Brons jeugdvissers op w.k. Italië Ballonvaart van drie families uit Tholen mEE Zeeland Smash 1 stelt teleur Alleen Emergo 2 komt tot winst Lezen en spelen in bibliotheek Koersballen Voetbalschool bij Noad '67 Jeugdschakers in competitie Biljartderby's Donderdag 29 september 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 i\ Jan Capelle hokkampioen Zwaluw Baeken en Oldies veertien punten Lindhout bezorgt WHS de winst Eerste punten SPS 2 Zege Smerdiek 3 WHS 3 wint simpel Zege Smerdiek 3 Het Nederlandse jeugdteam tot 21 jaar is met een bron zen plak terug gekomen van het wereldkampioenschap kustvissen in Italië. Van de vijf teamleden komen er twee uit Sint-Annaland: Martijn Westdorp en Arjan Heijboer. Ze werden in het individuele klassement respectievelijk 17e en 24e. Frank Peene uit Westkapelle eiste het zilver voor zich op. Activiteitendag zaterdag 8 oktober Welgelegen Tholen Nieuwe directeur Amorim Tholen Lezing over kasteel en bezoek Meestoof Digitalisering plan buitengebied Tholen Ondersteuning bij leven met een beperking MEE Zeeland start binnenkort weer met cursussen voor mensen met een beperking, ouders of verzorgers. Enkele voorbeelden: Opkomen voor jezelf Vriendschap en liefde Weerbaarheid voor meiden Weerbaarheid voor vrouwen Omgaan met spanningen Effectief omgaan met instanties De cursussen van MEE worden in heel Zeeland gegeven en zijn gratis. Bel ons voor in lichtingen, aanmelding of de cursusgids. MEE Zeeland regio Walcheren Renee Smit Roeters Postbus 174 4330 AD Middelburg telefoon 0118-61 50 51 MEE Zeeland regio Oosterschelde Petra Ruitenbeek Postbus 426 4460 AV Goes telefoon 0113-22 50 00 MEE Zeeland regio Zeeuwsch-Vlaanderen Cobie van Bedaf Postbus 418 4530 AK Terneuzen telefoon 0115 - 67 53 00 www.meezeeland.nl Duivensport Bij De Zwaluw in Oud-Vossemeer zijn aan het einde van het seizoen de klasse menten voor het kampioenschap opge maakt. De resultaten zijn als volgt. HOK. Generaal onaangewezen: 1. J. Capelle, 2. A. Capelle, 3. D. Vaders, 4.1. Berkey, 5. A. Havermans. Aangewezen: 1. D. Vaders, 2. A. Capelle, 3. J. Capelle, 4.1. Berkey, 5. P. de Wilde. Midfond onaangewezen: 1. A. Capelle, 2. D. Vaders, 3. I. Berkey, 4. J. Capelle, 5. P. de Wilde. Aangewezen: 1. I. Ber key, 2. A. Capelle, 3. P. Vis, 4. P. de Wil de, 5. D. Vaders. Jong onaangewezen: 1. J. Capelle, 2. D. Vaders, 3. A. Capelle, 4. P. Vis, 5. comb. Fonteijnc. Aangewezen: 1. D. Vaders, 2. A. Capelle, 3. J. Capelle, 4. P Vis, 5. P. de Wilde. Dagfond onaangewezen: 1. P. Hommel, 2. J. Capelle, 3.1. Berkey, 4. P de Wilde, 5.C. Rijnberg. Aangewezen: 1. P. Hom mel, 2. J. Capelle, 3. P. de Wilde, 4. A. Capelle, 5. A. Havermans. Vitesse onaangewezen: ID. Vaders, 2. A. Havermans, 3.1. Berkey, 4. J. Capel le, 5. A. Capelle. Aangewezen: 1. D. Va ders, 2. J. Capelle, 3. A. Capelle, 4. I. Berkey, 5. A. Havermans. Overnachtfond onaangewezen: 1. A. van Luijk, 2. P Hommel, 3. C. Rijnberg, 4. comb. Fonteijne, 5. J. Capelle. Aange wezen: 1. P Hommel, 2. comb. Fonte ijne, 3. A. Havermans, 4. J. Capelle, 5. A. van Luijk. Natoer onaangewezen: 1D. Vaders, 2. J. Capelle, 3. A. Capelle, 4. F. Bal, 5. P. Vis. Aangewezen: 1. J. Capelle, 2. D. Vaders, 3. A. Capelle, 4. C. Hommel, 5. P. Vis. DUIF. Generaal: I. Berkey 1; A. Capelle 2, 3; D. Vaders 4, 5,7, 10; P. de Wilde 6; P. Vis 8; J. Capelle 9. Natoer: D. Vaders 1, 7; F. Bal 2; J. Ca pelle 3, 5, 10; A. Capelle 4, 6, 9; I. Ber key 8. Midfond: I. Berkey 1; A. Capelle 2, 5, 6; P. Vis 3; P. de Wilde 4; A. Havermans 7; D. Vaders 8,9; C. Rijnberg 10. Jong: D. Vaders 1, 6, 10; A. Capelle 2, 4. 