Smash '76 wint na vijf jaar weer eens verenigingsprijs 'Bekendheid trekkertrek door meer deelnemers elk jaar groter' Smerdiek opent sterk, Stavenisse verliest Remco Vroegop en Mathijs van de Graaf eerste op toernooi Black Bitch en Childsplay in problemen op Thoolse Dagen Donderdag 8 september 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Ongeslagen Zilver Uitslagen Derde Zeelandbeker op rij voor René van Oudenaarde Elf treffers Noad 3 Thol.Boys 4 oefent niet Jong en oud Uitslagen Op de eerste speeldag in de vierde klasse B is Smerdiek voortvarend begonnen. De ploeg van Ruud Linders won met duidelijke 1-4 cijfers bij Vrederust. Stavenisse hield een helft lang gelijke tred met het vlot combinerende Wemel- dinge. Na de pauze moesten de rood-gelen alsnog het hoofd buigen: 2-5. SPS kende een valste start. Na enkele minuten werd het duel met Kruiningen gestaakt wegens een blessure van scheidsrechter Van Schilt uit Nieuw-Vossemeer. Beide partijen slaagden er vervolgens niet in om een vervanger aan te wijzen. Van den Aarssen rijdt Oetztaler Radmarathon uit Stavenisse na rust onderuit „Net nie," roept Sjaak Fase zaterdag om als Marcel Heijboer uit Sint- Annaland probeert in zijn tweede poging de volle honderd meter te overbruggen met de sleepwagen (full pull) op de trekkertrek aan de Veerweg in Tholen. Het scheelt maar dertig centimeter, geeft Heijboer aan, staande op zijn Fiat die uitkomt in de landbouw- of standaardklas se. Hij haalt er wel de tweede plaats mee tijdens een van de vele span nende finales op de twee wedstrijdbanen. Heijboer gooit hoge ogen in deze klasse, de Black Bitch van speaker Sjaak Fase doet het minder goed in de strijd om de hoogste plaatsen in de rnC-klasse, de internationale trekkertrekclub. De Ford uit 1974 met 400 pk wil op eigen bodem de strijd aanbinden met de concurrenten uit Noord-Brabant, maar bij de eerste poging blijft de trekker met bestuur der Marco Menheere na enkele me tersjammerlijk steken. De Black Bitch komt uit in de 3,5 ton 'superstocks' en mag nog een keer proberen omdat de eerste poging binnen de twintig meter eindigde. Bij de tweede poging krijgt Menheere de sleepwagen op gang en haalt de Black Bitch ongeveer 50 meter van de baan. Menheere is gehuld in een speciaal veiligheidspal en is bijna onherkenbaar met zijn helm op zijn hoofd en gezeten in een rolkooi. De veiligheidseisen zijn hoog, want de machines maken veel toeren en heb ben een groot vermogen. Sommigen halen hoge snelheden en razen met veel gebrul en rook over de baan. De Black Bitch staat stil en spuit zwarte rook de lucht in en de motor lekt olie voor de ogen van de toe schouwers. Fase rent de baan op en geeft het teken dat Menheere de mo tor af moet zetten. De zwarte trekker is uitgetrokken. Eigenaar Fase is te leurgesteld en vraagt zich af wat er mis is gegaan. „Die zien m'n nie mêêr trug," stelt de andere omroeper Arjan Fase (een achterneef van Sjaak) vast. De voertaal is hier Thools. Wat er aan de hand is, kan niemand op dat moment zeggen. Uren van noeste arbeid tot in de late uurtjes zijn tevergeefs geweest. De Black Bitch kan een hoge klassering wel vergeten. Volgens voorzitter Anco Fase van de stichting de Thoolse Da gen zit er maar één ding op: „Ze motte de naem veranderc. Dat