Haast met graven vijvers op landgoed Nieuw clubhuis Kogge onder dak Vernieuwde winkel Quist Schoenen oogt ruimer, lichter en moderner Kinderstadswandeling langs monumenten Verplaatsen schildering en glasraam is 'niet moeilijk' Werken met een zorgplan Dagopvang De Schutse is begonnen Donderdag 8 september 2005 Aanlegvergunning nodig Kastelijnsweg Er is nog geen aanlegvergunning aangevraagd en even min is er een plan overgelegd dat de instemming heeft van een projectteam. Dat merkt de gemeente op naar aan leiding van de ontgrondingsvergunning die Bosch Slab bers bij de provincie heeft aangevraagd voor de aanleg van waterpartijen aan de Kastelijnsweg in Sint-Maartens dijk. Het water is een onderdeel van het landgoed dat J. Bout uit Rhoon en het echtpaar Schot-Oudesluijs uit de smalstad gaan realiseren. Leo Troost presenteert amusement spierziekten Bildtstar 20 cent Advies over kunstwerken Markiezaat college Het verplaatsen van de muurschildering van Peter Alma in de kantine en het glasraam van Lex Horn in het trap penhuis in het Markiezaat college in Sint-Maartendijk is 'technisch niet moeilijk.' Dat stelt adviseur R. Crève- coeur van het Instituut collectie Nederland uit Amster dam in een rapport aan de gemeente. Nieuwe toekomst Gisteren wapperde de vlag op het clubhuis in aanbouw van watersportvereniging De Kogge in Tholen. Het dak ging dicht en daarmee is het werk aan de staalconstructie gereed. Als de bouwers in oktober klaar zijn, gaat met zelfwerkzaamheid nog een en ander aan het interieur ge beuren. Euterpe behoorlijk enthousiast over de verbetering kleuterschool De winkel van Quist Schoenen aan de Ds. de Bresstraat in Sint-Maartensdijk heeft een ware metamorfose onder gaan. „We hebben voor een wat moderner uitstraling ge kozen en het is ook veel ruimer geworden", legt eigenaar Ad Quist uit. Van de gelegenheid is gebruik gemaakt om de wintercollectie in de winkel te presenteren. Sinds een week geleden de deuren openden, zorgden de klanten voor een drukte van jewelste. „De reacties van de klan ten zijn goed." Vrolijk Kanonschoten en orgelmuziek op monumentendag Kerkenpad Boerderijen Bergsediepsluis dicht voor schepen Brandweer werft bij jubileum Bosters Vrijval Rabo Spaarloonrekening EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Drie vijvers worden er uitgegraven op het terrein van het landgoed, tot een maximale diepte van 4,10 meter onder het maaiveld (3 m -NAP). Voor de vijver Kastelijnsweg-oost wordt 7380 vierkante meter afgegraven, voor Kas- telijnsweg-west 7050 vierkante meter en voor de vijver Groenedijk 4585 vierkante meter. De 51.500 kuub grond die daarbij vrij komt, wordt ge bruikt voor ophoging van het terrein waarop een bos wordt aangeplant. In verband met subsidieverplichtingen moeten de werkzaamheden uitge voerd worden vóór het komende plantseizoen. Daarom is een machti ging gevraagd om zo snel mogelijk te kunnen beginnen. De provincie is van mening dat de belangen van de aan vragers zodanig groot zijn, dat ze met het werk niet hoeven wachten tot over de vergunningaanvraag onherroepe lijk is beschikt. Wél wordt een waar borgsom van 10.000 euro verlangd. Rijkswaterstaat en waterschap Zeeuwse Eilanden hebben geen be zwaar tegen het verlenen van de ont grondingsvergunning. Het waterschap wijst er wél op, dat voor het veranderen van het sloten stelsel en de aanleg van waterpartijen Leo Troost uit Sint-Maartensdijk presenteert 