Yuppies wachten bruidspaar op Plaatselijk nieuws EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 15 september 2005 1 Auto tegen verkeersremmer Dertien auto's vernield Ontsluiting Markiezaat college Kleding- en speelgoedbeurs Geslaagd Praathuisje vernield Bezoek aan Middelburg Sanering Regentessestraat Gemiste kans Bestelbus vernield Diefstal tuinslang Concert in koorkerk Bromfietsers bekeurd Klaverjassen Schoolstraat plat Verplaatsen garage Inbraak in tractoren Bruggen Vroonstede Brommer botst op auto Spannend ontwerp Kap groter Pleinconcert Accelerando Intrede dominee Versluis Geslacht in eigen slagerij SS Dwarskap Havenpad Olie in bodem kasteelterrein Achtergevel akkoord Botsing met vrachtauto Subsidie Juliana van Stolbergschool 3400 euro opbrengst markt Man krijgt klappen Kapsalon akkoord Vakantiewoning Pluimpot Plan voor kledingatelier Start klaverjasclub Schuur tegen de vlakte 1 >2 Tholen Een 28-jarige automobiliste verloor dinsdagmorgen rond kwart over tien de macht over het stuur. Op de Mo- lenvlietsedijk reed ze tegen een ver keersremmer aan. Haar auto raakte door het ongeluk aan de onderzijde beschadigd. Tegen de vrouw is pro ces-verbaal opgemaakt, omdat zij 'gevaar veroorzaakte voor de overige "weggebruikers. Tn de nacht van zaterdag op zondag Üijn op verschillende plaatsen auto's vernield. In de Bosstraat werden van zeven auto's de benzinetankdoppen beschadigd en het chassis gedeukt. Uit twee tanks is benzine gehaald. Van een in de Grindweg geparkeer de auto is de tankdop weggenomen ren een ruit bekrast. Dit moet zater dagavond gebeurd zijn tussen tien uur en half twaalf. Ook op het par keerterrein aan de Zoekweg zijn za- iterdagavond soortgelijke vernielin gen gepleegd aan vijf auto's. De bezwaren die zijn ingediend stegen de aanleg van een ontslui- ringsweg tussen de Zoekweg en het aieuw te bouwen Markiezaat colle- i ge, zijn door burgemeester en wet houders ongegrond verklaard. B. en w. zullen gedeputeerde staten om een verklaring van geen bezwaar vragen voor de wegaanleg. :In de hal aan de Energieweg 17 op industrieterrein Welgelegen wordt -woensdag en donderdag een kle ding- en speelgoedbeurs gehouden. Op de beurs wordt tweedehands •tvinterkleding voor dames en kinde ren verkocht. Tevens is er verkoop ivan speelgoed, schoenen en acces soires. De opbrengst van deze beurs gaat naar stichting De Zonnebloem, die geld nodig heeft voor de aan schaf van een nieuwe boot. De ope ningstijden zijn woensdag van 9 tot 12 uur en 's middags van half twee itot vier uur. Donderdag is de beurs geopend van 9 tot half 12. Meer in- formatie is verkrijgbaar via Ina de Vos. tel. 603924. "i Adrian Goedegebuure is aan de Groene School te Sommelsdijk ge klaagd voor de opleiding medewer ker groenvoorziening/woonomge- 'ving BBL niveau 2. Bij het praathuisje aan de haven zijn afgelopen weekend drie ruitjes vernield. De gemeente deed maan dag aangifte van de vernieling. De uschade bedraagt circa 300 euro. De Plattelandsvrouwen hebben 'onder leiding van een gids een stadswandeling gemaakt door Mid delburg. Het stadhuis werd bezich- -tigd, maar ook liepen de dames I door de smalle straatjes en kronke lende steegjes van de Zeeuwse hoofdstad. Bij de excursie was te vens een vaartocht inbegrepen Jivaarbij de mooie panden langs het •water werden bewonderd. Natuur lijk ontbrak de koffie met Zeeuwse bolus niet bij het bezoek aan Mid delburg. Vorig jaar zomer is op het perceel Regentessestraat 50 totaal 56 kubie ke meter verontreinigde grond afge graven. Volgens het evaluatierap port dat aan de provincie is gestuurd, zit er een restverontreini- -ging in bodem en grondwater. Een verdere ontgraving daarvan is ech ter technisch niet mogelijk. Wél moest nog een grondwatersanering begonnen worden, met twee be