Schoolvoetbaltoernooi trekt minder ploegen naar velden sv Smerdiek Erik van Haaften neemt Smerdiek op sleeptouw met vier treffers Noad '67 wint na ruim een jaar Dames Smerdiek te tam Schuur wordt zomaar geen recreatiewoning Smash opent met gelijkspel Emergo 1 is te tam Koersballen Donderdag 22 september 2005 EENDRACHTBODE, DETHOOLSE COURANT 17 Frank Schoep clubkampioen TOV F C. Moeliker generaal kampioen Vijf bestuurders drinken teveel Tweede plaatsen Earl Monsterscore Noad 3 Zege Stavenisse 2 Schooljeugd op trapveld welkom Smerdiek lijkt dit seizoen haar beste voetbal te bewa ren voor de uitwedstrijden. Bij het overigens zwakke Brouwershaven won de ploeg van Ruud Linders met overtuigende 0-5 cijfers. Grote man was Erik van Haaften met vier treffers. SPS pakte haar eerste punt, dankzij een verdienstelijk 1-1 gelijkspel bij Wemeldin- ge. Stavenisse stelde teleur met een 6-2 nederlaag bij Vrederust en is daardoor weer in de onderste regionen beland. SPS op valreep gelijk Wanprestatie Stavenisse WHS niet alert genoeg Aan de Scheldseweg in Stavenisse Geen bouwvlak Het damesteam van Smerdiek heeft op het hogere niveau in deze competitie nog niel kunnen impo neren. Tegen Rijsoord werd terecht met 2-0 verloren. Smerdiek speel de een slechte wedstrijd, waarbij diverse dames met te weinig bezie ling en inzet speelden. Hoewel Rijsoord ook weinig klaarmaakte ging de zege verdiend naar de thuisploeg. In de vierde minuut zorgde Rijsoord voor het eerste doelgevaar. maar de genomen vrije trap ging net over doel. Een paar minuten later kwam Tina Dujako- vic in kansrijke positie door een fout in de defensie van Rijsoord, maar ook haar inzet ging meters naast doel. Smerdiek verloor de slag op het middenveld waardoor de thuisploeg voor de meeste drei ging bleef zorgen. In de tweede helft zette een speel sters van de thuisploeg vijf Smer- diekse dames op het verkeerde been, maar uiteindelijk voorkwam keepsters Conny Gulden dat de fraaie solo met een treffer be kroond werd. Tien minuten voor tijd werd ook zij echter geklopt, toen de spits van Rijsoord vrij voor doel een aanval kon afronden. Vlak voor het eindsignaal werd met een tweede treffer van Rijs oord de wedstrijd definitief beslist. Tafeltennisvereniging Smash '76 is het nieuwe seizoen begonnen met een 5-5 gelijkspel tegen Hotak '68 uit Hoogerheide. De Sint-Annalan- ders degradeerden vorig seizoen uit de hoofdklasse, maar werden door de Nederlandse tafeltennisbond op nieuw in de hoofdklasse ingedeeld. Christian van 't Hof toonde in vorm te zijn en won al zijn partijen. Anné van Dijke moest nog wennen aan zijn nieuwe batje en bleef steken op één winstpartij. Ook routinier Johan Snoep kwam in actie en behaalde sa men met Christian van 't Hof de winst in het dubbelspel, maar wist in de enkelpartijen niet te imponeren. Het tweede team van Smash had met een 3-7 overwinning op Tanaka 4 in Ettcn- Leur een flitsende start. Met drie winst partijen was Remco Vroegop de man van de wedstrijd. Samen met Peter Ba zen won hij ook het dubbelspel. In het enkelspel behaalde Peter Bazen twee overwinningen, terwijl Gabriel Gunter slechts één punt wist te veroveren. Het gepromoveerde derde team van Smash debuteerde in de derde klasse met een 3-7 nederlaag tegen Middel burg. David van Driel en Marnix en Ma thijs de Graaf wonnen allen één partij. Smash 4 behaalde een 7-3 overwinning op TCS 3 uit Steenbergen. Esther Bruijnzeel en Jacob Elenbaas bleven on geslagen, terwijl Chris Hage één over winning behaalde. Het eerste jeugdteam kreeg met 8-2 klop van Yerseke. Alieke Vroegop won één partij en ook het dubbelspel ging naar de Sint-Annalanders. Het tweede jeugd team won met 8-2 van Westerzicht 2. Eric Bruijnzeel en Jan Willem van Vos sen bleven ongeslagen en Job Moerland behaalde één overwinning. Smash 3 verloor kansloos met 9-1 van Tanaka. Maurits Keur redde de eer voor de Sint- Annalanders. Het adspirantenteam ver loor met 8-2 van Hotak '68 4. De wed- strijdpunten werden behaald door Eva Geuze en Gert-Jan v.d. Berg. /«- Tennis