Remise bij Vosmeer ondanks twee keer voorsprong van Stavenisse Snelste duiven op Sint-Philipsland Verburgh WHS gaat als enige door naar de volgende ronde Sterke start De Babbelaars Ruime zege Emergo 2 Toernooi bij Smash Koersbal Donderdag 1 september 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Dankzij tien doelpunten vóór in drie wedstrijden heeft WHS de volgende bekerronde bereikt. Het won zaterdag in groep 7 met 4-2 van Heinkenszand, dat met net zoveel punten en eenzelfde doelsaldo eindigde maar in drie du els slechts acht keer scoorde. Beide elftallen komen el kaar ook in de competitie weer tegen. In de groep van Tholense Boys eindigden alle ploegen in punten gelijk. De geel-zwarten hadden het slechtste doelsaldo. Goes gaat door. Het enige streekduel in de bekerstrijd, tussen Vosmeer en Stavenisse, eindigde in Oud-Vossemeer on beslist: 2-2. Daarmee was in die groep het Nieuw-Vosse- meerse NVS de lachende derde. SPS fysiek de mindere Smerdiek wint op valreep Noad hoopt op competitie Vier treffers en vier keer geel WHS Bose 3-2-1 GS digitaal home entertainment systeem Dames Smerdiek verliezen duel in Groningen Reserves verslaan Thoolse dames Noad 3 bekert door WHS 2 bekert verder Kees Stoutjesdijk in ziekenhuis SPS 2 slaat toe in slotfase Sint-Annalandse wint in open water Ineke Quist en combinatie Hoek Peronne Orleans Saran leek niet bij machte er iets aan te doen. Het leverde Van Gasteren de enige gele kaart van de wedstrijd op. Tóch kwam de thuisclub voor een tweede keer terug van een ach terstand. Bij een aanval gaf De Regt de bal voor en de meegeko men Vaders kopte deze laag in. Sta- venisse-trainer Rien Smits bracht Marco Oosdijk nog in de ploeg voor Kevin Leijs. In de slotfase kregen de bezoekers nog de beste kans op de overwinning, toen keep er Aarnoudse de bal miste bij een schot richting zijn doel. Maar het leer bleef voor de doellijn stil lig gen. De stand bleef 2-2 en daarmee was voor beide ploegen het beker- avontuur voorbij. Ze eindigden in punten gelijk in groep 57, maar Vosmeer had een beter doelsaldo. SPS verloor in Huijbergen met 3-2 van de fysiek sterkere zondagvijf- deklasser Vivoo. De voetballers uit Poortvliet en Scherpenisse begon nen fel. Na een paar goede kansen opende Tijs Nijmeijer binnen tien minuten de score, uit een vrije trap van Jaco Jansen. Uit het niets kwam de thuisclub op gelukkige wijze langszij, bij slecht verdedi gen van SPS passeerde Johan Scheermeijer namelijk zijn eigen doelman. Na een half uur spelen zetten de rood-witten een goede aanval op, waarbij Willem Beve lander de bal net over het doel kop te. Vlak voor de rust passeerde de zelfde speler de Vivoo-verde- diging, maar hij legde de bal niet goed terug. In de tweede helft was de thuisclub een stuk feller en daar had SPS geen antwoord op. Na twee minu ten namen de Brabanders de lei ding (2-1). Bij de Tholenaren ver ving Leonard Quist al na zeven minutgn de niet zo fitte Johan Uijl en tien minuten later kwam Wil liam Burgers in de ploeg voor Mar tin Quist. Vivoo speelde op het Stavenisse speelde deze middag veel feller dan de thuisclub. De oranje-zwarten kwamen niet echt in de wedstrijd en dat leidde vooral na de rust tot irritaties. De eerste kans in de derby was voor Vos meer. maar het schot van Johan Nagtegaal werd gestopt door doel man Mare Hogcndoorn. Deze tikte na een kwartier ook een schot van Theo van Eekelen over de lat. Aan de andere kant bleef een schot van Kevin Leijs zonder resultaat. Het spel speelde zich voornamelijk op de Vosmeer-helft af. Na een half uur kwam Stavenisse op voor sprong uit een schot van Mario Smits. Bij Vosmeer had topscorer John Vroegop het vizier nog niet op scherp staan. Hij schoot na een solo naast het doel en liet zich een paar minuten later vervangen door Mike van Gasteren. Voor de tweede helft kwam bij Vos meer Mark Mosch in het veld voor Van Eekelen, terwijl bij de bezoe kers Patrick van Haaften het