zweer ik je," zegt hij gekscherend. Ernst strijdt hier met humor. Sjaak Fase moet even zijn microfoon afzetten om de teleurstelling te verbijten. De Black Bitch wordt weggesleept want de show gaat door. De Black Bitch is aan het tweede sei zoen bezig. Fase: „We en dit seizoen vee tchenslag 'had. Vlee weke op de wedstrijd in 's-Heer Arendskcrke brandde de zuuger uut. We mostc de motor in jin weke wêê jillemaele op- bouwe want ie ei jillemaele uut me- koarc helehe." Volgens Fase is de motor nu in ieder geval heel gebleven. Maar de water druk was iets te hoog afgesteld waar door er onvoldoende hitte werd ge genereerd om de 'turbo' aan de gang te krijgen. „Dat emmen hcdae na de vorige wedstrijd om 't wat safer t"ouwen want dat hesleutel raek je op den duur ok beu." Elke avond zijn ze tot een uur 's nachts bezig ge weest. En dat juist in het drukke oogstseizoen als de loonwerkers ook weer vroeg uit te veren moeten. Voor Marco Menheere is de teleur stelling ook groot. Het was voor hem de eerste keer dat hij tijdens een wedstrijd achter het stuur zat. Hij was wel even zenuwachtig, zegt hij. In dezelfde klasse rijdt ook Childs- play van David Joppe uit Scherpenis- se. De 5005 pk Ford wordt altijd be stuurd door zijn vrouw Saroya Joppe, maar die laat de beurt aan Da vid omdat ze in verwachting is. Ook Childsplay heeft pech. Bij de eerste poging blijft Joppe binnen de twintig meter, maar ook bij de tweede po ging komt er weinig schot in de sleepwagen en is het optreden ten einde. Gevraagd naar zijn reactie wat er mis is gegaan, zegt Joppe: „Ik hjin idee." Het publiek is massaal op komen da gen. Volgens Jan Botermans van de stichting Thoolse Dagen komt dat omdat alle trekkers uit de ITTC- competitie aan het evenement zijn toegevoegd. Ze luisteren naar in drukwekkende namen als El Torro, Roadrunner, Red Fire, Mothers An ger, Maximum Exposure. Zware jon gens met veel turbo die in grote vaart Ook de jeugd komt aan de Veerweg aan zijn trekken bij het onderdeel traptrekkerrace. Remco Vroegop en Mathijs van de Graaf van Smash '76 werden zater dag winnaars op het invitatietoernooi van hun tafeltennisvereniging in de Wellevaete in Sint-Annaland. Vroegop zegevierde bij de senioren in de B-klasse, Van de Graaf in de C-klasse. Bij de jeugd werd Erik Bruijnzeel tweede in de A-klasse. De verenigingsprijs ging naar Smash '76 die het toernooi voor de 19de maal hield. Het toernooi met 56 spe lers wordt gezien als een serieuze test voor de najaarscompetitie die op 16 september begint. Smash '76 treedt dan met vier seniorenteams en vijf jeugdteams aan. Voor meervoudig kampioen Christian van 't Hof vormde het toernooi dit keer een trainingsdag. Het toernooi begon wat later. De tennisvereniging uit Woerden was onderweg opgehouden in het ver keer. De vereniging De Leugenberg (bij Antwerpen) kwam niet opdagen omdat ze aan de eigen competitie begon. Wedstrijdleider Kees Vroeg op moest er zijn schema's op aan passen. Oprichter en oud-voorzitter Adri Fa se van Smash '76 was op het toer nooi ook van de partij. Fase komt uit voor de tafeltennisvereniging Woerden in zijn woonplaats en speelde met 14 deelnemers in de een na hoogste klasse bij de senio ren. De oud-Setallander is nog steeds erg fanatiek, maar moest na een lange