Schelde-estuarium t r\ Provincie Zeeland Cultuurhistorie in kaart t Officiële Mededelingen Koersballen Meer geld voor 34 hulpvragen Laban Donderdag 6 oktober 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 23 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 40/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118)63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Begroting 2006 Provinciale staten beslissen komende vrijdag of zij het eens zijn met de ontwikkelingsschets 2010 Schelde-estuarium. or Provinciale Staten Milieu Ontgronding water partijen landgoed Sint Maartensdijk Smerdiek dames winnen Derby dames onbeslist Wessels royaal eerste met Isabel Tebbens Jongerenraad over steun aan speeltuin Combinatie Hoek kampioen Vredesduif Bewegwijzering fietsknooppunten Geen voorrang rotonde M.i.v. 7 oktober 10 EUROCENT KORTING op benzine i.v.m. het 1 -jarig bestaan. TANKSTATION DUINE Van Sas wint viswedstrijd Brand in woning VERF NODIG? Polderman scoort goed Dammen DSVF M.i.v. 7 oktober 10 EUROCENT KORTING op benzine i.v.m. het 1 -jarig bestaan. TANKSTATION DUINE Voordeliger Abd Nieuws Stoomgemaal Oosterschelde, Schelphoekweg, Tholen Hoe meer je van je omgeving weet, des te beter kun je ermee omgaan. Bij voorbeeld als ruimte lijke plannen worden ontwikkeld. Ook de geschiedenis die aan een provincie, stad, dorp of natuurge bied ten grondslag ligt, is daarbij belangrijk. Daarom worden alle cultuurhisto rische elementen in Zeeland geïn ventariseerd, of zij nu boven of onder de grond zijn. Zodoende onstaat de cultuurhistorische hoofdstructuur Zeeland. Een externe adviseur - Dorp, Stad Land (DSL) in Rotterdam - doet het werk voor de provin cie. Begonnen is op Schouwen- Duiveland en Tholen. De voorlopi ge kaart, waarop alle elementen zijn ingetekend is voor die regio's al klaar. In de loop van het jaar worden de andere delen van Zeeland opgeleverd. Alle materiaal wordt geschikt gemaakt om op het internet te raadplegen. Met een zoekmachi ne moet het snel mogelijk zijn antwoord te krijgen op vragen als waar staan kastelen in Zeeland of waar zijn archeologische vond sten gedaan. Ook de betekenis van de diverse onderdelen wordt uit de doeken gedaan. Oproep Er is behoefte aan zoveel moge lijk lokale kennis en daarom wordt iedereen gevraagd cultuur historische elementen uit de eigen omgeving aan te melden. De gegevens kunnen gerappor teerd worden aan projectcoördi nator dr. G.M. van der Waal van DSL, postbus 29129, 3001 GC Rotterdam, tel. 010-2809445 en bij de Zeeuwse projectleider mw. M. Geerts, postbus 153, 4330 AD Middelburg, tel. 0118- 631881, e-mail chs@zeeland.nl. Over het project is het informatie blad Cultuurhistorische hoofd structuur Zeeland gemaakt. Het is verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecentrum, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, e-mail infocentrum@zeeland.nl. Via de website is het blad te bekijken en te downloaden: www.zeeland.nl/chs. Er gaat volgend jaar zo'n 196 mil joen euro om bij de provincie. Dat blijkt uit de programmabegro ting 2006, die gedeputeerde sta ten aan provinciale staten hebben aangeboden. Behalve uit veel cij fers en bedragen bestaat de begroting uit een toelichting op het beleid. Gedeputeerde staten schrijven dat de periode tot de verkiezingen in 2007 vooral in het teken zal staan van de uitvoering van beleidsplan nen. Binnenkort zal er veel aan dacht zijn voor de Westerschelde containerterminal. In januari wordt de staten de streekplanwijziging voor het project ter vaststelling aangeboden. Andere actuele onderwerpen zijn de Ontwikkelingsschets Westerschelde (zie hiernaast), de jeugdzorg, de verdubbeling van de toeleidende wegen naar de Westerscheldetunnel - de Sloeweg en de Tractaatweg - en de kanaal kruising in Zeeuwsch-Vlaanderen. Alternatieven voor de kanaalbrug bij Sluiskil worden uitgewerkt in een