AVC heren 1 mikt op de middenmoot rietsenJ Je 50.00' CTEbjK BtDAMK f Er moet iets bijzonders opdoen wil Kees Eikelenboom rit Bidon overslaan Kano wedstrijd besluit 25 jaar scouting Vergunning blijft voor evenementen Rapste duif uit Creil is voor Hoek Nieuwe uitweg MFC KELENboom: KopmAn vaoat m tof f>EdEn! NAWENS TC de BI DON 'de feilomet Rensink finalist Emergo 1 wisselvallig Koersballen nbekend ot kees heeif kern veekend kEi Toerrijder uit Poortvliet bereikt mijlpaal 50.000 kilometer Spelen voor vijftigplussers naar Zeeland Donderdag 15 september 2005 Volleybalclub zes senioren- en zes jeugdteams Solide Tweede zege Noad 3 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 i De ontvangst die toerfietser Kees Eikelenboom zondag morgen bij Haestinge in Sint-Maartensdijk ten deel viel, zal hij niet licht vergeten. Zijn vrouw en kinderen, zijn 89-jarige moeder en een aantal fietsvrienden stonden hem op te wachten. De Poortvlietenaar reed 50.000 kilometer in het shirt van toerclub De Bidon en het bereiken van die mijlpaal was aanleiding om hem uitgebreid in het zonne tje te zetten. Eikelenboom plant wekelijks de ritten. Een lusje Slagboom •ft 'h Subsidiëring leges wordt bekeken Subsidiëren leges Menen Brinkman in bestuur Volleybalclub AVC '87 maakte zich op voor de competitie, die op 24 september begint. Voor het eerst sinds jaren is er een vierde herenteam ingeschreven. De laatste twee jaar mocht de vereniging zo'n 45 nieuwe leden verwelkomen. Vooral de jeugdafdeling groeit, zegt voorzitter An ton Timmermans. Volleybal Het eerste herenteam van AVC komt uit in de eerste klasse D. Daarin be hoort een klassering in de midden moot tot de reële mogelijkheden, al dus Timmermans die trainer is van het vlaggenschip. Een bescheiden doelstelling, ingegeven door het feit dat de basis iets is versmald. Ma thijs Hage is gestopt omdat hij werk in Tilburg heeft gevonden en vaste spelverdeler Patrick Mees is er in verband met een wereldreis een jaar tussenuit. Freek Smits komt de se lectie versterken, terwijl geprobeerd wordt om twee spelers van het der de team - Jeroen Melse en Johnny v.d. Meer - klaar te stomen voor een vaste plek in de hoofdmacht. Deze bestaat verder uit Arjen Zandijk, Jens Pollie, Chris Hage, Maurits en Jan Boer, Wesley v.d. Meer en Fred dy Simons. Competitietegenstan ders zijn De Zebra's 2. De Burgst, Breda Beach, Triade VCT 3, Olym pus '69, SDC. Morres 2, YVC, Sic Pugno 2, Sarto 2 en Mytilus 2. „Handhaving hoeft voor ons geen probleem te zijn", zegt Anton Tim mermans, die overigens niet weet of de - deels bekende - tegenstanders veel spelerswissclingcn kennen ten opzichte van vorig seizoen. Mor genavond speelt AVC in Ouden bosch een bekerwedstrijd tegen Groene Ster. Heren 2 komt uit in de tweede klas se G. het derde en het vierde team in de derde klasse G. Verder zijn er twee damesteams, die spelen in re spectievelijk klasse 2G en 3G. Tim mermans constateert een lichte le dengroei bij de senioren. Daardoor werd een vierde herenteam moge lijk, dat kende AVC voor het laatst in 1991. Bij de dames zorgt de aan was voor wat meer lucht, de laatste jaren gaf de bezetting van de teams wel eens problemen. De Thoolse volleybalclub telt in middels 120 tot 130 leden. Daarvan zijn er ongeveer 45 jonger dan twaalf jaar. De introductie