Provincie Zeeland Provinciaal Sociaal-Economisch Beleidsplan (PSEB) Extra kerken open op monumentendag 'A Noordzee Kustpad FINANCIERING? Biljartseizoen met derby's Smerdiek wint van Friezen Blom lost startschot voor omloop Goeree Reizende expo Oosterschelde Nieuwe Bedrijven www.rabobanktholen.nl Donderdag 25 augustus 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT lr» Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 34/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Provinciale Commissie Omgevingsbeleid (PCO) In de definitieve nota PSEB 2005-2008 wordt voor het eerst onderscheid gemaakt tussen een beleidsdeel (A) en een operationeel deel (B). Deel B is het meerjarenprogramma met 41 concrete beleidsvoorstellen. Hoorzitting Provinciale Staten Zomerreces Bezoek een openbare vergadering van Provinciale Staten i 'Oudjes' Vosmeer en NVS gaan op herhaling Ruucstoppelen wint bo kaal Koninginnemaand in heel Zeeland Boerderijen Kinderkamp met thema 'muziek' Stavenisse Sint-Maartensdijk Poortvliet Sint-Philipsland Abdij Nieuws Wandelen Westerschouwen (Foto: Jaap Wolterbeek) Zondag 4 september wordt het Noordzee Kustpad in Nederland geopend. De deelnemende partij en, waaronder de provincie Zeeland, organiseren die dag een estafette, waardoor op één dag het hele Nederlandse deel van Sluis tot Nieuweschans kan wor den gelopen. Het pad is ontwikkeld als inter- regproject en loopt van Schot land via Engeland, België, Neder-, land, Duitsland en Denemarken naar Noorwegen. Vanwege het internationale karak ter wordt het pad officieel aange duid als "North Sea Trail". Gezamenlijk wordt er gewerkt aan het ontwikkelen van nieuwe kustpaden en het verbinden van bestaande kustpaden. De gang bare rood-wit markering voor lange afstands wandelpaden is aanvullend gemarkeerd met het North Sea Trail logo. Zeeuwse etappes De Zeeuwse etappes zijn bij elkaar meer dan 100 km lang en maken deel uit van het zogeheten Deltapad. Ze lopen van Sluis naar Ouddorp, net over de provincie grens van Zuid-Holland. De etappe Sluis-Cadzand-Bad is 13 km lang, vanaf daar naar Breskens haven/Vlissingen NS 12,5 km. De tocht over het water tussen Breksens haven/Vlissin gen NS kan alleen met het fiets/ voetveer afgelegd worden. Van Vlissingen NS naar Zoutelande is het traject 13 km lang en vervol gens tot Domburg 12,5 km. Van Domburg naar Vrouwenpolder gaat de etappe over 12 kilome ter. Daarna volgt het langste stuk van de route: 21 km tot Burgh- Haamstede. Naar Renesse bedraagt de afstand vervolgens 11,5 km. Het laatste stuk tussen Renesse en Ouddorp in Zuid- Holland is 20 km lang. Meedoen Wandelaars die aan een etappe mee willen doen op 4 september kunnen zich inschrijven via Wie 4 september niet mee kan doen, kan deelnemen aan de zogeheten Kilometervreter-cam pagne. Een jaar lang kunnen deel nemers langs het Kustpad zo veel mogelijk kilometers lopen. Bij 46 pleisterplaatsen kunnen langs de route stempels verza meld worden. De stempelkaarten kunnen bij inlevering prijzen ople veren. Overige activiteiten Het hele jaar door worden, behal ve de Kilometervreter, nog ande re activiteiten georganiseerd, zoals de Holland Mysterie Tour, Kunst Cultuur en Stiltepad. Meer informatie over de campag ne is te vinden op www.northseatrail.nl. Donderdag 1 september om 14.00 uur vergadert de PCO in het gebouw van de directie Ruimte, Milieu en Water, Groene Woud 1 in Middelburg. Behalve