Natres vervoert stel naar de Stove Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 29 september 2005 Verkeersremmers Julianastraat Bezorging Dalempolder Groter huis Cromvliet Huizen Dorsvloer en Klinket Waterproject Kraal Ouderling legt ambt neer Verkoping in De Wingerd Zangdienst in Ichthuskerk Tijdelijke stembureaus Riolering Molenstraat Nationale leidsterdag Hommel keert terug uit Indonesië Tweede zege Rooijakkers Bezwaar garage Stroomstoring Intrekking subsidie Loods Spastraat Kap garage Vroonland Open les jongensturnen Veel animo voor barbecue Geslaagde dropping Tonk Geslacht in eigen slagerij Sanering Voorstraat Botsing met bestelbus Liever kap dan dakkapel Kap op garage Hennepkwekerij in woning Feest met jubilerende juf Optreden De Beekzangers Van Putten wint klaverjassen Uitbreiding kerk Ruim 6 meter vis Bezwaar Molenstraat Riolering Van Doorn Ouderenmiddag met Kees Slager Verkoping vrouwenvereniging Nieuwe pui Trainingscentrum Veldschuur Noordweg Rommelmarkt Zangdienst met Rejoice Tholen De gemeente grijpt de aanleg van it- riolering aan om tegelijk plateaus aan te leggen als verkeersremmers in de Kon. Julianastraat. Dit gebeurt ter hoogte van de Jolstraat en de Maria van Vlaanderenstraat. De it-riolering komt in de Mossellaan, Jolstraat, Abr. Crijnssenstraat, Maria van Vlaanderenstraat, David van Orliën- straat. Van Glymesstraat, Jan van Beaumontstraat en Hoogaarsstraat. Het karwei wordt uitgevoerd door gebr. Moerland uit Sint-Annaland. die met 385.000 euro de laagste in schrijver was. Van der Straaten uit Hansweert was tweede met 394.000, J.D. Jansen uit Middelburg derde met 469.500, voor Merwecombina- tie uit Ritthem voor 477.000, BAM uit Bergen op Zoom voor 494.000 en Rasenberg uit Krabbendijke met 519.000 euro. exclusief btw. In verband met vakantie van de be zorger in Dalempolder zal het rond brengen van de Eendrachtbode op 6 oktober daar door de vervangende bezorger pas vanaf twaalf uur kun nen plaatsvinden. Wij verzoeken de lezers in Dalempolder daarmee reke ning te houden. Aan het Cromvliet 44 kan F.D. van Dooren zijn woning laten vergroten. De welstandcommissie verleende maandagochtend positief advies. De uitbreiding krijgt hetzelfde profiel hls van het huis van de buren. Aan de Dorsvloer 1 tot en met 12 en Klinket 1 toten met 12 in Stadszicht komen 24 woningen van architect K.C. Sturm. De welstandscommissie ging er maandag mee akkoord. Een van de eigenaren had inmiddels een verzoek ingediend om de beplating van zijn schuur te vervangen door steen. De commissie had er geen moeite mee als het maar in dezelfde kleur wordt uitgevoerd. De 'kreukeltjes' van basisschool De 'Kraal sluiten vandaag hun waterpro ject af. In de afgelopen weken zijn de kinderen gaan jutten bij de Oester- dam, er zijn piraten gesignaleerd en de bovenbouw ging op zoek naar oude zeehelden en ontdekkingsrei zen. De werkstukken die het project opleverde zijn de hele avond te be wonderen. Alle 'piraten' van de mid denbouw wachten de belangstellen den vanavond om half zeven muzikaal op. Om zeven uur geeft de onderbouw van juf Karin een voor- drachtje in de klas. Een kwartier later is in de gang te genieten van 'wind en hoge golven' door de onderbouw van de juffen Riet en Christel. Ouderling J.C. Schot heeft met direc te ingang zijn ambt neergelegd bij de Hervormde gemeente en is overge gaan naar de Hersteld Hervormde ge meente. Vorige maand trok Schot zich reeds terug als kerkrentmeester, vanwege een verschil van inzicht be treffende kerkrentmeesterlijke zaken. Hij bleef toen nog wel als ouderling actief, maar heeft nu zich helemaal teruggetrokken uit de gemeente. Eind mei traden ook al de ouderlin- gen-kerkrentmeester J.H.J. Schot en A.L. van Vossen tussentijds af. De hervormde dameskrans Martha en de vrouwen