Bezoekers zien de schuiven van de Krammersluizen open gaan Van vijf naar acht operatiekamers in Bergs ziekenhuis Lievensberg I Pullover Plaatselijk jezelf blijven stelt eigenlijk niets voor Driehonderd muzikanten bij OVM in Vossemeer Oerlemans P_ OerlemansU Aantal bezoekers Rijkswaterstaat van 500 is minder dan verwacht Luchtverversingssysteem moet infectiekans minimaliseren Bintje 13 cent Bouman in tv-programma STATE OF ART Pullover Oxford shirt Donderdag 22 september 2005 „Oehoe, kiekeboe," roept de kleine Maurice Eggebeen uit Sint-Annaland. Het klinkt zaterdag hol in 'het hart' van het sluizencomplex van de Krammersluizen in de Philipsdam. De gang naast de kolk is lang. Hier gaan de wandschuiven open om het zoete water in de 280 meter lange kolk te laten stromen om de waterstand voor de schepen op de juiste hoogte te brengen en het zoute wa ter te verhinderen in het Zoommeer te stromen. EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Weggepompt Slechte zomer Voorlichting gezonde voeding in supermarkt Vijf operatiekamers (OK) heeft ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom en dat worden er acht. Zes daarvan zijn inmiddels gereed, in een nieuwe vleugel van het zie kenhuis. Ze zijn vrijdag geopend door burgemeester J.M.M. Polman. Bijzonder aan de hypermoderne kamers is de luchtbehandeling. Wachttijd korter Functiekamers Zestiende lustrum met streetparade en festival Rond de 300 muzikanten van negen korpsen marcheren zaterdagmiddag door Oud-Vossemeer. Muziekvereni ging OVM viert het tachtigjarig bestaan met een 'street parade' en een festival. De Thoolse zusterverenigingen werken mee en het showkorps Wilhelmus uit Sliedrecht besluit het muziekfestijn met een show die in het teken staat van piraten. Piraten Oefenruimte HERFST 2005 Oerlemans c QerlemansO Herfstactie voor 59,95 SETPRIJS 99,95 Rijkswaterstaat houdt open huis. Ruim 500 bezoekers komen er naar de Philipsdam om zich rond te la ten leiden. Dat zijn er veel minder dan Rijkswaterstaat had verwacht. Bij dc Volkeraksluizen was het met ruim 2000 bezoekers aanmerkelijk drukker. Dit is een van dc weinige keren dat bezoekers de gelegenheid krijgen af te dalen in de Krammersluizen. Naar een van de galerijen waar 57 regelbare schuiven de zoet-zout- schciding verzorgen. Er zijn vier van zulke wanden voor de duw- vaartsluizcn, 228 in totaal. De be zoekers hebben geluk. De schuiven gaan open. Ze worden door dikke kettingen opgetrokken. Je zou de schakels kunnen aanraken, maar rondleider Leo Beije (hij werkt op de stormvloedkering) heeft ge vraagd overal af te blijven en voor al op het looppad te blijven. Wie last heeft van claustrofobie moet hier niet zijn. Grijs is het beton, het beton is grijs. Meters lang. Inder tijd bij de bouw (tussen 1979 en 1987) gebruikte Rijkswaterstaat voor het eerst zoveel beton in één keer. Het groene Zoommeerwater kolkt de immense betonnen bak in. Het ruikt weeïg in de lange smalle ko ker. Dc algen hebben zich ook hier gevestigd in het stilstaande water en zijn deel gaan uitmaken van het systeem. De bezoekers hebben al eerder ge luk gehad. Voordat ze in de galerij komen, zijn ze er getuige van dat de roldeur van de sluis wordt geo pend. In de aandrijfruimte staan de bezoekers bij een enorme haspel waar een staaldraad over loopt. Ook die zou je zo kunnen aanra ken. De lier om de 370.000 kilo wegende stalen roldeur van zijn plaats te halen wordt door een elek tromotor aangedreven. De deur is 27 meter lang, elf meter hoog en vier meter breed. Dc haspel begint te draaien, de dikke staaldraad wordt opgewonden en de deur komt de bezoekers met een licht grommend geluid tegemoet gerold. Ze worden stil van dit staaltje tech niek en werktuigbouwkunde. Op het Krammersluizcncomplex