Thoolse clubs wisselvallig in twee bekerwedstrijden Helma v.d. Slikke swingt met Lucky op Abba en Miami Vice 35 £0 J Kür op muziek nieuw onderdeel Eendrachtruiters m Winst en verlies Tholen, WHS, SPS, Stavenisse, Vosmeer Donderdag 25 augustus 2ÖÖ5 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Twee nederlagen Noad en Smerdiek De Thoolse clubs spelen wisselvallig voor de bekercom petitie. Geen enkel team heeft twee overwinningen ge boekt, zodat de kans op een bekervervolg uiterst klein is. WHS, SPS, Stavenisse en Vosmeer kunnen elk nog een zege bijschrijven. Noad en Smerdiek hebben beide be kerwedstrijden verloren, zodat de derde bekerwedstrijd alleen nog een nuttige oefenpartij is. Beide teams kun nen zich volledig op de competitie richten. De vijf ande re ploegen zullen dat ook wel doen, al is er nog kans dat Stavenisse of Vosmeer doorgaat, want die twee zitten in dezelfde poule. WHS heeft nog hoop gezien het gunstige doelsaldo. Zwakke start breekt Tholen tegen Goes op WHS put moed uit doelsaldo Noad verliest met veel A- junioren SPS begint te vroeg aan braderie Smerdiek maakt teveel fouten Stavenisse op winst met Gierman Vosmeer beperkt schade in Eendrachtderby Een kür op muziek was zaterdagmiddag een nieuw on derdeel op het jaarlijkse concours-hippique van de Een drachtruiters. Op het grote, nog braak liggende bedrij venterrein Welgelegen II bij Tholen klonk zowel klassieke muziek als pop. Helma v.d. Slikke uit Poort vliet had voor Lucky klassieke muziek van Carmina Bur- ana uitgezocht, alsmede popnummers van Abba en de tv- serie Miama Vice. De wisselende muziekgenres maakten het optreden tot een gevarieerd evenement. Met een sco re van 67,9% eindigde Helma v.d. Slikke als derde. Ma rieke de Mooij uit Stavenisse werd vierde op Roselle. Winnares Mary Korsman uit Sirjansland, die muziek van tv-series als Dynasty en Bonanza had uitgezocht, kreeg voor Mario een beoordeling van 70%. Zij won daarmee de extra prijs die de gemeente Tholen beschik baar had gesteld voor dit evenement. Ribben en blaren Beroemd paard Dames Tholense Boys houden schade beperkt VVHS 2 klopt SPS 2 r57 Noad 3 dubbele cijfers Tweedeklasser Tholense Boys ver loor dinsdagavond op eigen veld met 2-5 van Goes, na zaterdag nog Bruse Boys met 1-2 verslagen te hebben. Derdeklasser WHS verslik te zich dinsdagavond met 1-5 in MOC, na de klinkende 0-5 zege te gen Patrijzen zaterdag. De andere derdeklasser Noad beet twee keer in het stof: dinsdag met 6-0 bij Duive- land en zaterdag met 3-1 bij ZSC. Van de vierde klassers zegevierde SPS dinsdagavond met 1-3 bij Apol lo na de 2-5 nederlaag tegen Meto van zaterdag, maar dat lag aan de vooravond van de braderie. Voor Stavenisse een soortgelijke situatie: dinsdagavond met 0-2 winnen bij Ouwerkerk en zaterdag met 1 -3 ver liezen van NVS. Smerdiek stelde twee keer teleur: dinsdagavond gin gen de punten met 1-2 naar WW en zaterdag werd uit bij Rimboe met 6-1 verloren. Vijfdeklasser Vosmeer hield de schade dinsdagavond in de Eendrachtderby tegen NVS beperkt tot 0-1 na de 2-3 overwinning bij Ouwerkerk van zaterdag. Tholense Boys had zaterdag geen re den tot klagen, concludeerde trainer André Maas na de 1-2 overwinning bij Bruse Boys. In de laatste zeven minuten maakten de Tholenaren on der grote