I Opbrengst actiedag van 11.000 euro verrast Hersteld Hervormde Gemeente K Plaatselijk nieuws Laban 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 8 september 2005 Brommer botst op fietser VERF NODIG? Brand in flat Vernieling aan auto Hengst TH 49 zien Man onwel haven Kwak wil water op school Nieuwe zang- en muziekvereniging Stichting Vosmeer 600 jaar Statiegeld Woord en Daad Vogelvreugd schaft nieuwe stellingen aan Geen verkoopkantoor Kinderfeest speeltuin Opoefiets vernield Praathuis dertien mille Andere bestemming Cursus reanimatie Ruit vernield Man valt over kabels Besteb/Bedrijfsauto's Nieuwe koster Zaterdagavondsoos Geslacht in eigen slagerij Woning Provinciaieweg Lindhout viskampioen Rommelmarkt op school Geen kerstcadeau Kapsalon Spuidam De Roemers Rotterdams Ruim 7 meter vis Brand in papiercontainer 1 Damseizoen gestart Vernieling bij praathuisje Lege flessen voor goed doel Tholen Op de Ecndrachtsweg vond maan dagavond omstreeks 18.20 uur een frontale aanrijding plaats tussen een bromfietser en een fietser. Een 19-ja- rige vrouw reed met haar brommer over de oprit van de Thoolse brug, maar nam de bocht te ruim. Hierdoor botste zij op de fiets van een 12-jari- ge jongen. Beiden kwamen door de aanrijding ten val en liepen kneuzin gen en schaafwonden op. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen. 016S4O4923. Advertentie I.M. In het trappenhuis van een flat aan de Kuipersdreef heeft vrijdagavond rond 18.25 uur een brandje gewoed. Een in het trappenhuis geplaatste bank, had door onbekende oorzaak vlam gevat. De uitgerukte brand weer had het vuur snel onder contro le. Door de brand is in het trappen huis wel roetschade ontstaan. Tussen zaterdag 14.30 uur en zon dag 10.15 uur zijn aan een auto die geparkeerd stond in de Regentes- sestraat vernielingen aangericht. De spiegel werd beschadigd en er wer den enkele deuken in de auto aange bracht. Wie geïnteresseerd is in oude sche pen, kan zaterdag terecht bij de stich ting Behoud Hoogaars in Vlissingen. Deze houdt open huis in de voormali ge timmerfabriek op het Scheldeter- rein, hoek Glacisstraat/Van Dishoeck- straat. Onder meer is de hengst TH 49 te zien, die momenteel gerestaureerd wordt. Ook is het mogelijk een tocht je te maken aan boord van een hoog aars. En er worden beelden getoond van onder meer Sail Amsterdam, waar de Alcyon present was. Stadgenote Bonnie Joosse was één van de beman ningsleden. De brandweer verleende zondagoch tend even na tien uur assistentie bij het vervoer van een patiënt in de haven. De man was op zijn boot onwel geworden en moest op een brancard worden vervoerd. Ambu lancepersoneel riep de hulp in van de brandweer om de patiënt van de boot over de loopplank naar de wal te brengen. De leerlingen van Montessorischool De Kraal werken deze maand rond om het project 'Water'. De leerlin gen kregen van baggereend Kwak het verzoek om met kaplaarzen en een regenpak naar school te komen. De kinderen moesten immers helpen om water naar het schoolgebouw te dragen. In verband met het project bezoeken de leerlingen vandaag 'Film by the sea' in Middelburg. Op 29 september wordt het project samen met de ouders van de kinde ren afgesloten. Een nieuwe zang- en muziekvereni ging is opgericht. Het koor Culti be gint dinsdagavond om 20.00 uur in Meulvliet met de repetities. Het re pertoire van het koor gaat bestaan uit volksliedjes uit verschillende we relddelen verweven met moderne