van de koffiemorgens organiseren woensdagmiddag tussen 13.00 en 17.00 uur de jaarlijkse ver koping in verenigingsgebouw De Wingerd. De opbrengst is bestemd '?oor een kindertehuis in Indonesië, waar de Gereformeerde Zendings- bond (GZB) werkzaam is. Ook gaat er een gedeelte van de opbrengst naar het eigen kerkbeheer. Er wor den vele dingen te koop aangeboden, zoals creatieve werkstukken en handwerken. Voor kinderen is er een cadeauboom en een grabbelton. Ds. P. Vernooij verzorgt de opening van deze verkoopmiddag In de Gereformeerde Ichthuskerk wordt zondagmiddag om 17.00 uur een zangdienst gehouden. Het koor Polyhymnia uit Oud-Vossemeer onder leiding van Hannie Droogers treedt in deze dienst op. Wim van Kempen bespeelt het orgel en Judith Geuze de piano. Samen worden er bekende geestelijke liederen gezon gen. Ook is er een vertelling in woord en beeld, waarbij duidelijk wordt gemaakt wat nu echt belang rijk is in het leven. M. Oud- Vossemeer Dé stembureaus voor de gemeente raadsverkiezingen in maart zijn Hof van Holland aan de Ring en de gym zaal aan de Bou Kooijmanstraat. Deze gebouwen doen daarvoor maar tijdelijk dienst omdat er gelijktijdig twee verkiezingen zijn (gemeente en waterschap), wat meer ruimte vergt. Bij één verkiezing zou de foyer van de Vossenkuil nog te gebruiken zijn, evenals het hervormde verenigings gebouw aan de Ring. Die doen weer dienst bij de kamer- en statenverkie zingen. Aannemer Van Beek uit Etten-Leur was met 132.400 euro de laagste in schrijver bij de aanbesteding voor aanleg van een zogenaamd it-riool en vervanging van een betonriool in de Molenstraat en Marinus Lind- houtstraat. Daardoor wordt de op vang van het regenwater afgekop peld van de riolering die naar de zuiveringsinstallatie van het water schap gaat. Die wordt daarmee min der belast. Bij de aanbesteding kwam gebr. Moerland uit Sint-Anna- land met 143.000 euro op de tweede plaats, gevolgd door M.J. Oomen uit Sprundel en Rasenberg uit Krabben dijke met allebei 148.000 euro. Van der Straaten uit Hansweert schreef in voor 157.300. J.D. Jansen uit Mid delburg voor 158.000 en Van Gelder uit Zierikzee sloot de rij met 159.600 euro. Kids Co vierde vrijdag in speel tuin de Vossentuin met een barbecue de nationale leidsterdag van de kin deropvang. De leidsters ontvingen een kleine attentie en een dank woord van de directie van de stich ting Kobalt. Ook de ouders en de kinderen gaven blijk van hun waar dering. Onder een stralend zonnetje genoten de kinderen en de ouders vonden het ook gezellig met een kopje koffie. De 30 jongens en meis jes lieten zich schminken en op klei ne picknicktafels kon er gesmuld worden van patat met frikandellen. Volgens hoofd C.A. Krijgh van Kids Co was het een feestelijke, ont spannen middag. Bram Hommel gaat zijn werk als missionaris in Indonesië beëindigen. Hommel is gekozen tot algemeen overste van de congregatie in Huij- bergen en zal vanaf januari 2006 vanuit Huijbergen alle missieposten gaan delegeren. Momenteel verblijft Bram Hommel voor een laatste ver lofperiode in Nederland. In de Sint- Willibrorduskerk zal hij op 1 en 2 oktober vertellen over zijn werk in Indonesië. Zaterdagavond begint de dienst om 19.00 uur en zondagmor gen om 9.30 uur. Tijdens deze dien sten wordt er gecollecteerd voor het missionaire werk in Indonesië. Op 10 oktober keert Bram Hommel terug naar Indonesië om zijn werk daar over te dragen en afscheid te nemen. In de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers won Nico Rooijakkers voor de tweede maal op rij. Hij deed daar 25 beurten over, de kortste partij van de avond. Ook no teerde Rooijakkers het beste gemid delde (2,16) en de hoogste serie 12 caramboles). De uitslagen: A. Hom mel-A. Deurloo 9,75-10; J. de Ko- ning-Han van Daalen 10-8,421; N. Rooijakkers-C. Burgers 