Smerdiek en SPS tellen mee met overwinningen, Stavenisse gelijk Scherpenisse wint drie korpsprijzen Polo's voor kantinepersoneel WHS Nieuwe shirts F1-pupillen WHS Boven Smash pakken donkere wolken samen Donderdag 6 oktober 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 21 Kringwedstrijden schietverenigingen Klein kaliber pistool 10 m Liggend karabijn 12 m Klein kaliber karabijn 10 m Klein Kaliber geweer liggend 12 m Korpsprijzen Punt voor Stavenisse Smerdiek 3 klopt WHS 4 Ruime zege Noad 3 SPS toont veerkracht Jeugd stunt Winst Aart Slager Overkant onderuit WHS 2 toont veerkracht Tholen 2 ongeslagen Enkel uit kom Babbelaars wint derby Mini's AVC winnen toernooi Ouddorp Stunt SPS 2 blijft uit Nederlaag Smerdiek 2 WHS 3 op kop na zege op Thol. Boys Eenvoudig zege Thol. Boys 5 Met drie titels bij de korpsprijzen heeft schietvereniging Prinses Juliana uit Scherpenisse uitstekend gescoord bij de kringwedstrijden. De concur rentie was minder groot omdat schutters uit Stavenisse en Sint-Annaland verstek lieten gaan. De tweede wedstrijddag was zaterdag in Scherpenis se, nadat de eerste wedstrijd in april in Stavenisse was gehouden. De re sultaten van beide wedstrijden telden voor de eindklassering. Individueel kwam Victor Cras uit Scherpenisse als winnaar uit de bus. Met slechts 45 series was de deelna me zaterdag niet groot. Het mooie najaarsweer was voor allerlei bui tenactiviteiten geschikt, wat de ani mo voor de schietbaan binnen heeft getemperd. Het aantal bezoekers viel de organisatoren tegen, maar na afloop kon het eindklassement van de kringwedstrijd worden opge maakt. Klasse C: 1. Rien Bruynzeel, Sint- Annaland 172 p; 2. Adrie Menhee- re, Sint-Annaland 171 p. Klasse D: 1. Jurg van der Vlies, Scherpenisse 137 p. Klasse E: 1Eddy Anthonisse, Scherpenisse 162 p; 2. Hans Koese, Scherpenisse 135 p. Klasse F: 1Corné van de Klooster, Sint-Annaland 155 p; 2. Arno Moerland, Scherpenisse 139 p; 3. Adrie Zwagemaker, Sint-Annaland 119 p; 4. Corné de Kooning, Scher penisse 112 p; 5. Johan de Graaf, Scherpenisse 108 p. 1. Victor Cras, Scherpenisse 192 p; 2. Johan Wagemaker, Scherpenisse 171 p. Klasse A: 1. Victor Cras, Scherpe nisse 193 p; 2. Gabie Bolier, Scher penisse 192 p; 3. Arno Moerland, Scherpenisse 178 p. Klasse B: 1. Corné Lindhoud, Scherpenisse 187 p; 2. Dies Lind houd, Scherpenisse 178 p; 3. Nico Tijssen, Scherpenisse 176 p; 4. Jan Poot, Scherpenisse 168 p; 5. Adrie Zwagemaker, Sint- Annaland 166 p. Klasse C: 1. Comé Kleppe, Scher penisse 180 p; 2. Johan Wagemaker, Scherpenisse 179 p; 3. Johan de Graaf, Scherpenisse 169 p. Klasse D: 1Leen Rcyngoudt, Scherpenisse 175 p; 2. Rien Oost- dijk, Scherpenisse 167 p; 3. Adrie Reyngoudt, Scherpenisse 164 p. Klasse A: 1. Victor Cras, Scherpe nisse 192 p; 2. Jan van Tiggele, Scherpenisse 190 p; 3. Abel Potap- pel, Scherpenisse 187 p; 4. Leen Hage, Stavenisse 186 p; 5. Richart Poot, Scherpenisse 185 p. Klasse B: 1. Patrick Poot, Scherpe nisse 189 p; 2. Merien Moerland, Scherpenisse 183 p; 3. Adrie Knuist, Stavenisse 178 p; 4. Jan Poot, Scherpenisse 176 p. Klasse C: 1. Maarten Joppe, Scher penisse 182 p; 2. Rien Oostdijk, Scherpenisse 178 p; 3. Bram Lind houd, Scherpenisse 178 p; 4. Corné de Kooning, Scherpenisse 150 p. Klasse D: 1. Jan Willem Bijnagte, Scherpenisse 191 p; 2. H.H. de Vos, Stavenisse 179 p; 3. Huib de Vos, Stavenisse 168 p; 4. J.A. de Vos, Stavenisse 162 p. Jeugd 12 m: 1. Gert Jan Franssen, Scherpenisse 87 p; 2. Maurtis Uyl, Scherpenisse '85 p. KKG: 1. Scherpenisse 762 p; 2. Stavenisse 750 p; 3. Sint-Annaland 184 p niet afgeschoten. KKK: 1. Scherpenisse 764 p; 2. Stavenisse 721 p; 3. Sint-Annaland 360 p niet afgeschoten. KKP: 1. Sint-Annaland 640 p; 2. Scherpenisse 577 p; 3. Stavenisse 535 p. Jeugd: 1. Scherpenisse 344 p; 2. Stavenisse 175 p niet afgeschoten; 3. Sint- Annaland 145 p niet afge schoten. De Thoolse vierdeklassers leverden zaterdag prima prestaties. Smer diek behaalde