Tevreden met 610 euro voor Ghana Plaatselijk nieuws Kapotte fiets? GRATIS 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 1 september 2005 Automobilist krijgt klap Oecumenisch avondgebed Markt Ger. Gem. Kwaliteitssprong Geheimzinnige dakpan Prijs op braderie Dief betrapt Geloven in muziek Thoppop koor Expositie Jan Kettelerij Schoorsteen hele operatie Vrouw onwel op schip Sprongetje geen ramp Cum laude geslaagd Auto beschadigd Duitse aanbouw Kerk open Barbecue Plattelandsvrouwen Feestavond met lichtshow Animo puzzelrit valt tegen Reanimatie en verbandleer Geslacht in eigen slagerij Expositie Van Nieuwkerk Handtekening praathuisje Computerlokaal Pilootweg Verbouwing Sportlaan Kap op loods Kloet Ierse avond Cursus country-dansen Vangst van 16 palingen Twee woningen Hangplek jongeren Oventje Poorthove Hersteld Hervormd op de fiets Bende bij jop Hekwerk goedgekeurd Motorfiets botst op jongen Tholen Een 22-jarige inwoner is maandag middag door een hem onbekende man in het gezicht geslagen. Hij heeft bij de politie aangifte gedaan van mishandeling. De 22-jarige reed tussen half vijf en vijf uur met zijn auto in de Wattstraat, toen daar een heftruck van een bedrijfsterrein ach teruit de weg op reed. De automobi list stopte en wachtte, maar ondanks dat zou de heftruckchauffeur zijn uitgestapt waarna hij de automobilist in het gezicht sloeg. Vanaf 14 september is er weer elke tweede woensdag van de maand een oecumenisch avondgebed. Mensen van verschillende geloofsgemeen schappen zijn dan welkom in het ge bouw van de NPB aan de Oude- landsestraat om samen te bidden en stil te staan bij de actualiteit van de dag. De bijeenkomsten beginnen steeds om half acht. Ongeveer tachtig kramen telt de ver koop- en activiteitenmarkt die de Gereformeerde Gemeente op zater dag 10 september van tien tot vier uur organiseert. Het aanbod van arti kelen is zeer divers, ook is er een rommelmarkt. Het thema is 'Zestig jaar bevrijd' en daarom zullen op het terrein van Van der Harst op Welge legen een expositie over de oorlog en oude legervoertuigen van Keep them rolling te zien zijn. Deze maken ook nog een rit over het ei land en door Tholen. De Nationale Reserve komt eveneens met mate rieel naar de markt. De evangelisa tiecommissie van de Gereformeerde Gemeente, de Bond tegen het vloe ken, VBOK en SGP-jongeren zijn present met informatiestands. En verder zijn er activiteiten zoals pa ling roken, netten boeten en muzika le intermezzo's. Er kan een rondrit in een huifkar gemaakt worden en de jeugd kan zich vermaken met onder meer oud-Hollandse spelen, een springkussen, trampoline en skel ters. „Het ontwerp heeft een kwaliteits sprong gemaakt en dat is belangrijk in de stadskern", zei voorzitter H.J. Groenenwegen van de welstands commissie over het ontwerp voor woningbouw in de Dalemsestraat. A&S uit Ulvenhout wil van de voor malige groentenwinkel van Tichem, drie kleine huizen maken. Na eerde re opmerkingen was de derde teke ning akkoord met toepassing van een oranjerood dak en bruine steen. De monsters daarvoor moeten nog wel aangeleverd worden, maar het pro ject kan nu toch uitgevoerd worden. Op de Edisonweg trof de politie in de nacht van woensdag op donder dag omstreeks 2.36 uur een eenzame wandelaar aan. De man droeg iets onder zijn jas dat de politie onder geen beding mocht zien. Uiteinde lijk bleek dat hij onder zijn jas een sierdakpan had verstopt met daarop wat plantjes. De man verklaarde de dakpan te hebben gevonden. De po litie wil graag weten of dat ook in derdaad het geval is. Mocht er een benadeelde zijn bij wie een sierdak pan is gestolen dan wordt deze per soon verzocht dit te melden bij het politiebureau. Op de braderie konden bezoekers in de kraam van tandprothetische prak tijk Klaassen raden naar het aantal tanden in een glazen pot. Het totaal aantal tanden was 1337. Bij de