f" 29 Ongeval met parachutiste domper tijdens opening Amerikaans bedrijf Feeststunt Omslag in denken van college is nodig Drie grote polders in oude luister L tsramrai Beter en goedkoper "Er kwam altijd een oplossing" Recreatie en meer huizen smalstad en Scherpenisse 400 OCCASIONS Bromfietser zwaar gewond Voltallig college b. en vu bij Allied Mineral Products in Tholen III Donderdag 22 september 2005 61e jaargang no. 44 Altijd meer dan www.autoteam.nl Dorpsplein in Oud-Vossemeer blijft zonder groen Dagelijks activi-tijd voor wonen... Het ongeval met een parachutiste zorgde dinsdagochtend voor een domper tijdens de officiële opening van het Amerikaanse bedrijf Allied Mineral Products aan de Energieweg in Tholen. De parachutiste was de laatste van de vier parachutisten die met de vlaggen van de Ver enigde Staten, Europa, Nederland en de bedrijfsvlag van Allied landden op het grasveld naast het bedrijf. De vrouw uit Roosendaal kwam bij het landen ten val en raakte gewond. Ze brak een ruggenwervel. Zo'n 175 gas ten waren getuige van het ongeval. SONY ERICSSON T290i fop=op fl jarig abonnement Voordeligste aanbieding van Nederland Doolhof Wethouder Goossen: Ondernemers aan de hak Een projectontwikkelaar heeft het plan voor het aanleggen van bungalowpark Wulpdal bij Gorishoek opgepakt nu de gemeente niet langer eist dat er ook een eik-weer-voorzie ning (met zwembad) moet komen. Bovendien wordt er nagegaan of er een tweede park bij kan komen in de Geer- truidapolder (ten noorden van recreatieterrein de Pluim- pot). Meer recreatie en meer woningen moeten de leef baarheid in Sint-Maartensdijk en Scherpenisse opkrikken. Burger uitgangspuntniet de gemeente DELTA WERKT ER AAN: HET WORDT ECHT GEREGELD. DELTA Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advert@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Homepage: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Ker ement 15,uo öfeW.^Xo - /o 12 44 07 fialjaar, 28,75 per lab*, allemaal incasso. Losjjtp <cJinsdag 16.00 uur. Advertemiê[JPI|y ug8 plus btwper mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,50 contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. Een 17-jarige Sint-Philipslander is in Steenbergen zwaar gewond geraakl toen hij met zijn bromfiets tegen een auto botste. De jongen reed vrijdag middag vanaf een erf de Westlandse Langeweg op en zag niet dat er uit de richting van de Franseweg een personenauto naderde. De 56-jarige automobilist uit Steenbergen kon de bromfietser niet meer ontwijken, waardoor een frontale botsing volg de. Behalve een ambulance kwam de traumahelikopter ter plaatse. De jon geman is in kritieke toestand naar het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam gebracht. Inmiddels is zijn toestand stabiel. Er komen geen hagen en leilinden op het parkeerterrein aan de Raadhuis straat in Oud-Vossemeer. Dit onder deel is geschrapt uit het groenstruc tuurplan voor het dorp. Meerdere inwoners lieten, na een oproep van F. Hommel, de gemeente weten de be planting niet te zien zitten omdat die het gebruik van het plein zou belem meren. Het gemeentebestuur heeft daar begrip voor 'omdat dit het ge bruik van de ruimte voor evenemen ten in grote mate zal beperken'. Het terrein voor het Vossemccrse dorps huis wordt gebruikt voor de jaarlijkse taptoe van OVM, de aubade op ko ninginnedag. de gecombineerde bra derie/dweilbandfestival en als ver trekpunt voor de carnavalsoptocht. Een alternatieve plek is in het dorp niet voorhanden. dus komt u vandaag óf morgen? ifffiggMj VRIJD SEPTEMBER Local Heroes, vitrage Lokale kunst verwerkt in het inte rieur; exclusiviteit gegarandeerd! Om 16.00 uur presenteert schilder Kees van de Wetering zijn in vitrage. Vernissage van SEPTEMBER Expositie Kees v.d. t/m 1 oktober Een nieuwe periode in zijn werk, nog altijd even fragmatisch en "kleurrijk. Zo wordt u (nog!) enthousiaster over zijn voor Paauwe gecreeërde vitrage. OOSTERSE SF RW K wöFwsüró SEPTEMBER