10-6,551; J. Etienne-P. Goossens 8,775-10; P. de Leeuw-K. Hommel 8,437-10; Hans van Daalen-J. Hommel 10-7. Sint-Annaland B. en w. hebben een bezwaarschrift afgewezen tegen de bouwvergun ning voor een werkplaats/garage aan de Spastraat 6 op het bedrijventer rein. Door nog onbekende oorzaak is de elektriciteit in de nacht van zaterdag op zondag 17/18 september uitgeval- en. Niet alleen in Sint-Annaland maar ook nog een stukje van Oud- Vossemeer kwam zonder stroom te zitten. Het bleek om een 10 kv-lei- ding te gaan. De stroomstoring duur de van vier minuten over half één tot 2.40 uur. Toen had Delta de elektri citeit omgeleid. Maandag gingen twee reparatieploegen van Delta in de Veilingweg aan de slag. Volgens een woordvoerder van Delta is de oorzaak van het defect nog niet ont dekt. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben dinsdag besloten om de subsidie van 8500 euro voor het evenement Krabbenkreek Mari- team in te trekken. Het provinciaal bestuur vernam onlangs dat het ma ritieme/culturele programma in juni niet is doorgegaan. In verband met milieubezwaren tegen het stor ten van slib dat bij baggerwerk- zaamheden in de jachthaven vrij kwam, moesten Bert Busman en de watersportvereniging de activitei ten uitstellen. De bedoeling is dat het evenement in 2006 alsnog door gaat. Aan de Spastraat 5 kan J. Wcgge- mans een loods bouwen nu de wel standscommissie maandag akkoord ging met de aanpassingen die waren aangebracht in de tekening. De loods komt tussen de Spastraat en de Ceci- liaweg te staan. Dat maakte het voor de commissie lastig omdat er aan de Ceciliaweg al woningen staan. Vol gens de commissie zou de loods er erg uit de toon vallen, zeker omdat de loods niet op één lijn met de wo ningen zou komen te staan. In de nieuwe schets is dat nu wel het geval. Bovendien wordt een deel aan de kant van de Ceciliaweg lager ge bouwd. Volgens voorzitter H.J. Groenewegen blijft het een vreemde oplossing, maar het bestemmings plan laat het daar toe. A. Fase kan aan Vroonland 1 een kap op zijn garage bouwen. De wel standscommissie ging maandagoch tend akkoord met het plan. Het wordt uitgevoerd in een donkergroe ne kleur, net zoals de deuren en ramen van de woning. En aan de Noordstraat 9 kan H.E. Meijnderts een uitbouw aan zijn huis bouwen. In sportzaal De Wellevaete organi seert gymvereniging WIK vrijdag avond tussen 18.00 en 20.00 uur een open les turnen voor jongens. Geïn teresseerden kunnen deze avond gra tis en vrijblijvend kennismaken met de turnsport. De gezamenlijke hervormde jeugd clubs zijn zaterdagavond het nieuwe seizoen begonnen met een barbecue. In de schuur van de familie Van Dijke aan de Molendijkseweg verza melden zich 80 jongeren. Naast de barbecue vermaakten de jongelui zich met balspelen en een tafelten nistafel. Als afsluiting van de bijeen komst werd onder begeleiding van gitaar diverse liederen gezongen, waarna iedereen getrakteerd werd op een ijsje. Zondagavond stond de kerkdienst in het teken van de ope ning van het winterseizoen. Domi nee Versluis preekte over Psalm 119 vers 19, waarna er een preekbespre king was met de jongelui. Dinsdag avond hield drs. Hoek-Van Kooten een lezing over seksualiteit, gezins vorming en kinderloosheid. Stavenisse Met 22 deelnemers was de dropping van jeugdhonk Tonk vrijdag een suc ces. Verdeeld in groepen zijn de jon geren tussen half negen en half tien met tussenpozen gedropt langs de Wiebesweg en de Zoetemelkseweg in de buurt van Sint-Maartensdijk. Met behulp van een plattegrond en een zakiicht moesten ze hun weg zoeken naar twee controleposten. Bij de eerste post moest op de wijs van 'Heb je even Voor mij' een liedje worden gezongen waarin de woor den dropping, Stavenisse en Tonk voorkwamen. Bij de tweede post moesten de