7,9; J. Capelle 3; P Vis 5, 8. Dagfond: P. Hommel 1, 2; A. Capelle 3; J. Capelle 4, 6; P. de Wilde 5, 7, 9; J. Toetenel 8; comb. Fonteijne 10. Vitesse: D. Vaders 1,2,3,7,9; I. Berkey 4; A. Capelle 5; A. Havermans 6, 8; J. Capelle 10. Overnachtfond: A. van Luijk 1; P Hommel 2, 3; F. Bal 4; comb. Fonteijne 5, 8; J. Capelle 6; C. Rijnberg 7, 9; A. Havermans 10. De eerste thuiswedstrijd in de nieu we competitie eindige voor Smash '76 in een teleurstelling. Ondanks dat er een beroep kon worden ge daan op routinier Johan Snoep kre gen de Sint-Annalanders met 1-9 klop van het tweede team van Mid delburg. Christian van 't Hof scoor de in de zesde partij het enige punt voor de thuisploeg. In een spannen de wedstrijd wist hij het spel van zijn veel jongere tegenstander zo te ontregelen dat hij in de vijfde game de strijd in zijn voordeel wist te be slissen. Anné van Dijke en Johan Snoep verloren al hun partijen. Het tweede team van Smash '76 boekte de tweede overwinning op rij. Tegen Back Hands 4 werd met 6-4 gewonnen, door twee overwinningen van Rcmco Vroegop en winstpartijen van Peter Ba zen en Harm Westdorp. Het derde team kreeg met 10-0 klop van titelkandidaat Middelburg 6. Het dreigt voor Kees van Poortvliet, David van Driel en Mathijs de Graaf een zwaar sei zoen te worden. Smash 4 speelde met 5- 5 gelijk tegen Vice Versa '51. Jacob Elenbaas en Peter Dieleman boekten ie der twee overwinningen, terwijl Anky Vroegop één keer zegevierde. Het eerste jeugdteam van Smash heeft het erg lastig in de competitie en kreeg nu met 10-0 klop van Breda 1Het twee de jeugdteam presteert beter en won met 10-0 van Middelburg 8. Het derde jeugd team verloor met 3-7 van Vice Versa. Maurits Keur behaalde twee winstpartij en en Leroy Geuze won één partij. Peter Overbeeke verloor al zijn wedstrijden. Het vierde jeugdteam verloor met 1-9 van tegenstander Rond de Tafel. Het eni ge wedstrijdpunt behaalden GertJan v.d. Berg en Christel Vroegop in het dubbel spel. Het vijfde jeugdteam verloor met 7-3 van Luto 3. Sharon Heijboer, Lonnc- ke den Engelsman en Benny van Poort vliet wonnen allen één partij. Darten In de competitie van de Roosendaalse dartfederatie zijn inmiddels twee ron den gespeeld. In divisie 2B vergaarde het gepromoveerde 't Baeken uit Sint- Annaland al 14 punten: het klopte Hije Piele Bieje uit Sint-Maartensdijk met 9-1 en speelde 5-5 tegen O'Carolans. Dankzij twee 7-3 overwinningen be reikte in divisie 3B ook The Oldies A uil Tholen dezelfde score. De uitslagen: Eredivisie: Babbelaar 1- Royal Dart Force 1-9, Pole Position- Peperbus 10-0, La Plaza-d'n Overkant 7-3, Bordertown Thrillers 1-Pole Posi tion 5-5, Calypso Wizard-Babbelaar 1 8-2, d'n Overkant-The Wanderers 4-6. IA: The Pub-Fendert Bulls 2-8, Wa pen van Nassau 2-The Pub 3-7. 1B: The Firestarters-Sol 6-4, Bordertown Thrillers 2-New Flyzone 4-6, The Fi- restarters-New Flyzone 3-7, Game Over-Sol 4-6. 2A: Van Oers-Haestinge 8-2, Dartcentrum-Melanen 2-8, Distel 2-Haestinge 2-8, Dartcentrum-D'art of time 6-4. 2B: 't Baeken-Hije Piele Bieje 9-1, Hije Piele Bieje-Ons Lowie- ke 7-3, O'Carolans-'t Baeken 5-5. 