monsteringen. De resultaten van die bemonsteringen heeft de provincie nog niet ontvangen, maar wil ze graag om te kunnen beoordelen of de sanering voldoende ver is uitge voerd. In het rapport wordt een 'nieuw geval' van verontreiniging gemeld - van stortmateriaal - op hetzelfde perceel. Middelburg wil weten of het een tweede geval betreft, of dat het een verontreiniging is die na 1987 is ontstaan. Op de plaats van het voormalige kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente aan de Hoogaarsstraat komen acht woningen. De wel standscommissie bekeek maandag het plan van Aan de Stegge die de kerk overnam. Eerder was er een plan ingediend met hoogbouw en dertig woningen, maar dat is van de baan. Het wordt nu laagbouw. De nu voorgestelde invulling werd niet erg enthousiast ontvangen. Maar stedenbouwkundig ligt de zaak vast, lichtte ambtenaar M. Jon- senelen toe. Het ging louter om de bouwkundige beoordeling door de commissie van de huizen die er komen. Hij liet foto's zien van de woningen die ook al in Heerle zijn gebouwd. Voorzitter H.J. Groenewegen vond dat het met de voorgestelde invul ling een gesloten blok wordt. Hij had veel liever een ontsluiting ge maakt tussen twee bouwblokken, maar dat was nu niet meer aan de orde. Een gemiste kans, zo oordeel de hij. Aan het plan kon verder niet worden gesleuteld. De commissie had geen opmerkingen over de wo ningen en daarmee was de kous af. „We hebben er eerder op gewezen. Meer kunnen we niet doen," zei de voorzitter. In de Cromvliet is in de nacht van zaterdag op zondag tussen 0.15 en 10.15 uur een bestelbusje vernield. Van de vernieling werd aangifte ge daan bij de politie. In de nacht van zaterdag op zondag is een stuk tuinslang van ongeveer vier meter weggenomen vanuit de jachthaven. De slang lag daar als tijdelijke voorziening bij een toilet groep. In de koorkerk van de Grote Kerk geeft op zaterdag 24 september de christelijke gemengde zangvereni ging VZOS uit Sint-Philipsland samen met het Christelijk gemengd koor uit Harmeien een concert. Het orgel wordt bespeeld door Jan de Viet en Roel Bontan zit achter de piano. Tijdens het concert wordt er muziek ten gehore gebracht van be kende componisten als Handel, Verdi, Sweelinck, maar ook van en kele hedendaagse componisten. Ge zamenlijk zingen de koren het num mer 'Nun hab ich überwunden' van Johann Michael Bach en als afslui ting het 'Praise the Lord o Jeruza lem' van J.H. Maunder. Het concert begint om 20.00 uur en is tegen een geringe entreeprijs bij te wonen. Tijdens een bromfietscontrole zijn woensdagmorgen tussen 6.30 en 12.30 uur twaalf bromfietsers be keurd. In café De Tol begint op donderdag 29 september om acht uur de kla- verjascompetitie. Inzet is de Toltro- fee. Nieuwe deelnemers zijn wel kom bij de klaverjasclub, voor informatie tel. 06-41861602. Oud- Vossemeer De huisjes aan de noordkant van de Schoolstraat vallen momenteel daadwerkelijk ten prooi aan de slo pershamer. Eind vorige week gin gen de schuurtjes, op twee na, tegen de vlakte. Dinsdagochtend zette de kraan zijn tanden in het eerste van de elf woninkjes. Bijna twee zijn er die dag gesloopt, gisterenmorgen vroeg zijn van het tweede de laatste restanten opgeruimd. De huizen staan er 56 jaar. In het voorjaar van 1949 trokken de eerste bewoners erin. De meeste stonden nu al enke le jaren leeg, de laatste bewoners verhuisden een paar maanden gele den. Voorafgaand aan de sloop zijn leidingen afgesloten of omgelegd en is bestrating weggebroken. Uit de panden is vervolgens het asbest gehaald en zijn bruikbare materia len verwijderd. De welstandscommissie ging maan dag akkoord met het uitbreiden van een woning en het verplaatsen van een garage van R. A. van Putten aan de Martin Luther Kingstraat 6. In drie tractoren die geparkeerd