en spannende strijd uit eindelijk het onderspit delven tegen Marnix van der Graaf van Smash '76. Het onderlinge duel werd met 3-2 gewonnen door de Smashspeler. Beiden eindigen echter in de eind klassering onderin. In de hoogste klasse (A) kwamen acht deelnemers aan de tafel, waar onder de plaatselijke favoriet Chris tian van 't Hof. Hij won het toernooi vijf maal, de laatste keer in 2000. Ook Marijn van de Klooster kwam hierin uit. Eén van de andere kans hebbers op een hoge klassering, An- né van Dijke, ontbrak vanwege an dere verplichtingen. De grote favoriet voor de eindover winning was dit jaar Johan 't Hoofd uit Kloosterzande. De kampioen van 2001 en vorig jaar speelt voor Sar '72. In de 8-kamp kwamen alle spelers tegenover elkaar te staan. Met ongeveer zestig deelnemers werd het steeds warmer in de sport zaal. De deur naar de foyer en de buitendeur werden opengezet om voor wat meer ventilatie te zorgen. Na vier speelronden werd al duide lijk dat de strijd voor de hoofdprijs zou gaan tussen 't Hooft en Edwin Drayer van ttv Woerden, 't Hooft was toen nog ongeslagen terwijl Drayer verrassend een partij tegen Merijn van de Klooster had verlo ren. Pas in de laatste speelronde viel de beslissing. In de 'finale' namen 't Hooft en Drayer het - nel als vorig jaar - tegen elkaar op. 't Hooft bleek wederom geen moeite te hebben met zijn tegenstander en won over tuigend met 3-0. Het was de derde titel van de in Halsteren woonachti ge Zeeuw. Derde werd René Lau- werijssen van Het Markiezaat uit Bergen op Zoom. Christian van 't Hof kwam niet ver der dan de vijfde plaats. Hij had nog niet getraind en zag dit toernooi als een trainingsdag. Voor de prijzen kwam hij dit jaar niet in beeld. Van de Klooster won net als Van 't Hof drie van de zeven partijen, maar moest op onderling resultaat genoe gen nemen met de voorlaatste plaats. In de een na hoogste klasse waren veertien spelers. Van Smash traden Remco Vroegop, Marnix van de Graaf en Harm Westdorp op het wedstrijdpodium. En oud-Setallan der Adri Vroegop. Peter Bazen was verhinderd. Er werd in twee 7-kam- pen gestreden. De nummers 1 en 2 zouden doorgaan naar de finale. Westdorp en Vroegop wisten zich beiden te plaatsen voor de halve fi nale. Westdorp werd ongeslagen eerste in zijn poule met zes punten. Samen met Erik Schuurman van Ar- nemuiden (met vier punten) streed hij verder om de prijzen. Vroegop eindigde op de tweede plaats in de poule met vijf punten achter Darko Milovic van Hotak '68 uit Hoogerheide. In de halve finale moesten beide Smash-spelers Vroegop en West- dorp het tegen elkaar opnemen. Vroegop won met 3-1 en plaatste zich voor de finale. In de andere fi nale won Milovic met 3-1 van Schuurman die vorig jaar nog twee de werd. De finale van deze B-klas se tussen Milovic en Vroegop werd met 3-0 gewonnen door Vroegop. Een mooi succes voor een van de aankomende Smashtalenten die en kele weken geleden zijn eerste trai ning bij de studentenvereniging Ta- veres in Eindhoven afwerkte. De meeste deelnemers kwamen uit in de senioren klasse C, 15. Vier spelers van Smash '76: Mathijs van de Graaf, Jacob Elenbaas, David van Driel en Kees van Poortvliet. Er werd in drie 5-kampen gespeeld. Alleen Van de Graaf speelde mee voor de prijzen. Hij bleef