van het mini-circulatievolleybal voor kinde ren vanaf zes jaar is volgens Anton Timmermans een doorslaand succes gebleken. Vier mini-teams doen aan de nieuwe competitie mee. Verder komt een jongens B-team en een meisjes C-team uit in competitie verband. Timmermans is blij met de aanwas die zich vooral bij de jeugd manifesteert. Een echte verklaring heeft hij er niet voor. „Ik denk dat een solide vereniging - en dat is AVC op dit moment - een positieve uitstraling heeft, waardoor poten tiële volleyballers misschien wat sneller geneigd zijn zich aan te mel den." Nieuwe leden blijven overi gens welkom - zij mogen vier we ken gratis meetrainen - en kunnen gemakkelijk ingepast worden door dat de trainingen opnieuw zijn inge deeld. De trainingsavonden in Meulvliet in Tholen zijn dinsdag en vrijdag. Het programma voor 24 september: De Zebra's 2-AVC 1 (Oudenbosch), AVC 2- De Burgst 3 16.30 u., AVC 3-De Burgst 5 14.45 u., Savok 1-AVC 4 (Sas van Gent), AKS 1-AVC 1 dames (26/9 Bre da), Scheldesport 1-AVC 2 dames (Ter- neuzen), AVC jongens-De Burgst 13.15 u.. AVC meisjes-De Burgst 13.15 u. Henk Rensink behaalde zondag middag in Roosendaal een tweede plaats in zijn eerste districtsfinale driebanden. Door deze klassering plaatste hij zich voor de regiofina le die komende maand in Bergen op Zoom wordt gespeeld. In de laatste partij imponeerde Rensink tegen de uiteindelijke kampioen Ad Kooien. De nieuwe districtskampioen was reeds zeker van de titel, maar leed in de sloi- partij een pijnlijke nederlaag legen Henk Rensink. Na 25 beurten stond Rensink al op 15 caramboles, terwijl Kooien nog puntloos was. In 33 beurten won Ren sink zijn partij, terwijl Kooien niet ver der kwam dan vijf caramboles. Het toernooi begon voor de bilarter uit Poortvliet zaterdagmorgen met een par tij tegen Anita Schuurbiers. De Steen- bergse gaf hem uitstekend partij. Na 65 beurten hadden ze beide 20 caramboles. Vervolgens behaalde Rensink een over tuigende overwinning op Frans Burg- houwt van DVP. Meer moeite had hij in de derde ronde met Wil van Boheemen, Pas na 67 beurten besliste hij de partij in zijn voordeel. In de vierde speelronde gingen de vermoeidheid en de erg war me speelzaal Rensink parten spelen. Hij verloor nipt van Piet de Nijs van DVP Na deze eerste speeldag stond Rensink derde met vijf matchpunten en een ge middelde van 0,33. Zondagmorgen was de jeugdige Marty Jongmans een struikelblok voor de bil jarter uit Poortvliet. Na 71 beurten ging de zege naar de tegenstander uit Bergen op Zoom. De volgende partij tegen Jim my Hollvday werd met 20-17 in het voordeel van Rensink beslist. Om op de tweede plaats te eindigen moest Rensink de slotpartij tegen kampioen Ad Kooien winnen. Met een prachtige partij slaagde hij in zijn opdracht, waardoor hij in to taal negen matchpunten behaalde en 134 caramboles maakte in 378 beurten. De regiofinale wordt van 14 tot en met 16 oktober gespeeld in Bergen op Zoom. In de bondscompetitie noteerden de Thoolse biljartteams de volgende uitsla gen: De Pommerans 1-De Peperbus 32,315-36,834; De Pommerans 2-ZBBG 41-29,792: TOG Hoeven-De Babbelaars 2 36.681-35,249; De Kastanje I3-De Babbelaars 3 29.994-38.2; De Babbe laars 1-DHT 28.966-25.369; Hof van Holland 2-DVP 5 30.333-25,369. Het eerste team van korfbalvereni ging Emergo