18 september om twee uur in de Stoelemat te Bergen op Zoom een amusementsavond ten bate van de stichting ,Een vuist te gen spierziekten.' Meewerkende ar tiesten zijn Dennie Christian, Jan nes, Grad Damen, Johan Heuser en The Rambo's uit Posterholt live. De opbrengst is bestemd voor mensen met multiple sclerose, polio, ziekte van Huntington en ziekte van Park inson. een ontheffing nodig is van de keur waterbeheer. De gemeente heeft wél problemen. Op grond van het bestem mingsplan is namelijk een aanlegver gunning nodig voor het uitvoeren van werkzaamheden op grond dat de be stemming 'landgoed' heeft. Half juli was nog geen aanlegvergunning aan gevraagd. Evenmin is bij de gemeen te een plan ingediend dat de instem ming heeft van een projectteam. In een projectovereenkomst is afgespro ken dat de verdere uitwerking door een projectteam wordt begeleid om te zorgen dat het landgoed De Pluim- pot een hoge kwaliteit heeft. De ge meente is ook niet duidelijk of het plan strookt met de doelstelling van de projectovereenkomst. De ontgron ding gebeurt vlakbij een gebied waarop de wijzigingsbevoegdheid voor een woning is gelegd, zodat na gegaan moet worden of de bouw van een woning mogelijk blijft. De ver gunningaanvraag ligt nog tot 17 sep tember ter inzage in het gemeente huis. Met ingang van deze week wordt er maar twee keer per week meer ge veild op de aardappelveiling in Sint- Annaland. De prijzen houden zich goed staande gezien de verwachtin gen op een tegenvallende oogst van late aardappelen. Eigenheimers brengen nog het meest op met 25 eurocent per kilo. Dinsdag 6 september: Doré 15, Première 10, Frieslander 14, Nicola 13, Eigenheimer 25, Bildtstar 19- 20, bonken 24, drielingen 2, kriel 21-24, aanvoer 123 ton. Crèvccoeur onderzocht beide kunstwerken in de school. Die drei gen allebei verloren te gaan als de school wordt gesloopt nu de vmbo- vestiging naar Tholen verhuist en de gemeente er woningen wil bou wen. Crèvecoeur beklopte de muurschil dering, onderzocht de manier waar op hij is aangebracht en welke ge volgen dat zou hebben voor vervoer en verplaatsing. In het rapport be schrijft de adviseur hoe de muur schildering met minerale verf op de pleisterlaag is aangebracht op een bakstenen muurtje dat op een be- tonbalk rust die over de hele breed te van de zaal rust. Aan de achter zijde (in de voormalige berging voor gymtoestellen) lopen een aan tal balken die haaks uitkomen op de voorste balk. Bij de aanhechting zijn fijne haarscheuren onstaan. Op een aantal plaatsen heeft de pleis terlaag losgelaten, maar die zijn be scheiden van omvang, zo stelt hij. 'Over het algemeen is de schilde ring in prima staat en heeft niet eens al te zeer geleden onder het gebruik van de ruimte als gymzaal.' Volgens Crèvecoeur is sloop van een gebouw een ideaal moment om dergelijke schilderingen veilig te stellen. 'Je kunt er heel goed bij.' De adviseur legt uit hoe het kunst werk veilig is te stellen. Dat kan door het 'als het ware te behangen met een open weefsel dat vastge plakt wordt met behangplak' en dat na verplaatsing er afgestoomd kan worden. Wel moet er een tijdelijke draagconstructie gemaakt worden en dat karwei kan volgens de advi seur 'vast door een plaatselijke han dige smid of constructiewerkplaats gedaan' worden. Het gaat dan om het rondom inklemmen van de ge hele muur waarop de schildering is aangebracht. Als dat pakket is gemaakt kan de schildering met