veld ruimde voor Y. Smits. Leider Jack Mosch van de thuisclub (hij ver ving de wegens een begrafenis af wezige trainer Sjaak Istha) liet in de rust zijn ongenoegen blijken dver het vertoonde spel. Hij pleeg de verschillende omzettingen, zo verhuisde laatste man Benjamin Suurlant naar de spits en ging Nag tegaal achterin spelen. Al na een paar minuten ging de bal op de stip. De wendbare Jasper de Regt, die prima in vorm is, werd omver gelopen in het strafschopgebied. Jacco Vaders bracht vanaf elf meter de stand in evenwicht. Ook Stave nisse kreeg een penalty nadat Nag tegaal zijn tegenstander had ge haakt. Martin Moerland liet doelman John Aarnoudse kansloos. De thuisclub was duidelijk geïrri teerd door de achterstand, maar randje en daardoor wist SPS geen doelkansen te creëren. Arno Antho- nissc kwam erin voor Leo Vroegop en met nog een kwartier te gaan wist Vivoo de voorsprong naar 3-1 te vergroten. Toen een Huijbergse speler Wiljan Lisseveld onderuit schopte, betekende dat zijn tweede gele kaart en voortijdig naar de kant. Lisseveld kon evenmin verder spelen, zodat ook SPS de laatste tien minuten met tien man stond. Daarin viel nog één doelpunt: uit een hoekschop van Leonard Quist nam Nijmeijer de bal ineens op de pantoffel cn schoot knap binnen (3- 2). Met één overwinning eindigde SPS in groep 56 op de voorlaatste plaats. Smerdiek won in groep 58 met 2-1 van Cluzona, maar bleef met die ene overwinning eveneens op de voor laatste plaats steken. De blauw zwarten hadden in de eerste helft het betere van het spel cn ook de beste kansen. Het duo Jordy Hage en Gert-Jan van Ham deed het goed, evenals het gelegenheidsduo Jeffry Stoutjesdijk en Mohammed Allali op het middenveld. Zij bedienden de spitsen Erik van Haaften en Bart Stoutjesdijk regelmatig. Het onge duld van beide voorwaartsen die té snel alleen het doel zochten, én te weinig overleg tussen de linies, maakte dat de rust werd bereikt met een 0-0 stand. In de rust vertelde trainer Ruud Lin- ders wat er in zijn ogen niet goed ging en de ploeg pakte dat na de hervatting op. Door na een minuut of vijf de posities van Nordin Acha- bar en Bart Stoutjesdijk te wisselen. kwam er meer venijn in de spits en was de voortzetting vanaf de dan ken beter. Acties van Achabar en Van Haaften deden de Wouwse de fensie geregeld wankelen, maar het tweetal hielp ook veel kansen om zeep. Na een kwartier omzeilde Jef fry Stoutjesdijk de buitenspelval, werd door Erik van Haaften met een steekpass bediend, omspeelde de doelman en opende de score. Hil- bert Brinkman kwam in de ploeg voor Allali. Cluzona voerde de druk op. Er ontstonden af en toe hachelij ke situaties in de buurt van het Smerdiek-doel, maar de keeper Rini Plompen van Vosmeer (rechts) is in een duel verwikkeld met Kevin Leijs. Op de achtergrond links Arjen Verkamman, rechts is nog net Stavenisse-aanvoerder Mario Smits zichtbaar. stond pal. Ad Pipping kwam voor het laatste kwartier in het veld voor de leeggespeelde Tijmen v.d. Kleijn, hij ging links op de flank spelen en Alfred van Vossen verhuisde naar de linksachter. Jeugdspeler Michael de Jong mocht ook nog zeven minuten meedoen. Zijn invalbeurt, voor Erik van Haaften, verliep succesvol. Met nog twee minuten op de klok maak te eerst Cluzona gelijk. Dankzij een goede spelhervatting van de Smer- diek-doelman en goed coachen van Hilbert Brinkman kon De Jong de inkomende Bart Stoutjesdijk bedie nen. Die bepaalde de eindstand op 2-1. In groep 5 verloor Noad '61 alle du els. Vrijdagavond was tweedeklasser Kapelle te sterk: 0-5. ..Toch hebben we best redelijk gespeeld en een paar goede scoringskansen gehad", ver telt Jaap van Oudenaarde. Het had bij de rust dan ook 2-2 kunnen zijn, maar in plaats daarvan stond het 0-1 voor Kapelle. De bezoekers scoor den na een klein half uur spelen. Vooral aan het begin van de tweede helft kende Noad een goede perio de. Doelpunten bleven echter uit. De defensie van de