Pleune breidt aanbod uit met complete schoenenafdeling Vrijmarkt camping de Zeester komt maar langzaam op gang Zelf sieraden maken is een precies werkje, maar het wordt een trend Mascotte maar een halfuur in het pak wegens de hitte CreatiefKopen in Oud-Vossemeer verzorgt workshops Prettige combinatie met mode aan Voorstraat in Sint-Annaland Donderdag 11 augustus 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Pleune Mode Young Style in Sint-Annaland krijgt er een nieuwe afdeling bij. Vanaf vandaag heeft de winkel aan de Voorstraat een schoenenafdeling. Arjenne Pleune neemt die voor haar rekening. Pleune heeft van de gele genheid gebruik gemaakt om de woninginrichting up-to- date te maken. Grijs en rood Trends Bootjes Bij Ria Teunisse liggen dinsdag tientallen wenskaar ten op de tafels voor haar caravan op de jaarlijkse vrij markt van camping de Zeester in Scherpenisse. Zelf gemaakt. Veelal van oude kaarten. Opvallend veel kerstkaarten en dat in de zomer. „Je moet wat doen als het slecht weer is." Ze is een van de veertig deelne mers aan de vrijmarkt. De meesten zijn vaste gasten, enkelen komen van elders. De markt komt langzaam op gang. Nepbierpul Play back Activiteitencommissie Eigenlijk is Irma van der Ploeg er gewoon ingerold. „Ik was altijd bezig met kaarten maken. Toen ik een keer een kleurenanalyse liet maken, hielden ze me kralen voor. En ik dacht: dat kan ik zelf ook." De Oud-Vossemeerse maakt nu sieraden, geeft work shops en verzorgt sieraden- party's. CreatiefKopen heeft ze haar onderneming ge noemd. Sleutelhangers Eerst vergunning, dan stal bouwen Nikkelvrij Miranda Jansen (links) en Arjenne Pleune zorgen ervoor, dat er in de Voorstraat in Sint-Annaland weer een schoenenwinkel komt. Er was ruimte in de zaak voor iets erbij, de sluiting van de schoenen zaak verderop in de straat werd door de inwoners als een gemis er varen en Arjenne Pleune zocht een nieuwe baan in de modebranche. Die combinatie van factoren maak te dat de familie Pleune besloot met een schoenenafdeling te be ginnen. ,,En dan niet de schoentjes er zomaar bij doen, we willen e'cht iets neerzetten", vertelt Miranda Jansen. „De combinatie is prettig. De klant kan de kleuren van kle ding en schoeisel op elkaar afstem men", vult vader Wim Pleune aan. Omdat Pleune zowel dames- als heren- en kinderkleding verkoopt, wordt daar met de schoenen op aangesloten. Dat een tweede doch ter heeft besloten om in de zaak te komen, vindt de ondernemer ple zierig. Om de nieuwe afdeling te huisves ten, is het verkoopoppervlak van de woninginrichting gehalveerd. De schoenen komen in het voorste gedeelte. De grijze wanden con trasteren mooi met de knalrode bank - een bijzonder model - waarop de klanten kunnen passen. Pleune richt zich op het midden segment van de markt en hanteert betaalbare prijzen. „Bij ons is een draagbare, comfortabele mode schoen te vinden", aldus Miranda, die zich samen met zus Arjenne oriënteerde in het schoenencen trum te Nieuwegein. Er is aanslui ting gezocht bij een inkoopvereni ging. „Die adviseert ons prima, zeker met betrekking tot de soort schoenen en de merken. En we zijn niets verplicht." Arjenne Pleune, die vijf jaar als secretaresse heeft gewerkt, heeft inmiddels een cursus achter de rug met het oog op haar nieuwe loop baan. „Want het is natuurlijk fijn dat je de klanten kunt adviseren." Met name bij kinderen zal stan daard de voet opgemeten worden, geeft ze aan. „Je hoort vaak van moeders dat ze dat op prijs stel len." Pleune gaat