milieu-effectrapportage en tra cénota. Voorlopig is het college nog doende de financiering voor elkaar te krijgen. Onderzoek wordt gedaan naar de wenselijkheid van een regionale ontwikkelingsmaat schappij. Verder bezint het college zich op de deelneming in de nv's Westerscheldetunnel en Delta. De plannen die worden ontvouwd in de integrale visie Deltawateren - een project van de provincies Zuid- Holland, Noord-Brabant en Zeeland - moeten ter hand worden geno men. Volgend jaar wordt het omge vingsplan aan de staten ter vast stelling voorgelegd. Daarna moe ten gs met de uitvoering van de beleidsvoornemens aan de slag. Daarbij speelt dat de provincie van het rijk bevoegdheden overneemt voor het landelijk gebied. De begroting is voor negen euro te koop bij het provinciaal informatie centrum, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, e-mail infocen- trum@zeeland.nl. Gratis inzage kan in het informatiecentrum en via www.zeeland.nl; zoekmachine pro grammabegroting 2006. Vergroting van het Zwin is onderdeel van de ontwikkelingsschets De basis voor de schets is een overeenkomst tussen de Nederlandse en Vlaamse rege ring: het derde memorandum van overeenstemming. Veiligheid, toegankelijkheid en natuurlijkheid zijn de sleutelwoor den, waarop de afspraken zijn gestoeld. Eronder vallen een aantal nauti sche maatregelen, zoals de samenwerking tussen de Nederlandse en Vlaamse loods- diensten, afspraken over de vei ligheid van de scheepvaart en het zorgen voor goede rampenbe strijding. De toegang tot het Kanaal Gent-Terneuzen en ontslui ting van de Zeeuwse havens zijn ook onderdeel, evenals betere wegverbindingen tussen Vlaanderen en Zeeland. Verdieping Het meest in het oog springende element is de verdieping van de Westerschelde en de daaraan gekoppelde natuurcompensatie. Er is 200 miljoen euro Nederlands geld beschikbaar voor de natuurmaatregelen en voor aanvullend beleid voor de landbouw. Van rijkswege is al aangegeven dat in het budget ruimte moet zijn voor uitbreiding van het Zwin en de ontpoldering van de Hedwige/Prosperpolder, beide in Zeeuwsch-Vlaanderen. Andere gebieden moeten nog worden gekozen. Aan de hand van een nadere toe lichting op de natuurcompensatie van de minister van landbouw, natuur en voedselkwaliteit wordt aangeduid dat versterking van de natuurlijke kwaliteit van de rivier arm hard nodig is. In het verle den is veel schade gedaan door menselijk ingrijpen. In een convenant tussen het rijk en de provincie worden de ver antwoordelijkheden en procedu res van de twee partijen in het natuurherstel vastgelegd. De sta ten wordt gevraagd ook met dit convenant in te stemmen. In overleg tussen het rijk, de land bouworganisatie ZLTO en de pro vincie is afgesproken dat bij pachtbeëindiging en grondverwer ving een medewerkingstoeslag op de prijs zal worden gedaan. Voor boeren die elders hun bedrijf willen voortzetten, komt er een stimuleringsregeling. De statenvergadering begint komende vrijdag om tien uur. Wie de stukken voor de Westerschelde wil bestuderen, kan terecht op www.zeeland.nl. Op de startpagina staat de sta- tenagenda en van daaruit kan per agenda-onderwerp naar de achterliggende stukken worden 'geklikt". De stukken liggen ook ter inzage in het provinciaal infor matiecentrum, Nieuwe Burg 42, Middelburg, werkdagen van half tien tot half vijf. mtmammmmmm Zeeland Vergadering van Provinciale Staten De vergaderingen van provinciale Staten en de statencommissies zijn openbaar. Belangstellenden zijn van harte welkom om op de publieke tribune de debatten te volgen. U kunt ook een deel van de vergadering of één agenda punt bijwonen. Statenvergadering via radio te beluisteren Heeft u interesse in de Zeeuwse politiek, dan kunt u via radio 91.0 fm op de kabel rechtstreeks de vergaderingen van Provinciale Staten volgen. Datum: vr 7 oktober Aanvang: 09.30 uur Locatie: Statenzaal, Abij 