protesten van Bru twee doelpunten. Het horloge van de scheidsrechter stond namelijk stil en volgens de thuisclub was de officiële en de blessuretijd al voorbij. „Heel zuur voor Bru, want we hadden niet verdiend om te winnen", aldus Maas. De eerste helft speelde Tho lense Boys niet best. Men had moeite om kansen te scheppen. De thuisclub nam een 1-0 voorsprong, maar na rust waren de Tholenaren feller en speelden ze korter op de man. Met twee afstandsschoten van Piet de Graaff en een kopbal van Johan Schot was de gelijkmaker in zicht. Een uitbraak van Bru leverde bijna 2-0 op. In het laatste kwartier nam Tholense Boys alle risico's en twee minuten voor het einde nam Michael de Jong bij een klutsbal de bal op zijn borst en zorgde voor de gelijk maker. In blessuretijd ging Ronnie de Graaf prima door, waarna hij in het strafschopgebied werd gevloerd. De Jong benutte de strafschop feil loos: 1 -2. Gele kaarten waren er voor Mohammed el Jilali en Marein Hop mans. Dc tweede poulewedstrijd in het be kertoernooi verloor Tholense Boys dinsdagavond met 5-2 van Goes. Een teleurgestelde trainer André Maas: „De openingsfase was zeer slecht. Goes was veel bewegclijker en kreeg teveel ruimte van ons. Onze organi satie was niet goed en de scherpte in de duels ontbrak. In combinatie met persoonlijke fouten zorgde dit voor een dramatische start", concludeerde de trainer van Tholense Boys. Zijn team stond na negentien minuten spelen al op een kansloze 0-3 ach terstand. In het resterende deel van de eerste helft kregen dc Tholenaren beter vat op het spel, wat enigszins weer perspectief gaf. De hoop om nog terug in de wedstrijd te komen, werd in de tweede minuut van de tweede helft door Goes weggeno men. De thuisploeg bracht de stand op 0-4. De Thoolse defensie meende dat er sprake was van buitenspel, maar de scheidsrechter keurde het doelpunt goed. Goes wist nu dat dc buit binnen was en liet de teugels iets vieren, terwijl Tholense Boys in de wedstrijd groeide. De druk werd ste vig opgevoerd, wat uitmondde in di verse doelrijpe kansen. Een inzet van Piet de Graaff ging net voorlangs en Michael de Jong trof de lat. Ook Mourad Tihani was ongelukkig in de afwerking en schoot eveneens op de lat. Uiteindelijk kwam Tholense Boys via Michael de Jong tot scoren. Uit een voorzet van Piet de Graaff passeerde hij de Goese doelman met een strak schot. Tien minuten later scoorde Piet de Graaff met een fraaie volley de tweede treffer voor Tholen se Boys. Bij de 4-2 tussenstand bleef Tholense Boys aandringen om de aansluitingstreffer te forceren, maar ondanks diverse mogelijkheden liet een derde Thoolse treffer op zich wachten. Piet de Graaff kreeg nog de beste doelkans, maar zijn inzet werd van de doellijn gehaald. „Over het spel in de tweede helft ben ik zeker tevreden. Jammer dat we het in het begin zo lieten afweten en we ver volgens ongelukkig waren in de af werking", aldus trainer André Maas. WHS begon zaterdag goed met een royale 0-5 overwinning bij Patrijzen. Toch was de niet complete zondag- derdeklasser uit 's Heerenhoek voor rust feller en fysiek ook sterker. Tien minuten voor de thee brak Egbert Moerland met een afstandsschot de score open: 0-1. In de tweede helft bouwde Hans Leune met een mooie actie en een prima passeerbeweging