André Maas wil Tholense Boys naar een hoger plan brengen Dennis Oosdijk wil altijd de beste man van het elftal zijn Ton van der Spaan gaat Noad terug op de rails zetten Donna Koetsier heeft vertrouwen in het avontuur in de eerste klasse Promotie- en degradatieregels 'Afwachten hoe we met verlies zullen omgaan 'Ik begin met een nieuwe ploeg en dat kost tijd' Donderdag 25 augustus 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Maandelijkse feestavond Handhaven Benieuwd André Maas is terug op het eiland. Maas, vijf seizoe nen geleden vertrokken bij WHS, staat nu aan het roer bij het naar de tweede klas se gepromoveerde Tholen se Boys. De 41-jarige trai ner uit Wouw heeft alle vertrouwen in het karwei. Een plaats in de midden moot moet volgens hem voor Tholense Boys haal baar zijn. Garanties dat het spel tot dezelfde hoogten reikt als in de zo succesvol afgesloten nacompetitie zijn er niet. „Op vorm kun je niet trainen." 'Qua organisatie en tactiek valt er nog veel te winnen Homogeniteit 'Verstandiger om in de derde klasse verder te rijpen Motivatie Anderen noemen haar een bikkel. Donna Koetsier uit Oud-Vossemeer speelde vorig seizoen door, ondanks de ziekte van Pfeiffer en later een infectie die haar fitheid verder ondermijnde. Bij de jeugd brak de nu 16-jarige speelster van Smerdiek tot twee maal toe haar arm. Ook toen moest ze door haar omgeving worden afgeremd. Koetsier wil voetballen, zo vaak en zo veel mogelijk. Komend seizoen maakt ze met Smerdiek haar debuut in de eerste klasse. „Ik hoop dat we een beetje in de mid denmoot kunnen eindigen." 11 Trainer Van der Steen zet in op een maandelijkse feestavond voor de teambuilding bij Noad. en promotie naar de derde klasse. Talentvolle jongeren als Lex Zwang, Barry Steenpoorte en Den- nie le Conté werden door hem ge vormd en behoren nu tot de meest aansprekende voetballers op Schou- wen-Duiveland. Van der Spaan, in hel dagelijks leven zelfstandig ho venier, hoopt dat er in Flupland net zoiets moois gaat groeien. „Ik wil spelers individueel beter maken. Daarom ook is Jaap van Oudenaar de als tweede trainer toegevoegd aan de technische staf. Jaap is hier twintig jaar de grote man geweest. Hij gaat zich nadrukkelijk bezig houden met de verdedigers, zijn specialiteit. Als ploeg moeten we verzorgder leren spelen. Balverlies voor de middenlijn kunnen we niet meer hebben. Ik ben er ook van overtuigd dat het met Noad goed gaat komen, het zal alleen even du ren. De A-junioren werden vorig jaar ongeslagen kampioen. Nog een jaartje en die lichting komt over. Op termijn is er perspectief genoeg. Over een drietal seizoenen staat er een Noad dat normaal gesproken tien jaar en langer vooruit kan." Van der Spaan trok deze winter zelf aan de bel bij Noad om zijn interes se kenbaar te maken. Twee jaar lang was hij niet actief als trainer vanwe ge privé-omstandigheden. Bij zijn laatste club ZSC '62 in Scharcndij- ke werd de samenwerking na een conflict voortijdig verbroken. Eer der werkte Van der Spaan bij clubs als Melissant (A-junioren), DES '67 uit Dirksland. Bernisse (Heenvliet) en de zondagclub Dirksland, waar hij onder meer te maken had met bij Tholense Boys vertrokken voetbal lers als Karim Benjilali. Na bijna twee jaar gedwongen stilzitten be gon het weer te kriebelen bij Van der Spaan. „Op een avond belde het bestuur om een afspraak te maken. Ik was er binnen het kwartier. Ze za ten juist bij elkaar en over de dam ben ik er zo." Van der Spaan hamert op een posi tieve benadering van de voetbal sport. Daarom bij hem geen boete- pot. wel een symbolische donatie voor het klassement van de doel puntenmakers. Jarige spelers wor den op een actieve manier bij de training betrokken. Ook gaat de be geleiding, samen met bestuurslid Gerard Noorthoek, de speler van het jaar aanwijzen. Meest opzienbaren de element in de teambuilding wordt de maandelijkse feestavond in de kantine, telkens op de laatste