jeugd ging de eerste prijs naar Simone Snoep uit Sint-Annaland. Sanne Huijgens won de tweede prijs en Kevin Manneke was eveneens bij de winnaars van een cadeaubon. Bij de volwassenen kwam na loting J. Mal- jaars als winnaar uit de bus. Bij bakkerij Van Oost deden 440 mensen mee aan het raden naar het gewicht van een reuzenbrood. Drie van hen zaten tien gram onder het juiste getal: 4610 gram. Het leverde Nico Schroder uit Kapelle, Wieke Geuze uit de Polderstraat en J. Ou- wersloot uit de Windmolen een slag roomtaart op voor tien personen. In de nacht van zaterdag op zondag is rond 1.20 uur een 22-jarige inwo ner bij zijn woning aangehouden wegens diefstal. Door agenten was gezien dat de man even daarvoor een ladder die aan de Botermarkt lag meenam naar zijn woning. Tegen de dief is proces-verbaal opgemaakt. In de Gasthuiskapel gaat Annemiek Vogels een cursus geven over de cantates Van J.S. Bach. De cursus bestaat uit drie lessen, waarbij steeds een andere cantate beluisterd en be sproken wordt. Aandacht wordt be steed aan de theologische, de muzi kale en de pastorale aspecten van Bach's muziek. Op de eerste bijeen komst van 8 september wordt de cantate BWV 131 Aus derTieferufe ich, Herr, zu dir behandeld. Op 15 en 22 september staat het werk Ich geh'und suche mit verlangen en de cantate Wached auf, ruft uns die Stimme centraal. De cursusavonden beginnen om 19.30 uur en worden rond 22.00 uur afgesloten. Deelne mers kunnen zich opgeven bij Anne miek Vogels, tel. 603642. Het popkoor 'Thoppop' begint woensdag 7 september weer met haar repetities in gemeenschapscen trum Meulvliet. Met een nieuwe di rigent en de woensdag als nieuwe oefenavond begint het popkoor met frisse moed aan het nieuwe seizoen. De vorige dirigente besloot de sa menwerking met het koor om per soonlijke redenen op te zeggen. Het bestuur hoopt op veel nieuwe zan gers en zangeressen. De eerste repe titie van het koor begint om 20.00 uur. Meer informatie over het pop koor Thoppop is verkrijgbaar via het telefoonnummer 677510. Kunstenaar Jan Kettelerij toont en kele kunstwerken bij de grote nazo merexpositie van Galerie Amaterasu in de Wouwse Plantage. Zijn werken in steen zijn tot en met 9 oktober te bewonderen. De openingstijden zijn iedere zaterdag- en zondagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur. Het vervangen van een schoorsteen aan de woning Brugstraat 20 van mevr. M.A. Jeremiasse is een hele operatie, concludeerde de wel standscommissie. De schoorsteen is nu heel slecht. Het pand is geen mo nument, maar dat van buurman nota ris Schot jr. wel. Vandaar dat de wel standscommissie een aangepaste steen eiste. Het moet niet te strak overkomen. Bogert kreeg goedkeu ring om van drie garages op het per ceel Polderstraat 10 een huis te maken. Het wordt een hoekpand bij de Louissestraat, uitgevoerd in rode baksteen. De woning heeft geen tuin. Uitbreiding van een garage in de Maria van Vlaanderenstraat 10 kreeg ook groen licht van de wel standscommissie. Eenzelfde situatie is al eerder bij de buren uitgevoerd. Het plaatsen van een muur tegen de woning Oudeland 6 leverde evenmin problemen op, want er zitten geen ramen en deuren in. Op de plaats van een gesloopt pand komt bij Oude land 4 een nieuw huis. De gewijzig de kleuren voor de plinten van twee garages aan de Windsingel bij de laatste vrijstaande woning in Stads- zicht achter Rinus Moeliker, werden met instemming aanvaard. De brandweer assisteerde zondag morgen om half acht ambulanceper soneel aan de haven, nadat een vrouw op een schip onwel was ge worden. Nadat naar allerlei oplossin gen was gezocht om de afstand van 4,5 tot 5 meter te overbruggen, werd uiteindelijk besloten om een hoog werker uit Roosendaal te laten komen. Dat vergde wel meer tijd, maar de situatie van de vrouw was stabiel, zodat de langere wachttijd geen problemen