stonden aan de Hiksedijk is tussen zondagmiddag 16.30 uur en maan dagmorgen 6.45 uur ingebroken. De radio's werden uit de landbouw voertuigen weggenomen. Ook wer den er vernielingen aangericht en werd er in één van de tractoren ge reden. Er komen drie toegangsbruggen aan de Dorpsweg voor de bewoners van zes percelen in de nieuwbouwwijk Vroonstede. De welstandscommis sie had maandagochtend geen moeite met de 'standaardbruggen' die de gemeente er wil aanbrengen. Het zijn stalen bruggen voorzien van een betonlaagje en houten leu ningen die over de waterpartij wor den gelegd. Elke brug wordt bijna drie meter breed en dient als toe gangsweg naar de woningen die daar worden gebouwd; één brug voor twee woningen. Op de Spuistraat vond maandag avond omstreeks acht uur een aan rijding plaats tussen een brommer en een auto. Een 24-jarige automo bilist wilde zijn auto parkeren in een parkeervak aan de rechterkant van de straat. Hij stuurde eerst naar links om vervolgens sterk naar rechts te sturen, waarbij hij te laat richting aangaf. Een 16-jarig meisje merkte dat te laat op en botste met haar bromfiets op het voertuig. Bij de val die het meisje met haar brommer maakte, liep ze schaaf wonden op aan been en arm. Beide voertuigen raakten door de aanrij ding licht beschadigd. Een spannend ontwerp. Zo noemde de welstandscommissie maandag de tekening voor de twcc-ondcr- een-kapwoningen aan de Tjalk van P. Timmermans die aannemer A. Deurloo wil bouwen. Het ontwerp was al enkele malen eerder bespro ken. Het betreft woningen waar de bewoner voor een deel kan kiezen welke ruimtes er aan toegevoegd kunnen worden. Volgens voorzitter H.J. Groenewegen is het ontwerp rustiger geworden en heeft de ont werper er meer volumes van ge maakt. „Als het er staat zullen we er eens gaan kijken." M. Boxman mag van de welstands commissie de kap verder doortrek ken aan het pand Nicuwstraat 12. Het wijkt enigszins af van de ver leende vergunning, maar de com missie had er geen moeite mee. Dc uitbreiding krijgt een donkergroene kleur waar de commissie blij mee was omdat het geheel er 'rustiger" door wordt. Ook de aanvraag voor de uitbrei ding van de woning (twee-onder een kap) van L. Quist aan 's Gra- venkreek 11 kreeg groen licht van de commissie. Het betreft dezelfde uitbreiding als bij de buren. Met de zelfde maat. Ook wordt de kap in dezelfde crèmekleurige verf ge schilderd. Aan de Biercnsstraat 32 wil M.J. den Engelsman achter de woning een berging plaatsen. De commissie had geen opmerkingen over de vormgeving. P. van Driel kreeg groen licht voor het uitbreiden van de winkel aan de Voorstraat 15. Het betreft een be scheiden ingreep aan de achterzijde van het pand, een stuk van drie tot vijf meter ongeveer tussen de win kel en de schuur. Op de Burgemeester Smithstraat geeft muziekvereniging Acceleran do samen met de fanfare Soli Deo Gloria uit Alblasserdam zaterdag om 19.00 uur een pleinconcert. De uitwisseling met de fanfare uit Al blasserdam is tot stand gekomen door familie van een lid van Accele rando. Onder leiding van dirigent Henk Bonenkamp spelen de gasten onder andere een medley met mu ziek van James Last en het nummer The Hunchback of the Notre Dame. Accelerando onder leiding van diri gent Steven Wiché, treedt na de pauze op. Bij minder gunstige weer somstandigheden wordt het concert verplaatst naar de Sakofahal. Dominee E. Versluis wordt zondag morgen bevestigd tot predikant van de Hervormde gemeente. Dominee J. van Dijk te Ridderkerk leidt de bevestigingsdienst. 's Middags om 14.30 houdt ds. E. Versluis zijn in tredepreek. De nieuwe predikant met zijn vrouw en twee kinderen heeft zich inmiddels al gevestigd in de pastorie aan de Bierensstraat. Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensda jMagere runderlappen 1 kg 7,90 ♦Sucadelappen 1 kg 7,90 ♦Soeppakket 3,20 ♦Shoarma broodjes Rundvlees met randje 1 kg Varkensfilet 500 gr. Schouderkarbonade 1 kg. Slavinken 5 halen ten saus 500 gr 4,- Grillham 100 gram 1,35 Palingworst 100 gram 0,80 Leverkaas 150 gram 1.- Ei-bieslooksalade 150 gram 1,- Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Stavenisse Aan Havenpad 4 wil D.A. Dekker zijn woning vergroten. Het gaat om een uitbreiding aan de achterzijde van het huis met een dwarskap. Dc bouw wordt uitgevoerd net als de aanbouw bij de buren, zo bleek uit de tekening die maandagochtend door dc wel standscommissie werd bekeken. Omdat het aan de achterzijde gebeurt zijn de eisen minder streng dan aan de voorzijde. De commissie keek nog wel naar het kleurgebruik voor de gevel. Het houten geveldeel wordt crèmekleurig, de boeiborden worden groen. Dat leverde wel enige discus sie op omdat in dit ontwerp geen log gia komt (terugspringende gevel). Dc houten punt aan de gevel komt aan de buitenzijde en dan wordt het gebruik van kleur kritischer bekeken, maar dc commissie maakte er geen punt van. Al blijft de term 'crèmekleurig' niet altijd duidelijk als er geen zogeheten ralnummer wordt vermeld. Sint-Maartensdijk Op grond van de aangetroffen con centraties benzeen, tolueen en xyleen in de bodem en het grondwater, wordt een verontreiniging op het perceel Onder de Linden l door de provincie aangemerkt als ernstig. Maar omdat er geen actuele risico's zijn voor mens, dier of natuur, is sanering niet urgent. De verontreiniging moet ui terlijk in 2030 opgeruimd zijn, maar wordt wél geregistreerd bij het Ka daster. Ze is veroorzaakt door een on dergrondse tank waarin huisbrand olie, en later mogelijk ook benzine, werd opgeslagen. Deze tank is in 1992 met zand gevuld. Wanneer de eigenaar gaat saneren, is het advies dat hij tevoren contact opneemt met de provinciaal archeoloog. Dit van wege de 'zeer hoge' archeologische waarde van het gebied waar ooit een kasteel heeft gestaan. De welstandscommissie had maan dagochtend geen moeite met de wij ziging van M.P. Bijl aan de Parallel weg 11 op een eerder ingediende bouwaanvraag. Bijl wil de achterge vel verder naar achteren plaatsen dan hij eerder had aangegeven. Op de Zuidsingel reed donderdag omstreeks 10.30 uur een vrachtwagen tegen een personenauto. De 43-jarige vrachtwagenchauffeur uit Zutphen wilde linksaf de Wilhelminastraat in rijden, toen juist een 63-jarige auto mobilist uit Oldenzaal bezig was om dc vrachtauto te passeren. Door de aanrijding raakte de personenauto aan de rechtervoorkant flink beschadigd. De vrachtauto liep door de aanrijding geen schade op. De Juliana van Stolbergschool krijgt voor dit jaar 207 euro van de provin cie voor de aanschaf van verkeersme- thodes. Het geld komt uit een stimule ringsverordening verkeersveiligheid Zeeland. Het gaat om de methodes Klaar over, Op voeten en fietsen en de jeugdverkeerskrant. De jaarlijkse fancy-fair en rommel markt van de Protestant christelijke Juliana van Stolbergschool bracht za terdag 3400 euro op. Van dit bedrag moeten nog enkele kosten af, maar de organisatie is tevreden met het resul taat. Ondanks minder gunstige weers verwachtingen bleef het tijdens de markt droog, 's Middags rond half twee stond al een groot aantal kopers voor het hek van het schoolplein te wachten op de opening. Het was steeds een gezellige drukte op het schoolplein en er werd goed ver kocht. De opbrengst van de markt wil de school gaan bestemmen voor een speelhuis voor de kleuters. Daarnaast gaat er 150 euro naar de stichting 'Vrienden van het Cheider', waarmee het onderwijs aan Joden wordt ge steund. 