Inkoopbeleid gemeente is zakelijk en hard, zegt ondernemersfederatie Thoolse viswagen in Moskou Kostendekkende leges commercieel evenement PETER TERLOUW Geen belemmering meer baggerstort Vrouwendijk Gemeente verwacht driehonderd aanvragen GAZELLE EASY GLIDER: Vrijwilligers drukken kosten de Schutse in Oud-Vossemeer Geen voorkeursbeleid, wél oog voor de eigen portemonnee Donderdag 29 september 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 SGP werkt aan voorstel gemeenteraad Wasserij Leefbaarheid Geen waardeoordeel Sluitstuk Vrijwilligers van de Schutse in Oud-Vossemeer gaan de kosten drukken van de bouw van het dagactiviteitencen trum aan de Coentjesweg. Een aantal werkzaamheden wordt in eigen beheer uitgevoerd, zoals het grondwerk, maar ook alle bestratingen en de afrastering voor de kin derboerderij. Vanochtend boort burgemeester W. Nuis de eerste paal de grond in. Aannemingsbedrijf A. Bogert uit Tholen bouwt het centrum. „Het geld dat het huidige inkoopbeleid oplevert, hebben we hard nodig." D66-raadslid J. van den Donker was duidelijk in de commissie bestuurszaken. Voorzitter W. Brevet van de Thoolse ondernemersfederatie (TOF) pleitte voor méér inkoop door de gemeente bij Thoolse bedrijven. Hij noemde het inkoopbeleid 'zakelijk en hard'. Het is een keuze voor de eigen portemonnee, voor geld verdienen, zeiden CU en ABT. Bildtstar 18 cent 939-8630. 939-8830 www.480.ru Een nadere uitleg van burgemeester W. Nuis in de commissie bestuurs zaken werkte verhelderend. De vergunningaanvraag voor kleine evene menten kan in Tholen via een standaardformulier aan de publieksbalie afgehandeld worden. En de meerjarige evenementenvergunning die de gemeente Woensdrecht kent, geldt voor een zeer beperkt aantal - juist kleine - evenementen. De 'I'hoolse politiek kan zich nu vinden in het niet invoeren van zo'n meerjarige vergunning. En de SGP kondigde aan, bij de begrotingsbehandeling in november te komen met een voor stel om voor commerciële evenementen een kostendekkend legestarief te gaan hanteren. Aanvankelijk was alleen de SGP het met burgemeester en wethouders eens om niet aan een meerjarige vergunning te beginnen. Voor een voudige evenementen zou zo'n meerjarige vergunning juist moeten kunnen, vonden CDA en PvdA. En Dóó'er J. van den Donker zei steeds vaker het gevoel te krijgen dat het gemeentebestuur tegenargumenten zoekt in plaats van dat het naar mo gelijkheden zoekt om verzoeken in te willigen. Zowel hij als de CU vonden het prima dat organisatoren door zo'n meerjarige vergunning meer verantwoordelijkheden zou den krijgen. ABT kon weinig met de argumentatie van het college. En volgens de VVD moet zo'n meerja rige vergunning goedkoper zijn voor de gemeente. Hij pleitte voor een duidelijk legesstelsel. Op dit moment rekent Tholen 7,40 euro voor een evenementenvergunning. De PvdA wil niet teveel aan het ta rief tornen: „Er moet geen prijs kaartje komen dat het organiseren ontmoedigt", zei M.A.J. van der Linde. Verschillende commissieleden meenden dat b. en w. alles bij het oude willen laten, maar daar is het college volgens de burgemeester be slist niet op uit. Hij legde uit dat Woensdrecht de meerjarige vergun- Nuis krijgt hulp van Corian van Klooster uit Arnemuiden. Zij is een van de 26 deelnemers aan de dagac tiviteiten. Nuis en dominee F. Mal- lan houden een toespraak, voorzitter dr.ir. J.A. Don van de Schutse sluit de bijeenkomst af. Er wordt niet geheid maar geboord. Dat gebeurt op verzoek van de om wonenden waar de bouwcommissie van de Schutse overleg mee heeft gevoerd. Het centrum kan straks plaats bieden aan 45 deelnemers. Het wordt ge bouwd door de stichting tot verzor ging van verstandelijk gehandicap ten de Schutse van de Gere formeerde Gemeenten in Nederland uit Kesteren. Bijna