r\ar/^ If- Zwemmarathon sluit seizoen van de Spetter in Tholen af Plaatselijk nieuws Laban 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 22 september 2005 Belg raast over de weg Regionale korenavond Belééf Oosterschelde Baldadigheid Afscheid bestuursleden van vrouwenbond Ruiten vernield Lezing ds. Peters Stichting 600 jaar VERF NODIG? Etienne sterk uit startblokken Uit de bocht Rommelmarkt bij manege Kerkdienst over dromen Plannen Wellevaete en brandweer toegelicht OPEN HUIS Risico vervuilde grond Chaletparc Diefstal uit zeecontainer Geslacht in eigen slagerij 22 Autowielen gestolen Meevaller steunpunt Jubileum koster Guequièrre Zeeuwse avond slaat aan Weinig vis Onvoldoende draagvlak voor het beroepingswerk Jonge Lofstem zingt in Nieuwerkerk Lezing over Alzheimer Start biljartclub Lampionoptocht Marleen Meihuizen van de Kraal uit Tholen heeft num mer vier op haar badmuts. Haar hoofd verdwijnt bij elke slag even onder water. Ze trekt zaterdag haar baantjes tij dens de veertiende zwemmarathon voor de jeugd in de Spetter in Tholen. Haar school eindigt als tweede in het klassement van de scholen. Nieuwe diaken Bestel-/Bedrijfsauto's Kankerbestrijding Beatrixfonds Tholen Een Porsche die maandagmiddag met 164 km/u over de Oesterdam reed, is door de videoauto van de po litie achtervolgd totdat deze hem in de Bathsepolder kwijtraakte. Niette min zal de Belgische bestuurder zich. voor tal van overtredingen, voor de rechter moeten verantwoor den. De man reed op de Oesterdam al 64 km/u harder dan is toegestaan. Maar toen hij merkte dat hij gevolgd werd. trapte hij het gaspedaal nóg verder in. Over de Oude Rijksweg bij Rilland raasde hij met een vaartje van 174 km/u richting Bergen op Zoom. Er mag op die weg maximaal 80 km worden gereden. De politie mensen constateerden tijdens de rit ook andere overtredingen, zoals in halen op de verkeersstrook voor te gemoetkomend verkeer. De Belg nam grote risico's die gevaar ople verden voor andere weggebruikers, aldus de politie die voor alle gecon stateerde overtredingen proces-ver- baal opmaakt. Negen kerkkoren doen mee aan een korenavond op 12 oktober in de R.K. kerk aan de Markt. Voor het voetlicht treden St. Caecilia uit Oud-Vosse- meer, gemengd koor Samen Sterk en Dameskoor uit Lepelstraat, Dames koor, gemengd koor St. Quirinus, ouderenkoor Zanglust en regionale Schola Cantorum uit Halsteren, als mede het gemengd koor Pius X en het Ojé-koor uit Tholen. De zang avond begint om kwart over zeven. In de bibliotheek is tot 4 oktober een reizende expositie te zien over het nationaal park Oosterschelde. In de tentoonstelling, die de titel 'Belééf de Oosterschelde' draagt, is er aan dacht voor de aspecten natuur, eco nomie en recreatie. Ook wordt inge gaan op de Deltawateren en de betekenis van een nationaal park. Een speciale plaats is ingeruimd voor inwoners die een speciaal voor werp hebben dat hun verhaal over de Oosterschelde vertelt. De kantonrechter heeft de 27-jarige P.M. van O. bij verstek tot 65 euro boete veroordeeld wegens baldadig heid. Het vonnis was gelijk aan de eis van de officier van justitie. Op de eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen nam vrouwenbond Passage afscheid van de bestuursle den mevr. Hage-v.d. Zee en mevr. Bijl-van Loon. Als dank voor hun inzet ontvingen zij een badhanddoek en een cadeaubon. De Passage begon het nieuwe seizoen met een mosselmaaltijd. Na de maaltijd ver telde mevrouw T. Lepoeter uit Ka- pelle aan de hand van dia's over de mossel- en oestercultuur. De dames kregen te horen dat Yerseke over de enigste mosselveiling in de