Meer activiteiten Honden begroeten bruidspaar Polderman Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 18 augustus 2005 Eisen Windsingel Loods bouwbedrijf Elf bomen Kotterstraat Blauwe zone Afvullen shampoo's Nieuwbouw Dalemsestraat Concert André Knevel Rijbewijs ingenomen Bomen Marehoekstraat Dierentuin schoolstart Hoofdwond Opgepakt na mishandeling Alles erop en eraan Vuurwerk Brommers botsen Rijverbod van 4 uren Praathuisje dichterbij Autopuzzelrit Nederland verzuipt Voorgevel eruit Man meldt zichzelf aan Geslacht in eigen slagerij Serre Bouwensestraat Haagbeuken tegen gevel Motorkappendag Rommelmarkt Verbouw tandartsenpraktijk Tuinmeubels weg Ruit vernield Vestigingsoverschot r Tholen Ook aan garages stelt de welstands commissie eisen. Dat bleek donder dag toen de aanvraag van M.C. Snoeijers uit Steenbergen werd be handeld voor de bouw van een gara ge aan de Windsingel 34. Architect Walpot had eerder al een woning- aanvraag ingediend en nu kwam de garage er nog bij. De plint moet in rode baksteen opgetrokken worden en bovendien zijn er oranjerode dak pannen nodig. „Geel ziet er hier niet uit", zei commissievoorzitter H.J. Groenenwegen. „Het is een onder deel van een rijtje vrijstaande wonin gen. dus daar moeten we rekening mee houden." De welstandscommissie ging ak koord met de uitbreiding van de wo ning Oudclandsestraat 27, waarvoor de Bergse architect Aerlant Cloïn een gedurfd plan had gemaakt. Zijn er bij welstand geen problemen meer, bestemmingsplanmatig zijn die er nog wel. De vervanging van een garagedeur door een gcvelpui in de woning Me anderlaan 202 kreeg ook groen licht van de welstandscommissie, want het ontwerp met o.a. een geïsoleerd paneel behoort bij de architectuur. F.J. Bogert wil aan de Energieweg naast het pand van Paul Deurloo een bedrijfshal van 15x20 meter bouwen voor zijn bouwbedrijf, dat hij inmid dels twee jaar zelfstandig exploi teert. Dit jaar nog wil hij met de bouw beginnen. Er komen o.a. ma chines in voor houtbewerking. De welstandscommissie ging donderdag akkoord met het ontwerp van archi tect P.J.M. van Kaam. De gemeente wil 50 m2 bosplant soen in de Kreeftenstraat kappen voor het bijtrekken van een stuk tuin bij mevr. A.D. Lemsom-Bijl. Aan de Kotterstraat gaan elf bomen weg in verband met herbestralingen. Het gaat om 7 moerascypressen, 3 ber ken en een els. Aan de Mossellaan sneuvelt een Japanse notenboom met een stamomtrek van 66 cm. Het plantsoen wordt opgeknapt en er komen twee platanen voor terug. In de Gamalenstraat moet 1 populier van 165 cm weg in verband met her bestrating en ter voorkoming van worteldruk, waardoor tegels of ste nen omhoog kunnen gaan. In de Jol- straat staat er een els van 148 cm te kort op een gevel en daarom moet die verdwijnen. De blauwe zone, waarbij het parke ren in de stadskern beperkt wordt, komt eraan. Tot 25 augustus ligt het plan van b. en w. nog ter inzage in het gemeentehuis. Als de blauwe zone eenmaal 'een feit is, moet men een parkeerschijf bij de voorruit heb ben. De maximale parkeertijd be draagt een half uur. op werkdagen tot 18.00 uur, met de koopavond op vrijdag tot 20.00 uur en op zaterdag tot 16.00 uur. De blauwe zone geldt voor de Eendrachtsweg tussen de Vossemeersepoort en de Botermarkt en in de Bakstraat tussen de Brug straat en de Eendrachtsweg. R.J. Mulder van Cosmetic Industries .heeft voor zijn bedrijf aan de Energie weg een vergunning aangevraagd voor de wet milieubeheer. Het gaat om het maken en afvullen van haar- cosmetische producten, o.a. sham poo's, crèmes, gels, waxen en gel sprays. De onderneming importeert ook haarverf. P. van