de gebruikelijke agendapunten en een aantal informatiebladen toornen aan de orde: De recon structie- en gebiedsplannen van de provincie Noord-Brabant; het Provinciaal Sociaal-Economisch Beleidsplan 2005-2008; advies over notitie en motie Provinciale Staten "Locatiecriteria hotels"; advies over groenblauwe kern waarden in het Integraal Omge vingsplan Zeeland; advies over Strategische Milieubeoordeling kustversterking Zuidwest Walche ren; presentatie over Investe ringsbudget Landelijk Gebied/ Agdenda Vitaal Platteland en de nieuwe besprekingsronde over het Ontwerp Integraal Omge vingsplan. Woensdag 7 september worden tijdens de zitting van de Hoor- commissie de bezwaren behan-, deld die zijn gemaakt tegen het bestemmingsplan "Groenproject 't Sloe". De heer J.M. Nijsten uit Borsele en de heer mr. E. Marcus van Remie, fiscaal juridisch adviesbureau zijn uitgenodigd hun bedenkingen nader toe te lichten. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Borsele is eveneens uitgenodigd om op de bezwaren te kunnen reageren. De zitting begint om 9.15 uur in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. m De provincie kent een aantal structurele problemen dat zich over een breed terrein van de Zeeuwse economie uitstrekt. In de periode 2005-2008 is een flin ke stijging van de werkgelegen heid nodig om de stijging van de beroepsbevolking op te kunnen vangen. Groei van de economie is dus nodig, maar de hoofddoel stelling is: streven naar een even wichtige groei en een duurzame ontwikkeling. Dynamiekvariant Op basis van een aantal uitgangs punten is, na vooronderzoek, gekozen voor de zogenaamde dynamiekvariant. Dat is de vari ant met de grootste geraamde werkgelegenheid en de beste vooruitzichten voor de concurren tiepositie van de Zeeuwse econo mie. In het kort komt het erop neer dat het huidige beleid wordt aangescherpt en dat wordt inge zet op het realiseren van grote(re) projecten. Ook op gebieden als tweesporenbeleid innovatie en arbeidsmarkt scoort deze variant het best. Er is dan ook voor gekozen om alle zes de volgende clusters ontwikkelings gericht aan te pakken, te weten: landbouw, visserij/aquacultuur, industrie en havens, recreatie en toerisme, MKB (midden en klein bedrijf) en wooneconomie. Veranderingen Ten opzichte van de vorige perio de wordt het beleid op drie pun ten veranderd. Allereerst krijgen de zes clusters expliciet aan dacht, maar ook de samenhang tussen de clusters onderling wordt versterkt. Ten tweede is er sprake van een meer integrale Zeeland mmimmmmmm De leden van Provinciale Staten vergaderen niet in de vakantie maanden. Het zomerreces loopt van 9 juli t/m 21 augustus. De eerstvolgende vergadering is die van de commissie Ecologie en Water op 7 september. De volgende statenvergadering wordt gehouden op vrijdag 7 oktober. Meer informatie over actuele zaken en bijeen komsten van Provinciale Staten of statencommis sies kunt u bekijken op de website: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Mosselkotter (Foto: Jaap Wolterbeek) aanpak van het sociaal-econo misch beleid. Het derde punt is de uitdaging voor de provincie om meer ontwikkelingsgericht te werken en zo het motto "Ruimte maken voor kansen" gestalte te geven. De provincie wil ook een regisserende en coördinerende functie vervullen op het gebied van regionale samenwerking en netwerken om zo gezamenlijke initiatieven van de grond te krij