de eerste thuiszege tegen het hoger aangeslagen Yerseke (2-0) en SPS maakte geen fout bij Vrederust. De ploeg van Will Raats won met 3-5. Zowel Smerdiek als SPS hebben koploper Krabbendijke nog altijd in het vizier. Onderaan de ranglijst deelde Stavenisse de pun ten met Brouwershaven: 1-1. dankzij Tijs Nijmijer die een steek bal van Wiljan Lisseveld verzilver de: 2-2. Nadat Johan Uijl en Wiljan Lisseveld kansen onbenut hadden gelaten, was het toch de jonge lin kermiddenvelder die zijn ploeg op slag van rust de voorsprong bezorg de. Lisseveld sneed naar binnen en schoot uit een moeilijke hoek bin nen: 2-3. Na de pauze bleef Michel Lisseveld volgens afspraak in de kleedkamer en kwam Bevelander binnen de lijnen. Het spelpeil zakte zienderogen en na een in eerste in stantie afgeslagen vrije trap kwam Vrederust in de 69e minuut op gelij ke hoogte: 3-3. Lang duurde de vreugde bij de Brabanders niet. Vrij wel vanaf de aftrap lanceerde Martin Quist zichzelf, Tijs Nijmeijer ont trok zich slim aan het spel waardoor de offside werd opgeheven en Quist scoorde: 3-4. Vrederust vocht de geldigheid van de treffer aan en ging steeds grimmiger de duels in. Een charge op de doorbrekende Wiljan Lisseveld leverde slechts geel op, maar ook een strafschop die door Nijmeijer genadeloos werd benut: 3- 5. In het laatste kwartier speelde SPS de wedstrijd gecontroleerd uit, met de onlangs vader geworden Jaco Jansen als invaller voor Hilbert van Akkeren. In de slotfase liep de Bra bantse goalie nog tegen rood op na een overtreding op Willem Bevelan der. De rentree van doelman Mare Hoogendoom zorgde voor een sti mulans bij Stavenisse. Hoogendoom keepte zelf een puike partij en gaf bovendien het nodige vertrouwen aan zijn verdedigers. Op het open en bloot liggende veld van Brouwers haven was de wind een belangrijke factor. Stavenisse had in het eerste deel de wind in de zeilen en nam in de openingsfase dankzij Kees van Putte de leiding. Na een hoekschop schoot de mee opgerukte voorstop per bij de tweede poging in de krui sing: 0-1. Daarna ontwikkelde zich een gelijkopgaande wedstrijd die duidelijk maakte dat in Brou twee van de onderste ploegen aan het werk waren. Rond het halfuur werd het 1-1 na een even fraai als geluk kig zondagschot van de thuisclub. Stavenisse legde de nodige werklust aan de dag, in het besef dat verlies de ploeg nog verder in de problemen zou brengen. Kees van Putte leek door te breken, maar werd gestuit door een discutabel vlagsignaal we gens buitenspel. Net als voor de pau ze onderscheidde de jonge Marco Oosdijk zich met enkele goede scho ten. Aan de overzijde moest ook Hoogendoom regelmatig in actie komen. Met name in de slotfase drong de thuisclub sterk aan. Het offensief leverde de nodige hoek schoppen op, waar de in de lucht heersende Stavenisse-keeper wel raad mee wist. Komende zaterdag treedt Stavenisse aan tegen Mevo, een tegenstander die dit seizoen sterk voor de dag komt en zich in de middenmoot heeft genesteld. In Sint-Annaland won Smerdiek 3 met 0-2 het streekduel tegen de vierde keus van WHS. Smerdiek 3 kwam goed uit de startblokken en kreeg in de openingsfase de beste doelkansen, maar verzuimde te scoren. Na een kwartier spelen liet WHS wel het net bollen, maar dit doelpunt werd wegens buitenspel afgekeurd. John van Houdt probeerde de doelman van WHS met een lob te verschalken, maar deze wist net op tijd nog redding te brengen. In de slotfase van de eerste helft drong WHS sterk aan op een treffer, maar ook de Sint-Annalanders kwamen niet tot scoren, zodat de ploe gen bij een 0-0 stand gingen rusten. De openingsfase van de tweede helft was aantrekkelijk, waarbij beide ploegen voor dreiging zorgden. In de vierde mi nuut kwam Smerdiek tot scoren. Comé Stoutjesdijk legde de bal terug op de in gevallen Danny op den Brouw die de bal onberispelijk achter de WHS-doelman schoot. John van Houdt kreeg een grote kans op een tweede