toppers en neder pop, zoals bijvoor beeld The Beatles, The Rolling Sto nes, maar ook Marco Borsato. De re petitieavonden gaan twee uren duren en worden onderbroken door een pauze.Het bestuur van zang- en mu ziekvereniging Culti bestaat uit voorzitter M.M.J. de Bruijn, secreta ris is de echtgenoot van de voorzit ter, mevr. J.R de Bruijn-Spijker en penningmeester is M. de Nijs, alle drie wonend aan het Achtererf in de nieuwbouwwijk Stadszicht. M Oud-Vossemeer In 2010 bestaat het dorp 600 jaar. Om van het jubileumjaar een feestelijk jaar te maken, heeft een initiatiefgroep in mei dit jaar de eerste aanzet gegeven door een bijeenkomst te organiseren, waarin nagedacht werd over de viering van het jubileum. Op 19 september wordt in dorpshuis De Vossenkuil om 20.00 uur een tweede contactavond georganiseerd. De initiatiefgroep wil op deze bijeenkomst een stichtingsbe stuur kiezen, Alle verenigingen en maatschappelijke organisaties in het dorp zijn aangeschreven met het ver zoek om voor het stichtingsbestuur kandidaten in te dienen, maar inwo ners kunnen zich ook individueel als kandidaat aanmelden. Aanmeldingen dienen voor 15 september schriftelijk ingediend te worden bij Rien Thole- naar, Philips van Dorpstraat 37. In de supermarkt is een actie gehou den voor de stichting Woord en Daad. Bezoekers konden het bedrag van hun statiegeld beschikbaar stel len aan het goede doel. In totaal werd er 110,70 opgehaald. Dit be drag wordt door het rijk nog verdub beld. Sint-Arinaland Vogelvereniging Vogelvreugd gaat voor tentoonstellingen nieuwe stel lingen aanschaffen. Dit werd beslo ten op de ledenvergadering die vrij dagavond in De Wellevaete werd gehouden. Voor de aanschaf van dit materiaal gebruikt de vereniging de opbrengsten van de braderieactivi teiten. De secretaris meldde aan de 17 aanwezige personen dat de ver eniging door de komst van een nieuw lid is gegroeid naar 116 leden. Na de gebruikelijke agendapunten werd het woord gegeven aan de heer Bastianen uit Roosendaal die een le zing verzorgde over parkieten. Aan de hand van verschillende dia's kwa men vele soorten parkieten en papa gaaien voorbij en werd er ook stilge staan bij de erfelijkheidsleer. Op de eerstvolgende vergadering worden de vogels ingeschreven voor de ten toonstelling. E.H.B.O.-CURSUS In oktober wil de E.H.B.O.-vereni- ging Sint-Annaland, bij voldoende belangstelling, een nieuwe E.H.B.O.- cursus starten. Iedereen vanaf 16 jaar kan aan deze cursus meedoen. De cursus wordt op maandagavond gegeven in de Wellevaete. De uiter lijke inschrijfdatum is 1 oktober. Voor inlichtingen en aanmeldingen kunt u bellen met Svlvia Menheere, tel. 0166-652715. Advertentie I.M. Chaletparc Krabbenkreek b.v. wilde een tijdelijk verkoopkantoor plaat sen op het terrein. Dit zou deels komen op het uitbreidingsdeel van het park, maar dat plan vindt geen genade in de ogen van het gemeente bestuur. Maandag 12 september haalt de koninklijke fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Speeltuinvereniging Vrij en Blij viert woensdag het 45-jarig bestaan met diverse attracties. De speeltuin wordt van half twee tot vijf uur fees telijk versierd en in de Schoolstraat, die afgesloten wordt, staat een springkussen, een kinderdraaimolen en een opblaasbaar kasteel van 12 meter lang met een hangbrug waarin geklauterd kan worden. Men kan ook rondritjes maken met paard en wagen. Een oranje opoefiets die eind augus tus gestolen werd bij de