verloor het inhaalduel tegen Odi 1 met 13-5. In de eerste helft hield de ploeg uit Sint-Maar tensdijk nog redelijk stand. Na een 4-4 tussenstand ging Emergo met een 6-4 achterstand de rust in. In de tweede helft bleef de marge heel lang twee doelpunten, inaar in het slotkwartier overheerste de Schie- damse tegenstander. Voor Emergo scoorden in dit duel Marco v.d. Hoek (2x), Harmen van Heemskerk, Jaco Rip en Justine Wcijenberg. In het uitduel tegen Trida was Emergo 1 wél succesvol. Een 6-13 overwinning werd behaald dankzij treffers van Harmen van Heemskerk (5x), Kristian van Heemskerk (3x), Marianne Rombouts (3x), Marian Bazen en Marco v.d. Hoek. Emergo 2 blijft door een 4-7 over winning op DSO 7 ongeslagen in de veldcompetitie. Bij rust stond Emergo nog met 4-5 achter, maar in de tweede helft werd deze tussen stand omgebogen. De treffers wer den gemaakt door Gerrie Anthonis- se, Ad Farla, Jack van Rijsbergen en Charlotte Weijenberg. De B-jeugd van Emergo verloor met 2-5 van de Scheldevogels uit Bergen op Zoom. Toch was de leiding van Emergo niet onte vreden over het vertoonde spel. Pascal Far la en Jeffrey Pals maakten de punten voor Emergo. Het Emergo mcisjesteam verloor kansloos met 10-1 van Juliana uit Oud- Gastel. Yvette van Dijk redde met haar treffer de eer voor Emergo. Ook de D-pu- pillen leden een nederlaag. Tegen Terda werd met 6-2 verloren. Bij rust stond Emergo al op een 3-0 achterstand. In de tweede helft scoorden voor Emergo nog Marcella Ballemans en Thomas Farla. Emergo E2 behaalde door treffers van Die- go Kuipers en Julienne Zimmerman een I- 2 overwinning op Juliana E3M. De straf- worpen werden met 11-12 gewonnen. De E3-pupillen wonnen met 0-2 van KVK E. Diana van Ast maakte de beide treffers voor Emergo. Programaa 17 september: Vitesse/Ma- belis 4-Emergo 1; Voltreffers 4-Emergo 2; Juliana B-Emergo B; Good Luck C2M-Emergo CM; 10.30 u. Emergo D- ELKV DM; Wion E3-Emergo El; DSO E2-Emergo E2 en 9.30 u. Emergo E3- Volharding E2. Noad 3 blijft na twee speelronden in de competitie ongeslagen. Tegen Rillandia 3 behaalden de Sint-Philipslanders een overtuigende 4-0 overwinning. In de openingsfase was hel spel van Noad nog matig. Noad kreeg wel de eerste doel kans, maar Reini Reijngoudt schoot met links over. Daarna was het Menno Fon- teijne die een één-twee aanging met Kees Liglendag, maar zijn schot ging net over. Na een half uur spelen kreeg Noad een strafschop toegewezen, nadat Reini Reijngoudt van een verdediger een duw in de rug kreeg. Leo Polderman be nutte deze penalty. Door de 1-0 achterstand werd Rillandia gedwongen om aanvallender te spelen, zodat de Sint-Philipslandse aanvallers meer ruimte kregen. Op aangeven van Jaap van Oudenaarde scoorde Ron v.d. Ree de tweede treffer voor Noad. Rillan dia kon nu geen vuist meer maken en moest toezien hoe Noad nog twee keer doel trof. De mee opgekomen verdedi ger Yke Verwijs gaf een voorzet op maat, die door Reini Reijngoudt in het doel werd gekopt. Leo Polderman be paalde op aangeven van Rien Filius de eindstand op 4-0. