristen wordt bezocht. Indruk wekkend was de prachtige groene natuur en de rijstvelden. Ook werden dia's getoond van de drukke stad Ja karta, waarna mevr. Geluk in haar reis verslag de dames meenam naar het Australische Perth. Getoond werd ook de paradijs- en roofvogels die in Pa poea Guinea te bewonderen zijn en het kleurrijk schouwspel van de versierde bewoners tijdens de traditionele fees ten. Een ander gebied waarover ver teld werd was het Afrikaanse Kenia. In dit land werd een safaririt gedaan in een busje met open dak. Grote kudden olifanten, die beschermd zijy middels een verbod op de ivoorjacht, was één van de bijzonderheden in Kenia. De Plattelandsvrouwen gaan dinsdag 18 oktober zelf een reisje maken. De dames brengen in Halsteren een be zoek aan MR nieuwbouw en renova tie. Stavenisse B.en w. hebben besloten om een vrij stellingsprocedure te beginnen voorde bouw van een praathuisje op het ha- vcnplatcau naast dorpshuis de Stove. De voorbereidingen voor de bouw werkzaamheden worden zo spoedig mogelijk gestart. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Dc Zeeuwse avond die de stichting Actief Stavenisse op 12 oktober in dorpshuis De Stove zou organiseren is uitgesteld naar 22 maart. Spuidamstraat 5, Scherpenisse, tel. 0166-662403 Advertentie I.M. Sint-Maartensdijk De gemeente heeft een onderzoek in gesteld naar de opslag van grond bij het bedrijf van Weggemans aan de Sportlaan. In het kader van de milieu handhaving hebben medewerkers van de gemeente vastgesteld welke grond er precies is opgeslagen. B. en w. heb ben de situatie besproken en geen ver dere maatregelen genomen. Op verzoek van het Rode Kruis wordt dc gemeentewerkplaats op het indus trieterrein voorzien van een lift. B. en w. zullen zowel met het Rode Kruis als met de EHBO-vereniging nog overleggen welke huurprijzen bere kend zullen worden voor de nieuwe huisvesting. Het Rode Kruis heeft nu een eigen gebouw aan de Radda Bar- nenstraat, de EHBO maakt gebruik van de voormalige kleuterschool. Beide houten gebouwen gaan ver dwijnen. Een overzicht van de rommelmarkt die zaterdag werd gehouden in dorpshuis De Wimpel in St. Philipsland. De opbrengst is bestemd voor de verbouwing van het verenigingsgebouw van de Nederlands gemeente in Sint-Philipsland. Marijke van der Est-Deurloo durft het niet te bevestigen, maar als er be zoekers komen in het gebouw staat het schaamrood haar op de kaken. "Alles doet het wel, hoor. Je kunt ge woon naar de wc en je kunt je wassen en we kunnen de keuken wel gebrui ken, maar het is allemaal al meer dan een halve eeuw oud." Haar man Piet knikt bevestigend. "Het gebouw is weggezet na de wa tersnoodramp. Dus in 1954." Marij ke: "Er zijn drie toiletten. Met stort bakken die net zo oud zijn. Zelfs de tegeltjes stammen nog uit die tijd." Het echtpaar is al een paar jaar bezig met inzamelen van geld voor de ver bouwing van het pand. Die is begroot op 30.000 euro. Een bedrag dat de gemeenschap niet maar even zo kan ophoesten. "Daarom is het succes van de rommelmarktverkoop van groot belang. Die viel niet tegen. Bij elkaar werd er voor 1100 euro (in 2004 ruim 1400 euro) verkocht. Een bedrag dat rechtstreeks in de verbou wingspot terecht komt. Volgens Piet van der Est zit daar al wat geld in. Maar vertellen hoeveel? Nee, dat doet hij niet. "Dat moet een verrassing blijven." Tot wanneer, weet hij nog niet. In elk geval is hij niet van plan het resteren de bedrag bij te lenen. "Dat doen we niet. Wc zorgen eerst dat we het vol ledige bedrag uitgeven. Pas dan gaan we aan het werk." De Van der Estjes worden, zo hoor je links en rechts, binnen de kerkelijke gemeenschap beschouwd als de mo toren achter de acties voor het ver enigingsgebouw. Ze steken er veel vrije tijd in en vinden dat ook nodig. Want het gebouw vormt het middel punt van de activiteiten binnen de Hervormde gemeente. Marijke: "Er wordt catechisatie in gehouden. De vrouwenverenging houdt er de bij eenkomsten. De bijbelstudie heeft er een plek, de jeugdclub maakt er ge bruik van en de ouderenmiddag vindt er plaats. Er wordt intensief gebruik van gemaakt. Alleen is het te klein voor het houden van een rommel markt. Vandaar dat we zijn uitgewe ken naar dorpshuis "De Wimpel." Voor de sponsors van de verbou- wingsactic maakte dat niets uit. Niet minder dan 25 bedrijven hebben zich gemeld om de actie met geld en/of goederen te