wereld beschikt. Vroeger was er ook een valkenier. Met behulp van een ge trainde havik hield deze de meeuwen op afstand van de mosselbedrijven. Door de strengere milieuwetgeving waardoor alle percelen bedekt zijn is dit niet meer nodig. In de pauze kon den de dames allerlei zelfgemaakte artikelen kopen. De opbrengst van deze actie was bestemd voor een project in Kenya. Vice-president me vrouw Weststra hield bij de opening van deze bijeenkomst een meditatie over de kracht van het Woord van God. In de Hoogstraat zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag tussen 2.15 en 2.45 uur bij een woning enkele rui ten vernield. Van de vernieling werd door de eigenaar aangifte gedaan bij de politie. Ds. Peters uit Alphen aan de Rijn hield voor de christelijke ouderen vereniging een lezing over Etty Hil- lesum. Zij schreef vanaf 9 maart 1942 tot aan haar dood in het con centratiekamp Auschwitz op 30 no vember 1943 tien dagboeken. In het boek 'Het verstoorde leven' zijn delen uit haar dagboeken gebundeld. Etty Hillesum werd in 1914 in Hil versum geboren uit een Joodse vader en een gevluchte Russin. De bijeen komst werd gehouden in vereni gingsgebouw De Wingerd en be zocht door 22 leden en vijf gasten. De voorzitter bedankte ds. Peters voor de lezing, waarna de middag met dankgebed werd afgesloten. Sjoerd Bleijerveld en Marc van Gurp van de Oranjestichting, Frank Hom mel Fzn. van de Vlooientrappers, Els Frigge en Rien Geluk hebben zich beschikbaar gesteld voor het bestuur van de stichting Vosmeer 600 jaar. Dat gebeurde maandag op een door ruim dertig vertegenwoordigers van verenigingen, scholen en kerken be zochte bijeenkomst in de Vossenkuil. Het stichtingsbestuur zal een coördi nerende rol vervullen en de diverse commissies aansturen die zaken gaan organiseren in 2010. Dat jaar is het 600 jaar geleden dat graaf Wil lem van Beieren een gebied ten noorden van Tholen voor inpolde ring uitgaf, het begin van de geschie denis van Oud-Vossemeer. Een feit dat volgens een groep inwoners waard is om gevierd te worden, zoals de afgelopen jaren ook het ontstaan van Sint-Annaland, Scherpenisse en Stavenisse is herdacht. De initiatiefgroep liet bij monde van Rien Tholenaar weten, dat de statu ten voor de stichting in concept ge reed zijn en dat de website www.vos- meer600jaar.nl is geregistreerd. Wat commissies betreft, dacht de groep aan een viertal, dat overigens de ko mende jaren naar behoefte uitgebreid kan worden: pr/sponsorcommissie, commissie evenementenweek. com missie sportactiviteiten en commis sie culturele activiteiten. Er hebben zich al tal van mensen bereid ver klaard om in deze commissies mee te helpen zaken te organiseren. Tho lenaar riep iedereen op om de eigen belangen opzij te zetten en vooral samen te werken om er in 2010 een grandioze viering van te maken. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak irt Eendrachtsweg 13 Tholen. 0166-604923. Advertentie I.M. In de onderlinge competitie van bil jartclub De Treffers kende Sjaak Etienne een sterk begin. Met acht tien beurten had hij tegen Leo van Wezel de kortste partij en met 2,72 het hoogste gemiddelde. De hoog ste serie van dertien caramboles deelde Etienne met Karei Hommel en Kees Burgers. De uitslagen: J. Etienne-L. van Wezel 10-5,833; A. Hommel-H. van Daalen 7-10; J. de Koning-K. Hom mel 3,384-10; C. Burgers-A. Deur- loo 10-8,703; P. de Leeuw-N. Rooijakkers 7,5-10; J. van Daalen- P. Goossens 10-4,75. De 27-jarige R. van O. is door de kantonrechter veroordeeld tot 215 euro boete omdat hij de verkeers veiligheid in gevaar had gebracht door uit de bocht