deelnemers raden wat er op enkele getoonde foto's te zien was. Om kwart voor elf was de eer ste groep terug in het jeugdhonk, de laatste arriveerde een uur later. Ter wijl ze iets dronken en een broodje worst aten, boog een jury zich over de gemaakte liedjes. Die moesten de groepen ook nog zingen. Twee groe pen werden tot winnaar uitgeroepen en zij kregen een zak drop. De eerste groep bestond uit Nikki Menheere, Donderdag, vrijdag en zaterdag HMaandagdinsdag en woensda m m* ♦Malse biefstuk 250 gr. ♦Bieflappen 500 gr. JVerse kipfilet 500 gr. ♦Drumsticks vers/gemir 1 kg 3,40 Rundergehakt 1 kg 5,50 Hacheevlees 500 gr. 3,75 Varkenshieltjes 1 kg 3,50 Blinde vinken 5 halen 4,- 3,20 3,- 4 BETALEN Tong «g-n 100 gram 1,50 Zeeuws spek 100 gram 0,80 Champ./paprika gehakt 100 gram 0,85 Bamiballetjes 250 gram 2,- Beckers frikadellen 10 stuks 2,50 Het is er weer! ZUURKOOI uit 't vat Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Jessica van Haaften en Leon de Rijke. De tweede uit Mike Menhee re, Lorenzo van Haaften, Mark Tak, Quincy Moerland, Jan-Kees Oos- dijk. Marco Wagner en Björn Webes. Sanering van verontreinigde grond in de Voorstraat - waar een benzine pomp van Cebeco heeft gestaan - is niet urgent, hoewel er op grond van de gemeten waarden sprake is van een ernstige verontreiniging. Dat heeft de provincie bepaald. Er zijn geen actuele risico's voor mens of dier, noch een verspreidingsrisico. In de grond heeft een benzinetank van 10.000 liter gezeten, het is bij de provincie niet bekend of die ooit is verwijderd. Verder heeft er een mengsmeerautomaat gestaan. Ter plaatse is de bodem sterk verontrei nigd met xyleen en in lichte mate minerale olie cn ethylbenzeen. In het grondwater zijn dezelfde stoffen aangetroffen, en ook nog naftaleen. De verontreiniging moet uiterlijk in 2030 gesaneerd of beheersbaar zijn. Een 19-jarige inwoonster was don derdagmorgen met haar auto betrok ken bij een aanrijding in Bergen op Zoom. Omstreeks 6.15 uur wilde zij vanuit de Ringersweg de Randweg West oprijden, maar daarbij zag zij een bestelbus over het hoofd die vanaf de Halsterseweg kwam aanrij den. Door de aanrijding liep de vrouw en de 33-jarige bestuurder van de bestelbus lichte verwondin gen op. In de bestelbus zat ook een 26-jarige man uit Eindhoven, die eveneens letsel opliep. Alle drie wer den ze overgebracht naar ziekenhuis Lievensberg, maar na een controle mocht men weer huiswaarts keren. Sint-Maartensdijk De welstandscommissie had maan dag moeite met het plan om op het dak van de woning Hogeweg 22 B een dakkapel te bouwen om met een vaste trap op zolder te kunnen komen. Het gaat om een middenwo ning van A. Gatica y Gutierrez, tus sen twee andere woningen in. Vol gens voorzitter H.J. Groenewegen zal de kap zoals die op de tekening was weergegeven vanaf de straat goed zichtbaar worden. Volgens ambtenaar J. Fase zou dat juist wel meevallen. Een ander punt was dat de aanvrager er ook een raam in wil aanbrengen dat uitkijkt op het dak van de buren. Als de buren daar ook zo'n dakkapel zou den willen plaatsen, vraagt dat om problemen, aldus de voorzitter. Hij ziet er liever een kapje op ge bouwd dan een dakkapel, maar vol gens het burgerlid L. Deurloo heeft de bewoner daar niets aan omdat hij dan onvoldoende ruimte wint. Ermee instemmen zou volgens Groenewegen betekenen dat er over al van dergelijke kappellen gebouwd gaan worden. Voor een kap zou geen vergunning nodig zijn, voor een kapel wel. Omdat de commissie een negatief advies verleende moet de aanvrager een nieuwe bouwaanvraag doen. Dat kost hem ook weer leges, zei Fase. „De mensen moeten dan dubbel gaan betalen. Maar als ze binnen een week met een aangepast plan komen, dan hoeft dat niet. t Aan de Oostsingel kan F.M. Istha achter zijn woning een garage bou wen. Er