Voor de vierde keer op rij stond Frank Schoep in de finale van het herenenkel, bij het clubtoernooi van TOV. Net als vorig jaar moest hij het opnemen tegen Bram Filius, die in de halve finale al had laten zien over een groot doorzettingsvermo gen te beschikken. Filius boog daar in tot twee keer toe een achterstand om in setwinst. Tegen Schoep ging de eerste set gelijk op, een tiebreak was nodig om de set naar Frank Schoep te laten gaan. Deze voerde in de volgende set de druk een stuk je op en won ook deze. En daarmee de clubtitel. Samen met Peter Roggeband verde digde Frank Schoep de titel in het herendubbel. Ze stonden tegenover vader en zoon Harry en Jarco Ha- vermans. Maar die hadden in de loop van het toernooi al zoveel van hun krachten moeten geven, dat de winst eenvoudig naar Roggeband en Schoep ging. Bij het damesdubbel werden Lia Hopmans en Corry Havermans kam pioen. Zij speelden voor het eerst sa men, maar raakten gaandeweg het toernooi steeds weer op elkaar inge speeld. In een leuke finale klopten ze Corry Egberts en Juliette Geluk. De mixfinale was een herhaling van vorig jaar. De winst ging naar Bram Filius en Cindy Reijngoudt, die Jac ques Mees en Mariëtte Boonman in twee sets versloegen. Het eerste team van korfbalvereni ging Emergo speelde zonder over tuiging in Barendrecht tegen Vitesse 4. Door een zwakke eerste helft stond Emergo bij rust al op een 7-2 achterstand. Uiteindelijk werd het 14-5, waarmee de tweede nederlaag een feit was. Voor de rood-zwarten scoorden: Marco v.d. Hoek (3x), Ja- co Rip en Justine Weijenberg. Het tweede team kreeg met 12-4 klop van Voltreffers 4. In de eerste helft hielden de teams elkaar nog in evenwicht, maar na de 2-2 tussenstand was de thuisploeg veel te sterk voor Emergo. In deze wedstrijd werden de Emergo-treffers gemaakt door: Gerrie Anthonisse, Maria Anthonisse, Ni cole Dam en Mariska Hage. Ook het B- jeugdteam leed een nederlaag. Tegen Ju liana B2 werd het 7-4, waarbij Rick Bazen en Pascal Farla beiden twee keer wisten te scoren. Het Emergo CM-team verloor kansloos met 17-0 van Good Luck. Emergo D leed tegen ELKV met 0- 11 de tweede nederlaag in dit seizoen. Al leen de E-pupillen van Emergo waren succesvol in deze speelronde. Door een treffer van Mark Lupker won het E2-team met 0-1 van DSO E2. Emergo 3 won met 2-1 van Volharding door twee treffers van Frenk v.d. Hoek. Programma 24-9: Emergo 1-Zevenber gen 1 16.00 u; Emergo 2-Bolnes 6 14.00 u.; Emergo CM-Juliana C2M 12.30 u.; Emergo D-DSO D 11.30 u.; Emergo El- Bolnes E2 10.30 u.; Emergo E2-Juliana E3M 9.30 u. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Tholen stad: 1. R. van Driel 18 p; 2. L. Soomers en W. Scherpenisse 16 p; 4. mevr. F. Schellinger en mevr. A. Scher penisse 15 p; 6. N. Moerkerken en mevr. R. Burrows 14 p; 8. mevr. C. Wilsing 12 p: 9. mevr. R. Nagtegaal 9 p. Meulvliet: 1. G. Bolier en W. Bijl 27 p; 2. B. Schot en L. Verschoor 26 p; 3. R. Vroegop en A. Hilgerson, L. van Bale en J. Verbraeken, én R. Bolier en D. Lin- denberg 19 p; 6. H. Schot en J. Bos 10 p. Sint-Maartensdijk: 1. C. van Mierlo en A. Wielaard 32 p; 2. L. Wielaard en J. Bijnagte 29 p; 3. C. Breure 26 p; 4. A. Poot en T. Breure 23 p; 5. W. Lutt en W. Bijl 21 p: 6. M. Dane en J. Nijstad 19 p; 7. B. Bijnagte en C. van Gorsel 16 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. D. van Dijke 19 p; 2. mevr. A. Bosters 17 p; 3. mevr. N. Minheere en mevr. L. van Poortvliet 16 p; 5. mevr. C. Havermans 11 p; 6. mevr. A. Blommerde en mevr. J. van Houte 9 p. Duivensport Bij duivenvereniging De Trouwe Duif in Tholen is C. Moeliker generaal kam pioen hok geworden, vóór M.J. Laban en 7.n., Kevin v.d. Berge, P. Laban en C. Laban. De klassementen in de verschil lende categorieën zijn als volgt: Vitesse: 1. M.J. Laban en zn„ 2. P. La ban, 3. C. Laban. 