treffer, maar hij faal de in de afwerking. Acht minuten voor tijd viel de beslissende tweede treffer. Oud-Smerdiek speler Cees Koopman werkte een voorzet van Comé Stoutjes dijk achter zijn eigen doelman, waarmee het streekduel was beslist. Van den Ouden makelaardij uit Bruinisse steunt naast zijn eerste liefde Bruse Boys nu ook zijn tweede liefde WHS. Nadat het kantinepersoneel van Bruse Boys al eerder in prachtige polo's de pilsjes serveerde, is het nu de beurt aan de 'Waajetappers' om, gestoken in het fraaie tenue, de klandizie aan de andere kant van de bar van een natje en een droogje te voorzien. WHS- voorzitter Anco Fase en kantinebaas André van Ast boden de heren Van den Ouden en Sturris een mooie bos bloemen aan. Ze zeiden erg blij te zijn met deze genereuze geste van Van den Ouden makelaardij, een bijzonder bedrijf dat past bij deze twee b ij zonde re voet ba l veren ig in - gen. (Advertentie LM.) Noad 3 won met 6-2 van Duiveland 3. De leiding van Noad paste voor dit duel een verrassende tactiek toe door Ike Ver wijs en Edwin Hage in de spits te zetten, maar zij konden in de openingsfase voor weinig gevaar zorgen. De beste doelkans kreeg Erwin Kol, maar alleen voor de keeper schoot hij de bal hoog over doel. Vlak na deze actie moest Kot gebles seerd afhaken en kwam Reini Reijn- goudt als verse kracht in het veld. Nog maar net in het veld gekomen scoorde hij de openingstreffer door een voorzet van Hans Polderman met een kopbal af te ronden. Door een inschattingsfout van verdediger Ligtendag kon Duiveland de gelijkmaker scoren. Noad kwam in de problemen en had het aan doelman Van Herk te danken dat de schade beperkt bleef. In de slotfase van de eerste helft zetten de Sint-Philipslanders de wed strijd naar hun hand. Reini Reijngoudt en Jaap van Oudenaarde wisten beiden uit een voorzet van Leo Polderman met een kopbal te scoren, zodat Noad met een 3-1 voorsprong ging rusten. In de tweede helft scoorde Duiveland de aansluitingstreffer, maar de zege kwam niet meer in gevaar. Na een knappe solo van Remi van Herk scoorde Reini Reijn goudt 4-2. Bram Filius stond met een so- Yerseke wil graag terug naar de der de klasse. Het lukt de ploeg uit het vissersdorp vooralsnog niet om die ambities waar te maken. Het na de teleurstellende nederlaag tegen Me vo geprikkelde Smerdiek won op Haestinge zonder al teveel proble men: 2-0. In de aanloop naar het du el had trainer Ruud Linders gewikt over de opstelling. Om meer balvas te spelers voorin te krijgen, koos Linders uiteindelijk voor Jordy Ha ge als diepste spits. Met goalgetter Erik van Haaften en de vaardige Nourdine Achabar in de buurt, bleek Smerdiek in offensieve zin het nodi ge gevaar in huis te hebben. Op het middenveld kwam de een linie te ruggezakte Souliman El Bouzzaui met zijn loopvermogen uitstekend voor de dag. Routinier Frans Istha werd het slachtoffer van de tactische aanpassingen en zat op de bank. Smerdiek pakte Yerseke niet in de achterste lijn aan en gaf de bezoe kers het gevoel dat er op Haestinge wel wat te halen viel. Met snelle te genstoten zocht de ploeg van Lin ders naar de mogelijkheden, terwijl het zelf in de verdediging geen kan sen weggaf. Na een overtreding op Jordy Hage kreeg El Bouzzaui uit de toegekende vrije trap de eerste kans van de middag. El Bouzzaui toonde zich echter niet egoïstisch genoeg en zocht naar medestanders, waar zelf uithalen de beste optie leek. Na een halfuur nam de thuisclub de leiding. Mohammed Allali en Hage vonden elkaar in een combinatie, die door eerstgenoemde met een daverend schot werd besloten. De Yerseke- keeper redde met een prima reflex, maar kon niet verhinderen dat de door Daan de Viet opnieuw inge brachte bal door topschutter Erik van Haaften werd ingekopt: 1-0. Linders was tevreden over de orga nisatie bij zijn ploeg, waarbij met name in het centrum van de defensie Ad Pipping en Gert Jan van Ham het voortouw namen. „We speelden met