komt een kap op. De wel standscommissie ging maandag ak koord met het plan. Aanvankelijk wilde de bewoner er een lessenaars dak op, de commissie adviseerde er een kap (zadeldak) op aan te bren gen. In een woning aan de Kaaistraat is donderdagmiddag een hennepkwe kerij ontmanteld. De politie ruimde 425 oogstrijpe planten op. De Delta heeft bij de politie aangifte gedaan van illegaal aftappen van stroom. De bewoner van het pand is door de po litie nader verhoord. Op de protestant christelijke Juliana van Stolbergschool ging het 25-jarig jubileum van juffrouw Van der Velde niet onopgemerkt voorbij. Een groot aantal kinderen kwam op de feest dag gekleed als boer of boerin naar school. Het thema van de morgen was dan ook 'boerenleven'. Met een tractor en huifkar haalden de kinde ren de juffrouw op, waarna er een rondrit werd gemaakt door het dorp. Op school aangekomen mocht de juffrouw onder de bogen doorlopen naar de gemeenschapsruimte. Ver volgens kreeg ze vele cadeaus over handigd. Om een cadeau te krijgen moest de juf wel eerst het goede ant woord geven op vragen. In de pauze kregen de kinderen limonade met een koekje. Na de pauze konden de kinderen allerlei spelletjes doen. De jubilerende juf kon nu samen met fa milieleden rustig naar alles kijken. Na afloop kregen de leerlingen van de juf nog een cadeautje mee naar huis. In de zaal van Maartenshof is dins dagavond een optreden van het koor De Beekzangers uit Halsteren. Het optreden begint om 19.30 uur. De eerste speelronde van de club competitie van klaverjasvereniging De Pendelaars is vrijdag gewonnen door R. van Putten. De uitslag is: 1 R. van Putten 5349 punten; 2. J. Geldhof 4562 p; 3. J. van Splunter 4473 p; 4. M. den Haan 4442 p; 5. J. Guiljam 4439 p; 6. A. Arts 4371 p; 7. P. Bazen 4360 p; 8. L. Kampman 4288 punten. De klaverjasvereniging komt iedere vrijdagavond om 20.00 uur bij el kaar in café Smerdiek. Scherpenisse De Gereformeerde Gemeente aan de Schoolstraat kreeg maandag van de welstandscommissie groen licht voor de uitbreiding van het gebouw. Dat vindt plaats aan de achterzijde op de parkeerplaats aan de Noord straat. Aanvankelijk was er een plan ingediend om een stuk aan het ge bouw te zetten onder een plat dak. Dat stuitte op bezwaren van de com missie. De architect Van Beijnum kreeg het advies om de aanbouw 'onder de kap te brengen'. Dat is nu gebeurd. De achtste bekerwedstrijd van hen gelsportvereniging De Zeebaars is zaterdag gewonnen door mevrouw T. Deurloo-Bos. Bij de zeedijk aan de Moggershillpolder werd door 35 deelnemers 621 centimeter vis ge vangen. De uitslag is: 1. mevr. T. Deurloo-Bos 72 cm; 2. KJ. de Graaf en W. van Popering 66 cm; 4. H. Dingenouts 50 cm; 5. L. Koppenhol 50 cm; 6. Jeroen den Engelsman (eerste jeugdlid), J. Ketting, H. van Popering en G. Boogaard 30 cm; 10. Jan Kodde en Jaap Kodde 29 cm; 12. J. Bijl 28 centimeter. Poortvliet B. en w. hebben bezwaren tegen de bouwvergunning voor een tweetal twee-onder-één kapwoningen aan de Molenstraat 44a en b afgewezen. Marsaki Tholen b.v. voert de bouw uit. In de Burg. Van Doornstraat en de Philips de Goedestraat/Deestraat wordt een it-riool aangelegd door gebr. Moerland uit Sint-Annaland. Hierdoor wordt het regenwater afge koppeld van de gewone riolering, die daarmee de zuiveringsinstallatie van het waterschap minder belast. In 't Ouwe Raed'uus geeft schrij ver/journalist Kees Slager woens dagmiddag 5 oktober een lezing over het tot stand komen van zijn boeken en over de geschiedenis van het dorp en de omgeving. De middag is geor ganiseerd door het activiteitenco mité Poortvliet en is vooral bedoeld voor de ouderen. De bijeenkomst be gint om 14.00 uur en wordt om streeks 17.00 uur afgesloten. Indien vervoer gewenst is dan kunnen be langstellenden hiervoor contact op