de voorsprong op tot 0-2. Andreas Vroegop, ingevallen voor Patrick van Schetsen, gooide er met twee fraaie stiftballen nog een schepje bovenop: 0-4. Leune bepaalde de eindstand op Invaller-scheidsrechter Piet Lisseveld uit Poortvliet roept zijn zoon Wiljan tot de orde in de wedstrijd SPS-Meto, maar later konden vader en zoon weer lachen, want Wiljan scoorde zowel in de eerste als in de tweede bekerwedstrijd voor SPS. 0-5. Trainer Kees Stoutjesdijk moest wegens ziekte verstek laten gaan, zo dat Iman v.d. Repe dc leiding had. Gele kaarten waren er voor Jan Quist en Lennard v.d. Reest. Dinsdagavond was de 1-5 nederlaag tegen MOC een fikse tegenvaller. „De Bergenaren waren op volle oor logssterkte en wij misten vijf belang rijke spelers", legt voorzitter Anco Fase uit. „We kwamen overal een stapje tekort, maar het was een leer zame avond met mooi weer en een berg publiek. En zaterdag hebben we thuis tegen Heinkenszand nog een kansje om verder te bekeren dankzij ons goede doelsaldo, maar dan moe ten we wel winnen." MOC leidde bij de rust al met 0-3. Patrick van Schet sen zorgde voor de enige tegen treffer. Hans Leune raakte na rust de lat en ook het schot van Andreas Vroegop verdween niet in het net. Met een strafschop na een overtre ding liep MOC uit tot 1-4 waarna de eindstand 1 -5 werd. Met 5 A-junioren speelde Noad za terdag niet onverdienstelijk tegen ZSC, al werd het dan een 3-1 neder laag. Diverse basisspelers ontbraken wegens het bezoeken van een mu ziekfestival in Biddinghuizen. Dc Sint-Philipslandse jeugd was voor rust niet alleen gelijkwaardig aan de thuisclub, ze schiep ook nog de be tere kansen, complimenteert leider Marco Verkerke zijn ploeg. Ronald den Braber kwam twee keer alleen voor de keeper, maar net voor rust nam de ploeg uit Scharendijke via een counter een 1-0 voorsprong. De thuisclub toonde in de tweede helft meer kracht en kwam op 2-0. A-ju nior Wesley Kievit zorgde na tien minuten voor de aansluitingstreffer: 2-1Een paar kleine kansjes gaf No ad zelfs hoop op de gelijkmaker, maar een uitval bezorgde ZSC een nog grotere voorsprong: 3-1. Doel man Michael Hartogs kreeg nog een gele kaart voor hands. De 6-0 nederlaag dinsdagavond bij Duiveland (eveneens derde klas) liet niets aan duidelijkheid over. In de eerste helft ging het nog aardig ge lijk op. Een doelpunt van Lars Ste- ijn in de korte hoek werd wegens buitenspel afgekeurd, maar op een cruciaal moment - vlak voor rust in de 43ste minuut - kwam Duiveland met een afsstandschot van 20 meter in de kruising op een 1-0 voor sprong. In de tweede helft werd het al snel 2-0 toen dc Noad-doelman een bal losliet en de spits van Dui veland profiteerde. De Sint-Philips landse tegenstand brak en de man nen uit Oosterland waren heer en meester, wat tot uitdrukking kwam in vier treffers: 6-0. Noad kreeg in de slotfase nog enkele kansjes, maar dat bracht geen verandering meer in de terechte uitslag. Noad speelt op verzoek van de gas ten vrijdagavond om zeven uur (in plaats van zaterdagmiddag) thuis te gen Kapclle de derde en laatste be kerwedstrijd. SPS begon zaterdag thuis met een 2-5 nederlaag tegen Meto. Keeper Dennis Boer was nog op vakantie en aanvoerder Martin Quist ontbrak wegens een blessure. Door een mis verstand bij de KNVB was scheids