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. van Mierlo 18 p; 2. mevr. N. Minheere 16 p; 3. me vr. J. van Houte 15 p; 4. mevr. C. Haver- mans 14 p; 5. mevr. L. van Poortvliet 12 p; 6. mevr. A. Bosters 11 p; 7. mevr. D. van Dijke 10 p; 8. mevr. A. Blommerde 8 P Sint-Maartensdijk: 1. C. van Mierlo cn C. van Gorsel, én J. Bijnagte cn A. Wiel aard 29 p; 3. W. Lutt en C. Breurc 28 p; 4. M. Dane en L. Wielaard 23 p; 5. T. Breure en W. Bijl 17 p; 6. J. Nijstad en B. Bijnagte 14 p. Meulvliet: 1. J. Verbraeken en L. van Bale 31 p; 2. G. Bolier en A. Hilgerson, én R. Vroeaop 21 p; 4. L. Verschoor en W. Bijl 18 p; 5. T. Goode en R. Bolier 15 p; 6. B. Schot en H. Schot 7 p. Het college voor zorg en welzijn krijgt van de provincie 75.000 euro subsidie in de kosten van een me dewerkster (voor 2005 en 2006) voor het samenwerkingsverband Welzijnszorg Oostersehelderegio, die de gemeenten ondersteuning moet bieden bij het invoeren van de Wet maatschappelijke onder steuning. T.C.ÜeBv^i mmmm. Kees en Joke Eikelenboom bij het bord dat attendeert op de sportieve prestatie van de toerfietsen dens de ritten met ieders conditie rekening wordt gehouden, legt Ei kelenboom uit. „We hebben een leuke stemming onder elkaar, de sfeer is erg goed." Na een aantal jaren nam Kees Ei kelenboom het plannen van de rou tes over van Leen Menheere. „Vooral in het begin vonden mijn clubgenoten de ritten nogal eens te lang. Ze waren graag om kwart over elf thuis. Maar tegenwoordig probeer ik om half twaalf terug in Sint-Maartensdijk te zijn. In dat kwartiertje extra kun je een stukje verder fietsen." Door dat extra stuk kan er meer gevarieerd worden in de ritten. Want dat is het moeilijke, geeft de Poortvlietenaar aan: iedere week weer een andere route uitstip pelen. 'Kees bedenkt altijd wel een lusje, een bochtje om een tocht net iets anders te rijden als een vorige keer', meldt de ledenbrief. Een keer of drie, vier per seizoen leidt Eikelenboom de Bidon-leden naar Flakkee. Aan de hand van route kaarten heeft hij daar verschillende ritten uitgezet. Hij verkent de tra jecten tevoren met de auto of op de fiets. Op dinsdag is Sint-Philips- land of West-Brabant over het alge meen de bestemming, op zondag komt - als de wind gunstig staat - de Oesterdam in beeld. Drie keer per seizoen wordt een langere rit De 60-jarige Kees Eikelenboom is het vijfde lid van De Bidon dat de 50.000 kilometer haalt. Hij deed er van die vijf het kortst over: zestien jaar. „Er zijn jaren geweest dat ik geen enkele rit miste." Twee keer per week, van half maart tot begin oktober, zijn er clubritten bij De Bidon. Op zondagmorgen en op dinsdagavond. De zondagse ritten zijn gemiddeld 70 tot 75 kilometer lang. de doordeweekse zo'n 50 ki lometer. Eikelenboom rijdt mee sinds 1988. „Ik had een tweede hands racefiets overgenomen van mijn zwager en ging voor mezelf fietsen. Op een keer kwam ik bij Strijenham Arie Bijl tegen en die haalde me over om bij De Bidon mee te gaan rijden." De eerste rit herinnert de Poort vlietenaar, die tevoren nooit aan sport deed, zich nog goed. „We waren bij Stavenisse en toen wer den mijn benen rood. Het was een eind over. Maar de tweede keer dat ik meereed, kon ik bijhouden." Het is bij De Bidon trouwens zo dat tij gereden. Dat kan de dammenroute zijn, een toer door de Zak van Zuid-Beveland of naar de Kalmt- houtse Heide. De Poortvlietenaar studeert zodanig op de routes, dat hij ze praktisch uit hel hoofd kent. „Als er twijfelachtige punten zijn, rijd ik er met de auto op zaterdag nog weieens heen." Door zijn werk als