de linies dicht bij elkaar en gaven daardoor weinig ruimte weg. Ik denk dat Yerseke net één kans heeft gehad." De aandringende bezoekers leken in de tweede helft niettemin dicht bij de gelijkmaker. Alleen een uitstekende reactie van doelman Alex Stoutjesdijk hield de ploeg op dat moment op de been. Een kwar tier voor het einde viel de beslissing. Na onderuit halen van Erik van Haaften volgde een vrije schop die door Jordy Hage, via de muur waar in Daan de Vie' en Allali zich lieten gelden, achter de Yerseke-keeper werd geschoten: 2-0. Linders bracht Rick Zwagemaker in de slotfase in de ploeg voor Hage. Komende zater dag wacht het cruciale duel met ZPR, de naaste achtervolger van lijs taanvoerder Krabbendijke. In die partij moet Smerdiek volgens Lin ders met de billen bloot. „Die wed strijd vormt een echte maatstaf. Daarna weten we waar we staan en of we uitzicht houden op de boven ste plaatsen." SPS maakte het zichzelf bij Vrede rust door een slechte start nodeloos moeilijk. De wetenschap dat er in de voorbije seizoenen slechts weinig punten werden gepakt tegen de Bra bantse tegenstander, leek de benen te verkrampen. Halverwege de eer ste helft keken de bezoekers dan ook tegen een 2-0 achterstand aan. Met twee treffers kort achter elkaar neu traliseerde de ploeg van Will Raats het bedrijfsfoutje en werd de partij uiteindelijk eenvoudig gewonnen, ook al wist de thuisclub in het twee de deel nog een keer van een ach terstand terug te komen. De zwakke fases in de partij baarden Raats na afloop niettemin zorgen, zeker nu zaterdag koploper Krabbendijke de tegenstander is. „Die foutjes achter in moeten er uit. Tegen een ploeg als Krabbendijke kunnen we ons dat niet permitteren. Dan moeten we op ons best zijn om een positief resul taat neer te zetten. Gelukkig zie ik een stijgende lijn en hebben we te gen Vrederust in ieder geval veer kracht getoond." In de Brabantse bossen was er weer een basisplaats weggelegd voor Michel Lisseveld, waardoor Willem Bevelander op de bank moest beginnen. Michel en Wiljan Lisseveld zorgden met een mooie combinatie voor het eerste gevaar van de middag. Het was ech ter Vrederust dat in de 9e minuut de leiding nam. Linkermiddenvelder Wiljan Lisseveld liet een tegenstan der uit de rug ontsnappen en ook Pe ter van der Male dichtte het gat niet, zodat de thuisclub met een schot vanaf de rand van het zestienmeter gebied doelman Dennis Boer kon kloppen: 1-0. In het daaropvolgende kwartier kreeg SPS de nodige kan sen om op gelijke hoogte te komen. Zowel Michel Lisseveld, Tijs Nij meijer als de aan de rechterkant van het middenveld sterk spelende Johan Uijl misten. Een fout van doelman Boer leverde Vrederust een 2-0 voorsprong op. Boer ging onder een voorzet door, waardoor de Braban ders met een kopbal in het lege doel de score konden opvoeren. Op dat moment schrok SPS wakker. Danny Bijl ging zich als een extra midden velder meer met de opbouw bemoei en en het tempo werd opgeschroefd. Bijl was met een goed afstandschot dicht bij de aansluitingstreffer. In de 34e minuut konden de bezoekers juichen. Een maar half geslaagde vrije trap viel voor de voeten van Jo han Uijl die de Brabantse goalie als nog passeerde: 2-1.Bij de volgende aanval was het weer raak, ditmaal Blije gezichten zaterdag bij de spelers en leiding van de Fl-pupillen van WHS. De jeugdige voet ballers kregen nieuwe kleding van timmer- en metselwerken Leon Hommel uit Sint-Annaland. Jeugdvoorzitter Peter Wielaard bedankte Petra Hommel (Leon was wegens drukke werkzaam heden verhinderd) met een boeket bloemen voor de financiële steun, die altijd welkom is voor een voetbalvereniging die de contributie voor de pu pillen en junioren zo laag mogelijk wil houden. Voor I>eon en Petra Hommel zat er toch ook nog een persoonlijk tintje aan, want neelje Justin speelt in het team. De Fl-pupillen van WHS wor den uitstekend begeleid door twee ervaren men sen: aanvoerder I^eon