ongesla gen in de poule en plaatste zich voor de volgende ronde. Ook in de twee- Oud-Setallander Adri Vroegop en oprichter van Smash '76 (links) speelt tegen Marnix van de Graaf. de ronde bleef de altijd fanatieke Van de Graaf winnen. Het bracht hem in de finale tegen Klaas Grin- wis uit Kerkwerve. Het leverde een zeer spannende partij op omdat bei de spelers aan elkaar gewaagd wa ren. Met 3-2 trok Van de Graaf aan het langste eind en liet dit ook dui delijk horen bij de laatste bal: val lend op de grond slaakte hij een kreet van vreugde zo blij was hij met de titel. In de laagste klasse D met 7 spelers kwam van Smash '76 alleen Chris Hage aan de tafel. Anky Vroegop ontbrak eveneens wegens andere verplichtingen. Er werd een 7-kamp gespeeld met 5 heren en 2 dames. De dames bleken te sterk voor de heren. Hanny Rosenboom van Het Markiezaat werd kampioen, Kim Huygens van TCO '78 uit Ossen- drecht tweede. Hage werd voorlaat ste. De jeugd kwam met twaalf leden uit in twee klassen. Voor Smash deden Erik Bruijnzeel, Alieke Vroegop, Cindy van de Klooster en Bennie van Poortvliet mee. In de hoogste jeugdklasse werd een 6-kamp gespeeld. Bruijnzeel en Pa trick de Backer van de Pingpongers uit Wouwse Plantage troffen elkaar in de laatste speelronde en hadden nog geen partij verloren. De Backer bleek de sterkste. Zilver dus voor Bruijnzeel. In de B-klasse werd hetzelfde stra mien gevolgd. Alieke Vroegop en de nog jonge Bennie van Poortvliet kwamen namens Smash uit. Vroeg op werd derde. Koen van Dixhoorn van 't Batje uit Wolphaartsdijk werd kampioen, Elmar Teegelbeckers van Woerden tweede. De verenigingsprijs, de Pedro van Heumen-wisselbeker, werd na vijf jaar weer gewonnen door Smash '76 zelf. De laatste keer was in 2000. Eerder werd de prijs in 1991, 1995, 1998 en 1999 in de wacht gesleept. Senioren A-klasse: 1 Johan 't Hooft (Sar '72), 2 Edwin Drayer (Woer den). B-klasse: 1 Remco Vroegop (Smash '76), 2 Darko Milovic (Hotak '68). C-klasse: Mathijs van de Graaf (Smash'76). D-klasse: 1 Hannie Rosenboom (het Markiezaat), 2 Kim Huygens (TCO '78). Jeugdklasse A: 1 Patrick de Backer (De Pingpongers), 2 Erik Bruijnzeel (Smash "76). B-klasse: 1. Koen van Dixhoorn ('t Batje), 2 Elmar Teegelbeckers (Woerden). Zwemmer René van Oudenaarde uit Sint- Annaland heeft zondag in Vlissingen voor de derde maal op rij de Zeelandbeker ge wonnen op het onderdeel schoolslag. Door zijn prestatie op de afsluitende drie kilometer tijdens de Kanaalrace passeerde Van Oudenaarde zijn grootste concurrent Ruud Hamelink. De Zeelandbeker is een regelmatigheidsklassement over vijf zwemtochten in buitenwater. Zaterdag werd nog gezwommen tussen Goes en Wilhelminadorp. Eerder al waren Middel burg. Brcskens en Sluis aan de beurt. Alle zwemmers mogen hun slechtste race weg strepen. In Vlissingen zwom Van Ouden aarde dermate goed dat hij zijn in Brcs kens gezwommen tijd van de lijst kon halen. De zondag afwezige Hamelink werd daardoor ruimschoots gepasseerd. Van Oudenaarde, uitkomend voor zwem- club Zeelandia uit de gemeente Reimers- waal, mag de wisselbeker nu houden. De Setallandse zwemmer kijkt uitermate te vreden op zijn laatste race terug. „Ik was gefrustreerd dat het de dag daarvoor in Wilhelminadorp niet bijster goed ging. Ik ging hard