behulp van een dia- mantzaag worden losgezaagd en door een kraan worden opgepakt, op een vrachtwagen worden gelegd en vervoerd. Crèvecoeur gaat ook in op het res taureren na herplaatsing. Dat is vol gens hem niet het allermoeilijkste gedeelte van het werk. Verder somt hij een aantal voorbeelden op van geslaagde verplaatsingen van kunstwerken (van Alma, maar ook van anderen). Technisch is ver plaatsen ook niet moeilijk, maar het vergt volgens hem wel logistiek in zicht en improvisatietalent. Hij noemt zelfs een bedrijf in Amster dam dat veel ervaring op dit gebied heeft. Het glasraam van Lex Hom is er slechter aan toe. Er zijn verschillen de stukken glas in gebruikt en op elkaar geplakt. De lijm heeft op ve le plaatsen losgelaten, soms zijn vrij grote stukken verdwenen of zit ten ze los. Als het raam er wordt uitgenomen zal er een glazenier bij betrokken moeten worden om ver dere schade te voorkomen, stelt hij. Herplaatsen is eenvoudig maar er is wel restauratie nodig om onder meer de 'verdwenen fragmenten weer aan te vullen.' Wat wel van groot belang is dat de nieuwe raam opening dezelfde afmetingen moet hebben als de bestaande in de school.' Ook hier noemt Crèvecoeur enkele bedrijven die de klus zouden kun nen uitvoeren. De adviseur conclu deert dat de aanpak van de twee kunstobjecten om 'logistieke on dersteuning, improvisatietalent en vakkennis' vraagt, maar ze 'verdie nen het om op een nieuwe plaats een nieuwe toekomst te hebben.' Crèvecoeur bezocht in mei samen met de dochter en de zoon van Al ma en de weduwe van Hom de school en sprak daar met de wet houders M.A.E. Velthuis en W.C. van Kempen, gemeentearchivaris J.RB. Zuurdeeg, ambtenaar J. de Kok en directeur W. Dominicus van het school nadat oud leraar T. Vier gever een pleidooi voor behoud had gehouden. Ook de aannemer C.W. Hoppenbrouwers van de bouw hal verwege de jaren vijftig en diens zoon waren bij dat onderhoud aan wezig. Staffunctionaris mevrouw J. Bosch van Philadelphia Support houdt maandag in Scherpenisse een inlei ding over 'Werken met een zorg plan/ondersteuningsplan'. Na haar praatje leidt ze een gesprek met de aanwezige ouders, verzorgers en fa milieleden van verstandelijk gehan dicapten. Het zal gaan over hoe ef fectief kan worden omgegaan met zorg- of ondersteuningsplannen. Ook komt aan de orde hoe met be geleiders gerichte afspraken worden gemaakt over op de behoefte van de verstandelijk gehandicapte afge stemde zorg cn ondersteuning. Hoe aan groei- en ontwikkelingsmoge lijkheden gewerkt kan worden, hoe men aandacht houdt voor persoon lijke planning, ondersteuning en het belang van relaties. De bijeenkomst wordt gehouden in Ons Huis, het clubgebouw van de oudervereniging Philadelphia Sup port aan de Langeweg in Scherpe nisse. De aanvang is half acht en al le belangstellenden zijn welkom. Het clubgebouw van De Kogge verandert het aanzicht van de Thoolse haven. Het clubgebouw aan de haven rust op negen palen, die eind april de grond in gingen. Sindsdien is er veel werk verzet. „Er is een ploeg mensen die zich enorm inzet. Ande ren hebben veel onbetaald werk ge leverd", zegt voorzitter Jaap van den Donker. Hij is blij met al die medewerking, want daardoor kan de vereniging de ligplaatsen betaal baar houden. Wat het interieur be treft, gaan eigen leden dit najaar een houten vloer leggen. De bar en de keuken worden eveneens deels met zelfwerkzaamheid gereali seerd. Hof van Holland