Jansen koopt de Betho in Tholen Van Dijke wint kwaliteitsprijs met gewoon boerenverstand Vrij en Blij viert 45-jarig bestaan De Muie neemt beheer kinderboerderij over U bent het toch niet vergeten? Boordevol sanitair, vloer-en wandtegels "Vlot en goed geregeld" Uitvindingen trekken internationaal de aandacht ///fcHEIjNEN boort eerste paal De Schutse Zwanger Fees! prijs Lidl koopt pand Markt in smalstad Burgemeester Na 2 jaar leegstand weer bestemming Jansen Tholen b.v. heeft het pand van de Betho aan de Slabbecoornweg gekocht. Beide bedrijven zijn er blij mee. „Wij kunnen economischer werken doordat het nieuwe pand aan onze opslagruimte grenst", zegt Siem Jansen. „Na twee jaar zijn we eindelijk van een financiële last ver lost", laat directeur Ad Leenhouts van de Betho weten. Sanitair Tegels Z complete she.voorn Z zeer snelle It- g Z 80 soorten v oeoeye c Z nog ruimere 'tuze .va'-degels Zgoede service correcte er ged< e er gedegen uitvoer-g Ceciliaweg 10, St. Annaland, tel: 0166 - 65 71 88 Opname op DV0+/-R/RW LITE-0N DUAL RW DVD-REC0RDER iLink aansluiting Beter en goedkoper Nieuwe dam over sloot naar Scaldis Naturalis Van Dijke Zeeland b.v. uit Sint-Philipsland heeft de kwa liteitsprijs van het Ondernemers Overleg Tholen gekre gen. „Met een constante stroom van uitvindingen heeft dit bedrijf Tholen internationaal op de kaart ge .'.et", zei juryvoorzitter mevr. M. Buys. Directeur D. van Dijke was blij met de Siringusprijs, de oorkonde en de bloe men, maar relativeerde de eer. „Het is gewoon een kwes tie van je normale boerenverstand gebruiken en dan komt het vanzelf opborrelen." Strand en cafetaria Drijfveer DELTA WERKT ER AAN: HET WORDT ÉCHT GEREGELD. Deze week OOK DE CONSUMENTEN BOND ADVISEERT EEN SCHOTELANTENNE Zk consumentengids januari HEIJNEN SCHOTELANTENNES VOOR EEN WERELDVERBINDING WWW 'EC-'.O.OC 12» c. Eigenaar J. Bakker van camping De Muie neemt het beheer van de kin- derboerderij/heemtuin 't Lamsoortje in Sint-Maartensdijk op zich. Bakker ontvangt jaarlijks 2500 euro van de gemeente als bijdrage in de exploitatie (onderhoud en voer voor de dieren). De gemeente betaalt de kosten van het verwijderen van een keet op het terrein. Er komt een nieuwe dam en parkeerterrein voor het multi-functioneel centrum Scaldis Naturalis (MFC). Een en ander is vastgelegd in twee overeen komsten: tussen camping De Muie en de stichting platform leefbaar platteland Tholen van het MFC, en tussen de campinghouder en de ge meente. De 2500 euro die de gemeente jaar lijks gaat verstrekken aan Bakker komt bovenop de jaarlijkse subsidie van 5672 euro voor de stichting om het gebouw zoveel mogelijk open te stellen voor educatieve doeleinden. Daarnaast is eenmalig een bedrag van 23.963 euro nodig voor het beta len van de drie adviseurs die de ge meente heeft aangetrokken om de zaak weer op de rails te krijgen en voor het verwijderen van de houten keet op het terrein. De gemeente gaat er op toezien dat de in de over eenkomsten gemaakte afspraken worden nageleefd. De contracten tussen de drie betrok ken partijen zijn inmiddels onderte kend. Overeengekomen is dat de kinderboerderij op woensdag- en za terdagmiddag open is voor het pu bliek. Tijdens de zomervakantie is 't Lamsoortje dagelijks geopend, be halve op zondag. De toegang blijft gratis. Het platform blijft het MFC behe ren. De afspraken tussen de camping en de stichting gaan onder meer over het gebruik en de be-taling van gas, water en licht, en over de horeca-ac- tiviteiten in het MFC. Het