weg en kwam in een groepje te recht dat het tempo er goed in hield. Ik voelde me de gehele race geweldig goed." Eind september begint voor Van Ouden aarde het winterseizoen weer met de eer ste wedstrijd in een binnenbad. het sluitstuk van de fietsmarathon. De beklimming van deze 2509 meter hoge pas neemt 30 kilometer in beslag, waar bij met name in het laatste uur het stij gingspercentage ruim boven de 10 komt. In dichte mist moest worden afgedaald naar Söldcn. Tijdens de Oelztaler Radmarathon, alom beschouwd als de vrijwel zwaarste cy- closportieve wedstrijd, is het gehele par cours autovrij. In totaal deden 86 Neder landers mee. Van den Aarssen had 11 uur 55 minuten en 53 seconden nodig voor de afstand en eindigde daarmee op plaats 2236. Van de ruim 3500 gestarte fietsers gaven er bijna 700 voortijdig op. Duitsland leverde het leeuwendeel van het aantal deelnemers (1614), gevolgd door Italië (592) en Oostenrijk (392). In totaal waren 17 nationaliteiten vertegen woordigd. Ook 92 vrouwen reden de tocht uit. Winnaar werd de Italiaanse se- mi-prof Christian Ceralli in 7 uur 12 mi nuten en 59 seconden. De 49-jarige Van den Aarssen bereidde zich een week lang op de Radmarathon voor met een fietskamp, waarbij onder andere uit de Giro de Italia bekende cols als de Stel- vio, Gavia en Passo del Tonale werden beklommen. Noad 3 is de competitie voortvarend be gonnen. In een doelpuntrijk duel werd Bruse Boys met 11-5 geklopt. Uit een pass van Hans Polderman scoorde Bram Filius in de tweede minuut al de ope ningstreffer. Enkele minuten later kon Filius opnieuw de felicitaties in ont vangst nemen, toen hij een pass van ver dediger Jaap van Oudenaarde met een treffer bekroonde. Door een strafschop kwam Bru terug in de wedstrijd. Verde diger Edwin Hage kreeg de bal per on geluk tegen zijn hand, maar arbiter Jo han Filius was onverbiddelijk en legde de bal op de stip. Bij de 2-1 score drong Bruse Boys aan voor de gelijkmaker, maar het was aanvoerder Reini Reijn- goudt die na een combinatie met Bram Filius de derde treffer voor Noad scoor de. Uitblinker Bram Filius werd enkele minuten later onderuit gehaald in het strafschopgebied. Uit de toegewezen pe nalty scoorde Leo Polderman 4-1Door nog twee treffers van Filius gingen de Sint-Philipslanders met een ruime 6-1 voorsprong rusten. In de beginfase van de tweede helft kwam Bruse Boys door twee doelpunten weer iets terug in de wedstrijd. Met een schot in de kruising bracht Leo Polderman de marge weer op vier treffers. Na een solo van Hans Pol derman scoorde Bram Filius 8-3. Even later was het Filius zelf die door de ver dediging van Bruse Boys soleerde en met zijn zesde doelpunt de stand op 9-3 bracht. Door twee doelpunten van Reini Reijngoudt kwam het totaal aantal treffers van Noad op elf. In de slotfase trof Bruse Boys nog twee keer doel, zo dat er in totaal zestien treffers te bewon deren waren in dit duel. Zonder een oefenwedstrijd te hebben ge speeld begon Tholense Boys 4 zaterdag de competitie met een 2-3 overwinning op Zwaluwe 3. Met moeite kon de lei ding van Tholense Boys een elftal op de been krijgen. Spelers waren nog op va kantie en tevens zijn er veel geblesseer de spelers bij aanvang van het nieuwe seizoen. Tholense Boys kwam al na twee