Alphen van Daily Food Service vraagt vergunning voor stalling van ,zijn viswagen aan de Bakstraat 4a. Van de voormalige groentenwinkel van Tichem in de Dalemsestraat gaat bouwkundig adviesbureau A&S uit Ulvenhout drie kleine woningen maken. Dit in opdracht van P. Rem- mits uit Wychen die het pand, dat veelal als opslagplaats diende, heeft aangekocht. Aangezien het perceel in een beschermd stadsgezicht ligt, vroeg de welstandscommissie don derdag wel speciale aandacht voor het ontwerp. Zo moeten er rode dak pannen terugkomen en de commis sie adviseerde om ook dakkapellen op te nemen. Voorzitter H.J. Groe nenwegen suggereerde om ook een achteruitgang te maken. Die moge lijkheid had S. van Loon van A&S al onderzocht, maar dat bleek niet zo eenvoudig. Hij beloofde om snel nieuwe tekeningen in te dienen om het project te kunnen ontwikkelen, samen met het plaatselijke make laarskantoor Leunis. De Candadese organist André Kne vel geeft donderdag 25 augustus zijn jaarlijks concert op het Van Dam orgel in de Grote Kerk. Dit jaar voe ren eigen improvisaties over psal men en geestelijke liederen met sa menzang de boventoon op het programma. De bekende organist is geboren in Bussum en emigreerde in 1975 naar Canada. Hij treedt regel matig op in Canada en de Verenigde Staten en maakt jaarlijks ook een tournee door Europa. Het concert in de Grote Kerk begint om 20.00 uur. Vanaf 19.15 uur is het kerkgebouw geopend. Een 65-jarige inwoner raakte dinsdag morgen zijn rijbewijs kwijt doordat hij teveel alcohol had genuttigd, 's Morgens om 9.07 uur werd hij door de politie aangehouden op de Ring baan West te Goes. Ondanks het vroe ge tijdstip bleek de man 3,3 keer de toegestane hoeveelheid alcohol te hebben genuttigd. De politie vorderde zijn rijbewijs in. Tevens wordt door het Centraal Bureau Rijvaardigheids bewijzen nagekeken of de man nog wel geschikt is om auto te rijden. De 65-jarige man moet zich binnenkort voor de rechter verantwoorden. Oud- Vossemeer Aan de Marehoekstraat wil de ge meente veertien bomen kappen: 13 elzen en 1 paardenkastanje. De om trek varieert van 65 tot 155 cm. B. en w. willen het trottoir vrijmaken en de overlast voor de bewoners, die scha duwwerking ondervinden, wegne men. Tot 24 augustus ligt de kapver- gunning nog in het gemeentehuis ter inzage. Bij het pand Burg. Versluijsstraat 27 moet 1 iep uit het trottoir verdwij nen. Die veroorzaakt ook voor om wonenden overlast door schaduw werking. Ter hoogte van Dorpsweg 42 moet een zieke iep van 105 cm het veld ruimen. Maandag beginnen de basisscholen weer na een lange zomervakantie en Die Heenetrechtschool gebruikt de schoolstart vrijdag 26 augustus van half zeven tot half negen voor een spelletjesavond. Het is een activiteit door en voor kinderen, met als thema de dierentuin. Leerlingen van de groepen 5 t/m 8 staan bij de ver schillende spelletjes. Iedereen is welkom bij het enveloppentrekken, de verrassingseieren en het rad van avontuur. De opbrengst is bestemd voor de ouderraad. Een 70-jarige inwoonster van Ber gen op Zoom, die meedeed aan een fietsvierdaagse, is dinsdagmiddag rond één uur lelijk weggekomen in de Molenstraat. Bij het passeren van de verkeersremmer - een bloembak - bij kapsalon Rijstenbil bleef de vrouw met het achterspatbord van haar fiets achter de bak haken. Daar door viel ze achterover, met haar hoofd op een punt van de houten bloembak. Met een lelijke hoofd wond is de vrouw per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. De politie hield donderdagavond om 21.52 uur aan de F.D. Roosevelt- straat een man aan voor mishande ling. De 38-jarige man