Bosters van Wezel al dertig jaar specialist in (brand)veiligheid Brandweer zoekt vrijwilligers Bezoek zaterdag de open dag in Oud-Vossemeer Speciaal veiligheidspakket particulieren voor jubileumprijs Zaterdag demonstraties van 10.00 tot 16.30 uur in Oud-Vossemeer Burgemeester Nuis opent de veiligheidsbeurs Bosters van Wezel heeft op het gebied van (brandveilig heid al dertig jaar bewezen kwaliteit te leveren. Niet al leen met brandblussers en verbandkoffers, maar ook met het geven van cursussen voor bedrijfshulpverlening, het maken van ontruimingsplannen en advisering. Zaterdag is er in het bedrijf aan de Molenweg in Oud-Vossemeer een open dag met diverse brandweerdemonstraties van tien uur tot half vijf. Iedere belangstellende is er welkom. 1000-1500 cursisten Werk preventief, want als brandweer moet komen, heb je schade Extra bewustzijn De Schutse Maatwerk Prima ruimtes Bosters van Wezel staat hoog aangeschreven bij het bedrijfsleven op het gebied van veiligheid. Ook binnen de particuliere sector groeit het besef dat veiligheid iets is waar je zelf aan kunt werken. Dit betekent dat de vraag naar veiligheidsproducten en service toe neemt. Bosters van Wezel heeft daarom een speciaal veiligheidspakket samengesteld voor in de particuliere woning. Aanbieding 1 Aanbieding 2 Tevens is het mogelijk om een service abonnement af te sluiten. Programma Zaterdag 8 oktober 2005 De Vossemeerse onderneming tim mert al dertig jaar aan de weg en di recteur Koos Bosters (43) viert zijn zilveren jubileum. Zijn cadeau kreeg hij onlangs al van het Onder nemers Overleg Tholen. namelijk een nominatie voor de Thoolse kwa liteitsprijs. „Heel erg leuk, zo'n stukje waardering. Het was een compliment uit een heel andere hoek voor ons bedrijf." Bosters van Wezel telt zeventien personeelsleden, die met negen bus jes en een vrachtwagen door heel Zuid-West Nederland rijden om brandblussers en verbandkoffers af tc leveren of service te verlenen. Er worden 30.000 apparaten per jaar Verkocht, waarvan zestig procent via de eigen verkoop. Naast het ei gen merk Elon worden nog elf merken brand blussers geleverd. Ook koffers voor bedrijfshulpverle ners, draagbaars, blusdekens en AED-apparatcn worden geleverd. De drie poten van de ondernemin gen (opleidingen, service en ver koop) houden elkaar wat omzet be treft goed in evenwicht. „Dat is tegelijk ook de kracht van ons be drijf. Alle onderdelen hebben echter ook veel met elkaar te maken. Voor een aantal bedrijven doen we alles en die krijgen daarmee niet alleen een compleet pakket, ze krijgen ook maar één man over de vloer." „We proberen preventief te werken, want als de brandweer moet komen, dan heb je schade en dat moet je zien te voorkomen", zegt Koos Bosters. Hij is vertrouwd met vuur. „Van vuur hoefje niet bang te zijn, als je er maar goed mee omgaat. Een veel voorkomend brandje is de vlam in de pan. Dat moet je niet be strijden met water, maar door het deksel op de pan te doen en het vuur eronder uit te doen. Overigens zijn brandblussers wel belangrijk, want maar liefst negentig procent van alle vuurhaarden wordt geblust door kleine blusmiddelen. Als je het ver keerd doet, kan het gevaarlijk zijn. Brandende vetten moet je bijvoor beeld met andere producten blussen dan de gewone brandblusser. Dat komt allemaal aan bod tijdens onze cursussen en bij advisering." Per jaar komen er tussen de 1000 en 1500 cursisten naar de lesgebouwen van Bosters van Wezel aan de Mo lenweg in Oud-Vossemeer. Sommi ge cursussen duren vijf dagen, an dere weer maar één. Ook 's avonds kan het druk zijn, want dan worden er ook cursussen gegeven. Koos Bosters beschikt over diverse in- structieruimtcn en binnen kan hij zelfs brand stichten om de praktijk zo dicht mogelijk te benaderen. Zo is er een keukenopstelling in een ge meubileerde woonkamer, waar vlam-in-de-pan gedemonstreerd kan worden. „We brengen het vei ligheidsbewust zijn bij, want vei ligheid is enorm belangrijk, zowel voor particulieren als bedrijven. Een personeelslid of een familielid is veelal nooit alleen. Die heeft colle ga's of mede-familieleden, waar voor die ook verantwoordelijk is. Op 1 januari treedt de nieuwe nor mering voor bedrijfshulpverlening in werking. Elk bedrijf moet dan een preventiemedewerker hebben en de bedrijven van Tholen en Sint- Philipsland hoeven niet ver weg om daarover adviezen in te winnen. Wij staan voor ze