driejaar geleden begon de Schutse met dagactivitei ten in een tijdelijk gebouw aan de Veerstraat. In de laatste week van september ra ken de aardappelpercelen in rap tempo leeg. De klok draaide dins dag nog in de veiling Sint-Annaland voor 69 ton. Het aantal rassen is in middels beperkt tot drie, waarbij de Bildtstar de hoogste prijs van de handelaren krijgt met 18 eurocent per kilo. Voor zowel Bintje als Ni- cola wordt 12 cent betaald. Dinsdag 27 september: Nicola 12, Bintje 12, Bildtstar 18, bonken 23, kriel 17-19, aanvoer 69 ton. ning afgeeft voor zaken als een straatbarbecuc of een kinderspeel dag, maar niet voor een braderie. De kosten zijn 50 euro voor vijf jaar en organisatoren zijn jaarlijks verplicht om te melden of ze al dan niet van de vergunning gebruik maken. Vol gens Nuis vraagt het college zich af of het invoeren van een meerjarige vergunning wel loont als deze slechts voor een 'marginaal' aantal evenementen geldt. Er is bij meer gemeenten gekeken, en Borsele, Reimerswaal, Kapelle en Steenber gen volgen dezelfde werkwijze als Tholen. Deze uitleg was voldoende voor de commissie, evenals de toezegging van de burgemeester om de toelich ting bij het raadsvoorstel in dezelfde geest aan te vullen. „Is de verho ging van de leges nu van tafel?" wilde J.J.P.A. Boulogne weten. „Die verhoging heeft uw raad niet gewild en wij komen niet met een ander voorstel", reageerde Nuis. Omdat de vergunningverlening de Thoolse samenleving vele malen meer kost dan de 7,40 euro die orga nisatoren moeten betalen, wil de SGP naar een kostendekkend tarief voor commerciële activiteiten. M.J. Klippel kondigde aan bij de begro tingsbehandeling met een wijzi gingsvoorstel te komen. Ongeveer de helft van de groep deel nemers komt uit Tholen, de ande re helft uit Schouwen-Duiveland (Bruinisse), Zuid-Beveland ('s-Gra- venpolder) en Walcheren (Arnemui den). Het gebouw bestaat uit één bouw laag en krijgt een u-vorm. In de rechtervleugel komt het kinderdag centrum met twee basisgroepen. Kinderen vanaf twee jaar krijgen hier activiteiten en voorbereidend onderwijs aangeboden. Voor de klei ne kinderen is er een aparte slaap- ruimte. De linkervleugel is bestemd voor de volwassen deelnemers die hier kunnen werken. Er is een bakgroep, een tuingroep, een houtbewerkings- groep en een wasserij. Er komt ook een winkel waar de deelnemers hun zelfgemaakte producten kunnen verkopen. Het centrum krijgt ook een ruime ontmoetingshal, een be handelkamer voor de fysiothera peut en enkele kantoorruimtes. Achter het gebouw komen speel toestellen en een aantal schuurtjes voor het opzetten van een kinder boerderij. Aan de voorkant blijft ruimte over voor eventuele uitbrei ding van het complex. Is Bogert de aannemer, Delta Techniek uit Sint- Philipsland en installatiebedrijf Goes uit Goes zorgen voor het in- stallatiewerk (water en elektra). Achitectenkantoor Jorissen Simo- netti uit Maarssen voert de directie. Hoofd facilitaire zaken J.P.M. Buijk zette in een presentatie aan het be gin van de vergadering de hoofdlij nen van het inkoopbelcid nog eens op een rij. In 2003 en 2004 heeft Tholen als gevolg van de nieuwe opzet - waarbij gewerkt wordt met het inkoopbureau West-Brabant - bijna 660 mille bespaard en boven- Een verrassende ontdekking was het voor Eendrachtbodc-hoofdredacteur Wim Heijboer om tijdens een persbe zoek aan de Russische hoofdstad Moskou daar een wagen van vishan del Schot tegen te komen. Op een uit zichtpunt bij diverse stalletjes met souvenirs stond in de buurt van de universiteit (een enorm hoog gebouw uit de Stalintijd) de verkoopwagen van Schot's vishandel uit Essen. Aan de voor- en achterkant in het Neder lands de tekst visvervoer, maar de Mercedes had inmiddels een Russisch nummerbord. De vroegere eigenaar