opleverde. M Oud- Vossemeer De welstandscommissie had een sprongetje gevraagd bij de uitbouw van De Jonge aan de Kalisbuurt 60. In vakkringen betekent dat een sprongetje naar binnen omdat je het hoofdgebouw moet blijven zien, maar er bleek nu een nieuwe teke ning gemaakt te zijn met een spron getje naar buiten. Geen ramp, vond de welstandscommissie, want het is allemaal op eigen grond. Een grote verbetering vond de com missie de bruine rabatdelen in het ontwerp van H.A. Beens voor het vergroten van de woning Patrijzen- weg 53. En J.D. Vroege kreeg goed keuring voor zijn gewijzigde kleur stelling voor de bouw van een berging aan de Bou Kooij manstraat 9: wijnrood in plaats van zwart. Linda Bosch (24) is woensdag aan de Vrije Universiteit in Amsterdam cum laude geslaagd als master of science oncologie. Onderdeel van die tweejarige topmasteropleiding was een stage van een half jaar in het John Hopkins instituut in het Ameri kaanse Baltimore, waar zij o.a. naar borstkanker onderzoek deed. Per 1 september begint Linda aan een pro motie-onderzoek naar darmkanker aan de VU. Eerder volgde ze in Lei den een opleiding biologie en labo ratoriumonderzoek. Een auto die geparkeerd stond aan de Raadhuisstraat liep vrijdagmor gen omstreeks 9.00 uur een deuk en een kras op in het linkerachterpor- tier. De eigenaar heeft niet gezien hoe de schade is ontstaan en heeft aangifte gedaan bij de politie. Sint-Annaland Volgens de bouwverordening moe ten aanvragen in het Nederlands worden ingediend, maar de wel standscommissie maakte donderdag geen probleem van het verzoek van Giesela M. Lupsczyk-Lorbach uit het Duitse Frechen. De tekening zag er .gründlich' uit en voldeed aan alle welstandseisen, zodat de aanbouw bij het huisje Javadijk 26. vernieuwd en vergroot kan worden. Wij halen en brengen hem Kees Matthijssen Tweewielers Poortvliet, tel. 0166-617040 Advertentie I.M. De Hervormde gemeente neemt za terdag 10 september deel aan de open monumentendag. In verband met het thema 'Religieus erfgoed' ging er een verzoek uit van de orga nisatie om zoveel mogelijk kerkge bouwen open te stellen. Tussen 10.00 en 17.00 uur kan het kerkge bouw aan de Ring worden bezocht. Regelmatig zal het orgel worden bespeeld en tevens mogen bezoe kers met ervaring het orgel bespe len. De belangstellenden krijgen bij het bezoek aan het kerkgebouw een consumptie aangeboden. De Plattelandsvrouwen zijn vrij dagavond het seizoen begonnen met een barbecue bij familie Van der Harst. Met 25 deelnemers was het een geslaagde avond. De volgende bijeenkomst is op dinsdag 27 sep tember. In café Havenzicht organiseert J E entertainment uit Sint-Maartens dijk zaterdag een feestavond met als thema 'Ultimate'. Een uitgebreide lichtshow met diverse speciale ef fecten moet het hoogtepunt van het feest worden. De feestavond begint om 21.00 uur. Stavenisse De autopuzzelrit trok zaterdagmid dag slechts acht deelnemende au to's. Een teleurstelling voor stich ting Actief Stavenisse, want er moet geld bij en dus bezint ze zich of dit evenement volgend jaar weer geor ganiseerd wordt. Degenen die mee deden, waren echter dolenthousiast, 's Avonds om zeven uur zijn bij aan nemersbedrijf Van Haaften aan de Pi loot weg, onder het genot van een kop koffie of fris, de prijzen uitge reikt. Ouke Hoedemaker gaf uitleg over de route en de 'instinkers' die de rijders onderweg tegen kwamen. De prijzen waren boodschappen manden ter waarde van 50, 30 en 20 euro. De winnaars zijn respectieve lijk de Sisters (E. Smits en Y. Mari- nissen), G. Vroegop, en A. van Veen met G. Janse. De EHBO-vereniging start half ok tober met een EHBO-cursus, waar in deelnemers onder andere leren om te reanimeren en het leggen van Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensda ♦Rosbief lapjes 500 gr. 5,20 «Satévlees j,v soorten 500 gr. 3,50 JVerse varkenslever 500 gr. 1,60 