te vliegen. Stichting Paardenwelzijn Na Geda ne Arbeid organiseert zaterdag 1 oktober de jaarlijkse rommelmarkt bij manege Vosmaer aan de Zeedijk 3a. Vanaf 10.00 uur tot 's middags 16.00 uur zijn er tal van activiteiten voor jong en oud. De kinderen kun nen een koetsenrit of een rit op een pony maken of zich laten schmin ken. Ook zijn er een heleboel spel letjes en is er een terras aanwezig. Om 13.30 en 14.30 uur wordt een demonstratie Line-dance gegeven. De stichting bestaat vier jaar en zet zich in voor de oudere paarden. Spulletjes voor de rommelmarkt mogen afgegeven worden bij de manege. De Hervormde gemeente organi seert zondagavond om 18.30 uur een jeugddienst. Ds. Lolkema houdt een preek over het thema 'dromen'. Medewerking aan de dienst verleent de gospelgroep Visions en de kinde ren vertellen tijdens de dienst over hun ervaringen tijdens de startdag en zingen samen het startdaglied. Er wordt gecollecteerd voor de stichting Jaffa-project Nederland, die zich inzet voor de kansarme Joodse en Arabische kinderen in de wijk Jaffa. Sint-Annaland De plannen voor uitbreiding van De Wellevaete en de bouw van een brandweerkazerne aan de Veiling- weg worden dinsdag door de ge meente uitgebreid toegelicht voor omwonenden en gebruikers. De bij eenkomst in De Wellevaete begint om half acht. De bestaande brandweerkazerne aan de Bierensstraat voldoet niet meer aan de eisen en is verkeers technisch moeilijk bereikbaar. Daarom is gekozen voor nieuw bouw aan de rand van het dorp. Het nieuwe gebouw is niet alleen stal lingsruimte voor voertuigen en ma terieel, maar wordt ook het centraal ademluchtvulstation voor de vijf Thoolse blusgroepen. De Wellevaete wordt uitgebreid tot een multifunctioneel gebouw, waar de fanfare Accelerando, tafeltennis club Smash '76, gymnastiekvereni ging WIK en een jeugdhonk onder dak vinden. Er ligt inmiddels een voorlopig ontwerp. Op de bijeen komst worden de gemaakte keuzes toegelicht en ook wordt ingegaan op wat er allemaal nog geregeld moet worden voor de plannen uitge voerd kunnen worden. ■i| 4$ Wij houden van do 22 sept, t/m za 1 okt. in gezellige herfstsfeer! a Voorstraat 30. St.-Annaland i' Tel. 0166-652115 Advertentie I.M. Het voormalige waterschapsterrein met loods aan het Havenplein is door Zeeuwse Eilanden voor 162.500 euro (kosten koper) verkocht aan de gemeente. In dat bedrag is vijftig mille opgenomen voor sanering van de grond. In de algemene vergade ring van het waterschap - die met de verkoop instemde - zei gezworene Hoekman dat het risico van vervuil de grond bij de gemeente ligt en niet bij het waterschap. Aan het bereiken van overeenstemming over de over dracht ging een lange en moeizame procedure vooraf. Medio oktober nemen gedeputeerde staten van Zeeland een besluit over de uitbreiding van chaletparc de Krabbenkreck. Dat zei wethouder Van Kempen maandagavond in de raadscommissie ruimte. Raadslid Mol herinnerde eraan, dat de struc tuurvisie voor het havengebied al in 2002 is vastgesteld, zodat hij zich afvroeg wanneer het bestemmings plan eindelijk klaar is. Volgens de wethouder is de provinciale com missie voor het omgevingsbeleid al zover gevorderd, dat de wijziging van agrarische in recreatieve be stemming geen bedenkingen meer oproept, maar het bestemmingsplan moet nog wel onderbouwd worden. D.V. maandag 26 september wordt er voor de zending oud pa pier opgehaald. Advertentie LM. Tussen donderdagavond 19.00 uur en vrijdagochtend 11.30 uur is er ingebroken bij een zeecontainer die geplaatst stond aan de Dorpsweg. Uit de container werd elektrisch ge reedschap met nog onbekende waarde weggenomen. Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensda ♦Hamlappen 1 kg ♦Varkensschnitzels 500 gr. jNasi/bamivlees 500 gr. ♦Spareribs nat/gemar 1 kg 5,60 4,- 2,50 4,50 Riblappen Nasi of bami babi pangang 1 500 gr. 400 gr. Gebakken ham 100 gram 1.35 Boterhamworst 150 gram 1,- GrillWOrSt d.v soorten 150 gram 1,- Kip-kerriesalade 100 gram 1,- Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 2,80 Hamburgers 5 halen 4 BETALEN Advertentie LM. De eigenaar van een personenauto keek vrijdagmorgen raar op, toen hij zijn auto aantrof zonder wielen. De auto was door de daders op twee krikken en twee lege kratten ge plaatst. Volgende week donderdag 29 sep tember wordt er voor de zending en Adullam oud papier opgehaald. Advertentie I.M. De bouw van het steunpunt met werkplaats in Sint-Maartensdijk is voor het waterschap Zeeuwse Eilan den dertig procent goedkoper uitge vallen dan was begroot. Het project vergde 618.396 euro, een meevaller van bijna 271 mille. J.J. Guequièrre is 12,5 jaar als koster werkzaam in de Maartenskerk, waar de Hersteld Hervormde gemeente haar diensten belegd. In een felicita tie in de kerkbode stelt ds. J. Joppe dat het kosterschap enerzijds een on dankbaar werk is, omdat je het nooit voor alle mensen goed doet, maar dat het aan de andere kant ook een dankbaar beroep is, omdat het werk is in Gods Koninkrijk. De Plattelandsvrouwen zijn het nieuwe seizoen begonnen met een Zeeuwse avond, waarvoor veel be langstelling was. Dhr. en mevr. Duy- zer uit Tholen vertelden de aanwezi gen over het ontstaan van het eiland Tholen en gaven uitleg over de di versiteit in Zeeuwse dialecten. Op humoristische wijze werden de di verse Zeeuwse uitdrukkingen uitge legd. De dames moesten ook zelf hun kennis in de Zeeuwse taal be wijzen door een lijst met Zeeuwse woorden om te zetten in het Neder lands. Vervolgens liet dhr. Blaas een diaserie zien met historische teke ningen en beelden. Aan het eind van de ledcnavond bedankte mevr. Stur- ris de gastsprekers voor de gezellige en leerzame avond, waarna het Zeeuws volkslied werd gezongen. Bij de achtste competitiewedstrijd van hengelsportvereniging De Oos- terscheldevissers werd slechts door vijf van de 33 deelnemers vis gevan gen. De uitslag is: 1Ph. Franke 284 p; 2. Jan Lindhout 100 p; 3. Remie Lindhout 100 p; 4. Govert v.d. Rhee 50 p; 5. F. Bout 50 punten. Op vrij dag 30 september organiseert de hengelsportvereniging de jaarlijkse mosselavond. Scherpenisse De kerkenraad van de Hervormde gemeente te Scherpenisse moet zich opnieuw gaan beraden over het be roepingswerk. Aan de gemeentele den werd een voorstel gedaan om ds. Stelwagen uit Elspeet te beroe pen. Voor goedkeuring werd een ge meenteavond belegd, waarbij twee derde van de aanwezige leden de voordracht van de kerkenraad moest steunen. Met klein verschil werd echter het voorstel om ds. Stelwagen te beroepen afgewezen. Het jeugdkoor De Jonge Lofstem werkt op 8 oktober mee aan een koor- en samenzangavond in Nieu werkerk. Daar zingen ook het jon gerenkoor Heman uit Krabbendijke en het mannenkoor Elim uit 's-Gra- venpolder. Voor de organisatie te kent de Ring Zeeland van zangver enigingen van de Gereformeerde Gemeenten. De toegang is gratis, maar tijdens de avond wordt er ge collecteerd voor de Samuëlschool in Kapelle. Deze school voor speci aal basisonderwijs wil een nieuw speellokaal ook gebruiken voor be wegingsonderwijs en moet daartoe investeren in gymtoestellen. De zangavond wordt gehouden in de kerk van de Gereformeerde Ge meente en begint om half acht. Mevr. Ine van Ommen van zorgcen trum De Schutse te