3B: Bonte Os 5-The Oldies A 3-7, The Ol dies A-Bietje Beter 7-3. 3C: Noad-The Oldies B 4-6. Reserve tweede klasse Praktisch in zijn eentje besliste Pieter Lindhout zaterdag de wedstrijd tussen WHS 2 en Dinteloord 2. Hij scoorde in de eerste helft twee keer, was betrokken bij de derde treffer en maakte na de rust opnieuw twee doelpunten. De Sint-An- nalanders wonnen met 6-1 Nadat Lindhout de score had geopend, bepaalde Jan Quist de ruststand op 3-0. Voor de tweede helft kwam Leo Vroeg op in het veld voor Matthijs Bruijnzeel. WHS werd wat slordig in de opbouw en passing, waardoor Dinteloord beter in de wedstrijd kon komen en kansen kreeg. Halverwege kwamen de Braban ders op 3-1. Omdat een offensief uit bleef, kon WHS naar hartelust combi neren. Dat resulteerde in treffers van Corné van Tilbeurgh en Pieter Lind hout. Daarna vielen Remco Tempelaars en Jeroen Oosdijk nog in voor Jan van 't Hof en André Wessels. Nadat Oosdijk in het strafschopgebied was vastgepakt, ging de bal op de stip. Lindhout benutte de penalty en bracht daarmee de stand op 6-1. De tweede keus van SPS heeft de eerste punten binnen in de tweede klasse reser ve. Seolto 2 werd met 2-4 geklopt. On danks de nodige afmeldingen kon het team met dertien spelers afreizen naar Zevenbergen. Daar opende Berrie Hage al na twee minuten de score. Bij een vrije trap net buiten het zestienmeterge bied profiteerde hij van de ruimte die de doelman bood in de verste hoek. Zeven minuten later wist een Brabantse aanval ler de defensie en doelman Alexander van As te passeren: 1-1. Gezien het spel van de tegenstander wist SPS dat er pun ten gepakt zouden kunnen worden. Na dat hij eerder al twee keer de lat had ge raakt, maakte Jorn Elenbaas er na een kwartier 1-2 van. Hij rondde een solo van René van Vossen af. Hierna stokte de doelpuntenmachine. In de blessure tijd kon Van Vossen in het zestienmeter gebied de punt van zijn schoen nog net tegen de bal zetten en verraste zo de Se- olto-keeper: 1-3. Net na de rust onder schepte linkshalf Peter Noordijke de bal op de middenlijn, speelde vier tegen standers uit en gaf een punter langs de verbouwereerde keeper (1-4). Kans na kans creëerden de SPS'ers hierna, maar ze hielpen ze zelf allemaal om zeep. Ver volgens viel het doelpunt, een minuut voor tijd, aan de andere kant doordat de buitenspelval mislukte. Reserve vijfde klasse Óndanks veel afmeldingen kon WHS 3 een elftal op de been brengen dat sim pel wist te winnen. Met de weer be schikbare Arie Fase in de gelederen kwam tegenstander ZPR 2 er niet aan te pas: 2-5. WHS kreeg heel veel kansen en Sander Wesdorp scoorde daaruit twee keer op aangeven van Niels Kod de. Daarna lieten de groen-witten de teugels vieren. Nonchalant verdedigen resulteerde in een tegentreffer van de Bergenaren, het was de eerste keer dat ZPR in de buurt van doelman Eric Post kwam. Hierna stelde WHS orde op za ken en het wachten was op de derde treffer. Wim Lindhout nam die in de re bound voor zijn rekening en vervolgens zorgde Adrie Fase voor de 1-4 rust stand. In de tweede helft hielp WHS de ene na de andere kans om zeep. ZPR kwam uit een verdwaald schot op 2-4. Het niveauverschil was echter te groot en een beter WHS kwam via Adrie Fase op 2-5. Bij de Sint-Annalanders speel den A-junior Robin van Dijke en keeper Chris v.d. Leur