1 kg. 4,50 ♦Dikke vleesribben Mosterdrollade 100 gram 1,- Achterham 100 gram 1,35 Gekookte lever 150 gram 1,- Zeeuwse mosselsalade 100 gram 1,- Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Rundergehakt 1 kg 4,- Boerenham lappen 1 kg 5,- J Kip pilav 500 gr. 3,75 Blinde vinken 5 halen 4 BETALEN verbanden. In totaal zijn er veertien avonden in dorpshuis De Stove. Ook is het mogelijk om herhalings- lessen te krijgen voor hartrcanima- tie en automatische externe defibril lator. Voor nadere inlichtingen of opgave kan contact opgenomen worden met: Tinus de Rijke (tel. 692870) of kan gemaild worden naar: tinus.derijke@hetnet.nl. In het Kunstcentrum te Tholen zijn kunstwerken te zien van oud-inwo ner Marius van Nieuwkerk. Hij ex poseert met een tiental grote wer ken in de zogenaamde tempera techniek. In het Belgische St. Ni- claas kreeg hij enige tijd geleden een prijs van de Raad der Schone Kunsten. Momenteel woont Marius van Nieuwkerk in Wemeldinge. De welstandscommissie zette don derdag de handtekeningen onder het ontwerp voor het praathuisje op het havenplatcau naast dorpshuis de Stove. Het is nu nog een kwestie van uitvoering en voor de winter zitten de ouderen dan droog en warm achter het glas om de dage lijkse nieuwtjes uit te wisselen. De Rehobothschool mag aan de Pi lootweg een iet-lokaal voor compu terlessen en een behandelruimte bij bouwen. Ook een gang met een berging zitten nog in de uitbreiding. Archius uit Maassluis had hiervoor een ontwerp gemaakt, dat aan alle welstandseisen voldoet omdat het aangepast is aan de bestaande bouw. Sint-Maartensdijk Het aantal wijzigingen op een ver bouwingsplan van de fa. Schot-Ou- desluijs is zo groot geworden, dat er een volledig nieuwe, complete teke ning ingediend moet worden. Die eis stelde ambtenaar J. Fase donder dag in de welstandscommissie, waar aannemer P. Deurloo diverse veranderingen op het perceel Sport laan 12 met de commissie kwam bespreken. Schot-Oudesluijs wil een woning met een kantoor in een loods verwezenlijken. De onderkant staat er al, maar bij de uitwerking bleek de nok niet centraal te staan. De bouwadviseurs Walpot uit Tho len en GJM uit Bergen op Zoom kwamen er aan te pas, zodat de klei ne vergissing volgens Deurloo be hoorlijk wat geld kost. Een geplan de brandtrap kan echter weer ver vallen. Commissievoorzitter H.J. Groenenwegen concludeerde, dat het een lappendeken van materialen werd. „Het moet geen kakofonie worden, want de verschijningsvorm is ook een beetje vreemd." Daarom pleitte hij voor helderheid in het ontwerp met voor de onderbouw metselwerk. Met de nodige aanpas singen kreeg Deurloo groen licht voor ^le uitvoering. De voormalige loods van de zilver- uienfabriek aan de Nijverheids weg is door J.P. Kloet gesloopt en ver plaatst naar de Korte Kruisweg 1. Die loods met een plat dak moet wel van een kap voorzien worden, stelde de welstandscommissie don derdag. Ook de nieuwe kleuren werden opgegeven: dondergroen en donkerrood. Na die aanpassingen is alles akkoord. Groen licht kwam er ook voor een lichte houten schutting aan de Ham- merskjoldstraat 5, die zonder ver gunning was geplaatst, maar mag blijven staan als die donker geschil derd wordt. Bovendien komen er nog klimplanten bij. Voor de achttiende keer wordt er za terdag 17 september een Ierse avond georganiseerd in partycen trum Haestinge. De regioband Jolly Beggars verleent opnieuw mede werking aan de feestavond. Twaalf jaar geleden trad men voor de eerste keer op, waarna de band vele keren werd gevraagd voor een optreden in binnen- en buitenland. De Ierse band bestaat uit zanger Dirk de Vreugd, Freek Smits (mandoline, banjo en gitaar), Hans Kortekaas (trommel), Leo Adriaanse (basgi taar en trekzak) en Sharon van Ee- geraat (viool). Dirk de Vreugd sr. is de geluidsman bij de Jolly Beggars. Op de feestavond worden diverse nummers