rechter De Rooij uit Terneuzen niet ingelicht over het vervroegde aan- vangstijdstip van half drie in plaats van vijf uur. Piet Lisseveld uit Poortvliet kreeg na goedkeuring van beide ploegen de leiding, zodat de wedstrijd toch kon doorgaan. Door vrijdagavond al een voorproefje van het bradcriefeest bij te wonen, ston den diverse SPS-ers niet op scherp. Na een verkeerde pass van Erwin Feijtel kon Meto op voorsprong ko men. Peter v.d. Male raakte dc bal nog wel, maar via de binnenkant van de paal werd het toch 0-1Een tegenvaller voor de thuisclub, naast de fikse regenbui die in Poortvliet viel. In dc tiende minuut faalde de SPS-verdediging en de noodrem le verde een strafschop op, maar Meto schoot naast. Een afstandsschot over de voor zijn doel staande keep er Van der Male leverde toch 0-2 op. Een goede actie van Wiljan Lis seveld op links bracht de aanslui tingstreffer mee: 1-2. Via de binnen kant van de rechter paal was het raak. Een vlijmscherpe vrije trap in de rechter hoek deed Meto weer verder uitlopen: 1-3. Uit een hoek schop voerde Meto bij de eerste paal de voorsprong zelfs op tot 1-4. SPS reageerde steeds te laat. In de tweede helft bleef de schade be perkt. De bezoekers uit Hoogerhei- de. die flink wat supporters hadden meegebracht, scoorde nog één keer, voordat Thijs Nijmeijer met een pe nalty de eindstand bepaalde op 2-5. Dinsdagavond zette SPS die neder laag bij vierdeklasser Apollo recht met een 1-3 zege na een 1-1 rust stand. De betere thuisclub nam eerst nog wel een 1-0 voorsprong, maar vlak voor rust in de 42ste minuut scoorde Johan Scheermeijer uit een hoekschop: 1-1. Willem Bevelander leek nel voor het rustsignaal alleen voor de keeper voor een voorsprong te gaan zorgen, maar hij miste. In de tweede helft een beter SPS met een kansrijke Wiljan Lisseveld. Toen de keeper zijn corner in dc 65sle mi nuut losliet, tikte Tijs Nijmeijer die prima in: 1-2. In de 76ste minuut stond opnieuw Lisseveld aan de ba sis van het derde doelpunt. Zijn steekbal werd door Hilbert van Ak keren verzilverd: 1-3. Smerdiek leverde zaterdag bij Rim boe een wanprestatie met een 6-1 nederlaag. Vijf basisspelers ontbra ken. maar dc ploeg uit de Wouwse Plantage is uit de vierde klas gede gradeerd. In het begin zag het er nog niet slecht uit, want Erik van Haaf- ten zorgde voor 0-1 na een pass van Nordin Achabar. Dc thuisclub werd echter steeds beter en na een kwar tier werd het via een afstandsschot 1-1. Smerdiek kreeg enkele kansen, zo miste Erik van Haaften vlak voor rust alleen voor de keeper. In de tweede helft maakten de blauw zwarten er een potje van. Door di verse persoonlijke fouten maakte Rimboe er in een kwartier 5-1 van en vlak voor het einde werd het zelfs nog 6-1 Dinsdagavond was de tweede be kerwedstrijd al met dc rust ge speeld. want toen leidde WW al met 0-2. Smerdiek kreeg in dc eer ste helft wel leuke kansen, maar Erik van Haaften faalde alleen voor de keeper. De Brabanders profiteren wel en liepen net voor rust uit naar 0-2. In de tweede helft was WW een halfuur beter, maar de kansen werden niet benut. In de laatste vijf minuten pakte Erik van Haaften zijn doelpunt toch nog mee, maar het bleef bij 1-2. „Thuis tegen Cluzona wordt zaterdag dus niet meer dan een nuttige oefenwedstrijd", con