C1000 breidt uit met waterschapsloods 'Afgehakte hand' en vierde prijs duikploeg Arbeidsmotivatie oudere inwoners van Tholen is ongeëvenaard hoog Dorpshuis Vossenkuil gaat eraan Tekort bij centrale post ambulance Deel werklozen wil werken voor minder geld Melse bouwt 4200 m2 op Welgelegen II Velthuis: Te weinig uitrukken Aanbestedingen gas en elektra Donderdag 6 oktober 2005 17 Gunter huurt ruimte van de gemeente De gemeente is bereid de onlangs aangekochte loods met terrein van het waterschap aan het Havenplein in Sint-An- naland tijdelijk te verhuren aan Cl000 Gunter. „We willen een groter assortiment en meer magazijn- en parkeerruim te", zegt Bram Gunter. „Met deze uitbreiding wordt het verkeer in de Spuistraat ook ontlast, want aan het Haven plein komt er een ingang bij met parkeerplaatsen." Den Engelsman Smalstad matig Naar Brabant Landelijke finale brandweerduikers De duikploeg van de blusgroep Tholen is zaterdag vierde geworden in de landelijke finale voor brandweerduikers. De wedstrijd werd gewonnen door de ploeg van Wage- ningen. Er werd gespeeld in Nederhorst den Berg, op de Spiegelpolder (onderdeel van de Ankeveense plassen). Overboord Asfaltwerken in Tholen en smalstad Wat het meest opvalt in Tholen is het arbeidsethos. Een voudiger gezegd; De motivatie om vanuit een positie van werkloosheid weer aan de slag te komen. "Dat zie je vooral bij de ouderen," zegt José van Sichem. Ze zorgt bij de uitkeringsinstantie UWV voor de terugkeer van werklozen in het arbeidsproces. Motivatie Jan Fondse winnaar Gemeente mengt zich niet in kerkbouw Sint-Annaland EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Gunter hoopt de waterschapsloods zoeksrapport met 4200 m2 minder en het terrein voor 3 tot 5 jaar te kunnen gebruiken. De gemeente is namelijk van plan alle gebouwen aan te kopen en het totale gebied te vernieuwen. B. en w. voeren daar voor ook al lang gesprekken over verplaatsing van constructiebedrijf Van Beek naar de Veilingweg, maar er is nog steeds geen overeenstem ming bereikt. In de toekomst komen er huizen en winkels voor terug. o.a. een nieuwe supermarkt. Gunter wil zolang echter niet wachten en hij wordt daarin gesterkt door een rap port van adviesbureau BRO dat vrijdag in opdracht van de Kamer van Koophandel werd uitgebracht. Daarin staat: 'De CIO(X) supermarkt maakt zijn functie als trekker door een matige locatie en te kleine om vang onvoldoende waar.' Gunter wil met de huur van de water schapsloods zijn mogelijkheden be ter benutten. Daarvoor is nog wel een wijziging van het bestemmings plan nodig, maar dat kan via een korte artikel 17 procedure van drie maanden. De ondernemer hoopt die tijdelijke oplossing te kunnen blij ven benutten totdat de nieuwe su permarkt klaar is. Gunter zegt met de gemeente in de eindfase van de onderhandelingen te verkeren. Volgens het BRO-rapport moeten gemeenten en de provincie in actie komen om het ruime en gevarieerde winkelaanbod te behouden, want dat staat nu behoorlijk onder druk. Anders zullen er veel voorzieningen voor de consumenten op het platte land verdwijnen. Een actief beleid en afspraken over het toestaan van winkels aan de buitenkant van woonkernen of bedrijventerreinen zijn volgens BRO nodig. De aanwe zigheid van een supermarkt bepaalt mede de leefbaarheid in kleine ker nen. Een gevarieerd winkelaanbod, goede bereikbaarheid en parkeerge legenheid is van belang voor de in woners. In het rapport krijgt Den Engels- man-van Driel uit Sint-Annaland een pluimpje van de onderzoekers. „Deze modewinkel valt op vanwege een goede presentatie. Het winkel aanbod in Sint-Annaland (circa 4500 m2) is merendeels gesitueerd winkelruimte dan Sint-Annaland. „Tholen ligt enigszins decentraal binnen de gemeente, maar