4. C. Moeliker, 5. L. v.d. Kleijn. Midfond: 1. M.J. Laban en zn., 2. C. Moeliker, 3. Kevin v.d. Berge, 4. P. La ban, 5. C. Laban. Dagfond: 1. Kevin v.d. Berge, 2. C. La ban, 3. C. Moeliker, 4. P. Laban, 5. M.J. Laban en zn. Overnaclitfond: I. Kevin v.d. Berge, 2. J. van Dijke, 3. J. v.d. Kleijn. Jonge duiven: 1. C. Laban, 2. M.J. La ban en zn., 3. C. Moeliker, 4. P. Laban, 5. Kevin v.d. Berge, Navluchten: 1. C. Moeliker, 2. P. La- baan, 3. Kevin v.d. Berge, 4. M.J. Laban en zn., 5. L. v.d. Kleijn. Bij een grootscheepse alcoholcon trole in de nacht van vrijdag op za terdag heeft de politie vijf bestuur ders een rijverbod opgelegd en van één van hen het rijbewijs ingeno men. Van 296 bestuurders is een blaastest afgenomen. Tussen 9 en 10 uur vrijdagavond controleerde de politie 120 be stuurders. Eén had er ruim ander half keer teveel gedronken en deze kreeg een rijverbod van twee uren. Op de Langeweg bij Sint-Anna- land trof de politie om tien over negen een automobilist die bijna twee keer de toegestane hoeveel heid alcohol had genuttigd en deze moest zijn auto drie uren aan de kant zetten. Op de Ten Ankerwcg in Tholen zijn tussen half elf en middernacht 110 bestuurders ge controleerd. Eén kreeg er een rij verbod van vier uren omdat hij meer dan twee keer teveel alcohol had geconsumeerd. Tussen één uur en kwart voor twee postte de poli tie op de Postweg tussen Tholen en Poortvliet. Van de 40 passerende bestuurders had er één bijna 2,5 keer meer gedronken dan toege staan. zodat hij zijn rijbewijs moest inleveren. Op een andere plaats op de provinciale weg moesten tussen twee uur en kwart over twee vijftien bestuurders bla zen en niemand van hen was in de fout gegaan. Tenslotte werd tussen half drie en kwart voor drie gepost op de Oude Zeedijk bij Sint-Anna- land. Tien bestuurders moesten blazen, één had teveel gedronken en kreeg een rijverbod van een uur. Dc vierjarige ruin RHS Earl van Arné van Vossen en Lisclot Deurloo is tweede ge worden bij de Nederlandse kampioen schappen van het Engelse trekpaard de Shire. De Engelse jury wees de eenjarige merrie RHS Lady Elisabeth de vierde plek toe in haar rubriek. In het Gelderse Hier- den werd na de keuringen gestreden om de Walter Award. De Shires werden hiervoor dressuurmalig gereden en beoordeeld door een KNHS-jurylid. Met een prima score van 70 punten werd RHS Earl hier tweede. Bij een dressuurwedstrijd in Dirksland be haalde Laura Geluk met Onyx twee eerste prijzen. De combinatie kwam uit in de LI- dressuur. De eerste proef werd met 171 punten beloond, de tweede met 163 pun ten. Dat leverde behalve de eerste prijzen ook nog respectievelijk twee en een winst punten op. *- Een speler van de Regenboog uit Tholen speelt met losse veters tegen de Casembrootschool uit Sint-Annaland. Het werd 5-1 voor de SetaUanders. Aan het schoolvoetbaltoernooi deden gistermiddag in Sint-Maartens dijk elf basisscholen mee. Bi j de jongens lijkt de animo wat terug te lo pen, bij de meisjes blijft de belangstelling stabiel. In totaal kwamen zo'n 200 kinderen naar de velden van sv Smerdiek. In de openingswed strijd won de Casembroot uit Sint-Annaland van titelverdediger de Re genboog uit Tholen met 5-1. De Casembroot blijft sterk en wint het toernooi. Omdat er minder ploegen zijn wordt er ook later begonnen dan gewoon lijk. Hans van de Griend van de schoolvoetbalcommissie: „Vorig jaar hadden wc vijf teams bij de elftallen, nu vier. De Rieburch uit Sint-Maar tensdijk had eerst zeven teams inge schreven, maar trok twee teams terug. Je ziet het bij de jongens wat teruglo pen. Bij de meisjes niet." Ook bij de scheidsrechters heeft zich een aantal mensen afgemeld, zegt Van de Griend. „Het wordt wel steeds las tiger om vrijwilligers te vinden. Men sen hebben minder tijd of zijn minder bereid er tijd in te steken. Maar we krijgen het nog steeds wel rond, hoor." Dc commissie heeft er wel het regle ment voor aangepast. Elk team moet een volwassen begeleider meebren gen. De begeleider van het team dat als eerste op het wedstrijdschema staat, moet de wedstrijd leiden als de 'officiële' scheidsrechter afwezig is. Het weer is prima. De zon schijnt en het is droog. Om twee uur wordt er op alle velden en op het bijveld achter de tribune fanatiek