Provincie Zeeland Natuurcompensatie Rammekenshoek Trekkertrek Veerweg met 120 deelnemers BEL VOOR ONS AANTREKKELIJK AANBOD! TEL. 65 70 07 NAVIGATIE SYSTEEM www.vanhensbergen.nl Informatieavond Westerschelde Container Terminal Donderdag 1 september 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 35/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl In beroep Subsidies C-culture Nederland en Vlaanderen hebben in 1995 een verdrag gesloten om (de tweede) verdieping van de vaarweg in de Westerschelde mogelijk te maken. Natuurwaarden die daarbij verloren gaan, moeten worden gecompenseerd. %JJ/ Provinciale Staten Bezoek een openbare vergadering %jj! van Provinciale Staten Tijdelijk: €95,- vanaf slechts INCLUSIEF GRATIS MONTAGE! €7-995,- €9.495,- €14.495, 16.995,- €24.995,- €19.995, €28.995,- Autobedrijf van Hensbergen Autobedrijf van Hensbergen Drie eerste prijzen op Zuid-Beveland Met ongeveer 120 deelnemers is de animo voor de trekkertrek- wedstrijd van de stichting Thoolse Dagen net zo groot als vo rig jaar. „De deelnemers komen overal vandaan, tot uit België toe", meldt Anco Fase. Ook de deelnemers aan de competitie van de Internationale Trekker Trek Club (ITTC) zijn present. De wedstrijd, zaterdag aan de Veerweg bij Tholen, begint om elf uur. 's-Heer Abtskerke Foto: Vlissingen-Oost (Aerolin). Dinsdag 6 september vindt in hotel Arneville aan de Buitenrust straat in Middelburg van 19.00 tot 23.00 uur een informatiebij eenkomst plaats over de stand van zaken met betrekking tot de Westerschelde Container Terminal (WCT). De projectorgani satie WCT, die bestaat uit de pro vincie en Zeeland Seaports, wil belangstellenden op de hoogte stellen van de laatste ontwikkelin gen. Historie Al sinds 1998 bestaan er plannen voor de aanleg van een contai- nerterminal in Vlissingen-Oost. Voor de aanleg moet het Streek plan Zeeland worden aangepast. Hoewel Provinciale Staten daar voor groen licht gegeven hebben in oktober 2002, heeft de Raad van State dit besluit in juli 2003 vernietigd. Om te kunnen nagaan of een nieuwe procedure voor de aanleg van de WCT haalbaar is wordt een aantal onderzoeken uitge voerd. Het eerste afgeronde onderzoek wijst uit dat de jonge duinvorming op de Kaloot behou den kan blijven met een tweezijdi ge inkorting. Dit is van belang voor de aanvulling op de milieuef fectrapportage (MER) en het aan gepaste natuurcompensatieplan. Ook zal de ingekorte kade door berekend worden in de zoge naamde kosten-batenanalyse, die de provincie laat onderzoeken. De provincie en Zeeland Seaports onderzoeken verder oplossingen om de belasting voor het achter land zo veel mogelijk te beper ken. Onderwerpen De avond begin met een informa tiemarkt. Tussen 20.00 en 21.00 uur zullen deskundigen en mede werkers diverse presentaties geven over de volgende onder werpen: Wefke onderzoeken worden op verzoek van het dagelijks provin ciebestuur uitgevoerd en welke partijen zijn daarbij betrokken; Wat is de stand van zaken van deze onderzoeken; Wat is de planning; Wanneer wordt er besloten; Wat zijn de te verwachten procedu res; Wat zijn de inspraakmogelijkhe den voor burgers en (belangen)- organisaties. Tot 21.30 uur is er tijd voor het stellen van vragen, waarna de informatiemarkt nog tot 22.30 uur wordt voortgezet. Dinsdag 13 september houdt de adviescommissie bezwaarschrif ten van de provincie een zitting. De volgende twee zaken komen aan de orde: Om 15.00 uur wordt het bezwaarschrift van de Stichting i.o. Bomenbuurt Griffioen uit Middelburg behandeld over de toekenning van 5.000,- subsi die voor het project "bomenbuurt Griffioen" in het kader van "Leren voor Duurzame Ontwikkeling" Om 15.45 uur volgt de behande ling van het bezwaarschrift van de heer J. de Regt uit Zaamslag tegen het besluit voor het instel len van een