werkplaats van bouwbedrijf M. van Prooijen is zaterdagmiddag na een tip door de eigenaar weer gevonden. De twee- wieler was echter totaal vernield. Het gemeentebestuur heeft een potje gevonden waaruit de ontbrekende acht mille voor een praathuisje aan de haven bekostigd kan worden. De tota le kosten zijn dertien mille en daarbij is rekening gehouden met zelfwerk zaamheid door een aantal oudere in woners. In juni bood I. Geuze in de commissie samenleving 220 handte keningen aan van dorpsbewoners die de bouw van een praathuisjes steu nen. Wethouder Velthuis zei toen, dat er niet meer dan 5000 euro beschik baar was, terwijl het laatst gebouwde praathuisje al 30.000 gulden (13.600 euro) had gekost. De gemeenteraad moet nog een besluit nemen over het beschikbaar stellen van het geld. De eigenaar van het pand Kerkweg 1 wil de agrarische bestemming wijzi gen in een recreatieve. De raadscom missie ruimte buigt zich daar op 19 september over. In dorpshuis De Stove wordt een cur sus reanimatie gegeven door de EHBO-vereniging. De cursus wordt over twee avonden verspreid en is zonder toelatingseisen toegankelijk. Aanvullend op de reanimatiecursus worden er ook A.E.D. trainingen ge geven. Deze cursus duurt één avond en is bedoeld voor mensen die al be schikken over een reanimatie-diplo- ma. Meer informatie over de cursus en de A.E.D.-training is verkrijgbaar via cursusorganisator Tinus de Rijke (tel. 692870). Door vandalisme is eind vorige maand een ruil beschadigd bij dorps huis De Stove. Van de vernieling is aangifte gedaan bij de politie. Een 75-jarige inwoner kwam zondag ongelukkig ten val op de jaarmarkt te Steenbergen. Op de Markt strui kelde hij over kabels, waardoor hij diverse snijwonden opliep. Vanwege grote drukte bij de GGD en het ont breken van een EHBO-team ver voerde de politie de man naar het ziekenhuis. Nadat hij negen hechtin gen en een tetanusspuit had onder gaan, mocht de man weer naar huis. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Peter de Viet is door de kerkrent- meesters van de Rehobothkerk be noemd als koster. Hij wordt inge werkt om in het rooster van de kostersgroep mee te draaien. De ker kenraad spreekt over een welkome aanvulling in verband met vakanties en ziekte van de andere kosters. P. de Visser, ouderling bij de Hei-vormde Gemeente de Levensbron in Goes, gaat de Rehobothkerk helpen met pastoraal werk. Hij doet o.a. bezoek- werk en de bijbelkring. De Her vormde Gemeente Rehoboth be steedt zondag 18 september speciale aandacht aan de start van het winter werk met als thema: Aan de slag! Aansluitend op de morgendienst zijn er activiteiten in de magazijnen van Bouman-Potter aan de Nijverheids- weg, waar ook gegeten wordt. Er wordt echter ook gedacht aan de ar moede in de wereld, want de diaco nie van Rehobothkerk stort 2% van de begroting in een landelijk PKN- fonds. Het ministerie van ontwikke lingssamenwerking verdubbelt dat bedrag. Een aantal gemeenteleden van de Rehobothkerk ontwikkelt plannen voor het organiseren van soosavon- den voor de jeugd vanaf twaalf jaar op zaterdag. Hiervoor wordt zaal de Bron opengesteld. Naast spelavon- den of een dvd kijken zijn er ook uit stapjes mogelijk naar een gospel- theek of koffiebar in de omgeving. Ook zwemmen, schaatsen en een dropping behoort tot de mogelijkhe- Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensda ♦Haaskarbonade 1 kg ♦Ribkarbonade 1 kg jBiefstukreepjes 250 gr. ♦Verse kippebouten 