gaat in eer ste instantie het clubhuis beheren, meldt de voorzitter. Inmiddels heeft De Kogge ook de jachthaven van de gemeente over genomen, net zoals dat in Sint-An- naland door de watersportvereni ging is gebeurd. Voor het water is een erfpacht overeengekomen. De overnameprijs is gebaseerd op de boekwaarde. Die heeft De Kogge de afgelopen jaren flink kunnen drukken door veel onderhoudswerk zélf te doen. „Afgelopen winter nog, het vernieuwen van de vinger- pieren aan de steigers. Zoiets doe je niet voor een ander. We hebben daarmee zeker 50.000 euro ver diend." De realisatie van het club gebouw kost de vereniging ruim 4,5 ton, met de overname van de haven is een kleine 7 ton gemoeid. Dank zij de verkoop van het oude clubge bouw en een in de loop van de jaren opgebouwde spaarpot kon de hypo theek beperkt blijven. „Het is een hele inspanning geweest voor het bestuur en iedereen die erbij be trokken is. Op deze manier blijven we een gezonde vereniging met mogelijkheden om in de toekomst nog dingen aan te pakken." De Kogge telt dik 200 leden en heeft ruim 150 ligplaatsen in de haven. Van den Donker is blij met de aan was van leden uit de nieuwbouw wijk Waterfront die rond de haven is gebouwd. De Kogge wil vooral de uitstraling van het havengebied verbeteren en de voorzieningen voor de water sporters verbeteren. „De douches in het nieuwe clubgebouw zijn een flinke stap vooruit." Uit de stroom- kasten in zowel het oude als het nieuwe deel van de haven kunnen passanten - tegen betaling - een hogere stroomsterkte betrekken. Verder loopt er een proef met mo biel internetten. Het bestuur bekijkt hoe de aansluiting in het havenkan toor voor derden beschikbaar kan komen. De Schutse in Sint-Annaland is maandag begonnen met dagop vang, een nieuw onderdeel voor dit zorgcentrum. Nog thuiswonende ouderen worden dan veelal per taxi naar de Schutse gebracht om daar 1 of meer dagdelen per week acti viteiten te doen. Voorlopig zijn er zes deelnemers, vanwie er vier maandag zijn begonnen: twee nieuwe mensen en twee die elders een dagopvang bezochten: één in de Rozeboom te Sint-Philipsland en een ander in Maartenshof in Sint-Maartensdijk. Het voordeel van de nieuwe dienstverlening is dat de ouderen nu in het eigen dorp kunnen blijven. De dagop vang is nu nog twee dagen per week op maandag en donderdag, maar wordt geleidelijk uitgebouwd naar een hele week. De eerste zes deelnemers worden begeleid door een activiteitenbegeleidster en een stagiaire. De gemeenteraad heeft unaniem in gestemd met het beschikbaar stellen van 75.000 euro voor het opknap pen en tot 2008 instandhouden van de voormalige kleuterschool aan de Radda Barnenstraat in Sint-Maar tensdijk. Muziekvereniging Euterpe gebruikt dit pand als repetitielokaal en ook de EHBO-vereniging oefent er. Een deel van de 75 mille wordt benut voor het huisvesten van het Rode Kruis in de gemeentewerk plaats op het industrieterrein. Het Rode Kruis heeft nu nog een ei gen gebouw, los van de kleuter school. In augustus zouden b. en w. overleg voeren met alle betrokkenen en SGP-raadslid M.J. Klippel infor meerde donderdagavond in de ge meenteraad wat daarvan het resul taat was. Hij benadrukte, dat alleen het nodige gedaan zou moeten wor den aan de kleuterschool, want over drie jaar gaat Euterpe in Haestinge repeteren. Wethouder F.J. Goossen zei met de gebruikers gesprekken te hebben gevoerd. „Euterpe en de EHBO maakten duidelijk