cludeert Niels Hage. Stavenisse deed het zaterdag niet slecht bij NVS, maar de punten bleven verdiend in Nieuw-Vosse- meer. Bij de rust had de ploeg al een 2-0 voorsprong. Jeremy Gier man maakte uit een rommelige si tuatie het enige tegendoelpunt: 2- 1. De gelijkmaker hing daarna wel in de lucht, maar NVS vergrootte daarentegen de voorsprong tot 3-1. Opnieuw Jeremy Gierman had de aansluitingstreffer op zijn slof na een voorzet van Marco Oosdijk. maar hij schoot net naast. Invaller Jacco Knuist kreeg nog een gele kaart. „Eindelijk weer een wedstrijd ge wonnen", glunderde de vader van de Belgische aanwinst Kevin Leijs (24) uit Kalmthout dinsdagavond na een 0-2 overwinning van Stave nisse bij Ouwerkerk na een 0-1 ruststand. Beide doelpunten kwa men van Jeremy Gierman. De thuisclub kreeg geen echte kansen, terwijl Sander Smits nog dichtbij een treffer was met een schot dat net voorlangs ging. Zaterdagmid dag moet de derde bekerwedstrijd uit tegen Vosmeer de beslissing brengen. Een Thoolse derby lussen twee ploegen die elk een wedstrijd hebben gewonnen en verloren. Vosmeer won zondag met 1-3 van Ouwerkerk, maar verschillende spe lers raakten geblesseerd. Daardoor speelden de oranje-zwarten het laat ste half uur zelfs noodgedwongen met tien man; de wissels waren op gebruikt. Trainer Sjaak Istha moest toch al improviseren, want hij miste vijf vaste krachten: John Vroegop, Jacco Vaders, Michel van Leeuwen, Michael Nelen en Mark Mosch. Maar dat lukte goed. Vosmeer was de sterkere ploeg. Na een kwartier scoorde nieuwko mer Johan Nagtegaal op aangeven van Hossein Almahmoudi, maar de treffer werd wegens buitenspel af gekeurd. Halverwege de eerste helft kwam er een mogelijkheid voor Theo van Eekelen. Dc deze middag zwak acterende Ouwerkerk-doel- man weerde het schot af, maar Jas per de Regt opende in de rebound de score. Een paar minuten later werd een kopbal van. Nagtegaal door een verdediger op de doellijn weggekopt. Van Eekelen viel ge blesseerd uit, Corné van Daalen was zijn vervanger. Na een half uur spe len zag de oplettende De Regt dat de keeper wat ver voor zijn doel stond en met een slimme lob zorgde hij voor 0-2. Op slag van rust knalde Mike van Gasteren een vrije trap vanaf 35 meter in de bovenhoek: 0- 3. De tweede helft was een paar minu ten oud toen de tegentreffer viel. Van dichtbij werd de bal tegen de lal geschoten, waarna deze vrij simpel langs doelman John Aarnoudsc werd getikt (1-3). Bij Vosmeer was Patrick Heijboer in de ploeg geko men voor Almahmoudi. Na tien mi nuten kreeg De Regt een tik in het gezicht van een agressief spelende tegenstander waartegen de arbiter niet optrad. De Vossemeerder moest een scheurtje onder zijn oog laten hechten in de huisartsenpost te Zier- ikzee. Dennis Vroegop nam zijn po sitie over. Toen na een kwartier ook Remco Geuze niet verder kon na te zijn aangetikt, mocht er niet meer gewisseld worden. Met tien man werd de voorsprong verdedigd en dat lukte. Tien minuten voor het ein de kreeg Vosmeer nog de beste kans op een treffer, maar Benjamin Suur- lant schoot de bal over het doel. Dinsdagavond hielden NVS en Vos meer zich in de Eendrachtderby lan ge tijd in evenwicht. Het was span nend, maar de wedstrijd verliep fair. Een kwartier voor het einde sloegen de Brabanders