Maartenskerk boos over brief van PKN Huisartsen en apotheker nog niet zeker over de Vijfhoek Back to school .p 1 Dode en zwaargewonde bij eenzijdig ongeval Wendbare Tebbens springt echt geweldig 400 OCCASIONS Bakkerusal vanaf 1998 bezig met gezondheidscentrum ^7 Donderdag 25 augustus 2005 61e jaargang no. 40 Altijd meer dan Jongen (17) uit Scherpenisse overleden Fietser overleden Classis probeert 'breekijzer' te zetten De 18 koopappartementen zijn verkocht en voor de 17 huurappartementen van de Vijfhoek in Tholen staan er nog mensen op de wachtlijst, maar de kandidaten voor het gezondheidscentrum verkeren nog steeds in onzeker heid. „Het is slikken of stikken en als we elders een alter natief hebben, zullen we daar zeker naar kijken", zegt apotheker Werkman. Hij maakt zich boos over het ontbre ken van medewerking van het gemeentebestuur en goed overleg met Marsaki, de projectontwikkelaar van Castria Wonen. Ook huisarts Bakkerus zegt dat het nog steeds niet zeker is of de drie huisartsen in de Vijfhoek komen. Publiek verliezer Slachtveld Oktober 2006 Beter en goedkoper mm m/m u u Deze week ;.i,:';:!l' TM Vuurwerk besluit braderieseizoen Gesprek kerkenraad wordt september PACKARD BELL COMPUTER MET GRATIS EPSON ALL IN ONE PRINTER www.autoteam.nl Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5. 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advert@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Homepage: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad vpor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 15,65 per halfjaar, 28,75 per jaar, per post 49,10 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1 Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,28 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,50 contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. I)e 17-jarige Jardo van Dorst uit Scherpenisse is in de nacht van vrij dag op zaterdag om het leven gekomen hij een eenzijdig verkeersonge luk op de Bram Groenewegeweg tussen Sint-Annaland en Poortvliet. De 23-jarige autobestuurder uit Tholen ligt zwaar gewond in het Eras mus Medisch Centrum in Rotterdam. Zijn toestand was eerst kritiek, maar gisteren was er volgens de politie sprake van een stabiele situatie. Het ongeluk gebeurde rond half één tussen de Kleine Dijk en de Noord- dijk (Steil Aprèl). De auto met twee inzittenden kwam uit Sint-Annaland en reed in de richting Poortvliet. Volgens de politie heeft de bestuur der door nog onbekende oorzaak de controle over zijn voertuig verloren, is links van de weg tegen een boom gebotst en in een bermsloot tot stil stand gekomen. De 17-jarige over leed ter plaatse, de 23-jarige Thole- naar werd uit de auto geslingerd. Hij werd naast de auto aangetroffen en bleek zwaar gewond te zijn. Passan ten sloegen alarm, waarna de hulp diensten uitrukten: twee ambulances en de brandweer van Sint-Annaland en Sint-Maartensdijk. De auto lag op de zijkant in de sloot en de brandweer moest het voertuig eerst aan de kant trekken, voordat de be knelde passagier bevrijd kon wor den. Toen de dood van de jongen werd geconstateerd, moest de brandweer de werkzaamheden sta ken in afwachting van technisch on derzoek door de politie. Daardoor waren de brandweerlieden drie uren ter plaatse voordat ze het slachtoffer konden bergen. Bij de plaats van het ongeluk zijn bloemen gelegd. Jardo van Dorst was leerling-timmerman en ging deels nog naar school bij het Mar- kiezaatcollege terwijl hij via de SPB bij bouwbedrijf Van Cauwenborgh werkzaam was. Bij zijn mede-leer lingen en collega's is met verslagen heid gereageerd. Tholen werd hier mee ook na lange tijd opgeschrikt door een dodelijk ongeval, want 3,5 jaar lang was onze gemeente wat dat betreft verkeersveilig. Op 26 januari 2002 overleed een 45-jarige man op de Oud-Vossemcersedijk. Ook hij reed tegen een boom en ook toen was er sprake van een eenzijdig ver keersongeval. Jardo van Dorst wordt vanmiddag op de algemene begraaf plaats in Scherpenisse begraven na een rouwdienst in de Christenge meente te Tholen. Een 39-jarige automobilist uit Tho len was zaterdagavond