gespeeld. In poule I met elftallen spelen titelver dediger de Regenboog, de Casem brootschool, Ter Tolne uit Tholen en de Rieburch uit Sint- Maartensdijk. In de openingswedstrijd op het hoofd- veld speelt De Regenboog tegen de Casembroot. De SetaUanders zijn sterker. Vooral in de eerste helft heb ben ze meer balbezit en zorgen ze voor gevaarlijke situaties voor het doel van de Regenboog. Dat drukt zich al gauw uit in cijfers. Binnen en kele minuten leidt de Casembroot. De voorsprong wordt snel uitgebouwd tot 4-0. In de tweede helft probeert de Regen boog terug te komen. De leidende speler Auke Bovenberg (die bij RBC voetbalt) kan de wedstrijd niet doen kantelen al heeft de Regenboog meer overwicht en wordt er vaker op het doel geschoten. Ze scoren een keer, maar dan neemt de Casembroot af stand: 5-1 Bij de jongens zeventallen zijn twee poules. Ieder met vijf ploegen, de Schalm uit Stavenisse, de Luyster uit Reserve vierde klasse Tegen het bezoekende WIK 3 boekte de derde keus van Noad dc tweede grote overwinning van hel seizoen: 15-1. Van af dc aftrap ging de bal via de broers Polderman naar Ron v.d. Ree die de sco re opende. WIK was verrast, maar kreeg desondanks een goede doelkans die door Edwin Hage op de lijn werd gered. De tweede treffer was een hoekschop die Leo Polderman direct inschoot, de derde kopte Ron v.d. Ree binnen uit een voor zet van Bram Filius. WIK kwam bijna niet meer uit de verdediging, ook nadat bij Noad laatste man Jaap van Oudenaar de steeds meer doorschoof. Hij tekende voor de 4-0. Aanvoerder Reini Reijn goudt pikte zijn doelpuntje mee en schoot in via de paal. Door treffers van Menno Fonteijne en Bram Filius werd de rust met een 7-0 voorsprong bereikt. Bij Noad kwamen voor de tweede helft Remi van Herk, Christiaan van Hekken en Ike Verwijs in het veld voor Ron v.d. Ree, Bram Filius en Edwin Hage. De Sint-Philipslanders speelden in een lage re versnelling, maar WIK deed nauwe lijks moeite om aan te zetten. Reini Reijngoudt en Jaap van Oudenaarde (2x) konden met het hoofd de score opvoe ren, uit voorzetten van Leo Polderman. Ook de B-junioren Van Herk en Van Hekken pakten hun doelpuntje mee. eerstgenoemde scoorde zelfs twee keer. In de slotfase trof Bram Filius, in de ploeg gekomen voor Hans Polderman, ook nog twee keer doel: 15-0. En toen scoorde WIK nog tegen met de mooiste treffer van de middag: een voorzet van rechts werd met een omhaal achter doel man Van Herk geschoten. In een leuke wedstrijd pakte de tweede keus van Stavenisse de tweede overwin ning in dit seizoen. Door een doelpunt van Jacco Knuist werd Duiveland 3 met 1-0 verslagen. De winnende treffer viel in de tweede helft. Matthias Moerland werd de diepte ingestuurd en met enig geluk kwam de bal bij Knuist die de bal fraai in de doelhoek plaatste. Duiveland drong in hel slotkwartier nog sterk aan voor de gelijkmaker, maar de defensie van Stavenisse onder leiding van de sterk spelende Alex Keur, hield stand. Sint-Philipsland. Sint Anthonius uit Oud-Vosscmccr, dc Veste uit Tholen, de School met de Bijbel uit Poortvliet, de Regenboog, Ter Tolne, de Rie burch (twee teams) en de Ooster- scheldcschool uit Scherpenisse. Bij de meisjes zijn ook twee poules, met de Regenboog (ook titelverdedi ger). Ter Tolne dc Rieburch I. II en III, die Hcenetrecht en Sint Anthonius uit Oud-Vossemeer, de Luyster, de School met dc Bijbel en de Ooster- schcldc. Bij dc meisjes moesten straf schoppen bepalen wie er naar de fina le mocht. De Rieburch maakte kans, maar ook dc Jenaplanschool. Kinderen motiveren om vanachter de computer en van voor de tv te komen om meer te hewegen. Dat is de ge dachte achter dc pleintjesactiviteiten die de gemeente de komende acht weken op woensdagmiddag opzet voor kinderen van de basisschool. Cios-student Martijn Reijngoudt. die stage loopt bij dc gemeente, tekent voor dc uitvoering. Dc scholieren worden uitgenodigd om, liefst in sportkleren, naar een trapveld te ko men waar bijvoorbeeld slagbal, tref- bal, touwtrekken, een tikspelletje of iets dergelijks