Door de Geest leer je Hem echt kennen Meekrap telen en oogsten is nog vooral een kwestie van pionieren Ds. Versluis met open armen ontvangen in Sint-Annaland Beste uit bedrijf halen voor samenleving Verburgh PvdA wil Setallanders in één kerkgebouw Nieuwe spirit Uitwisseling van VZOS in koorkerk Liturgie Wortels rooien bij G.J. Hoek in Noordpolder in Sint-Maartensdijk Hervormde Gemeente bereidt predikant gastvrij welkom Donderdag 22 september 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 'Dit is de dag!' Ouderling W.P. Goedegebuure haalde dit vrolijk kinderlied aan om de vreugde van de kerkenraad en de gemeente tot uitdrukking te brengen bij de intrede van ds. E. Versluis. „Voor Sint-Annaland is dit een zeer bijzondere dag na zoveel dagen van zorg en bezorgdheid die ons soms van het heilspoor afbrachten. Vanmiddag beleven we de wondere wegen van God, maar doorgron den kunnen we het niet." Broederschap Vlek Jonge mensen Bose 3-2-1 GS digitaal home entertainment systeem Levendige boodschap van verzoening In eenvoudige bewoordingen, maar met passie het evan gelie brengen. Dat is waar het ds. E. Versluis om gaat, zo maakte hij zondagmiddag duidelijk in zijn intredepreek naar aanleiding van 1 Korinthe 2:12 en 13. Hoogmoedig Levendige getuige De teelt van meekrap op Tholen is nieuw. Ook het oog sten van de wortels van dit gewas is nieuw. Bij akkerbou wer G.J. Hoek in de Noordpolder in Sint-Maartensdijk zijn de eerste wortels geoogst en afgevoerd. Het gaat met horten en stoten. Bed voor bed. Elke keer wordt de om gebouwde aardappelrooier stilgezet om te zien hoe het rooiproces verloopt. „Voor de teler, maar ook voor het loonbedrijf is het pionieren," zegt Hoek. Poeder Verdubbeld Ook burgemeester W. Nuis sprak over 'een vreugdevol moment.' „In het recente verleden zijn er in Sint- Annaland wonden geslagen en daar om temeer zijn we verheugd dat er nu weer een eigen predikant aan het werk kan." Ds. P. Vernooij uit Tholen, die sprak namens de hervormde classis Zie- rikzee en de bij de Kerkbode aange sloten gemeenten, zei 'zeer ver heugd te zijn na alles wat de Hervormde Gemeente Sint-Anna land heeft meegemaakt.' Ds. Versluis zelf had ook wel ge merkt dat hij meer dan welkom was. „Mijn vrouw en ik zijn overladen met bloemen, planten, kaarten, fruit, groenten en zelfs een verrassend ontbijt. We hoefden onze boterham men niet te smeren. Hartverwar mend! Deze begroeting hadden we niet durven hopen. Ook de pastorie ziet er prachtig uit. Wc hebben niets te klagen." De intrededienst zondagmiddag werd bijgewoond door vele gasten: familieleden, vrienden en kennis sen uit o.a. Molenaarsgraaf waar ds. Versluis tot voor kort werkte, en ve le afgevaardigden van zusterkerken en instellingen. De predikant zei de afvaardiging van de Gereformeerde Kerk Tholen (o.a. met ds. P. Broere) zeer op prijs te stellen. Hij noemde verder enkele afgevaardigden van de kerkvoogdij van de Hersteld Her vormde Gemeente Sint-Annaland (de kerkvoogden J.P. van Dijke en E.W. van Vossen). „Het is heel erg te waarderen dat u van uw belang stelling en meeleven blijk geeft. We hopen op goede verhoudingen, vriendschap en broederschap." Na de kerkscheuring in Sint-Anna land per 1 mei 2004 bleef de Her vormde Gemeente zonder predikant achter. Een enorme last kwam op de schouders van de kerkenraad te lig gen. Na ruim een jaar is de vacature vervuld en kan de uitgedunde Her vormde Gemeente Sint-Annaland een nieuwe start maken met een nieuwe herder en leraar. Ouderling Goedegebuure riep de gemeentele den op om met ijver de zondagse erediensten te bezoeken om over eenkomstig het vierde gebod onder wezen te worden. „Het symbool van de Heilige Geest is boven de ingang van deze kerk te zien met aan de zij kanten de alfa en de omega, de eer ste en de laatste, onze Heere. Mijn genade is u genoeg, staat er in onze consistorie en vandaag hebben we al vele goede en zegenrijke woorden gehoord. Gemeente, ga om uw nieu we herder en leraar heen staan." De nieuwe predikant was 's morgens bevestigd door ds. J. van Dijk uit Rid derkerk, die nog bekend is van zijn periode in Tholen. Hij had de passie (hartstocht) voor het evangelie als thema gekozen en ds. Versluis zei in zijn dankwoord tot ds. Van Dijk te hopen om met passie aan het werk te kunnen gaan in Sint-Annaland. De kennismakingsavond, die geleid werd door consulent ds. A. Beider, had indruk gemaakt op de beroepen predikant. „Indrukwekkend", zei ds. Versluis. 