in Bergen op Zoom betrokken bij een dodelijk ongeval, waardoor een 45-jarige fietser uit Steenbergen overleed. Het ongeluk gebeurde rond 22.45 uur op de Randweg Noord, op de oversteekplaats voor fietsers. De Steenbergenaar kwam uit de rich ting van de Marconilaan Noord, de Tholenaar van de rijksweg A58. Hij wilde rechtdoor rijden richting Hal- sterseweg. Toen de automobilist de kruising naderde, stak de fietser de weg over, waarbij de 45-jarige man levensgevaarlijk gewond werd en ter plaatse overleed. De politie heeft enkele getuigen gehoord. Op het moment van de aanrijding waren de verkeerslichten in werking. De Tholenaar mocht na verhoor naar huis. De kerkenraad van de Hersteld Hervormde Gemeente Sint-Maartens dijk (Maartenskerk) is niet te spreken over een brief van de hervormde classis Zierikz.ee aan de kerkleden in Sint-Maartensdijk om te kiezen tussen Protestantse Kerk in Nederland of de Hersteld Hervormde Kerk. „Men probeert een breekijzer te zetten in onze gemeente", zeggen ds. J. Joppe en ouderling A.J. (Juist, die bang zijn voor een breuk. De hervormde classis Zierikzee en de nen de Maartenskerk die anders den commissie van bijzondere zorg wil len echter 'een geordend kerkelijk le ven.' Leden van de Maartenskerk hebben namelijk sinds de kerkfusie van 1 mei 2004 nauwelijks hun lid maatschap opgezegd, zodat ze feite lijk opgegaan zijn in de PKN als juri dische voortzetting van de Nederlandse Hervormde Kerk. Toch lijkt het erop dat een belangrijk deel van de leden van de Maartenskerk achter de kerkenraad staat en princi pieel tegen de PKN is, constateert de classis. Daarom wil men helderheid. De kerkenraad van de Maartenskerk vreest echter, dat men wil proberen een nieuwe Hervormde Gemeente (PKN) naast Rehoboth in Sint-Maar tensdijk te stichten. „Dan is een breuk in onze gemeente een feit met alle verschrikkelijke gevolgen van dien", aldus ds. Joppe en ouderling Quist, die de gemeenteleden dringend advi seren om niet te reageren op de brief. Volgens de classis zijn er leden bin ken. „Ook zij zijn veelal bezwaard vanwege de vereniging van kerken, maar zij willen zich niet afscheiden. Bij hen leeft de vraag hoe het verder met hen moet en of zij de Hervormde Gemeente binnen de PKN kunnen voortzetten." De classis wijst er nog eens op. dat het besluit van de Maar tenskerk-kerkenraad om de gehele gemeente buiten de PKN te plaatsen, kerkordelijk onmogelijk en daarom nietig is. „Gemeenteleden mogen in zelfstandigheid hun eigen besluit ne men." Ds. Joppe en ouderling Quist zijn het daarmee oneens. „Onze ker kenraad heeft als bevoegd gezag ker kordelijk juist gehandeld." De classis heeft 23 november vorig jaar met de Maartenskerk gesproken over een gezamenlijke inventarisatie wie bij de Hervormde Gemeente wil blijven en wie naar de Hersteld Her vormde Gemeente wil overgaan. ZIE VERDER PAGINA 15 Aannemer Ballast Nedam heeft in de grote bouwput voor de Vijfhoek op de hoek van de Jan van Bloisstraat/Ten Ankerweg/Molenvlietsedijk in Tholen een enorme kraan geplaatst, die verankerd is in de vloer van de parkeerkelder. „Ik snap er geen houl van", mop pert Werkman. „De laatste contac ten met Marsaki dateren van decem ber 2004. Men is krampachtig bezig ons in een ruimte te proppen met bijvoorbeeld pilaren op de positie waar wij een open balie willen heb ben. Zo wordt de Vijfhoek geen ge zondheidscentrum, maar een sa menvoeging van disciplines in de gezondheidszorg. Getekend heeft er dan ook nog niemand, want je wordt gedwongen een kostuum te nemen dat niet jouw maat heeft." R. de Baar van Marsaki bevestigt dat er nog geen contracten getekend zijn, maar hij heeft geen angst dat er ruimten overblijven. „We hebben eerder vierkante meters tekort dan teveel, want naast de 3 huisartsen, 2 fysiotherapeuten, 1 tandarts en de apotheker hebben ook anderen be langstelling getoond voor dc Vijf hoek. Bijvoorbeeld een psychiater en logopedist." Volgens De Baai- heeft het prioriteit nummer 1 bij Roltinia Gold Marsaki om alles nu zo goed moge lijk vast te leggen. Huisarts Bakkerus hoopt dat er snel duidelijkheid komt voor hem en zijn twee