het heeft het meest omvangrijke aanbod binnen de gemeente en daarmee een bovenlokale verzorgingsfunctie. Het winkelaanbod is merendeels ge situeerd rond de Kerkstraat, Boter markt, Eendrachtswcg en omliggen de straten. Het centrumgebied is door inrichting en karakteristieke panden sfeervol te noemen. In het centrum bevindt zich een divers aanbod. Naast een vrij compleet aanbod aan levensmiddelenspeci aalzaken betreft het onder meer aan bod in huishoudelijke artikelen, boeken, kleding en antiek. Bereik baarheid en parkeren laat te wensen over. De Cl000 supermarkt is re cent verhuisd naar de Postweg. Op deze tijdelijke locatie is een moder ne supermarkt met ruime parkeerge legenheid gerealiseerd. Het oude pand is ingevuld door Landgraaf." „Met een aanbod van ca. 4000 m2 heeft Sint-Maartensdijk vooral een verzorgende functie voor de eigen inwoners", stelt het BRO-rapport. „Daarnaast zullen ook inwoners van de nabijgelegen kern Scherpenisse er hun boodschappen doen. Het winkelaanbod is merendeels gesitu eerd rond de Markt. Het dorpsplein heeft door de vele geparkeerde au to's een matige uitstraling. Het da gelijks aanbod is redelijk vertegen woordigd met onder meer een bakker, slager, twee drogisten, een slijter en een verswinkel. Solitair ligt een kleine Spar supermarkt. Aanvullend is onder meer een juwe lier en aanbod in bloemen, kleding, fietsen, speelgoed en boeken. Op het industrieterrein zijn een bouw markt en een badkamerzaak geves tigd." De gemeente Tholen beschikt over een omvangrijker aanbod winkels dan op basis van inwonertal ver wacht zou mogen worden, aldus BRO. „Vooral het aanbod aan le vensmiddelen is uitgedrukt in vier kante meters per inwoner zeer ruim. Ook de branches huishoudelijke en luxe artikelen en wonen zijn sterk in de Voorstraat, Havenplein en vertegenwoordigd. Dit laatste komt Spuistraat. Aan de Voorstraat is aan bod gevestigd op het vlak van le vensmiddelen (slijter, slager, bak ker) en drogisterij-artikelen (DA en ABC). Ook zijn er enkele kleding zaken en een schoenenwinkel. Dit aanbod wordt aangevuld met win kels in bloemen /planten/dieren, handwerkartikelen, speelgoed, een juwelier en een kantoorvakhandel. Multimate en Ardikeukens zijn soli tair gelegen." Tholen heeft volgens het onder mede door Woonboulevard Poort vliet. Consumenten zijn daarente gen voor modische branches vrij sterk aangewezen op winkelgebie den zoals Goes, Bergen op Zoom, Breda, Antwerpen en Zuidplein Rotterdam. Wat koopstromen be treft, zijn volgens BRO de inwoners van de gemeente Tholen voor hun aankopen in sterke mate gericht op het zuidwesten van Brabant, vooral Bergen op Zoom (50%), maar ook op Steenbergen (20%). Dankzij goede resultaten in de kwa lificatiewedstrijden had Tholen voor de tweede keer een finaleplaats ver overd. En dus reisden duikleider Ti- no Brasz, chauffeur/assistent-duik- leider Mark Loos, duiker Arvid Gaakeer en de Nieuw-Vossemeerse gastduiker Paul Musters naar het Noord-Hollandse Nederhorst. Ne gen duikploegen namen het daar za terdag tegen elkaar op. De melding was, dat er twee zeilbo ten op elkaar waren gevaren waarbij één persoon te water was geraakt. De duikploeg werd naar de kade ge stuurd en kon daar op een snelle reddingsboot overstappen. Terwijl die naar de onheilsplek voer, over legde de duikleider volop met de bevelvoerder ter plaatse. Op de plek zelf moest bij omstanders en de in formant de nodige informatie verza meld worden. Tegelijkertijd over legde de duikleider met de bevelvoerder over een plan van aan pak. Eén bootje was zinkende en daar moesten de aanwezige kinde ren zo snel mogelijk van boord wor den gehaald. Dat gebeurde met de snelle reddingsboot. Toen ze aan de wal waren, gaven de kinderen meer informatie