werd op he terdaad betrapt toen hij een 40-jarige inwoner mishandelde. Door het handgemeen liep de 40-jarige man verwondingen op aan zijn gezicht. De dader werd door de politie opge pakt en meegenomen naar het poli tiebureau. Sint-Annaland L.C. Mol kreeg donderdag goedkeu ring van de welstandscommissie voor de bouw van een vrijstaande woning met garage aan de Bierens- straat 76. Het is het eerste huis in een rijtje Van vijf tussen de bushalte en de schuur van RA. Snoep. Als wo ningtype is een zogenaamde Plan non-huis gekozen, dat door bouwbe drijf Krijger uit Poortvliet wordt uitgevoerd. „Het is super stan daard", zei commissielid L. Deur loo. Ook voorzitter H.J. Groenenwe gen had er geen enkel probleem mee. „Het ontwerp voldoet aan alle eisen. Alles zit erop en eraan." J-.C. Moerland uit Zierikzee kreeg groen licht voor het verbouwen en vergroten van een woning aan de Nieuwstraat 30. „Het is wel een vier kante doos die erachter komt, maar het is een stukje beter dan er nu staat", vond de welstandscommissie. A. van Haaften wil een berging aan de Tuinstraat 11 vernieuwen en ver groten. De welstandscommissie vond de goothoogte van 2,70 m best hoog. maar de bewoner mag vergun- ningsvrij nog een overkapping erbij zetten en dan ziet het er volgens de commissie wel goed uit. Overigens gebeurt dit in samenwerking met de buurman van Tuinstraat 13. De politie heeft zaterdagavond om kwart voor twaalf in de Voorstraat een jongeman aangehouden wegens het afsteken van vuurwerk. Op het Havenplein vond vrijdagmid dag om drie uur een aanrijding plaats tussen twee bromfietsers. Een 17-jarige jongen uit Tilburg wilde zijn pakje shag pakken dat hij ken nelijk was verloren. Hiervoor stuur de hij met zijn brommer naar links waardoor hij werd aangereden door een achteropkomende 16-jarige bromfietser die hem net aan het inha len was. Beide bromfietsers kwamen ten val. De Tilburger verklaarde dat hij richting had aangegeven, maar dit werd door de andere jongen weer sproken. Door de aanrijding liepen beide brommers lichte schade op. In de nacht van zaterdag op zondag is een 21-jarige automobilist om 3.25 uur in de Noordstraat staande gehou den voor een alcoholcontrole. De man bleek veel teveel alcohol te hebben ge nuttigd en kreeg naast een bekeuring een rijverbod van vier uren opgelegd. Stavenisse De actie van een aantal oudere inwo ners om een praathuisje te bouwen op het havenplateau naast dorpshuis de Stove is met succes bekroond. De welstandscommissie behandelde don derdag de bouwaanvraag van de ge meente. „Prima, uitstekend", vond voorzitter H.G. Groenenwegen. Er lag nog een plan uit 1995 in de kast dat voor het praathuisje in Sint-Philips- land was gemaakt en daarvoor hoefde alleen de naam gewijzigd te worden in Stavenisse. Met gebruik van red cedar delen en bordeauxrode kleuren wordt aan alle welstandseisen voldaan. Zaterdag 27 augustus organiseert stichting Actief Stavenisse een auto puzzelrit. De start is om twee uur vanaf hel havenplateau. De prijsuit reiking is 's avonds om zeven uur op het terrein van aannemingsbedrijf Van Haaften aan de Pilootweg. Opga ve is al mogelijk bij Ouke Hoedema- kcr, Voorstraat 36, tel. 693074 en Flip de Rijke, Boswei 32, tel. 692385. In het radioprogramma '1 op de mid dag' is vanmiddag dorpsgenoot Ko van Oeveren te beluisteren. Naar aan leiding van zijn website over de wa tersnood had hij zaterdag een gesprek je met Bert Bakker van KRO-radio, voor de rubriek 'Help Nederland ver zuipt'. Het ging, behalve over de ramp, ook over de problematiek rond de waterhuishouding in ons land. Bakker vaart momenteel met de La- thoba