donderdag te organiseren door twee spelers van de selectie. „Van die jongens wordt verwacht dat ze de gezamenlijke maaltijd na de trai ning verzorgen. Ook mogen ze hun eigen muziek meenemen. House, blues, dat maakt me niet uit. Als de pannen maar van het dak afgaan. Ik reken er op dat er dan een man of dertig zit." Het is nog onduidelijk hoe het nieu we Noad er uit komt te zien. Dc jon ge Michael Hartogs wordt waar schijnlijk eerste keeper en opvolger van Leander Rouw, de Schouwsc keeper die zich vorig seizoen op Flupland nauwelijks wist te onder scheiden. De inzetbaarheid van Ar jan Moerland blijft twijfelachtig. Bij Noad wordt erop gerekend dat jongeren als Danny Steijn. Koen van Dijke, Sven Buijs en John van Splunter definitief aanhaken bij de hoofdmacht. Wim van de Burg (keeperstrainer) en Marco Verkerkc (elftalleider/assistent-schcidsrcch- ter) blijven als vanouds bij de bege leiding betrokken. Tegen haar zin werd Noad ingedeeld in dc Brabant se derde klasse, met bijvoorbeeld een verre uitwedstrijd bij Rust Roest in Eindhoven als opening van het seizoen. Van der Spaan heeft geen beeld van de sterkte van de te genstanders. Hij ziet het niet als een nadeel. „Omgekeerd kennen dc an dere ploegen ons ook niet. Er komt dit seizoen een nieuw Noad binnen de lijnen. Onszelf handhaven met zoveel jonge spelers is dc eerste pri oriteit. Belangrijk is ook hoe we de eerste wedstrijden doorkomen. In december zien we dan wel verder.' tallen geven we die kort weer. In de tweede klasse E (Tholense Boys) promoveert de kampioen rechtstreeks. De drie periode kampioenen spelen mét de drie periodekampioenen van 2F en de nummer tien van klasse IC in een nacompetitie om één pro motieplaats. De nummers laatst en voorlaatst degraderen recht streeks uit de tweede klasse, de nummer tien speelt met zes pe riodekampioenen uit de derde klassen A en B voor behoud. Ook in de derde klasse (Noad '67 en WHS) promoveren de kampioenen rechtstreeks. De zes periodekampioenen van de derde klassen A en B en de nummer tien van klasse 2E strij den in de nacompetitie met als inzet één promotieplaats. Ook hier degraderen de nummers elf en twaalf van de ranglijst, ter wijl de nummers tien met de zes klasseperiodekampioenen van de vierde klasse vechten voor handhaving (er zijn vier plaat sen te verdelen). In de eerste klasse van het da mesvoetbal (Smerdiek) spelen de vier klassekampioenen in een halve competitie om twee promotieplaatsen. In klasse IA, waarin elf teams uitkomen, de gradeert de nummer laatst. Concurrentie bij Smerdiek dames is niet iets waar Donna Koetsier bang voor is: ,,Het is beter voor het team." niets gemerkt. Ik wilde er per se bij zijn. Ook moest ik blokken voor mijn vmbo-examen aan 't Rijks in Bergen op Zoom. Gelukkig heb ik ook dat gehaald. Ik weet niet of het verstandig was om zo door te gaan. Zo zit ik nu eenmaal in elkaar. Ik weet mijn pijngrens altijd te verleg gen. Eigenlijk voel ik in de wedstrij den nooit pijn. En ik ben nu weer gezond, gelukkig." Het belooft in alle opzichten een bij zonder jaar voor Koetsier te worden. Ze begint fris en vrolijk aan haar nieuwe mbo-opleiding Sociaal Peda gogisch Werk. Op termijn hoopt ze iets te gaan doen in de jeugdhulpver lening. „Ik hou van kinderen en los graag problemen op, dus dat lijkt me wel iets. Anderen zeggen dat ik goed kan luisteren. Voor sommige mensen in mijn omgeving ben ik nu al een klankbord voor hun problemen en emoties. Ik weet ook niet hoe dat komt." Met de versterkte selectie van Smerdiek begint ze aan het avontuur in de eerste klasse, een zeldzaam hoog niveau in de regio. „Iedereen is benieuwd, ik ook. Watje hoort, is dat het niveauverschil tussen de tweede en de eerste klasse verschrikkelijk groot is. Ik hoop dat we toch een beetje in dc middenmoot kunnen ein digen. Het is afwachten hoe wc om gaan met verlies. Dat gevoel kennen we bijna niet. Het ging ook zo goed de laatste jaren. Ik