gen. Beleid Het beleid per cluster is aan de hand van vijf hoofdthema's uitge werkt, te weten: ruimte voor bedrijvigheid, duurzaamheid, innovatie, arbeidsmarkt en scho ling, promotie, acquisitie en imagoverbetering. Hoe het provinciaal beleid ten aanzien van de eerdergenoemde zes clusters er concreet uit komt te zien, staat in het beleidsdeel (A) beschreven. Het operationele deel met 41 concrete beleids voorstellen staat in het meerja^ renplan (B). Om dat beleid te kunnen realise ren moet de provincie financiële middelen inzetten. Hiervoor is 31 miljoen uitge trokken. Bij dit bedrag is geen rekening gehouden met middelen die vanaf 2007 beschikbaar komen vanaf Europese structuur fondsen. Voor het grootste deel van deze gelden is al een bestemming voorzien. Ongeveer acht miljoen twee miljoen per jaar) is nog vrij besteedbaar. Of dit genoeg zal zijn hangt voor al af van de eventuele opzet van een ontwikkelingsbedrijf. Informatie Het volledige Provinciaal Sociaal- Economisch Beleidsplan (deel A en B) kan ingezien worden op de website van de provincie www.zeeland.nl. Het plan kan ook besteld worden bij het informatie centrum, Nieuwe Burg 42, Post bus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118-631400, e-mail- adres: infocentrum@zeeland.nl. Provinciale Staten, uw volksvertegenwoordiging, vergaderen vrijdag 7 oktober over onderwerpen die u als inwoner van Zeeland betreffen! Heeft u belangstelling om een Statenvergadering bij te wonen? Vul dan onderstaande bon in. Statenleden en fractiemedewerkers heten u welkom, maken u weg wijs en geven uitleg over de agenda. De vergaderingen van Provinciale Staten worden gehouden in de Statenzaal, Abdijplein 10 te Middelburg en beginnen om 09.30 uur. Naam Adres Postcode Woonplaats e-mail Datum 7 oktober 11 november 9 december (omcirkel uw voorkeursdatum) Retourneer de bon aan Provinciale Staten, t.a.v. de Statengriffie, Antwoordnummer 75, 4330 WB Middelburg Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg m. In de KNBB-biljartcompetitie staan dit seizoen twee eilandelijke derby's op het programma. De Babbelaars (Sint-Maartensdijk) en Hof van Holland (Oud-Vosse- meer) spelen samen in de C3 groep A. In de C4-klas.se groep A spelen De Babbelaars (Sint-Maar tensdijk) en De Pomerans (Scher- penisse) tegen elkaar. Hof van Holland I dat wederom in de Cl-klasse speelt zal zeker probe ren om de wat mindere klassering van het vorige seizoen te verbete ren. René Koetsier. Perry Vroegop (clubkampioen libre) en Thedo de Reus moeten garant staan voor een gedegen biljartpartij. Het tweede team van Hof van Holland wordt gevormd door Cees Nagelkerke, Theo de Graaff en Henk Rensink en gaat spelen voor de gewestelijke fi nale. Het derde team van Hof van Holland slaagde er vorig seizoen net niet in om een ereplaats te behalen. Dit seizoen gaan de routiniers Jan van Gorsel, Joep de Reus en Reiner van Nijnatten alsnog proberen om een topplaats in de C3-klasse groep B te behalen. Het vierde team wordt dit seizoen gevormd door Rien van Gorsel, Rien Goedegebuure, Mees Punt en Han van Daalen en gaat uit komen in de C4-klasse groep B. Het eerste team van De Babbelaars wordt bij aanvang van het nieuwe biljartseizoen gezien als een titel kandidaat. Vorig seizoen waren Cees Boom, Cees van Gorsel en R. Vermaas ook al de sterksten in hun klasse. H. Ozmen, J. Jaspers, C. Jas pers en J. Uijl vormen het tweede team