thuisclub bleek niet op orde en Kapelle scoorde twee keer vlak achter elkaar. De jonge Noad-ploeg kon daar weinig meer tegenover stellen en met nog twee doelpunten zorgde het elftal uit Zuid-Beveland voor een ruime uitslag. De nieuwe trainer Ton van der Spaan bouwt na de degradatie aan een nieuwe ploeg. „Er wordt hard aan gewerkt. Hopelijk komt het in de competitie goed", aldus Van Oudenaarde. De scheidsrechter liet het vrijdag in Sint-Philipsland afweten. De grensrechter van Ka pelle leidde het duel daarom en dat verliep zonder problemen. WHS heeft op doelsaldo de volgende bekerronde gehaald. De royale uit slagen gaven de Sint-Annalanders nog voordeel in de eindrangschik king van poule 7, waarin zowel WHS, Heinkenszand als MOC 6 punten hadden door twee van de drie wedstrijden te winnen. WHS haalde het dankzij 10 treffers en de 7 tegen doelpunten deden er niet meer toe. Heinkenszand eindigde als tweede met 8-5 en MOC was derde met 7-6. De wedstrijd in Sint-Annaland be gon zaterdagmiddag 20 minuten te- laat omdat de scheidsrechter uit Ze*, venbergen niet op de hoogte bleek van een tevoren aangekondigde wegomleiding bij Dinteloord. Zon der de aanwijzingen van de in het ziekenhuis verblijvende trainer Kees Stoutjesdijk was WHS sterk in balbezit, al werd het terugspelen wel tot vervelens toe beoefend. In de 20ste minuut brak dat op bij Lcn- nard v.d. Reest cn de overtreding die gemaakt werd om de fout te herstel len, leverde via een strafschop als nog 0-1 op. Heinkenszand genoot niet lang van die voorsprong, want Egbert Moerland schoot na een af geslagen aanval in tweede instantie alsnog raak. laag in de linker hoek: 1-1. Het spel golfde op en neer en alleen voor de keeper kon Hein kenszand uitlopen, maar Anton Elcnbaas pakte de bal. Een schot van Moerland ging net voorlangs, waarmee het evenwicht tot aan de rust bleef. Twee fraaie acties van Patrick van Schetsen leverden WHS in de 5de en 7de minuut van de tweede helft een 3-1 voorsprong op. De eerste treffer ontstond uit een mooi opge bouwde aanval via Moerland, waar bij Van Schetsen in de linker hoek afrondde. De tweede goal getuigde van inzicht bij de jonge aanvaller, die vanaf 35 meter de voor zijn doel staande Bevelandse keeper in de lin ker hoek verraste. Na die twee sprankelende momenten zakte het spelpeil zienderogen. Jan Quist en Lennard v.d. Reest maakten plaats voor Ivan Hage en Jack Rijnberg. Heinkenszand wilde nog wel, maar schoot hoog over of kwam doelman Elcnbaas tegen, die goed optrad. Met diverse reddingen op de doelï lijn kroop de thuisclub door het oog van de naald. WHS ging bovendien nog commentaar leveren op de scheidsrechter wat aanvoerder Leon de Witte en Egbert Moerland geel opleverden, naast de gele kaarten van Jan Quist en Ivan Hage voor overtredingen. Hans Leune leek voor wat ruimte te zorgen, maar de keeper was net op tijd terug op zijn schot onschadelijk te maken. In de 35ste minuut verkleinde Heinkens zand de achterstand uit een hoek- schop tot 3-2, waardoor het nog spannend werd. Dennis Oosdijk schoot een vrije trap hoog over en de bezoekers waren evenmin trefze ker om de uitgelopen keeper Elen- baas te passeren. Vlak voor het ein de pakte Hans Leune met een mooie combinatie door het midden zijn doelpunt nog mee en kreeg de be kerzege van WHS een beter aanzien met 4-2. Beker: Noad-Kapelle 0-5. WHS-Hein- kenszand 4-2 (WHS naar volgende ron de), Vivoo-SPS 3-2, Vosmeer-Stavenisse 2-2, Smerdiek-Cluzona 2-1. Beker dames: Knickerbockers-Smer- diek 2-0. Smerdiek 2 -Tholense Boys 6- 0. Beker reserves: DVO 2-SPS 2 1-2, WHS 2-Smerdiek 2 9-0, SPS 2-Smer- diek 2 2-4. DVO 2-WHS 2 6-7 (WHS naar volgende ronde), Thol.Boys 2-No- ad 2 5-0 (Thol. Boys naar volgende ron de), Noad 3-WHS 3 2-2 (Noad naar vol gende ronde). WHS 4-Alliance 2 0-5. Vriendschappelijk: Smerdiek 3-Stave- nisse 2 1-0. Vosmeer 2-Vosmeer 4 1-5, Thol. Boys 1-Thol. Boys A 9-4. Jeugd: WHS A-Noad A 1-11, Meto- WHS C 3-0. WHS Dl-Cluzona 6-1, WHS Dl-Moe 3-3, Odio-WHS D2 0-6. WHS D3-Divo 3-5, Mevo-WHS F.l 5-3, WHS Fl-Mevo 14-1, Dreischor-WHS F2 0-15. WHS F3-WHS F4 6-2; Dintel- oord-Thol. Boys B 15-2, DSE-Thol. Boys C 7-4. Thol. Boys Dl-Grenswach ters 1-11. Meto-Thol. Bovs D2 7-1, Thol. Bovs E3-Halsteren 18-1; WVV- SPS B 6-3, SPS C-Welberg 5-4, SPS D- WVV 9-0, SPS E-Stavenisse E 2-9. Donderdag 1 september uur Kruiningen-Smerdiek2 da.