vrachtwagenchauffeur is hij in de regio goed bekend met het we gennet. Praktisch vanaf het begin rijdt Kees Eikelenboom op kop bij De Bidon. De laatste tijd laat hij dat wat vaker aan anderen over. Vanaf de tweede positie dirigeert hij de groep Fietsers dan naar de juiste weggetjes. Ook op zaterdagmid dag stapt hij nogal eens op de fiets voor een extra rit buiten clubver band. „Dan rijdt ik gerust via de Zeelandbrug." Die extra ritten meegerekend, maakt de Poortvlie tenaar jaarlijks zo rond de 7000 ki lometer. De afgelopen negen jaar hield hij zijn jaartotalen bij en sa men zetten die de teller op 55.512 kilometer. In het overzicht valt 1999 uit de toon met 'slechts' 3546 kilometer. Dat jaar ben ik op de Oesterdam tegen een slagboom ge reden, waarbij ik viel en een sleu telbeen brak", legt Eikelenboom uit. In 1998 reed hij met vijf ande ren de meeste clubkilometers. Door de precisietijdrit te winnen, sleepte hij toen de clubtitel in de wacht. Door lekke banden is Eike lenboom de afgelopen jaren nau welijks geplaagd. Met genoegen kijkt hij terug op de weekenden in Limburg, waar de toerrijders met vrouwen en kinderen in een hotel of weekendhuisjes verbleven. „Verschillende jaren mocht ik van mijn baas een vrachtwagen gebrui ken om de fietsen te vervoeren." Met zijn zwager van Schouwen rijdt de Poortvlietenaar ook nogal eens ritten elders. Zo fietste hij al vijf keer de elfstedentocht, 240 ki lometer op één dag vanuit Bols- ward. „Dat is een hele happening, met ongeveer 15.000 deelnemers. Een muziekkorps brengt je buiten de bebouwde kom." In Driebergen en Veenendaal fietste Kees Eike lenboom. samen met zijn zwager Luik-Bastenaken-Luik en met diens toerclub uit Zierikzee een rit van 150 kilometer in Engeland. Een paar jaar geleden verbleef de Poortvlietenaar vier dagen op Mal- lorca om er te fietsen. Het Lim burgweekend van zijn eigen club laat hij dit keer schieten. ,,Ik heb er op dit moment de benen niet voor", constateert hij nuchter. „Fietsen is zijn lust en zijn leven. Er moet wel iets bijzonders op doen wil Kees een keer over slaan", vertelt Joke Eikelenboom. Zij werd zondag samen met haar man in de bloemen gezet op de Sportlaan, waar een speciaal bord op de bijzondere sportieve presta tie attendeerde. Voorzitter Adrie van de Ree van De Bidon hield een toespraak en overhandigde Kees Eikelenboom het speciale 50.000- km-shirt. „Het was echt prachtig!" zegt Joke. Haar man slikt nog maar eens als hij terugdenkt aan de hul diging die voor hem op touw was gezet. Wielrennen. In de kermisronde van Roosendaal is Marco van Haaften uit Stavenisse als achttiende gefi nisht bij de elites. Oud-Sint-Anna- lander John den Engelsman uit Nij megen werd twaalfde. De winnende ploeg van de Wilde Vaart passeert de finish, met in de kano v.l.n.r. Rov Aamoudse, Roderick Schrijver, Lidewij van Dijk en Martijn Rijstenbil. Scouting Heenetrecht Tholen heeft de viering van het 25-jarig bestaan afgesloten met een ou der-kind-weekeinde in het Zeeuwse scoutingcentruin aan het Veerse Meer. Hier werden ook de kanowedstrijden gehou den, die oorspronkelijk in Tholen zouden plaatsvinden, maar toen uitgesteld werden wegens gebrek aan belangstelling. Nu was er volop animo van scoutingleden, leidinggevenden en ouders. Het ging er soms spannend aan toe en diverse