10 te Middelburg Voorz.: drs. W.T. van Gelder Griffier: drs. B.L. Allewijn statengriffier@zeeland.nl De agenda van de Staten wordt voorbereid door het Presidium. Het presidium bestaat uit de Commissaris van de Koningin en de tien fractievoorzitters van de in de staten zitting hebbende par tyen. Agenda: Statenvoorstel Ontwikkelingsschets 2010 Schelde-estuarium; Statenvoorstel Beleidsvisie externe veiligheid; Statenvoorstel Wijziging Zeeuwse waterschapsreglemen- I ten; •Statenvoorstel 5e begrotingswij ziging 2005 provincie Zeeland; Statenvoorstel Wijziging Reglement van Orde voor de vergaderingen en andere werk zaamheden van Provinciale Staten van Zeeland; Initiatiefvoorstel inzake heroriën tering emancipatiedoelstelling provincie Zeeland. Commissie Economie en Mobiliteit Datum: ma 10 oktober Aanvang: 13.30 uur Locatie: commissiekamer 2, Provinciehuis te Middelburg Voorz.: A.A.D. Saaman Commissiegriffier: A. Lobik statencommissie@zeeland.nl tel.: 0118-631888 Agenda: Statenvoorstel Herschikking wegenbeheer ten zuiden van de A58 tussen Rijk en Provincie; Statenvoorstel Herijking Actieplan Fiets 2005-2010; Statenvoorstel Beleidsplan Openbaar Vervoer; Ontwerprapport regiovisie onderwijs 2005 'Langs fietspa den naar leerwegen'; Statenvoorstel Programmabegroting 2006; Statenvoorstel 2e Bestuursrapportage; Statenvoorstel Investeringsplan 2006; Statenvoorstel Meerjarenprogramma Infrastructuur Zeeland 2006- 2010; Positionering en adviesfunctie Overleg Platform Openbaar Vervoer; Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provinciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de website: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben vergunning ingevolge de Ontgrondingenwet verleend aan J. Bout te Rhoon, M.L. Schot en C.J.J. Schot- Oudesluijs te Sint Maartensdijk voor het uitvoe ren van ontgrondingswerk zaamheden ten behoeve van de aanleg van waterpartijen in het kader van een te reali seren landgoed aan de Kastelijnsweg ten zuiden van Sint Maartensdijk. Tevens hebben gedeputeer de staten een machtiging ex artikel 12 Ontgrondingenwet verleend ten behoeve van een spoedi ge aanvang van de werk zaamheden. Aan de vergunning en de machtiging zijn voorschriften verbonden ter bescherming van de bij de ontgronding betrokken belangen. De vergunning, de machti ging, de aanvraag en overige stukken liggen van 7 oktober tot en met 18 november 2005 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren (voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot G. Beckers, tel. 0118-631786) alsmede in het gemeente huis van Tholen, Markt 1-5 te Sint Maartensdijk, op werkdagen van 9-12 en van 13.30-15 uur, met uitzonde ring van de maandagmiddag. Gedurende de periode van terinzagelegging kan een tel. afspraak worden gemaakt voor het inzien buiten kantoo ruren. Van 7 oktober tot en met 18 november 2005 kunnen belanghebbenden tegen voornoemde vergunning beroep instellen bij de afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Gelijke bevoegdheid komt toe aan de vergunninghouder voor zover betreft de aan de ver gunning verbonden voor schriften. De vergunning wordt op 19 november 2005 van kracht, tenzij overeenkomstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8:81 van de Algemene wet bestuurs recht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Van 7 oktober tot en met 18 november 2005 kunnen belanghebbenden tegen het afgeven van de machtiging beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Op basis van de verleende machtiging kan vanaf 7 oktober 2005 met de ontgrondingswerkzaamhe den worden begonnen, tenzij planologische belemmerin gen dan wel het ontbreken van andere benodigde ver gunningen/ ontheffingen, dat nog verhinderen. Met betrekking tot de machtiging kan een verzoek tot het treffen van een voor lopige voorziening worden gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Damesvoetbal Het damesteam van Smerdiek won in Oostkapelle met 1-3. In Walcheren troffen de Smerdiekse dames diverse speelsters aan die men kende van school en het uitgaansleven. Lenny Stoutjesdijk zorgde voor het eerste doelgevaar, maar haar vrije trap ging net over doel. Ook een mooie combina tie tussen Cynthia Kramer en Emmy Molhoek leverde geen treffer op. Na een kwartier spelen was er een uitste kende kans voor Anne Hage, maar al leen voor de doelvrouw vergat ze de bal breed te leggen op de mee opgeko men Emmy Molhoek. Halverwege de eerste helft kwam Oostkapelle wel tot scoren. Doelvrouw Conny Gulden werd verrast door een afstandsschot van de thuisploeg. Op aangeven van Anne Hage kreeg Emmy Molhoek in de dertigste minuut een opgelegde kans voor de gelijkmaker, maar ze schoot de bal naast doel. In de tweede helft wist Smerdiek ech ter de achterstand alsnog om te buigen in een overwinning. Met een hard schot probeerde Anguelique Hage in de eer ste minuut de gelijkmaker te forceren, maar de doelvrouw wist met een knap pe redding haar inzet over doel te tik ken. Vier minuten later was Anne Hage haar tegenstandster te snel af, waarna Emmy Molhoek de gelijkmaker kon scoren. Angelique Hage stond enkele minuten later met een knappe actie aan de basis van de tweede Smerdiekse treffer. Met een hard schot in doel be kroonde Lenny Stoutjesdijk de mooie aanval. Acht minuten voor tijd was op nieuw Angelique Hage haar tegen standsters te snel af en weer kon Lenny Stoutjesdijk scoren, waarmee de 1-3 eindstand was bepaald. Het streekduel tussen het damesteam van Tholense Boys en Smerdiek 2 ein digde in een doelpuntloos gelijkspel. Voor de derby had Tholen de beschik king over 18 spelers, zodat men in de sterkste samenstelling kon spelen. Smerdiek 2 moest diverse spelers aan de hoofdmacht afstaan, zodat zij ver zwakt aan het duel begonnen. Acht minuten voor tijd kreeg Smerdiek 2 de beste doelkans, toen Naomi Kross binnen het strafschopgebied werd ge vloerd. Roxanne Smits wist de toege wezen strafschop niet te verzilveren. De Thoolse doelvrouw keerde tot grote vreugde van haar teamgenoten de inzet. Eerder in de wedstrijd was Smerdiek ook al onfortuinlijk geweest, toen een schot van Simone Scherpenisse op de lat belandde. Bijna zorgde Tholen nog voor een ver rassing in de slotfase, maar keepster Sandra van Eenennaam wist een treffer te voorkomen. Uitslag van de gespeelde wedstrijden van Oud-Vossemeer: 1mevr. C. van Mierlo 25 p; 2. mevr. A. Bosters 18 p; 3. mevr. L. van Poortvliet en mevr. D. van Dijke 16 p; 5. mevr. J. van Houte 13 p: 6. mevr. C. Havermans 7 p; 7. mevr. A. Blommer- de 6 p; 8. mevr. J. Timmermans 3 p. Sint-Maartensdijk: 1. B. Bijnagte en L. Wielaard 36 p; 2. C. van Mierlo 34 p; 3. C. van Gorsel en M. Dane 26 p; 4. A. Poot en W. Bijl 19 p; 5. J. Nijstad en J. Bijnagte 15 p; 6. W. Lutt en C. Breure 14 p; 7. T. Breure en A. Wielaard 9 p. Meulvliet: 1. G. Bolier en R. Bolier 37 p; 2. T. Goode en L. Verschoor 29 p: 3. J. Verbraeken en W. Bijl 26 p; 4. B. Schot en J. Bos 23 p; 5. H. Schot en A. Hilger- son 18 p; 6. L. van Bale en D. Linden- berg 13 p. Tholen stad: 1. N. Moerkerken 24 p; 2. mevr. C. Wilsing en mevr. R. Nagtegaal 21 p; 4. mevr. R. Burrows 17 p; 5. mevr. R. van Driel en L. Soomcrs 15 p. Paardensport Isabel Wessels is met Tebbens royaal eerste geworden op Jumping Rcigershof in Oud-Gastel, in een veld van 83 deel nemers. De combinatie kwam naar huis met een leuke geldprijs en een deken. Bij het klassiek springen op woensdag was Tebbens meteen foutloos en in de barrage werd de combinatie tweede met 52 stijlpunten. Bij het progressief sprin gen raakte Tebbens een balk, maar dat stond de vijfde plaats niet in de weg. Isa bel plaatste zich dik vooraan voor de grote finale op zaterdag, met 40 deelne mers. We'e'r ging de Thoolse combinatie er foutloos over