mee, terwijl Theo van 't Hof na lange afwezigheid ook weer van de partij was. Reserve vijfde klasse Smerdiek 3 won zaterdag met 5-3 van ZPR. Piet Bazen kreeg in de vijfde minuut al een uitstekende doelkans, maar de Bergse doelman wist zijn inzet te keren. Tegen de verhouding in kwam ZPR tot scoren. Een vrije trap belandde in eerste instantie op de lat, maar de terugspringen de bal werd vervolgens alsnog door ZPR in het doel gewerkt. Comé Stoutjesdijk maakte de verdiende gelijkmaker voor Smerdiek. In de twintigste minuut bracht JanKees van den Hoek Smerdiek op een 2-1 voorsprong. Tien minuten voor rust viel de gelijkmaker uit een vrije trap van ZPR. Vijf minuten later beging een speler van ZPR net buiten het strafschopgebied een overtreding op Comé Stoutjesdijk. Uit de toegewezen vrije trap bracht Stoutjes dijk Smerdiek op een 3-2 voorsprong. Op slag van rust noteerde Jan van Haaften de vierde treffer voor Smerdiek. In de tweede helft mislukte een buiten spelval bij Smerdiek, zodat ZPR met een derde doelpunt terug in de wedstrijd kon komen. Na een mooie solo stelde Piet Ba zen met een vijfde treffer de zege voor Smerdiek veilig. Emergo 2 proefde na twee nederlagen op rij weer de smaak van een overwin ning. Thuis werd tegen Bolnes een 12- 10 overwinning behaald. De ruststand was 7-7. In de tweede helft kwamen de bezoekers tot drie keer toe aan de lei ding, maar uiteindelijk beslisten de rood-zwarten de partij in hun voor deel. Gerrie Anthonisse had met zes treffers een belangrijk aandeel in de zege. De overige doelpunten werden gemaakt door Ad Farla (2x), Maria Anthonisse, Marian Bazen, Jaco Rip en Marieke de Rooij. Het Emergo CM-team trad aan tegen Juliana C2M, waar twee weken eerder nog met 10-1 van verloren werd. Dit keer bleef de schade beperkt tot 4-0. De D-pupillen verloren met 3-4 van DSO. Renske de Rooij (2x) en Justin Poot maakten de treffers voor Emergo. De El-pupillen verloren met 0-2 van Bolnes. Het E2-team verloor met 1-2 van Juliana E3M. Julienne Zimmer man kwam voor Emergo tot scoren. Programma 1 oktober: Volharding 1-Emergo 16.00 u.; Keep Fit B2-Emergo B; Keep Fit C2M- Emergo CM; Juliana D-Emergo D; Terda E-Emergo E2; Emergo E3-Togo EM. Martijn Westdorp (links) en Arjan Heijboer zijn met een bronzen medaille teruggekomen van het w.k. kast\>issen. Het kampioenschap werd afgelopen week vervist bij Marina di Montal- to, zo'n honderd kilometer ten noorden van Rome. Na de nodige selectiewedstrijden wisten de twee Tholenaren - lid van De Zeebaars en al heel wat jaartjes samen vis send - selectie voor de nationale jeugdploeg af te dwingen. Voor Martijn was het de tweede keer dat hij een w.k. viste. Het toernooi, waaraan ploegen uit zes landen meededen, werd vorige week maandag officieel geopend. Dinsdag was er een trainingswed- strijd. Onder ruige weersomstan digheden werd er die dag slecht ge vangen, zowel Martijn als Arjan moest het zonder vis doen. De vol gende dagen waren zonnig en dat is nodig om in de Middellandse Zee vis te vangen. Maar de vangsten waren toch vooral kleine visjes, heel veel ondermaatse exemplaren. Vooral umbrina's en mormora's werden aan de haak geslagen. De eerste van de vier officiële wed strijden is door Nederland gewon nen, waarbij Martijn eerste werd in zijn vak. De tweede wedstrijd le verde een vierde plaats op en