van de Babbelaars en kunnen in de C4-klasse groep A mogelijk voor een verrassing gaan zorgen. Het derde team van De Babbelaars wordt gevormd door D. Vroegop, P. van Roosendaal, A. Luijkx en J. Dee en gaat uitkomen in de C5- klasse groep B. Biljartvereniging De Pomerans gaat met twee teams deelnemen aan de competitie. P. Jaspers, H. Dijkema, C. Goedegebuure en Chr. Bal ko men uit voor het eerste team en gaan uitkomen in de C4 groep A. Het tweede team bestaat uit: B. de Ruiter, C. Smits, M. v.d. Heijden en B. Goedegebuure en is ingedeeld in de C4-klasse groep C. In de biljart competitie zijn dit seizoen als Thoolse arbiters Cees van Gorsel en Reiner van Nijnatten actief. Speelprogramma week 36: 29 aug. 't Pleintje 6-De Babbelaars 1, Bellevue 1 O-Hof van Holland 2; 30 aug. Hof van Holland 3-Willem III 2, De Babbelaars 2-DVP 6. DHT 2- De Pomerans 1De Raaijberg 5-De Pomerans 2; 1 sept. De Kastanje 7- Hof van Holland 1, De Babbelaars 3-WWV 7; 2 sept. Bergsche Hoek 4-Hof van Holland 4. De wedstrijden beginnen om 19.30 Het is al weer 21 jaar geleden dat Vos meer kampioen werd. Het elftal van toen trekt zondagmiddag de kickscn aan om het in Nieuw-Vossemeer op te nemen tegen de NVS-kampioenen uit de jaren tachtig. Beide teams hadden destijds Jan Verreijen uit Oud-Vosse- meer als trainer. De wedstrijd, die om vijf uur begint, vindt plaats in het ka der van het zestigjarig bestaan van NVS. De Brabantse club is 15 okto ber 1945 opgericht, de Thoolse even knie volgde drie maanden later. Bij Vosmeer treden de volgende spe lers aan: Sjaak Hommel, Jack Vaders, Gcrwin Hoek, Dick den Hollander, Jan Burgers, Frans en Ad Verhees, Adrie en Koos Capelle, Ad van Treij- en, Henk Potappel, Fred Hommel, Hans en Leo Polderman, Frank Tim mermans en Rien Vaders. Om vier uur staan teams van 45-plus- sers van beide verenigingen tegenover elkaar. Bij Vosmeer is het gros spelers die in 1971 de titel pakten in de vierde klasse: Daan Vaders, Henk van Daa len, Dré en Rinus Hommel, Piet Etienne. Karei en Ko Hommel. Dré Aarnoudse, Jan Geuze, Sjaak Istha. Bram v.d. Zande, Toon Lindhout, Izak Potappel, Jack Mosch en Jan Verreijen. Zowel voor als na de wed strijd is er een ontvangst in de specia le VIP-tent, waar ook oud-bestuursle den van beide clubs welkom zijn. Tennis Sinds vier jaar strijden de tennisclubs Sint- Annaland en De Ruucstoppelen onderling om de kampioensbokaal. Elke vereniging zet twaalf heren en acht dames in, die het in dubbelspelen - zowel mix als dames- en herendubbel - tegen elkaar opnemen. In wedstrijden van een half uur kunnen steeds maximaal twee punten verdiend worden, de einduitslag wordt na dertig wedstrijden bepaald. Dit keer ging het aanvankelijk gelijk tegen elkaar op. maar in de laatste wedstrijden wist De Ruuc stoppelen het verschil te maken. De bokaal ging zodoende mee naar Sint-Philipsland. Bekervoetbal De dames van Smerdiek zijn zater dag niet voor niets naar Dokkum gereisd. De districtsbekerwinnaar van het afgelopen seizoen klopte Be Quick met 2-3. De Friezen be nutten twee strafschoppen. De KNVB heeft geen clementie met de blauw-zwarten, die liefst der tien uren van huis waren voor dit duel. Komende zaterdag worden ze naar Groningen gedirigeerd om het in de tweede ronde van de landelij ke bekerstrijd op te nemen tegen The Knickerbockers. In Dokkum lag de bal al na drie minuten in het net. Anne Hage schoot een lange bal van Emmy Molhoek