maximumsnelheid van 60 km/uur en het laten rijden van bromfietsen op de rijbaan van de provinciale weg Zaamslag- Margrette (N684). Hoewel het budget voor subsi dies voor 2005 in het kader van C-culture is uitgeput, kunnen wel subsidies worden aangevraagd voor de le helft van 2006. Aanvragen moeten ingediend worden voor 1 oktober 2005. Voor zes programma's kan een aanvraag worden ingediend, te weten: Stimulering Zeeuwse cul tuurproducties, Versterken cultu reel erfgoed, Cultuur en School, Jeugd en Cultuur, Erfgoed Toegankelijk en tot slot Vergroten publieksbereik. Welke criteria gelden voor het toekennen van subsidies is te vin den op de website www.c-culture.nl. Het aanvraagformulier voor de subsidie kan van de website gedownload worden. Nieuws Gedeputeerde Staten hebben in 2002 het inrichtingsplan voor Rammekenshoek vastgesteld, één van de zogeheten binnendijk- se projecten. Begin september wordt gestart met de uitvoering van een deel gebied van Rammekenshoek, het zeven hectare grote, gebied "de Weitjes", ten oosten van het dorp Ritthem in de gemeente Vlissin- gen. Het gebied grenst in het oosten aan het bestaande natuur gebied Rammekenshoek (Ritthemse bos) en in het westen aan de Groenelandweg. Met dit plan wordt meer ruimte gegeven aan zoute/natte natuur door "de Weitjes" te laten over stromen met (brak) kreekwater. Hiervoor wordt een deel van het maaiveld afgegraven en er wordt een verbinding gemaakt tussen de bestaande kreek en "de Weitjes". Het kreekpeil gaat gelei delijk met 10 cm per jaar om hoog tot een totaal van 40 cm. Doordat er meer overgangen komen van zoet naar zout en van nat naar droog zal de diversiteit van planten- en diersoorten toe nemen. Als de inrichting voltooid is, wordt Staatsbosbeheer eige naar en beheerder van het ge bied. Het gebied wordt in de toekomst begraasd door koeien van boeren uit de buurt. Kappen van bos Voor de uitbreiding van de kreek wordt een deel van de bosrand gekapt, waarbij rekening zal wor den gehouden met broedende Foto: Rammekenskreek (Jaap Wolterbeek). vogels en vleermuizen. De over gang van open gebied naar bos kan op die manier geleidelijker verlopen, wat de dieren weer ten goede tornt. Wandelpaden Hoewel het verhogen van het kreekpeil geen gevolgen heeft voor de landbouwgronden in de omgeving en het bestaande bos, zullen de wandelpaden er wel last van hebben. Om dat tegen te gaan worden nog dit jaar de paden opgehoogd en van een nieuwe laag schelpen voorzien. Ook wordt een aantal paden ver legd, die in het uitbreidingsge bied van de kreek liggen. In het nieuwe gebied wordt een schel penpad aangelegd op de plaats van de huidige verbinding tussen Groenelandweg en het bos. Door de werkzaamheden zullen enkele wandelpaden tijdelijk niet bruikbaar zijn, maar in 2006 kan er weer volop gewandeld en genoten worden van het bestaan de en het nieuwe natuurgebied. Informatie De Dienst Landelijk Gebied uit Goes heeft een nieuwsbrief uitge bracht over de komende werk zaamheden, die inmiddels bij de inwoners van Ritthem bezorgd is. Tijdens de werkzaamheden wor den in fort Rammekens boven dien twee informatiepanelen opgesteld. Belangstellenden kunnen de nieuwsbrief daar ook meenemen. De nieuwsbrief is ook verkrijg baar bij de gemeente Vlissingen en de Dienst Landelijk Gebied in Goes. Opvragen kan ook bij het informatiecentrum van de provin cie Zeeland, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Middel burg, telefoon 0118-631400, e-mailadres infocentrum@zee- land.nl. Het informatiecentrum is op werkdagen geopend van 9.30 tot 16.30 uur. ■■■■■■■■Zeeland De tomende twee weken worden de commissievergaderingen ter voorbereiding van de statenverga dering van 7 oktober gehouden. Onderstaand treft u de meest van belang zijnde agendapunten aan. Gecombineerde vergadering Commissie