een flinke keus aan schoenen bieden. Voor dames onder meer de merken Ragazzi, Anita, Vision, Spiral, Bruno Premi, Rapisardi en Bucatini. Heren kun nen hun keus maken uit schoeisel van Gaastra, Callaghan, Rapisardi en Yellow Cab. En voor de kinde ren is er een breed scala: Brakkies, Braqueez, Gattino, Yellow Cab, Panama Jack en Giga. „Verder hebben we ook babyschoentjes, de maten 17 tot en met 23 van Bou- my." Het assortiment is niet alleen tot schoeisel beperkt. „We verkopen er de onderhoudsmiddelen bij. Dat is belangrijk, want poets je een schoen niet dan is hij er zo aan." Voor schoensmeer en -spray koos Pleune het merk Collonil. Daar naast zijn in de winkel accessoires als schoenveters, inlegzooltjes en schoenlepels te koop. Arjenne Pleune heeft er zin in, ze opent vandaag met een aantal 'spetteren de' aanbiedingen. Is de magazijnruimte boven aan gepast om de schoenenvoorraad te kunnen bergen, tegelijk heeft Pleune de afdeling wonen aange past. „Dat blijft een belangrijk on derdeel en het is aangepast aan de nieuwste trends", aldus Miranda. In de winkel zijn onder meer sta len van vloerbedekking te vinden, zodat mensen zelf kunnen ervaren hoe die aanvoelt. Dat is belang rijk, weet Wim Pleune. Hij heeft, om ruimte te maken, het aantal merken teruggebracht tot drie: twee A- en één B-merk. Voor ta pijt, vinyl en laminaat kunnen de mensen aan de Voorstraat terecht. Maar ook voor gordijnen en ande re raamdecoratie, en voor huis- houdtextiel. Meubelstoffering is een onderdeel waarin Pleune geregeld goed werk heeft. „Bijvoorbeeld voor bezit ters van bootjes hier in de jachtha ven. Maar ook in de nieuwe Schutse hebben we veel gedaan en straks komt de nieuwbouw in Vroonstede eraan." Bijzondere opdrachten noemt Wim Pleune het maken van 600 kussentjes voor de Oude Kerk in Delft en tien tafel kleden voor de Nieuwe Kerk in die stad. De Sint-Annalandse ondernemer prijst de onderlinge samenwerking van de verkoopteams van de ver schillende afdelingen. En wat de schoenen betreft, heeft hij er alle vertrouwen in dat het ook met die jongste loot goed komt. Met wenskaarten maken komt ze de tijd wel door, zegt mevrouw Teunisse. Behalve kerstkaarten zijn er kaarten met van fiarte be terschap of met innige deelne ming. „Uren, uren, uren ben ik er mee bezig." De verkoop is mager. Het is om half twaalf nog vroeg op de camping. Er is ook nog een spatje regen gevallen. Nu knapt het weer op. „Ik hoop dat het van middag beter wordt. Dan verwacht ik meer mensen." Teunisse staat al meer dan 35 jaar op de Zeester, vanuit Hoogerhei- de. Haar dochter was nog klein toen ze voor het eerst naar de Zeester kwam. „Ze is nu 39 jaar." Mevr. Teunisse is verknocht aan de plek vanwege het vissen en de frisse lucht. Want in haar woon plaats stinkt het bij zuidwesten wind naar de 'industrie van Zand vliet', zegt ze. Moeder en zoon Alkema uit Sint- Maartensdijk zijn ook van de par tij. Met appels, pruimen en bra men. Ook daar is het nog rustig. „Ik ga alle markten af in de prui- mentijd," zegt de fruitteler. De bramen worden meer als hobby geteeld. Ze zit naast de trekker bij de kist met appels. Dennis van Woerkom, zoon van de eigenaars Karin en Hans van Woer kom van de Zeester, heeft zelf een spel bedacht: bierpul schuiven. De deelnemers proberen een nep bier pul naar het schot aan de achterzij de te schuiven, maar die mag het niet raken. Dennis meet steeds de afstand van de pul naar het schot en noteert alle namen. Om vier uur is het prijsuitreiking. Er wordt van al les