de Witte van het eerste elf tal en trainer Peter van Poortvliet van eerste klasser Dinteloord. Met nog nieuwe shirts erbij moet dat wel borg staan voor goede resultaten in de competitie. Dat bleek zaterdag wel, toen de leeftijdsgenoten van F.C. Bergen met maar liefst 11-0 verslagen werden. (Advertentie LM.) Smash '76 beleefde een weekend zonder veel positieve resultaten. Van de zeven teams die op de der de speeldag achter de tafels ston den, brachten slechts twee jeugd- teams het tot een gelijkspel. De rest verloor. Smash 1 ging met 8-2 geflatteerd onderuit tegen Sar, waardoor degradatie dreigt voor de Sint-Annalanders. In Kloostcrzande trad Smash aan met invaller Remco Vroegop naast de basisspelers Anné van Dijke en Christian van 't Hof. Het werd een spannende wedstrijd met veel lange partijen, die vier uren duurde. Spij tig voor Smash was dat nagenoeg alle partijen in vijf games, met mi nimaal verschil (van 2 punten) naar Sar '72 gingen. Op de beslissende momenten ontbrak het de Thoolse tafeltennissers aan een beetje geluk. Pas bij een 7-0 tussenstand wist uit gerekend Vroegop het eerste punt te scoren, waarmee hij zijn uitstekende vorm etaleerde. De invaller won van eredivisie-speelster Simone de Klerk, iets wat zijn beide teamgeno ten niet was gelukt. Christian van 't Hof bezorgde Smash het tweede punt. De hoop van Smash 3 om tegen Witac '8? een positief resultaat te behalen, bleek ijdel. Witac had tot nog toe vijf winstpartijen, maar won met 8-2 van de Sint-Annalanders die daardoor nog ste viger op de onderste plaats gedrukt wor den. Mamix en Mathijs v.d. Graaf teken den ieder voor een punt. Smash 4, de nummer twee in de vijfde klasse, kreeg koploper Pinpongers 1 op bezoek. Met een gelijkspel zou men te vreden zijn en daarop leek het aanvanke lijk ook uit te draaien. Na vier partijen stond het 2-2, door een winstpartij van Jacob Elenbaas én een nipte zege van Elenbaas en Anky Vroegop in het dub belspel. Jacob won ook zijn tweede en kelpartij, het werd 3-4 maar nog altijd was een gelijkspel mogelijk. Smash moest vanaf dat moment echter de meer dere erkennen in Pinpongers en met een 3-7 nederlaag genoegen nemen. De wedstrijd van Smash 2 werd uitge steld omdat er geen compleet team op de been gebracht kon worden. Het eerste jeugdteam van Smash. Dat met twee punten laatste staat, stuntte te gen de nummer twee BSM met een knap gelijkspel (5-5). Opvallendste speelster was Cindy v.d. Klooster die met twee gewonnen enkelpartijen een belangrijk aandeel had in dit resultaat. Samen met haar neef Martijn won ze het dubbelspel, terwijl Martijn en Alieke Vroegop voor de overige punten zorgden. Smash 3 heeft het niet gemakkelijk in de juniorenklasse, uit twee wedstrijden werden slechts vier punten bijeen ge sprokkeld. Tegen Markiezaat, dat voor laatste stond, zouden er mogelijkheden moeten liggen. Maar het mocht niet zo zijn: Smash kwam met een 9-1 verlies naar huis. Maurits Keur redde de eer voor zijn ploeg. Smash 4 deed het beter door gelijk te spelen tegen mcde-rodelantaarndrager RDT. Eva Geuze en Huib v.d. Klooster hadden met ieder twee winstpartijen een belangrijk aandeel., terwijl Gert-Jan v.d. Berg het vijfde punt voor zijn rekening nam. Smash 5 kwam er tegen Tanaka niet aan te pas. De koploper had nog maar drie punten laten liggen en gunde er ook de Sint-Annalanders geen: 10-0. In de strijd om de Zeeuwse damtitel is Aart Slager van DSVF Sint-Philipsland begonnen met een nederlaag tegen titel kandidaat W. Koppejan en winst tegen F. Blaas. Zijn teamgenoot Jan van de Wete- ringh speelde remise tegen L. Sekongo. Vervolgens dwong hij bijna de Zeeuwse topper Johnny de Leeuw op de knieën, maar door hevige tijdnood moest Van de Weteringh in remise berusten. De damcombinatie van DSVF en de Eendracht uit Tholen begint op 13 okto ber met de competitie. In Meulvliet neemt men het dan op tegen de combi natie Goes/Zierikzee. Belangstellenden zijn welkom. In de eredivisie van de Roosendaalse dartsfederatie was d'n Overkant uit Sint- Maartensdijk kansloos tegen Pole Posi tion: 10-0. De Babbelaar 1 deelde de punten met Vossehol XL: 5-5. De verdere uitslagen van de derde speel ronde: divisie IA: Stadhouder 1-The Pub 1 6-4. IB: New Flyzone-Wapen van Nassau 1 7-3, Sol 1-Spinooltjes 4 7-3. 