1 In de Vier Meistraat werd vorige week woensdag een 36-jarige man uit de gemeente Borsele mishandeld. Hij werd geslagen en gestompt en liep hierdoor verwondingen op aan zijn oor. De oorzaak ligt in de relationele sfeer. Scherpenisse De welstandscommissie ging maan dag akkoord met de wijziging van de gevel voor de nieuwe kapsalon van Sylvia Andriesse aan de Spuidam- straat 2. Zij gaat een ruimte huren bij A. Duine die de voormalige woning in gebruik had voor de opslag van fietsen. De functie van het pand wordt gewijzigd. Voor het verbouwen is een lichte bouwaanvraag nodig. De hou ten vloer worden vervangen door een betonnen vloer. De deur wordt wat breder om voldoende ruimte te creë ren voor een rolstoel. Het veranderen van de voordeur na het eerste plan is niet vergunnings- plichtig, zo bleek bij de bespreking van het plan. Het was dan ook een ha merstuk. Aan de indeling van de gevel veran dert niets. Het grote winkelraam blijft gehandhaafd. Wel heeft Duine het ad vies van de welstandscommissie ge kregen om de witte band boven het raam in de kleur van de gevelstenen te schilderen. Duine denkt zelf aan het aanbrengen van steenstrips, maar hij was er nog niet uit. En J. Eerland aan dc Bcatrixlaan 9 mag zijn woning aan de achterzijde uitbreiden met een bijkeuken en ber ging, al omschreef de commissie het als een 'platte doos.' Voorzitter H.J. Groenenwegen oordeelde dat het ac ceptabel was. C. van Rijckevorsel moet van de wel standcommissie een beter uitgewerk te tekening overleggen voor de aan passing die hij aan zijn vakantiewoning op het recreatieter rein de Pluimpot wil aanbrengen. De campinggast moet de woning aanpas sen omdat hij tijdens de bouw ervan veranderingen had aangebracht die niet in de bouwvergunning waren op genomen. De bouwer was er al eerder voor op het matje geroepen en beloofde een en ander te herstellen dan wel aan te passen. De commissie had voorgesteld om aan het dak wolfseinden te maken om de vorm van dc kap te verbeteren. Die krijgt bovenop een plat gedeelte (voor het plaatsen van zonnecellen). Van Rijckevorsel wil dat platte dak behou den, zo lichtte hij schriftelijk toe. De commissie vreest voor lekkages, maar volgens Van Rijckevorsel die hovenier is (en zegt ervaringen te hebben met de aanleg van 'vijvers en watervallen') zal dat niet het geval zijn. Hij had nu een tekening aangele verd van het dak met de 'zwaluw staart' (waarmee hij de wolfseinden bedoelt). De commissie vond het voorstel goed. maar wilde niet alleen op de tekening blindvaren, zo zei voorzitter H.J. Groenewegen. De verhoudingen op de tekening klopten volgens hem niet. Hij vraagt een detail van de nok. Het ging er om uit hoeveel pannen het wolfseind be staat. Een andere wijziging betreft het verkleinen van de dakkapel. Dat wordt uitgevoerd. Annelien Andriesse-de Groot heeft in een brief aan het gemeentebestuur toestemming gevraagd om in het pand aan de Maluslaan 14 een atelier te beginnen voor kinderkleding. Haar bedoeling is om één dagdeel per week zelfgemaakte kleding te verko pen in de huidige garage van de wo ning. Klaveijasclub De Roemers start dins dagavond met de nieuwe competitie. Liefhebbers van het kaartspel kunnen zich vanaf acht uur melden in café Zeelands Welvaren. Voorafgaande aan de competitiestart organiseert de klaverjasclub om half acht een korte jaarvergadering. Voor verdere infor matie kan contact worden opgeno men met W. van Haaften, tel. 662261 Aan de Westkerkseweg gaat M. van der Slikke een woning bouwen en twee garages voor acht auto's. De ka rakteristieke landbouwschuur die nu al als garage in gebruik is, wordt ges loopt. Maandag kwamen vader en zoon Van der Slikke het plan verder uitleggen aan de welstandscommis sie. Voor de commissie was het afbreken van de schuur het hoofdprobleem, zei Kinderen van kinderopvang Yuppies wachten het bruidspaar op met bogen voor het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk. Kinderleidster