heb er toch wel vertrouwen in. Onze groep moet het vooral hebben van doorzettingsver mogen en karakter. Daarop zullen we niet verslagen worden. Natuurlijk kibbelen we wel eens onder elkaar in de wedstrijd. Als het er op aan komt, gaan we voor elkaar door het vuur. Dat zal met die nieuwe meiden erbij niet anders zijn." Met haar Thoolse wortels behoort Koetsier langzamerhand tot een minderheid binnen de selectie van Smerdiek. Ook deze zomer werd de groep uitgebreid met enkele speel sters afkomstig uit Walcheren en zelfs Zuid-Holland. Koetsier, sinds twee jaar een stel vormend met Smcrdiek-voetballer Jcllc Rinses, is er niet bang voor. „Meer concurren tie betekent nog meer motivatie en nog harder trainen. Voor het team is het beter zo en daar gaat het om." Als jong talent lijkt de eerste klasse juist voor Koetsier een mooi podi um om haar kunsten te vertonen. Zelf staat ze daar niet zo bij stil. „Natuurlijk heb ik als kind altijd wel gedroomd van een buitenlands avontuur. In landen als Duitsland en Italië staat het damesvoetbal op een hoger peil en wordt er ook betaald. Dat zullen altijd wel dromen blij ven. Ik heb het reuze naar mijn zin bij Smerdiek. Al mijn maatjes spe len er. Zo lang die blijven, ga ik ze ker niet weg. Ook niet naar een club in de hoofdklasse of zo. Voorlopig moet ik er eerst maar eens alles aan doen om een basisplaats af te dwin gen." Met André Maas heeft het vlaggen schip van het Thoolse voetbal een ka pitein op de brug met overtuigende papieren. Maas beschikt als een van de weinige trainers in de regio over het diploma TC1, een niveau dat in principe toelating geeft tot zelfs het betaalde voetbal. Zijn stage legde Maas destijds af bij RBC Roosendaal, de club waar ook zijn zoon in de jeugd voetbalt. Zelf was Maas een voetballer die vooral bij Halsteren fu rore maakte. Met WHS bereikte hij als trainer bijna dc tweede klasse, tot dat uitgerekend Tholense Boys in de finale op een volgepakt Haestinge de sterkste bleek en zich handhaafde. Na WHS vertrok Maas richting het ambi tieuze Rillandia, een mislukt avontuur dat voortijdig werd afgebroken. Bij het bescheiden HSC pakte hij de draad weer op. De laatste twee seizoe nen was hij werkzaam bij zondag tweedeklasser Puttershoek, een club die wegens een fusie met Maasdam inmiddels de zondagtak heeft opgehe ven. Voor Maas, in het dagelijks leven in Roosendaal werkzaam als opera tioneel manager bij Thuiszorg West- Brabant, was de aangekondigde fusie reden om zich le oriënteren op een nieuwe vereniging. Lange tijd was hij in beeld bij dc Rotterdamse zaterdag hoofdklasser TOGR. om het uiteinde lijk net niet te worden. Terzelfdertijd leek Tholense Boys rond met Ko Stoutjesdijk. de beoogde opvolger van Gaby Niemantsverdriet die al in december te horen kreeg dat er in het nieuwe seizoen voor hem geen plaats was op De Bent. Op de valreep trok Stoutjesdijk zich terug en meldde Maas zich aan. „Omdat Tholense Boys een club is met een cultuur en een zienswijze die overeen komt met de mijne. Het is een club die altijd graag vooruit wil voetballen. Het is ook een vereniging met een jeugdop leiding die de nodige goede voetbal lers heeft voortgebracht, jongens die nu bij RBC of NAC spelen. Dat bete kent dat er een gezonde basis is om verder te bouwen." Maas keerde graag terug naar Zee land. „Natuurlijk is de beleving in de regio Zuid-Holland anders. In een straal van een paar kilometer heb je vier betaald voetbal organisaties en wel vijftien hoofdklassers. Het aan bod aan spelers en jeugdig talent is veel groter. Als trainer kun je bij dat soort clubs selecteren. Anderzijds is het moeilijk om er als trainer tussen te komen. Het zijn vaak ex-betaald-voet ballers waar voor gekozen wordt. In deze contreien kwam er ook geen club op het hoogste amateurniveau vrij. Ik hoef ook niet per se naar een club in het betaalde voetbal. Ik ben zelf niet in zo'n cultuur opgegroeid en dan mis je het ook