en stond met elf anderen in de barrage. Isabel en Tebbens startten als tiende en deden het opnieuw: met 55 stijlpunten werden ze royaal eerste. Liselot Deurloo reed in Huijbergen met de vierjarige Shire ruin RHS Earl haar eerste dressuurwedstrijd in de klasse LI De eerste proef werd beloond met 156 punten, de tweede leverde een puntje meer op. Dat resulteerde in twee vierde plaatsen en twee winstpunten. De stichting Maatschappelijk Werk Oosterschclderegio heeft vorig jaar vanuit Tholen 34 hulpvragen meer gekregen. B. en w. hebben besloten om de meerkosten van 17.035 euro te betalen, want de wachtlijsten worden ermee weggewerkt. Het col lege had dat ook afgesproken, zodat de meerkosten niet als een verras sing komen. B. en w. hebben het subsidiecontract 2005/2006 onder tekend, zodat de SMWO op blijven de steun van de gemeente Tholen kan rekenen. Het maatschappelijk werk houdt kantoor in het Centrum Thuiszorg te Sint-Maartensdijk. De jongerenraad van de gemeente Tholen, Joth, spreekt maandag avond om half acht in de Wellevaete over een stimuleringsregeling voor de Muziekschuur uit Stavenisse en speeltuinvereniging Vrij en Blij. De vergadering is openbaar en belang stellenden mogen gebruik maken van het spreekrecht. De werkgroe pen Polen, pesten en Women who wanna rock brengen verslag uit. Ook wordt gesproken over eventu ele actiepunten voor de politieke partijen die meedoen aan de ge meenteraadsverkiezingen in maart 2006. Bij duivenclub De Vredesduif in Sint- Philipsland zijn de resultaten van het onderlinge kampioenschap bekend. Generaal aangewezen: 1comb. Hoek, 2. R. Reijngoudt, 3. comb. Reijngoudt en zn. Onaangewezen: 1. comb. Hoek, 2. R. Reijngoudt, 3. L. Reijngoudt. Vitesse aangewezen: 1. comb. Hoek, 2. R. Reijngoudt, 3. R Bolijn. Onaan gewezen: 1. comb. Hoek, 2. R. Reijn goudt, 3. comb. Reijngoudt en zn. Midfond aangewezen: 1. comb. Hoek, 2. R. Reijngoudt, 3. comb. Reijngoudt en zn. Onaangewezen: 1. comb. Hoek, 2. R. Reijngoudt, 3. J. Zuidweg Jzn. Dagfond aangewezen: 1comb. Hoek, 2. R. Reijngoudt, 3. S.A.M. Vermaas en zn. Onaangewezen: 1comb. Hoek, 2. L. Reijngoudt, 3. R. Reijngoudt. Overnacht aangewezen: 1. J.C. Ver wijs, 2. A. Vermaas, 3. K. van Domme len. Onaangewezen: 1. K. van Dom melen, 2. J.C. Verwijs, 3. F. Wa- gemaker. Jong aangewezen: 1. comb. Hoek, 2. R. Reijngoudt, 3. M. Meijer. Onaange wezen: 1. comb. Hoek, 2. R. Reijn goudt, 3. L. Reijngoudt. Navluchten aangewezen: Icomb. Hoek, 2. R. Reijngoudt, 3. comb. Reijn goudt en zn. Onaangewezen: 1comb. Hoek, 2. R. Reijngoudt, 3. comb. Reijn goudt en zn. De gemeente Tholen geeft een eenmalige bijdrage van 5000 euro aan de provincie Zeeland voor bewegwijzering van 37 fiets knooppunten. Vanaf 2007 zal de gemeente daarvoor een onder houdsbijdrage verstrekken van 2500 euro per jaar. De borden blijven eigendom van de provin cie. VERVOLG VAN PAGINA 2 Op de kruising Bram Groenewege- weg/Bitterhoekseweg vond zaterdag middag om 15.55 uur een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Een 25-jarige automobilist uit Bergen op Zoom kwam van de Bitterhoekse- weg aangereden en verleende op de rotonde geen voorrang aan een 66-ja- rige automobilist, die al op de rotonde reed. Door de aanrijding was er alleen materiële schade aan de auto's. Spuidamstraat 5, Scherpenisse, tel. 0166 - 662403 De uitslagen zijn: R. Polderman-J. Uijl 10-4,56; A. Burgers-R. Gebraad 7,95-10; S. de WiwV Schot 10-8.15; C. Nagclkerke-J. Uijl 8,80-10; R. Poot-M. Hage 10-2,38; J. van Dijke- R. Elenbaas 10-5,68; R. Polderman- S. de Wit 10-8,00; L. Bijl-J. Uijl 9.51- 10. Sint-Philipsland Patrick van Sas ving zaterdag bij de viswedstrijd van hengelsportvereni ging De Makreel de meeste vis. Met een vangst van 60 centimeter vis, scoorde het jeugdlid hoger dan de se nioren. In totaal werd er 414 centime ter vis gevangen. Uitslag senioren: 1. Ko Polderman 37 cm; 2. Jan Verwijs 36 cm; 3. Dick Breeman 35 cm; 4. Marcel v.d. Maas en Johan Geense 34 centimeter. Uitslag junioren: 1Patrick van Sas 60 cm; 2. Arjan van Moort 31 centi meter. Advertentie i.M. Koekverkoop voor adoptie In een woning aan de Burgemeet brak donderdagmiddag omstreeks drie uur brand uit in één van de slaapkamers. Een kind was op een computer aan het spelen, op het moment dat de brand begon. In de woning ontstond er waterschade doordat een radiator sprong. Ook is er in de slaapkamer rook- en roetschade ontstaan. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING /Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. In de clubcompetitie van biljartver eniging 't Centrum won R. Polder man in slechts 9 beurten van J. Uijl. In deze korte partij noteerde hij een ge middelde van 4,56 en maakte hij met 14 caramboles tevens de hoogste se rie. Scholengemeenschap Prins Maurits te Middelhamis organiseert donder dag 13 oktober weer de jaarlijkse koekverkoopactie. De leerlingen ko men vanaf 12.30 uur met boterkoek en speculaas langs de deur. Met deze actie zamelt de school geld in om ad optiekinderen financieel te steunen. In totaal wordt door de school 28 kinde ren uit ontwikkelingslanden finan cieel onderhouden. Jaarlijks is hier voor een bedrag van 7000 euro nodig. A. Slager en J. van de Weteringh hebben samen de leiding genomen in de onderlinge competitie van damvereniging DSVF. Na drie ge speelde wedstrijden worden de kop lopers gevolgd door J. Noorthoek en A. van de Weteringh met slechts één punt achterstand. Dat de strijdlust groot is bleek in de tweede ronde toen A. van de Wete ringh wist te winnen van H. van de Velde. Die moest na een onnauw keurigheid de partij aan zijn jonge opponent laten. Slager versloeg G. van de Velde in een goed gespeelde partij, maar kwam tegen N. Flik- weert goed weg die een kansrijke voortzetting miste en alsnog ver loor. J. Noorthoek won van W. Drenth en van N. Flikweert en speelde een vei lige remise met A. van de Wete ringh. R. Bakker zorgde voor een geweldi ge verrassing door routinier H. van de Velde diens tweede nederlaag toe te brengen. Bovendien won hij ook van het nieuwe lid A. Fonteijne. Bakker speelde zich op deze manier in de top vijf. J. van de Weteringh won zijn partijen tegen G. van de Velde en J. Roggeveen, maar kreeg veel tegenstand van nieuwkomer André. Maar ook deze partij wist hij te winnen. Spuidamstraat 5, Scherpenisse, tel. 0166-662403 Advertentie I.M. VERVOLG VAN MAARTENSHOb ..Aanvankelijk zou dat in een maand eerder zijn. maar op zo'n groot pro ject is het toch moeilijk om dat exact aan te geven." De bewoners konden onder begelei ding hun nieuwe onderkomens be zichtigen om de kamers en de raam- partijen op te meten voor vloer bedekking, gordijnen en meubels. Ze konden ook kijken of het meerwerk was uitgevoerd. Een nadeel was wel dat voor mensen die slecht ter been waren of een rolstoel gebruikten, geen lift beschikbaar was. „Hij werk te wel maar was officieel nog niet goedgekeurd. We mochten hem nog niet gebruiken. Het is natuurlijk ook nog een bouwplaats." Op dit moment wordt volop gebouwd aan het vergroten van de recreatie zaal. Ook de nieuwe bewoners kun nen er gebruik van gaan maken. Om het bestaande en het nieuwe gebouw tot een eenheid te vormen komt er in alle gangen nieuwe vloerbedekking. Ook komt er een nieuwe telefooncen trale. „De bewoners kunnen daarmee gratis met elkaar bellen. En één cen trale is ook voordeliger. Er zijn min der vaste kosten. De bewoners krijgen een nieuw telefoonnummer waarin ook het huisnummer is verwerkt. Het afrekenen gebeurt een keer per kwar taal en gaat via Castria." De officiële opening vindt pas begin volgend jaar plaats. Volgens Dutour Gcerling is dat beter dan kort na de oplevering. „Dat zijn ook de kleine probleempjes opgelost."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 23