dat ze be hoorlijk enthousiast zijn over de verbetering van de oude kleuter school." Jacoba Knuist (links) en Carolina Heijboer met eigenaar Ad Quist in de jeugdafdeling van de vernieuwde schoenenzaak. De lichte vloerbedekking en het nieuwe systeemplafond met meer verlichting maken dat de winkel vooral ook lichter is geworden. In de jeugdhoek steekt de blauwe kleur van de wand duidelijk af, elders is voor een paarse tint gekozen. „Bijna twintig jaar geleden zijn we hier be gonnen en de opstelling was sinds dien niet veranderd. De winkelpre sentatie was op glasplaten, centraal in de zaak stond een vrij hoog ele ment van glas en er waren een paar grote etalagekasten. Dat is nu alle maal weg", aldus Quist. De vrij ho ge drempel is eveneens verwijderd, waardoor rolstoelen en kinderwa gens gemakkelijker naar binnen kunnen. Quist Schoenen richt zich op het middensegment met een goede kwaliteit schoen. Wat de collectie betreft is de smaak van de klanten van meer betekenis dan de mode trend, geeft Quist aan. De verbou wing is aangegrepen om het assorti ment iets te verbreden, zodat er meer keus is. „De vernieuwing geeft immers meer toeloop. Boven dien verdween in Sint-Annaland een schoenenzaak." Quist doet de inkoop samen met zijn broer in Tholen. „We bieden de standaard collectie. Daarnaast hebben we veel schoenen waar steunzolen in kun nen. En ook mensen met een brede re voet kunnen we goed helpen." Quist is nog een échte 'bedienings zaak'. De wensen van de klant én het goed passen van een schoen zijn zaken die veel aandacht krijgen. De wintercollectie biedt voor de dames heel veel - lange - laarzen. In de schoenen voor de heren zijn sportinvloeden te zien. En de kin derschoenen zijn vooral vrolijk, met veel kleur en leuke prints. Naast schoeisel heeft Quist tassen, portemonnees, paraplu's en rug zakken in het assortiment. Van zelfsprekend ook schoenveters en -lepels, schoensmeer en spray. „Bij het kopen van een paar schoenen hoort een goed advies over het onderhoud. Dat krijgt bij onze medewerkers heel sterk de aandacht", zegt Ad Quist. Hij heeft ook nog een zaak in Zwolle en twee winkels voor partijenver koop. De winkelverkoop laat hij dan ook over aan de vaste mede werkers Jacoba Knuist, Corine de Rijke, Carolina Heijboer en Lenie de Graaf. Voor de administratie is Jannie Geense verantwoordelijk. Gisteravond was er ter gelegen heid van de vernieuwing een ope ningsreceptie aan de Ds. de Bres straat. Met een kerkenpadroute langs 17 kerken, presentatie van het boekje 'Kerken op Tholen en Sint Philipsland' en een stadswandeling in Tholen voor kinderen van 6 tot 12 jaar kent de open monumentendag dit keer een aantal nieuwe elementen. Naast de kerken zijn komende zaterdag tussen tien en vijf uur negen andere monumenten open voor het publiek. Het idee voor een kinderstadswan deling komt van Lianne van Voorst, die vrijwilligster is bij de open monumentendag. Ze begint haar rondleiding bij het kunstwerk op de hoek van Bolwerk en Molen- vlietsestraat. De stadswallen met daarop de kanonnen (die trouwens om half elf afgevuurd worden door de heren Boogaart en Craushaupt) worden bekeken, het stadhuis, de Gasthuiskapel en de Grote Kerk. Lianne vertelt iets over de geschie denis en de gebouwen, de kinderen krijgen een puzzel mee die ze on derweg kunnen oplossen. In het stadhuis verzorgt Jan de Viet een mini-concert op orgel en clavecim- bel. De gratis stadswandeling - die om half elf en om kwart over een begint - duurt ongeveer een uur. Ze is bedoeld voor kinderen van on geveer zes tot twaalf jaar, maar ou ders en grootouders zijn ook wel kom. Het landelijke thema van de open monumentendag is 'religieus erf goed'. Heemkundekring Stad en Lande van Tholen, die de Thoolse monumentendag coördineert, be naderde daarom élle kerken met het verzoek om op die dag open te zijn. Naast de tien monumentale kerken reageerden er nog zeven positief. Op 10 september kan langs die godshuizen een rondje gemaakt worden. Een folder met korte beschrijvingen van de 17 kerken, een soort kerkenpadroute, is zaterdag gratis verkrijgbaar. Daarnaast heeft gemeentearchiva ris Hans Zuurdeeg alle Thoolse kerkgebouwen beschreven in het boekje 'Kerken op Tholen en Sint Philipsland' dat zaterdag te koop zal zijn. Het boekje wordt morgen avond gepresenteerd in de Grote Kerk in Tholen, waarbij de burge meester het eerste exemplaar in ontvangst neemt. Het Smalstads mannenkoor verleent medewer king aan die bijeenkomst. De opengesteld kerken variëren in bouwtijd van de 14e tot de 20e eeuw. Ze hebben ieder hun bijzon derheden. Zoals het door Rombout Verhulst gemaakte grafmonument in de hervormde kerk van Stave- nisse, het monumentale Van Da- morgel in de Grote Kerk in Tho len, het 15e eeuwse grafmonument van Floris van Borssele en Ode van Boutersem in de Maartens kerk, de koperen lampen in de her vormde kerken van Scherpenisse en Oud-Vossemeer die school meester Van Rosevelt schonk. In meerdere kerken zijn historische beschrijvingen of boekjes verkrijg baar, soms ook foto's. In de Maar tenskerk te Sint-Maartensdijk wor den rondleidingen verzorgd. Ook in de Grote Kerk in Tholen gebeurt dat. Enkele kerken bieden koffie of thee aan. Verder zijn er orgelbespelingen in een groot aantal kerken. In de Icht- huskerk (Tholen), de Ontmoe- tingskerk (Tholen), de Chr. Geref. kerk te Oud-Vossemeer en de her vormde kerk te Sint-Annaland wordt derden de gelegenheid ge boden om het orgel te bespelen. In de Willibrorduskerk te Oud-Vosse meer zullen misgewaden en religi euze voorwerpen worden getoond, in de hervormde kerk te Scherpe nisse is waarschijnlijk restauratie materiaal te zien. Nieuwe deelnemers aan de monu mentendag zijn ook twee boerderijch te Sint-Annaland. Bezoekers zijn welkom op het erf van Landzicht aap de Breedenvlietsedijk (begin 19c eeuw) en Nooit Gedacht aan de An- navosdijkseweg (17e eeuw). In de molen van Stavenisse zullen foto's te zien zijn van het veer op Ouwerkerk. En in de hal van het voormalige stad huis in Tholen vindt om half drie hét laatste van een reeks zomerconcerten plaats van Jan de Viet. Een overzicht per plaats van de opengestelde monumenten en kef- ken: Tholen: stadhuis, Gasthuiskapel, Grote Kerk, OLV Hemelvaartkerk, Ichthuskerk, Chr. Geref. kerk en Ned. Protestantenbond. Oud-Vossemeer: ambachtsheren huis, hervormde kerk, Willibrordus kerk. Sint-Annaland: standerdmolen. Landzicht, Nooit Gedacht, hervorm de kerk. Stavenisse: molen, slotrestanten aan het Bos, hervormde kerk. Sint-Maartensdijk: gemeentehuis, Maartenskerk. Rehobothkerk. Scherpenisse: hervormde kerk. Poortvliet: hersteld hervormde kerk, Ontmoetingskerk. Sint-Philipsland: molen De Hoop, hervormde kerk. De Bergsediepsluis in de Oester- dam is zaterdag en een groot deel van de zondag gesloten geweest vanwege een technische storing. Het scheepvaartverkeer tijdens het