niet. Bovendien moet ik nog bewijzen dat ik het op dat hogere niveau ook kan. Een papiertje zegt tenslotte niet alles. Ik voel me ze ker niet te groot voor een club in de tweede of derde klasse. Tholense Boys heeft op haar eigen schaal ook ambities. Ze lopen graag wat met de borst vooruit. Uit mijn tijd bij WHS weet ik hoe daar, verder op het eiland, tegenaan wordt gekeken. Daarom vind ik het nu ook leuk om de andere kant van de medaille mee le maken." Maas zag zijn nieuwe ploeg in de tweede helft van het seizoen ver schillende malen aan het werk. Ook in de nacompetitie was hij Een plaats in de middenmoot is volgens André Maas mogelijk voor Tholense Boys. vaak present. De finale moest hij wegens een trainerscongres aan zich voorbij laten gaan. Kort na die met een uitbundige 4-0 zege afge sloten partij tegen Nieuwdorp, startte Maas met een reeks indivi duele gesprekken. Vrijwel elke speler heeft hij in zijn kamertje ge had. Het vertrek van Reinier de Groen naar RBC stond toen al vast. Ondertussen is ook Jaben Kortland, vorig jaar de absolute uitblinker op het middenveld en de man die de ploeg bij elkaar hield, wegens mo tivatieproblemen afgehaakt. Routi nier Johan Schot blijft beschikbaar, mits hij fit genoeg is om te spelen. Piet de Graaff keert na een reeks omzwervingen langs onder andere Halsteren, Kloetinge en Nieuw- moer, terug op het oude nest. Vol gens Maas kan Tholense Boys op onderdelen van het spel zeker nog verbeteren. „Qua organisatie en tactiek valt er nog veel te winnen. Mij viel op dat de ploeg vorig jaar vaak een hoop kansen weggaf. In de tweede klasse kun je je dat niet meer permitteren. Op dat niveau win je geen wedstrijden meer met twee vingers in de neus. Evenmin lukt het om makkelijk terug komen van een achterstand. Het betekent dat we achterin minder ruimte moeten weggeven dan vorig jaar soms gebeurde. Voorin zullen we nog selectiever moeten omgaan met dc mogelijkheden die we zul len krijgen. Ik geloof er niet in dat je spelers op dit niveau individueel beter kunt maken. Daarvoor zijn twee trainingen in de week niet ge noeg. Natuurlijk leren ze wel van specifieke wedstrijdgerichte oefe ningen. Op die manier moeten we groeien tot een homogeen team. Homogeniteit, voor elkaar willen voetballen, is een voorwaarde om resultaten te boeken." Maas rekent met Tholense Boys op een plaats in dc middenmoot. „Kwaliteit is er voldoende. Volgens mij hoeven we echt niet bang te zijn voor degradatie, ook al is de basis met pakweg veertien spelers aan de smalle kant. Met wat geluk moeten we zelfs iets boven de mid denmoot kunnen eindigen. Of dat lukt, hangt vaak van details af. Hoe dan ook is Tholense Boys een ploeg die soms boven zichzelf kan uitstijgen. Dat heeft ze in de na competitie wel bewezen. Als trai ner heb je dat niet in de hand. Je kunt een ploeg trainen op fitheid en optimaal voorbereiden. Op vorm kun je niet trainen. Vorm is on grijpbaar. Dat gevoel is er soms in eens en altijd is het afwachten hoe lang die roes duurt." Op zaterdag 3 september gaat de bal rollen voor de nieuwe voetbalcompetitie. Deze en vol gende week kijken we met de trainer of een speler van elke club vooruit. Wat zijn de ver wachtingen en wat de mogelijk heden? De inzet voor de komende com petitie is af te leiden uit de pro motie- en degradatieregeling van de KNVB. Per klasse van de verschillende standaardelf- Hij heeft het imago van een moei lijke jongen. Dennis Oosdijk heeft het hart op de tong en wil zich in zijn enthousiasme nog wel eens vergalopperen in de duels. Hij pakte daardoor in het verle den de nodige kaarten en ook werd de linkermiddenvelder al een keer door zijn vereniging ge schorst. De vorig jaar in Sint-An- naland aangetreden trainer Cees Stoutjesdijk wist de 22-jarige voetballer in het gelid te krijgen. Toch heeft ook Stoutjesdijk bij el ke wedstrijdbespreking nog wel wat waarschuwende woorden aan het adres van Oosdijk in pet