nemen met Ina Bolier, tel. 612737. In de kerkzaal van de Gereformeerde Gemeente organiseert de vrouwen vereniging op donderdag 6 oktober de jaarlijkse verkoping. Medewer- Het echtpaar Klippel-Vos neemt achterin de militaire wagen plaats om door chauffeur Marco Hage van de Natres naar Stavenisse te worden gereden. Als hij zelf achter het stuur van de jeep had gewild dan had Be rend Klippel uit Stavenisse dat al een jaar van tevoren moeten aanvragen. De regels bij de land macht zijn streng. De 21-jarige Klippel en zijn bruid Rolinda Vos werden vrijdagmiddag tot hun verrassing opgewacht door Marco Hage, een collega van Klippel bij de nationale reserve (Natres). Het stel was in de echt verbonden in het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk en werd door Hage in een jeep (van de kazerne in Vlissingen) naar dorpshuis de Stove in Stavenisse gebracht. Ook de vader van de bruidegom, M. Klippel, is actief bij de Nat res. Al zestien jaar. Zijn zoon is als vrijwilliger bij de Natres mi- traiileurschutter, in het dagelijks leven kraanmachinist bij de firma C. van de Berg in zijn woonplaats. Het bruidspaar bezocht voor de huwelijksvoltrekking het woon zorgcentrum de Schutse in Sint- Annaland waar de 21-jarige bruid als verzorgende werkt. Het stel gaat in Stavenisse wonen. Predikbeurten Zondag 2 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Ter Maten, Wijngaarden. 18.30 u. ds. Vernooij. HERSTELD HERV. GEMEENTE 8.45 u. ds. v.d. Want, Schiedam. 16.30 u. ds. Visser, Boven-Hardinx- veld. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. Roggeband, Tholen. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 17 u. zangdienst, m.m.v. polyhym- nia. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Boiten, Sliedrecht. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10, 14.30 enl8.30 u.leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse, H.A. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Duinker, Rotterdam. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. drs. Wienen, Katwijk. 18.30 u. ds. Kareis, Rijswijk. GEREF. KERK 10 u. ds. Melse, Vrouwenpolder. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Den Boer. 18.30 u. ds. Boiten, Sliedrecht. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. vr 30/9 14 u. ds. Mallan, huwelijks bevestiging. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 19 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst, m.m.v. The Next. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis, H.A. 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 en 16 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9 en 18.30 u. ds. Van Dijk, St.-Phi- lipsland. 14 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meijer, Yerseke. 18 u. ds. Doorneweerd, Den Bom mel. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. mevr. ds. V.d. Graaf-Leentfaar. 19 u. ds. Van Veluw, 's Gravenzande. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. di 4/10 19.30 u. ds. Van Voorden. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Van Leeuwen, Scherpenzeel. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. dr. Vlaardingerbroek, Rotter dam. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 4/10 19.30 u. ds. Verhoef, Canada. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. de Graaff, Rotterdam. 17 u. ds. Van Ginkel, Goes. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 15 u. ds. De Pater, Rilland-Bath. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. king wordt verleend door diverse be drijven uit de regio. Onder andere zijn er stoffen, textiel en boeken ver krijgbaar. De verkooptijden zijn van 15.