te koop aangeboden. Duikpak- ken op maat, stereotorens, spiegels, boeken, gereedschap, tuinstoelen, poppen, hengels en molens, ser viesgoed, sieraden, een printer en een televisie, speelgoed, tijdschrif ten. Maar ook groente en aardappe len van een van de gasten die ze zelf teelt. Vanaf de draaitafel verderop op de camping klinkt muziek: ,Ik zie overal lichtjes om me heen. Ook al zie jij er geen.' Mevrouw Craeynest uit Berchem verkleedt zich als mascotte en danst als een zeester over het pad tussen de kramen. Op weg naar de mini- draaimolen voor de kinderen. Ze doet het al voor het derde jaar. Het blauwe pak was gemaakt voor een playbackshow. Ze vermomt zich er graag in ook al is het heet in het pak. Het is niet langer dan een half uur vol te houden. De kinderen vin den het prachtig. Het loopt 's ochtends niet storm op de vrijmarkt. Op camping Goris- hoek zijn zo'n 60 gasten met de bus naar de Ardennen om te kanoën. Camping de Zeester is zo goed als vol. Van de veertig passantenplaat sen zijn er dertig bezet door Bel gen, de overige voornamelijk door Brabanders en een enkele Hollan der. Van Woerkom: „Vorig jaar was de verhouding vijftig om vijftig, maar dit jaar staat er een duikploeg uit Antwerpen." Het weer laat het echter afweten, zegt Van Woerkom. „De laatste echt zomerse dag was tijdens het tobbedansen. Daar wordt nog steeds over gepraat." 's Middags is er een demonstratie country line dans. Op de camping wordt zaterdag een van de play back finales gehouden die op de verschillende campings worden gehouden. Op de Zeester is het de finale tot 9 jaar. Op de andere cam pings gaat het om de leeftijd 10 tot 15 jaar en 16 jaar en ouder. Het wordt verzorgd door een acti viteitencommissie van 12 gasten van de camping, vertelt Van Woer kom. „Dat doen ze op vrijwillige basis. Zij doen dat in plaats van dat wij een animatieteam inhuren.' We dragen wel bij aan de activiteiten voor volwassenen en kinderen en de balans slaat natuurlijk door naar de jeugd." Bezoekers aan de vrijmarkt op de Zeester kunnen bierpul schuiven bij Dennis van Woerkom (rechts). De belastingdienst kan het niet 'leuker' maken. 'Gemakkelijker' lukt ook al niet. Maar 'gekker' lukt wel. Al sinds jaren kunnen we met de belastingdienst communice ren via de telefax. Echter, recentelijk heeft de belastingdienst beslist dat hij ingezonden faxberichten weigert. - De belastingdienst heeft hierover tevoren niet met branche organisaties of wie dan ook overlegd; - Wat gebeurt er met de geweigerde faxberichten? Worden die teruggezonden? Ontvangt de afzender bericht dat het faxbericht is geweigerd? Wordt de afzender van het faxbericht in de gelegenheid ge steld het faxbericht te vervangen door een brief? Als daar door termijnen worden overschreden, gaat de belastingdienst daar dan soepel mee om? Het antwoord op de laatste twee vragen is Simpelweg: Nee! Op zich is het vreemd dat een overheidslichaam eenzijdig wei gert om faxberichten te ontvangen, temeer omdat de Hoge Raad der Nederlanden in meerdere arresten heeft bevestigd dat faxberichten, voorzien van een handtekening, op één lijn worden gesteld met 'gewone' brieven. Waarom wilt de belastingdienst dan toch geen faxberichten ontvangen? De redenen hiervoor kunnen zijn: - Het personeel gaat slordig om met ontvangen faxberichten. Fiscale rechters hebben meerdere malen verzucht dat blijk baar alleen naar de belastingdienst gezonden faxberichten niet aankomen. Bij andere overheidsinstanties is dat niet of nauwelijks het geval; - De