(beker) 18.30 Zaterdag 3 september uur Thol. Boys-GPC(dKeyzer) 15.00 Hr. Arendskerke-WHS(Heyt) 14.30 Seolto-Noad(dKok) 14.30 SPS-Kruiningen(vSchilt) 14.30 Stavenisse-Wemeldinge 15.00 Vrederust-Smerdiek(vBelzen) 14.30 Zeelandia M'burg da.-Smerdiek2 11.00 Terneuzense B.2-Noad 2 14.30 Kapelle 3-SPS 2(dLootï) 14.30 Gunners 2-WHS 2(Nuijtemans) 12.30 Hoek 3-Smerdiek 2(Bleyenberg) 14.30 Thol.Boys 2-K'vanger 12.30 Stavenisse 2-WIK 2 13.00 Noad 3-Bruse Boys 3 15.00 WHS 3-Alliance 2 14.30 ZPR 3-Thol. Boys 3 12.30 Zwaluwe 3-Thol. Boys 4 14.30 Thol. Boys 5-Seolto 3 12.30 Vrederust 2-Vosmeer 4 12.30 FSV 3-Smerdiek 3 14.30 WHS 4-SPS 3 13.30 Noad 4-Bruse Boys 5 13.30 SPS 4-DSE 4 13.30 Zondag 4 september uur Vosmeer-Lewed.B.(dCrom) 14.30 Vivoo 3-Vosmeer 2 12.00 Vosmeer 3-Welberg 3 10.00 Biljarten Biljartvereniging De Babbelaars maakte in de eerste speelronde van de competitie indruk met een ruime overwinning op tegenstander 't Pleintje 6. In de eerste partij maakte Rien Vermaas in 38 beurten 50 car amboles. Zijn hoogste serie bestond uit 12 caramboles en hij behaalde een gemiddelde van 1,552. Deze overtuigende start gaf inspiratie aan zijn teamleden Cor Boom en Cees van Gorsel. Van Gorsel maakte in 23 beurten 70 caramboles en be haalde het hoge gemiddelde van 3,043. Ook hij maakte een serie van 12 caramboles. Cor Boom maakte er zelfs dertien op rij en scoorde 75 caramboles in 25 beurten. De hele buit van dertig punten werd zodoen de meegenomen naar Sint-Maar tensdijk. Concurrent Hof van Holland 2 be haalde in de eerste speelronde een puntentotaal van 27.231 punten. Henk Rensink begon sterk met 50 caramboles in 19 beurten. Theo de Graaff verloor echter zijn partij. Hij speelde met een gemiddelde van 1,305 ver beneden zijn niveau. In 36 beurten maakte De Graaff 47 car amboles. Zijn hoogste serie bestond uit vijf. Kees Nagelkerke was beter in vorm en maakte 75 caramboles in 21 punten, wat goed was voor een gemiddelde van 3,571. In zijn partij maakte hij een serie van 9. Tegen stander Bellevue kwam niet verder dan 19,914 punten. Programma tweede speelronde:5- 9 Hof van Holland-WBV; De Bab- belaars-DHT en Hof van Holland 4- Molenzicht; 6-9 Hof van Holland 2-DVP 5 en De Pommerans 2- ZBGG 2; 7-9 De Kastanje 13-De Babbelaars 3; 8-9 Bellevue 12-Hof van Holland 3, TOG Hoeven-De Babbelaars 2 en De Pommerans-De Peperbus. Home cinema uit slechts twee luidsprekers (l** De luidspreker arrays zijn leverbaar in de kleuren grafiet en zilver E l eetronica Antwerpsestraat 12-14-16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 237940 www.verburgh.nl "Uit het zicht te plaatsen Acoustimass* basmodule niet afgebeeld Hi-Fi. T.V. Video, Computer systemen, Printers, Netwerken Advertentie I.M. Bekervoetbal Het damesteam van Smerdiek verloor zaterdag met 2-0 het be kerduel tegen The Knickerboc kers. Na de trip naar Dokkum moesten de dames van Smerdiek zaterdag in Groningen de strijd aanbinden tegen The Knicker bockers. Een sterke tegenstander, die elk jaar meedoet in de boven ste regionen van de eerste klasse. In de openingsfase werd direct duidelijk dat hel lastig duel zou worden. Met snelle combinaties brachten de Groningse dames Smerdiek in de problemen. Hal verwege de eerste helft kreeg Smerdiek echter steeds meer vat op de tegenstander. Anne Hage kreeg in de 25ste minuut een uit stekende kans, toen de doel- vrouw een fout maakte, maar haar schot ging net naast het doel. Na een overtreding van Donna Koetsier gaf de scheids rechter een omstreden strafschop aan de