de derde een zesde plek. Bij deze wedstrijd kwam Arjan acht gram tekort in zijn vak en Martijn zes tien, anders had Nederland de vier de plek gepakt. In de slotwedstrijd slaagden de Nederlanders, die vier de stonden, erin om een plaatsje te klimmen en zo het brons te verove ren. Martijn ving deze dag onder meer een geep, naast veel kleine visjes. Arjan was bij de tweede en de laatste wedstrijd de Nederlander met de minste vis, waardoor zijn resultaat niet meetelde voor de klassering. De twee Tholenaren zijn tevreden met hun klassering, want het valt niet mee om tussen de mediterrane landen overeind te blijven. De teambegeleiding concludeerde dat Nederland de aansluiting met de Zuid-Europese landen heeft gevon den. Winnaar werd Italië met 9 klassementspunten, voor Kroatië met 10 en Nederland met 14 pun ten. Met even veel punten eindigde Frankrijk op de vierde plaats, Por tugal werd met 17 punten vijfde en Spanje sloot de rij met 20 punten. Volgend jaar is het w.k. voor de jeugd in Portugal. De wereldkam pioenschappen kustvissen voor da mes en heren staan volgende maand op het programma, eveneens in Ita lië. Daar zorgen Miranda Koop en Arjan Rijnberg uit Oud-Vossemeer voor de Thoolse inbreng. Drie Thoolse families maakten zaterdag een ballonvaart van ruim een uur vanuit Bavel bij Breda naar België. Zij waren de winnaars van een ballonwedstrijd tijdens de braderie in Tholen, georganiseerd door Leu- nis makelaars met de assurantiekantoren Overbeeke en Van Dijke. De familie Walpot uit de Kuipersdreef, Nijssen uit de Plantagestraat en De Vos uit de Oesterstraat maakten onder ideale omstandigheden een per fecte vlucht. „Het liep op rolletjes", vertelt Marton Overbeeke, die sa men met Arno Leunis en piloot Koen Quirijnen van Ad Ballon uit Bre da ook in de mand stapte. „Bij het opstijgen en het landen werd er wel even angstig gekeken, maar voor de rest genoot iedereen van het prach tige uitzicht vanaf 250 meter en soms zelfs vanaf 600 meter, waarbij we de glinstering van de Zeeuwse wateren konden zien." Vader Walpot en zijn broer gingen mee, vader en grootvader Nijssen en moeder De Vos en haar zus. Hun kinderen hadden met de ballonwed strijd meegedaan en kregen een speelgoedbon, zodat ze in elk geval zelf ook een prijs hadden, want ze waren nog te jong om de ballonvaart mee te mogen maken. De familie Walpot had de eerste prijs gewon nen, want de tijdens de braderie op gelaten ballon daalde maar liefst 637,8 km verder in Pabsdorf in het noordwesten van Duitsland. De fa milie Nijssen bleef daar een heel eind vandaan met 327,3 km in Arnöchte-Altenmellnich. De ballon van de familie Hagen daalde 280 km van Tholen in Hagen. Dat was een heel stuk verder dan het kaartje dat terugkwam uit Halsteren en dat ge vonden was aan de Brabantse kant van de oprit naar de Thoolse brug. De meeste ballonnen kwamen ver der in Brabant neer, rond Hoeven en Tilburg. De drie winnaars mochten elk twee mensen afvaardigen voor de ballon vaart, zaterdag vanaf een terrein in Bavel met de ballon van ZLM verze keringen. Er was weinig wind en er stegen nog een aantal ballonnen op. In de lucht bleken er uiteindelijk wel zeven te zijn. De ballonvaarders moesten bij het oplaten helpen en onderweg werd er continue bijge- warmd. De piloot had radiocontact en familie van De Vos volgde de vaart per auto en