gezongen, die ook op de cd 'When history was made' staan. De zaal wordt geheel in Ierse stijl aangekleed en ook de Ierse drankjes en hapjes worden geserveerd. De feestavond begint om acht uur. Country dansclub Small Town Dan cers organiseert vanaf maandag avond weer een nieuwe cursus voor beginners. De cursus wordt gegeven in de voormalige kleuterschool in de Radda Barnenstraat. De bijeen komsten beginnen om 19.30 uur en eindigen rond 21.30 uur. Inlichtin gen of opgave is mogelijk via het telefoonnummer 663286. In het Schelde-Rijnkanaal wierpen 36 leden van hengelsportvereniging De Oosterscheldevissers vrijdag avond de vislijnen uit voor een pa lingwedstrijd. Zestien deelnemers haalden een paling aan de kant. De uitslag is: 1. Mevr. Linda v.d. Velde 95 cm; 2. J. Boogaard 50 cm; 3. Jan Lindhout 48 cm; 4. Ph. Franke 42 cm; 5. Matthew Aarden jr. 37 centi meter. Zaterdagmiddag wordt tussen 15.00 en 18.00 uur de laatste wedstrijd gevist die meetelt voor de zomer competitie. Scherpenisse C.C. Andriesse kreeg donderdag groen licht van dc welstandscom missie voor het vergroten van een woning, met name de aanbouw van een keuken. Na de sloop wordt er niet alleen een aanbouw aan een be staand huis, maar ook nog een nieu we woning verwezenlijkt. Het ont werp was nu meer losgekoppeld en die eis had de welstandscommissie eerder ook gesteld. „Het zijn nu duidelijk twee individuele wonin gen", zei voorzitter H.J. Groenen wegen. Poortvliet Op zijn vroegst eind 2006 of anders in 2007 komt er een jongerenont moetingsplaats (jop) in het dorp. Tijdens het dorpsbezoek van de ge meenteraad vroegen een aantal jon geren daar al aandacht voor en Jef frey van Akkeren herhaalde die aanvraag in een vergadering van de jongerenraad. Het gaat om een hangplek voor jongens en meisjes vanaf twaalf jaar. Ingrid Bras, jon gerenwerkster bij de gemeente, zei maandagavond op een vergadering van de jongerenraad dat er eind dit jaar een bijeenkomst in 't Ouwe Raeduus wordt belegd om de wen sen van de jeugd te inventariseren. Maandag 5 september hoopt de zending oud papier op te halen. Advertentie I.M. De brandweer van Sint-Maartens dijk rukte maandagmiddag rond kwart over twee uit voor een auto matische melding vanuit woonzorg centrum Poorthove. Een bewoner was in de oven wat aan het bakken en daarbij ontstond zoveel rookont wikkeling, dat het brandalarm in werking trad. Het viel echter alle maal mee. Op D.V. dinsdag 6 september komt mevr. Stuurman met hobby artikelen, wol en stof naar 't Ouwe Raed'uus. Openingstijd is maandag 13.00 tot 19.00 uur. Advertentie I.M. De activiteitencommissie van de Hersteld Hervormde gemeente or ganiseert zaterdagmiddag een fiets tocht. Deelnemers kunnen tussen 13.00 en 14.00 uur vertrekken vanaf verenigingsgebouw Eben-Haëzer voor een tocht van 17 of 30 kilome ter. Het was een hele drukte in Ons Dorpshuis, waar volop uitzoek was van gebruikte spulletjes bij de verkoping van de Gereformeerde kerk. „Een prachtig resultaat, we zijn als commissie erg tevreden", zegt mevrouw Van Nieuwenhuij- zen-Vogelaar. Een verkoping die de ZVVO-com- missie van de Gereformeerde kerk Anna Jaco- bapolder zaterdag organiseerde in Ons Dorpshuis, bracht netto 610 euro op. Het geld werd in twee uren tijd verdiend. „De ervaring is, dat het de eerste uren erg druk is en daarna nauwelijks meer. Daarom hebben we ervoor ge kozen om de verkoping niet langer te laten duren." Op tafels in de zaal lag een grote hoe veelheid gebruikte spullen uitgestald. Van boe ken tot een stofzuiger. „In juni hadden we nog weinig, daarom Ls de verkoping uitgesteld. Maar de laatste weken Ls er erg veel gebracht, ook wel van elders. Je krijgt het allemaal gratis en ver koopt het voor erg weinig, maar tóch levert het dan een leuk bedrag op." Ook cake en hand- werkartikelen waren in het dorpshuis te koop. De ZWO-commissie (dat staat