2A: Haestinge-Bonte Os 2 5-5. 2B: Ha- venzicht-Hije Piele Bieje 9-1, Zaal Koch l-'t Baeken 4-6. 2C: De Babbelaar 2- Distel 3 9-1. 3B: The Oldies A-Donken- hof 3 2-8. j Reserve tweede klasse WHS 2 behaalde een 3-4 overwinning op Kapelle 3. In de openingsfase opende de spits van Kapelle met een kopbal de score. WHS probeerde meer grip op de tegenstander te krijgen. Doordat Jan Quist en Johan van der Repe van positie gingen wisselen werden de groen-witten sterker in de aanval en kwamen er moge lijkheden voor de gelijkmaker. Aanvoer der Johan van der Repe maakte vlak voor rust de verdiende gelijkmaker, maar vervolgens kwam Kapelle nog voor rust opnieuw op voorsprong. Leo Vroegop maakte net buiten het zestien metergebied een overtreding, waarna Kapelle uit de toegekende vrije trap de stand op 2-1 kon brengen. In de tweede helft domineerde WHS en kregen de Sint-Annalanders legio doel kansen. Halverwege de tweede helft le verde het offensief de verdiende gelijk maker op. Uit een voorzet van Richard Wielaard scoorde Pieter Lindhout. Het verzet van de Kapel lenaren leek gebro ken toen even later Jan Quist met een schitterend doelpunt WHS aan de lei ding bracht. Vlak voor het verstrijken van de officiële speeltijd kopte André Wessels een hoekschop in doel. In de tien minuten durende blessuretijd scoor de Kapelle 3-4, maar de overwinning Tholense Boys 2 blijft door een ruime 4-1 overwinning op Rood Wit 7 onge slagen in deze competitie. Na vier competitieduels heeft het team de minst gepasseerde verdediging. Tho lense Boys domineerde tegen Rood Wit en opende in de negentiende minuut de score. Na een half uur spelen stond de thuisploeg al op een veilige 3-0 voor sprong. In de tweede helft bood Rood Wit beter tegenstand en kregen de bezoekers ook enkele doelkansen. De tegenstander probeerde vooral de Tholenaren fysiek af te troeven. In de dertiende minuut resulteerde de druk in een doelpunt. Er werden pittige duels uitgevochten, maar de scheidsrechter bleef de wed strijd onder controle houden. Met een vierde treffer stelden de Tholenaren de zege definitief veilig. Een sterk spelend reserveteam van Sta venisse behaalde zaterdag een 4-1 over winning op SKNWK. Peter Neele open de na een kwartier spelen de score. Door doelpunten van Niels Veldman en Ma- thias Moerland liep Stavenisse nog voor rust uit naar een 3-0 voorsprong. In de beginfase van de tweede helft kreeg SKNWK een strafschop toegewe zen. Gelegenheids-doelman Rachid keerde de inzet, maar in de rebound werd er alsnog gescoord. Peter Neele be paalde uiteindelijk de eindstand op 4-1. Enige smet van de wedstrijd was dat Mathias Moerland met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht moest wor den, doordat na een ongelukkige val zijn enkel uit de kom was gegaan. les in 47 beurten, een moyenne van 2,043 en een hoogste serie van acht. De beide kopmannen Cor Boom en Kees Nagelkerke moesten de wedstrijd beslissen. Ze maakten er een spannende partij van, waarbij ze om beurten voor stonden. Om te winnen moest Boom 56 van de 75 caramboles halen. Heel lang zaam sloeg de balans door naar De Bab belaars. Na 27 beurten stond het 71-71, de extra punt zou in Sint-Maartensdijk blijven. Maar in een finale met onbegrij pelijke missers trok Boom aan het lang ste eind, Nagelkerke bleef op 73 steken: 10-9,733. Boom maakte 75 caramboles in 31 beurten, een moyenne van 2,419 en een hoogste serie van tien. Nagelker ke had 73 caramboles in 31 beurten, een moyenne van 2,354 en een hoogste serie van elf. Hof van Holland 4 pakte de volle winst tegen OTK 4: 41-28,696. Teamleider