minuten op voorsprong, maar Zwa luw e maakte in de twintigste minuut de gelijkmaker. Door twee treffers in de slotfase van de eerste helft konden de Tholenaren met een 1-3 voorsprong gaan rusten. Zwaluwe drong na rust sterk aan en scoorde de aansluitings treffer, maar de overwinning kwam niet meer in gevaar. Marcel Heijboer geeft aan hoeveel centimeter hij tekort komt bij zijn tweede poging om de honderd meter te overbruggen in de standaa rdklasse. over de baan vliegen zodat de grond op de veenachtige laag gaat deinen. „Die gaan heel het land door. Je kan er je eigen trekkers in mee laten doen, zoals de Black Bitch. En daar mee haal je ook weer meer mensen van buitenaf. Dus op deze manier wordt je bekendheid ook groter en groter. Thoolse Dagen wordt een be grip. Er zijn er steeds meer die het op hun agenda zetten." Dit jaar liggen de banen evenwijdig aan de Veerweg. Achterop het per ceel staan de meeste tractoren van de deelnemers geparkeerd. „We hebben de beste grond er voor de wedstrij den uitgezocht. Het is lekker droog hier vooraan." Op de trekkertrek schreven zich 120 deelnemers in. Ze komen uit Zee land, Noord-Brabant en Zuid-Hol land. Er zijn in de standaardklasse zes categorieën, in de sportklasse vijf. Ook in de ITTC zijn verschil lende categorieën. Het aantal toe schouwers bedraagt 1800. Ze staan langs de dranghekken of zitten op de wagens die als tribune een mooi overzicht geven van het hele terrein. Het is warm, de zon schijnt. Een wa gentje met frisdrank en ijs rijdt voortdurend langs de toeschouwers om de dorst te lessen. Bezoekers kunnen ook in de grote tent terecht. Jong en oud en opvallend veel gezin nen met kinderen zijn naar de Veer weg gekomen. Want ook die komen aan hun trekken. Zeker als ze mee doen aan de traptrekkerrace en de trapskelterrace op een van de hoofd- banen. De kinderen zijn in leeftijds klassen ingedeeld. Is het bij de volwassenen toch vooral een man- nenaangelegenheid, bij de kinderen zijn er ook meisjes die meedoen. Het gaat er serieus aan toe. Wilma Fase blaast op het fluitje als de kinderen mogen vertrekken. Ze worden aangemoedigd door ouders, zusjes of broertjes en vriendjes. Moeders rennen mee met de camera in de hand om de verrichtingen van hun zoon of dochter vast te leggen. Wie weet zit hier de toekomstige trekkertrekkampioen tussen. Sommi gen kunnen hun verlies moeilijk ver dragen en laten al huilend hun hoofd na de eindstreep rusten op het stuur. Er is altijd wel iemand in de buurt die komt troosten. De tranen zijn snel weer opgedroogd. Bart Verwijs uit Sint-Philipsland is drie jaar en wint in de jongste cate gorie. Zijn vader doet mee aan de tractorpul ling maar valt buiten de prijzen. Bart doet het nog zonder motor door met zijn beentjes de trap pers rond te trappen. Hoe ouder, hoe sneller de kinderen de baan nemen. De 12-jarige Rob Vroegop uit Scher- penisse heeft er een snelle zonnebril bij opgezet. Hij komt met één arm omhoog als eerste over de finish en gaat bij zijn vrienden op de schou ders. Nog een paar jaar en dan mag hij op een echte trekker. En zo vormt dit onderdeel van de trekkertrek wel licht een kleine kweekvijver voor de volwassen pulling. Het enthousiasme is er, de strijd ook. Er is zelfs een traptrekker te zien die op vier