klaar! Een stukje ken nis uitwisselen op het gebied van de (brand)veiligheid is de kracht van ons bedrijf." De basis van de onderneming was de levering van brandblussers, der tig jaar geleden. Er was toen nog geen echte regelgeving op dit ter rein. De vader van Koos Bosters volgde Bram van Driel op, die voor brandstoffen leverancier Sakko uit Bergen op Zoom brandblussers ver kocht. Elon was het merk van de energieleveranciers ondernemend Johan Janse en Koos Bosters demonstreren de bestrijding van een keukenbrandje in één van de instructieruimten van Bosters van Wezel. Diverse praktische situaties kunnen waarheidsgetrouw nagebootst worden tijdens de opleidingen bedrijfshulpverlening. Nederland. Het was een-bijproduct voor de door de oliecrisis getroffen bedrijven als Sakko. Na de vuurwerkramp in Enschede en de nieuwjaarsramp in Volendam nam de regelgeving in Nederland sterk Behalve brandblussers behoren directeur Koos Bosters (links) en ook verbandkoffers tot de standaarduitrusting van een bedrijf aldus instructeur Johan Janse. toe. „Dan heb je te maken met mas sahysterie", meent Koos Bosters. „Voor twee tot drie maanden is er dan sprake van extra bewustzijn, maar je moet het hele jaar door alert zijn, zowel in bedrijven als in wonin gen. Het instituut consument en vei ligheid geeft daarover via de website www.brandtcst.nl informatie." De arbowetgeving is voor de Vosse meerse onderneming een belangrij ke bron geweest voor de start van de opleidingen, het paradepaardje van Bosters van Wezel, waarvoor vijf jaar geleden de gebouwen ook zijn aangepast. „De wetgeving verandert als het ware van uur tot uur, zodat onze adviserende rol alsmaar be langrijker wordt. In elke gemeente heb je immers ook een aparte alge mene plaatselijke verordening (APV). Wij zeggen vaak: gebruik je gezond verstand in je werk- en leef omgeving en aanvullend is er op de bhv-cursussen veel te leren. In twee dagen belichten we hoe het kan als er wat mis gaat. We toetsen het in de praktijk." Toen Bosters van Wezel vijfjaar ge leden fors uitbreidde, werd het op leidingscentrum groter aangepakt om in de toekomst te kunnen groei en. „Voorheen moest je naar Rotter dam voor dit soort cursussen en dan is Vossemeer lekker dichtbij. En je hebt hier ook iets aan, hier kun je iets mee. Inmiddels zijn we een er kend opleidingsinstituut, ook voor vca-certificaten en bedrijven vragen steeds meer gecertificeerd perso neel. Veiligheid is immers belang rijk. Aannemers zijn we van dienst en diverse andere branches, ook zorginstellingen als de Schutse in Sint-Annaland. Met 40% van de be drijven in de omgeving als klant hebben we bestaansrecht met cur sussen voor bedrijfshulpverlening, het leveren van brandblussers en verbandmiddelen. Van een pleister tot een AED-defibrillator (voor hart problemen) kun je bij ons terecht. Ook service en onderhoud, want een verbandkoffer moet ook regelmatig vernieuwd worden. We hebben goe de producten en ook bij onze oplei dingen staat kwaliteit voorop. Via mantelcontracten bieden we een to taalconcept voor de klant, zodat de klant verzekerd is dat alles goed ge beurt." Johan Janse is één van de docenten. Hij was 25 jaar werkzaam als ambu- lanceverpleegkundige en werkt in middels vijf jaar bij het Vossemeer se bedrijf, waar hij o.a. ehbo-lessen geeft. De richtlijnen van het Oranje Kruis en de Hartstichting staan daarvoor centraal. Volgens Koos Bosters kun je ten aanzien van veiligheid eigenlijk geen concessies doen. „Als er fou ten gemaakt worden, kan dat im mers desastreus zijn. Het is dan ook jammer, dat men bij zaken die met veiligheid te maken hebben, naar de centen kijkt. Als het wettelijk maar geregeld is. dan doet de kwaliteit er volgens sommigen niet toe, maar wij hechten daar sterk aan. En ie dereen met gezond verstand zal be grijpen, dat je voor 8 euro geen brandblusser kunt controleren. Ga maar na wat de controle van je cv- installatie kost. En wij leveren maatwerk, ook bij ontruimingsplan nen, inclusief een plattegrond. We helpen ook bij het maken van risico- inventarisaties, de RIE. We brengen iedereen veiligheidsbewustzijn bij. De bhv-ers moeten levensreddend optreden, totdat de professionele hulpverleners komen en bij de over dracht is goede communicatie be langrijk." Bosters van Wezel is goed geoutil leerd voor de lessen bedrijfshulpver lening, e.d. „Na de forse uitbreiding van vijf jaar geleden