met een afstands schot toch toe (1-0) nadat de wed strijd tevoren gelijkmatig verliep met over en weer kansen. De beste Vosmeer-kans was voor Johan Nag tegaal, maar zijn inzet werd van de- doellijn gehaald. Trainer Sjaak Istha is niet ontevreden. „Vorig jaar ver loren we voor de competitie met 8-1 van NVS, zodat we met deze 1-0 nederlaag vooruitgegaan zijn. En we zijn nu nog in de opbouwfase, waarbij we bovendien drie spelers wegens vakantie missen." Voorzitter Dick Vermaas van de Eendrachtruiters blikte zaterdag avond tevreden terug op het con cours-hippique, dat in mei nog werd afgelast wegens de te gerin ge deelname. „Donderdag zagen we het nog somber in, gezien de toestand van het terrein, maar het is alles meegevallen en dc ruiters waren uitermate tevreden. Op de straten konden de auto's goed par keren en voor de paarden was er heel veel ruimte." Het bestuur had nog naar alterna tieven gekeken: bij landbouwer Van der Wel, waar eerder wedstrij den werden gehouden.Ook het perceel aan de Postweg waar het nieuwe gemeentehuis bij Tholen moet komen, kwam nog in beeld. Van der Wel had daar nog gras stoppel op staan, maar de gemeen te gaf geen toestemming om daar paarden te laten lopen. Tenslotte bleef men maar op Welgelegen 11. waar zowel Bouman-Polter als de gemeente toestemming hadden ge geven voor gebruik van de grond. „Achteraf is het goed uitgepakt", zegt voorzitter Vermaas. „Het ter rein was nog wel drassig, maar het is zo groot, dat er vele inrijmoge- lijkheden waren. Bovendien is het goed zichtbaar vanaf de toevoer- wegen." Qua weersomstandigheden troffen de ruiters en belangstellenden het ook prima, want terwijl dc brade rie in Poortvliet 's middags een fikse regenbui te verwerken kreeg, bleef het in Tholen droog. De eni ge tegenvaller was het aantal af meldingen. Bij de kür op muziek bijvoorbeeld zouden er zes deel nemers komen, maar twee lieten er verstek gaan. Dc afwezigen moeten alsnog hun inschrijfgeld betalen, want deelname is niet vrijblijvend, benadrukte voorzitter Dick Vermaas. Voor zo'n concours-hippique moet namelijk enorm veel geregeld wor den. Naast het bestuur van de Een drachtruiters zijn er tal van vrijwilli gers bezig om alles in goede banen te leiden. Er is ook een consumptietent, toiletten, een jurywagen, secretariaat en rekenkamer. De Thoolse brand weer maakte zaterdagmorgen een controlerondje over het terrein of aan alle voorwaarden was voldaan en daarbij werden ook de brandblussers in de consumptietent nagekeken. Het Rode Kruis was ook present en dat bleek niet overbodig, want 's morgens kwam Nicole Bevelander uit Oud-Vossemeer al ongelukkig te vallen toen ze van haar paard Nank- wo le Sursaut werd geworpen en daarbij op een rand van het parcours terecht kwam. Na de eerste hulp van de Rode Kruismensen werd ze per ambulance naar het ziekenhuis ge bracht, waar gekneusde ribben wer den geconstaterd. Later bleek het al lemaal mee te vallen en mocht Nicole weer naar huis. Het Rode Kruis prikte bij een ruiter ook nog blaren en dat zou je alleen bij de wandelsport verwachten, maar ook in de paardensport kan dat voorko men. Jaap Moerland uit Stavenisse reed bij het springen B klassiek een thuiswedstrijd met twee paarden, waarvan Tim de hoogste score haal de. „Zijn moeder Blue Valley, nu 