voor zending, werelddiakonaat en ontwikkelingssamenwer king) maakt het geld over naar 'Kerk in actie', de organisatie binnen de PKN waarin alle zen dingsactiviteiten zijn gebundeld. Het bedrag uit Anna Jacobapolder wordt speciaal bestemd voor projecten in en om de Ghanese stad Tama- le, waarheen vorig jaar het zendingspaar Van der Maas is uitgezonden namens de classis Zierikzee. „Ze zijn tevoren ook bij ons geweest en we hebben contact via e-mail. Als commissie kiezen we bewust voor zo'n specifiek project. Want je kweekt een band en ook kun je dan in de gemeente vertellen waaraan onze gelden be steed zijn." 'Geloof in uitvoering' is de naam van het pro ject in Ghana dat verschillende onderdelen omvat. Zo worden kerkelijk werkers opgeleid, wordt aan opbouwwerk gedaan in kerkjes in de dorpen rond Tamale (alfabetisering en gezond heid), is er hulp en voorlichting met betrekking tot hiv en aids én een project gericht op hulp aan zwerfkinderen op het uitgestrekte platte land. Vanuit Ghana is al een groep in het Zeeuwse te gast geweest en die bezocht ook Tholen. Zondag 4 september THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Bakker. Bodegraven. 18.30 u. ds. Kieskamp, Lienden. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11.15 u. ds. Blom, Poortvliet, H.D. 18 u. ds. Hoek, St.-Annaland. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. da. V.d. Poll, Tholen. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere, H.A. 17 u. ds. Broere, H.A. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Stehouwer, Zuidland. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CH R1 STENGEMEENTE 10 u. dhr. V.d. Wiel, H.A. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. dhr. Hartogsveld, 's Graven deel. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Heijkoop, Nieuwegein. 18.30 u. ds. Catsburg. Goes. GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen. Oud-Gastel. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Den Boer. 18.30 u. ds. Stehouwer. vr 2/9 14.30 u. ds. Den Boer, huwe lijksbevestiging. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 8/9 19.30 u. ds. Gerritsen (GBS). R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 19 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering, m.m.v. RK koor The Next. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kooien, em.pred. IJssel- stein. 18 u. ds. Beider, em.pred.. Nieuwe Tonge. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 en 16 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9, 14 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Harten, Ridderkerk. H.A. 18 u. onbekend. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe, St.-Maar- tensdijk. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van der Ploeg, Werkendam. 19 u. ds. De Graaff, Mijnsheeren- land. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 8/9 19.30 u. ds. Reinders, Hars kamp. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Van Ginkel, Maartensdijk. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Davidse, Wissenkerke. 14.30 u. ds. Trouwborst, Scharendij- ke. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Bok, Poederoyen. 17 u. kand. Jongeneel, Alblasser- dam. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kerssies, Ulvenhout. Sint-Philipsland Bij de jongerenontmoetingsplaats (jop) op het havenplateau is het een bende. Hermen Geluk en Jan-Dries Reitsma worden er door omwonen den en door jongeren op aangespro ken, vertelde gemeentelijk jongeren- werkster Ingrid Bras maandagavond tijdens een vergadering van de jon gerenraad. De container is in brand gestoken, maar de twee daders zijn bekend. Alleen blijkt het terugvorde ren van de kosten nogal moeilijk te zijn. De gemeente heeft nu een jurist ingeschakeld. De jongerenraad heeft vanaf het begin een bijzondere ver antwoordelijkheid