Rien Goedegebuure won met een moy enne van 2,043, maar de grote winnaar was Mees Punt met een moyenne van 2,2. De nestor van het team is aan een goed seizoen bezig. Hij begon deze competitie met een moyenne van 1,352 en staat nu op 1,804. Verdere uitslagen: Hof van Holland 1- Bellevue 6 11,957-31; Hof van Holland 2-'t Pleintje 29,533-23,547; De Kaai-De Babbelaars 1 31-24,093; Hof van Hol land 3-'t Dobbertje 25,905-24,615; De Babbelaars 2-Boulevard 5 34,093- 38,786; Den Duvel-De Pomerans 2 37,781-39,225. Archeologische Werkgemeen schap. De Archeologische Werkge meenschap Nederland te Vlissingen krijgt dit jaar een provinciale bijdra ge van 2000 euro. Biljarten De Babbelaars heeft de confrontatie met Hof van Holland 2 in zijn voordeel be slist: 30,8-26,963. Han Nooijens ging voortvarend van start in zijn partij tegen Henk Rensink. Na vijf beurten had hij zijn tegenstander op achterstand gezet, maar na een serie van elf caramboles ging de partij weer gelijk op. Rensink miste in de 22e beurt en bleef op 48 staan terwijl hij de partij uit had kunnen maken. Nooijens stond toen op 40, met een serie van negen was hij plots in het zicht van de haven. De tiende carambole lag, volgens kenners, klaar om gemaakt te worden. Maar Nooijens miste, liet een fraaie aanvangsstoot liggen voor Rensink en die greep deze kans met bei de handen aan. In de nabeurt miste Nooijens vervolgens maar net. Rensink maakte 50 caramboles in 23 beurten, een moyenne van 2,173 en een hoogste serie van elf caramboles. Dat was goed voor tien punten. Nooijens kwam uit op 9,8 punten door 49 caramboles in 23 beurten, een moyenne van 2,13 en een hoogste serie van negen. De tweede partij ging tussen Theo de Graaff en Cees van Gorsel. De Graaff kon zijn opponent in het begin aardig bijhouden, maar daarna zette Van Gor sel hem met series van 10, 13 en 14 car amboles onder druk. Na 23 beurten was het pleit beslecht in het voordeel van De Babbelaars (10-7,23). Van Gorsel maak te 70 caramboles in 23 beurten, een moyenne van 3,043 en een hoogste serie van 14. De Graaff scoorde 47 carambo- Volleybal Ruim twintig jonge volleyballers van AVC '87 deden zaterdag mee aan een mini-toer nooi in Ouddorp. De jeugd vanaf 6 jaar leen op zo'n toernooi volleyballen in teams van vier spelers. De jongsten begin nen met gooien en vangen, terwijl de oud ste groepen op een klein veld spelen vol gens de officiële regels. In Ouddorp was het extra spannend, omdat de jeugd nieuws shirts kreeg van het Thoolse uit zendbureau Flexexpress (dat de competitie spelende jeugdteams tevens van nieuwe broeken voorzag). De mini's speelden fa natiek maar sportief. De deelnemende clubs organiseren een dergelijk toernooi om de beurt op een zaterdagmorgen. De wedstrijden duren een kwartier en elk team speelt op een eigen niveau, afhanke lijk van de leeftijd en de volleybalcrvaring. AVC deed mee met twee teams op niveau 3 en twee op niveau 5/6. Aan het einde van de ochtend bleek dat AVC 2 de eerste prijs had gewonnen op niveau 3, terwijl het an dere team zevende was geworden. De teams op niveau 5/6 werden derde en vier de. Zaterdag speelden vijf teams, senioren en jongens, voor de competitie. De uitsla gen: De Burgst-AVC 1 3-2, Gavok 3-AVC 2 4-0, Ardito 2-AVC 3 3-1, De Burgst 4- AVC 2 dames 3-1, Diomedon-AVC jon gens 1-3. De seniorenteams van de Thool se volleybalclub zijn dit seizoen door sponsor Omega Security te Breda van nieuwe shirts voorzien. Dialectdag. Op 15 oktober wordt in Kapelle de jaarlijkse dialectdag ge houden van de Zeeuwsche Vereeni- ging voor Dialectonderzoek. Er wordt een nieuw dialectboekje ge presenteerd, getiteld 'Kinderspelen in Zeeland'. kwam voor de Sint-Annalanders niet meer in gevaar. Het reserveteam van SPS had tegen Kloetinge 4 lang uitzicht op een goed re sultaat, maar verloor uiteindelijk met 1- 3. Onder mooie weersomstandigheden speelde SPS een goede wedstrijd tegen de kampioenskandidaat. SPS