1 kg 52 6,- Magere speklappen 1 kg 5,50 Saucijzen w/w**500 gr. 2,80 Spekblokjes 200 gr. 1,75 Rundervinken 5 halen 2.25: Eigen gekookte ham 100 gram 1,25 Snijworst 100 gram 0,90 Katenspek 100 gram 1 ,- Ham-preisalade 100 gram 1,- Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER 0.70 4 BETALEN Advertentie I.M. den. Ook jongeren die niet tot de Re hobothkerk horen zijn welkom. Ou derling J.C. Hage is nog op zoek naar leidinggevenden om samen met anderen de kar te kunnen trekken. Het gemeentebestuur werkt mee aan de bouw van een woning op het adres Provinciaieweg 64 (naast loon bedrijf Koopman, vlakbij de Weel- weg). De provincie zal gevraagd worden om in verband met de bouw hogere grenswaarden toe te staan voor wegverkeerslawaai, tevens zal de vierde herziening van het bestem mingsplan Buitengebied in procedu re gebracht worden. Sjaak Lindhout is winnaar geworden van de zomercompetitie van hengel sportvereniging De Oosterscheldc- vissers. In de afsluitende derde vis wedstrijd ving hij de meeste vis, waardoor hij tevens winnaar werd van het eindklassement. De uitslag van de zomercompetitie is: I. Sj. Lindhout: 2. mevr. L. v.d. Velde; 3. R. Lindhout; 4. F. Bout; 5. G. v.d. Rhee; 6. J. Noom; 7. P. Polderman; 8. J. Noom; 9. J. Boogaard, L. Tros- ter en mevr. I. Lindhout. De eerstvolgende viswedstrijd voor de clubcompetitie wordt zaterdag 17 september gehouden van 14.30 tot 17.30 uur. De protestants christelijke Juliana van Stolbergschool organiseert za terdag haar jaarlijkse fancy-fair en rommelmarkt. Op het schoolplein is weer een groot aanbod van twee dehands artikelen, zoals speelgoed en elektrische apparatuur. Ook zijn er diverse spelletjes, zoals blikken gooien, darten, sjoelen, hengelspel en een bowlingbaan. Prijzen zijn er te winnen bij het cijferspel en het enveloppen trekken. Voor de kin deren rijdt er een paard met wagen door het dorp en ook kan er een ritje gemaakt worden op een pony. Aan de inwendige mens is even eens gedacht met verkoop van olie bollen, pannenkoeken, slaatjes en appelflappen. De verkoping begint om 13.30 uur en duurt tot 17.00 uur Scherpenlsse Een verzoek van de Plattelands vrouwen aan de gemeente om een bijdrage voor de jaarlijkse kerstvie ring, is door burgemeester en wet houders afgewezen. De subsidie verordening voorziet daar niet in. Sylvia Andriesse wil in een deel van de fietsenshowroom van Arie Duine in de Spuidamstraat een kap salon beginnen. Het pand Spuidam straat 2 (de voormalige woning van Toon de Jager) wordt daarvoor ver bouwd door aannemingsbedrijf Kees Scheermeijer. Spuidamstraat 4 (de voormalige brandweerkazer ne) blijft fietsenwinkel. In de voor malige smederij aan de overkant kan Arie Duine de verloren ruimte voor fietsen terugwinnen. Sylvia Andriesse werkt nu bij kapsalon Van der Reest om de hoek, maar dat pand is te koop. Zij gaat na de interne verbouwing de kapsalon van Duine huren. Het oude tanksta tion aan de Spuidam wil Duine op ruimen, maar daarvoor heeft hij wel isv-subsidie bij de gemeente gevraagd, zoals dat voor meerdere saneringsprojecten wordt gegeven. „In februari 2004 heb ik daarvoor al een aanvraag ingediend", zegt Arie Duine, die 19 september ge bruik wil maken van'het spreek recht in de commissie ruimte. „In 1994 heb ik namelijk ook zelf al de oude weegbrug opgeruimd en de gemeente geeft voor diverse andere saneringsplannen wel subsidie." Duine vindt dat de gemeente nu ook voor het opknappen v^n