wielen kan worden aangetrapt, in plaats van op één, zoals gebruikelijk. Ook op dit niveau vindt innovatie plaats. Standaardklasse 0-2,6 ton: 1 Rien Menheere uit Poortvliet full pull en 96,5 m. 2 Leon Heijboer uit Tholen fp en 77,1 m. 3 Piet Heijboer uit Poort vliet 99,5 m. Van 2,6 tot 3,5 ton: Christoffel Brou wer uit Aagtekerke 80,78 m. 2 Jan Kloosterman uit Scharendijke 78,19 m. 3 Sander Adriaanse uit Zuidland 77,39 m. Van 3,5 tot 4,5 ton: Leander Dekker 2 keer fp. 2 Marcel Heijboer uit Poort vliet fp en 99.7 m. Comé Maljaars uit Oost-kapelle fp en 78,2 m. Van 4,5 tot 5,5 ton: 1 Atjan Bouman uit Poortvliet fp. 2 Jorg Moors uit Steenbergen 98,8 m. 3 Jacco de Visser uit Biggekerke 98.6 m. Van 5,5 tot 7,5 ton: 1 Wim Elenbaas fp. 2 Brian Lindhout 96.85 m. 3 Frans de Rijke 95,82 m. Van 7,5 tot 12 ton: 1 Christina Sjouw uit Zuidland fp. 2 Anco van der Slikke uit Sint-Maartensdijk 81,64 m. 3 Mar co Menheere uit Poortvliet 79,21 m. Sportklasse 3 ton: Dirk Uyl uit Scherpenisse 89,5 m. 2 Comé Gaa- keer uit Stavenisse 84 m. 3 Adrie Houke uit Poortvliet 81,1 m. 3,5 ton: Danbile Godrie fp en 108 m. 2 Joan de Visser fp en 99,55. 3 Gert- Jan Deurwaarder fp en 93.24 m. 4,5 ton: Joan de Visser fp en 96,2 m. 2 Ronald Bruijnzeel fp. 3 Gert-Jan Du- erw aarder 96,03 m. Traptrekker- en skelterrace 2- en 3-jarigen: 1 Bart Verwijs, 2 Mario Elenbaas, 3 John Guiljam. 4- en 5-ja- rigen: 1 Richard Elenbaas, 2 Jop Elenbaas, 3 Ivar Fase. 6- en 7-jarigen 1 Chantal Walhout, 2 Richard Elen baas, 3 Tijn Rietkerk. 8- en 9-jarigen: 1 Jarno Elenbaas, 2 Kees-Jan 3 Adri- aan Aamoudse. 10 tot en met 12 jaar: 1 Rob Vroegop, 2 Patrick Houke, 3 Anco de Wilde. Ben van den Aarssen uit Tholen heeft deelgenomen aan de prestigieuze Oetz taler Radmarathon vanuit het Oosten rijkse Sölden. Deze klassieker voor trim mers voert over 238 kilometer door de Oostenrijkse en Italiaanse Alpen, waar bij vier zware cols moeten worden be klommen. In totaal moeten tijdens deze cyclosportieve wedstrijd 5500 hoogte meters worden overwonnen. In Sölden stonden in alle vroegte 3500 renners in de stromende regen aan de start. Aller eerst moest de Kühtai (2020 meter) wor den genomen, een col met stijgingsper centages tot 16 procent. Via Innsbruck en de Brennerpas 1370 meter) bereikten de deelnemers Zuid-Tirol in Italië, waar de Jaufenpas (2090 meter) de volgende hindernis vormde. De Timmelsjoch, in Italië Passo Rombo genoemd, vormde In het eerste kwartier leek het er vol strekt nog niet op dat Smerdiek de bossen van Vrederust met een lekker gevoel zou verlaten. De bezoekers lie ten zich meeslepen in hel trage tempo van de Brabanders en vergaten druk te zetten op de tegenstander. Daardoor kwamen de blauw-zwarten telkens een stapje tekort in de duels en was het niet eens verrassend dat de thuisclub na ruim een kwartier de leiding nam. Aan de openingstreffer ging een com municatiefout tussen rechtsachter Jef- fry Stoutjesdijk en de voor hem spe lende Mohammed Allali vooraf. De 1-0 achterstand leek het over duidelijk meer capaciteiten beschikkende Smer diek wakker te schudden. Het was Soulyman cl Bouazzaoui die al snel de gelijkmaker voor zijn rekening nam. Halverwege de eerste helft kwam de ploeg van Linders op voorsprong. Na een hoekschop van El Bouazzaoui