'Kom over en help ons', was de boodschap, zo bracht ook ou derling Goedegebuure in herinnering. „Door de kracht van de Heilige Geest vielen die woorden zo in uw hart, dat u er niet meer los van kwam. U werd geroepen naar de vlek Sint-Annaland en niet naar een metropool. Emmaüs was ook zo'n vlek, een voorbeeld voor Sint-Annaland, waar Christus zelf verscheen. Sint-Annaland heeft twee molens waarvan de wieken nu in de ruststand staan. Symbool voor het kruis der verzoening van Christus waarvan u preekt. Sint-Annaland heeft ook een haan op de kerktoren die in het zonlicht geweldig schittert, maar die ons ook herinnert aan Petrus die zijn Christus loochende. Wacht u voor deze zonde. Het Woord van on ze God schijnt in het duister en niets kan de glans van de rijke prediking over onze Heer en Heiland verdo ven." Goedegebuure richtte zich ook nog speciaal tot mevr. Versluis. „Ik hoop dat u het kunt wennen in Sint-Anna land. Als u met uw kinderen naar school gaat, ontmoet u daar ook an dere moeders en het Zeeuwse dialect is geen Fins of Hongaars. U hoort daar misschien zorgen en vreugden die u kunt doorgeven aan onze herder en leraar." Burgemeester Nuis twijfelde er geen moment aan, dat het echtpaar De PvdA-fractie heeft schriftelijke vragen aan b. en w. gesteld over de plannen van de Hersteld Hervormde Gemeente Sint-Annaland om aan de F.M. Boogaardweg een nieuwe kerk te bouwen. Fractievoorzitter M.A.J. van der Linde wil daarover de visie horen van wethouder ruimtelijke or dening K.A. Heijboer. „Heeft het college ook getracht om te bemid delen om te komen tot een zo effi ciënt mogelijk ruimtegebruik door de HHG en de Hervormde Gemeen te Sint-Annaland?" B. en w. willen meewerken aan de bouw van de nieuwe kerk via een artikel-19-procedure. „Tijdens de open monumentendag is door ver schillende personen aandacht ge vraagd voor het onderhoud en be heer van monumentale panden. Door de recente afsplitsingen komt dit echter nog meer onder druk te staan omdat kleinere groepen ge meenteleden de kerken in stand moeten houden. Zo ook in Sint-An naland. Het gevaar dreigt nu, dat een nieuwe kerk wordt gebouwd aan de rand van het dorp, terwijl de kerk in het hart van het dorp in de problemen komt. Het planologisch uitgangspunt van een zuinig ruimte gebruik en het behoud van een beeldbepalend gebouw zijn in het geding", aldus Van der Linde. Manifest maatschappelijk verantwoord ondernemen te Sint-Maartensdijk is één van de een manifest over maatschappelijk Het manifest is onlangs gepresen- voortdurend te verbeteren. Op die manier wordt toekomst gegeven aan ondernemen in Zeeland. Omdat de positieve effecten van MVO elkaar versterken, is volgens de makers van het manifest de volgende formule van toepassing: ondernemen sa menleving winst2. Het manifest is het resultaat van een programma dat de ondernemers ge volgd hebben en waarin ze vorm konden geven aan hun eigen MVO- profiel, hun eigen MVO-actieplan konden schrijven. Via het program ma MVO-BlikOpener (ontwikkeld door CSR Academy) ontdekten ze, welke kansen en aanknopingspunten MVO biedt in relatie tot de belang rijkste activiteiten van hun bedrijf. De provincie Zeeland subsidieerde het programma. De Rooms-Katholieke parochies in Tholen en Oud-Vossemeer hebben komende zondag geen eigen viering. In plaats daarvan doen ze mee aan een gezamenlijke viering met Halste ren en Lepelstraat - als start van het nieuwe