J.J. Schot uit Tholen blijkt de wagen samen met een Renault 3 4 jaar ge leden verkocht te hebben aan een Franssprekende Rus die in Brussel woonde. „Velen denken dat de auto gestolen is", zegt Schot, die eerder gebeld werd door een klant uit België en een student uit Amsterdam die de Renault in Moskou zagen. „Ze nemen de moeite niet om de wagen over te schilderen, maar we hebben die des tijds gewoon verkocht, zoals we dat meestal na 6 7 jaar doen met onze verkoopwagens waarmee we in Bei- Adviseurs van de Raad van State hadden flinke kritiek op de wijze waarop de provincie Zeeland de ver gunning verleende. Maar de Raad heeft de meeste kritiekpunten niet zwaar genoeg bevonden. Het waterschap kan nu gedurende een periode van 10 jaar bagger stor ten die afkomstig is uit de Vest in dien is bijna 1,2 miljoen euro min der aan de gemeentelijke fondsen onttrokken dan was begroot. Dit jaar moet 597 mille bespaard wor den en daarvan is inmiddels onge veer drie ton gerealiseerd, aldus Buijk. „We kunnen stellen dat we hebben voldaan aan de wens van de gemeenteraad om op de inkoop te gië staan. We hebben nog wel een hoop problemen met de papieren ge had, maar uiteindelijk is de koop toch doorgegaan. Het is wel leuk om te ho ren waar de Mercedes nu is en de foto zal ik zeker in de kantine ophangen." Een tweede verrassende ontmoeting was die met de Zeeuwse commissaris van de koningin Van Gelder, die óók een van de gasten was van de nieuwe Nederlandse ambassadeur Jan-Paul Dirkse, die met zijn vrouw Daphne Bergsma nog maar drie weken in Moskou was. Van Gelder was via de Raad van Europa door de Russische regering uitgenodigd om te adviseren over een milieuproject in het meest oostelijke deel van Europees Rusland. Eerder was hij waarnemer bij de raadsverkiezingen in Azerbeidzjan en onlangs was hij in Bakoe om te hel pen bij de oprichting van een nationa le vereniging van gemeenten. Het verkeer in de met gastarbeiders en illegalen 15 miljoen inwoners tellende stad Moskou is chaotisch. Gammele vrachtwagens (ook een koelwagen van Snoep uit Yersekc blijkt niet overgeschilderd te zijn) rijden er Tholen. Volgens het waterschap zelf zal maar gedurende drie jaar bagger worden gestort. Daarna wordt de lo catie vermoedelijk gebruikt om te experimenteren met nieuwe technie ken voor de verwerking van bagger. Priem kreeg via via te horen dat er een baggerdepot in de omgeving van zijn huis zou worden aangelegd. De bezuinigen." Hij legde uit dat de gemeente geen voorkeursbeleid toepast voor regio nale en lokale leveranciers. „Het uitgangspunt is namelijk non-dis criminatie." Wél worden volgens Buijk Thoolse leveranciers uitgeno digd om in te schrijven als ze aan de gestelde voorwaarden kunnen voldoen en een product ook kunnen leveren. Lokale leveranciers hebben door hun bekendheid en logistiek een natuurlijk voordeel, zei hij. Ver der is het zo dat de gemeente streeft naar standaardisatie van artikelen en naar vermindering van het aantal leveranciers. Dat betekent minder facturen en daardoor minder ver werkingskosten, die Buijk op 40 euro per factuur stelde. Ook legde naast splinternieuwe BWM's en Mer- cedessen. De economische groei is 7%, maar het leven voor de oudere generatie is hard. „Wat is vrijheid zonder geld?", zegt de reisleidster met enige weemoed naar de zekerhe den van het communistische tijdperk, toen iedereen een gratis flat had met 2 of 3 kamers van 50 tot 70 m2. Zeven tig procent van de Moskoviten heeft een zomerhuis (datsja) met volkstuin tje en de ouderen verblijven daar vaak drie maanden in de zomer om hun wintervoorraad groenten te ver bouwen. De jongeren genieten van de nieuwe vrijheid en de Westerse in vloeden. „Mijn dochter van 23 ver dient drie keer zoveel als mijn man die leraar is op de technische univer