collega's. „Vanaf 1998 zijn we nu al bezig met onze plannen voor een gezondheidscentrum en daar is nog geen duidelijkheid over." Wet houder van volksgezondheid mevr. Velthuis zegt niet beter te weten of het gezondheidscentrum in de Vijf hoek in Tholen gaat allemaal vol gens plan door. Werkman zegt zich te moeten schik ken in wat geboden wordt en met het geringe overleg is dat gewoon vervelend. „Dat zet kwaad bloed en het publick van Tholen is de verlie zer." De apotheker pleit voor een optimale samenwerking in het ge zondheidscentrum. „Er zit nu bij voorbeeld een trapgat tussen de huisartsen en de apotheek. Dat doet al afbreuk aan de samenwerkings- gedachte. Een gezondheidscentrum heeft pas meerwaarde als er een sa menhangend geheel is, dus met een gezamenlijke wachtkamer, toilet ruimte, kamers voor een prikpost, e.d." De Baar geeft toe dat er heel weinig functies gecombineerd worden. „Elk specialisme heeft zijn eigen wachtkamer en toiletgroep. Het voordeel van gezamenlijke ruimten is beperkt. Voor de fysiotherapeuten en de tandarts kun je nog wel wat samen doen. maar voor de huisart sen - waar mensen soms hun urine moeten laten onderzoeken - willen we toch aparte toiletten." Marsaki heeft met diverse partijen te maken die elk hun eigen wensen hebben. „Zo hebben er kandidaten voor de Vijfhoek eigen architecten ingeschakeld die voorstellen voor wijzigingen hebben ingediend. Ten aanzien van de techniek bijvoor beeld, binnen- en scheidingswan den. Daar gaan we over praten." „Officieel is er nog steeds niets over bekend", zegt huisarts Bakkerus. Hij begrijpt dat het lastig is met zo veel kandidaat-huurders. „Het zijn partijen met verschillende belangen. We trekken nu ook apart op. Onze vraag in 1998 aan de gemeente was: wc willen ais drie Thoolse huisart sen een gezamenlijke praktijk, een gezondheidscentrum. Dal oorspron kelijke initiatief dat we toen aange kaart hebben is door Castria en later Marsaki overgenomen. Zelf hebben wc wel eens naar het Slachtveld geïnformeerd bij de gemeente, maar we hebben nu geen concrete alter natieven. We zijn heel serieus met de Vijfhoek bezig; alleen is daar nog geen duidelijkheid over. Als huisart sen zijn we in afwachting van con crete aanbiedingen." Bakkerus wil helderheid, want vol gens hem is de situatie met het nieu we zorgstelsel per 1 januari 2006 al onzeker genoeg. De huisarts deelt echter niet de zienswijze van apo theker Werkman dat er geen echt gezondheidscentrum komt in de Vijfhoek, maar alleen een verzame ling van allerlei disciplines. „Ik ben daar niet zo huiverig voor, want mo menteel zitten we ook gescheiden. Maar de samenwerking met de apo theek, e.d. is uitstekend", aldus Bakkerus. In tegenstelling tot dc apotheek, laat de huisvesting van de huisartsen in de Oesterschelp aan dc Simon Lindhoutstraat Hink te wen sen over. „Oorspronkelijk zat ik er heel riant, maar nu houden we daar met drie huisartsen praktijk. Er is sprake van een noodverband." De huisartsen kijken dan ook meer dan anderen uit naar een nieuwe ruimte. Aannemer Ballast Nedam heeft in middels een grote kraan geplaatst, verankerd in de vloer van de par keerkelder, midden in het toekom stige mediplein. „De hele bouw plaats is van daaruit bereikbaar, maar het is allemaal krap voor de aannemer, ook qua bergruimte", zegt De Baar. ZIE VERDER PAGINA 2 Kijk voor meer aanbiedingen elders in dit blad. Advertentie I.M. Met gebalde vuist vierde Isabel Wessels op Tebbens uit Sint-Anna land enthousiast haar overwinning. Voor het eerst had ze met haar vijfjarige ruin een eerste prijs behaald bij het springen B klassiek. „Dit is waar we echt voor kwamen", glunderde de 25-jarige foto- laborante. Bij vorige wedstrijden had ze nooit genoeg stijlpunten, maar dit keer gaf de jury haar 53,5 punt tegenover Jaap Moerland uit Stavenisse op Tim 45 p. Beiden hadden ze een foutloos par cours afgelegd. De spannende barrage met zeven paarden bracht zaterdag op het concourshippique van de Eendrachtruiters de ont knoping in de categorie B klassiek. Isabel Wessels maakte haar ereronde met Jaap Moerland. De winnares was uitermate tevreden. „Tebbens