door het land, hij kwam vanuit de Biesbosch naar Stavenisse en ver volgde zijn reis naar Middelburg. De uitzending is vanmiddag om half vier op Radio 1 Sint-Maartensdijk P.M.M. Cuppen mag de woning Haven 22 verbouwen en vergroten. Het pandje staat te verpauperen en de welstandscommissie vond het prima dat de voorgevel eruit gaat en dat er een nieuwe steen wordt gebruikt. Al leen moeten nog wel monsters van de gevelstenen aan de gemeente voorge legd worden. De commissie discus sieerde nog even over de noodzaak van een boeibord aan de keuken omdat het om 'een doosje' gaat. maar bij nader inzien vond men die eis overbo dig. De kleurstelling is ook goed. Een 52-jarige Rotterdammer nam zondag zelf contact op met de politie Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensda Hamlappen ♦Varkensschnitzels jNasi/bamivlees ♦Spareribs naturel/gemar 1 kg 500 gr. 500 gr. 1 kg 5,60 4,00 2,50 4,50 Schouderkarbonade 1 kg Verse kipschnitzels 500 gr. Vetspek 1 kg Slavinken Eigen gekookte ham 100 gr. 1,25 Gegrilde kipfilet 100 gr. 1,25 Leverworst 200 gr. 0,80 Bourgondische kipsalade 100 gr. 1,00 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. en verklaarde dat hij onder invloed van alcohol met zijn auto van de weg was geraakt. Om 4.11 uur verloor hij op de Kastelijnsweg de macht over het stuur, waardoor hij van de weg reed. Door het eenzijdig ongeval bleek de man zijn pols gebroken te hebben. Hij werd overgebracht naar ziekenhuis Lievensberg, waar naast de behandeling van de pols ook een bloedproef werd afgenomen. De familie Vroegop mag een serre bouwen bij de woning Burg. Bou wensestraat 54. Eerder deed een naamgenoot dat in dezelfde straat ook al. De welstandscommissie had geen bezwaren. Het metselwerk is namelijk aangepast aan de bestaande bebou wing. Ten opzichte van de zijgevel en de buren is het ook allemaal in orde. Op camping de Pluimpot aan de Geertruidaweg mag een blokhut van 2x3 meter gebouwd worden. De welstandscommissie keurde het ont werp goed. Poortvliet Twee haagbeuken met een omtrek van 79 cm geven overlast bij de be woners van Burg. Van Doornstraat 16. De bomen schuren tegen de gevel. Daarom willen b. en w. een kapvergunning verlenen. Eén boom uit de groep van drie blijft behouden. Op het terrein van autobedrijf Nie- mantsverdriet houdt de 2CV Kitkar- club zaterdag een open-motorkap- pendag. Liefhebbers kunnen er tussen elf en vijf uur de oldtimers bewonderen, de zelfgebouwde kit- cars en custom cars. Mogelijk komt er ook nog een oldtimer bromfiets club. Verder is er een kofferbakver koop van bruikbare spullen en prul laria. De deelnemers kunnen een rit van ongeveer 25 kilometer in en om het dorp maken. Meegekomen kin deren krijgen de gelegenheid om met krijt op een auto te tekenen. Als afsluiting van de dag rijden de auto's een stukje langs de zomermarkt. De Gereformeerde Ontmoetingskerk organiseert zaterdag weer haar jaar lijkse rommelmarkt. Het evenement wordt gelijktijdig met de braderie gehouden. Op het erf van Stoof straat 7 wordt een groot aanbod van speel goed, servies, boeken, meubels en huishoudelijk apparatuur te koop aangeboden. De opbrengst is be stemd voor het project 'Kinderen in de knel' en voor de activiteiten van de eigen gemeente. De rommelmarkt wordt gehouden van 13.00 tot 16.00 uur. Sint-Philipsland De welstandstandscommissie is ak koord gegaan met de verbouwing van de voormalige drogisterij Jansen tot tandartsenpraktijk voor dhr. Bomas. Het gaat voornamelijk om een forse interne verbouwing, waar voor Dentelar een gedetailleerd plan heeft gemaakt. In de zijgevel komt nog een extra raam. zodat er