kerkelijk werkjaar, om half tien 's morgens in de Halsterse Quiri- nuskerk. Het thema is 'nieuwe spirit'. Na afloop kan onder het genot van een kopje koffie afscheid worden ge nomen van diaken Peter Hoefnagels, die zijn functie van interim-leider van het pastoresteam neerlegt. Straal- en coatbedrijf C.A. Geuze vijf Zeeuwse initiatiefnemers van verantwoord ondernemen (MVO), teerd aan gedeputeerde Suurmond Wat kun je als bedrijf voor je omge ving betekenen, of in het vereni gingsleven (algemeen of op je eigen vakgebied). Het milieubeleid. Het bewust maken van werknemers van de functie van het bedrijf in de maat schappij. Het zijn zaken die aan de orde kwamen tijdens de bijeenkom sten over maatschappelijk verant woord ondernemen. „De deelnemers hadden heel uiteenlopende bedrij ven, maar er bleken best veel raak vlakken. Je kon van elkaar leren", kijkt C. Geuze terug. Op de langere termijn denkt hij er met zijn bedrijf zeker profijt van te hebben. In het manifest staat, dat de onderte kenaars er zich van bewust zijn dat ze hun bestaansrecht verkrijgen van hun omgeving. Dat bedrijven méér moeten doen dan geld genereren, na melijk bijdragen aan een betere sa menleving. De ondernemers vinden dat bedrijven zelf verantwoordelijk zijn voor hun activiteiten en dat ze daarop aangesproken moeten kunnen worden. 'Wij streven ernaar het beste uit onze onderneming voor de sa menleving te halen door samen te werken met andere ondernemers, ketenpartners, kennisinstellingen, maatschappelijke organisaties en overheden. Dat is volgens ons MVO', aldus het manifest. De vijf initiatiefnemers roepen collega-on dernemers op om actief mee te doen aan maatschappelijk verantwoord ondernemen en zo de bedrijven De koren VZOS uit Sint-Philipsland en Harmeien houden zaterdag een uitwisselingsconcert in Tholen. In de koorkerk van de Grote Kerk bren gen ze muziek ten gehore van Han del, Verdi en Sweelinck, maar ook van verschillende hedendaagse com ponisten. Samen zingen ze het dub- belkorige 'Nun hab' ich überwun- den' van J.M. Bach en als afsluiting 'Praise the Lord, o Jerusalem' van J.H. Maunder. VZOS staat onder lei ding van Jan Wesdorp. Jan de Viet bespeelt het orgel. Roel Bontan - die Harmeien leidt - de piano. Voor dit concert, dat om acht uur be gint, wordt een geringe entreeprijs gevraagd. Home cinema uit slechts twee luidsprekers De luidspreker arrays zijn leverbaar .Ujt he, M te p,aatsen Acoustimass. in de kleuren grafiet en zilver basmodule met afgebeeld Electronica Hi-Fi. T.V. Video, Computer- Antwerpsestraat 12-14-16 4611 AG Bergen op Zoom systemen, tel. 0164 237940 Printers, www.verburgh.nl Netwerken Ds. Edwin Versluis (37) uit Molenaarsgraaf deed zondagmiddag intre de in de Hervormde Gemeente Sint-Annaland, die aangesloten is bij de Protestantse Kerk in Nederland. Hij studeerde eerst economie aan de Erasinusuniversiteit in Rotterdam, maar stapte later over naar de theo logie. Als intredepreek koos ds. Versluis een stuk uit l Korinthe 2 en dan met name de verzen 12 en 13. De samenzang was uit de Psalmen 97:1, 111:1 en 6; 19:1143:8 en 10: 45:1: 20:1 en het derde vers van de Morgenzang. Organiste was Mariëlle Klavers-Wessels. Ouderling van dienst W.E. Overbeeke. De Hervormde Gemeente Sint-Annaland heeft sinds kort een nieuwe website waar de diensten ook te beluisteren zijn: www.hervormde-ge- meente-sint-annaland.nl De bevestigingsdienst zondagmorgen werd geleid door ds. J. van Dijk uit Ridderkerk, die preekte uit Nehemia 7:1 met als thema: passie voor het evangelie. De samenzang was uit de Psalmen 118:1; 147:1; 130:2: 102:7 en 8: 75:2 en 6: 119:9 en 122:3. Organiste was Katie van Winke len-van Vossen, ouderling van dienst D. Quist. „Wanneer een nieuwe predikant in trede doet, is men veelal gespitst. Er wordt kritisch geluisterd. Heeft de preek diepgang, is het een bevinde lijke of een oppervlakkige preek, spreekt de dominee de jongelui aan met eenvoudige woorden. Als