hield zich via de mobiele telefoon op de hoogte van de juiste route. Ruim 13 km verder - net over de Belgische grens - daalde de ballon in een weiland bij Meersel- Dreef, nadat er eerst een soort proef- landing was uitgevoerd om de wind richting en -sterkte te testen. De acht Tholenaren hielpen bij het opruimen en werden in een busje teruggebracht naar Bavel, onderweg napratend over een prachtige belevenis. Voor het vertrek van de ballonvaart met in de mand v.l.n.r. Bram Boluyt, Hennie Nijssen, Leo Walpot en piloot Koen Quirijnen. Links ernaast moeder en dochter De Vos. (Advertentie l.M.) Op bedrijventerrein Welgelegen II in Tholen wordt zaterdag 8 oktober een activiteitendag georganiseerd, waaraan diverse bedrijven deelne men: Van Houte Wonen, gordijn- specialist Wilma van de Berg, schil deres Beatrix Laanen, brasserie Du Bois, aannemer Shopwand, make laar Bazen Vastgoed, Rabobank, Leys, Electro World Verjaal en Saab-dealer Tigchelaar. Alle activi teiten vinden plaats in het pand van Van Houte Wonen. Eregast is Wilma van de Berg, die twee 'workshops'geeft over hel aankleden van uw raam. Zij is be kend van haar 'Groot gordijnen- boek' en ze heeft zelfs een eigen opleidingscentrum 'Curtains en drapes.' In brasserie Du Bois, met voor de kinderen een speelhoek en een springkussen, wordt er live klassie ke muziek gespeeld, terwijl Beatrix Laanen uit Sint-Annaland daar ex poseert met schilderijen. Ter plaat se gaat ze een nieuw wandschilderij opzetten. Minora, het winkeltje van Sjaloom Zorg, verkoopt artikelen die door gehandicapten gemaakt zijn. Daarnaast is er allerlei lekkers, zoals oliebollen. Shopwand geeft voorlichting over nieuw- en verbouw, makelaar Ba zen over aan- en verkoopmogelijk heden van onroerend goed, Rabo bank over hypotheken. Leys over inbraakpreventie, Verjaal over de nieuwste audio op maat en autobe drijf Tigchelaar uit Roosendaal over de nieuwe Saab 9-3 sport esta te. De activiteitendag op Welgele gen II in Tholen duurt zaterdag 8 oktober van tien tot vijf uur. Dhr. C.A. Groenewegen (40) is dhr. M.O.M. Kies opgevolgd als direc teur van Amorim Benelux, distribu teur van kurkproducten in de Slab- becoornpolder in Tholen. De uit Bleiswijk afkomstige Groenewegen was de afgelopen drie jaar bij het Portugese moederbedrijf werkzaam waar hij uitgebreide ervaring op deed met marktontwikkeling, ver koop en distributie. De Thoolse ves tiging kent Groenewegen echter ook, want daar werkte hij vijf jaar als hoofd financiën. Dhr. Kies werk te 25 jaar in het voormalige familie bedrijf dat aan Amorim werd ver kocht. Hij krijgt in Portugal een nieuwe functie als internationaal di recteur verkoop. Amorim is de grootste producent ter wereld van kurkvloeren, hout-op-kurk-vloeren en wereldleider met de merken Wi- canders, Ipocork en Corklife. In de Thoolse vestiging werken 32 men sen. Daar worden ook Ipowood par ketvloeren en wijnkurken verkocht, kurk voor industriële toepassingen alsmede Quick-step laminaat. Van uit Tholen worden behalve Neder land en België ook de Engelse en Franse markt bedient. Groenewegen gaat in Bergen op Zoom wonen. De heemkundekring Stad en Lande van Tholen houdt volgende week donderdag een avond over het voor malige kasteel in Sint-Maartensdijk en bezoekt aansluitend de expositie In naam van Oranje in het streek museum de Meestoof in