Ecologie en Water en commissie Ruimte Datum: wo 7 september Aanvang: 13.45 uur Locatie: Statenzaal Voorz.: mw. Drs. G.K.T. van der Giessen Commissiegriffier: M. Trimpe Tel. 0118-631437 Agenda: - Statenvoorstel Beleidsvisie externe veiligheid; - Brief Gedeputeerde Staten met antwoord op vragen over deze beleidsvisie. - Notitie IPO - Unie van water schappen over de afstemming van taken; - Handhavingsrapportage 2004; - Actieprogramma Energiebesparing en duurzame Energie. Provinciale Staten Provinciale Staten, uw volksvertegenwoordiging, vergaderen vrijdag 7 oktober over onderwerpen die u als inwoner van Zeeland betreffen! Heeft u belangstelling om een Statenvergadering bij te wonen? Vul dan onderstaande bon in. Statenleden en fractiemedewerkers heten u welkom, maken u weg wijs en geven uitleg over de agenda. De vergaderingen van Provinciale Staten worden gehouden in de Statenzaal, Abdijplein 10 te Middelburg en beginnen om 09.30 uur. Naam Adres Postcode Woonplaats e-mail Datum 7 oktober 11 november 9 december (omcirkel uw voorkeursdatum) Retourneer de bon aan Provinciale Staten, t.a.v. de Statengriffie, Antwoordnummer 75, 4330 WB Middelburg Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg WORDEN? Picanto 1.0 X-treme Stuurbekrachtiging Elektrische ramen voor Centrale portiervergrendeling Dubbele airbags 5-deuren Airconditioning Nu voor slechts 9.695,-. Uw X-treme voordeel: 800,- Blaupunkt navigatiesysteem met normale prijs: 795,- radio/cd speler, incl. montage. tijdelijk: 95,- Uw X-treme voordeel: 700,- Uw totale X-treme voordeel 1.500,- Tijdens de X-treme voordeelweken is er al een Picanto vanaf Rio 1.5 X-treme 5d Hatchback Achterklepspoiler Elektrische ramen voor en achter Centrale portiervergrendeling met afstandsbediening ABS en EBD Dubbele airbags Airconditioning Nu voor slechts 13.495,-. Uw X-treme voordeel: 1.275,- Blaupunkt navigatiesysteem met normale prijs: 795,- radio/cd speler, incl. montage. tijdelijk: 95,- Uw X-treme voordeel: 700,- Uw totale X-treme voordeel 1.975,- Tijdens de X-treme voordeelweken is er al een Rio vanaf Cerato 1.6 X-treme 5d Hatchback ABS en EBD Irake Assist Actieve hoofdsteunen voor Elektrische ramen voor Centrale portiervergrendeling Dubbele airbags Airconditioning Nu voor slechts 15.495,-. Uw X-treme voordeel: 1.300,- Blaupunkt navigatiesysteem met normale prijs: 795,- radio/cd speler, incl. montage. tijdelijk: 95.- Uw X-treme voordeel: 700, - Uw totale X-treme voordeel 2.000,- Tijdens de X-treme voordeelweken is er al een Cerato vanaf EKEN BIJ V ,JÊ> Carens 2.0 X-treme ABS en EBD Elektrische ramen voor en achter Centrale portiervergrendeling Krachtige 2.0 CWT motor Stuurbekrachtiging Dubbele airbags Airconditioning Nu voor slechts 17.995,-. Uw X-treme voordeel: SOO,- Blaupunkt navigatiesysteem met normale prijs: 795,- radio/cd speler, incl. montage. tijdelijk: 95,- Uw X-treme voordeel: 700,- Uw totale X-treme voordeel €1.200,- Tijdens de X-treme voordeelweken is er al een Carens vanaf Carnival 2.5 V6 X-treme Aut. ABS en EBD Elektrische ramen Lederen stuurwiel en pookknop Centrale portiervergrendeling met afstandsbediening 7 zitplaatsen Dubbele airbags Climate Control Nu voor slechts 29.795,-. Uw X-treme voordeel: 2.000,- normale prijs: 795,- tijdelijk: 95.- ne voordeel: 700,- Blaupunkt navigatiesysteem met radio/cd speler, incl. montage. Uw X-' Uw totale X-treme voordeel 2.700,- Tijdens de X-treme voordeelweken is er al een Carnival vanaf Magentis Stuurbekrachtiging Elektrische ramen voor en achter Zijairbags voor Cruise Control Bestuurders- en passagiersairbag Climate Control Nu voor slechts 19.995,-. Uw X-treme voordeel: 3.000, Blaupunkt navigatiesysteem met normale prijs: 795. radio/cd speler, ind. montage. tijdelijk: 95, Uw X-treme voordeel: 700, Uw totale X-treme voordeel €3.700,- Tijdens de X-treme voordeelweken is er al een Magentis vanaf Sorento 2.4 X-treme Bestuurders- en passagiersairbag Gordijnairbags voor en achter Elektrische ramen voor en achter Koplampen met zwarte behuizing Achterklepspoiler Privacy Glass Climate Control Nu voor slechts 32.495,-. Uw X-treme voordeel: 1.SOO,- Pioneer Avic X1-R DVD navigatie normale prijs: 2.495,- met touch screen, incl. montage. tijdelijk: 1.495.