siteit", vertelt de reisleidster. „Mos kou is een vermoeiende stad en het zijn spannende tijden", zegt de Ne derlandse correspondent Geert Groot Koerkamp. Sinds 1992 heeft hij zijn draai er overigens wel gevonden; in middels is hij getrouwd met een Rus sische vrouw. De unieke collectie kunstschatten van de tsaren blijkt de communistische provincie was vergeten om hem daarvan in kennis te stellen. De Raad van State heeft de provincie op de vingers getikt voor dit verzuim. Priem had door de provincie fat soenlijk moeten worden ingelicht. Maar volgens de Raad van State heeft dit verder geen gevolgen. De bezwaren van Priem over te verwachten stank en vervuiling van de weg bij zijn huis worden door de Raad van State afgewezen. Er zouden voldoende voorschriften in de vergunning staan om die klachten te voorkomen, zegt de Buijk uit dat het schilderwerk dit jaar als één grote post was aanbe steed. Dan zouden kleinere Thoolse bedrijven buiten de boot kunnen vallen, maar ze kunnen altijd een samenwerking zoeken, gaf hij aan. „De Thoolse schilders die qua ca paciteit en kwaliteit in aanmerking kwamen voor dit werk, zijn uitge nodigd om in te schrijven", meldde hoofd openbare werken W.J. de Voogd van der Straaten. Hij zei ver der, dat de gemeente probeert om bedrijven te prikkelen door concur rentie aan te moedigen. „Denk er dan eens over om vijf Thoolse be drijven uit te nodigen die concurre rend zijn", reageerde W. Mol (CU). Op een vraag van PvdA'er M.A.J. van der Linde over regionale cluste revolutie ruimschoots overleefd te hebben. Alleen op het Kremlinplein al staan 12 kathedralen. Ook de prachtige metrostations maken in druk met allerlei wandschilderingen. Met de wisseling van de wacht op het Kremlinplein. een toeristische trek pleister voorzien van veel ceremo nieel, is een oude traditie in ere her steld. De verschillen zijn groot in Moskou, waar zaterdag zelfs een ten toonstelling voor miljonairs werd ge organiseerd met dure auto's en jach ten. Aan de andere kant zie je bedelaars in de metro en bij Rus- sisch-orthodoxe kerken. Bij een stop licht op een kruispunt heeft een vrouw in een rolstoel een vaste stek. Volgens de gids verdient ze 50 tot 70 dollar per dag, meer dan de intelli gentsia met goede opleidingen, maar de bedelaarster is in dienst van de maffia en moet haar inkomsten af staan in mil voor onderdak en eten. „Het leven in Moskou is spannend - er zijn altijd verrassingen, niets is ze ker - en hard. maar nooit saai", zegt de goed Nederlands sprekende reis leidster. Raad. Ook het feit dat er veel lan ger dan noodzakelijk gebruik mag worden gemaakt van de bagger- stort, is voor de Raad van State geen probleem. Wel een probleem voor de Raad is, dat de provincie meer heeft ver gund dan is aangevraagd. De ver gunning stond de verwerking van méér vervuilde bagger toe dan het waterschap wil. Maar omdat de re gel is dat nooit meer wordt ver gund dan is aangevraagd, heeft de Raad van State deze fout van de provincie zelf hersteld. ring zei Buijk dat dit met het reini gen van straatkolken is gebeurd en mogelijk ook met het inhuren van uitzendkrachten gaat plaatsvinden. Hij vertelde verder dat de inkoop van kantoorartikelen en papier door veertien gemeenten gezamenlijk gebeurt. De Thoolse leverancier van de gemeente heeft daarvoor ook ingeschreven, maar is het uit eindelijk niet geworden. Verschillende commissieleden had den er moeite mee dat door cluste ring van opdrachten kleinere bedrij ven minder of geen kans krijgen om een opdracht te verwerven. „Ter wijl die toch het recht hebben om in het Thoolse hun brood te verdie nen", aldus K.RM. Saris (VVD). En P. van Belzen (CU) informeerde of de werkgelegenheid een rol speelt bij de keuze van leveranciers. Dat blijkt niet het geval. „Het is niet