de in gang van het dorp over de brug moet komen. Klaverjasclub de Roemers gaat dinsdagavond 20 september de nieuwe clubcompetitie beginnen volgens het Rotterdamse systeem. Van acht tot tien uur wordt er ge speeld en nieuwe deelnemers zijn welkom in café Zeelands Welvaren. Voor de zevende bekerwedstrijd van hengelsportvereniging De Zeebaars wierpen 41 hengelaars bij de zeedijk aan de Moggerhillpolder de vislijnen uit. In totaal werd er 723 centimeter vis boven water gehaald. Winnaar werd A. Heijboer, die 178 centimeter vis ving. De uitslag is: 1A. Heijboer 178 cm; 2. M. Westdorp 87 cm; 3. K. de Graaf 81 cm; 4. J. Bijl 70 cm; 5. W. van Popcring 36 cm; 6. M. Bijl 32 cm; 7. F. Vroom, L. Poot en D. Opree 31 cm; 10. J. den Engelsman 29 cm; 11. D. van Vossen, W. van As en H. van Popering 28 centimeter. Poortvliet De brandweer van Sint-Maartensdijk bluste zaterdagochtend rond half zes een brandje in de papiercontainer op het parkeerterrein van SPS aan de Deestraat. Volgens de brandweer moet er opzet in het spel zijn geweest. De brand werd om twee minuten over half zes gemeld. Om negen minuten voor zes werd het sein brand meester gege ven. Sint-Phillpsland De dammers van damvereniging DSVF zijn begonnen aan het nieuwe seizoen. De leden kwamen eerst bij el kaar voor de jaarlijkse ledenvergade ring. In de nieuwe competitie wordt weer de samenwerking aangegaan met damclub De Eendracht uit Tholen. Het gecombineerde team gaat uitkomen in de Zeeuwse hoofdklasse en mikt op een plaats in de middenmoot. Aart Sla ger neemt in de promotieklasse deel aan het Zeeuws kampioenschap en Jan van de Weteringh gaat in de hoofd klasse de strijd aanbinden. Zij behoren ook tot de favorieten voor het club kampioenschap, maar kanshebbers zijn ook Han v.d. Velde en zijn zoon Gerben, Jos Noorthoek en Arie van de Weteringh. De leden van DSVF komen iedere dinsdagavond om half acht in dorpshuis De Wimpel bij el kaar. Het bestuur hoopt dat nieuwe leden zich gaan aanmelden bij de damvereniging. De contactpersoon van de damclub is Jan van de Wete ringh (tel. 692731). Van het praathuisje aan de Zuiddijk is het cilinderslot van de entreedeur ver nield. Er moest een nieuw slot in de deur geplaatst worden. In de supermarkt heeft de statiegeldac tie voor Woord en Daad 127,60 op geleverd. Dit bedrag wordt nog ver dubbeld door het NCDO. Verkoopster Mciriska van Eenennaam (midden) helpt de vrouw met het bootje spullen in de auto te brengen. Rechts achter ouderling P. den Ouden. Vera van Ninnes en Chantal van Bleyendaal lopen het zoveelste rondje over de Ring van Sint-Annaland. De Belgische paarden trekken zater dag onvermoeibaar niet alleen veel bekijks, maar ook veel klantjes in de wagen. Vooral kinderen willen graag een stukje meerijden in de boe renkar op de actiedag van de Hersteld Hervormde Gemeente voor de bouw van een eigen kerk. De belangstelling is groot, de opbrengst is bui ten verwachting hoog: netto 11.000 euro. Eigen gemeenteleden maar ook mensen van buiten de eigen kerk komen op de verkoping af op het terrein van de Gereformeerde Ge meente aan de Weststraat. Er staan zo'n 35 kraampjes waar allerhande artikelen te koop zijn. Veelal van de eigen leden, maar ook een aantal be mand door winkeliers die een be paald percentage van de verkoop af staan voor de bouw van een eigen kerkgebouw aan de F.M. Boogaard- weg. Er is een rommelmarkt waar ook veel interesse voor is. De beste stuk ken worden per opbod