Sushi Stijl show aanvang 15.00 uur De sushi stijl-show is de aftrap van de Oosterse Sfeerweek. Met meubilair op het Tijdpad dat over duidelijk oosters is geïnspireerd interieuraccessoires en -composities en... heerlijke sushi! DONDERDAG septenWEF^ Opening The Middle 16.00 uur De opening van een complete shop met de fraaiste oosterse interieuraccessoires: The Middle SEPTEMBER Opening The Middle Empire 16.00 uur Dhr. de Graaf van Lumiëre vertelt honderduit over de mogelijkhe den, de betekenis en het vakman schap van oosterse interieuracces- soires. Leerzaam en inspirerend. De parachutiste op het veldje naast het bedrijf aan de Energieweg wordt klaargemaakt voor transport met de ambulance naar Roosendaal. Het was een mooie dag voor de fees telijke opening van Allied Mineral Products. Directeur Koos Heijboer had de gasten die zich in de hal had den verzameld, gevraagd naar buiten te gaan voor de 'grand opening.' Er waren gasten uit zestien verschillen de landen, de voertaal was Engels en het voltallige college van burgemees ter en wethouders was uitgenodigd. Boven Tholen cirkelde toen al het vliegtuig met de vier parachutisten die de vier vlaggen naar beneden zouden brengen. Een spectaculaire actie. Een voor een sprongen de pa rachutisten van de ENPC (Eerste Ne derlandse parachutistenclub) van de vliegbasis Scppe in Bosschenhoofd rond kwart voor elf uit het vliegtuig. De weersomstandigheden waren uit stekend. De parachutisten sprongen op 1,5 kilometer hoogte (5000 voet) uit het vliegtuig, een Reims-Cessna. De eerste parachutist kwam met de Amerikaanse vlag naar beneden en werd met applaus begroet toen hij op het gras landde, de tweede kwam met de Europese, de derde met de Nederlandse. Ze werden na elke lan ding met applaus begroet. Drie van de vier kwamen uit de oostelijke richting over het lage gehouw achter Allied Mineral naar het grasveld aangezweefd. De parachutiste die als laatste sprong, met de bedrijfsvlag, kwam echter over het hogere ge bouw van Allied en moest daarom sneller dalen om te kunnen landen op het prille gras naast het gebouw. De parachutiste moest volgens een collega daardoor laag 'indraaien' om met haar gezicht in de richting van de gasten uit te komen. Toen ze de grond raakte, werd ze door de para chute nog verder getrokken en stuitte ze met haar hoofd op de grond. De parachutisten dragen bij hun sprong een valhelm. Ze bleef tot grote schrik van de bezoekers en haar collega's bewegingloos liggen. Haar collega's renden naar haar toe en verleenden eerste hulp. Een van hen is arts, de ander ambulancechauffeur. Ze was aanspreekbaar, maar klaagde over pijn in haar rug. De ambulance werd gealarmeerd om het slachtoffer naar Kleurenscherm, polyfone beltonen, kalender, stapwafch, fimer, klok, hw.v. 119,95 Hef voordeel: 4?5 p/mnd. belminuten rind. lis Sony ëflcsaon !90i 1 jarig abonnement en aansluitkosten 'N netwerk 'Lcm. I iorig öebtlel Sim Only 90 abonnement op bel netwerk von KPN Actie is geldig t/m 31 oktober 2 CMS het ziekenhuis in Roosendaal te kun nen vervoeren. De vrouw is een ervaren parachutiste en heeft meer dan tien jaar ervaring. Ze maakt vaak deel uit van het de monstratieteam van Skydive ENPC. Het team zorgt voor spectaculaire openingen van bedrijven, sportvel den of scholen. ENPC bestaat sinds 1948 en telt 180 leden, waarvan 60 die 'springen.' Toen hekend was dat ze aanspreek baar was, vroeg Heijboer aan de gas ten om zich naar de voorzijde van het kantoor te begeven waar drie vlag gen zouden worden gehesen. Die waren al aan de masten vastgemaakt. De voorzitter van de raad van be stuur J. Tabor van Allied Mineral Products hees de bedrijfsvlag in top. burgemeester W. Nuis de Nederland se en aannemer J. de Jong de Euro pese. Het gezelschap begaf zich daarna weer naar de zaal, maar het ongeval drukte de stemming. De pa rachutiste moet voorlopig rust hou den. De directie van Allied stelde zich gisteren op de hoogte van haar toestand en is van plan haar binnen