over de mogelijke dren keling. Terwijl de boot werd inge zet, informeerde de leider zijn dui kers en stuurde er vast één het water in zodat die kon proberen het slacht offer te bergen. Nadat het slachtoffer naar het zie kenhuis was afgevoerd, klonk een knal op de tweede zeilboot. Deze was in brand gevlogen en rookte he vig. Drie opvarenden kwamen aan dek, waarvan er één door de klap overboord sloeg. Deze kon niet zwemmen en verdween steeds ver der in het water. Doordat de red dingsboot een touw in de schroef had gekregen, was deze tijdelijk niet inzetbaar. Dus ging een tweede duiker het water in om te zoeken op de plek waar het slachtoffer was verdwenen. Nadat dit was gevon den, konden met de boot de overige opvarenden van boord worden ge haald. Hierna moest de duikploeg inpakken en in de snelle boot weer het water op. De wedstrijd was ten einde op het moment dat de duik ploeg volledig was 'afgehangen'. De ploegen van Spijkenisse en Vlis- singen/Middelburg werden afgeflo ten omdat ze buiten de speeltijd vielen. Van de zeven resterende ein digde Tholen met 1374 punten op de vierde plaats. Winnaar Wagenin- gen had 1418 punten. Omdat Tholen net buiten de podi umplaatsen viel, kreeg de groep een extra beker, de zogenaamde 'afge hakte hand'. Aannemer KWS uit Sas van Gent gaat een viertal asfaltwerken uitvoe ren: reconstructie van de toegangs paden van de oude begraafplaats Onder de Linde te Sint-Maartens dijk, aanleg van een voetpad aan de Molensingel in Tholen, aanleg van een fietspad in een deel van Welge legen te Tholen en het aanbrengen van een toplaag naar de groene ber ging aan de Patrijzenweg te Oud- Vossemeer. Bij de aanbesteding schreef KWS in voor 39.500 euro voor de begraafplaats en 58 mille voor de andere drie asfaltwerken. H4A uit Sluiskil bracht een offerte uit van 50.500/64.800, BAM uit Bergen op Zoom 58.000/63.100 en Rasenberg uit Krabbendijke schreef in voor 64/61 mille, exclusief btw. Zaterdag zat ze achter de stand van het UWV tijdens de Landelijke Ba- nenmarkt in het gebouw van het Centrum voor Werk en Inkomen in St. Maartensdijk. Een dag waarop in Smerdiek de vacatures uit zowel Tholen als Zier- ikzee. Goes en Bergen op Zoom wa ren opgehangen. Wim Bos, die voorheen in Roosen daal en Goes werklozen en andere baanzoekers aan werk hielp, doet dat werk nu in Tholen." Er hangen in to taal 400 vacatures", vertelt hij. "Wat opvalt is, dat er veel technische vaca tures zijn. Dat betekent een grote vraag naar procesoperators, elektro- monteurs en elektriciens." In sommige sectoren is haast geen werk. Bos: "Er staan maar twee vacatures voor schilders open. Watje ziet is toch de groeiende vraag naar mensen in de productiesector." Dan is het in de gemeente Tholen moeilijk om werk te vinden, erken nen Bos en Van Sichem. De UWV- vertegenwoordigster wijst op twee bedrijven waar degenen die produc tiewerk willen doen van afhankelijk waren. "Je had Timpa. Dat bedrijf hield zich bezig met de productie, verpakking en distributie van onder- kleding. Ik denk dat er in de goede tijd 300 mensen werkten." Timpa is wat het CWI en UWV be treft echter geen gesloten boek. Nog dagelijks wordt Van Sichem gecon fronteerd met ex-werknemers van de onderneming die bij haar en het CWI aankloppen voor werk. Van Sichem: "Wat daarbij opvalt, is het grote aan tal ouderen. Mensen van 57,5 jaar en ouder. Die hebben weer sollicitatie plicht als ze in de WW zitten. Ze ko men hier met tientallen sollicitatie brieven. We lezen die. We lezen de reacties van de ondernemingen waar ze hebben gesolliciteerd en proberen waar nodig de brieven wat aan te passen of het CV (opleiding- en loopbaan-red.) te verbeteren." Van Sichem heeft de mensen uit Tholen leren kennen. "Vooral de ex- werknemers