Het is tijd voor een financiële steun in de rug. Van Wijk LEDENCERTIFICATEN 3! Brons jeugdbrandweer in de landelijke finale Een goede gebitsverzorging is het halve werk www.autovaboz.nl Laat u verrassen door SCAVOLINI keukens Voorkomen is beter dan genezen In één oogopslag alle occasions van Bergen op Zoom Dus dien uw aanvraag Fonds Lokale Betrokkenheid 2006 nu in! en het laatste autonieuws Het is tijd voor de Rabobank. Het is tijd voor de Rabobank. Snelle redding Sint-Philipslanders UW NIEUWSBLAD VAN HET EILAND THOLEN EN ST. PHILIPSLAND ONT tandprothetici bij u in de regio: 22 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 6 oktober 2005 Voor 2006 kan uw vereniging/stichting weer nieuwe verzoeken indienen. Activiteiten die de leefbaarheid stimuleren (cultuur, economie en onderwijs) komen in aanmerking. Uw schriftelijke aanvraag kunt u zenden vóór 1 december 2005 naar: Rabobank Tholen Ter attentie van Hanneke Punt Postbus 52 4695 ZH SINT MAARTENSDIJK Wilt u meer informatie over het Fonds Lokale Betrokkenheid kijkt u dan op www.rabobanktholen.nl of neemt u op maandag of donderdag contact op met Hanneke Punt. Zij is bereikbaar op telefoonnummer (0166) 66 53 00 of via info@tholen.rabobank.nl Betaalbaar Italiaans design Exclusief voor de regio Leden van de Rabobank hebben een streepje voor Profiteer NU van het financieel voordeel met De Rabobank geeft nieuwe ledencertificaten uit. Sinds de eerste uitgifte, in 2000, is er vanuit onze leden zeer grote vraag geweest naar deze interessante solide beleggingsvorm. Dit speciale product, exclusief voor leden van onze bank, is een uitstekend alternatief voor obligaties en spaarrekeningen. 'Een solide belegging in de Rabobank met AAA-rating' Kenmerken in het kort: - Rendementsbasis: gemiddeld effectief rendement 10-jaars Staatsleningen extra opslag:0,25% - Het rendement wordt iedere 3 maanden opnieuw vastgesteld, dus variabel. Zo profiteert u van stijgingen van de kapitaalmarktrente. - Rendement wordt als dividend per kwartaal uitgekeerd. - Flexibiliteit: maandelijks verhandelbaar. - Uitgifteprijs: 50,- per certificaat (dus geen opslag!). - Inschrijving is gemaximeerd tot 5.000 certificaten per lid van de bank 250.000,-). - Kosten: er wordt geen aankoopprovisie en geen bewaarloon in rekening gebracht. De inschrijving staat open tot uiterlijk 21 oktober 2005, maar kan eerder worden gesloten. Rabobank Tholen Beleggingsadviesteam onderdeel van afdeling Private Banking www.rabobanktholen.nl Een verdienstelijke derde plaats was er zaterdag voor de aspiran ten lage druk (16-18 jaar) van de jeugdbrandweer uit Sint-Phi- lipsland bij de landelijke wedstrijden in Veenendaal. De landstitel ging naar Enkhuizen, terwijl Huizen tweede werd. Bij de junio ren (12 t/m 15 jaar) ging de titel naar Westenschouwen, terwijl in de klasse aspiranten hoge druk de landstitel een week eerder al naar Zwolle ging. 40 jaar in 2007 -DE THOOLSE COURANT- ONT-TANDPROTHETICl ADVISEREN: Tholen: Toine Klaassen, Eendrachtsweg 9, 0166-60 64 44 Bergen op Zoom: Toine Klaassen, Ravelstraat 5, 0164-24 64 72 Rabobank KEUKENS SANITAIR SAUNA'S TEGELS KEUKENCENTRUM 9 Voor u hebben wij de folder en het prospectus met daarin alle producteigenschappen op onze kantoren klaarliggen. 