is niet de bedoeling dat er grootschalige hore- ca-activiteiten plaatsvinden. Wel kan gasten een 'bescheiden drankje en hapje' worden aangeboden. Bakker ontvangt een bijdrage uit de horeca-achtige activiteiten van het MFC. „Dit was één van de punten om tot elkaar te komen," zegt voorzitter A. Vogelaar van de commissie die op verzoek van het college de zaak weer vlot moest zien te trekken. Dat was nodig na de strubbelingen tus sen de beide besturen van de stich ting kinderboerderij/heemtuin 't Lamsoortje en de stichting platform leefbaar platteland Tholen en de ge meente. Het bestuur van de kinderboerderij hief vorig jaar april de stichting op, waarna Bakker als eigenaar van het terrein de nieuwe gesprekspartner werd. Oud-burgemeester Vogelaar (Brui- nisse en Hontenisse) uit Bruinisse, oud-notaris WH. Klaassen uit Zie- rikzee en oud-directeur van een scheepvaartonderneming J.P. Aal- ders uit Halsteren spraken sinds au gustus vorig jaar met alle partijen. Vogelaar: „We hebben ook gespro ken met het bestuur van de kinder boerderij dat zich in april had opge heven. Er was geen bereidheid meer om mee te doen. Die vraag hebben we wel gesteld. Bakker werd als ei genaar van het terrein toen al de po tentiële exploitant." Volgens Vogelaar is van meet af aan de blik op de toekomst gericht ge weest. „Natuurlijk zit elke partij op zijn eigen stoel. Maar er is altijd wel een positieve insteek geweest. ZIF. VERDER PAGINA 17 Aan de Coentjesweg in Oud-Vosse- meer gaat donderdagmorgen 29 september de eerste paal de grond in voor het nieuwe dagactiviteiten centrum van De Schutse. Burge meester W. Nuis zal, samen met een van de deelnemers, de eerste paal boren. In de afgelopen weken is de bouwput al uitgegraven. De nieuwe voorziening biedt plaats aan een 35- tal verstandelijk gehandicapten. Het tijdelijke onderkomen dat sinds 2002 aan de Veerstraat functioneert biedt ruimte aan 25 deelnemers. De Schutse, stichting tot verzorging van verstandelijk gehandicapten, gaat uit van de Gereformeerde Ge meenten in Nederland. zijn is vooruit zien! KjE&tzomrjf EVTADMINKTRATlE Schrijf je in voor kraamzorg via: Tet: 0113 - 22 40 40 of E-mail: info@spkez.nl Het is tijd voor de Rabobank zie pagina IS. Rabobank Jansen werkt met 30 mensen in de machinebouw en doet reparaties, onderhoud, bedrijfsinstallaties en besturingen. Het oudste pand van het bedrijf, dat twee jaar geleden nog werd uitgebreid, is te klein ge worden. Tegenover de Betho heeft Jansen een opslagruimte met be drijfswoning. Een deel van die loods wordt verhuurd aan de hoveniersaf deling van de Betho. Met het aan trekken van de economie durft Jan sen nu de stap aan naar een derde pand in de Slabbecoompolder: het gebouw van de Betho van 2500 m- op 5500 m2 grond. „Buurmans grond is maar één keer te koop", zegt Siem Jansen. Het gebouw van de sociale werkplaats kwam twee jaar geleden al leeg te staan door het vertrek van de 85 medewerkers naar Goes. Gezien de economische situ atie toen, en de vraagprijs, was Jan sen voorzichtig en dat bleken vele kandidaat-kopers te zijn. „We had den gedacht dat voor ons modern gebouw - 14 jaar oud en goed on derhouden - wel animo zou zijn, maar er was heel weinig interesse. Het pand bleek niet courant te zijn", aldus Leenhouts. Daarom is hij blij dat de Betho er nu van af is. „Het is voor ons een kostenneutrale opera tie, maar dan moet je de afgelopen twee jaar er wel bijrekenen." ZIE VERDER PAGINA 13 ZIE VERDER PAGINA 13 Lfnclhout Opnemen op DVD+R/RW en DVD-R/RW discs, lol 6 uur opname per disc, ilink aansluiling, weergave van MP3 en JPEG. 199r Kijk voor meer aanbiedingen elders in dit blad. Zie de advertentie elders in dere krant. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 15,65 per halfjaar, 28,75 per jaar, per post 49,10 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1 Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,28 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,50 contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoonfll66 6570QZ4^gg. 653474 ^^aavertöeendraC. /\ad<BBWerfi>6chtJ Hetebw téstreek Tholen en Sint-Phih^LUiiU WUd/nn opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Jury-voorzitter Mariëlle Buys reikt de oorkonde en het kunstwerk van de Thoolse kwaliteitsprijs uit aan Dim en Harm-Jan van Dijke. 80% grond meegenomen en als je dat op het land kunt achterlaten, bespaart dat transportkosten. „Zo'n kleibad- spoeler kost tussen de 70.(XX) en 80.000 euro, maar dat haal je er dub bel en dwars uit", zegt Harm-Jan, die werktuigbouwkunde heeft gestu deerd aan de hogeschool Zeeland. Er wordt soms 5 tot 6 jaar aan een prototype gewerkt voordat een ma chine doorbreekt. Van Dijke kijkt in middels ook naar andere markten om niet helemaal van de teruglopende landbouwsector afhankelijk te zijn. „Zo maken we rookoverkappingen voor de gemeente Den Haag, Akzo Nobel en ook voor jongerenontmoe tingsplaatsen. Die zijn hufterproof; alle ruiten zitten er nog in", geeft Harm-Jan aan. Maandag vertrekt Dim van Dijke (56) met zijn zoon Harm-Jan (26) voor tien dagen naar Brazilië om in Holambra boeren te interesseren voor de nieuwe machines, dus dat interna tionale karakter klopt wel. „We heb ben in Amerika ook al drie kleibad- spoelers verkocht", zegt Harm-Jan glimmend van trots. „Ja, deze prijs is voor ons bedrijf een leuke opsteker. Het is weer een prikkel voor ons hele team om door te gaan." Van Dijke heeft ook in Chili en Nieuw-Zeeland al contacten gelegd. Vaak loopt dat via Nederlandse boeren die geëmi greerd zijn. „We blijven een echt dorpsgebonden bedrijf dat internatio naal opereert." Het Sint-Philipslandse landbouwme- chanisatiebedrijf timmert aan de weg met uilvindingen die de productie en rendementen - met name in de land bouw - verbeteren. De kleibadspoeler bij de bloembollen, de tarraseparator bij de aardappelen en suikerbieten. Het scheiden van klei en stenen - tar- rareductie - bespaart kosten. Bij de oogst van bloembollen wordt 60- Dim van Dijke begon zelf als bloembollenkweker in het bedrijf vai} zijn vader, zodat hij de praktijk van haver tot gort kent. Overal doet hij ideeën op voor verbetering van productiemethoden. Of het nu op het strand is (zand en water) of in een cafetaria, waar ijsjes gemaakt worden. „Het ligt voor het oprapen, maar je moet het zien", geeft Van Dijke aan. Als hij met een idee thuis komt. is het tijd om te 'brainstormen' met een aantal medewerkers, waarna drie man op hun tekencomputer aan de gang gaan. „Zonder soldaten geen overwinning", zegt Dim van Dijke. „Met computers bemoei ik me ook helemaal niet, maar we heb ben een leuk team, waarvoor deze prijs ook een hart onder de riem steekt. Daarom ben ik er ook zeer gecharmeerd van om deze prijs te ontvangen, al ben je er eigenlijk ook wel een beetje stil van." Het Sint-Philipslandse bedrijf, dat 20 medewerkers telt en in drukke perioden nog 5 mensen meer werk biedt, heeft op innovatiegebied al eerder meegedaan voor een onder scheiding. namelijk de Zeeuwse Emergoprijs. De