predi kant ben je je daar goed van bewust. Voor je het weet, richt je je preek zo in, dat iedereen er positief over spreekt. Je kunt heel afhankelijk zijn van wat mensen graag horen, bijvoorbeeld krachtig klinkende woorden. Of de presentatie slaat centraal, of de manier van preken. Het gaat echter niet om mooie, wij ze woorden. Dan heb je meer om hulsel dan inhoud. Bekende klanken wil men, maar dan gaat de kern ver loren en het gaat alleen om Jezus Christus, om Hem alleen. De kracht van de boodschap van Christus mag niet aan waarde verliezen. Wanneer dan ook de rijke boodschap van de gekruisigde Christus in de preek centraal staat, vallen alle vragen en ook alle druk weg. In Korinthe lieten eenvoudige men sen zich imponeren door wijze man nen, die geleerde, overtuigende woorden spraken. Paulus zette daar zijn eenvoudige prediking tegen over en velen werden gegrepen, le zen we. God was namelijk werk zaam. Hij overtuigde Joden en heidenen. Paulus was een klein, machteloos middel in Gods hand. Mooie woorden hadden geen enkele uitwerking. Ik kom hier in Sint-An naland in al mijn zwakheid en on volkomenheid, maar ik mag u het rijke evangelie verkondigen, met passie voor dat evangelie. Dat is een levendige boodschap, want verzoe ning met God is nodig. We moeten met Hem in het reine komen. Die inhoud verliest nooit aan waarde en God werkt het geloof door Zijn Woord en Geest. Hij zorgt voor een krachtige uitwerking." „In Korinthe vonden ze de simplis tische boodschap van Paulus maar dwaas. Zelfs de Joden ergerden zich eraan. Er was veel minachting voor dat eenvoudige evangelie. Ook van daag is dat nog zo. In ons land en ook in Sint-Annaland zijn er men sen die niet willen horen van de boodschap van vrije genade; die het evangelie niet in hun hart aanne men. Het geheim wordt pas werke lijkheid wanneer de Heere God ons ontdekt, want zelf willen we niet van zonde weten. We zijn zo hoog moedig, we willen niet buigen. U zegt: zo slecht ben ik nu ook weer niet. Het Woord is echter een scherp snijdend zwaard en de Heere moet ons op de knieën krijgen, want wij mensen vinden het maar een dwaze boodschap. God moet het evangelie werkelijkheid maken, want veel mensen zijn in de ban van de geest van de wereld. Wie echter het evan gelie niet aanneemt, wacht eeuwige verwerping, dus leer voor Hem te buigen. Wie gelooft, zal eeuwig le ven. God is begaan met je en heeft je op het oog. Deel in de eeuwige zaligheid en laatje met God verzoe nen, laat je verlossen van je schuld. Hij is uit op onze zaligheid, ons be houd. Laat Zijn Geest in je hart uit storten. zodat het Woord net zo'n uitwerking heeft als op de Pinkster dag. En als die Geest op je uitge stort is, bepaalt God je hele leven en denken. Door de werking van Gods Geest leer je hem pas echt kennen. Dan is elke zonde een overtreding van Gods geboden. Door de Heilige Geest begrijp je dat het oordeel te recht is. We zijn het dubbel en dwars waard. Die vertoornde God heeft echter ook een onbeschrijflijke liefde die al ons denken overtreft. Liefde die op het kruis van Golgo tha lot uiting kwam. Hij legde de straf op Zijn eigen Zoon. De kruis dood wordt door de Heilige Geest een heel persoonlijk iets voor je. Christus hing voor mij aan het kruis! God is vol gerechtigheid en vol liefde." "Wat verandert er veel in je leven als je geraakt wordt door Gods Geest. Paulus kon niet meer zwijgen, hij voelde zich geroepen om te getuigen. Wat een rijkdom is er ook in Chris tus. Predikanten mogen het evange lie verkondigen. Niet met eigen woorden of die van anderen, maar met woorden die de Heilige Geest leert. Je maakt het als predikant nooit iedereen naar de zin, want de een wil een praktische, een ander een heel bevindelijke en weer een ander een onderschcidelijke prediking. Ik kan niet garanderen dat ik preek wat u graag wilt horen. Ik ben een middel in Gods hand. Van mijzelf stel ik niets voor. Als de Heere God je heeft