4 Rabobank Bezoek onze website; www.keukencentrumvonwijk.nl LEPELSTRAAT Steenbergseweg 85 Tel. 0164 - 682871 ZEVENBERGEN Blokweg 4A Tel. 0168 - 373700 De ploegen werden gealarmeerd voor brand in een fabriekspand waar tot voor kort een sigarenfabriek in gevestigd was. Het betrof een groot, complex ge bouw. Ter plaatse bleek dat cr een brand woedde aan de achterzijde van het pand. Het was een flinke uitslaande brand. Buiten stond een bestelbus in brand en het vuur was uitgebreid naar zowel de begane grond als de eerste verdieping. De bestuurder lag achter zijn busje met een kist op zijn benen en kon niet meer op eigen kracht weg komen. Omdat hij dicht bij het vuur lag. kon hij alleen ge red worden onder dekking van een straal. Het was dan ook zaak dat de pompbediender en de blusstofploeg zo snel mogelijk de waterwinning in orde maakten om deze straal in te zetten. Zodra er water op het verdeelstuk was, heeft de blusstofploeg de eerste straal gepakt die al gereed was gemaakt door de aanvalsploeg. Die heeft toen onder dekking van deze straal het slachtoffer gered. In totaal had de ploeg 6 minuten nodig om het slachtoffer te redden en over te dragen aan de ambulance. Dit was de snelste tijd op één na. De bevelvoerder gaf ondertussen het bericht middelbrand, zodat er een tweede tankautospuit werd gealar meerd. Dc aanvalsploeg was inmiddels aan de verkenning in het pand begon nen. Daar kwam ze een brand tegen op de begane grond. Deze werd direct aan de bevelvoerder gemeld die daarop de tweede straal kon inzetten. Door een juiste verkenning kon de aanvalsploeg een kortere aanvalsweg vinden door een nooddeur van binnenuit open te maken. De tweede ploeg kreeg na overleg tus sen de twee bevelvoerders de opdracht om in te zetten op de eerste verdieping. Voor alle zekerheid werd er ook nog een extra straal aan de buitenkant van het pand gezet en werd door het plaatsen van een ladder een verkenning op het dak gedaan door de tweede ploeg. De officier van dienst, die automatisch ter plaatse komt hij een middelbrand, werd door de bevelvoerder van Sint-Philips- land geïnformeerd over de brand. De OVD was tevreden over de inzet en bleef beschikbaar voor de bevelvoerder. De inzet van de Sint-Philipslandse jeugdbrandweer in Veenendaal werd nauwlettend gevolgd door de leiders, de Thoolse brandweercommandant J. de Feijter en burgemeester W. Nuis. De laatste bedankte de ploeg direct na de inzet voor de geweldige prestatie die ze geleverd hadden. Heel wat ploegen had den de opdracht niet kunnen uitvoeren. Tijdens de prijsuitreiking steeg de span ning behoorlijk. Uiteindelijk kwam de ploeg op het erepodium terecht met 1222 punten. Huizen werd tweede met 1230 punten en Enkuizen landskam pioen met 1240 punten. Op de vierde plaats eindigde het korps van Moerdijk met 1176 punten. Dit waren de enige 4 ploegen die de opdracht goed hadden uitgevoerd. Het verschil was gezien het aantal punten bijzonder klein. De top zat dicht bij elkaar. De Sint-Philipsland se jeugdbrandweer sloot de dag af met een heerlijke Chinese maaltijd, waarna er nog werd nagepraat in de kazerne. Jeugdbrandweer Sint Philipsland, die in 2007 al 40 jaar bestaat, speelt reeds vele jaren mee aan de top. Vorig jaar werden de junioren landskampioen. De ploeg bestond uit: Joost Kunst (be velvoerder), Maurits vd Velde (1), Coen Noorthoek (2), Hermen Geluk (3). Emiel v.d Est (4) en Jan-Willem Dekker (P). Reserves waren Jan-Willem Kem- peneers en Hubrecht van Harberden. Wilt u op de hoogte blijven van wat er gebeurt in uw woon- en/of werkgebied, neem dan een abonnement op de Eendrachtbode, de Thoolse Courant. Dan krijgt u elke donderdag volop informatie over Tholen en St. Philipsland. per halfjaar incasso 15,65 per jaar incasso 28,75 postabonnement incasso €49,10 Neem nu een abonnement, dan krijgt u de Eendrachtbode EEN MAAND GRATIS. Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Zend deze bon in een open enveloppe naar Eendrachtbode, Antwoordnummer 14702, 4697 VW St. Annaland. U kunt ook bellen: 0166-657007 b.g.g. 6534 74, fax 65 7008 -*$ Wie te maken krijgt met een kunstgebit of gebitsprothese zal in de regel weinig hin der ondervinden van zijn of haar nieuwe kunstgebit. Maar daarbij moet het gebit wel goed onderhouden worden. Verwaarlozing kan namelijk leiden tot beschadiging van het gebit en vervorming van het tandvlees. En dat hoeft niet nodig te zijn, zo stelt de Organisatie van Nederlandse Tandprothetici (ONT). Op het moment dat iemand zijn of haar natuurlijke tanden verliest, treedt er lang zaam verandering op in de vorm van kaak en gehemelte. In de loop van de jaren slinkt de kaaklijn waardoor ook de pasvorm van het kunstgebit vermindert. Het inslinkings- proces is met name in het eerste jaar, na het trekken van kiezen en tanden, goed waarneembaar. Zeker in deze periode zal de drager van de gebitsprothese op contro le moeten gaan zodat het kunstgebit op de juiste manier aangepast kan worden. Regelmatig op controle Maar ook nadien is het van belang om regel matig, om de twee jaar, op controle te gaan bij de ONT-tandprotheticus. Als gevolg van veranderingen in de mond zal de prothese steeds slechter passen waardoor het dragen pijnlijk wordt en er schade aan zowel gebit als het tandvlees optreedt. Er is een steeds groter risico dat de prothese breekt of scheurt en dat er wondjes op het tandvlees ontstaan. In sommige gevallen treden er zelfs vergroeiingen op van het tandvlees. De ONT-tandprotheticus kijkt bij een controle ook naar eventuele onregelmatig heden aan de kaak en kan de zaken tijdig bijsturen door bijvoorbeeld de prothese aan te passen of - als dat nodig is - de patiënt door te sturen naar een medisch specialist. Reinigen De ONT-tandprotheticus adviseert om het kuntstgebit twee tot drie keer per dag met een prothese borstel schoon te maken, bij voorkeur na afloop van elke maaltijd. Daarbij gaat de voorkeur uit naar een, spe ciaal voor de prothese ontwikkeld, vloei baar reinigingsmateriaal. Dit heeft een natuurlijke basis en een grote reinigings kracht. In tegenstelling tot andere, agres sieve, bijtende of schurende reinigings materialen. Verzekeringen In de regel gaat een kunstgebit vijf tot acht jaar mee. Na die tijd zal de prothese aan vervanging toe zijn. Op dit moment hebben de meeste ziektekostenverzeke raars de vergoeding van kunstgebitten opgenomen in hun verzekeringspakket. Ook voor een gebitsprothese op implan taten is een gedeeltelijke tot volledige vergoeding mogelijk. Ook op internet Wie meer wil weten over het onderhoud van een kunstgebit, kan zich altijd wen den tot de ONT-tandprotheticus in de buurt. Deze legt u graag alles uit en geeft u een passend advies. Meer infor matie is ook te vinden op internet: www.ont.nl. Met de moderne technieken is het mogelijk een kunstgebit met een per fecte pasvorm te maken. De gebitspro theses zijn zeer duurzaam en kunnen moeiteloos vele jaren meegaan. Dat betekent niet dat er geen onderhoud of verzorging nodig is. Ook met een kunst gebit is het belangrijk om regelmatig op controle te gaan. Want in de loop van de jaren verandert de kaaklijn van de mens, waarmee de pasvorm verandert en het kunstgebit aangepast moet wor den. Verwaarlozing kan leiden tot beschadigingen aan de gebitsprothese en problemen met kaak of gehemelte. En dat hoeft niet nodig te zijn. De ONT- specialist geeft advies en constateert of er eventuele aandachtpunten zijn waar u als kunstgebitdrager op moet letten. Ga dus om de twee tot drie jaar op con trole. Want voorkomen is beter dan genezen!

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 22