Sint-Annaland hield voor de Plattelandsvrouwen een lezing over de ziekte van Alz heimer. De manager zorg gaf een duidelijk beeld over de symptomen bij deze ziekte. Met 70 procent is Alzheimer de meest voorkomende vorm van dementie. In Nederland lijden 250.000 mensen aan deze ziekte. De ziekte is herkenbaar aan het kortere termijngeheugen dat vervalt. Bij het lange termijngeheu gen vervaagd de herinnering van het getrouwd zijn en worden de kin deren niet meer herkend. De patiën ten beleven meestal hun vroege kin derjaren opnieuw en zijn op zoek naar een moederfiguur. Van Ommen benadrukte dat vergeetachtigheid geen dementie hoeft te zijn, maar een normaal ouderdomsverschijnsel is. Als dank voor de lezing kreeg Ine van Ommen een attentie aange boden en namens de leden maakt de penningmeester een donatie over aan de Alzheimer vereniging. Op 5 oktober organiseert de Plattelands- vrouwenvereniging een excursie naar Bruynzeel-keukens in Bergen op Zoom. Poortvliet Biljartvereniging 't Centrum is de onderlinge competitie gestart met 18 leden. In totaal worden er dit sei zoen 153 partijen gespeeld. Ook wordt er weer een speciale wed strijd rond Kerst en Pasen georgani seerd. In de eerste speelronde speel de R. Poot in veertien beurten de kortste partij. Hij wist nipt te win nen van S. de Wit. W. Bijl scoorde met 14 caramboles de hoogste serie. De uitslag is: W. Bijl-R. Poot 9,44- 10; A. Schot-R. Gebraad 10-7,69; R. Polderman-L. Bijl 10-4.88; S. de Wit-R. Poot 8,86-10 en W. Bijl-R. Gebraad 6,94-10. Sint-Philipsland Muziekvereniging Concordia orga niseert vrijdagavond 30 september om half acht een lampionoptocht vanaf dorpshuis de Wimpel. Daar zijn vanaf zeven uur lampions te koop. Onder begeleiding van de muziekvereniging wordt een rond gang door het dorp gemaakt. Marleen Meihuizen van de Kraal warm zich op na haar zwemheurt op de zwemmarathon in de Spetter in Tholen. Het is tevens de laatste dag van het zwembadseizoen. Er doen 11 teams mee van vier verenigingen en drie basisscholen. De jongens en meisjes tussen de acht en twaalf jaar strijden om een prijs en de wisselbeker. De deelnemers zijn verdeeld in poules. De scholen de Kraal, Ter Tolne en de Regenboog zwemmen in een aparte categorie om de competitie zo eerlijk mogelijk te houden. Deze kinderen zijn geen lid van een ver eniging. De leden van de verenigin gen trainen vaker en harder dan de kinderen die zich via de school op geven. Omdat er niet veel kinderen van de Regenboog aanwezig zijn om één team te kunnen vormen wordt er een 'spetterploeg' gevormd met kinderen van Ter Tolne en de Regenboog. Elke team bestaat uit acht leden, in clusief begeleider en teller. De teller zit tegenover het startblok en turft elke tik die een deelnemer tegen de wand geeft bij het keerpunt. Vanaf de badmeesterspost klinkt muziek. Het weer is stralend. Slechts één buitje gooide even roet in het eten. Elk uur wordt de tussenstand omge roepen. Dat verhoogt de spanning. Zeker in die poules waar het ver schil klein is. De deelnemers wor den vanaf de kant aangemoedigd door ouders en teamgenoten. Ze zwemmen in totaal zes uren. In de hoogste poule (A) wordt gemiddeld 3200 meter per uur gezwommen, in poule B zo'n 2600 meter per uur. In de categorie scholen wint het spetterteam met 12.884 meter, twee de wordt de Kraal met 12.346 meter, derde Ter Tolne met 12.185 meter. Bij de verenigingen doen De Een dracht uit Tholen mee, de Meermin uit Steenbergen, de Zilvermeeuw uit Hoogerheide en Onderdak uit Zier- ikzee. Ze hebben allemaal een eigen verzamelpunt op het terrein, meest al in een tent. Om de tijd door