staat een bok met nog zo'n gevaarte, een reservedeur van dezelfde om vang en gewicht. Een jongen van 13 jaar uit het Bel gische Turnhout wil later ingenieur worden. Hij stelt Beije steeds vra gen over het vermogen van moto ren en de werking van het systeem. Als de roldeur open is, kunnen de schepen het Zoommeer opvaren. Er zijn twee grote kolken voor de binnenvaart en twee voor de ple- ziervaart. De kolken voor dc duw- vaart hebben ieder een roldeur, de jachtsluizcn beschikken over schar- nierdeuren. Jaarlijks worden hier tussen de 45.000 en 50.000 binnen vaartschepen geschut, hetzelfde geldt voor de zeiljachten en motor boten. Het is een van de drukste vaarroutes van Nederland. Vorig jaar gingen er 44.498 binnenvaart schepen en 247 zeeschepen door de sluizen, en 48.503 pleziervaartui gen door de jachtsluizcn. Beije legt uit dat het bij het schei den van het zoute en zoete water belangrijk is om te onthouden dat zout water zwaarder is dan zoet. Als een schip vanuit het Slaak de sluis invaart om naar het Zoom meer te gaan, dan is het water zout. Om het zoet te maken, wordt er zoet water via de schuifwanden in de kolk gelaten terwijl het zoute water via de geperforeerde vloer in een riool weggepompt wordt naar een spaarbekken. Het zoute water wordt vervangen door het zoete dat van bovenaf wordt binnengelaten. Net zoveel als nodig is om op het niveau van het Zoommeer te ko men. Afhankelijk van de waterstand, de schepen en hun belading duurt het 15 tot 20 minuten voordat een schip geschut is. Als het zoete en zoute water niet gescheiden zou worden, dan zou er veel zout in het zoete Zoommeer terecht komen. Ook hier spreken weer de getallen. Een kolk van 280 meter lengte, 24 meter breed en zes meter diep be vat 40.000 kubieke meter water. Eén kubieke meter water bevat 24 kilo zout. Puur keukenzout. Per schutting zou dat 24 maal 40.000 m3 betekenen, bijna één miljoen ki lo zout ofwel zo'n 35 vrachtwa gens vol. Met 13.000 schuttingen Bezoekers nemen een kijkje in de galerij van de Krammersluizen, het gezin Eggebeen uit Sint-Annaland met hun drie jonge kinderen Maurice, Manuela en Benjamin. per jaar zou dat op 13 miljoen ton zout uitkomen. Rijkswaterstaat heeft het allemaal berekend. Bij de bouw van de sluizen is er re kening gehouden met een derde sluis. Die zou tussen de beide kol ken aangebracht kunnen worden. Ook alle andere gebouwen zijn daarvoor uitgerust. De brug is er met 650 meter voor klaar. Maar concrete plannen zijn daar niet voor. Wat Rijkswaterstaat meer zorgen baart, is de blauwalg. Die oogt groen, maar als de alg afsterft wordt hij blauw en giftig en kan gevaar opleveren voor de volksge zondheid. De blauwalg onttrekt zuurstof aan het water waardoor er vissen sterven. Bovendien stinkt het goedje dat zich vooral in stil staand water ophoudt. In een van de gebouwen wordt aandacht be steed aan het probleem. Er worden mogelijke oplossingen genoemd, maar een keus is nog niet gemaakt. Dat wordt eind volgend jaar pas verwacht. Dc bezoekers aan de sluizen komen uit de directe omgeving, maar ook uit Rotterdam en Delfshaven. Onder dc belangstellenden zijn ook veel pleziervaarders. Nu kunnen ze met eigen ogen zien hoe ze bediend wor den als ze zelf met hun bootje liggen te wachten in de sluis. Dc sluiswachters in het bedienings gebouw beschikken over beeld schermen waarop te zien is wat er in de sluis gebeurt. De binnenvaart schepen die hier van oost naar west en van west naar oost geschut wor den varen voornamelijk tussen Rot terdam en Terneuzen/Gent/Frank- rijk, tussen Rotterdam en Vlissingen. De sluiswachters be schikken ook over een computer waarop alle gegevens van de sche pen zijn af te lezen. De naam van het schip, het nummer, lengte, breedte, diepgang, belading, plaats