28 jaar. is een heel beroemd paard", zegt Moerland. „Daarmee heb ik veel aan ZZ-wedstrijden meegedaan Helma v.d. Slikke uit Poortvliet bezig aan haar kür op muziek, een nieuw onderdeel tijdens het concours-hippique van de Eendrachtruiters op bedrijventerrein Welgelegen II in Tholen. en ik zat zelfs in de A-selectie van de landelijke ruiters. Ik was ook bij de internationale military in Breda, waar prinses Ann uit Engeland toen aan meedeed. En dan te bedenken, dat ik Blue Valley bijna voor 2250 gulden op de paardenmarkt in Utrecht voor de slacht had verkocht. Rinus van Schilt, een paardenvriend van me, adviseerde me om het nog eens te proberen en wat er toen ge beurde is uniek. Blue Valley liep in ternationale wedstrijden!" De zesjarige Tim en de negenjarige Ohio hebben de prestaties van hun moeder nog niet geëvenaard, maar Jaap Moerland viel zaterdag in Tho len wel in dc prijzen. Bij het sprin gen B-klassiek reed hij zowel met Tim als Ohio foutloos, zodat de Sta- venissenaar met twee paarden de barrage in ging. PAARDEN B-klassiek: 1. Isabel Wessels, Sint- Annaland op Tebbens van de Greve- lingen 2. Jaap Moerland, Stavenisse op Tim van de Eendrachtruiters 3. Martijn Verpalen, Sien, Volharding 4. Heieen Schipper, Notre. Reigers- hof Ll:3. Marjolein Leunis, Eendracht ruiters op Goofy 160 en 157 p. 1.2:1Linda de Mooy uit Stavenisse op Nixon M, Wouwse Plantage, 173 en 154 p; Isabel Wessels op Teb bens. Grevelingen, 164 en 154 p. Zl:2. Marieke de Mooij uit Stave nisse op Roselle. Wouwse Plantage, 187 en 185 p Z2: Helma v.d. Slikke. Eendracht ruiters op Lucky 185 p. B: 1. Laura Geluk, Eendrachtruiters op Onyx 169 en 179 p. Isabellc van Gorsel, Eendrachtruiters op Kahrl 156 p. 4. Tanja Geelhocd-Hessels, Ecndrachtruites op Precious 151 en 163 p. Sharon v.d. Veren, Een1 drachtruiters op Harmke 142 p. M2: Eefkc Bastianen. Eendrachtrui ters op Steef 150 p. PONY'S Zl: Sofie v.d. Wel uit Tholen met Rosi 165 p. L2: 1. Elizabeth Geluk. Eendracht ruiters op Leonard Z 166 en 160 p. B:2. Nicole Vos. Eendrachtruiters op Razan 171 en 163 p 3. Caren van Dalen, Eendrachtruiters op Beaty 170 en 161 p. Tommy Geluk, Een drachtruiters op Patty 158 p, Anne- miek Noteboom, Eendrachtruiters op Ernie 152 p. Voetbal programma Donderdag 25 augustus uur DVO 2-SPS 2(beker) 18.30 WHS 2-Smerdiek 2(beker) 19.00 Noad 2-Dinteloord 2(beker) 18.30 Vrijdag 26 augustus uur Noad-Kapelle(beker) 19.00 Zaterdag 27 augustus uur WHS-Heinkenszand( beker) 14.30 Thol. Boys-Mcvo (vr.) 14.30 Vivoo-SPS(beker) 17.00 Vosmeer-Stavenisse(beker) 14.00 Smerdiek-Cluzona! beker) 17.00 Knickerbockers-Smerdiek da.(beker) 14.30 Smerdiek 2 da.-Thol.Boys(beker) 12.30 SPS 2-Smerdiek 2(beker) 14.30 DVO 2-WHS 2(beker) 12.30 Thol.Boys 2-Noad 2(beker) 12.30 Noad 3-WHS 3(beker) 15.00 Dinteloord 3-ZPR 2(beker) 12.30 WHS 4-Alliance 2(beker) 13.30 Smerdiek 3-Stavenisse 2(vr.) 14.30 Vosmeer 2-Vosmeer 4(vr.) 12.00 Dinsdag 30 augustus uur HSC-Vosmeer! vr.) 19.30 Bekervoetbal Met nog maar twee trainingen in de be nen en de 11 -0 bekernederlaag van vorig seizoen in gedachten rekende Tholense Boys dames op een moeilijke wedstrijd tegen vierdeklasser SC Gastel. De Bra banders drongen ook aan. maar vooral in het begin loste de Thoolse verdediging het goed op. Ook kwamen de