thuisploeg. The Knicker bockers scoorde hieruit de ope ningstreffer. Na rust drong Smer diek aan voor de gelijkmaker. Lenny Stoutjesdijk leek deze te scoren, toen haar schot via de on derkant in doel belandde, maar de arbiter meende dat de bal de doellijn niet had gepasseerd. De Groningers zorgden vooral via de sterke linksbuiten voor dreiging, maar Irma Hage weerde zich dapper en kon deze lastige tegen standster behoorlijk in toom hou den. Vlak voor tijd besliste de thuisploeg het duel met een tweede treffer. Het verloren be kerduel wordt door de leiding van Smerdiek gezien als een nut tige wedstrijd voor aanvang van de nieuwe voetbalcompetitie. Het tweede damesteam van Smer diek behaalde in het bekertoernooi een overtuigende 6-0 overwinning op het eerste damesteam van Tho lense Boys. Tholen kon slechts over tien speelsters beschikken voor dit duel. Vanaf het beginsig- naal domineerde Smerdiek de wedstrijd. In de derde minuut kwam Tholense Boys nog goed weg, toen een inzet van Simone Scherpenisse op de lat belandde, maar twee minuten later was het wel raak. Uit een voorzet van Mi randa Snoep schoot Ilse Polder man de bal in het Thoolse doel. In de achtste minuut kon Ilse Polder man opnieuw de felicitaties in ont vangst nemen, toen ze de bal via de binnenkant van de paal in doel schoot. Marjolein Kloet bracht Smerdiek in de veertiende minuut op een 3-0 voorsprong. Ook in de tweede helft konden de dames van Tholen geen vuist ma ken. Ilse Polderman profiteerde van een misverstand in de verdedi ging en bracht na zeven minuten spelen de stand op 4-0. Halverwe ge de tweede helft viel bij Smer diek Miranda Snoep met een knie blessure uit. Smerdiek kwam echter geen moment in de proble men en liep via treffers van Ilse Polderman en Roxanne Smits uit naar een 6-0 score. Het Thoolse damesteam kreeg in deze wedstrijd geen enkele doelkans. Vanavond kan Smerdiek tegen Kruiningen zich plaatsen voor de volgende be kerronde. Dankzij een beter doelsaldo bekert Noad 3 verder. Tegen naaste concurrent WHS 3, dat eveneens van ZPR 2 had gewonnen (Dinteloord 3 had zich teruggetrokken) werd op eigen veld met 3-3 gelijk ge speeld. Noad begon goed, maar Bram Fi- lius en Hans Polderman faalden alleen voor de keeper. WHS was wel scherp bij de eerste de beste aanval: Sander West- dorp schoot de bal keihard achter doelman Wilko van Herk: 0-1. Uit een hoekschop van Filius kreeg Leo Polderman de moge lijkheid om de bal in te koppen, maar hij kreeg de arm van Westdorp in zijn ge zicht, waardoor Polderman met een zwaar gekneusde neus naar het ziekenhuis moest. Gerben v.d. Velde viel in. Toen Ike Verwijs op de punt van de zestien werd neergelegd, nam Filius een vrije trap, die Jaap van Oudenaarde keihard achter keep er Amé van Vossen kopte: 1-1. Net voor rust kwam WHS op een 1-2 voorsprong. Nadat Noad een aanval niet goed had ver werkt, maakte Wëstdorp zijn tweede doel punt. In de tweede helft kwam Noad goed uit de startblokken, maar de WHS-verde- diging gaf weinig weg. Filius kon in een scrimmage gelijk maken, maar hij schoot over. Het laatste kwartier schoof laaste man Van Oudenaarde op naar de spits, waardoor de Sint-Annalandse verdediging het o.l.v. Rien den Engelsman moeilijk kreeg. Toen Reinie Reijngoudt in het strafschopgebied door Leo Vroegop werd neergehaald, kon Hans Polderman via een strafschop langszij komen: 2-2. Die stand bleef gehandhaafd, want ook de A-junio- ren Stephan v.d. Peet en Roy van Splunter (ingevallen voor Edwin Hage en Ike Ver wijs) scoorden niet meer. Het tweede team van korfbalvereniging Emergo is de veldcompetitie begonnen met een ruime 2-11 overwinning op Oranje Zwart 4. Bij rust stond Emergo al op een 0-4 voorsprong. Na rust wisten de rood-zwarten uit te lopen naar een 0- 9 score. Pas in de slotfase kon de thuis ploeg iets terug doen. Voor Emergo scoorden in deze wedstrijd: Gerrie An- thonisse (2x), Marian Bazen (2x). Leo Overbeeke (2x), Ad Farla, Marco