in en deze rolde, aldus de arbiter, over de doellijn. De thuis club drong aan, maar de Thoolse defensie stond pal. Met lange bal len zorgde juist Smerdiek voor veel gevaar. Cynthia Kramer schoot de bal voorlangs het doel. Even later was ze de Friese achter hoede opnieuw te snel af, maar nu keerde de keeper haar inzet. Na de rust probeerde een feller Be Quick de bezoekers vast te zetten op de eigen helft. Na enkele minu ten werd een overtreding van Mol hoek met een penalty bestraft, waaruit de Friezen langszij kwa men. De blauw-zwarten hadden opnieuw de leiding kunnen nemen, maar een makkelijk in te tikken voorzet van Anne Hage werd door iedereen gemist. Even later was Hage zelf iedereen te snel af uit een lange bal van Molhoek. Via een Dokkumer verdedigster zorgde ze voor 1-2. Na een half uur spelen maakte Anne Hage eenzelfde actie beheerst af en zo stond het 1-3. Vlak voor tijd ging de bal opnieuw op de stip, nadat Shandy Martens een tegenstander onderuit had ge haald. Ook nu faalde Be Quick niet vanaf elf meter. In de competitie speelt de Thoolse eersteklasser eerst een aantal uit wedstrijden, pas op 8 oktober komt Smerdiek op eigen veld in actie. Tweede-Kamerlid Luuk Blom uit Sint-Annaland lost zaterdagmor gen in Oude Tonge het startschot voor de kinderen vanaf groep 6 die meedoen aan de Omloop van Goe- ree-Overflakkee. De deelnemers lopen in 24 uur het hele eiland rond. De Zuid-Hollandse gedepu teerde Jeltje van Nieuwenhoven lost het startschot voor de kinderen tot en met groep 5. De activiteiten maken deel uit van een bezoek van PvdA-kamer- en statenleden aan Goeree-Overflakkee, waarbij o.a. de problematiek van de kleine ker nen centraal staat. Daarvoor gaat Blom naar Achthuizen (waar men sen een nieuwe wijk met levens- loopbestendige woningen willen), Den Bommel (waar een nieuwe ontsluitingsroute de dorpskern moet ontlasten), Ooltgensplaat (openstelling oude raadhuis) en Oude Tonge (nieuwe bibliotheek). Organisator van het bezoek is de uit Oud-Vossemeer afkomstige Nelly van Dijke. In de maand september worden in Zeeland speciale activiteiten geor ganiseerd wegens het zilveren rege ringsjubileum van koningin Bea trix. Dat begint vrijdag 2 september op het Abdijplein in Middelburg, waar het Jazzorchestra of the Con certgebouw optreedt met Ellen ten Damme als soliste. Een dag later wordt in het watersnoodmuseum te Ouwerkerk een expositie geopend over het koninklijk huis en de wa tersnoodramp. Oud-gedeputeerde L. Coppoolse houdt daarover een inleiding. Het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen houdt een lezingencyclus en het Zeeuws Museum organiseert 'prin selijke rondleidingen' in een deel van de Middelburgse Abdij (in het Prinsenlogemcnt is vanaf 16 sep tember een tentoonstelling gewijd aan 25 jaar koningin Beatrix). Op zondagmiddag 4 september worden op het Abdijplein in de hoofdstad vaderlandse liederen gezongen. Op Tholen is één van de exposities in streekmuseum De Meestoof te Sint-Annaland gewijd aan het jubi leum van de vorstin. Onder meer resultaten van de opgravingen op het kasteelterrein bij Sint-Maar tensdijk zijn daar te zien, evenals allerhande 'Oranje-attributen'. Sa men met de heemkundekring orga niseert het museum ook nog een lezing, maar dat wordt begin okto ber. Tijdens de open monumentendag, op zaterdag 10 september, zijn op Tholen méér kerken open dan normaal. Dat heeft alles te maken met