- Uw X-treme voordeel: I.OOO.- Uw totale X-treme voordeel 2.500,- Tijdens de X-treme voordeelweken is er al een Sorento vanaf KIA TOTAALCARANTIE: 6 JAAR CARROSSERIEGARANTIE 3 JAAR VOLLEDIGE FABRIEKSGARANTIE 3 JAAR LAKGARANTIE LEVENSLANGE INTERNATIONALE WEGENHULPGARANTIE Vetkooppnizm zgn inclusief BTW/BPM. «clusief metallic lak. tosten ri|klaar makm, leges en venvi|<le<ingsbi|drage Getoonde modellen kunnen afwijken van standaatouitvoenngen Het gemiddeld bcamfstofvertcuik vaneen van 4,91/100 km- II Ofi 20.4 km tot 1I.9VIOO km- II op 8,4 km Gemiddelde C02 uitstoot van 123 g/Vm lot 286 glkm Acties gelden alleen b.| geel kenteken. Aankoop en kentekenaanvraag van t |uli tot en met 30 septembet 2005. zolang de voonaad strekt en niet in combinatie met andere acties Vraag uw dealer naar alle voorwaarden. Wijzigingen en drukfouten voorbehouden E-mail: mtoOkia nl Kijk voor meer informatie op www.kia.nl The Power to Surprise Beider 37 Roosendaal tel. 0165-550342 Witteveenweg 6 Bergen op Zoom tel. 0164-247066 De organisatie heel t het proeftrekken af geschaft. Daardoor kan de wedstrijd eer der beginnen, belangrijk bij zo'n groot deelnemersveld. Bovendien venvacht de organisatie dat hierdoor de baan van een betere kwaliteit zal zijn. Twee sleepwa- gens worden ingezet, 'De stille kracht' en 'Big Benz'. In de standaardklasse wordt in zes verschillende gewichtsklas sen getrokken, in de sportklasse in vijf. De Thoolse teams Child's Play (met een compleet nieuwe trekker) en Black Bitch zijn van de partij. Daarnaast komt de complete competitie van de ITTC. die al het hele seizoen om de meters strijdt. De krachtmeting in Tholen is een van de laatste in de reeks. Om twee uur zijn er op de originele trek- kertrekbaan een traptrekkerrace en een trapskelterrace voor kinderen tot 12 jaar. 'De stille kracht' was afgelopen zaterdag present op de trekkertrekwedstrijd in 's- Heer Abtskerke op Zuid-Beveland. Daar kwam een flinke Thoolse delegatie in ac tie als laatste voorbereiding op de wed strijd in eigen huis. Op de zware klei- baan hadden de lichtste landbouw trekkers het erg moeilijk. De sleepwagen plakte zó aan de klei. dat ze hem amper vooruit konden krijgen. Drie eerste prijzen gingen mee naar Tho len: Nick Houke met 26,41 m in de land- bouwklasse tot 2,5 ton, Peter Poot met twee keer full pull in de klasse tot 6,5 ton en Come' Gaakeer met 65,25 m in de sportklasse tot 2,5 ton. Er waren meer prijswinnaars. In de land- bouwklasse werd Piet Heijboer derde met 19,61 m (tot 2,5 ton), terwijl Marco v.d. Slikke eenzelfde klassering bereikte met 92,95 m (tot 5,5 ton). In de klasse tot 3,5 ton reed Rien Menheere 71,35 m en Piet Heijboer 44.75 m. Marcel Heijboer viel met 90,35 m net buiten de prijzen (tot 4,5 ton) en datzelfde deed Kees Kleppe met 90.83 m (tot 7,5 ton). In de klasse tot 5,5 ton trok Marcel Heijboer 81,05 m en René v.d. Slikke 78.10 m. Ook in de sportklasse was er meer Thools succes. In de klasse tot 2,5 ton pakte Adrie Houke met 65.06 m de twee de prijs, derde werd Dirk Uijl met 64,58 m. En in de klasse tot 3,5 ton werd Ro nald Tichem tweede. Na een full pull trok hij in de finale 96,89 m. Kees Hage werd hier vierde met 96.89. Tenslotte eindigde Ronald Tichem als derde in de klasse tot 4,5 ton met een lull pull en daarna een finaletrek van 81,23 m.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 19