v.d. Hoek. Patricia Pelgrim, Jaco Rip en Ma rianne Rombouts. De D-pupillen waren in Bergen op Zoom eveneens succesvol. Tegen De Scheldevogels werd een 1-5 overwin ning behaald. De treffers werden ge maakt door Renske de Rooij (3x), Melis- sa Stoutjesdijk en Juliun Zimmerman. Het E3-jeugsteam verloor met 2-1 van Blauw Wit. Frenk v.d. Hoek scoorde de treffer voor de ploeg uit Sint-Maartens dijk. De strafworpen na afloop van de wedstrijd werden met 13-23 in het voor deel van Emergo beslist. Programma 3 september: 16.00 u. Emergo 1-OD1; Merwede 9-Emergo 2; Zevenbergen B-Emcrgo B; Emergo CM- Keep Fit C2M: Voltreffers EM-Einergo El; 9.30 u. Emergo E2-Terda E; 12.00 u. Emergo E3-Stormvogels W. Met een winnende treffer van uit blinker Andreas Vroegop won WHS 2 zaterdag ook de derde bekerwed strijd met 6-7 bij DVO 2. zodat de Sint-Annalanders verder bekeren. Het ging in Roosendaal niet zo ge makkelijk als donderdag tegen Smerdiek 2. toen met 9-0 gewonnen werd. Na acht minuten leidde DVO al met 2-0 tegen de ongeïnspireerd spelende Sint-Annalanders. Via André Wessels, die een bal van de keeper tegen zijn lichaam kreeg, werd het 2-1. maar veel motivatie putte WHS daar niet uit. Na de af trap schoot de Roosendaalse spits de bal direct achter de te ver voor zijn doel staande Erik Post: 3-1. Voor rust werd het zelfs nog 4-1De genadeklap leek vier minuten in de tweede helft te vallen, toen DVO er 5-1 van maakte. Daarna was het echter WHS wat de klok sloeg en binnen tien minuten was de achters tand verkleind tot 5-4 dankzij treffers van Andreas Vroegop, Ed win Geuze en Jan van 't Hof. Toen WHS gelijk maakte, leek DVO zelfs nog te gaan verliezen, maar de thuisclub nam een kwartier voor het einde een 6-5 voorsprong. WHS toonde veerkracht en een kopbal van Comé van Tilbeurgh herstelde het evenwicht. Een solo van Geuze, twee minuten voor het eindsignaal, leverde de zege op. Hij legde de bal breed op de mee opgekomen Vroeg op. die de 6-7 binnentikte. Een bizar wedstrijdverloop dus. maar des te meer voldoening gaf de overwin ning. WHS-trainer Kees Stoutjesdijk is in het ziekenhuis opgenomen voor be handeling van een abces in zijn buik. De eerste bekerwedstrijd moest hij verstek laten gaan wegens griep, maar de tweede maakte hij op dinsdagavond wel mee. Het zat ech ter toch niet lekker en bij nader on derzoek bleek opname in het zie kenhuis noodzakelijk. Leider Iman v.d. Repe is bij de wedstrijden, ter wijl voormalig trainer Theo Moer land de trainingen op dinsdag- en donderdagavond zal waarnemen. In Roosendaal won het reserveteam van SPS het bekerduel tegen DVO met 1-2. Twee minuten voor het eindsig naal besliste Peter Noordijke het duel in het voordeel van de voetbalcombi natie uit Poortvliet/Scherpenisse. De Roosendaalse tegenstander kwam in de eerste helft op voorsprong door te profiteren van een misverstand tussen doelman Dennis Boer en Jos Bos. Vier minuten voor het rustsignaal kwam SPS langszij. Een vrije trap van Ab v.d. Belt kaatste Joey van Akkeren in één keer door op Wim de Groen. De Groen was twee verdedigers te slim af en plaatste vervolgens de bal fraai over de Roosendaalse doelman in doel. Wegens het ontbreken van lichtmasten op het veld werd slechts een korte rustpauze ingelast. In de tweede helft zorgde DVO diverse keren voor veel gevaar, maar doelman Dennis Boer was in uitstekende vorm. Aan de ande re zijde zorgde Arno Anthonisse voor dreiging, maar zijn inzet ging een hal ve meter naast doel. Ook Peter Noor dijke en Johan Uijl kwamen vanuit kansrijke positie niet tot scoren. Pas twee minuten voor tijd werd de wed strijd in het voordeel van SPS beslist. Een vrije trap van Dick Uijl kreeg de Roosendaalse doelman niet goed on der controle, waardoor Wim de Groen de bal kon veroveren. Hij gaf een voorzet op Peter Noordijke. die met een kopbal de winnende treffer scoor de. Zaterdag kwam SPS 2 voor het beker toernooi in actie tegen het reserveteam van