deelnemers gingen kopje onder hij het omslaan van hun kano. De water- en buitentempe ratuur waren echter prima. De Wilde Vaart bleef de Underdogs voor en op de derde plaats ein digde de leiding van de Dolfijnen. De ploeg zeeverkenners lag wel voor, maar sloeg vlak voor de fi nish om. Verder was er een kampvuur met een liedjesspel. Ook Veere werd nog bezocht: te voet, per zeilboot of per kano. Na de picknick was er een vossen jacht in het monumentale stadje. Vanaf het schip de Morgenstond van Arno Speksnijder, dat de zeilboten van Tholen naar Veere bracht, vlogen diverse scouting leden via een kabelbaan over naar de wal. Daarmee werd de verandering van speltak gesym boliseerd: van dolfijnen naar or ka's en van orka's naar zeever kenners. Na het strijken van de vlag sloot Jurjen v.d. Berge het ouder-kind-weekeinde af. Voor zitter Albert van Dijk keek terug op geslaagde jubileumactivitei ten, maar hij maakte zich zorgen over de leiding. „Er zijn drin gend leidinggevenden nodig, an ders kunnen we niet alle spcltak- ken meer laten doorgaan." Voor jaarlijks terugkerende evenementen zal elke keer opnieuw een eve nementenvergunning aangevraagd moeten worden bij de gemeente. De introductie van een meerjarige vergunning lijkt het gemeentebestuur niet aan te bevelen. Evenmin voelt het college voor vrijstelling van leges. In december nam de gemeenteraad een motie aan waarin werd ge vraagd de mogelijkheid van een meerjarige vergunning te onderzoe ken en tevens te bekijken welke evenementen vergunningvrij zou den kunnen worden. De raad wilde op die manier drempels wegnemen voor het organiseren van evene menten. in de gedachte dat de leef baarheid daarmee is gediend. Zo weinig mogelijk beperkingen voor de burger en minder administratie ve lasten voor de gemeente, was het idee. Een meerjarige vergunning be spaart de gemeente nauwelijks werk, is de conclusie van het ge meentebestuur. Overlast, openbare orde en verkeersveiligheid zijn as pecten die bij ieder evenement be keken moeten worden. B. en w. vin den dat de gemeente haar verantwoordelijkheid voor de vei ligheid van evenementen niet bij de organisatie kan leggen. En dus zou bij een meerjarige vergunning tóch steeds bekeken moeten worden hoe een evenement de voorgaande keer is verlopen en of aanvullende voor waarden nodig zijn. Dat is niet zo veel minder werk als het beoorde len van een vergunningsaanvraag. Verder is het zo dat voor grotere evenementen een afzonderlijke ge bruiksvergunning noodzakelijk is. Daarbij wordt ter plaatse een in spectie uitgevoerd en dat kan pas als de voorzieningen geïnstalleerd zijn. Een meerjarige vergunning is derhalve niet aan de orde. Voor kleinere evenementen is al veel ge standaardiseerd, bovendien worden voorwaarden in verband met de brandveiligheid erin opgenomen. Voordeel van het jaarlijks aanvra gen vindt het gemeentebestuur dat het veiligheidsbesef bij de organi saties een impuls krijgt omdat ze er via de vergunningvoorschriften en de aanwezigheid van de brandweer mee worden geconfronteerd. Een meldingsplicht in plaats van een vergunningplicht scheelt de ge meente evenmin werk, aldus b. en w. In de regio is Woensdrecht de enige gemeente die voor een bepaalde ca tegorie evenementen een meerjari ge vergunning kent. Daaraan zijn zeer strikte voorwaarden