ontdekt, dan moet je spreken en ge tuigen. We hebben hier in .Sint-An naland de opdracht om woorden te spreken die door de Heere God aan gebracht zijn. We mogen van Gods rijke genade spreken, een levende getuige zijn. De Heilige Geest wil je leren om heel eenvoudig over geeste lijke dingen te spreken. Wees een ge tuige en dan zal er zegen op rusten, dan zal het vruchten afwerpen. Met de genade van die beminnelijke Vorst word je eeuwig gezegend", zo be sloot ds. Versluis zijn preek met de woorden van Psalm 45:1 die in aan sluiting ook gezongen werd. Akkerbouwer G.J. Hoek met de eerste oogst meekrap op het perceel aan de Pierhoekseweg in Sint-Maartensdijk. De aardappelrooier kruipt over het land. Het is woensdagmiddag 14 september 2005 als het eerste bed geoogst wordt. Een historisch mo ment want het is zo'n anderhalve eeuw geleden dat er op grote schaal meekrap werd geoogst. Toen werden de wortels met de hand door landarbeiders uit de klei gehaald, nu moet een machine dat doen. Maar er is nog niemand die daar ervaring mee heeft. Daarom wordt er ook regelmatig gestopt. En uitgebreid overleg gevoerd. Er is belangstelling van collega-mee- kraptclers en van akkerbouwers uit de buurt. Loonbedrijf J. Koopman uit Sint- Maartensdijk bouwde er een aard- appelrooimachine voor om. In plaats van dat de rooier twee aard appelbedden meeneemt, neemt de rooier nu één bed meekrap mee. Een bed meekrap is 1,20 m breed en wordt naar boven toe smaller, tot 80 centimeter breed. De bedden staan vol met groen stug loof on der een zwaar bewolkte hemel als Jamy Koopman Jz. over het per ceel rijdt. De meekrap is door Hoek in mei vorig jaar geplant op 2 ha grond bij zijn boerderij aan de Pierhoekse weg. Het is een van de percelen van de tien Thoolse meekraptelers die het gewas in hun bouwplan hebben opgenomen. Het loof wordt er eerst door scher pe messen met een aangepaste klapper afgeklapt en in snippers naast de zijkant van de rooier ge spoten. De klapper is in de vorm van het meer krapbed gemaakt. Het grote brede mes van de rooier dat speciaal voor de meer krap- oogst is gemaakt, snijdt vervolgens de wortels onder de grond af op zo'n dertig centimeter diepte. De wortels komen via de ijzeren ban den in de rooier terecht en worden aan de achterzijde van de machine, waar gewoonlijk de vruchten wor den uitgeworpen, in de machine te ruggeworpen. Het zijn bosjes met de kenmerkende rode kleur. De wortels zijn ongeveer als een pink zo dik en dansen door de rooier naar de bunker voorin de machine waar de meerkrap wordt verza meld. De wortels moeten onder weg zoveel mogelijk grond kwijt raken die bij het afsnijden in de rooier is terecht gekomen. Jaap Koopman: „We hebben de invoer en de aandrijving zelf gemaakt. Het is veel agressiever dan bij een aardappelrooier. Op zo'n manier proberen we de grond uit de bosjes te schudden." Dat blijkt geen eenvoudige opgaaf. Ligt het aan de rooier, ligt het aan de grond? Of aan allebei. Dc man nen breken zich er het hoofd over. Dit zal zich nog menig maal herha len. Hoek: „Er is niemand die het ons kan vertellen." Koopman zit op zijn knieën op het pas geoogste bed en pakt een kluit op. „De grond is hard en droog. Een regen bui zou schelen." Op het bed liggen ook nog losse stukjes wortel die door de machine zijn meegenomen. Ook daar moet nog een oplossing voor worden be dacht. Wil Boogaard uit Sint-An naland, die de teelt begeleidt, staat alweer samen met Jaap Kloet. Jan dc Wilde en Jamy op de trap van de rooier om te bekijken waar er verbeteringen aangebracht zouden kunnen worden. Zou een regenbui welkom zijn? Of zit er teveel aarde vastgekoekt aan de ijzeren staafjes van de schud- ders? De regen kan niet besteld worden, wel kunnen de schudders met een hogedrukspuit worden af- gespoten. Dat gebeurt ook. En zo wordt er verder gezocht naar ver beteringen. Hoek wijst op de vele kleine stukjes wortel die achterblijven. „Je hebt al tijd verlies. Bij