te komen kunnen de deelnemers voor en na hun zwembeurt terecht op een springkussen of in het ondiepe bad. Volgens badjuffrouw Anja Lindhout is het aantal deelnemers wat minder dan andere jaren. „We hebben drie jaar geleden ook de leeftijd verlaagd om meer zwemmers aan te trekken. Dat is wel gelukt, maar we zouden graag volgend jaar de zwemvereni ging de Krabben uit Bergen op Zoom en Heronymus uit Rotterdam er weer bij willen hebben." In poule A zwemmen de torpedo's van Onderdak de meeste meters: 20.212 meter (wisselbeker), 2 Meer min I 20.125 meter, 3 Zilvermeeuw tjes 17.360 meter. In poule B winnen de guppies van Onderdak met 16.672 meter, 2 Meermin II met 16.525 meter en 3 Meermin 111 met 12,662 meter. Predikbeurten Zondag 25 september THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Vemooij. opening winter werk. 18.30 u. ds. Vcrnooij. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9 u. ds. Hoek, St.-Annaland. 18.30 u. ds. Koppelaar, Abbenbroek. HERV. GF.M. IMMANUEL 10 u. da. Van der Poll. GEREF. KERK 10 u. ds. Westenbrugge, 's Graven- zande. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Van der Ham, Meerkerk. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. dhr. Verbruggen, Tholen. 18.30 u. jeugddienst, ds. Lolkema, Roosendaal. GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze, Steenbergen. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Den Boer. 18.30 u. ds. Uitslag, Kerkwerve. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo geen viering i.v.m. regioviering startzondag in Halsteren. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 en 16 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9 en 18.30 u. ds. Van Dijk, St.-Phi- lipsland. 14 u. leesdienst. wo 28/9 19.30 u. ds. Van Gelder. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Meijeren, Dirksland. 18 u. ds. Born, Brakel, dienst met verstandelijk gehandicapten. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 ds. Joppe. 14.30 u. ds. De Vries, Elspeet. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van den Oever, Sliedrecht. 19 u. ds. De Graaf, Rotterdam. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Budding. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. De Vries, Elspeet. 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. da. Van der Maas, Fijnaart. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Verboom, Bleskensgraaf. 17 u. dr. Burger, Waddinxveen. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. wo 28/9 19.30 u. stud. Joosse, Vlaar- dingen. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Steen, Rotterdam. De kerkenraad van de Hervormde gemeente is uitbereid met diaken B.J. van Herk. Hij werd bevestigd door ds. Doorneweerd uit Den Bom mel die als consulent aan de ge meente verbonden is. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. De collecte voor de kankerbestrij ding, van het Koningin Wilhelmina- fonds, heeft in Scherpenisse 1261,84 euro opgebracht, in Poort vliet 1013,90 euro, in Stavenisse 1324 euro en in Oud-Vossemeer 1629,43 euro. In beide laatstge noemde plaatsen was dat 90 euro meer dan vorig jaar. In Poortvliet collecteert mevrouw Uijl-Quist al 12,5 jaar. De collecte voor het Prinses Bea trixfonds heeft in Tholen 1797,06 euro opgebracht en in Poortvliet 379,49 euro. Vrijwilligers. Tholen krijgt van de provincie 2800 euro subsidie voor de jaarlijkse vrijwilligersavond. Dit omdat de gemeente allochtonen en autochtonen wil aanmoedigen voor en met elkaar vrijwilligerswerk te doen. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracclsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11 -12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecarc (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Rode Kruis afd. Tholen. Voor reser veringen tel. 06-30796206. ANGO Telef. spreekuur: elke di. 18-20 u., 0166-603277 (vragen ook via e-mail: ango-krista@zeelandnet.nl). STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 22 t/m vrijdag 30 sept. donderdag 22 23 24 25 26 27 28 7.09 - 19.17 7.45 -19.55 8.22 - 20.37 9.02 -21.22 9.42 - 22.27 10.57 - 0.12 -13.02 1.42 - 14.15 2.42 -15.07 vrijdag zaterdag zondag maandag dinsdag woensdag donderdag 29 vrijdag 30 zo 25/9 8.42 LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw zakboekje THOLEN 16 sept. t/m 3 okt. Expositie natio- naalpark Oosterschelde, bibliotheek. 24 sept. Uitwisselingsconcert chr. gem. koor V.Z.O.S. en chr. gem. koor Harmeien, Koorkerk 20 u. 24 sept. Afgifte hulpgoederen voor Dorcas, Regentessestraat 5,9.30-12 u. 28 sept. Informele bijeenkomst 'borstvoeding kinderen ouder dan 9 mnd.', Jhr. van Vredenburchlaan 55, 9.30-12 u. 6 okt. Informatie avond borstvoeding, Stoofstraat 8, 20-22 u. 6 okt. Zeeuwse vertellingen door Mevr. Minnaard-Verheijke uit Heinkenszand, De Wingerd, 14.30-16.30 u. 12 okt. Oecumenisch avondgebed, Oudelandsestraat 11, 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 24 sep. Streetparade en festival mu- ziekver. OVM, 14.30 u. 27 sept. Koersbal Anbo, Vossenkuil, 14 u. 1 okt. Taptoe, Oud-Vossemeerse mu ziekvereniging. 1 okt. Rommelmarkt en activiteiten dag Paardenwelzijn, manege Vosma er, 10-16 u. SINT-ANNALAND t/m 29 okt. Exposities Om de beurt, In naam van Oranje en Op een ouwe fiets moetje 't leren. De Meestoot', di t/m za, 14-17 u. 27 sept. mevr. Geluk vertelt Platte landsvrouwen over één van haar verre reizen, café Havenzicht, 19.30 u. 5 okt. Excursie Plattelandsvrouwen naar Bruynzeel Keukens. SINT-MAARTENSDIJK 24 sept. Afgifte hulpgoederen voor Dorcas, Fam. Wielaard, Wouthoek- weg, 9.30-12 u. 29 sep. Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis, 19.30 u. POORTVLIET 6 okt. Verkoping vrouwenver., kerk- zaal Zuidstraat, 15-17 u. en 19-20.30 u. 7 okt. Reisverslag Eric Rotte 'De boes naar Si Phan Don', 'l Ouwe Ra- ed'uus, 20.15 u. SINT-PHILIPSLAND 23 sep. Verrrassingsconcert Concor dia, Wimpel, 19.30 u. BERGEN OP ZOOM 23 sept. Opera Tosca, De Maagd 20.15 u. 24 sept. Flames of the dance 1, De Maagd, 20.15 u. 24 sept. Einde zomerfestival Bergen Bis, Grote Markt, 19-23.30 u. 25 sept. Concert Hortus Musicus Rc- ligiosus, St. Gertrudiskerk, 16 u. 25 sept. Familievoorstelling Euro- kids, De Maagd, 14.30 u. 25 sep. Antiek-, boeken- en verza- melaarsmarkt, Grote Markt, 11-17 u. 27 sept. The African mama's, De Maagd, 20.15 u. 28 sept. Sfeerconcert Mclanie, De Maagd, 20.15 u. 29 sep. Concert Goffriller Kwartet, Markiezenhof, 20 u. 30 sept. Cabaret Van Muiswinkel Van Vleuten, De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Zoop in Afrika - za, zo en wo 13.45 u. Kameleon 2 - za, zo en wo 16 u. Deuce Bigalow: europcan gigolo - vr t/m zo 18.45 u„ wo 16 u. The Cinde rella man - do en ma t/m wo 20 u., vr t/m zo 20.30 u. Madagascar (Ned. gespr.) - za, zo en wo 13.45 u. Red eye - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.45 en 21.15 u., za en zo 16, 18.45 en 2115 u. Mr. mrs. Smith - vr en za 18.45 u., zo 16 u. Sjakie en de cho coladefabriek - za en wo 13.45 en 16 u., zo 13.45 u. The weddingcrashers - vr t/m zo 21.15 u, wo 20 u. Bro- deuses - zo 19 u., di 20.30 u. Verras singsvoorpremière - do 20.30 u. 2046 - ma 20.30 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 2