kopte Erik van Haaften de bal tegen de touwen: 1-2. Vrederust kwam er niet meer aan te pas en Smerdiek vergat de voorsprong verder uit te bouwen. Bij de bezoekers waren er belangrijke rol len weggelegd voor de routiniers Gcrt- Jan van Ham en Frans Ista. Van Ham vormde samen met Jordy Hage het verdedigingscentrum dat in het verde re verloop van de partij geen kansen meer weggaf. Op het middenveld kon Ista zijn bekeken spelletje spelen, bij gestaan door de meters verslindende Ad Pipping. Net voor de pauze schoot aanvoerder Jordy Hage op de paal. De tweede helft was nog maar nauwelijks begonnen toen Ista dicht bij een derde Smerdiekse treffer was. Via de keeper ging zijn inzet over. In de 57e minuut viel het doek voor Vrederust. El Bou azzaoui was het eindstation van een vloeiende aanval die werd opgezet door Jeffry Stoutjesdijk en Ad Pip ping: 1-3. Nordin Achabar nam de vierde treffer voor zijn rekening op aangeven van Allali. Pipping maakte nog plaats voor Leander Brinkman. Allali week in de laatste minuten voor Bart Stoutjesdijk. Linders kon niet an ders dan tevreden zijn. „Na een slecht eerste kwartier hebben we het goed opgepakt. We hebben er wat meer rou tine bij en dat pakt niet verkeerd uit. Als wc nu zaterdag tegen Krabbendij- ke de punten pakken, doen we goede zaken. Een sterke start bepaalt vaak de rest van het seizoen." „We hebben van een hele goede ploeg verloren", vond elftalleider Adri Knuist van Stavenisse. „Wemeldinge was compleet, jong en snel, een ploeg ook die meer ambitie heeft dan Stave nisse. Het was eigenlijk al knap dat we de eerste helft gelijkwaardig wa ren." Het was Jeremy Gierman die de thuisclub halverwege het eerste deel zelfs aan de leiding bracht. Hij kopte na een voorzet van Peter Eerland de 1-0 binnen. Bijna lukte het om die voorsprong mee de kleedkamer in te nemen bij hei rustsignaal. Met een af standsschot werd het in de 40e mi nuut echter onverwacht 1-1. Het doel van Stavenisse werd verdedigd door Marco Dorst. De eigenlijk gestopte Dorst wilde zijn club niet in de steek laten, nadat zowel Mare Hogendoorn als Robert Lindhout met blessures af haakten. Kort na de hervatting werd het uit een hoekschop 1 -2Een goede aanval van de bezoekers resulteerde in de 55e minuut in een beslissende 1-3 voorsprong. De achter de spitsen Gierman en Marco Oosdijk opereren de routinier Mario Smits bracht Sta venisse nog even dichterbij: 2-3. De thuisclub zette een kwartier lang alles op alles en de mee opgerukte verdedi ger Marco Klippel was warempel dicht bij de gelijkmaker. Zijn schot werd echter op het laatste moment ge blokt. Wemeldinge liep met een fraaie treffer uit naar 2-4. In de slotfase moest Dorst een vijfde maal naar het net. In de tweede helft vielen Jacco Knuist en Erik de Rooij in voor re spectievelijk Peter Eerland en de ge blesseerde Martin Moerland. Zater dag wacht de uitwedstrijd bij WIK. Volgens elftalleider Knuist ziet de toekomst voor Stavenisse er beter uit dan vorig seizoen. „We zijn sterker in de breedte met enkele aanvullingen. Daardoor zijn er meer jongens op de training en stijgt ook het niveau. De jongens moeten nu voor hun plekje knokken. Dat is bij Stavenisse de laat ste jaren niet gebeurd."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 13