van Timpa waren bui tengewoon teleurgesteld in de af bouw van de werkgelegenheid. Maar ze zijn er tegenaan gegaan. Dat ty peert de mensen van het eiland." Van Sichem constateert dat het om een generatie gaat die nooit stil heeft gezeten. "De inwoners willen wer ken om te leven. Ze willen niet pro fiteren. Nooit je hand ophouden, is hier het devies. Werkloosheid wordt hier door de ouderen ervaren als een vernedering. Dat zie je minder bij de jongere generatie." Bos kan zich in die definitie van de oudere eilandbewoner helemaal vin den. "Het arbeidsethos is hier heel hoog vergeleken met dat in de Rand stad en ook in West-Brabant. "Hier willen de mensen gelijk aan het werk. Tholen staat op de tweede plaats als het gaat om het aantal werklozen dat binnen een half jaar weer aan de slag is. Alleen Zierikzee staat iets hoger. Thoolse mensen wil len de hand niet ophouden." Bos kan het nog sterker vertellen. Er zijn mensen die gaan werken en dan minder ontvangen dan wanneer ze een WW-uitkering krijgen. Hier zijn de mensen nog bereid een stapje te rug te doen om vanuit een werksitu atie kans te krijgen op een betere baan." Bos geeft daar een voorbeeld van. "Er kwam een man van een jaar of 55. Die was werkloos en kreeg een WW-uitkering van 1700 euro bruto per maand. Er was een baan beschik baar waarmee hij 1300 euro bruto per maand kon verdienen. Hij wilde die baan hebben. Ook al had hij nog al wat financiële verplichtingen. Uit eindelijk is het niet doorgegaan omdat de man voor zichzelf is be gonnen. Het geeft maar aan hoe graag ze hier op het eiland weer aan de slag willen." Toch lukt dat niet. Je kunt, zo is de theorie, niet iemand die jarenlang zeepdozen heeft staan vullen, op een kraan zetten. Dat vergt opleiding, dat vergt integratie. Daarom zou het vol gens UWV-ster Van Sichem goed zijn als het bedrijfsleven van het ei land meer dan nu betrokken zou worden bij het werkgelegenheidpro- bleem. "Je zou gerichte cursussen kunnen geven. Opleidingen die spe cifiek gericht zijn op het bedrijf waar de werkzoekende gaat solliciteren. Misschien is er voor het UWV vol gend jaar meer tijd en geld om daarin meer energie te steken. Dan kun je bedrijven gaan benaderen met de vraag of ze iemand in dienst willen nemen met die opleiding maar ook met een proeftijd en met behoud van uitkering. Die vrijheid hebben we bij de reintegratie-sector van het UWV nu nog niet." Bos ziet ook het openbaar vervoer als een belemmering om weer aan de slag te gaan. "Zonder de beschikking over eigen vervoer is het lastig om in Bergen op Zoom of Goes aan de slag te gaan. Je hebt een eigen auto nodig. Vooral als je bij een bedrijf kunt ko men dat in ploegendiensten werkt." Wethouder M.A.E. Velthuis van Tholen, die tijdens haar openings woord van de Landelijke Banendag in St. Maartensdijk haar enthousias me over de samenwerking tussen de diverse werkgelegenheidsi nstellin- gen niet onder stoelen of banken stak, erkent dat probleem. Helaas is dat volgens haar niet eenvoudig op te lossen. "Het openbaar vervoer in Tholen wordt geregeld door de pro vincie. Die kijkt of een buslijn nog rendabel is. Wordt er vervolgens een lijndienst opgeheven, dan kunnen werknemers problemen krijgen om op tijd bij hun werk te komen." Tholen heeft regelmatig overleg over de kwestie met de provincie, maar staat als het gaat om uitbreiding van Van de zaal van het dorpshuis restte gisterenmiddag nog slechts een hoop puin. Eergisteren is de grote zaal van de Vossenkuil in Oud-Vosseineer gesneuveld. De gemeente en Castria Wonen verwachten dat in decem ber begonnen kan worden met de bouw van het nieuwe multifunctioneel centrum. De op levering ervan zal in maart 2007 zijn en dat is later dan oorspronkelijk de bedoeling was. Op 