kort in het ziekenhuis te bezoeken. Bij de opening was het voltallige col lege van burgemeester en wethou ders aanwezig. Nuis vertelde dat ze hun wekelijkse vergadering op dins dagochtend speciaal voor de opening van het bedrijf verzet hadden. Behal ve Nuis waren dus ook wethouder S.K.A. Heijboer. W.C. van Kempen, M.A.E. Velthuis en F.J. Goossen aan wezig. Een zware gemeentelijke de legatie. Nuis zei dankbaar te zijn dat hij was uitgenodigd. Voordat hij zijn toespraak hield, had hij enkele Ame rikaanse gasten al uitleg gegeven over de zilveren ambtsketen die elke burgemeester in Nederland bij offi ciële gelegenheden draagt. Een ge woonte die in de Verenigde Staten niet bekend is. Nuis wees het gezelschap erop dat hij regelmatig wordt gevraagd om bedrijven te openen, maar dat deze opening nu wel heel speciaal was. Dat kwam omdat hij zijn toespraak in het Engels moest houden, maar ook omdat hij betrokken was bij het hijsen van de vlaggen, waaronder de Europese, zei hij. ..Het betekent dat het een internationale dag is." Dat het bedrijf voor Tholen koos, noemde Nuis opmerkelijk. „Het lijkt dat Tholen aantrekkelijk genoeg is voor internationale bedrijven om zich hier te vestigen. Maar ik durf te zeggen dat Tholen heel aantrekkelijk is voor het vestigen van bedrijven. Ik wil u complimenteren en feliciteren met het feit dat u dat ontdekt heeft." Tholen ligt volgens Nuis 'strate gisch' gunstig tussen de havensteden Antwerpen en Rotterdam. Maar ook ander factoren spelen een rol, zoals een goede infrastructuur en de ar beidsmoraal van de Thoolse werkne mer. Hij bedankte de directie voor de keus die ze heeft gemaakt om zich in Tholen te vestigen. Het kan vol gens Nuis 'geen betere reclame voor Tholen' zijn. Juist gezien alle afwegingen die van tevoren zijn ge maakt. ZIE VERDER PAGINA 13 Maar het zijn vooral de ondernemers die moeten investeren. „De onderne mers moeten aan de bak," zei wet houder F.J. Goossen maandagavond bij de presentatie van het plan. De rol van de gemeente is om te zorgen dat er gunstige voorwaarden worden ge schapen. En uit de opbrengst van ge slaagde projecten zouden andere voorzieningen bekostigd kunnen worden. Dat is de strekking van de aanbevelingen uit het onderzoek dat Buck international uit Nijmegen voor de gemeente heeft gemaakt. Er is steeds gezocht naar concrete projec ten. Die worden in ruime mate opge somd. Maar het zijn voor een groot deel al bekende plannen en wensen die allemaal nog verder moeten wor den uitgewerkt. Om een en ander te verwezenlijken zou er een vennoot schap voor ondernemers opgericht moeten worden. Een overdekt zwembad zit er niet in. De kosten zijn met 3 miljoen euro te hoog. Ook het openmaken van de ha ven in Sint-Maartensdijk wordt naar het rijk der fabelen verwezen. Wel zou er een extra impuls voor Haestin- ge in de smalstad moeten komen. In Scherpenisse is een woonzorgcen trum voorzien, maar ook dat is be staand beleid. De voorstellen bestrijken een periode van tien jaar. Het gaat om vier pijlers: recreatie, winkelvoorzieningen, wo ningbouw en de uitvoering van de impuls. Lokale ondernemers, pro jectontwikkelaars, gemeente, bewo ners en toeristen moeten voor de cen ten zorgen. Waar mogelijk kan er gebruik gemaakt worden van subsi dies en kapitaalverschaffers. In het plan Wulpdal dat al uit 1976 dateert, lijkt weer wat leven te zitten. Het park voor 225 vakantiewoningen maakt nu meer kans omdat de ge meente niet langer een slecht-wecr- v(x>rziening eist. Mocht het van de grond komen dan levert dat 8 ar beidsplaatsen op. Voor het park wordt gedacht aan toeristen uit de 'middengroep'. De gemeente zal het bestemmingsplan er voor aanpassen. In 2007 zou met de bouw kunnen worden begonnen. Over de kosten is het rapport vaag. Het zou om 'enkele tientallen miljoe nen' euro gaan. De bungalows zou den verkocht of verhuurd kunnen worden. Een deel van het bedrag is voor de gemeente die er bijvoorbeeld het zwembad mee kan verbeteren. Maar één