wordt gespeeld. Dc af trap is komende woensdag om half twee aan de Palrijzenweg in Oud- Vossemccr, om half vier is de jeugd welkom aan de Deestraat in Poort vliet. Het duurt steeds een anderhalf uur. Op 5 oktober zijn Sint-Maartens dijk en Stavenisse aan de beurt. van Stoutjesdijk rechts achterin overnam. Smerdiek bleef op alle fronten de betere ploeg en liep in de 55e minuut verder uit. Het was Soulyman El Bouzzaui die de bal veroverde en Van Haaften op inaat aanspeelde: 0-4. Dc niet fitte Frans Istha loste Hage af die zich had verstapt en last kreeg van een lies blessure. De invaller kreeg nog een dol van een kans, maar wilde de eer gunnen aan de meegekomen Mohammed Allali. In dc slotfase legde Van Haaften met opnieuw een rake kopbal de 0-5 eindstand vast. Michael de Jong maakte dc laatste minuten vol, in plaats van Jelle Rinses. De vanwege militaire verplichtingen met een conditie achterstand kampende Rinses stond in dc basis omdat Nourdin Achabar vanwege privé-omstan- digheden ontbrak. Goaltjesdief Van Haaften kreeg na afloop de complimenten van zijn trainer. Linders zag in die sterkte meteen ook de zwakte van zijn team. „Het gevaar bestaat dat we voorin van één persoon afhankelijk worden en dat mag niet het geval zijn. Zeker El Bouzzaui, die veel loopwerk verricht en daarmee bijzonder nut tig is voor de ploeg, moet scherper voor de goal worden. Als ploeg moeten we ook optimaal gemoti veerd blijven voetballen. Ook te gen Mevo mag zaterdag geen spra ke van onderschatting zijn. We moeten elke wedstrijd spelen alsof we tegen de kampioen aantreden. Anders lukt het niet." SPS moest het gelijkspel in en te gen Wemeldinge zowat voor de poorten van de hel wegslepen. Pas in de slotfase maakte breekijzer Er- Al te veel conclusies wilde Linders na de 0-5 overwinning in Brou wershaven niet trekken. Daarvoor was de tegenstand van de met een handvol invallers spelende thuis club te gering geweest. Niettemin volgt Smerdiek met twee ruime winstpartijen in het spoor van de koplopers Krabbcndijkc en We meldinge, waardoor een gooi naar de prijzen mogelijk lijkt. In Brou wershaven was hel bij de eerste aanval van de middag het meteen raak. Uit een hoekschop van Mo hammed Allali kopte Van Haaften de 0-1 binnen. Hel krachtsverschil was zodanig dat doelman Alex Stoutjesdijk het grootste gedeelte van dc wedstrijd werkeloos kon toezien. Het eenrichtingsverkeer leverde voor de pauze nog twee doelpunten op. Eerst was hel Jordy Hage die met een hem kenmerken de lange pass Van Haaften op weg hielp naar dc 0-2. Kort voor de thee was het Gert Jan van Ham die uit een vrije trap van Hage voor de 0-3 zorgde. Linders vond de rust stand slechts een magere afspiege ling van de krachtsverhoudingen. „Omdat het zo makkelijk ging, lie pen er teveel spelers voor de bal en leek iedereen een doelpunt te wil len maken. Daardoor werden de ruimtes voorin te klein en maakten we het in feite onszelf moeilijk." Na dc pauze keerde Jcffry Stout jesdijk niet meer terug en werd vervangen door jeugdspeler Jan de Viet die weer moeiteloos mee draaide in dc hoofdmacht. De Viet ging op het middenveld spelen, waardoor Ad Pipping de positie win Feijtel gelijk: 1-1. SPS mocht vooral ook doelman Dennis Boer dankbaar zijn. Met knappe reddin gen hield de kleine keeper de voor hem opduikende aanvallers van de thuisclub herhaaldelijk van scoren af. Na de gelijkmaker volgde nog een wanhoopsoffensief van de titel kandidaat, waarbij SPS werd gered door de paal. Door persoonlijke fouten in de SPS-defensie was We meldinge al vroeg in de wedstrijd op voorsprong gekomen. De thuis club combineerde beter en beschik te met name op de vleugels over snelle en behendige spelers. SPS- trainer Will Raats kon niet beschik ken over de geblesseerde Tijs Nij- meijer, waardoor in de voorste lijn dc echte finesse ontbrak. Door het ontbreken van het boomlange aan speelpunt startte de jonge Willem Bevelander nu naast routinier Mi chel Lisseveld. Peter van der Male, vorige week nog keeper, speelde na dc rentree van Boer ditmaal