steunen. Marijke: "En niet alleen ondernemers die aan de kerk zijn gebonden. Soms kregen we giften van bedrijven waarvan we het bestaan niet kenden, maar die het toch nodig vinden dat het gebouw wordt aangepast." Dat vinden ook sommige bezoekers. Om de kas te spekken is er twee kwartjes entree geheven. Dat bete kende geen rem op het aantal bezoe kers. Met tientallen kwamen ze af op de aangeboden spulletjes. Enkele be zoekers kwamen twee keer kijken en betaalden ook grif voor de tweede maal de entree. Het actiecomité had een advertentie geplaatst met een oproep aan alle in woners van St. Philipsland om zich te melden als ze wat aan te bieden hadden. Dat gebeurde massaal. "Maar wel minder dan andere jaren", vindt Marijke. Zij ziet daarvan twee oorzaken. Dc concurrentie binnen de, noem het maar de rommelmarkt sector en de economische recessie. "Wij waren vijfjaar geleden een van de eersten die voor een bepaald doel een rommelmarkt hielden. Nu zijn er, zeker op het eiland, veel organisaties die hetzelfde doen. Soms twee of drie op een dag. Dat moet je wel gaan merken. Als mensen hun zolder opruimen gaat dat naar de instelling die hen het meeste aanspreekt." De andere kant van de medaille is dat de mensen zuiniger op hun spullen zijn geworden. "Er is minder te be steden. De mensen gooien minder gemakkelijk materialen weg. Ze doen er langer mee. Vroeger zag je nog wel eens een antieke krantenbak tussen de spullen. Of een heel oud petroleumstelletje." Toch is de familie gerust op de uit komst en duurt het geen vijf jaar meer voor de eerste nieuwe stortbak in het verenigingsgebouw hangt. "Dat is overigens voor een deel wel aangepast aan deze tijd. Piet van der Est: "In 2004 is het gebouw door de brandweer gekeurd. Aanvankelijk mochten er niet meer dan vijftig be zoekers binnen omdat niet aan alle eisen van brandveiligheid werd vol daan. Dat is intussen aangepast. De noodverlichting is er, er zijn brand blussers bijgekomen. Ook de berg ruimte is zodanig aangepast dal we nu een gebruikersvergunning voor het pand hebben." Waar het echtpaar ook over nadenkt, is de opvolging. "We hebben drie kinderen en die verrichten voor de kerk en voor de acties die we houden wel hand- en spandiensten. Maar echt de zaak overnemen, zie ik ze nog niemand doen", vreest Piet van der Est. Ook uit de 600 gemeentele den zien Piet en Marijke niet een, twee, drie mensen opstaan die komen meehelpen. "We steunen op een klein aantal vrijwilligers. Helaas moet je die tegenwoordig met een lantaarntje zoeken. Iedereen heeft zijn werk en heeft het druk." Predikbeurten Zondag 9 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Breure, Bruchem. 18.30 u. ds. Vernooij. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9 u. ds. Hoek, St.-Annaland. 16 u. ds. Van Wijk, Herkingen. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. da. Ten Kate, Bergen op Zoom. GEREF. KERK 10 u. ds. Kant, Ouddorp. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Dc Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van der Wiel. R.K.-KERK zo 11 u. Woord- gebed- en commu nieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Driessen, Streefkerk. 18.30 u. ds. V.d. Pol, Rijnsburg. GEREF. KERK 10 u. dhr. Lemsom. Renesse. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Van der Zwan. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. gezinsviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Jongkind, Brandwijk. 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 u.ds. Hoek. 16 u. ds. Klopstra, Nieuwland. GEREF. GEM. 9, 14 en 18.30 u. leesdienst. wo 12/10 19.30 u. ds. Tanis. GEREF. GEM. IN NED. 9.45 u. (H.A.) en 18.15 u. ds. Schul- tink, Bruinisse. 14.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Talsma, Middelburg. 18 u. kand. Oskamp, Nieuw-Lekker- land. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van Oostende, Kapelle. 19 u. ds. Groen, Sliedrecht. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 12/10 19.30 u. ds. Van Prooyen, Rijssen. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Beider. GEREF. GEM. 9.30 (H.A.) en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Blom. 18 u. ds. Groenenberg, Oud-Bcijer- land. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. dhr. mr. Wouters, Middel burg. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Brugge, Scherpenisse. wo 12/10 19.30 u. ds. Karens, Wer kendam, H.D. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Van Veldhuijzen, Hendrik Ido Ambacht. 17 u. ds. De Graaff, Rotterdam. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. wo 12/10 19.30 u. ds. Van Gelder, Arnemuiden. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. De Kok, Rotterdam. In de pindabranderij aan de Nijver- heidsweg brak maandagavond omst reeks 23.50 uur brand uit. De vuur haard ontstond in een ketel die gebruikt wordt voor het roosteren van de pin da's. Drie werknemers probeerden de brand met poederbussen te blussen, maar zij kregen al snel assistentie van de gealarmeerde brandweer. Nadat de brand was geblust bleef de rook in de hallen hangen. De roostermachine is door de brand onbruikbaar geworden. Spuidamstraat 5, Scherpenisse, tel. 0166-662403 Advertentie I.M. In de nacht van maandag op dinsdag is uit een auto die geparkeerd stond aan de Haven benzine afgetapt. Tevens is de carkit gestolen, zodat de totale schade enkele honderden euro's be draagt. Bij een gebouw aan de Kastelijnsweg zijn vernielingen aangericht. Onder de luifel van het gebouw is plastic ver brand en dat heeft aan deuren en pla vuizen schade aangebracht. Van de vernielingen is aangifte gedaan bij de politie. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp- scstraat 101-103, tel. 0164-259890. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en eniadmi- nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 6 t/m vrijdag 14 okt. donderdag 6 6.05 -18.12 vrijdag 7 6.35 -18.45 zaterdag 8 7.07 -19.19 zondag 9 7.45 -19.59 maandag 10 8.29 -20.52 dinsdag 11 9.25 - 22.02 woensdag 12 10.42 -23.37 donderdag 13 12.22 - vrijdag 14 1.17 -13.47 ma 10/6 21.02 EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw zakboekje THOLEN 6 okt. Informatie avond borstvoeding, Stoofstraat 8, 20-22 u. 6 okt. Zeeuwse vertellingen door Mevr. Minnaard-Verheijke uit Hein- kenszand, De Wingerd, 14.30-16.30 u. 9 okt. Blues/rock jamsessie, café The Sixties, 16.30 u. 12 okt. Oecumenisch avondgebed, Oudelandsestraat 11, 19.30 u. SINT-ANNALAND t/m 29 okt. Exposities Om de beurt, In naam van Oranje en Op een ouwe fiets moetje 't leren, De Meestoof, di t/m za, 14-17 u. 10 okt. Vergadering jongerenraad, Wellevaete, 19.30 u. STAVENISSE 12 okt. Zeeuwse Avond, Stichting actief Stavenisse. SINT-MAARTENSDIJK 11 okt. Welkomavond nieuwe inwo ners, gemeentehuis, 19.15 u. 12 okt. Vergadering comm. bestuurs zaken, gemeentehuis, 19.30 u. SCHERPENISSE 22 okt. Jubileumdag Dorcas Andijk, vertrek Langeweg 7.15 u. POORTVLIET 6 okt. Verkoping vrouwenver., kerk- zaal Zuidstr., 15-17 u. en 19-20.30 u. 7 okt. Reisverslag Eric Rotte 'De boes naar Si Phan Don', 't Ouwe Ra- ed'uus, 20.15 u. 21 okt. Miel Cools met 'D'r was toch nog iets?!', 't Ouwe Raed'uus, 20.15 u. BERGEN OP ZOOM 14 okt. Staatsopera Tatarstan, Parel vissers, De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Mean creek - zo 19 u. en di 20.30 u. Het schnitzelparadijs - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.45 en 21.15 u., za en zo 13.45, 16, 18.45 en 21.15 u. Red eye - do en ma t/m wo 20 u., vr t/m zo 18.45 en 21.15 u. La vida que te espera - ma 20.30 u. Verrassings voorpremière - do 20.30 u. Kameleon 2 - za en zo 16 u. Wallace gromit - wo 13.45 en 20 u. The weddingcras- hers - vr, za en zo 2115 u. Madagas car (Ned. gespr.) - za en zo 13.45 u. Zoop in Afrika - vr 18.45 u., za 13.45 en 18.45 u., zo en wo 13.45 u. Char lie and the chocolate factory - za en zo 16 u., wo 13.45 u. Scherpenisse Bij de negende bekerwedstrijd van hengelsportvereniging De Zeebaars was de vangst zaterdag matig. Bij de zeedijk te Gorishoek wierpen 24 hen gelaars tevergeefs de vislijnen uit. Dertien deelnemers wisten wel een vis aan de haak te slaan en haalden samen totaal 438 centimeter vis boven water. De uitslag is: 1Jaap Kodde 56 cm; 2. L. Dingenouts 39 cm; 3. D. Opree 37 cm; 4. L. van Vossen 36 cm; 5. H. Dingenouts en J. Bijl 35 cm; 7. D. van Vossen, mevr. Bijl-Jansens en Corné Westerlaken (eerste jeugdlid) 33 cm; 10. A. Heijboer cn W. van Popering 30 cm; 12. H. Fase 29 cm; 13. M. Westdorp 13 centimeter. Dc volgende bekerwedstrijd wordt op zaterdag 29 oktober gevist van 13.00 tot 16.00 uur aan de Moggershillpol- der. Spuidamstraat 5, Scherpenisse, tel. 0166-662403 Advertentie I.M. ZIE VERDER PAGINA 23

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 2