verkocht door Han den Haan. Er staat veel meubilair, zoals kasten en tafels, maar ook boeken, serviesgoed en landbouwgereedschap; een zaaima- chientje, een wiedmachientje, spa des en rieken. Kinderen doen even dienst al schoenpoetser. Ze kunnen ook mee doen aan het spijkerbroek hangen, ze kunnen sjoelen, darten, en er kan geraden worden naar het gewicht van een paling. Die woog precies 700 gram. De prijswinnaar was er met 698 gram heel dichtbij. Er staat een kippenhok te koop van hout en echte dakpannen, maar zon der kippen. Wel zijn er jonge ko nijntjes te koop. En binnen in het gebouw achter de kerk kunnen be zoekers hun haar laten knippen bij twee kapsters: Marike den Engels man en Irma van Popering. Moeders met kinderen wachten er op hun beurt. Dat gebeurt terwijl er in dezelfde ruimte orgel wordt gespeeld. Er staan er maar liefst vier opgesteld. Op een ervan kan gespeeld worden. Ook hier is het druk. Zeker als Tjako van der Weerd (hij is blind) achter de toetsen plaatsneemt. Er zijn cd's van zijn concerten te koop. Erna Fase is 's ochtends rond half twaalf heel tevreden over de op komst. „Het zijn niet alleen mensen uit de eigen gemeente. Ook bezoe kers die niet aangesloten zijn bij de Hersteld Hervormde Gemeente. Er zijn zelfs mensen uit Sint-Maartens dijk en Tholen. We hebben ook veel sponsors. We hebben heel veel ge kregen. Terwijl de zaak hier best ge voelig ligt. Hel is toch een pijnlijke situatie door de scheuring. Maar dat er zo'n opkomst is, daar sta ik van versteld. En zoveel mensen die er aan bij willen dragen." Tussen de middag kan er friet en mosselen gegeten worden, zo roept Den Haan om. 's Middags is het minder druk, maar volgens Mark Leune van de zeskoppige commis sie die de actiedag heeft voorbe reid, heeft het tot het eind toe 'con stant gelopen.' „Het was een zeer geslaagde dag. Een leuke markt, goed weer, er is leuk verkocht en de standhouders waren tevreden. En zo'n opbrengst had niemand verwacht. 11.000 euro netto was echt een verrassing." Aan de actiedag namen zo'n dertig vrijwilligers mee. Die begonnen 's morgens om zes uur met het opzet ten van de kramen. Twee uur eer der - om vier uur- werd er al groen te en fruit worden opgehaald. Gratis. Zondag 11 september THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Vernooij. 18.30 u. ds. De Groot, Dordrecht. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9 u. ds. Hoek (H.A.). 18.30 u. ds. Gielen, Middelharnis. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Van der Zee. Sleeuwijk. GEREF. KERK 10 u. da. Van de Vlugt, Wolphaars- dijk. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Boer. 18.30 u. ds. Van Vuuren, Klundert. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Stortenbeker. 19.30 u. gebedsdienst. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Maasland, Scheveningen. 18.30 u. ds. De Kievit. Zuidland. GEREF. KERK 10 u. onbekend. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Timmermans,Voorscho ten. 18 u. kand. Van Kralingen, Ridder kerk. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 en 16 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9 en 18.30 u. stud. De Waard. 14 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Teeuw, Ridderkerk. 18 u. ds. De Wit, Oude Tonge. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDUK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van de Graaf, Rotterdam (H.D.). 19 u. ds. Van Oostende, Kapelle. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Kleinbloe- sem. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. do 15/9 19.30 u. ds. Zippro, Scheve ningen (zending). VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. leesdienst. 15 u. ds. Korteweg, Melissant. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. stud. De Waard, H.I. Am bacht. do 8/9 19.30 u. ds. Melis, Veen. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Bakker, Bodegraven. 17 u. ds. Doorneweerd, Den Bom mel. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Brugge. do 15/9 19.30 u. ds. Silfhout. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. De Zeeuw, Zierikzee. Pak even uw zakboekje THOLEN 8 sept. Lezing ds. Peters over Het dagboek van Etty Gillissen, De Win gerd, 14.30-16.30 u. 10 sept. Verkoop- en activiteiten- markt Ger. Gem., terrein Van der Harst, 10-16 u. 10 sept. Puzzelrit M.A.C. Tholen, vertrek v.a. 19.30 u. Meulvliet. 13 sept. Grote ondernemersavond met dr. S. van Eijck, Meulvliet, 20 u. 14 sept. Oecumenisch avondgebed, Oudelandsestraat 11, 19.30 u. 16 sept. t/m 3 okt. Expositie natio- naalpark Oosterschelde, bibliotheek. 16 sept. Cabaret Ernest Marcelli no en Wilfried Finkers, Meulvliet 20.15 u. 24 sept. Uitwisselingsconcert chr. gem. koor V.Z.O.S. en chr. gem. koor Harmeien, Koorkerk 20 u. OUD-VOSSEMEER 13, 20 en 27 sept. Koersbal Anbo, Vossenkuil, 14 u. 14 sept. Bingo Anbo, Vossenkuil, 14 u. 21 sept. Fietstocht Anbo, vertrek Vossenkuil, 13.30 u. SINT-ANNALAND t/m 29 okt. Exposities Om de beurt, In naam van Oranje en Op een ouwe fiets moet je 't leren, De Meestoof, di t/m za, 14-17 u. t/m 15 sept. Expositie nationaalpark Oosterschelde, bibliotheek. SINT-MAARTENSDUK 17 sept. Ierse avond, Haestinge, 20 u. BERGEN OP ZOOM 10 sept. Stoffenspektakel, Grote Markt en Bosstraat 10-17 u. 18 sept. 5e Artiestengala Een vuist tegen spierziekten, Stoelemat 14 u. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Rode Kruis afd. Tholen. Voor reser veringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips- land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. ANGO Telef. spreekuur: elke di. 18-20 u„ 0166-603277 (vragen ook via e-mail: ango-krista@zeelandnet.nl). STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. KAMER VAN KOOPHANDEL di 13/9, C.W.I., Haven 11, St.-Maar- tensdijk, 9-12 u. Afspraken: 0118-673501. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 1 t/m vrijdag 9 sept. donderdag 1 3.15 -15.37 vrijdag 2 3.57 -16.15 zaterdag 3 4.32 - 16.42 zondag 4 5.05 - 17.15 maandag 5 5.32 -17.45 dinsdag 6 6.05 - 18.17 woensdag 7 6.37 -18.45 donderdag 8 7.05 - 19.12 vrijdag 9 7.35 - 19.42 za 3/9 20.46 NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Land of the plenty - zo 19 u. Turt les can fly - ma en di 20.30 u. The island - vr t/m zo 21.15 u„ di en wo 20 u. Verrassingsvoorpremière - do 20.30 u. Deuce Bigalow: eu- ropean gigolo - vr 18.45 u„ za en zo 16 en 18.45 u., wo 16 u. Kame leon 2 - za, zo en wo 16 u. Piraat en de betoverde kroon - za, zo en wo 13.45 u. The wedding crashers - do, ma en wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.15 u„ zo 21.15 u. Madagascar (Ned. gespr.) - za, zo en wo 13.45 u. Zoop in Afrika (Ned. gespr.) - za, zo en wo 13.45 u. Mr. mrs. Smith - vr t/m zo 21.15 u. Charlie and the chocolate factory - do, ma en di 20 u., vr 18.45 u., za en zo 16 en 18.45 u., wo 16 en 20 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 2