eerste en zomerse weekend in sep tember kon niet worden geschut. Nadat de oorzaak van de storing was gevonden, moesten er nieuwe onderdelen aangebracht worden. Pas zondag om vijf uur 's middags was het euvel verholpen. VERVOLG VAN SCHERPENISSE Zo spoedig mogelijk dient daar over duidelijkheid te komen en an ders moeten we gewoon terug naar de plaats van het allerbegin: de La- ban Deurloostraat." Dat perceel, waar de twee basisscholen gesloopt zijn, ligt al een aantal jaren braak. Volgens Versluys hebben zich des tijds al ouderen voor het woon zorgcentrum aangemeld bij Castria Wonen, maar de enorme vertraging heeft dat voor sommigen achter haald. „Die zitten al in Ten Anker of de Schutse. Voor de oudere in woners van Scherpenisse is het lang uitblijven van een woonzorg centrum dan ook een handicap. Onze werkgroep heeft bij de ge meente en Castria aangedrongen op haast, anders wordt het straks 2010 voordat het centrum er staat", aldus Versluys. De brandweer Tholen houdt op za terdag 8 oktober een wervings- en demonstratiedag op het terrein van Elon brandblusapparatuur aan de Molenweg in Oud-Vossemeer. De brandweerdag valt samen met het 30-jarige jubileum van het bedrijf van Koos Bosters. Volgens brandweercommandant J. de Feijter is bewust voor Oud-Vos- semeer gekozen: „We houden altijd demonstraties in de woonkernen waar een blusgroep is. Het is ook goed om het eens in een plaats te doen waar geen brandweerkorps is. Vanwege het jubileum van Bosters krijgt het ook nog een feestelijk tin tje. Het is een hele goede combina tie en een mooi terrein om demon straties te geven." Op vrijdag 7 oktober verzorgt De Feijter een inleiding over brandvei ligheid en vluchtwegen tijdens een mini-symposium voor klanten en ondernemers van het bedrijf. Minister Zalm heeft een wetsvoorstel ingediend waardoor de spaarloontegoeden van de spaarjaren 2001 tot en met 2004 ver vroegd vrijgeboekt mogen worden. Hoewel de behandeling in di Eerste Kamer pas in september plaatsvindt, is er een besluit van h< ministerie dat het toch mogelijk maakt uw tegoed op te nemei vanaf 1 september2005. Kan ik het gespaarde bedrag laten staan? U kunt er voor kiezen het tegoed te laten staan op uw Rabo Spaarloor rekening. Het aanhouden van het spaarloontegoed kan fiscaal aantrel- kelijk zijn vanwege de extra vrijstelling in box 3 voor geblokkeerd^ werknemersspaartegoeden. De vrijstelling bedraagt 17.025 per per soon. Hoe neem ik het bedrag op? Wilt u uw spaarloontegoed opnemen kijk dan op www.rabobank.nl eft vul het deblokkeringsformulier in en geef het af bij één van onze kanto ren. Na ontvangst van het formulier boeken wij de spaartegoeden en de rente over de spaarperiode 2001 tot en met 2004 binnen enkele werkdagen over naar uw tegenrekening. Beschikt u niet over internef dan kunt u het formulier eventueel ook ophalen bij onze kantoren. Wat kan ik met het bedrag doen? Wilt u het tegoed opnemen, maar heeft u er nog geen bestemming voor? Stort dan het tegoed op een spaarrekening van de Rabobank. ZO ontvangt u een goede rente over uw tegoed. Om u te laten informeren over de spaarvorm die het meest geschikt voor u is kunt u contact met ons opnemen, wij maken graag voor u een afspraak met één van onze adviseurs. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met: Rabobank Tholen, tel.(0166)6653 00 www.rabobanktholen.nl Advertentie I 9

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 9