het thema: religieus erfgoed. In meerdere kerken zijn er orgelbespelin gen. Bovendien verschijnt - van de hand van de gemeentearchivaris - een boekje waarin alle kerkgebouwen op Tholen en Sint-Philipsland worden beschreven. De heemkundekring, die de open monumentendag op Tholen organi seert, heeft alle kerken benaderd met de vraag op 10 september de deuren open te zetten voor het pu bliek. Daarop is door een aantal po sitief gereageerd. In Tholen zullen vijf kerken open zijn: de Ichthus- kerk aan de Doelweg en de Ned. Protestantenbond in de Oudeland- sestraat - wat geen monumenten zijn - naast de Grote Kerk, de r.-k. kerk en de Gasthuiskapel. In Poort vliet doet de Ontmoetingskerk mee, naast de Hervormde kerk. En in Sint-Maartensdijk is de Rehoboth- kerk aan de Westvest open, evenals de Maartenskerk. De hervormde kerken in Scherpenisse. Stavenisse, Oud-Vossemeer en Sint-Philipsland doen mee, evenals de r.-k. kerk in Vossemeer. In deze laatste worden misgewaden en voorwerpen geëx poseerd. Verder zijn in meerdere kerken orgelbespelingen, in de gere formeerde kerken in Tholen en Poortvliet krijgen bovendien gast- spelers de gelegenheid. Bij enkele kerken zal koffie en thee worden ge schonken. Er zijn ook nog andere monumen ten te bekijken op 10 september. Zoals de molens in Tholen, Stave nisse, Sint-Philipsland en Sint-An naland. het ambachtsherenhuis in Oud-Vossemeer en het stadhuis in Tholen. Verder zijn bezoekers wel kom op het erf van twee oude boer derijen bij Sint-Annaland: Land zicht aan de Breedenvlietsedijk en Nooit Gedacht aan de Annavosdijk- seweg. En natuurlijk aan het Bos in Stavenisse, waar bij familie De Bruin in de achtertuin restanten te zien zijn van het slot. Het programma is nog niet helemaal compleet. De gebouwen zijn met de open monumentendag tussen tien en vijf uur toegankelijk. Thoolse kinderen van 8 t/m 12 jaar voor wie een vakantie niet zo van zelfsprekend is, kunnen in de herfst vakantie meedoen aan een kinder kamp. Dat wordt van 17 tot en met 20 oktober georganiseerd in het Sa muel Naardenhuis te Oostvoorne. Er zijn nog enkele plaatsen vrij, be langstellenden kunnen zich aanmel den bij jongerenwerker Jordi Reuvers van de gemeente (tel. 0166-668243 op maandag, dinsdag en vrijdag). Gemeente, provincie en stichting Pekoenja dragen het groot ste deel van de kosten, waardoor de eigen bijdrage tot 30 euro per kind beperkt blijft. Ouders met een bij standsuitkering kunnen bij de afde ling sociale zaken een tegemoet koming in die eigen bijdrage aan vragen. Vrijwilligers en de jongerenwerker begeleiden de kinderen tijdens de vakantieweek, die als thema 'mu ziek' heeft. Tholenaren die een voorwerp heb ben dat hun verhaal vertelt over de Oosterschelde. kunnen dat tijdelijk kwijt op een reizende tentoonstel ling over het nationaal park. Tot 16 september is deze te zien in de open bare bibliotheek in Sint-Annaland, daarna tot 4 oktober in de biblio theek in Tholen. De titel van de expositie is 'Belééf de Oosterschelde'. De natuur, eco nomische en recreatieve waarden komen erin aan bod. Maar ook wordt duidelijk gemaakt wat 'natio naal park' inhoudt en hoe de Ooster schelde een onderdeel is van de Del tawateren. De expositie reist langs zeven gemeenten die aan het natio naal park grenzen en wordt ook steeds aangepast om de lokale bij zonderheden onder de aandacht te brengen. Het nationaal park nodigt kunstzin nige