to. Tot vervelens toe, zegt de spe ler zelf. Niet dat hij het Stoutjes dijk kwalijk neemt. „Ik weet dat hij het positief met me voor heeft." Onder Johan Suikers was Dennis Oosdijk vooral een speler van het tweede elftal. Het klikte niet tus sen dc trainer uit Dinteloord en de jonge timmerman uit Sint-Anna- land. Van enkele invalbeurten in de slotfase bij het eerste werd hij ook niet vrolijker. Bij Oosdijk is het wit of zwart, een tussenweg is er voor hem niet. De emmer liep over toen het tweede voor de pe- riodctitel ging en Sulkers hem juist op die zaterdag selecteerde voor de hoofdmacht. Oosdijk zag het feestje met de reserves in rook opgaan en gooide zijn kont tegen de krib. Het kwam hem op een dis ciplinaire schorsing van enkele wedstrijden te staan, ook al toon den zijn medespelers in het twee de team, zich solidair. Stoutjesdijk wist wel de juiste toon te vinden en sindsdien ontwikkelde Oosdijk zich tot een belangrijke speler voor WHS. Toch kent hij zijn te kortkomingen. „Ik moet nog veel rustiger worden en me niet meer zo snel uit mijn evenwicht laten halen. Ik hoor alles wat ze aan de kant roepen en laat me dan al gauw opnaaien. Voor mijn gevóel zit er al veel verbetering in. Maar het kan nog altijd beter, dat weet ik zelf ook wel. Ik moet mijn krachten in de wedstrijd ook beter leren verdelen. Ik wil altijd dc beste man van het elftal zijn, zegt Cees. Ik loop van voor naar achter, ik wil altijd bij de bal zijn. Ik heb ook aardig wat loopvermogen. Maar het mag natuurlijk niet zo Werken aan een nieuw Noad '67. Dat is de opdracht die de 57-jari- ge Ton van der Spaan bij zijn aantreden als hoofdtrainer in Sint-Philipsland heeft meegekre gen. Tijdens het rampzalige vori ge seizoen, met uiteindelijk degra datie naar de derde klasse als resultaat, viel het eertijds zo hechte team als los zand uit el kaar. Aan de uit Oude-Tonge af komstige Van der Spaan de taak om de scherven bij elkaar te ve gen en een handvol jonge spelers in te passen. „We moeten met ver eende krachten werken aan een groep die bereid is voor elkaar door het vuur te gaan." Aan het vorige seizoen, ingezet met een 12-0 nederlaag bij 's-Graven- deel, willen ze op Sint-Philipsland het liefst niet meer herinnerd wor den. Het gras is weer jong, vooruit kijken het devies. Niets bleef Noad vorig seizoen bespaard. Blessures, schorsingen, een onderlinge twist, een matige trainingsopkomst, ziekte van aanvoerder Arjan Moerland en vitale spelers die stopten met voet ballen. Er was een elftalleider die afhaakte en natuurlijk het voortijdig vertrek van trainer Peter van Poort vliet, na een aanvaring over het in zetten van spelers uit het tweede elf tal. Op de valreep koos bovendien steunpilaar Iwan Geense voor het avontuur bij zondaglweedeklassser Halsteren. Doelman Leander Rouw vertrok en ook op Menno Fonteijne en Bram Filius kan geen beroep meer worden gedaan. Van der Spaan maakte het als aandachtig toeschou wer allemaal van afstand mee. „No ad is vorig seizoen uit de rails gelo pen en dat moet worden recht gezet. Ik begin met een nieuwe ploeg en dat kost tijd. Het is anders dan een club overnemen die een lekker sei zoen heeft gedraaid en bij elkaar is gebleven. Dan is het als trainer een kwestie van de conditie op peil brengen, wat persoonlijke accenten toevoegen en verder gewoon ballen als het jaar tevoren. Tot aan de win ter zal dc nadruk zeker liggen op het groepsproces. Tegen die tijd moet langzamerhand ook de vooruitgang zichtbaar worden en gaan wc onze sportieve doelstellingen formuleren. Iedere trainer wil tenslotte zqvecl mogelijk winnen, net als de spe lers." De in deze contreien relatief onbe kende Van der Spaan heeft eerder een vergelijkbaar karwei aan de hand gehad als bij Noad. In Ooster- land begon hij met Duiveland ook van acquit. In zijn derde en laatste seizoen volgde het kampioenschap In de sport moet je het altijd beter willen doen. zegt Dennis Oosdijk