wordt altijd verwend, of hij nu wint of verliest. Hij is heel braaf geworden. Vroeger had hij nog wel eens streken, maar dat is over." Isabel Wessels had tijdens de wedstrijd al een goed gevoel over de uitkomst. „Ik heb zo lekker gesprongen, dat kan niet beter. Ik kan Tebbens nu ook heel goed bij me houden. Van de dressuur, waaraan Tebbens ook meedoet, blijft hij lekker los. Hij is heel wendbaar en lenig. Goed uitkomen bij de hindernis is het be langrijkste en dat lukte vandaag prima. Tebbens doet het echt ge weldig." Volgens de eigenaars van de stal Tebbens komen er nog betere paarden aan. „Internationaal springruiter Emiel Hendriks, lid van het Nederlands olympisch team, is er al voor in Sint-Annaland ge weest. Maar wij verkopen niet", zegt het echtpaar Tebbens. Met name Voorron is een beloftevolle merrie die het nog beter zal gaan doen dan Tebbens, maar dat duurt nog een paar jaar. Eerst moeten de merries nog zadelmak gemaakt worden en daar zal Isabel Wes sels zich ook mee bezighouden. Zie ook pagina 13. Scharrelslager Hans Poot sluit deuren aan de Kerkstraat in Tholen ■ë+èI Combinatie van evangeliseren en verslaafden helpen op Bonaire spreekt Klsbet Reitsma aan Automonteur Dick Bentschap Knook vindt veertig jaar bij één baas niets bijzonders EN VERDER... Toenemend geweld op scholen, maar Tholen is nog geen randstad Braderie en andere activiteiten in Poortvliet een feest van herkenning HET IS SOMS BELANGRIJKER DE MENSELIJKE SPRAAKZAAMHEID IN TE DAMMEN DAN EEN RIV IER Dit nummer bestaat uit 20 pagina's Leo en Yvonne Tebbens uit Sint-Annaland met hun succesvolle paard Tebbens, waarmee pleegdochter Isabel Wessels zaterdag het springnummer B klassiek won tijdens het concours-hippique van de Eendrachtruiters in Tholen. Rond half tien zaterdagavond zal het traditionele vuurwerk, afgesto ken vanaf de Zwarteweg. de brade rie in Tholen en daarmee het brade rieseizoen 2005 afsluiten. In de stadskern van Tholen zijn door dc Ondernemersvereniging ongeveer 140 standplaatsen uitgegeven. Vis- meisjes die op hapjes trakteren, standwerkers, pony rijden op de Molenvlietsestraat en helikopter- vluchten vanaf de voormalige oes terputten zijn vaste ingrediënten tij dens de braderie. Ook de zitjes van de hervormde gemeente Immanuël op dc binnenplaats van dc Gasthuis kapel worden een traditie. De Markt zal dit jaar één groot terras zijn, waar omroep Tholen twee dagen lang de muziek verzorgt en waar di verse artiesten optreden. Het is alle maal al jaren een succesformule die velen uit de wijde omtrek naar Tho len trekt. Voor de echte durfals staat er op het parkeerterrein van de Ra bobank aan de Eendrachtsweg een bungeejump-trampoline. De ker mis, die gisteren al is begonnen, is te vinden aan de Contr' Escarpe bij de haven. De braderie begint vrijdagmiddag om een uur en duurt tot negen uur. Zaterdag zijn de stands van negen tot negen uur present met een geva rieerd aanbod. Die ochtend van ne gen tot een uur is ook weer de kin- derbraderic. Bezoekers die met de auto komen, kunnen parkeren op de voormalige oesterputten. Het gesprek van b. en w. met de kerkenraad van de Hervormde Ge meente Scherpenisse over de uit spraken van de naar Harskamp vertrokken ds. J. Lohuis vindt in september plaats. In verband met vakantie van burgemeester W. Nuis, die zelf ook bij het gesprek wil zijn, kon dat niet op korte ter mijn geregeld worden. De ge meenteraad van Tholen bespreekt de kwestie donderdagavond 1 sep tember. Dan staan de schriftelijke vragen van Algemeen Belang Tholen en de Partij van de Arbeid op de agenda, alsmede de ant woorden van b. en w. De brief van J. de Jonge uit Tholen over dezelf de zaak. staat nog niet op de raadsagenda. flirt W® prijstere Een solide Groen belegging op Hollandse bodem met 100% inleggarantie - Pensioen op maat - Studie voor uw kinderen Email: a.vandongen@robiniagold.nl info@robiniagold.nl' Tel: 0111 - 691786 06-23904548 Fax 0111 - 695076 Intel Pentium 4, 516 - 2,93 gHz, 1024 MB werk geheugen, 160 GB HD, 256 MB videokaart, incl. I7"TFT monitor en diverse software.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 1