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 20.30 uur. Sint-Philipsland Aan de Wadistraat 7 mag M.J.H. Franken een andere pui aanbrengen in de garage. Ook bij andere wonin gen in de buurt is dat het geval. In plaats van de garagedeur komen er ramen in. Architect T. Jansen deed de suggestie om stijlen in de ramen te maken omdat ook de ramen in de gevel van het huis 'verticaal gericht' zijn. Bij de gemeente is een aanvraag in gediend voor de vestiging van een pensionstalling en trainingscentrum voor paarden. B. en w. hebben op de wettelijke mogelijkheden en plano logische procedures gewezen en wachten de initiatieven verder af. Van de welstandscommissie kan A. Groenewoud de veldschuur vervan gen op zijn erf aan de Noordweg 60. Er waren aanvankelijk verschillende schetsen voor gemaakt. Groenewoud volgde de voorkeur van de commis sie. De halfopen schuur krijgt gepot- dekselde planken, een plint van rood Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. ANGO Telef. spreekuur: elke di. 18-20 u., 0166-603277 (vragen ook via e-mail: ango-krista@zeelandnct.nl). STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 29 sept. t/m vrijdag 7 okt. donderdag 29 1.42 -14.15 vrijdag 30 2.42 -15.07 zaterdag 1 3.32 -15.42 zondag 2 3.59 -16.12' maandag 3 4.32 -16.42 dinsdag 4 5.02 -17.12 woensdag 5 5.32 -17.42 donderdag 6 6.05 - 18.12 vrijdag 7 6.35 -18.45 ma 3/10 12.28 NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw zakboekje THOLEN t/m 3 okt. Expositie nationaalpark Oosterschelde, bibliotheek. 6 okt. Informatie avond borstvoeding, Stoofstraat 8, 20-22 u. 6 okt. Zeeuwse vertellingen door Mevr. Minnaard-Verheijke uit Hein- kenszand. De Wingerd, 14.30-16.30 u. 12 okt. Oecumenisch avondgebed, Oudelandsestraat 11,19.30 u. OUD-VOSSEMEER 1 okt. Taptoe, Oud-Vossemeerse mu ziekvereniging. 1 okt. Rommelmarkt en activiteiten dag Paardenwelzijn, manege Vosma- er, 10-16 u. SINT-ANNALAND t/m 29 okt. Exposities Om de beurt, In naam van Oranje en Op een ouwe fiets moetje 't leren. De Meestoof, di t/m za, 14-17 u. 3 okt. Politiek café VVD, Haven zicht, 20 u. 5 okt. Excursie Plattelandsvrouwen naar Bruynzeel Keukens. SINT-MAARTENSDIJK 29 sep. Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis, 19.30 u. 4 okt. Optreden de Beekzangers, Maartenshof, 19.30 u. POORTVLIET 5 okt. Ouderenmiddag met lezing Kees Slager, 't Ouwe Raed'uus, 14 u. 6 okt. Verkoping vrouwenver., kerk zaal Zuidstraat, 15-17 u. en 19-20.30 u. 7 okt. Reisverslag Eric Rotte 'De boes naar Si Phan Don', 't Ouwe Ra ed'uus, 20.15 u. SINT-PHILIPSLAND 30 sept. lampionoptocht. De Wimpel 19.30 u. 1 okt. Rommelmarkt hervormde ge meente, De Wimpel, 10-15 u. BERGEN OP ZOOM 29 sep. Concert Goffriller Kwartet, Markiezenhof, 20 u. 30 sept. Cabaret Van Muiswinkel Van Vleuten, De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Red eye - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.45 en 21.15 u., za en zo 16, 18.45 en 21.15 u. Verrassingsvoorpremière - do 20.30 u. Deuce Bigalow: europe- an gigolo - vr t/m zo 18.45 u. Shall we dance - zo 19 u., di 20.30 u. Ka meleon 2 - za en zo 16 u. Bin Jip - ma 20.30 u. The weddingcrashers - vr t/m zo 2115 u, wo 20 u. Madagascar (Ned. gespr.) - za, zo en wo 13.45 u. Zoop in Afrika - za, zo en wo 13.45 u. Mr. mrs. Smith - vr en za 18.45 u., zo 16 u. Charlie and the chocolate factory - za 13.45 en 16 u., zo en wo 13.45 u. The Cinderella man - do en ma t/m wo 20 u., vr t/m zo 20.30 u. metselwerk en oranje rode pannen op het dak. In doprshuis De Wimpel organiseert de Hervormde gemeente zaterdag tussen 10.00 en 15.00 uur de jaar lijkse rommelmarkt. De opbrengst van deze verkoping is bestemd voor het opknappen van het verenigings gebouw. In de Gereformeerde kerk te Anna- Jacobapolder wordt zondagavond om 18.45 uur een zangdienst gehou den. De vocalgroep Rejoice zal tij dens deze bijeenkomst optreden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 1