van herkomst en van bestemming en hel aantal personen dat zich aan boord bevindt. Allemaal aangele verd via het informatievolgsysteem. Sluiswachter Wim Verwijs vertelt dat er dit jaar wat minder jachten zijn geschut. Hij wijl het aan de slechte zomer en de recessie. Wat ook opvalt is dat de binnenvaart schepen steeds groter worden. „Toen we hier begonnen in 1987, 1988 voeren er nog veel spitsen van 39 meter bij 5,10 meter. Nu varen er meer grotere schepen van 135 meter bij 11,45 meter. Kijk, daar gaat er centje." Een schip beladen met bestelauto's. Verwijs weet pre cies hoeveel er op staan: 450. Hierbij wil ik reageren op M. Prak over 'Uitlatingen Maartenskerk stro ken niet met de werkelijkheid.' Inder daad is nog voor de stichting van de Protestantse Kerk in Nederland (PKN) gezegd dat plaatselijke ge meenten hun eigen wijze van viering mochten voortzetten. Op de aloude wijze met de Statenvertaling, de psalmberijming van 1773 en de drie bekende belijdenisgeschriften. Plaat selijk zou zogenaamd alles bij het ou de blijven, maar niet meer de kerkor de van 1951 en niet meer de aloude naam Nederlandse Hervormde Kerk als planting Gods vanaf de Reforma tie. Wel plaatselijk hervormd onder de vlag van dc PKN, wat tevens inhoudt dat men instemt met de plurale kerk en dito kerkorde. Plaatselijk jezelf blijven als zogenaamde Gereformeer de Bondseilandjes stelt eigenlijk niets voor, ook niet als men bezwaard de PKN ingaat. Al jaren voor de dwaze fusie van 1 mei 2004 is gewaarschuwd voor een scheuring. Het toch willens en wetens doorzetten heeft geleid tot oprichting van de Hersteld Hervormde Kerk. Verder dan een federatie - plaatselijk waar dat kan - had men nooit moeten gaan. De toegevoegde belijdenisge schriften waren voor velen niet te ver teren. Dit gaat een grote stap te ver. Een aantal gemeenten wil zijn leden zuiver bij Gods Woord en de drie for mulieren van enigheid houden. Daar in past geen voor-elk-wat-wils ker korde van de plurale kerk, die nog allesbehalve gereformeerd is te noe men. Dc gemeenten die zich hebben aangesloten bij de HHK willen extra of exclusief gereformeerd blijven. En dat kan niet onder de vlag van de PKN. want daar is alles geoorloofd. Gemeenten die bezwaard de PKN zijn ingegaan, zullen dat gaan erva ren. Men kan niet zeggen: het is de landelijke kerk en dc kerkelijke over heid moeten we gehoorzamen. Be zwaard meegaan in de PKN is eigen lijk een vorm van struisvogelpolitiek. Van de 2,5 miljoen PKN-leden is maar 25 tot 30% trouw kerkelijk mee levend. En 700 tot 800.000 leden zijn helemaal niet voor de fusiekerk. Men had alle betrokken leden hun stand punt moeten vragen en niet de rand- kerkelijken, waarvan velen niet eens weten wat PKN betekent. Dan was de fusie er nooit gekomen. De verdeeld heid op zoveel plaatsen komt door de PKN en niet door de HHK. want die moest die keuze wel maken. Meerdere gemeenten, waaronder Sint-Maartensdijk, hebben al jaren een stichting vermogensbeheer. Kerk en pastorie zijn daarin vastgelegd. Het is nog nooit echt duidelijk geworden of wat wel mocht. Deze gemeenten, waar de kerkvoogdij niet aangepast is (per 1 januari 1996 verplicht), konden geen predikant beroepen. De PKN ziet alles vanuit het juridische vlak: van enige pastorale bewogenheid is geen sprake. Sint-Maartensdijk was 5,5 jaar vacant. Bij de overgang naar de HHK mocht de Maartenskerk di rect een predikant beroepen en ds. J. Joppe mocht het eerste beroep aanne men. Leden die bij de PKN willen ho ren, kunnen dat kenbaar maken. Terecht zegt de kerkenraad: niet re ageren, want de PKN wil een breuk forceren. Ga je niet goedschiks mee, dan kwaadschiks. Wat de gebouwen betreft: elke rechter kan weinig meer doen dan de PKN als juridisch eigenaar