bungalowpark is niet ge noeg. Tussen recreatieterrein de Pluimpot in de Geertruidapolder en de smalstad zou nog eens 8 hectare gebruikt kunnen worden voor recre atie. Voor de man met de smalle beurs. Met veel groen, percelen van 400 m2 met een klein chaletje. Er zal wel eerst gekeken moeten worden of het haalbaar is. ZIE VERDER PAGINA 13 Niet alleen de oppositie Algemeen Belang Tholen en D66, maar ook re geringspartij SGP vindt dat b. en w. de burgers met een andere houding tegemoet moeten treden. Kijken wat er wel kan, moet uitgangspunt zijn in plaats van een negatieve benadering met allerlei regels. De beleids vrijheid die het college heeft, moet beter uitgebuit worden. Dat bleek maandagavond in de raadscommissie ruimte hij de discussie over subsi die voor de fa. Duine in Scherpenisse, aankoop van grond door bewo ners van de Kuipersdreef in Tholen en verbouw van een schuur tot re creatiewoning aan de Scheldseweg in Stavenisse. Dat laatste is een al lang slepende kwestie over de herinrichting van het plantsoen achter een achttal huizen, waaronder de woning van L.J. Walpot. Die had nu weer een brief over de kwestie aan de ge meente geschreven. Volgens SGP- raadslid J.M. Aarnoudse verdient de aanpak van het college 'zeker niet de schoonheidsprijs.' Hij sig naleerde tegenstrijdigheden. „Ik betreur het dat b. en w. niet met een andere houding aan het ge sprek zijn begonnen. Er waren stel lingen betrokken. Eerst waren er 7 van de 8 bewoners voor een plan van aanpak, later kwam er weer een variant die maar de steun kreeg van 4 van de 8. Mijn gevoel wordt hierdoor versterkt, dat het college een zeer vooringenomen standpunt had, al is er dan veel energie in ge stoken. Naar de burgers toe is dat een slechte zaak", zei Aarnoudse. Die woorden klonken ABT-com- missielid J.J. van 't Hof en D66- raadslid J. van den Donker als mu ziek in de oren. „De burger moet het uitgangspunt zijn en niet de ge meente", zei Van 't Hof. Voor CDA'er J. Bijl was het helder dat de bewoners de grond achter hun huizen willen kopen en dat doet de gemeente niet. „Dan moet je door pakken", vond Bijl. Ook CU- raadslid ir. W. Mol vond dat er knopen doorgehakt moeten wor den. ZIE VERDER PAGINA 13 Deze week Piet v.d. Vlies probeert de politiek ervan te overtuigen dat sport een noodzaak is w Dominee Versluis met open armen ontvangen in Sint-Annaland Eerste meekrapwortels geoogst bij G.J. Hoek in de Noordpolder EN VERDER... Bezoekers zien de schuiven van de Krammersluizen open gaan Camping IX' Striene breidt uit om kwaliteit te verbeteren Boeren willen drempel uit de Roolandseweg MEN KNEEDT DE POTTEBAKKKRSKLEI ALS ZE NOG NAT IS Dit nummer bestaat uit 22 pagina's 'In september 2005 hebben dijkgraaf W.A. Gosselaar en gezworene J.L.C. Mol van waterschap Zeeuwse Eilanden het aange paste gemaal in werking gesteld'. Dat is een deel van de tekst - op een doorzichtige kunststof plaat - die dinsdagmiddag is ont huld op het gemaal Drie grote polders te Oud-Vossemeer. Ook de uit 1900 dateren de gedenksteen is teruggeplaatst in de muur van het vernieuwde gemaal. Het sterk verwaarloosde gebouw is - door druk van uit zowel bestuur als ambtenaren bij het waterschap - van de sloop gered en gron dig vernieuwd met behoud van de karakte ristieke bouwstijl. Het diesclgemaal is een elektrisch gemaal geworden, de capaciteit vergroot van 90 naar 135 kubieke meter per minuut. In tijden van nood kan Drie grote polders het gemaal de Eendracht ontlasten bij het wegpompen van water. Het project heeft 800.000 euro gekost, waarvan een kwart is bekostigd uit rijkssubsidie. Mo mentcel wordt de Hikse Kreek bij het ge maal vergroot voor extra waterberging. Daarmee is 181 .(XX) euro gemoeid. Zie de advertentie elders in deze krant. DELTA N.V. Advertentie I.M. Waterschapsbestuurders nemen vanaf de dijk bij het opgeknapte gemaal poolshoogte of er eventueel blauwalg drijft op het Schelde-Rijnkanaal. TS

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 1