12 oktober worden de aanbiedingen van de aannemers in ontvangst genomen, waarna de beide opdrachtgevers er één zullen selecte ren. Het project omvat een woonzorgcomplex aan de Schoolstraat en een 'dorpshuis nieuwe stijl' met ingang aan de Bou Kooijmanstraat. In dit gebouw komen behalve een grote (theater)zaal een aantal vergaderruimten, een jeugdhonk en een peuterspeelzaal. Ook de fy siotherapeut en tandarts zijn kandidaten voor een ruimte in het gebouw en mogelijk komt er in de toekomst de geldautomaat van de bank in te staan. Onduidelijk is of er ook weer een bibliotheekvoorziening komt. Op dit moment wordt druk gesloopt. Nadat eerst elf woningen aan de Schoolstraat tegen de vlakte gingen, werd vorige week het voor malige wijkgebouw van de kruisvereniging (waarin een uitleenpost van de bibliotheek zat) afgebroken. Het laatste stuk viel maan dag ten prooi aan de slopershamer. Het ge bouw dateerde uit 1956 en is destijds gereali seerd met geld van de Zwitserse hulpactie 'chaine du bonheur' naar aanleiding van de watersnood. Dinsdagmorgen zette de kraan zijn tanden in de achterkant van De Vossen kuil, de tegen de grote zaal gebouwde berg ruimte. Aan het eind van de middag lag het dak op de puinhopen, de muren waren ver dwenen. Voor de zaal van het dorpshuis moest in de jaren zeventig het in onbruik geraakte badhuis wijken. Het dorpshuis is in 1976 offi cieel in gebruik genomen. In de foyer en de kamers op de verdieping houden op dit mo ment alle gebruikers hun activiteiten. Alleen judovereniging OVJV moest naar iets anders uitkijken en maakt tijdelijk gebruik van de gemeenschapsruimte van Die Heenetrecht- school en De Ark. Ook de toneelverenigingen kunnen er straks niet terecht voor hun jaar lijkse uitvoering. Rederijkerskamer Een dracht wijkt uit naar Tholen, terwijl Sint Jo seph heeft besloten om een jaar niet te spelen. De karakteristieke gevel van het gebouw aan de Raadhuisstraat blijft gehandhaafd, want de bedoeling is dat dit gedeelte van het pand woonruimte wordt. het openbaar vervoer, langs de zij lijn. Velthuis: "Wel hebben we het CVV. Dat is collectief vervoer. Dan bel je en je wordt opgehaald, naar je werk gebracht en weer thuis afgeleverd. Dat vervoer is wel iets duurder en je moet er iets meer tijd voor uittrek ken, of iets minder, maar het is een alternatief." Op papier laat het zich inderdaad simpel aanzien. Je belt met de Tele- taxicentrale in Goes en geeft aan hoe laat je wilt worden gehaald en afge zet. Ook de thuisreis moetje doorge ven. De centrale is van 16.00 uur tot 23.00 uur open. Velthuis: "Dat is vervoer van deur tot deur. Misschien niet ideaal, maar het lost wel voor een deel het probleem van het woon-werkverkeer op." Naast het CWI en het UWV houdt ook de gemeente zelf zich met werk gelegenheid bezig. Deze week, zo vertelde wethouder Velthuis, werden er contracten getekend met een aan tal bureaus dat werklozen gaat hel pen bij het zoeken naar ander werk. Dat initiatief hoort wat Velthuis be treft tot het 'Reïntegratiebeleid' van de gemeente. Tholen ontving daarvoor ruim 200.000 euro van het Rijk. "We heb ben de reïntegratie Europees aanbe steed. Onder andere het bureau Zuid hoek uit Schouwen-Duivcland is een van de bureaus waaraan de opdracht is gegund." Wat precies de uitkomsten van de in spanningen zijn, daarover zijn nau welijks voorspellingen te doen. Het hele traject moet, samen met een aantal uitzendbureaus nog aan de gang worden gebracht. Maar dat het helpt om meer mensen zonder baan aan werk te helpen, staat voor Velt huis als een paal boven water. Van de agrarische sector op Tholen hoeft de actie niet veel te verwach ten. "Dan gaat het toch vooral om seizoenarbeid", zegt Bos. „We heb ben mensen nodig voor de fruitpluk. Die