de bedoeling dat de gemeente ondernemers subsidieert. En wij moeten geen gat in de begroting krijgen", zei Buijk. ABT'er J.J.P.A. Boulogne was nieuwsgierig of bij het aanbesteden van (wegen)bouw- projecten de nieuwe code van duur zaamheid een rol speelt. Met name bij Europese aanbestedingen wordt daar naar gekeken, maar duurzaam is duurder, gaf P. Springer van het inkoopbureau aan. Brevet mocht bij uitzondering in spreken, want het inkoopbeleid was geen formeel agendapunt. Hij stelde dat de eerste gedachte bij de Thoolse politiek en de ambtenaren zou moeten zijn: 'Kan het op Tho len, dan doen wc het op Tholen'. Temeer daar alom de roep klinkt dat overheid en bedrijfsleven meer moeten samenwerken. „Onze on dernemers zorgen voor lokale werkgelegenheid. Zij zorgen ook voor de leefbaarheid van onze ker nen. Zij zijn vaak de sponsor van menige vereniging uit hun kern. En zij brengen belastinggeld in het laatje van de gemeente." In de ge vallen dat er in de Thoolse situatie sprake is van onderlinge concur rentie, zou de gemeente in de ogen van TOF de inkopen binnen Tho len moeten doen. Brevet vroeg zich af of bij uitbesteden buiten Tholen naar de secundaire kosten wordt gekeken. „Auto's worden in Bergen op Zoom gekocht en ge deeltelijk onderhouden. Maar on derhoud in Bergen op Zoom kost extra tijd en energie." Hij trok een parallel met de supermarkt in Sla- venisse: die is gezond omdat de in woners begrijpen dat ze deze win kel nodig hebben en daarom graag In de nieuwe regeling kunnen Tho- lenaren die chronisch ziek of ge handicapt zijn een tegemoetko ming van 250 euro per jaar in de extra kosten krijgen die ze maken vanwege hun beperking. Jaarlijks gaat het college er 75.000 euro voor begroten. Het college ver wacht zo'n 300 aanvragen per jaar. Omdat de regeling al op 1 januari 2005 in gaat, stellen b. en w. voor om dat bedrag uit de algemene re serve te halen. Met het uitvoeren van de regeling is bijna een halve werkweek voor een ambtenaar gemoeid, hebben b. en w. berekend. Binnen de afdeling sociale zaken zijn er echter geen uren voor beschikbaar. Door de be zuiniging op de uitvoering van de wet inburgering nieuwkomers on gedaan te maken kan er alsnog 600 uur aan besteed worden. In het voorstel aan de commissiele den stelt het college dat er in 2004 en in 2005 geen geld voor is be groot. Van de gelden die in het ge meentefonds werden gestort, was niet aangegeven dat ze voor dit doel waren bestemd. Het ging in 2004 om 106.000 euro en in 2005 om 25.000 euro ze bleek bij de be handeling van het onderwerp. Een aantal fracties verbaasde zich daarover. P. van Belzen (CU) kon zich niet heugen dat de raad er van op de hoogte is gesteld dat het geld in 2004 niet voor deze groep is ge bruikt. Volgens J.J. van 't Hof (ABT) is het niet zo belangrijk of het geld van de rijksoverheid 'een stempel' krijgt. Volgens hem ligt de verant woordelijkheid voor dat geld bij sociale zaken. Die moet dan uitma ken waar het voor gebruikt wordt, zo redeneerde hij. Volgens Van 't Hof heeft het college een 'verkeer de insteek' gekozen. „Als maat schappij hebben we de plicht om voor deze mensen te zorgen. Het gaat om 250 euro per situatie. Dat is een groot bedrag. In onze begro ting moet daar ruimte voor zijn." K.B.M. Saris (VVD) stelde dat er twee jaar geen actie is ondernomen en dat het college nu de 'boel wil repareren.' „Daar zijn we het wel mee eens, maar het is toch een vreemde situatie." Hij wilde uitleg van de wethouder daarover. Vol gens J. van den Donker (D66) had de regeling al in 2004 uitgevoerd moeten worden. En P. van Belzen (CU) vroeg zich af of de raad in 2004 wel op de hoogte is gesteld van het feit dat het geld niet voor deze groep is gebruikt. Hij had ge zocht in de kadernota en in de be grotingen, maar