voor deze voor ziening gekregen. Op de container mocht ook legaal graffity gespoten worden. De bende ontstaat o.a. door dat prullenbakken niet tijdig geleegd worden. Het plaatsen van een hekwerk bij het pand Gladiolenstraat 2 is donderdag goedgekeurd door de gemeentelijke welstandscommissie. Een 16-jarige jongen is zaterdag middag rond 13.50 uur geschept door een motorfiets, toen hij komen- Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 1 t/m vrijdag 9 sept. donderdag I 3.15-15.37 vrijdag 2 3.57 - 16.15 zaterdag 3 4.32 -16.42 zondag 4 5.05 -17.15 maandag 5 5.32 - 17.45 dinsdag 6 6.05 -18.17 woensdag 7 6.37 -18.45 donderdag 8 7.05 - 19.12 vrijdag 9 7.35 -19.42 za 3/9 20.46 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw zakboekje THOLEN 1 sept. Informatieavond borstvoe ding, Stoofstraat20-22 u. 3 sept. Thoolse Dagen, Trekkertrek, Veerweg 11-18 u. 7 sept. Excursie Plattelandsvrouwen naar Middelburg, vertrek Markt 8.30 u. 8 sept. Lezing ds. Peters over Het dagboek van Etty Gillissen, De Win gerd, 14.30-16.30 u. 10 sept. Verkoop- en activiteiten- markt Ger. Gem., terrein Van der Harst, 10-16 u. 13 sept. Grote ondernemersavond met dr. S. van Eijck, Meulvliet, 20 u. 16 sept. t/m 3 okt. Expositie natio- naalpark Oosterschelde, bibliotheek. 16 sept. Cabaret Ernest Marcelli no en Wilfried Finkers, Meulvliet 20.15 u. OUD-VOSSEMEER 6, 13, 20 en 27 sept. Koersbal Anbo. Vossenkuil, 14 u. 14 sept. Bingo Anbo, Vossenkuil, 14 u. 21 sept. Fietstocht Anbo, vertrek Vossenkuil, 13.30 u. SINT-ANNALAND t/m 29 okt. Exposities Om de beurt, In naam van Oranje en Op een ouwe fiets moetje 't leren. De Meestoof, di t/m za, 14-17 u. t/m 15 sept. Expositie nationaalpark Oosterschelde, bibliotheek. 2 sept. Lezing Vogelvreugd over par kieten, Wellevaete, 20 u. 3 sept. Actiedag Hersteld Herv. Gem., terrein Ger. Gem. 10-16 u. 3 sept. Invitatietoernooi Smash '76, Wellevaete, 9.15 u. 3 sept. Themafeest Ultimate, Haven zicht, 21 u. SCHERPENISSE 3 sept. Voorstelling Ons Koninkrijk, Holland Huis, 20.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 1 sept. Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis, 21.45 u. 3 sept. Viswedstrijd Oosterschelde vissers, 15-18 u. 17 sept. Ierse avond, Haestinge, 20 u. POORTVLIET 3 sept. Fietstocht Hersteld Herv. kerk, start ver. geb. 13-14 u. BERGEN OP ZOOM 1 sept. Bijeenkomst Aglow, spreek ster Ammy van Eerden, Kastanjelaan 164, 19.45 u. 7 sept. Whiplash informatieochtend, ziekenhuis Lievensberg 10-12 u. 10 sept. Stoffenspektakel, Grote Markt en Bosstraat 10-17 u. 18 sept. 5e Artiestengala Een vuist tegen spierziekten, Stoelemat 14 u. 23 sept. Opera Tosca, De Maagd 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Zoop in Afrika (Ned. gespr.) - za, zo en wo 13.45 u. Sjakie en de chocola defabriek - do, ma en di 20 u., vr 18.45 u., za en zo 16 en 18.45 u., wo 16 en 20 u. Mr. mrs. Smith - vr t/m zo 21.15 u. Madagascar (Ned. gespr.) - za, zo en wo 13.45 u. The wedding crashers - do, ma en wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.15 u., zo 21.15 u. Piraat en de betoverde kroon - za, zo en wo 13.45 u. Kame leon 2 - za, zo en wo 16 u. Deuce Bi- galow: european gigolo - vr 18.45 u., za en zo 16 en 18.45 u., wo 16 u. The island - vr t/m zo 21.15 u„ di en wo 20 u. Brothers - zo 19 u., ma 20.30 u. Verrassingsvoorpremière - do 20.30 u. Modigliana - di 20.30 u. de vanuit de Voorstraat de Zuiddijk wilde oversteken om op de zeedijk te gaan lopen. De 23-jarige bestuur der van de motorfiets probeerde juist opdat moment een kunstje uit te halen met zijn voertuig. Hierdoor botste hij op de jongen en kwam hij ten val. Beiden zijn per ambulance overgebracht naar ziekenhuis Lie vensberg. Tegen de motorrijder is proces-verbaal opgemaakt en tevens is door de politie zijn rijbewijs inge vorderd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 2