organisatie van de belastingdienst is er niet op ingericht: Gewone, geschreven post komt bij de belastingdienst binnen op de 'postkamer' en na sortering, etc. wordt die post slechts één of misschien twee keer per dag bezorgd bij de geadresseerden. Faxberichten komen niet op vaste tijden binnen bij de belastingdienst, en ja, door wie en wanneer moeten die dan bij de geadresseerden worden bezorgd?; - Als reden voor hun nieuwe werkwijze geeft de belasting dienst zelf aan dat de fax technisch niet kan voldoen aan de vereisten voor vertrouwelijkheid en ondertekening Dit is natuurlijk onzin, want niet voor niets heeft de Hoge Raad uitgemaakt dat faxberichten juist wel aan die vereisten voldoen. En hoe weet ik dat een brief wel voldoet aan die vertrouwelijkheid als elke medewerker van de 'postkamer' die brief kan openen en lezen? Het laatste woord is over deze werkwijze nog niet gezegd. Kortom, wilt u per telefaxbericht bijvoorbeeld (pro forma) be zwaar maken tegen een aanslag of andere beschikking, of wilt u een bepaalde vraag aan de belastingdienst voorleggen, dan weet u nu dat uw faxbericht wordt geweigerd. Correspondentie met de belastingdienst --> alleen per reguliere post. E.T.M. (Gidy) Jansen Federatie-belastingadviseur De Rijke Partners Adviesgroep te Oud-Vossemeer Telefoon (0166) 678 250 e-mail jansen @derijke-partners. nl Advertentie I.M. Voor de sieraden die ze maakt, be denkt Irma van der Ploeg de ontwer pen zelf. „Een kwestie van om je heen kijken. Ideeën voor de technie ken die je kunt toepassen, doe ik op uit boekjes en tijdschriften." Er komt best wat bij kijken om van los se kralen en ornamentjes een hals ketting of ander sieraad te maken. Je kunt ze natuurlijk aan een draad rij gen. Of ornamentjes beplakken met 'strassteentjes'. Maar iets anders is, om door elke kraal een 'kettelstift' te steken (een soort naald) waaraan met een tang een oogje wordt ge maakt. „Ik ben daar heel precies in, een oogje moet rond zijn", zegt Ir ma. Het leukst vindt ze om in op dracht voor iemand anders een sie raad te maken. „Je moet kunnen inschatten wat voor type die per soon is en daarop je ontwerp en kleuren baseren. En de positieve re actie bij het zien van het eindresul taat, dat is zó leuk." Het zelf maken van sieraden is op dit moment echt een trend, zegt de Vossemeerse die nog niet zo lang geleden met haar gezin vanuit Din- teloord neerstreek in de nieuw bouwwijk Welhoek. Bij de groot handel waarvan ze de hobbyma terialen betrekt, volgde ze daarom een cursus in het geven van work shops. „Je leert er hoe je dingen, zo als technieken, het beste kunt over brengen. Er zijn ook demonstraties en je kunt er met vragen terecht." Een aantal workshops heeft ze in middels, met succes, achter de rug. „Je legt de verschillende technieken uit en daarna gaan de mensen zelf aan de slag. Ze combineren de tech nieken en het leuke is dat ieder van by thuis doet, kan de materialen bij CreatiefKopen verkrijgen. „Ik ver koop ze aan huis, maar mensen kun nen ook via de webwinkel bestellen." Om aan de vraag te voldoen en een groter aanbod te hebben, koopt Irma van der Ploeg ook wel 'kant-en-klare' sieraden in. Ze verzorgt tevens sie- radenparty's. „En dit najaar ga ik een cursus geven van vier avonden. Elke avond wordt dan een techniek uitge legd." De website www.creatiefko- pen.nl biedt meer informatie over de mogelijkheden. Om bekender te wor den, doet ze binnenkort mee aan de jaarmarkt in Steenbergen en aan Zee land Creatief in Goes. Ook bij de