geel-zwar- tcn er geregeld uit. zonder dal dit kansen opleverde. Twee vrije trappen en een scrimmage leverden Gastel in de eerste helft drie treffers op. Na de rust werd Tholense Boys sterker, maar Cindy de Visscher. Monique Cloots en Marleen Jansen wisten hun scoringskansen niet te verzilveren. De bezoekers troffen nog twee keer doel, maar de 0-5 was bij lan ge na niet de afstraffing die de Tholena ren een jaar eerder kregen. Het bekerduel tussen de reserves van SPS en WHS leverde in de eerste helft geen doelpunten op. De Poortvlietenarcn kregen een paar kleine kansen, het gede gradeerde WHS slechts één. Daarbij be- Voetbal Uitslagen Beker: Bruse B.-Thol.Boys 1-2. ZSC- Noad 3-1. Patrijzen-WHS 0-5, SPS-Me- to 2-5, NVS-Stavenisse 3-1, Rimhoe- Smerdiek 6-1, Ouwerkerk-Vosmeer 1-3, Thol.Boys-Gocs 2-5, Duiveland-Noad 6-0, WHS-Moc 1-5. Apollo-SPS 1-3, NVS-Vosmeer 1-0, Ouwerkerk-Stave- nisse 0-2, Smerdiek-WVV 1-2. Beker dames: Be Quick-Smerdiek 2-3. Thol. Boys-Gastel 0-5, Kruiningen- Smerdiek 2 uitgesteld. Beker reserves: WHS 2-SPS 2 2-0. Dinteloord 2-Thol.Boys 2 3-5, ZPR 2- Noad 3 4-10. Dinteloord 4-WHS 4 7-5. landde de bal op de lat. Na de rust kwa men bij SPS William Burgers en Wim de Groen in het veld voor Sjaak Quist en Peter Noordijke. Later nam Atjan Dijke de plaats in van Corné v.d. Male. WHS kwam fel uit de startblokken - sommige spelers gingen deze middag met forse sli dings naar de bal - en na drie minuten verdween een afstandsschot in de krui sing van het SPS-doel. Zes minuten later was het duel beslist. Na een verdedi- gingsfout bij de bezoekers kon een groen-witte aanvaller alleen op het doel afgaan. Hij bepaalde de eindstand op 2-0. Noad 3 heeft uitgehaald tegen ZPR 2. het won de bekerwedstrijd met 4-10. Reini Reijngoudt nam zeven treffers voor zijn rekening, een aantal dat hij in zijn 35-jarige voetbal loopbaan niet eer der scoorde. Al na drie minuten opende Reijngoudt in Bergen op Zoom de score, uit een pass van Erwin Kot. Maar ZPR kwam terug tegen Noad, dat vooral oud-eerste en -tweede elftalspelers in de gelederen had. Op aangeven van Jaap van Ouden aarde tekende Reijngoudt eveneens voor de tweede Sint-Philipslandse treffer. Met de rust stonden de Bergenaren echter met 3-2 voor. In de tweede helft kwam daar verandering in. Noad hield de linies kort en Kees Ligtendag verving Edwin Hage in de spits. Binnen tien minuten le verde deze tactiek treffers op van Leo Polderman en Reini Reijngoudt (2x) en zo stond het 3-5. Rien Filius kwam in de ploeg voor Marcel Nuijens, zette gelijk voor op Reijngoudt en deze kopte hard de 3-6 binnen. Na een pass van Hans Polderman pikte ook Edwin Hage zijn doelpunt mee. En uit een hoekschop van Leo Polderman schoot Van Oudenaarde met links de achtste Noad-trcffer binnen. Na een fout van Erwin Kot scoorde ook ZPR nog een keer. maar in de slotfase maakte Reijngoudt de tien voor zijn elf tal vol. Wielrennen Wielrennen. Tim Dees uit Tholen is in Woensdrecht tweede geworden in de juniorenkoers. In de slotronde bouwde hij een voorsprong op van tien seconden, maar werd achter haald en finishte op twintig meter achterstand. Lauran de Winter uit Oud-Vossemeer werd in het Belgi sche Grembergcn zestiende hij de elite/beloften.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 13