aanmerken. Heeft men echter het hervormd nota rieel kerkrecht wel goed bekeken? Kerkenraden van Hervormde Ge meenten waren immers volledig au tonoom om beslissingen te nemen. De huidige rechtspraak is zo krom als een hoepel in dit land; voorbeelden genoeg. Bij velen in Sint-Maartens dijk wil het er niet in, dat bezittingen waarvoor jaren is geofferd, aan de PKN toevallen. Is dat een moderne vorm van diefstal? M. Prak vraag ik: wat is uw werke lijkheid? Ik ben het met u eens, dat we moeten vragen: Hcere, wat wilt Gij dat we doen zullen. In biddend op zien, in alle zwakheid, met al onze te kortkomingen. Dc PKN redeneert: God moet maar goed vinden wat wij doen, ook al gaat dat ten koste van de mensen. In alle hoogmoed en arro gantie gaat de PKN te werk; ik krijg er een vieze smaak van in de mond. Mijn bede is dat dc Hcere God predi kant, kerkenraad en leden van de Hersteld Hervormde Gemeente Sint- Maartensdijk mag bewaren bij Zijn eeuwig blijvend Woord en getuige nis. C. Kwaak, Bergen op Zoom, oud-inwoner Sint-Maartensdijk. Diëtisten van zorginstelling Allévo geven binnenkort in Tholen gratis voorlichting over gezonde voeding. Ze doen dat in de supermarkt. Op donderdag 29 september tussen half twee en drie uur bij Albert Heijn en op dinsdag 11 oktober tussen half zeven en acht uur bij Cl000. Er zal het een en ander verteld wor den over dc 'schijf van vijf', het le zen van etiketten en voedings- claims. Er zijn tegenwoordig zoveel producten op de markt, dat het niet meevalt om een verantwoorde keu ze te maken. En zijn al die voe dingsmiddelen wel zo mager of light als de fabrikanten beweren? Na de algemene voorlichting volgt een rondleiding langs de schappen. Op die manier krijgen de deelne mers niet alleen meer inzicht in hun eetgewoonten, maar doen ook veel productkennis op. Belangstellenden kunnen zich aan melden bij Allévo, tel. 0113- 249111. Boren, tangen en prothesen liggen rond de operatietafel. Onder de belangstellenden onder meer het echtpaar Nuis - de Thoolse burgemeester is lid van de raad van toezicht van Lievensberg - en oud-lid mevr. Van Gorsel -de Oude uit Oud-Vossmeer. Op 10 oktober zullen de eerste operaties uitgevoerd worden in de nieuwe OK's, die op de eerste ver dieping zijn gebouwd. Tot die lijd wordt alle apparatuur uitvoerig getest, want die moet tiptop in or de zijn. Maar Lievensberg ver nieuwt verder. Op 1 november be gint de verbouwing van het oude OK-complex. Twee van de vijf operatiekamers worden gehand haafd, de overige drie omgebouwd tot steriele berging. Verder worden de ontvangstruimte voor patiënten en de verkoeverkamer verruimd. Tenslotte wordt de centrale sterili satieafdeling - waar gebruikt OK- materiaal wordt gewassen, gesteri liseerd en opnieuw verpakt - opgeknapt en praktischer inge deeld. Dc luchtbehandeling wordt verbe terd, dubbele beglazing en pla fonds vernieuwd, wanden en vloe ren opnieuw afgewerkt. Ook worden drie nieuwe sterilisatoren geplaatst. Op de begane grond worden de aangrenzende polikli niek anesthesiologie, de pre-opc- ratieve screening en de pijnpoli- kliniek eveneens verbouwd. Voor de patiënten van het Bergse ziekenhuis - waaronder de Thole- naren - betekent de uitbreiding een toename van dc capaciteit wat tot een afname van de wacht tijd zal leiden. Hadden de vijf ou de operatiekamers verschillende functies, de nieuwe zijn elk voor alle soorten operaties te gebrui ken. Ook zal de doorlooptijd voor de patiënt verbeteren: opstoppin gen in de ontvangst, inleiding of recovery door ruimtegebrek moe ten tot het verleden behoren. Bijzonder is de luchtbehandeling. Lievensberg is het eerste zieken huis in ons land waar deze volle dig is uitgerust volgens de aller laatste maatstaven. Het OK-com plex voldoet daarmee aan de