van WHS. zijn dat je in de rust al doodop bent." De heropleving van Oosdijk is ei genlijk ook het verhaal van WHS dat zich na een moeilijk laatste jaar onder Sulkers hervond. Tot in de staart van de competitie leken de Setallanders op weg om een prijs te pakken. Op De Waaje werd al hard op gedroomd van een duel met streekrivaal Tholense Boys in de na competitie. Zo ver kwam het niet. In het zicht van de haven begon WHS kostbare fouten te maken, om het seizoen uiteindelijk met lege han den te beëindigen. Zeker nu het ta lent Perry Snoep van RBC Roosen daal is teruggekeerd, wil WHS opnieuw een gooi doen naar de prij zen. Oosdijk ziet het in ieder geval wel zitten. „In de sport moet je het altijd beter willen doen dan de keer daarvoor. Vorig jaar kwamen we al een heel eind. Daarom moeten wc er nu naar streven om bovenin mee le draaien en proberen een periode- titel te pakken. Ik denk ook dat het een realistische verwachting is. Met Perry erbij zijn we sterker geworden en wc hebben een jonge groep die enkel maar kan groeien." Dat uitge rekend Tholense Boys wél is gepro moveerd. heeft de motivatie in Sint- Annaland enkel maar doen aanwak keren. ..Misschien komt een pro motie voor ons nu nog wal te vroeg. Waarschijnlijk is het verstandiger om in de derde klasse wat verder tc rijpen. Kijk naar Noad '67 vorig seizoen. Zo'n seizoen wil je toch niet mee maken. Het niveauverschil met de tweede klasse moet je niet onder schatten. Vaak komen gepromoveer de ploegen heel snel terug. Dan is het voor zowel de spelers als de supporters leuker om lekker mee tc doen in de derde klasse." In haar jonge jaren voetbalde ze bij Vosmeer. Soms in een meisjesteam, vaker bij dc jongens. Ook maakte Koetsier deel uit van diverse dis trictsteams in haar leeftijdsgroep. Van haar vader, de meer dan ver dienstelijke biljarter René Koetsier, heeft ze het gevoel voor de bal. Haar spel viel Wim Scherpenisse, leider en trainer van de dames van Smerdiek. op tijdens een toernooi in de zaal. Ook Diana Hendrikse, haar vroegere trainstcr bij Vosmeer en op dat moment al jaren actief bij Smer diek, gaf hoog op over haar kwali teiten. Op een proeftraining liet ze zien wat ze in huis had. Op dertien jarige leeftijd maakte ze de over stap. Koetsier, nu een vleugclvcrde- diger die zowel rechts als links uit dc voeten kan. was op dat moment een veel scorende spits. Fysiek kwam ze nog tekort. Het lukte aan vankelijk niet echt om aansluiting te vinden bij het spelpeil van Smer diek, ook al omdat de voetbalbond moeilijk deed over de noodzakelijke leeftijdsdispensatie. Precies op haar vijftiende verjaardag ging het gips er af na haar tweede armbreuk en mocht ze in het eerste spelen. In middels is ze gewend geraakt aan haar verdedigende taken. „Ik kwam natuurlijk als spits. Wim vond dat ik nog niet voldoende spelinzicht had om voorin te spelen. Aanvankelijk was ik het daar niet mee eens. Ik vond back in het begin een enge plaats. Ik was bang dat er gescoord zou worden door een fout van mij. Ik heb het verdedigen echt moeten leren en nu vind ik het leuk. Ik ben fysiek ook sterker geworden. Mijn tegenstanders komen me steeds moeilijker voorbij. Eigenlijk is het wel grappig. Vroeger kreeg ik voor in de trappen en de beuken, nu is het andersom en deel ik ze uit." Koetsier kijkt met gemengde gevoe lens terug op het vorige seizoen, waarin Smerdiek zowel het kam pioenschap in de tweede klasse be haalde als de districtsbekcr pakte. „Sportief gezien kon het niet beter. Wc hebben veel bereikt, eigenlijk alles gewonnen wat er te winnen viel. Zelf had ik te maken met de nodige tegenslagen. Al vroeg in het seizoen had ik de ziekte van Pfeiffer. Later kreeg ik streptokok- ken, een infectie die me verschrik kelijk moe maakte. Elke middag te rug uit school ging ik onmiddellijk naar bed, om 's avonds maar te kun nen trainen. Mijn omgeving heeft

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 11