Manuela Jasperse en timmerman Marco van Tiggele werden vrijdagmiddag na de hu welijksvoltrekking in het gemeen tehuis opgewacht door bijna der tig kinderen van de kinderopvang Yuppies in Sint-Maartensdijk. De 23-jarige bruid uit Scherpenisse werkt daar al vier jaar als leid ster. De kinderen hadden versier de bogen meegebracht om het paar te verwelkomen. Daarna renden de kinderen met de leidsters en moeders naar de ingang van de Rehobothkerk aan de Westvest om het paar weer met de bogen op te wachten. Na de kerkelijke bevestiging van het hu welijk bracht het echtpaar een be zoek aan de kinderopvang aan de Noordpoort waar het hekwerk was versierd. Allemaal binnen loopafstand, maar Van Tiggele reed zijn bruid in haar lange jurk graag rond in een open rode sportwagen. Het weer was er ook naar. Bij de Yuppies werd de champag ne ontkurkt en was er voor ieder een taart. Ook ging het echtpaar met de kinderen van het Puk- en Mukhuis op de foto. De bruid had zelfs voor het optreden van een clown gezorgd. Van Tiggele (24) uit Sint-Maar tensdijk werkt in de restauratie bij bouwbedrijf Van Cauwen- borgh in Bergen op Zoom. Het echtpaar gaat in Scherpenisse wonen. Predikbeurten Zondag 18 september THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 18.30 u. ds. Vernooij. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. ds. Verheul, Amersfoort. 15 u. ds. Groenenberg, Oud-Bcijer- land. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. da. Van der Poll, startzondag jeugdwerk (dienst in Ger. Ichtus- kerk). GEREF. KERK 10 u. ds. Broere, startzondag jeugd werk. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van der Wiel. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Peters. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Ligthie, Wapenveld. 18.30 u. kand. Van Laar, Rotterdam. GEREF. KERK 10 u. ds. Glas, Hellevoetsluis. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Dijk, Ridderkerk (be- vest. ds. Versluis). 14.30 u. ds. Versluis (intrede) HERSTELD HERV. GEMEENTE 11.30 u. kand. Stoel, Kampen. 16 u. ds. Oorschot, Stellendam. GEREF. GEM. 9, 14 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVFNTSSF HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Kooij, Barendrecht. 18 u. kand. Jongeneel, Alblasser dam. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Hoek, St.-Anna- land. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. De Graaf, Zevenbergen. 19 u. ds. Palma, Raamsdonksveer. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 14.30 u. ds. Den Boer, Grafhorst. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Petter, Dongen. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. De Jongste, Tholen. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. De Jong, Sliedrecht (H.A.). 17 u. kand. Den Boer, Oud-Beijer- land. GEREF. GEM. do 15/9 19.30 u. ds. Silfhout. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van het Maalpad, Bergen op Zoom. voorzitter H.J. Groenewegen. „Als die afgebroken wordt, verandert ook het karakter van de omgeving sterk." In het plan zijn twee nieuwe garages op het terrein gepland. Eén aan de straatkant en één aan de achterzijde van het terrein. De woning komt in de lengterichting langs de straat in te genstelling tot een eerder voorgesteld plan. De commissie vond het een ver betering. Wel merkte architect A.J.B.F. Jansen op dat de ruimte tussen de vrijstaande woning en de garage erg krap is, on geveer een meter. Van der Slikke sr. vroeg zich af of hij niet een stukje grond van de gemeente kan kopen om het terrein te vergroten. Daardoor zouden de auto's makkelijker het ter rein op kunnen rijden en zou er wat meer ruimte kunnen komen tussen de garage en het woonhuis. Volgens ambtenaar J. Fase is dat zeker be spreekbaar. Groenewegen