in de werkruimte daglicht kan komeh. Groen licht gaf de welstandscom missie verder voor het bouwen van een kap op de garages in het Karre- veld en het vergroten van een wo ning in de Plataanstraat 43 en een aan de Julianastraat 1 Uit de tuin van een woning aan het Boserf is in de nacht van woensdag op donderdag het tuinmeubilair weggenomen. Het betreft vier stoe len en een parasol met een totale waarde van rond de 2000 euro. Een ruit van een woning aan de Lan- geweg in Anna Jacobapold^r werd in de nacht van zaterdag op zondag vernield. De vernieling moet plaats gevonden hebben tussen 1.30 en 7.45 uur. De bewoners deden aangif te bij de politie. Snelheidscontrole. De politie houdt op dinsdag 23 augustus een snel heidscontrole. Tussen zeven uur 's morgens en half vijf 's middags wordt het Thoolse verkeer gecontro leerd. Pak even uw zakboekje THOLEN 20 aug. Concours hippique Een- drachtruiters, terrein Welgelegen II. 9 u. 22 t/m 25 aug. Fietsvierdaagse. 25 t/m 27 aug. Kermis. 26 en 27 aug. Braderie. 27 aug. Afgifte hulpgoederen voor Dorcas, Regentessestraat 5,9.30-12 u. 1 sept. Informatieavond borstvoe ding, Stoofstraat 20-22 u. 3 sept. Thoolse Dagen, Trekkertrek. SINT-ANNALAND t/m 29 okt. Exposities Om de beurt, In naam van Oranje en Op een ouwe fiets moetje 't leren. De Mcestoof, di t/m za. 14-17 u. 20 en 21 aug. Opentuindagen Land zicht, Breedenvlietsedijk, 10-17 u. 23 aug. Start tafeltennisseizoen, Wel- levaete. 26 aug. Barbecue Plattelandsvrou wen, Hollaireweg 11. Oud-Vosse meer. STAVENISSE 27 aug. Auto puzzelrit. Stichting Ac tief Stavenisse, start 14 u. havenpla teau. SINT-MAARTENSDIJK 18 aug. Fietsmeerdaagse. 27 aug. Afgifte hulpgoederen voor Dorcas, fam. Wielaard. Wouthockwcg, 9.30-12 u. POORTVLIET 20 aug. Zomermarkt, 12-20 u. 20 aug. Rommelmarkt Geref. Kerk, Stoofstraat, 13-16 u. BERGEN OP ZOOM t/m 21 aug. Expositie politieke spot prenten Opland, Markiezenhof, di t/m zo 11-17 u. 18 aug. Markiezaatsfietsvierdaagse, 10 u. 18 aug. Muziek op 't Wilhelminaveld, 19.30 u. 20 en 21 aug. Jeugdwielerronde, za 13-22 u„ zo 10-18 u. 25 aug. Muziek op 't Wilhelminaveld, Plane Vanilla Jean Bosco Safari. 19.30 u. 26 t/m 28 aug. Internationaal Jeu-de- boules, Stadspark Kijk in de Pot. +film-H~t-film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Kameleon 2 - ma t/m zo 16 u„ ma en di 13.45 u., wo 16 u. Fantastic four - ma en wo 21.15 u. Zoop in Afrika - ma t/m za 13.45 en 18.45 u., zo t/m wo 13.45 u. Valiant - ma en wo 16 u. The island - ma 18.45 en 21.15 u., di 16, 18.45 en 21.15 u. wo t/m zo 18.45 en 2115 u„ ma t/m wo 20 u. Piet Piraat en de betoverde kroon - ma t/m zo en wo 13.45 u. Madagascar (Ned. gespr.) - ma t/m zo en wo 13.45 u. Herbie Fully Lo aded (Nederl. gespr.) - ma t/m zo en wo 16 u. Mr. mrs. Smith - ma t/m wo 18.45 en 21.15 u., do t/m za 21.15 u., zo 18.45 en 21.15 u., ma en wo 20 u. Deuce Bigalow: Euro pean gigolo - do t/m zo 16, 18.45 en 21.15 u„ ma en di 13.45 en 20 u., wo 16 en 20 u. VERVOLG FIETSMEERDAAGSE Verder was er nog frisdrank. „Daar hebben we voor gekozen in plaats van voor een medaille", legt Peter van Sprundel uit. Gisteravond werd richting Tholen ge fietst, waarbij de bloemenkwekerij van de familie Van den Berge bij be drijventerrein Welgelegen als contro lepost diende. Vanavond wordt de fietsmeerdaagse van Sint-Maartens dijk besloten met een route naar Sint- Annaland, waarbij de komkommer kwekerij van Kaljouw aan de Oudelandseweg als rustpunt dient. Peter van Sprundel is in zijn nopjes dat het fietsen na het wandelen in een behoefte voorziet. „We hopen nog meer activiteiten te organiseren, maar daarvoor