Smerdiek. In een teleurstellende wedstrijd ging de zege met 2-4 naar Smerdiek. Tien minuten voor rust kwam Smerdiek op voorsprong na een misverstand tussen de SPS-spelers Corné v.d. Male en Alexander van As. Direct na rust zette Smerdiek de wed strijd naar haar hand. In korte tijd werd de score opgevoerd tot 0-3, waarna Sjaak Quist met een doelpunt SPS weer enigszins terug in de wed strijd bracht. Enkele minuten later stond Sjaak Quist ook aan de basis van de aansluitingstreffer. Hij speelde de vrijstaande Hans Hage aan die met een schitterend schot in de kruising de spanning terugbracht in de wedstrijd. Na een overtreding op Hans Hage kreeg SPS ook nog een strafschop toe gewezen, maar Sjaak Quist verzuimde hieruit de gelijkmaker te scoren. Met een vierde treffer besliste Smerdiek het streekduel definitief in haar voor deel. Zwemmen Jacqueline Heijboer-Dingemanse uit Sint-Annaland is zaterdag eerste geworden in de Luctor langs de Loskaai. Deze open-waterwedstrij den werden in Middelburg georga niseerd door zwemvereniging Luc tor et Emergo. Op de 1 kin vrije slag bleef ze haar naaste concurrenten in de categorie masters 35+ voor met een tijd van 17.23.21 min. Y. Stap deed er 18.10.94 min. over en L. van der Ent tikte aan in 20.03.04 min. Leonic Hcijboer werd vierde op de 500 meter schoolslag meisjes junio ren 1 en 2. Winnares werd met Mo nique de Hand van Stormvogel in 8.48.98 m. Voor Leonie tikte Yessi- ca Wouters van Stormvogel aan in 9.15.86 min. Jacqueline en Leonie Heijboer komen uit voor zwemver eniging de Krabben uit Bergen op Zoom. Bij de 2 km mannen schoolslag se nioren werd René van Oudenaarde uit Sint-Annaland derde in 33.48.75 m. Hij is lid van Zeelandia uit Goes. De nummer 2. R. Hamelink. bleef hem voor met 33.48.28 min. Zoë Braai uil Tholen werd op de 2 km dames jeugd senioren 23ste bi j de vrije slag. Zij is lid van de orga niserende vereniging Luctor et Emergo. De huldiging van de winnaars ge beurde door Marleen Veldhuis bij de heren en Maarten van der We- ijden bij de dames, beiden deelne mer aan het WK in het Canadese Montreal deze zomer. Met een matige zuidwestenwind in Frankrijk kwamen zaterdag de snel ste Thoolse duiven terug in Sint-Phi lipsland. Van de 1153 duiven die om acht uur in Peronne werden gelost, een trip van ruim 200 kilometer, klokte Ineke Quist de rapste. Het beestje vloog met een gemiddelde snelheid van bijna 92 km/u. In Or- léans Saran gingen op hetzelfde tijd stip 410 Thoolse duiven de lucht in voor een afstand van dik 430 kilo meter. Met ruim 80 km/u had com binatie Hoek de snelste van deze re gio. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 105 duiven van 7 deelnemers. Eerste duif 10.14.50 u. is 1532,768 m/min. laatste duif 10.34.09 u. is 1279,886 m/min. I. Quist 1,2,3, 4, 6, 8, 9, 10, 12, 14, 17, 18. 19, 20,21,23; H.T. van Hemert-Rijn- berg 5, 7, 24; J. Benningshof II. 15. 16, 25; D. de Wilde 13, 22: A. Scherpenisse 26. De Vredesduif Sint-Philipsland. 511 duiven van 21 deelnemers. Eerste duif 10.17.49 u. is 1499,104 m/min. laatste duif 10.52.48 u. is 1196,765 m/min. R. Reijngoudt 1,2, 10, 15.36,39.46,57. 59,65, 79, 109, 122; comb. Hoek 3, 4, 6, 7, 11, 12, 13, 16, 23. 27, 29, 33, 34, 35. 54, 62. 70, 96. 107; L. Reijngoudt 5, 9, 17. 32; P. Wagemaker 8, 26, 86. 90, 92, 97, 100, 115: K. de Frel 14. 48. 68. 71, 76, 81. 82. 95, 99, 110. 121; comb. Rei jngoudt en zn. 18. 19. 20, 22, 42, 43, 56. 58, 63. 66, 87, 105, 125; J.D. Moedt 21; gebr. Reijngoudt 24, 74, 111; P. Bolijn 25, 31. 38. 40, 60. 84. 113; comb. Reijn goudt 28, 41, 50, 61, 73. 77, 78, 93, 94. 103, 116. 117; J.C. Verwijs 30, 44, 45, 49. 53, 64, 80, 112. 126: J. Reijngoudt 37,51, 101, 118, 119, 120, 128; S.A.M. Vermaas en zn. 47,69. 72, 83.85, 89.91, 102. 104, 106; comb. Bolijn 52. 75, 88. 114, 123. 124, 127: M. Meijer 55. 108; J. Zuidweg 67; J. Suurlant 98. De Trouwe Duif Tholen, 118 duiven van 11 deelnemer». Eerste duif 10.14.57 u. is 1485,589 m/min, laatste duif 10.35.47 u. is 1284,903 m/min. K. v.d. Berge 1. 