nieuwste overheidsnormen. Dc lucht wordt 68 keer per uur ver verst, waardoor bacteriën niet de kans krijgen om in het steriele ge bied te komen. Dc verversing ge beurt via het plafond (plenum) en het unieke is dat die kiemvrijc lucht verschillende temperaturen heeft. In het hart van het plenum - boven de patiënt met de operatie- wond - is dc lucht 18 graden. In de zones eromheen, waar zich de medewerkers bevinden, ligt dc temperatuur iets hoger (19,5 gra den). Zodoende ontstaat een druk verschil waardoor vuiltjes in dc lucht naar de buitenkant gaan. Bo ven de - in alle standen te buigen - operatietafels zijn de nieuwste verstelbare lampen aangebracht, met halogeen- en led-techniek (light emitting diode). De kamers hebben bovendien allemaal dag licht en zijn met prefab wanden gemaakt. In die wanden zijn voor zieningen geïntegreerd, zoals een centraal schakel- en bedieningspa neel en OK-managementpaneel. Daardoor beschikt men tijdens een operatie over actuele informatie over de toestand van de patiënt met zijn historie, over het OK-pro- gramma en over de status van het OK-programma. Voor de medewerkers is het een verbetering dat de operatiekamers ruimer zijn dan de oude (ongeveer veertig vierkante meter). De laat ste jaren is de hoeveelheid me- disch-tcchnischc apparatuur na melijk flink toegenomen. Met uitbreiding van het aantal operatiekamers kijkt Lievensberg ook naar de toekomst. De regio vergrijst, waardoor het aantal ope raties zal locnemen. Tegelijkertijd zorgen dc nieuwste technische ontwikkelingen ervoor dat opna mes korter kunnen zijn en dat meer dagbehandelingen toegepast kunnen worden. Zodoende blijft de beddencapaciteit toereikend. Op dc begane grond van de nieuw gebouwde vleugel komen de nieu we poliklinieken longgeneeskunde en cardiologie. En de cardiologi sche funcliekamers: fietskamer, echokamer en twee ecg-kamers (elektrocardiografie). Deze zullen in oktober in gebruik genomen kunnen worden. Geen taptoe dit jaar bij Oud-Vosse- meers Muziekvereniging, maar het festival is wel met een taptoesausje overgoten, zegt secretaris en tam- boer-maïtre Hans Vroegop. Op het plein vóór de Vossenkuil treden van af kwart voor vier de muziekkorp sen voor het voetlicht. Eerst speelt OVM samen met de zustervereni gingen Accelerando, Euterpe en Concordia Sint-Philipsland (Con cordia Tholen moet verstek laten gaan wegens een optreden in dc Ef- teling). Uitgevoerd worden de num mers Juniora, Symplicita en Drum- bo. Daarna is het de beurt aan de jubilerende vereniging. Als die compleet is, treden 104 muzikanten, tamboers en majorettes aan. De 25 tamboers van OVM voeren de num mers uit die ze op 5 november ook spelen op het concours in Zierikzee. De majorettepclotons verzorgen een optreden op mechanische muziek. Na OVM is het de beurt aan New Adventure uit Terneuzen, dat nog maar vier jaar bestaat. Het brengt een show met muziek uit de jaren '60, '70 en '80 van de vorige eeuw, waarbij het accent ligt op discomu- ziek. Aansluitend staan 75 tamboers aangetreden op de Raadhuisstraat. Dit massed-tamboerkorps van Apol lo (Brouwershaven), Odiles Rapid (Bergen op Zoom), Sint Cecilia (Halsteren), Concordia en OVM voert twee nummers uit: To the roots en Bongo exotic. Rond half zes sluit Wilhelmus uit Sliedrecht de muzikale middag af. De leden van dit showkorps zijn allemaal ge stoken in piratenpak, want het the ma van hun show is 'Pirates'. Onder andere wordt muziek gebracht uit de film 'Pirates of the Caribbean'. „Een spectaculaire finaleshow", be looft Hans Vroegop. De lustrumviering begint met een rondgang van negen muziekkorpsen door het dorp. Ze vertrekken vanaf het parkeerterrein bij het sportpark, met tussenpozen van vijf minuten vanaf half drie. Deelnemers zijn: OVM, Concordia, Accelerando, Eu terpe, Apollo, Odilcs Rapid, Sint Cecilia, New Adventure en Wilhel mus. De route die wordt afgelegd, is als volgt: Schoolstraat, Burg. Ver- sluijsstraat. Molenstraat, M. Lind- houtstraat, Pr. Mauritsstraat, Weel- hoekstraat, Marehoekstraat. Dr. Renesstraat, Secr. Rijstenbilstraal, Pr. Mauritsstraat, Pr. W. Alexander- straat, Dr. Renesstraat, C. Franken- straat. Hofstraat, John F. Kennedy- straat, M.L. Kingstraal, Doornick- straat, Botlandstraat, Damasstraal, Ph. Van Dorpstraat, W. van Beieren- straat. Dorpsweg. Vierwindenstraat. Ring en Raadhuisstraat. De tachtigjarige is een bloeiende ver eniging. Ze telt 125 leden, waarvan tien tot vijftien leerling zijn. „Die zijn in opleiding als blazers", aldus Hans Vroegop. Hij meldt een fikse wacht lijst bij dc majoretten. Bij de tam boers is die nagenoeg verdwenen, zo dat kandidaten welkom zijn. „Bij de fanfare is er geen wachtlijst. Daar kunnen we nieuwe leden gebruiken." De groei stelt OVM wél voor proble men. Het clubgebouw Odéon aan de Veerstraat voldoet al een aantal jaren niet meer. Vooruitzichten op een nieuwe oefenruimte zijn er niet. Sinds duidelijk werd dat OVM geen plaatsje krijgt in het dorpshuis nieu we stijl, ligt de zaak stil. „Het ruimte gebrek wordt alleen maar groter. De majoretten zijn inmiddels uitgeweken naar de gymzaal. Maar ook voor de zaterdagse repetitie van de fanfare wordt het erg krap." OVM heeft dit jaar nog twee activi teiten op het programma staan: de in tocht van Sinterklaas en hel kerstcon cert. Voor dat laatste is overigens nog geen plek gevonden, nu het dorpshuis wegens de verbouwing niet beschik baar is. De prachtige nazomer biedt ideale rooiomstandigheden voor de late aardappelrassen zoals Bintje. De berichten over een dreigend tekort aan bonken voor de productie van patates-frites worden op de vei ling Sint-Annaland niet bevestigd. Vorige week werd immers nog 14 cent voor een kilo Bintjes betaald en dinsdag was dat een cent min der. Bij schaarste zou je juist ho gere prijzen verwachten, dus is dat bericht een zeepbel? Zijn er aard appelen genoeg? De aanvoer op dc veiling Sint-An naland is gedaald tot minder dan 50 ton. De Bildtslar is gewild met een maximumprijs van 18 euro cent per kilo. Dinsdag 20 september: Doré 15, Frieslander II. Nicola 13, Bintje 13. Bildtstar 17-18, bonken 26, kriel 16, aanvoer 49 ton. Woonboulevard Poortvliet van Bou- man-Potter komt zaterdagavond 24 september op de televisie in het pro gramma Klussen en wonen van RTL. Via Tjeerd de Bruin jr., oud inwoner van Sint-Annaland en Sint- Maartensdijk en nu woonachtig in Alphen aan den Rijn, kwamen de programmamakers in Poortvliet te recht. De Bruin had zich aangemeld bij RTL voor de inrichting van een studio van 36 m2. Tijdens zijn va kantie wordt de woning ingericht door een styliste. Verkoopster Nat halie Verlaar uit Tholen leidde sty liste Nienkc en presentatrice Fa- bienne de Vries rond op de afdeling moderne meubelen, waar aan de hand van een sfeerbord een keuze werd gemaakt voor een zithoek. Ook werd nog gekeken op de ver lichtingsafdeling. Er kwam verder nog een bedovertrek bij en wat ac cessoires. Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat werd er vorige week vrijdag gefilmd voor vijf minuten televisie-uitzending. Ook het afleve ren van de zithoek door Piet van Gorsel uit Poortvliet en Hans Ver- braeken uit Tholen werd gefilmd in Alphen aan den Rijn. 100% katoen 100% Virgin wool van 69,95 69,95 lange mouw 59,95 Kaaistraat 4, 4651 BN Steenbergen 0167 - 563 430 volop parkeermogelijkheden Openingstijden winkel: Maandag 13.00 -17.30 uur; Vrijdag 9.00 - 20.30 uur; Dinsdag t/m donderdag 9.00 - 17.30 uur; Zaterdag 9.00 - 17.00 uur Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 9