hebben we wel meer geld nodig. Alleen van de bijdrage van de middenstandsvereniging Smalstad kunnen we ons programma niet uit breiden. Daarom vragen we de inwo ners van Sint-Maartensdijk om dona teur te worden voor vijf euro per jaar." Wie het fietsen goed is bevallen, kan maandag opnieuw de pedalen laten draaien, maar dan in Tholen. De huis- vrouwentrim daar organiseert de fiets- avondvierdaagse van 22 tot en met 25 augustus. De start is op de Markt vanaf half zeven. Er is elke avond een verfrissing en hulp bij pech onderweg. Wie drie van de vier avonden mee fietst, krijgt een medaille. Militairen met honden stonden vrijdagmiddag voor het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk. Niet als bewaking in deze tijden van terreurdreiging, maar om een erehaag te vormen voor een collega. Adrie Polderman en Cecillia Kooiman uit Poortvliet gaven elkaar het ja woord. Polderman (41) verraste zijn bruid door in luchtmachtuniform, compleet met sabel, te verschijnen. Hij werkt als onderofficier bij grondoperaties luchtmachtbeveiling op de vliegbasis Woensdrecht. Zijn collega 's verrasten hem op hun beurt. Ze stonden, met witte helmen op, aan weerszijden van de stoep van het gemeentehuis. In afwachting van de komst van het bruidspaar lagen de honden links naast de mannen. Lekker in het zonnetje. Tot de deur open ging en het bevel werd gegeven om in de houding te gaan staan. Met hun kinderen kwam het kersverse echtpaar naar buiten. Cecillia, die daags na de bruiloft haar 21e verjaardag vierde, in een fraaie bruidsjurk gemaakt door haar pleegmoeder. De bruidskinderen strooiden bloemen en rijst. De tweejarige Martin had vooral oog voor de honden. Militairen hielden het portier open van de open bruidsauto. Maar voor hij instapte ging Adrie eerst nog op de foto met zijn eigen hond, die voor deze gelegenheid een andere begeleider had. Predikbeurten Zondag 21 augustus THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Vernooij. 18.30 u. ds. Wüllschleger, Vlissingen. HERSTELD HERV. GEMEENTE 8.45 u. ds. Van de Want, Schiedam. 15.30 u. ds. Bijl, Moordrecht. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. da. Van der Poll (H.A.). GEREF. KERK 10 u. ds. De Kok, Rotterdam. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Boer. 18.30 u. Van der Zwan, Sliedrecht. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van der Wiel. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Roos, Leiden. R.K.-KERK zo 11 u. Woord-, gebeds- en commu nieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. De Kwaadsteniet, Rot terdam. 18.30 u. ds. Van der Heijden. Dirks- land. GEREF. KERK 10 u. ds. Vlaardingerbroek, Rotter dam (H.A.). CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Van der Zwan. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Rietveld, Ridderkerk. 18 u. ds. Vernooij, Tholen. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 en 16 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9, 14 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Spanje, Ooltgensplaat. 18 u. ds. Van Mourik, Sommelsdijk. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. kand. Walhout, Kapelle. 19 u. ds. Meyer, Puttershoek. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. dhr. Zwart- bol. Kinderdijk. di 23/8 9.30 u. ds. Molendijk, Oos- terland. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. dhr. Moerkerk, Ouddorp. 14.30. u. ds.. Volk, Nieuw Lekker- land. GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Blom. 18 u. ds. Schreuders, Aalst. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10 en 14.30 u. leesdienst. 