zijn er niet. Vandaar dat er nogal wat buitenlanders worden inge huurd." Zowel Van Sichem als Bos en Velt huis beschouwt de landelijke banen dag vanwege het grote aantal bezoe kers in St. Maartensdijk als geslaagd. Velthuis: "Ik weet niet of iedereen die ik heb gesproken ook daadwer kelijk een werkzoekende was. Maar wat ik heb ervaren is dat ze erg en thousiast waren over de opzet en het aanbod." Bos: "Werkgevers waren er niet zo veel. We hebben wel gemerkt dat be drijven bereid zijn te investeren in mensen waarvan ze zien dat ze ge motiveerd zijn. Werkgevers in de ha ven van Rotterdam vragen, als we mensen aanbieden, of we eerst de mensen uit Tholen willen sturen. Dat zegt toch wel wat." De fa. Melse uit Tholen gaat een bouwmarkt verwezenlijken op be drijventerrein Welgelegen II, naast Van Houte Wonen. Hiervoor heeft de gemeente optie verleend voor 4200 m2 grond. De winkel in ijzer waren en gereedschappen aan de Markt heeft nu een vcrkoopvloerop- pervlak van 300 m: met daarbij nog magazijnruimte in diverse panden. De nieuwe zaak wordt dus aanzien lijk groter. „De professionele klan ten blijven we bedienen, maar daar naast willen we ons assortiment uitbreiden met bouwmarktartikelen voor particulieren", vertelt Johan Melse. Straks komt alles op de be gane grond, winkel en magazijn. Melse oriënteert zich op de markt en bekijkt diverse ontwerpen voor een bouwmarkt. Hij hoopt daarover spoedig een beslissing te kunnen nemen. „We zijn namelijk al twee jaar met Welgelegen bezig, dus het is behoorlijk vertraagd. Daardoor zijn we ook veel omzet misgelopen en de kosten zijn hoger geworden, maar nu ziet het er positief uit. We kunnen zelfstandig bouwen." Eerder was Melse gegadigde voor de nieuwbouw van projectontwik kelaar Bogor en Bouman-Potter, maar nadat eerst Bogor afhaakte, stopte later ook Bouman met het plan. De gemeente heeft het perceel van 2 ha voor 1,8 miljoen euro te ruggekocht van Bouman. Daardoor kan Melse nu tegen de reguliere prijs van 90 euro per m2 grond van de gemeente kopen. De bouwmarkt komt niet direct naast Van Houte omdat Melse dat perceel te diep vindt voor zijn plan. Daarom komt de nieuwe bouwmarkt nu verder op het perceel. Jan Fondse uit Tholen is de winnaar geworden van het taalspelletje dat Harm Venekamp organiseerde naar aanleiding van zijn artikel in deze krant over o.a. visarenden in het voormalige Oost-Duitsland. Van de vier winnaars van de eerdere vijf cryptische omschrijvingen was Jan Fondse de enige die het nieuwe cryptogram de baas kon: dit hulp middel voor de tandarts ontstaat, doordat een deel van een herkauwer alles door elkaar husselt. Een lama maag wordt amalgaan, aldus win naar Jan Fondse. En al vond hij la mamaag dan een vreselijk woord, zijn woordkunst wordt beloond met een attentie voor zijn eigen maag die hem zeker zal bekoren. De gemeente beoordeelt alleen planologische aspecten en meet zich geen oordeel aan of er wel een vierde kerkgebouw in Sint-Annaland bij moet komen. Ook over de kosten daarvan en het moeilijker in stand houden van gebouwen hebben b. en w. geen mening. „Wij hechten wel aan een goede onderhoudssituatie van beeldbepalende panden, doch primair is dit een verantwoordelijk heid van de eigenaar", zegt het colle ge in antwoord op schriftelijke vra gen van de PvdA-factie. Die had gewezen op de plannen van de Her steld Hervormde Gemeente om aan de F.M. Boogaardweg een nieuwe kerk te bouwen, terwijl de kerk van de Hervormde Gemeente aan de Ring half leeg is. Was er geen bemid deling mogelijk, want zuinig ruimte gebruik komt nu in het geding. Met uitzondering van de toren be rust de eigendom van de kerk aan de Ring niet bij de gemeente, maar bij de Protestantse Kerk in Nederland. „Door ons is niet getracht