als linksachter. In de tweede helft moest SPS de druk opvoeren om de partij te laten kantelen. De defen sief kwetsbare Martin Quist werd daarom in de rust vervangen door dc over meer loopvermogen be schikkende Hilbert van Akkeren. Later werd ook de ervaren René van Vossen ingebracht voor Beve lander. SPS probeerde het wel, maar kroop herhaaldelijk door het oog van dc naald bij snelle aanval len van de thuisclub. In de slotfase kwam Leo Vroegop achterin Danny Bijl aflossen en ging SPS in de laat ste linie man-op-man voetballen. Als extra aanvaller schoof Erwin Feijtel door naar een positie achter de spitsen. In de 85e minuut leek de gelijkmaker op het bord te komen. Na een hoekschop kopte Van Akke ren op de onderkant van dc lat. He laas was er niemand van SPS in de buurt om dc bal alsnog over de lijn te werken. Even later was het wel raak. Een schot van Michel Lis seveld werd nog gekeerd door de Bcvelandse keeper, maar in de her kansing stond Feijtel op de goede plaats: 1-1. In de ruim bemeten blessuretijd volgden nog diverse hectische momenten voor het doel van Boer. „We mogen van geluk spreken dat de bal op het laatst niet bij ons binnen valt", erkende Raats. „De jongens hebben wel geknokt voor dat ene puntje en daarom is de remise in mijn ogen verdiend. Te gen WIK thuis moeten wc zaterdag voor de volle winst gaan." Elftalleider Adrie Knuist zocht na de ruime 6-2 nederlaag van Stave nisse bij Vrederust naar de goede woorden. „Een wanprestatie was het. Een drama. Het was uitgespro ken slecht." De eerste tegenslag kreeg Stavenisse al te verwerken in de aanloop naar het duel in de Bra bantse bossen. De beoogde eerste keeper Marc Hoogendoorn is nog altijd niet fit genoeg om te spelen. Kort na het begin haakte ook routi nier Mario Smits met een kuitbles sure af, Kevin Lcijs was zijn ver vanger. Het drama voor Stavenisse voltrok zich tussen de 20e en de 30e minuut. In dat tijdsbestek moesten vier treffers worden geïn casseerd. De door Kees van Putte en Marco Klippcl geleide defensie was in die fase de weg volledig kwijt. „Het leek wel pakjes avond", vond Knuist. „Het waren stuk voor stuk cadeautjes en Vre derust profiteerde optimaal." De tegentreffer van Sander Smits was dan ook niet meer dan een doekje voor het bloeden. Smits soleerde nog voor de pauze door de verde diging van de thuisclub en besloot zijn actie met een knap schot in de kruising: 4-1. In de tweede helft domineerde Stavenisse. Dc ploeg van trainer Rien Smits speelde voortdurend op dc hcllï van de te genstander, maar wist dc druk on voldoende om te zetten in doelrij- pe kansen. Alleen Jeremy Gierman schoot na een uur spelen raak, op aangeven van Peter Eerland: 4-2. Bij uitvallen liep het veel doelma tiger spelende Vrederust uit naar een geflatteerde 6-2 eindstand. Knuist noemde dc nederlaag onno dig. „Ik denk dat iedereen dit jaar van Vrederust wint. En zelfs van zo'n zwakke ploeg verliezen we." Zaterdag lijkt er weer weinig eer te zijn weggelegd voor de roodgelen. Dan komt koploper Krabhendijke op bezoek. In Willemstad begon zaterdag voor Noad '67 de victorie. De ploeg van Ton van der Spaan won bij Kogelvangers niet 1-3. De laatste zege van de Fluplanders dateerde van 11 september van het vorig jaar. Op eigen veld werd toen Zaamslag geklopt. WHS kon de terugkeer van trainer Cees Stoutjesdijk niet vieren met een overwinning. In Middelburg ble ven de SetaUanders steken op 0-0. Beide Thoolse derdeklassers mogen zich na drie wedstrijden tot de middenmoters rekenen. Derde klasse „Een geweldige opsteker." Zo noemde Van der Spaan na afloop de luid bejubelde zege van zijn jonge ploeg op Kogelvangers. In zijn zoektocht naar de ideale op stelling had de trainer uit Oude- Tonge ditmaal gekozen voor een defensie met Dennis Kot als laatste man, bijgestaan door voorstoppcr Jeroen Reijngoudt. John van Splunter was doorgeschoven naar de punt achter op het middenveld, een positie waar hij goed uit dc voeten kwam. Van der Spaan kon beschikken over een vrijwel volle dige selectie, een unicum de laat