onderneming werkt samen met het provinciale in novatiecentrum Syntens en ook met het ministerie van economische za ken zijn er contacten. Van Dijke maakt geen massapro ducten waar niets aan te verdienen valt, maar maatwerk. „Alles vol gens specificaties van de klant", zegt Harm-Jan. „Twee mensen zijn bij ons constant met productontwik keling bezig. Er worden prototypes gebouwd en uitgetest. Uiteindelijk staat er dan een machine die iets van jezelf is en dal is de drijfveer van onze medewerkers." Het Sint-Philipslaad$e bedrijf kwam eerder in het nieuws met een grote mobiele zeefinstallatie die werd getest bij de werkhaven aan de Krabbenkreekweg en inmiddels voor 350.000 euro is verkocht. Van Dijke werkt bij het realiseren van de uitvindingen vaak samen met ande re Thoolse ondernemingen als Van Beek in Sint-Annaland, Geuze en Weggemans in Sint-Maartensdijk en Van Meer uit Tholen. Creatief ondernemen in kennis of product was het uitgangspunt voor de prijs, waarvoor leden van het On dernemers Overleg Tholen (OOT) kandidaten konden indienen bij de jury, die bestond uit Fred Hommel (ABN-Amrobank), Jan van Tilborg (handelsonderneming Van Bergen), Dré van Aert (Remmerswaal ac countants) en voorzitter mevr. Buys van het gelijknamige deurwaarders kantoor uit Tholen. Er werden acht bedrijven bezocht, waarvan er vier werden genomineerd: Boerman System Automation uit Sint-Anna land, Bosters-van Wezel uit Oud- Vossemeer, Dieleman-Limovi uit Tholen en Van Dijke Zeeland uit Sint-Philipsland. „Wc hebben niet alleen gesprekken met die vier ge voerd, maar ook onderzoeken ver richt en ze twee jaar lang gevolgd, zonder dat ze het zelf wisten", zei mevr. Buys. Speeltuinvereniging Vrij en Blij in Sint-Annaland vierde gisterenmiddag het 45-jarig bestaan met diverse attracties in de afgesloten Schoolstraat, zoals een draaimolen, een kasteel met een hangbrug en een springkussen. Ook waren er nog rondritten met paard en wagen en de jeugd vermaakte zich verder in de diverse speeltoestellen. Elk kind kreeg bovendien een zakje chips. DELTA KV. Advertentie I.M. J.idl heeft het pand van voorheen Woninginrichting Van Houte aan de Markt in Sint-Maartensdijk gekocht voor de vestiging van een discount zaak. Het bedrijf wacht op de af ronding van de artikel 19 procedure f>ij de gemeente Tholen. Dat geldt ook voor de Spar die in het pand van garage Van Steenis aan de Markt komt. Er zijn diverse in spraakreacties van omwonenden die vrezen voor parkeer- en geluid- overlast van het laden en lossen, alsmede de winkelwagens. De ge meente heeft zowel Lidl als de Spar om reacties gevraagd op de bezwa ren van een aantal inwoners. De twee bedrijven hebben daarop met rapporten gereageerd om de ver meende klachten zoveel mogelijk te ontzenuwen. De gemeente heeft daarna toch nog een aantal aanvul lende vragen gesteld, waarop nu een antwoord verwacht wordt. Daarna kunnen b. en w. een afge wogen oordeel geven over de komst van Lidl en de Spar naar de Markt in Sint-Maartensdijk. Toerfietser Eikelenboom bereikt mijlpaal van 50.000 kilometer bij Bidon EN VERDER... Vooral ouderen maken al werk van het kenteken voor brom- of snorfiets Mooie monumenten met gastvrije mensen op Tholen GEEN GROTER DIEF DAN DE SLAAP: HIJ ROOFT ONS HET HALVE LEVEN Dit nummer bestaat uit 22 pagina's C'ees Reitsma uit Sint-Philipsland verruilt de politie voor het leraarschap Juf Josefien van de Velde kwart eeuw aan Juliana van Stolbergschool

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 1