niet gevonden. „We weten niets dat dit geld is bin nen gekomen." M.J.Klippel (SGP) stond positief tegenover de regeling. Hij vond het een paar euro meer voor hun bood schappen betalen. Het inkoopbe leid kan volgens Brevet ook bijdra gen aan het voor Tholen behouden van bedrijven die met veel inspan ning naar hier zijn gehaald. Hij vroeg zich hardop af of Thoolse ondernemers wel voldoende infor matie en tijd krijgen wanneer ze voor een opdracht worden inge schakeld. De TOF-voorzitter haal de de vorig jaar voor 20 mille aan geschafte snelle reddingsboot erbij. Daarvoor was ook bij twee Thoolse bedrijven offerte ge vraagd. Eén ondernemer had de nodige kritiek op de kwaliteit van het gevraagde product. „Hij gaf suggesties voor verbetering. En toen kwam er een hernieuwde in schrijving volgens die gedachten, de ondernemers moesten binnen drie tot vier dagen beslissen en uit eindelijk mocht een bedrijf uit het noorden de boot leveren." Maar volgens burgemeester W. Nuis is die voorstelling van zaken niet de juiste. Hij vond dat TOF beter pro actief had kunnen handelen, toen de nota inkoopbeleid in de maak was. En hij wees erop dat de ge meenteraad het beleid op deze ma nier had vastgesteld. Opmerkingen over het beter infor meren van het bedrijfsleven óver het inkoopbeleid pareerde de bur gemeester. Hij wees erop dat de nota op de website van de ge meente staat en dus te raadplegen valt. En van ondernemers mag je volgens Nuis verwachten dat ze zélf duidelijkheid komen vragen als dat nodig is. Brevet vond een betere communicatie hard nodig, ook ABT en VVD wezen daar nog eens op. Ingaande op de kwalifica tie 'zakelijk en hard' van het Thoolse inkoopbeleid, zei Nuis dat de aanpak inderdaad anders is dan voorheen. „Ik heb begrip voor hoe de ondernemers het ervaren, maar ik geef geen waardeoor deel." M.J. Klippel (SGP) constateerde dat b. en w. de nota inkoopbeleid goed uitvoeren. CU en ABT gaven aan dat de keuze van de gemeente raad was om als gemeente geld te verdienen. En volgens M.A.J. van der Linde (PvdA) zou het vreemd zijn als iedere gemeente alle inko pen binnen de eigen grenzen zou doen. „Dan valt alles volledig stil." Volgens D66 is er sprake van een moeilijk op te lossen span ningsveld, maar heeft Tholen het geld dat het nieuwe inkoopbeleid oplevert, hard nodig. ook een bijbelse opdracht, zei hij, maar wees erop dat het moeilijk in te schatten is hoeveel aanvragen er in de toekomst komen. Hij vroeg zich dan ook af wat er gebeurt als blijkt dat er in 2007 meer geld no dig is. Klippel vond het beter geen bedrag vast te stellen, maar daar kwam J. van den Donker (D66) te gen in het geweer. „Als je dat niet doet, dan wordt deze regeling zeker het kind van de rekening als er el ders geld tekort is." Wethouder M.A.E. Velthuis lichtte toe dat pas aan het eind van 2004 bekend was dat het rijk iets voor deze groep wilde doen. „Wat wis ten we niet goed, het rijk ook niet. Vanwege die onduidelijkheid heb ben we gewacht om te regeling in te voeren. Het was ook geen geoor merkt geld. Er is 25.000 euro per jaar voor beschikbaar. We zijn uit gegaan van 300 aanvragen per jaar voor mensen die tien procent bo ven de bijstandnorm zitten. Niet voor twintig procent, want dan zouden we veel meer aanvragen krijgen. We hebben nu nog eens 50.000 euro extra gereserveerd. Dat is een belangrijk gebaar. We hebben voor het maximale bedrag gekozen." Velthuis gaf toe dat in 2004 de raad niet schriftelijk op de hoogte was gesteld, maar dat het wel een keer in een commissie kan zijn ge noemd. Van 't Hof vond het niet nodig om veel aandacht te besteden aan de uren die een ambtenaar aan de uit voering van de regeling moet be steden. Hij vond dat een verkeerde intentie. Volgens hem gaat het er om dat de mensen die recht op de