ste tijd op Flupland. Alleen Danny Steijn is nog geblesseerd. Het dit seizoen op diverse posities ver sterkte Kogelvangers trok na dc af trap onmiddellijk hel initiatief naar zich toe. De thuisclub probeerde ook verzorgd te spelen, met op bouw van achteruit en het benutten van het middenveld. De bal ging echter in een laag tempo rond, zo dat het hardwerkende Noad er vaak een voet tussen kreeg. Boven dien opereerden de drie Brabantse spitsen dicht bij elkaar in het cen trum, waardoor de Fluplanders re latief gemakkelijk overeind ble ven. Het gevaar van de thuisclub moest vooral uit de tweede lijn ko men. Met uitvallen was Noad ei genlijk het meest dreigend. In de openingsfase had Koen van Dijke al laten zien dat er mogelijkheden lagen voor de bezoekers. Vrij voor de Brabantse goalie ontbrak het de piepjonge Van Dijke aan lef om dc score te openen. Halverwege de eerste helft was het wel raak. Jo han Reijngoudt liet een voorzet los waar Lars Steijn bij de eerste paal juist zijn teen tegen kon zetten: 0- 1. Na ruim een halfuur kon Noad weer juichen. Sven Buijs, als diep gaande middenvelder op dc rech terkant bezig aan een sterk sei zoen, trok goed door en passeerde de keeper met een diagonaal schot: 0-2. In de tweede helft maakte Martijn Reijngoudt zijn opwach ting, in plaats van de voor negentig minuten nog te lichte Van Dijke. Donkere wolken leken zich boven Noad samen te pakken toen de aandringende thuisclub in de 50c minuut dichterbij kwam met een kopbal in de verre hoek, een treffer waarbij door sommigen verwijtend richting Jeroen Reijngoudt werd gekeken. De Brabantse stormloop leverde niet de gevreesde gelijk maker op en geleidelijk ontwor stelde Noad zich aan de druk. In de 70e minuut deelde invaller Martijn Reijngoudt de doodsteek uit. Met een lob van ruim twintig meter zorgde hij voor de bevrijdende 1-3. In het daaropvolgende wanhoops offensief claimde Kogelvangers te vergeefs een penalty, zodat Noad dc drie punten heelhuids over de streep bracht. Met duels tegen zwakke broeders als TSC en Baro nie voor de boeg, ziet de toekomst voor de Fluplanders er ineens aan merkelijk zonniger uit. Van der Spaan prees zijn ploeg, vooral om dat het na de aansluitingstreffer rustig bleef. „Ik kneep hem op dat moment, dat durf ik gerust te zeg gen. Maar de jongens hielden de voorsprong goed vast. Hier kunnen we mee verder." Mogelijk hadden de supporters, van WHS zaterdag in Middelburg op een overwinning gerekend te gen Dauwendaele, de ploeg die in de eerste duels van het seizoen nog geen punt had gehaald. Onder lei ding van de weer herstelde trainer Cees Stoutjesdijk lukte het echter niet om een bres te slaan in de Middelburgse verdediging. On danks de 0-0 eindstand was Stout jesdijk niet ontevreden. „Dauwen daele is een ploeg die al jaren bovenin speelt in de derde klasse en ook ervaring in de tweede klas se heeft. Na twee verliespartijen weetje dat zo'n ploeg scherp staat. Daarom ook wilden we voorzich tig aan het duel beginnen en gaan deweg de wedstrijd kijken waar onze mogelijkheden zouden lig gen. Die kansen kwamen er ook. Alleen waren we op die momenten niet alert genoeg." Na een felle start van de thuisclub ontwikkelde zich in de provinciehoofdstad een gclijkopgaand duel, waarbij WHS de betere kansen kreeg en de Wal- chersc ploeg het tegen de georga niseerd spelende groenwitte defen sie vooral uit de tweede lijn probeerde. Leon de Witte had na een hoekschop van Patrick van Schetsen de 0-1 op het hoofd. Tot ontsteltenis van de meegereisde supporters kopte de aanvoerder over. Egbert Moerland stootte ge vaarlijk door, maar zag daarbij de vrijstaande Hans Leune over het hoofd. Ook na de thee was WHS dreigend, waarbij de vrije trappen van Perry Snoep dit seizoen een extra wapen zijn. Opvallend zijn ook de vele speelminuten voor jonge spelers als Lennert van de Rcest, Andreas Vroegop en Dennis Vaders. Dc twee laatstgenoemden vielen in de loop van de tweede helft in. Voor het verloop van de wedstrijd maakte het niet uit. Hoe wel beide teams voor de