Sint-Anna land. Secretaris Willem Heijbroek van het museum vertelt over het kasteel van Frank van Borsele en de bewoners. Daarna presenteert archeoloog Hans Koopmanschap de eerste resultaten van het onderzoek aan vondstmate riaal uit de opgravingen (40 jaar ge leden) van het kasteel. Daarna wordt in het museum de ten toonstelling In naam van Oranje be keken, over de opgravingen én over voorwerpen die gemaakt zijn rond om jubilea van ons koningshuis. De expositie is gemaakt naar aanleiding van het zilveren regeringsjubileum van koningin Beatrix. Ook wordt het boekje aan de be langstellenden aangeboden dat ge meentearchivaris Hans Zuurdeeg schreef over de expositie. De avond begint om half acht in de koffieka mer van het streekmuseum aan de Bierensstraat en is vrij toegankelijk. Op zaterdag 19 november houdt de heemkundekring de jaarlijkse in loopdag, van tien tot half een en van half twee tot vier uur. Op donderdag 24 november komt vrijwillig molenaar Oscar Huis kamp bij de heemkundekring vertel len over de Thoolse molens. Aan vang half acht. De openbare bibliotheek Tholen houdt de komende weken verschil lende activiteiten voor de jeugd. Voor kinderen van 4 tot en met 6 jaar wordt er eerst voorgelezen en daarna wordt een spelletje domino gespeeld. Verder kunnen de kinde ren knippen, kleuren en spelen. Dat gebeurt steeds 's middag, vanaf kwart over twee in Sint-Maartens dijk en Tholen (alleen voorlezen), op donderdag 6 oktober in Sint-An naland vanaf kwart over drie. De week daarop, 12 oktober, wordt er voorgelezen op woensdag in de vestiging van Sint-Maartensdijk en Sint-Annaland vanaf kwart over twee en in Tholen wordt na het voorlezen het dominospel gedaan, geknipt en gekleurd. Voor kinderen van 9 tot 12 jaar is er de woordzoeker van de christelijke kinderboekenmaand. Op de woord zoeker kunnen kinderen woorden doorkrassen. De oplossing kan in geleverd worden bij de bibliotheek en bij de christelijke boekhandels. Het thema is wonderlijk. Voor de kinderen zijn er ook wed strijdjes. De groepen 1 en 2 kunnen een kleurplaat inkleuren, de groe pen 3, 4, en 5 mogen een tekening maken bij hun lievelingsboek. De jongens uit de groepen 6, 7 en 8 ma ken een gedicht met als titel: meis jes, de meisjes maken een gedicht met als titel: jongens. Alle opdrachten dienen uiterlijk op woensdag 12 oktober ingeleverd te worden in de vestigingen van Sint- Annaland, Sint-Maartensdijk, Tho len en Sint-Philipsland. In de uit- leenpost in Poortvliet op dinsdag 11 oktober. Bestemmingsplan Buitengebied Tholen wordt gedigitaliseerd. Het gaat om een proefproject waarvoor de provincie Zeeland 8835 euro be taalt. Het werk wordt uitgevoerd door bureau B+R uit Meersen. De gemeente Tholen wil alle bestem mingsplannen digitaliseren, zodat de burger ze thuis via de computer kan raadplegen. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Sint-Maartensdijk: 1. C. Breure en W. Lutt 50 p; 2. C. van Mierlo en M. Dane 40 p; 3. T. Breure en C. van Gorsel 29 p; 4. A. Poot en L. Wielaard 21 p; 5. A. Wielaard en J. Nijstad 18 p. \leulvliet: 1. J. Bos 37 p; 2. R. Bolieren L. van Bale 33 p; 3. D. Lindenberg en R. Vroegop 29 p; 4. G. Bolier en B. Schot 27 p; 5. W. Bijl en J. Verbraeken 25 p; 6. L. Verschoor en A. Hilgerson 17 p; 7. T. Goode en H. Schot 10 p. Stad Tholen: 1. mevr. R. Nagtegaal 32 p; 