moest we gens een blessure van Alexander van As, een beroep doen op doelman Johan Lig tendag van SPS 4. Ook Dick Uijl was wegens de geboorte van een zoon niet van partij. Met een behouden strategie ging SPS de strijd aan tegen de sterke te genstander. SPS moest zich beperken tot het verdedigen, maar de thuisploeg hield ondanks het veldoverwicht van Kloetin ge lang stand. Vlak voor rust kreeg de wedstrijd een verrassende wending. Uit een spaarzame aanval bracht Jom Elen baas SPS tegen de verhouding in op voorsprong. In de openingsfase van de tweede helft moest de voorsprong weer prijs worden gegeven. Kloetinge drong na de gelijk maker sterk aan voor een tweede doel punt. Doelman Johan Ligtendag wist eerst een inzet te stoppen, maar de terug springende bal werd vervolgens alsnog in doel geschoten. Vlak daarna kreeg René van Vossen een droomkans voor de gelijkmaker, maar de Kloetingse doel man liet zich niet verrassen. Vijf minu ten voor tijd scoorde Kloetinge de be slissende derde treffer. Smerdiek 2 zit duidelijk in de hoek waar de klappen vallen. Tegen Yerseke 3 was men lange tijd de betere ploeg, maar toch werd het competitieduel met 0-1 verloren. De winnende treffer scoorde Yerseke al in de eerste minuut. Volgens Smerdiek werd de treffer gemaakt vanuit een buitenspelpositie, maar de arbiter keurde het doelpunt goed, zodat Smer diek vanaf de eerste minuut achter de feiten aanliep. Smerdiek kreeg diverse mogelijkheden op de gelijkmaker. Uit een voorzet van Rens de Viet had Hilbert Brinkman een grote kopkans. Bart Stoutjesdijk en Marcel Baan probeerden tevergeefs met een afstandsschot de doelman van Yerseke te verrassen. Ook in de tweede helft was Smerdiek erg ongelukkig in de afwerking. Niels Hage, Bart Stoutjesdijk en de ingevallen Michael de Jong zochten goed de aanval, maar de verdiende gelijkmaker bleef uit. Leander Brinkman probeerde het nog met een afstandsschot, maar ook hij kon het tij niet keren voor de Smerdiekse ploeg. lo aan de basis van het vijfde doelpunt. Ike Verwijs schoot de bal in, maar uitein delijk ging de bal via een verdediger van Duiveland in doel. Uit een pass van Re- mi van Herk bepaalde Reini Reijngoudt de eindstand op 6-2. De derde keus van WHS bezorgde Tho lense Boys 4 een verpletterende 13-1 ne derlaag. De Sint-Annalanders stonden bij rust al op een ruime 7-1 voorsprong. Door deze overwinning is WHS 3 alleen aan de leiding gekomen met 12 punten uit vijf duels. De medekoplopers Seolto 3 en Alliance 2 speelden met 1-1 gelijk, zodat de groen-witten in het streekduel uitstekende zaken deden. Tholense Boys had niets in te brengen in dit duel. De aanvallers Richard de Jonge en Sander Westdorp waren een voortdurende plaag voor de Thoolse verdedigers. In de eer ste helft trof Richard de Jonge vijf keer doel en Sander Westdorp twee keer. In de tweede helft liet WHS 3 de teugels wat vieren, maar Tholense Boys wist hier niet van te profiteren. Na een kwar tier spelen kwam Richard de Jonge we derom tot scoren. Uit een voorzet van Arthur de Jonge scoorde Wim Lindhout vervolgens 9-1Met een zevende treffer bracht Richard de Jonge de dubbele cij fers op het scorebord. Door doelpunten van Patrick Quist en Sander Westdorp (2x) voerde de thuisploeg de score op tot 13-1. De uitslag was niet eens gefiat teerd. gezien de vele kansen die de Sint- Annalanders nog onbenut lieten. De vijfde keus van Tholense Boys won thuis met 4-0 van Chrislandia 2. Na een kwartier spelen opende Paul Laseur voor de Tholenaren de score. Tholense Boys verzuimde vervolgens om voor rust ver der afstand te nemen. In de tweede helft ging Chrislandia aan vallender spelen, waardoor Tholense Boys meer ruimte kreeg om met uitval len voor gevaar te zorgen. Een mooie ac tie van Paul Laseur bekroonde hij zelf met een doelpunt. Via treffers van Jan Groenewegen en Marco v.d. Wielen werd het uiteindelijk 4-0.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 21