om te be middelen in deze kwestie. Nadruk kelijk wensen wij ons, vanwege de scheiding tussen kerk en staat, niet in deze kwestie te mengen en ons daarover geen oordeel aan te meten. Wij dienen ons te beperken tot de planologische aspecten van de kerk bouw. Zaken als het wellicht moei lijker in stand kunnen houden van een beeldbepalend pand mogen daarbij in dit geval geen rol spelen." Het college geeft verder aan, dat een eigenaar zeggenschap heeft over het gebruik van een pand. Na de kerk scheuring van 1 mei 2004 hebben de Hervormde Gemeente en de Her steld Hervormde Gemeente een aan tal maanden gezamenlijk het kerk gebouw aan de Ring gebruikt. „Op enig moment bleek dit, o.a. om or ganisatorische redenen, niet meer mogelijk en is de HHG uitgeweken naar het kerkgebouw van de Gere formeerde Gemeente aan de West straat. Deze situatie duurt nog steeds voort en de HHG wenst nu een eigen kerkgebouw te realiseren", aldus b. en w. op vragen van de PvdA. Frac tievoorzitter M.A.J. van der Linde had om de visie van wethouder ruimtelijke ordening K.A. Heijboer gevraagd, maar b. en w. merken op dat het gehele college het besluit heeft genomen om de kerkbouw toe te staan. De centrale post ambulancevervoer Zeeland (CPA) zal heel goed op de centen moeten letten, maar er zullen tekorten blijven omdat er jaarlijks te weinig uitrukken zijn. Dat zei wet houder M.A.E. Velthuis donderdag op vragen van de SGP-fractie in de gemeenteraad. Namens deze fractie legde M.J. Klippel de wethouder een aantal vragen voor over een brief aan de raad van b. en w. van Vlissingen over de tekorten bij de centrale post waar ook de ambulancedienst van Tholen door wordt aangestuurd. Voor 2004 is er 466.000 euro tekort. Als het beleid niet verandert, dan loopt dat dit jaar op met 203.000 eu ro en in 2006 met 351.000 euro. In de brief worden de Zeeuwse ge meenten opgeroepen actie te onder nemen om de tekorten in te dam men. Mocht het CPA worden opgeheven dan zullen de aangeslo ten gemeenten (via de gemeen schappelijke regeling) voor de te korten opdraaien. De accountant heeft er bij de CPA op aangedrongen om in het vervolg tot een sluitende begroting te ko men. De CPA zelf heeft voorgesteld om met het bestuur van de stichting regionale ambulance voorziening Zeeland (RAVZ) in contact te tre den om een oplossing voor de ver wachte tekorten te bedenken. Vlissingen was zo geschrokken van de cijfers dat ze een gesprek aan vroeg met de 'controller' van de CPA. De gemeente Tholen was daar niet bij aanwezig, legde de wethou der uit. Volgens Velthuis moet er snel uitgebreide informatie over de financiën komen om te reageren op de ontstane situatie. Het opgaan van de CPA in de RAVZ moet door alle deelnemende gemeenten nog wor den besproken. Volgens Velthuis zal de CPA wat de uitgaven betreft volstrekte terug houdendheid moeten betrachten. „Maar het tekort is voor een deel structureel. Er zijn gewoon te wei nig oproepen. Zeeuwen zijn gezond en er wonen te weinig mensen in de provincie om het allemaal te kunnen bekostigen. Het is nooit rond te breien." De wethouder zegde toe dat de raad op de hoogte zal worden gehouden. B. en w. hebben ingestemd met een protocol voor aanbestedingen van gas en elektra. Dit gebeurt in Zeeuws verband met andere ge meenten. De Vereniging Zeeuwse Gemeenten (VZG) koopt gezamen lijk elektriciteit en gas in. Voortaan gaat een aanbestedingscommissie namens de Zeeuwse gemeenten en gemeenschappelijke regelingen ak koord met de gunning. Het gemeen tebestuur van Tholen geeft daarmee een stukje eigen bevoegdheid uit handen. Jacco Goedegebuure uit Sint-Annaland in gesprek met een arbeidsdeskundige. Goedegebuure wil van baan veranderen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 17