bijdrage hebben het geld krijgen. „Het mag geen sluitstuk van de begroting worden." Velthuis bestreed de opvatting van Van 't Hof dat het college zich niet sterk zou maken voor de rege ling. „En de uitvoering kost ook gewoon veel tijd. Daar kun je niet op bezuinigen, maar ABT wil juist dat we wél bezuinigen op perso neel." Volgens Van 't Hof hoort de dis cussie over het bezuinigen op per soneel thuis in het kerntakendebat, maar Klippel gaf vuur aan de re actie van Velthuis: „ABT wilde 25 procent van de ambtenaren naar huis sturen. Zo. Pang." Klippel had ook nog wel een punt je van kritiek. De regeling vond hij te mager opgesteld. Hij vond het meer een notitie dan een regeling, maar Jack van Akkeren van de cliëntenraad zei vanaf de tribune dat het voor de betrokkenen duide lijk genoeg was. PROFILE DE FIETSSPECIALIST introduceert de Fietsen met elektronische trapbekrachtiging Kom gratis proefrijden op zaterdag 8 oktober tijdens Opstapdag bij Peter Terlouw Met de introductie van de Easy Glider introduceert Terlouw een compleet nieuwe manier van fietsen. Want de Easy Glider is uitserust met elektronische trapbekrachtiging, die op een slimme manier ondersteuning geeft tijdens het fiet sen. Waardoor je ook bij tegenwind of heuvel op geniet van lekker licht fietsen. Wie kennis wil maken met de Gazelle Easy Glider, kan terecht bij Gazelle Dealer Peter Teflouw in de Bebouwdendam in Tholen. Want op 8 oktober aanstaande tussen 11.00 en 16.00 uur staat er een promotieteam van Gazelle klaar om geïnteresseerde consumenten op weg te helpen. Tijdens een proefrit kan een ieder zich zelf overtuigen van het gemak van de elektronische trapbe krachtiging. Voor iedereen die een proefrit komt maken ligt bovendien een leu ke attentie klaar. Kortom: voldoende redenen om even langs te komen. Fluitend tegen de wind in De Gazelle Easy Glider is uitgerust met een gelijkstroommotor die reageert op de kracht waarmee de pedalen worden rondgedraaid. Bij druk op de pedalen voegt de motor zoveel energie toe dat de trapkracht wordt verdubbeld of 2,3 maal ver groot wordt afhankelijk van de gekozen stand. Boven de 16 kilometer per uur neemt de ondersteuning af, totdat deze bij 25 kilometer per uur nul is. Kortom, de Gazelle Easy Glider vergroot de trapkracht alleen als het echt nodig is! Waar door ook fietsen met tegenwind, heuvel opwaarts, met een kind achterop, of met een zware boodschappentas, puur plezier is. Ervaar het zelf en maak een proefrit! Tot ziens op de Opstapdag. Je bent van harte uitgenodigd om zelf te ervaren hoe je voortaan fluitend tegen de wind in fietst! U kunt natuurlijk ook nu al binnenstappen in de winkel, want de nieuwe collectie 2006 is binnen! Advertentie I.M. Het waterschap Zeeuwse Eilanden mag een baggerdepot vestigen aan de Vrouwendijk in Tholen. Dat heeft de Raad van State gisteren beslist. De vergunning hiervoor werd begin dit jaar door de provincie Zeeland verleend. Tot ongenoegen van omwonende J. Priem, die vreest voor stankoverlast en vervuiling van de weg langs zijn huis. A. Bogert uit Tholen bouwt dagactiviteitencentrum Voor een snelle motorboot voor de brandweer maakten twee Thoolse bedrijven een offerte, maar de opdracht ging naar buiten de gemeente. YllIiLmiG 75 mille ouderen, chronisch zieken en gehandicapten Met terugwerkende kracht gaat het college van burgemeester en wet houders een bijstandsregeling voor ouderen, chronisch zieken en ge handicapten invoeren. Vanaf 2005 is er 75.000 euro beschikbaar voor deze groep. In 2004 ontving de gemeente ook geld, maar dat is niet hier voor gebruikt. De raad is daar toen niet schriftelijk van op de hoogte gesteld. Dat bleek in de commissie samenleving. :rt>m siETtiw pmnaa mnnud m m 150 sehoöek

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 12