18 u. ds. De Boer, Katwijk aan Zee. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. leesdienst. 17 u. kand. Zorge, Ouderkerk a/d IJssel. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van de Hauw, Maasland. VERVOLG GEBOORTEN De 187 geboorten in zes maanden zijn er 24 meer dan in 2004. Toen kwam het totaal op 311 uit. In de eerste helft van 2003 zijn 145 kinderen geboren, in 2002 waren het er 172 en in 2001 159. Constateert het CBS landelijk een toename van het aantal sterfgeval len, ook daar wijkt Tholen af. Dit jaar overleden in de eerste zes maanden 91 inwoners, tegen 97 vorig jaar en 92 in 2003. De beide jaren daaraan vooraf gaand lag het sterftecijfer nog bedui dend hoger: 132 en 105. Het geboor teoverschot lag vorig jaar voor het eerst sinds 2001 bóven de zestig (66), maar steeg dit jaar explosief naar 96. We praten dan wel steeds over het eer ste halfjaar. De natuurlijke aanwas is al jaren erg belangrijk voor de groei van het Thoolse inwonertal. Maar sinds vorig jaar is ook het vestigingsoverschot flink gestegen dankzij de toegenomen woningbouw. In de eerste helft van dit jaar kwamen 440 mensen van elders op Tholen of Sint-Philipsland wonen, de vier voorgaande jaren was dat res pectievelijk 406, 330, 329 en 339. Er vertrokken 371 inwoners naar elders (vorig jaar 339 en de drie jaren daar voor 390, 319 en 339). Landelijk is er al twee jaar een vertrekoverschot, maar dat is in Tholen juist niet het geval. In 2003 nog wel, van zestig in woners. Vorig jaar was het vestigings overschot 67 en nu is dat 69. Al met al resulteert het erin dat de Thoolse be volking in de eerste helft van dit jaar is gegroeid met 165 inwoners. Vorig jaar was die aanwas 133, in 2003 was er de eerste zes maanden een achteruitgang van zeven (maar over het hele jaar uit eindelijk een groei van 393), in 2002 kwamen er vijftig inwoners bij en 54 in de eerste helft van 2001De afgelo pen twee jaar was Tholen in Zeeland de snelst groeiende gemeente. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Rode Kruis afd. Tholen. Voor reser veringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u„ tel. 0166-663784.1 CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp brj problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLUF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. ANGO Telef. spreekuur: elke di. 18-20 u., 0166-603277 (vragen ook via e-mail: ango-krista@zeelandnet.nl). STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. KAMER VAN KOOPHANDEL di 23/8, C.W.I., Haven 11, St.-Maar tensdijk, 9-12 u. Afspraken: 0118-673501. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 18 t/m vrijdag 26 aug. donderdag 18 2.47 -15.22 vrijdag 19 3.49 -16.15 zaterdag 20 4.42 -17.05 zondag 21 5.29-17.45 maandag 22 6.12 -18.29 dinsdag 23 6.57 - 19.10 woensdag 24 7.42 - 19.49 donderdag 25 8.22 - 20.39 vrijdag 26 9.02 -21.12 vr 19/8 19.55 VM/vr 26/8 17.20 LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,6 MHz. Omroep Zeeland radio op 87,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735, 25 MHz kanaal 54 (ether). Inmiddels zijn de bevolkingscijfers per 1 juli bekend. Op die datum waren er 24.847 inwoners (12.433 mannen en 12.414 vrouwen). Er zijn 216 kinderen geboren (111 jongens en 105 meisjes) en 111 inwoners overleden (56 mannen en 55 vrou wen). Gevestigd hebben zich de afge lopen zeven maanden 518 inwoners (258 mannen en 260 vrouwen), ter wijl er 452 naar elders zijn vertrok ken (226 mannen en 226 vrouwen). Dat alles resulteert in een bevolkings toename van 171: 87 mannen en 84 vrouwen. J

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 2