elke oogst. Of je nu aardappelen, uien of cichorei oogst. Maar dit is gewoon nog te veel. Dat komt waarschijnlijk ook omdat de grond zo hard is. Dan gaan er ook veel kluiten mee. Hoe meer grond, hoe meer je moet vervoeren. En dat is niet te bedoeling. Dat kost te veel aan transportkosten." Volgens Hoek zijn september en oktober de aangewezen maanden voor de oogst van de meekrap. „Het kan wel later, maar op de klei is het beter dat het voor november gebeurt." De oogst werd woensdag stopge zet. Donderdag regende het 14 mil limeter op de akker bij Hoek. Ds. E. Versluis en zijn vrouw werden door de Hervormde Gemeente Sint-Annaland met open armen ontvangen. Maandag werden de oogstwerk- zaamheden voortgezet nadat ook de machine weer was aangepast. „Het rooien ging een stuk beter, maar cr nog te veel verlies. Het is echt is nog in ontwikkeling. Dat kost veel tijd. Er is geen ander praktijkperceel dan dit. Maar ik ben erg blij met Koopman en zijn zonen die verschrikkelijk handig zijn om steeds maarr weer de ma chine te verbouwen en aan te pas sen. De eerste halve wagen met mee krap is naar Nieuw-Vossemeer ver voerd. Hoek verwacht dat zijn per ceel deze week helemaal wordt geoogst. In Nieuw-Vossemeer wor den de wortels gespoeld om ze van de klei te ontdoen. Daarna worden ze gedroogd en gaan ze naar de fa briek in Steenbergen om tot poeder gemalen te worden om er de kleur stof alizerine uit te kunnen halen. Advertentie LM. Versluis het niet zou kunnen wen nen in de nieuwe woonomgeving. „Sint-Annaland is buitengewoon gastvrij en daar hebt u al iets van gemerkt met o.a. een ontbijt, maar u zult nog veel meer versteld staan. In elk geval ook een harte lijk welkom namens het gemeente bestuur en van harte Gods zegen toegewenst." Nog ingaande op de commotie rond de aanwezigheid van een col legelid bij het afscheid van ds. Lo- huis in Scherpenisse, zei de burge meester het volstrekt vanzelf sprekend te vinden dat een verte genwoordiger van het gemeentebe stuur zo'n vreugdevolle gebeurte nis wil meemaken. „Het gemeen tebestuur houdt contact met een breed spectrum en daar hoort ook de kerk bij. Ik ben ook blij met een predikant die jonge mensen aan spreekt, want aandacht voor de jeugd - die het soms moeilijk heeft - is belangrijk. De rol van de kerk is heel wezenlijk in de samenle ving, waarin je steeds meer bots ende meningen ziet. Daarom is uw bijdrage ook nodig met begrip en respect", aldus burgemeester Nuis. Met de komst van ds. Versluis is het aantal hervormd-gereformeer- dc predikanten op Tholen en Sint- Philipsland verdubbeld, zo gaf ds. Vernooij de moeilijke situatie op het eiland aan na de kerkscheuring op 1 mei 2004. Alleen de Her vormde Gemeenten Tholen en Sint-Annaland hebben een eigen predikant. Scherpenisse, Stavenis- se, Oud-Vossemeer en Sint-Phi lipsland zijn vacant. Ds. Vernooij hoopte dan ook op broederlijke wijze met zijn nieuwe collega om te gaan. „We hebben een gezamenlijke opdracht, gezien de nood in onze tijd en ook in onze kerk. Zorgen en noden delen we. We staan voor de proclamatie van dc woorden van Jezus Christus. Predik het Woord, bestraf en ver maan in alle lankmoedigheid. Wees wakker en doe het werk van evangelist. Zaai ruim op de akker die de Heere hier wijst. Dat er vruchten van geloof en bekering zichtbaar worden", aldus ds. Ver nooij. Ds. Versluis dankte voor alle goe de woorden en zei ook de steun van familie, vrienden en kennissen te waarderen. „Iedereen van harte Gods zegen toegewenst." Na de intrededienst vormde zich een lange rij in de gangpaden om ds. en mevr. Versluis de hand te drukken. De intrededienst werd o.a. bijgewoond door de predikan ten W.C. Meeuse uit Bilthoven (voorheen te Sint-Annaland), J. van Dijk uit Ridderkerk (voorheen te Tholen), W. Verboom uit Bles- kensgraaf (pastoraal medewerker in zorgcentrum de Schutse en in Stavenisse) en consulent ds. A. Beider.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 5