stelde voor om de ga rage toch het karakter van een schuur te geven, met een houten gepotdek- selde wand aan de straatzijde. Op die manier wordt het onderscheid tussen het woonhuis en de garage versterkt, zo zei hij. Het betekent echter een an dere invulling. Nu is de muur van de schuur voor een deel opgetrokken uit baksteen. De bovenkant bestaat uit zwarte gepotdekselde planken. Afgesproken werd verder dat er rode pannen op de garage komen en don kergrijze op de woning. Ook stelde de voorzitter voor om twee schoorstenen op de woning te plaatsen zodat het huis 'zich nog meer gaat onderschei den.' Van der Slikke jr. vroeg zich af of er in plaats van planken geen damwand- profiel gebruikt kan worden, maar volgens Groenewegen past dat niet in een woonomgeving. ZIE VERDER PAGINA 19 Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg cn entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Rode Kruis afd. Tholen. Voor reser veringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOG WATF. RSTANDEN Donderdag 15 t/m vrijdag 23 sept. donderdag 15 1.22-14.02 vrijdag 16 2.42 - 15.09 zaterdag 17 3.37 -15.59 zondag 18 4.25 -16.42 maandag 19 5.07 - 17.22 dinsdag 20 5.49 -18.00 woensdag 21 6.30-18.40 donderdag 22 7.09 - 19.17 vrijdag 23 7.45 - 19.55 zo 24/11 4.02 VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw zakboekje THOLEN 16 sept. t/m 3 okt. Expositie natio- naalpark Oosterschelde, bibliotheek. 16 sept. Cabaret Ernest Marcelli no en Wilfried Finkers, Meulvliet 20.15 u. 24 sept. Uitwisselingsconcert chr. gem. koor V.Z.O.S. en chr. gem. koor Harmeien, Koorkerk 20 u. 24 sept. Afgifte hulpgoederen voor Dorcas, Regentessestraat 5,9.30-12 u. OUD-VOSSEMEER 20 en 27 sept. Koersbal Anbo, Vos- senkuil, 14 u. 21 sept. Fietstocht Anbo, vertrek Vossenkuil, 13.30 u. 24 sep. Jubileum muziekver. OVM. SINT-ANNALAND t/m 29 okt. Exposities Om de beurt, In naam van Oranje en Op een ouwe fiets moetje 't leren, De Meestoof, di t/m za, 14-17 u. t/m 15 sept. Expositie nationaalpark Oosterschelde, bibliotheek. SCHERPENISSE 20 sept. Klaverjasavond De Roemers, café Zeelands Welvaren, 20 u. SINT-MAARTENSDIJK 17 sept. Ierse avond, Haestinge, 20 u. 19 sep. Vergadering comm. ruimte, gemeentehuis, 19.30 u. 20 sep. Vergadering comm. samenle ving, gemeentehuis, 20 u. 21 sep. Vergadering comm. bestuurs zaken, gemeentehuis, 19.30 u. 24 sept. Afgifte hulpgoederen voor Dorcas, fam. Wielaard, Wouthoek- weg, 9.30-12 u. 29 sep. Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis, 19.30 u. SINT-PHILIPSLAND 23 sep. Verrassingsconcert Concor dia, Wimpel, 19.30 u. BERGEN OP ZOOM 18 sept. 5e Artiestengala Een vuist tegen spierziekten, Stoelemat 14 u. 23 sept. Opera Tosca, De Maagd 20.15 u. 24 sept. Flames of the dance 1, De Maagd, 20.15 u. 24 sept. Einde zomerfestival Bergen Bis, Grote Markt, 19-23.30 u. 25 sept. Concert Hortus Musicus Re- ligiosus, St. Gertrudiskerk, 16 u. 25 sept. Familievoorstelling Euro- kids, De Maagd, 14.30 u. 27 sept. The African mama's. De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Agate e la tempesta - zo 19 u, di 20.30 u. Verrassingsvoorpremière - do 20.30 u. Deuce Bigalow: euro- pean gigolo - vr t/m zo 18.45 u., wo 16 u. Kameleon 2 - za, zo en wo 16 u. Piet Piraat en de betoverde kroon - za, zo en wo 13.45 u. The wedding crashers - do, ma en wo 20 u., vr en zo 21.15 u., za 18.45 en 21.15 u. Madagascar (Ned. gespr.) - za, zo en wo 13.45 u. Zoop in Afrika - vr 18.45 u., za, zo en wo 13.45 u. Mr. mrs. Smith - vr t/m zo 21.15 u„ di en wo 20 u. Charlie and the chocolate factory - vr 18.45 u., za en zo 16 en 18.45 u„ wo 16 u. The Cinderella man - do en ma t/m wo 20 u., vr 20.30 u., za en zo 15.30 en 20.30 u. Station agent - ma 20.30 u. i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 2