verenigingen in Tholen uit om in hun activiteiten aandacht te besne den aan de Oosterschelde. Ze biedt daarbij ondersteuning aan, bijvoor beeld in de vorm van een excursie. VERVOLG VAN MAARTENSKERK De Maartenskerk zegt die inventarisa tie zelfstandig al uitgevoerd te hebben op 12 oktober 2004. Het resultaat daarvan was, dat 'sommigen zich he lemaal hebben laten uitschrijven, an deren wilden tot de deelgemeente Re- hoboth (PKN) behoren en twee gezinnen (4 personen) wensten in de PKN te staan.' De Maartenskerk wil de pastorale eenheid bewaren en niet meewerken aan een gezamenlijk onderzoek. „An ders werk je actief mee aan een (mo gelijke) breuk in je eigen gemeente en aan de totstandkoming van een nieu we vorm van kerkelijk leven." De classis Iaat de keuze aan elk ge meentelid over. „Op grond van de re sultaten van dit onderzoek wordt dan bezien welke stappen moeten worden gezet om tot een geordend kerkelijk leven van, zo mogelijk, beide ge meenten te komen. De uitkomst is ook van groot belang voor de vraag of er mogelijkerwijze bij een door de commissie bijzondere zorg te treffen voorziening, iets kan worden overge dragen van de Hervormde aan de Her stelde Hervormde Gemeente", aldus de hervormde classis Zierikzee. De gebouwen, zowel de Maartenskerk als de pastorie in de Hazenstraat, be horen namelijk tot de PKN. al wordt dat eigendomsrecht door de Maar tenskerk, die al jaren geleden een aparte stichting vermogensbeheer heeft gevormd, betwist. Inschrijvingen in het Handelsre gister van nieuwe bedrijven op Tholen en Sint-Philipsland in de maand juli. Stichting Happy Days Tholen, Kee- tenweg 10a, voorzitter H.F. Verstij len, secretaris-penningmeester me vr. C.P. Verstijlen-Onderwater. Visio Financieel Adviesbureau. Westvest 3, het verlenen van dien sten op het gebied van hypotheken, leningen, financieringen en verzeke ringen, vennootschap onder firma van K.J. Eerland, F.J.E. Eerland, J.G. Eerland, alle drie uit Tholen en L E Hypotheken b.v., allen be perkt zelfstandig bevoegd tot 5000 euro. MB Bestratingen, Bloemenlaan 137, eenmanszaak van J.J.Th. Bo- lier. Ria's Kinderdagverblijf, Molendijk 28, het treffen van voorbereidingen tot de uitoefening van een kinder dagverblijf en buitenschoolse op vang voor kinderen van 0 tot 12 jaar. eenmanszaak van mevr. G.M. Verwij meren-van Zomeren. Sandra van Dijke international, Burgemeet 48, groot- en kleinhan del in voedingssupplementen, huidverzorgingsproducten, par fums en cadeau-artikelen, een manszaak van mevr. S.S.A. van Dijke. Drainagebedrijf J.C. Filius, Pla taanstraat 5. drainagereiniging, eenmanszaak^van J.C. Filius. Sando Skelters, Wilhelminastraal 65, in- en verkoop van skelters en aanverwante artikelen aan particu lieren en bedrijven, vennootschap onder firma van mevr. N.A. Doorn-Kosten en J. Doorn. Petfinder, dierenopspoorcentrale. Voorstraat 30, eenmanszaak van M.R.P. van Rossen Wabbes. Bosman Tuinadvies, Stationsstraat 1. adviesbureau en hoveniersbe drijf voor ontwerp en tuinen, be plantingsplannen, aanleg en on derhoud, bemiddeling bij aankoop van en kleinhandel in boomkwe kerijgewassen, advisering op het gebied van plantenziekten, gewas bescherming, bemesting en bo demverbetering, nevenvestiging van v.o.f. Bosman Tuinadvies te Grijpskerke. Sander Verwijs timmer- en klusbe drijf. Beatrixstraat 1, eemanszaak van L.J.T. Verwijs. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 15