3, 8, 11. 12,24; M.J. La- ban en zn. 2. 17; P. Laban 4, 7, 10. 18, 19. 20, 21, 25; C. Moeliker 5, 6, 13, 14. 23, 26, 30: C. Laban 9; L. Hage 15. 27: L. v.d. Kleijn 16; J. van Dijke 22, 28,29. De Reisduif Scherpenisse. 204 duiven van 15 deelnemers. Eerste duif 10.10.33 u. is 1513,45 m/min. laatste duif 10.28.46 u. is 1336,869 m/min. Gebr. Suurland 1, 17, 25; J. Moerland 2, 20. 36, 37. 50. 54, 55, 62; C. de Graaf 3, 6. 11. 15, 27, 28, 29, 45: DJ. Menhcere 4, 10.2144; P. Polappel 5, 7,40,60,63. 67; JJ. Bolier 8. 13, 14, 22, 26, 33. 34, 48. 56;-A. Moerland 9, 32, 49, 66: L. de Kwak Koolaard 12, 16, 19. 30, 31; M.Y. Ponse 18, 43. 61; J.W. Heijboer 23, 38, 39, 47. 51, 57, 58. 65; L. Hage 24. 35. 59: comb. Wols 41.46, 52. 64; C.D. Uijl 42,53: A. Hage 68. De Zwaluw Oud-Vossemeer. 215 dui ven van 13 deelnemers. Eerste duif 10.13.23 u. is 1522,577 m/min. laatste duif 10.29.46 u. is 1355,895 m/min. I. Berkev 1,16; A. Capelle2,3,4, 10, 12, 13. 23. 24. 25. 29. 40; D. Vaders 5, 6, 7, 14, 17, 20, 31, 42, 52, 53, 54; J. CapeJIe 8, 9. 11, 15. 21. 30, 37, 48; P. Vis 18, 39. 43. 47; P. Hommel 19, 41, 49; P. de Wil de sr. 22,27; F. Bal 26,28,32. 33,36. 38, 45, 50, 51; C. Hommel 34,44,46; A. Vis 35. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 80 dui ven van 6 deelnenemers. Eerste duif 13.39.35 u. is 1277,39 m/min, laatste duif 14.43.47 u. is 1069,408 m/min. C. Potappel 1; I. Quist 2, 3, 4, 8. 9, 14; H.T. van Hemert-Rijnberg 5, 7, 10, 11, 12. 20; D. de Wilde 6, 15, 17; A. Scher penisse 13.16. 18. 19. De Vredesduif Sint-Philipsland, 55 duiven van 5 deelnemers. Eerste duif 13.27.33 u. is 1346.042 m/min. laatste duif 14.02.26 u. is 1216,007 m/min. Comb. Hoek 1, 2,4, 5,7,8,9, 10, 11.12, 13; R. Reijngoudt 3, 6; K. van Domme len 14. De Trouwe Duif Tholen, 52 duiven van 4 deelnemers. Eerste duif 13.33.24 u. Ls 1301381 m/min. laatste duif 14.34.06 u. is 1101.847 m/min. C. Moeliker 14. 5, 7, 11J. van Dijke 2; C. Laban 3. 6, 10; K. v.d. Berge 8. 9. 12, 13. De Reisduif Scherpenisse, 87 duiven van 7 deelnemers. Eerste duif 13-30.28 u. is 1311,731 m/min, laatste duif 13.58.24 u. is 1207.869 m/min. J. Moerland 1. 3. 5, 6, 12, 16. 20. 23. 25. 26; gebr. Suurland 2, 9. 14, 15, 18. 19, 24; C. de Graaf 4, 8. 13, 22; J.J. Bolier 7, II. 21. 29; DJ. Menheere 10. 17, 28; P. Potappel 27. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 136 dui ven van 9 deelnemers. Eerste duif 13.28.43 u. is 1330,33 m/min. laatste duif 14.27.14 u. Is 1128379 m/min. A. Capeile 1, 2, 28; D. Vaders 3, 32; J. Capelle 4. 7. 8. 9. 10. 12. 13. 16. 17, 19, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 30; P. Hommel 5. 15: comb. Fonteijnc 6. 24, 27; P. Vis 11, 14,29; C. Rijnberg 18.31; P. de Wilde sr. 33, 34. Tafeltennisvereniging Smash '76 uit Sint-Annaland organiseert zaterdag voor de negentiende keer een invitatietoer- nooi. Dertig verenigingen zijn voor het toernooi uitgenodigd. Het deelnemers veld bestaat uit spelers uit Zeeland, Wést-Brabant en België. Het toernooi begint om 9.15 uur in De Wellevaete en staat onder leiding van voorzitter Kees Vroegop. Rond 18.00 uur vindt de prijs uitreiking plaats aan de beste individuele spelers en tevens wordt gestreden om de verenigingsbeker. In de hoogste klasse komt Johan 't HoofT van Sar '72 uit Kloosterzande zijn titel verdedigen. Hij won het toernooi in 2001 en 2004. De plaatselijke favorieten zijn Christian van 't Hof, die vijf keer de titel won, en An- né van Dijke en Merijn v.d. Klooster. De wedstrijden kunnen gratis bezichtigd worden vanaf de tribune. Tholen-stad: Idhr. N. Moerkerken 30 punten; 2. mevr. R. van Driel 24 p; 3. dhr. D. Schellinger en mevr. F. Schellin- ger 14 p.: 4. mevr. R. Burrows 13 p.; 5. dhr. L. Somers 11 p.; 6. dhr. W. Scherpe nisse 10 p; 7. mevr. C. Wilsing 9 p.; 8. mevr. A. Scherpenisse 5 punten.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 15