volle winst speelden, werd er niet ges coord: 0-0. Bij WHS is routinier Michel Mosselman diéht bij een rentree. Mogelijk maakt hij zater dag in het altijd beladen duel met Bruse Boys zijn opwachting. „De gemeente heeft de beleidsvrijheid om een recreatiewoning in een agrarische zone toe te staan. Ik heb het geverifieerd bij de provincie." Dhr. Helmendach, schoonzoon van dhr. Nieuwenhuize uit Stavenisse, hield een hartstochtelijk pleidooi om een schuur aan de Scheldseweg te mogen verbouwen tot recreatiewoning. De meerderheid van de raads commissie ruimte bleek maandagavond geneigd tot nader onderzoek. „Voor nieuwjaar komen we daar echter niet aan toe. Daar is absoluut geen tijd voor!", liet wethouder K.A. Heijboer weten. De voormalige fruitteler kan na een verbouwing het pand in stand hou den. „Er is een economisch zinvolle benutting nodig", zei Helmendach. Een zogenaamde nieuwe economi sche drager is hier mogelijk en het perceel ligt langs het Oosterschelde- pad, 800 meter van camping Stave nisse met daarnaast nog een bun galowparkje. „Een logische aanslui ting dus bij een bestaande recreatie concentratie", aldus Helmendach. Hij was verbolgen dat in een ambte lijk advies aan b. en w. stond dat de recreatiebestemming volgens pro vinciaal beleid niet mogelijk was. „Ik hoop dat u het lef hebt om het plan op zijn merites te beoordelen of moeten we wachten totdat er wel licht een andere politieke wind waait op het eiland?" „Als je naar je hart te werk gaal. moeten we het doen", zei PvdA- raadslid Van der Linde. „Maar als je afwijkt, dan heb je een precedent werking. Er is een goed plan nodig en een goed verhaal." „Het verhaal van Helmendach klinkt sympathiek, maar het kan niet volgens de regels", zei VVD- raadslid G. Hoek. „Het is allemaal heel strikt vastgelegd en aangezien er een heleboel van dit soort schuur tjes zijn, zou je een precedent scheppen. Maar dc informatie van Helmendach en de gemeente is wel tegenstrijdig." ABT-commissielid Van 't Hof vond dat een nieuwe economische drager een impuls voor het buitengebied is. „Het college zegt steeds nee en dat is niet de bedoeling. Er zijn moge lijkheden voor recreatie en benut die dan ook. Je moet niet te bang zijn voor een precedent." „Hoe klein deze impuls ook is, ze is welkom", zei D66-raadslid Van den Donker. „Verpaupering moet je te gengaan met een zinvolle bestem ming en benut deze kans dan en zoek naar argumenten in plaats van nee te omarmen. Benader het posi tief, want verpaupering is zonde." CU-raadslid Mol was het daarmee eens. „Deze nieuwe economische drager past in een vitaal platteland. Laat het college dat eens onderbou wen." CDA-lid Bijl was sceptisch. „Hel mendach houdt een mooi verhaal, maar je schept wel een precedent, dus je moet goed beslagen ten ijs komen om zoiets toe te staan." SGP-raadslid R Hoek vond niet dat het perceel aan de Scheldseweg on der recreatie viel. „Er is een ge meentelijke beleidsvrijheid, maar de raad stelt daarvoor wel de kaders vast." Wethouder Heijboer noemde de af wijzing van het verzoek van Nieu wenhuize een juiste beslissing van b. en w. „We hebben gekeken naar ons eigen bestemmingsplan en we hebben het kortgesloten met de pro vincie. Zoiets moet gebonden zijn aan een bouwvlak en dat is hier niet het geval. De gemeente is aan regels gebonden." Van 't Hof hield dc wethouder voor, dat eerder gezegd is dat wanneer de provincie het beleid verandert, de gemeente ook kan aanpassen. „Kij ken of het wel kan moet uitgangs punt zijn, maar je maakt van het ruimtelijk beleid geen rommeltje", zei Van der Linde. Hij vond met SGP en VVD dat er een nieuw amb telijk advies over het buitengebied nodig is naar aanleiding van de informatie van Helmendach en de provincie. Wethouder Heijboer meldde dat de Raad van State 27 september bezwaren tegen plan bui tengebied behandelt. Daarna wordt pas naar een herziening van het be stemmingsplan gekeken, maar dan is het al 2006. „Dit jaar hebben we er absoluut geen tijd voor."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 17