verbon den, terwijl organisaties jaarlijks moeten melden of ze al dan niet ge bruik maken van de vergunning. De Brabantse gemeente kent een veel hoger legestarief - Tholen rekent nu 7,40 euro - en tegelijkertijd een subsidie, onder voorwaarden, in de organisatiekosten. Het Thoolse ge meentebestuur is bereid bij de her ziening van het subsidiebeleid te kijken of van bepaalde evenemen ten of activiteiten de legeskosten op een eenvoudige manier gesubsi dieerd kunnen worden. SportZeeland onderzoekt of het mogelijk is Europese 'senior games' - een sportevenement voor 50-plus- sers - te organiseren. De Verenigde Staten kennen een dergelijk evene ment al en SportZeeland zou de eer ste Europese versie in onze provin cie willen organiseren. Het Nederlands olympisch comité, het Ned. instituut voor sport en bewe gen, het provinciebestuur en het mi nisterie van VWS steunen het initia tief. Ter voorbereiding wordt op 3 okto ber in Hcinkcnszand een symposi um georganiseerd, getiteld 'Sport(s) for Life'. Daar worden het doel, de inhoud en het belang voor sporters, de sport en het bedrijfsleven uiteen gezet. Eén van de sprekers is de KNAU-bondscoach en ex-topatleet Gerard Nijboer. De tussenrapporta ge van een haalbaarheidsonderzoek wordt gepresenteerd en er is discus sie. Met een gemiddelde snelheid van bijna 76,5 km/u noteerde combina tie Hoek in Sint-Philipsland zater dag de rapste duif in de regio op de vlucht uit het Franse Creil. Daar werden 's morgens om kwart over negen 422 Thoolse duiven gelost, die ongeveer 285 kilometer moesten vliegen. De Trouwe Duif Tholen, 48 duiven van 7 deelnemers. Eerste duif 13.10.33 u. is 1202,022 m/min, laatste duif 13.54.57 u. is 1010,276 m/min. K. v.d. Berge 1, 10, 11C. Moeliker2,4, 9; L. v.d. Kleijn 3; P. Laban 5, 6. 7, 8, 12. De Vredesduif Sint-Philipsland, 122 duiven van 8 deelnemers. Eerste duif 13.02.09 ii. is 1274,679 m/min, laatste duif 13.53.58 u. is 1037.934 m/min. Comb. Hoek 1, 2, 7, 8. 12, 13, 14, 18, 20. 24, 25, 29, 30; R. Reijngoudt 3, 5, 16, 26; comb. Reijngoudt en zn. 4,9, 11. 15, 21,23. 27; J.D. Quist 6,17; M. Meij er 10; J. Reijngoudt 19, 22, 28; gebr. Reijngoudt 31. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 144 dui ven van 12 deelnemers. Eerste duif 13.00.06 u. is 1256,656 m/min. laatste duif 13.53.08 u. is 1028,383 m/min. F. Bal 1, 2, 15, 19, 30, 31; J. Capelie 3, 5, 7. 10, 18,23,25,29.36; P. Hommel 4, 8. 27. 34. 35; D. Vaders 6, 17, 22; P Vis 9, 21. 24, 26, 28, 33; I. Bcrkey II, 14; A. Capelie 12, 20; C. Hommel 13, 16. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 26 duiven van 2 deelnemers. Eerste duif 13.19.35 u. is 1183,058 m/min, laatste duif 13.35.23 u. is 1111,27 m/min. I. Quist 1.2.3,4,5.6.7. De Reisduif Scherpenisse. 82 duiven van 7 deelnemers. Eerste duif 13.03.02 u. is 1229,068 m/min, laatste duif 13.55.42 u. is 1003.291 m/min. Gebr. Suurland 1. 8. 13; J.J. Bolier 2, 3; J.W. Heijboer 4. 11. 18. 24; J. Moerland 5. 12, 22, 25, 27; C. de Graaf 6, 9. 16, 21, 23. 26: M.Y. Ponse 7, 14, 17, 19, 20; comb. Wols 10. 15. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 49 dui ven van 6 deelnemers. Los 14 u., circa 113 kilometer. Eerste duif 15.37.15 u. is 1164.983 m/min, laatste duif 15.48.51 u. is 1039,746 m/min. A. Capelie 1, 2, 7, 11, 12; J. Capelie 3.4, 13; comb. Fonteijne 5; I. Berkey 6; D. Vaders 8.9. 10. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 21 duiven van 3 deelnemers. Eerste duif 15.44.52 u. is 1088.802 m/min. laatste duif 16.04.3? n. is 916,242 m/min. I. Quist 1, 2.4. 5; H.T. van Hemert-Rijn- berg 3. De Reisduif Scherpenisse, 38 duiven van 3 deelnemers. Eerste duif 15.32.16 u. is 1143.434 m/min, laatste duif 15.40.08 u. is 1051,923 m/min. J.J. Bolier 1, 8; gebr. Suurland 2, 3,4,7; J. Moerland 5,6. 9, 10. VERVOLG VAN LAMSOORTJE „Er was veel oud zeer, maar daar moet je vanaf." De commissie zette een aantal proble men op een rijtje. Knelpunten waren onder meer de openstelling van de kinderboerderij, de horeca-activitei- ten in het gebouw, de verdeling van de tarieven voor water, gas en licht, het parkeren en de entree voor het ge bouw. „Er komt een nieuwe uitweg van het MFC met een parkeerterrein met tien parkeerplaatsen en een dam over de sloot. Het is nu met elkaar verweven. Bakker zal dat uit gaan voeren. Het waterschap heeft er al toestemming voor gegeven." De campinghouder heeft zich volgens Vogelaar ook verplicht de bestem ming van het terrein tot 1 oktober 2010 niet te wijzigen. „Hij had ook niet de intentie om de bestaande be stemming op te heffen, maar er kan voor hem op den duur wei aanleiding zijn om dat te doen. Zoiets is ook niet voor de eeuwigheid vast te leggen." De openstelling is ook met Bakker overeengekomen. „Op zondag is het gesloten, maar hij kan het natuurlijk wel voor zijn gasten op de camping openstellen." Verder is het niet toege staan om op het gebouw Scaldis Na- turalis buitenreclame voor de horeca aan te brengen. „We hebben dit ge voelig puntje geneutraliseerd," zegt Vogelaar. Vogelaar zegt als commissie zeer con tent te zijn nu het gelukt is om de par tijen bij elkaar te brengen. „Het was een zaak met veel haken en ogen, maar we hopen dat dit leidt tot een positieve investering in de toekomst." Het voorstel over de intentie-overeen komst tussen betrokken partijen staat maandagavond op de agenda van de commissie ruimte. Het bestuur van het platform leefbaar platteland Tholen is gewijzigd. Tij dens de bestuursvergadering op 7 juli is W. J. Mosselman uit Sint-Annaland en J. Merodc uit Tholen aafgetreden. De nieuwe leden zijn R Hendrikx uit Tholen en H. Brinkman uit Sint- Maartensdijk. De bestuurswijziging staat als ingezonden stuk op de agen da van het dagelijks bestuur van het overlegorgaan nationaal park Ooster- schekle dat dinsdag bijeenkomt in Middelburg. Hel overlegorgaan is een belangrijke geldschieter geweest voor het MFC. Mosselman is vanaf het begin betrok ken geweest bij het tot stand komen van het MFC. Hij zat samen met de ontwerper M. Giljam uit Scherpenis se in de bouwcommissie en vond het tijd om op te stappen. „Ik word 65 jaar. Ik heb het helemaal, van begin tot eind, meegemaakt. Het is jammer dat het zo gelopen is. Het wordt tijd voor verjonging. Ik heb Hilbert Brinkman enthousiast gemaakt. Ein delijk is er eens iemand uit Smurdiek bij betrokken. Dat is altijd heel moei lijk geweest. Ik hoop dat er enthou siaste mensen komen die de boel kun nen trekken. Geen beroepskracht, want dat is onmogelijk. Maar goede vrijwilligers net zoals in de Meestoof in Sint-Annaland." J

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 17