2. mevr. F. Schellinger 26 p; 3. mevr. A. Scherpenisse 24 p; 4. mevr. R. Bur rows en W. Scherpenisse 21 p; 6. L. Soomers 20 p; 7. N. Moerkerken 17 p; 8. D. Schellinger 3 p. Oud-Vossemeer: 1mevr. C. van Mierlo 22 p; 2. mevr. L. van Poortvliet 21 p; 3. mevr. J. van Houte 19 p; 4. mevr. C. Ha vermans 13 p; 5. mevr. D. van Dijke en mevr. A. Blommerde 12 p; 7. mevr. A. Bosters 5 p. In de herfstvakantie organiseert voetbalvereniging Noad '67 van maandag 17 oktober tot en met woensdag 19 oktober een voetbal- school voor de jeugd van 6 tot en met 14 jaar. Op dinsdag krijgen de deelnemers training van de prof voetballers Dennis en Gérard de Nooijer. Op de overige dagen wor den de trainingen gegeven door on der andere de hoofdtrainer van No ad '67 en door doelman Kees Lozekoot, die in het verleden bij Noad het doel verdedigde en nu bij Halsteren is aangesloten. De voet balschool wordt iedere dag gehou den tussen 9.00 en 16.00 uur. Op de zolder van het oude raadhuis in Scherpenisse werden vrijdagavond de eerste wedstrijden gespeeld in de schaak competitie voor jeugdleden van schaak vereniging Denk en Zet. Naast het spelen van onderlinge wedstrijden krijgen de jeugdspelers iedere vrijdagavond ook schaakles, waarbij gebruik wordt ge maakt van een theorieboek met oefen stof. Andries de Meijer is de nieuwe jeugdcoördinator bij Denk en Zet. Hij heeft deze taak overgenomen van Peter van de Breevaart en van jeugdleider Jan de Graaf. Andries de Meijer wordt in zijn taak ondersteund door de jeugdleiders Comé Niemantsverdriet, Wilco Lind hout. Johnny v.d. Berge, Ibrahim Bajra- movic en Izak Quist. Voor aanmelding of opgave kunnen belangstellenden telefo nisch contact opnemen met Andries de Meijer (tel. 0167-572151). In de zesde week van de KNBB-dis- trictscompetitie staan twee derby's op het programma. In de klasse C3A krijgt De Babbelaars 1 uit Sint-Maartensdijk maandag bezoek van Hof van Holland 2 uit Oud-Vossemeer. Het belooft een spannende strijd te worden, met de kop positie als inzet. De Babbelaars verde digt een voorsprong van 2,263 punten en zal zeker revanche willen voor het ver lies in de regiofinale van de vorige com petitie. Hof van Holland zal willen laten zien dat die overwinning geen toevals treffer was. Op donderdag 6 oktober gaat De Babbe laars 2 op bezoek bij De Pommerans uit Scherpenisse. Laatstgenoemde staat 16,621 punten achter in de C4-klas.se en dus zal het team er alles aan doen om de te verdelen 41 punten in Scherpenisse te houden. Uitslagen: Hof van Holland 4-De Kan- nebuis 7 36,582-39,188; 't Dobbertje 5- De Babbelaars 2 36,523-34,75; De Bab belaars 3-Oudenbosch 32,246-41 Milieusamenwerking. De provin cie Zeeland geeft 9375 euro subsi die voor een onderzoek van Oranje woud naar verdere samenwerking van de gemeenten Tholen en op Zuid-Beveland (eventueel ook nog Schouwen-Duiveland) ten aanzien van de milieutaken. De bijdrage is de helft van dc onderzoekskosten. MEE Zeeland is er voor iedereen met een beperking. Voor jong en oud. Voor mensen met een lichamelijke of ver standelijke beperking, voor mensen met een chronische ziekte, met autisme, met een visuele beperking of met een gehoorbeperking. Ook ouders of verzorgers kunnen bij MEE terecht. MEE informeert, adviseert, biedt cursus sen en ondersteunt.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 18