open tuin op boerderij Landzicht in Sint-Annaland en de braderie in het eigen dorp presenteerde Irma van der Ploeg het sieraden maken. De Vossemeerse blijft het ook zelf een leuke bezigheid vinden. Deze week nog volgde ze een cursus glaskralen maken en van de workshops die ze geeft, leert ze ook weer. De bouwactiviteiten van Britt b.v. aan de Groene- of Hokseweg te Oud-Vossemeer zijn door de ge meente stilgelegd. Het mestvarkens- bedrijf wordt uitgebreid met een derde stal. Omwonenden en Var kens Nee hebben bij de gemeente geklaagd, omdat er met de bouw was begonnen terwijl er nog een be zwarenprocedure loopt tegen de vergunning. Volgens een woord voerder van Varkens Nee liggen alle bouwmaterialen voor de complete stal al op het terrein. Bouw- en woningtoezicht contro leert geregeld of de ondernemer zich houdt aan het 'bouwverbod', zegt wethouder W.C. van Kempen desgevraagd. „Hij was al op de ou de bouwvergunning begonnen, maar er wordt in afwijking van de vergunning gebouwd", aldus de wethouder. Bovendien moet er eerst een geldige milieuvergunning zijn alvorens een bouwvergunning kan worden verleend, benadrukt hij. Vanaf vandaag ligt in het gemeente huis de - gewijzigde - milieuver gunning ter inzage. Die wordt op 23 september van kracht, als er geen bezwaren komen. Aangezien het een lopende zaak is. handelt de pro vincie deze procedure nog af. Maar sinds eind april zijn de milieuver gunningen weer een zaak geworden van de gemeenten. hen aan het eind met een ander sie raad naar huis gaat." Om te zien welke kleuren er in zijn en wat de trends zijn - zodat ze haar inkoop daarop kan afstemmen - be zoekt Irma de TrendMart in Utrecht, het inkoopcentrum voor de detail handel. „Op dit moment bijvoor beeld zijn sleutelhangers erg in." Voor haar workshops beschikt ze over een stuk of vijftien kralenbak- ken. Daarin liggen kralen van ver schillende grootte, vorm en kleur. Ook de materialen zijn verschillend. want je hebt glaskralen en kralen van acryl. Hangers, kettingen, orna menten, tussenzetsels, veters en plakstrassen horen er ook bij. Voor een workshop van drie uren betaalt de deelnemer een bedrag waarin de basismaterialen zijn begrepen, de kosten van de kralen en extra's ko men daar nog bij. Tangetjes, kralen- rijgbord en sieradenlijm heeft Irma voor de cursisten beschikbaar. In haar grote woonkeuken kan ze aan acht mensen tegelijk plaats bieden. Voor grotere groepen zal ze moeten uitwijken, maar het kan ook bij mensen thuis. Deelnemers aan een workshop kun nen tevoren zelf bepalen wat ze willen maken. Het kan een ketting of een armband zijn, maar ook een ring, en kelbandje, broche of horlogeband is mogelijk. „De een wil een fijn sie raad, de ander grof. Sommige mensen kunnen niet tegen een slotje in de nek, dan probeer je iets met een veter te maken. De materialen die ik gebruik, zijn in ieder geval allemaal nikkel- vrij." Irma doet ook open inschrijfw- orkshops, waar mensen zich zó voor kunnen aanmelden. Op 27 augustus en 24 september, twee zaterdagmid dagen, zijn de volgende gepland. De dames die er op af komen, zijn van al le leeftijden. „Jongere vrouwen vin den het vooral leuk een middagje voor zichzelf bezig te zijn. Oudere da mes zien het weer vaak als een leuke hobby en maken dingen voor ande ren, zoals hun kinderen." Wie de hob- Zelf sieraden maken is een hobby die aan populariteit wint. Irma van der Ploeg uit Oud-Vossemeer speelt daarop in met CreatiefKopen. V V X

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 5