hebben we in tern nog verbouwd omdat wc sneller gegroeid zijn dan we eerst hadden gedacht. We hebben nu prima ruim tes, zodat we qua accommodatie nog wel twee keer zoveel cursisten zou den kunnen ontvangen." Koos Bosters is voor de toekomst heel positief gestemd. „Je ziet wel een roep om vereenvoudiging met de regelgeving, maar de praktijk zal uit wijzen dat zoiets gewoon niet kan. We proberen wel direct tc zijn, maar zowel de producten (brandblussers en verbandkoffers) hebben hun on derhoud nodig, als de kennis. Na twee dagen bhv-cursus is er dan ook elk jaar een terugkomdag, want je moet toch adequaat kunnen optreden als er wat misgaat. Daarom is zo'n investering in (brand)veiligheid voor elk bedrijf alleszins verantwoord." Bosters van Wezel organiseert ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan diverse activiteiten op het terrein aan de Molenweg in Oud-Vossemeer. Burgemeester W. Nuis opent vrij dagmiddag een veiligheidsbeurs, waar niet alleen brandblussers en verbanddozen, maar ook veilig- heidskleding en -schoenen te zien zijn. Verder worden diverse lezingen gehouden over o.a. het onderhoud van draagbare en verrijdbare blus toestellen en brandslanghaspels. Za terdag is de veiligheidsbeurs voor alle inwoners van Tholen en Sint- Philipsland toegankelijk. Er zijn dan ook demonstraties van brandweer, ehbo en bhv (bedrijfshulpverlening) Van half tien tot half vijf is men za terdag welkom bij Bosters van We zel op het bedrijventerrein in Oud- Vossemeer. Negen Elon-busjes zijn dagelijks op pad om producten af te leveren en service te verlenen bij bedrijven in heel Zuid-West Nederland. 14 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 6 oktober 2005 Product Normale prijs incl. btw Jubileumprijs incl. btw Optische rookmelder 9 v 29,40 17,50 Schuimblustoestel 89,25 47,50 Verbandkoffer 14,90 9,95 Setprijs 133,55 74,95 Product Normale prijs incl. btw Jubileumprijs incl. btw Optische rookmelder 9 v 29,40 17,50 Poederblustoestel 65,45 35,00 Verbandkoffer 14,90 9,95 Setprijs 109,75 62,45 Controle brandblustoestel 19,50 p/st exclusief eventueel te vervangen onderdelen Vervangen batterij rookmelder 7,50 p/st exclusief eventueel te vervangen onderdelen Verbandtrommel gratis exclusief eventueel te vervangen onderdelen Per adres wordt er een minimaal tarief berekend van 19,50 Bosters van Wezel biedt de Thoolse gemeentelijke brandweer zaterdag mogelijkheden voor de monstraties op het terrein aan de Molenweg in Oud-Vossemeer. Om elf uur wordt getoond hoe te werk wordt gegaan bij technische hulpverlening na bijvoorbeeld autobotsingen, 's Middags om twee uur laat de jeugdbrandweer van Sint-Philipsland zien wat de aspiranten en junioren voor mo gelijkheden hebben. Om half vijf is het klapstuk waarbij een onge val wordt uitgebeeld waarvoor bedrijfshulpverleners, ehbo-ers, brandweerlieden en ambulance personeel ingeschakeld worden. Van tien uur 's morgens tot half vijf 's middags is ook de duik- ploeg van de Thoolse brandweer present. Kinderen mogen ook zelf een brandweerspuit ter hand ne men. Met deze demonstraties probeert de brandweer belangstellenden te interesseren om vrijwilliger te worden, want met name van maandag tot en met vrijdag tus sen zeven uur 's morgens en zes uur 's avonds is het soms moeilijk om een blusploeg op de been te brengen. Wie overdag in Tholen, Sint-Maartensdijk, Stavenisse, Sint-Annaland of Sint-Philips- land werkt, heeft een streepje voor. Maak zaterdag kennis met de brandweer bij Bosters van Wezel in Oud-Vossemeer. 09.30 uur Opening veiligheidsbeurs 10.00 uur EHBO/BHV demonstratie 11.00 uur Demonstratie brandweer Technische hulpverlening 12.00 uur Demonstratie kleine blusmiddelen 13.00 uur EHBO/BHV demonstratie 14.00 uur Demonstratie jeugdbrandweer 15.00 uur Demonstratie kleine blusmiddelen 16.30 uur Finale demonstratie Tijdens deze demonstratie zal een ongevalsituatie wor den uitgebeeld waar alle hulpverleners aan bod komen. Van bedrijfshulpverlener, EHBO'er, brandweer en ambu lance. Gedurende de dag zullen er door de brandweer ook de monstraties duiken worden gegeven. De kleintjes onder ons kunnen zich verkleden tot echte brandweerman en deelnemen aan het spuitspel, of zich uitleven op het springkussen. Voor wie wil weten hoe het is om onder water adem te halen is er een duikcontainer aanwezig. V V 1 1 f

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 14