Over de gehakkelde aurelia en de enige koninginnenpage op Tholen Dankzij zonnig weer braderie in Sint-Maartensdijk druk bezocht ZLM REISVERZEKERING? Betty van Vossen en Ria de Rijke tellen vlinders in hun tuin Karaoke Gewijzigde opzet valt niet bij iedereen in goede aarde Donderdag 11 augustus 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Zo gauw de zon schijnt laten ze zich zien. Het koolwitje, de atalanta, het zandoogje, de distelvlinder. De zussen Ria de Rijke-van Beveren (53) uit Sint-Maartensdijk en Betty van Vossen-van Beveren (51) uit Sint-Annaland tellen de vlinders in hun tuin voor de vlinder- en libellen- werkgroep Zeeland. Vorig jaar was het een slecht vlin derjaar, vertellen ze in de tuin van Ria de Rijke aan de Koningin Beatrixstraat in de smalstad. Op de vlinder struik zit een atalanta. Het is nu het vierde jaar dat ze vlinders tellen. Over de gehakkelde aurelia en de enige koninginnenpage op Tholen. Dagpauwoog Derde Wereld Afwijken 3 Prikkebeen Melkkoe Blom vliegt in F16 en doet defensiebegroting De braderie in Sint-Maartensdijk is zaterdag druk be zocht. Dankzij het zonnige weer kwamen er vooral aan het begin van de middag veel belangstellenden naar het centrum van het dorp. De ondernemersvereniging Smalstad is tevreden over het evenement dat dit jaar een wat andere opzet kende. Er waren wat meer kramen en activiteiten op de Haven en veel standhouders ston den niet op hun vertrouwde plek. Dat leverde wel enig commentaar op bij het opstellen van de kramen. Voorzitter Ph. Wouterse van de ondernemersvereniging kijkt tevreden terug. Om vlinders te tellen hoefje geen grote tuin te hebben en je hoeft er ook niet hooggeleerd voor te zijn. „Als je een paar bloempotten in een klein binnentuin hebt staan, kun je al meedoen. Het is heel ver schillend. Er zijn ook leden met een grote tuin en een hele grote vijver. Het maakt niet uit, vertelt Ria dc Rijke. Elke week houden ze bij hoeveel vlinders er in dc tuin zijn neerge streken. Op een zogeheten tuin- waarnemingsformulier. Per week houden ze bij welke soorten ze hebben gezien, maar alleen het hoogste aantal. Die methode wordt ook landelijk toegepast. Op het formulier staan 27 namen van vlinders die in de provincie voor komen. Betty: „Vergeleken met vorig jaar is het minder. Ik had toen zeventien zandoogjes, nu heb ik er een keer acht en een keer tien geteld." In 2004 telde Betty in haar tuin aan de Burgemeester Smithstraat in Sint-Annaland 16 van de 27 soorten, Ria in haar tuin 14 van de 27 soorten. Algemeen wordt aan genomen dat 2004 niet zo'n goed vlinderjaar was. Minder dan in 2003, maar toch weer beter dan in 2002. In 2003 werden grote aan tallen distelvlinders waargeno men. dagpauwogen, atalanta's en de kleine vos. De hete en droge augustusmaand was voor een aan tal soorten funest omdat planten stierven en rupsen doodgingen. Achteraf bleek het wel mee te val len, zo blijkt uit een overzicht uit het blad van de werkgroep. Vorige week werd Betty verrast door een dagpauwoog. „Die zijn zeldzaam. Het is dan wel heel mooi als je die dan gezien hebt." Het is een van de meest kleurrijke vlinders. Met grote oogvlekken op de bovenzijde van de vleugels. Ze lijken op de ogen van een groot dier en zijn bedoeld om af te schrikken, zo staat te lezen in Dagvlinders in Zeeland, een atlas van tien jaar dagvlinderonderzoek in Zeeland tussen 1993 en 2002 en helemaal samengesteld door vrij willigers. Ook dc namen van de Thoolse waarnemers staan erin vermeld en Betty meldt vol trots dat ze de eni ge is op Tholen die een koningin nenpage heeft gezien. Het zwarte stipje op de bijgevoegde kaart is haar waarneming. Het was niet in haar eigen tuin, maar in de buurt van het tuincentrum Eiland Tholen aan de Winkelzecseweg. „Daar lag toen de proeftuin van de bloem zaadtelers. Je schrikt er gewoon van als je die vlinder dan ziet. Je verwacht het niet." Het is volgens de atlas een grote zeldzaamheid dat deze vlinder hier wordt waargenomen. Ze heeft wel enkele bloeiperiodes gekend, maar daar is niet veel over bekend. In de periode 1915-1923 kwam de vlinder op Tholen en Schouwen algemeen voor. De pages die hier worden waargenomen zijn 'zwer vers' die in zomers met temperatu ren boven de twintig graden in meerdere dagen grote afstanden kunnen afleggen. Hun leefgebied in Noordwest Europa ligt ten oos ten van de lijn Parijs-Maastricht- Hamburg. Ze blijken de laatste ja ren voornamelijk in Zeeuws-Vlaandercn waargenomen te worden, Betty zette Tholen op de lijst met haar ene waarneming. Een zwart stipje op de verder lege kaart van Tholen. Ze deed dat tijdens een telling in een zogeheten kilometerhok. Daarbij wordt Tholen ingedeeld in hokken van een vierkante kilome ter waar de waarnemingen worden Advertentie I.M. verricht. Elk lid van de werkgroep in heel Zeeland (bijna tachtig le den) nam een hok voor zijn reke ning. Ook scoorde ze toen ze vorig jaar de eerste distelvlinder van Neder land waarnam. „Dat is natuurlijk ook leuk." Ze beschouwen het niet als een wedstrijd maar de zussen bellen elkaar wel regelmatig op om van elkaar te horen wat ze in de afgelopen week hebben gezien. Betty van Vossen kwam enkele ja „Het opstellen ging niet van een leien dakje. Niet iedereen was het eens met de opzet. We hadden 144 kramen en standplaatsen. Wc heb ben geprobeerd de standhouders meer te mixen. Anders wordt het zo voorspelbaar." Volgens Wouterse haakte niemand af. En was het goede weer een ge weldig pluspunt. „Daar ben je toch voor tachtig procent van alhanke- lijk. We hebben positieve reacties gehad en ik dacht dat de verkopen ook goed waren. Er was ook ge noeg te eten en te drinken. De ho reca heeft goed gedraaid." Dc bra derie werd dit jaar voorbereid door Wouterse, A. Pipping, Johny Pais, Erica Koopman en Siem Schot. Zij namen de fakkel over van C. van Koeveringe. P. van der Sterren uit Poortvliet rookt paling in een van zijn twee rooktonnnen op de Haven. Hij ver ren geleden in gesprek met een scheidsrechter na een voetbalwed strijd van WHS op de Waaije over vlindertellingen. „Dat ging zo maar terloops. De scheidsrechter was lid van de werkgroep. Ik stond er ook bij en toen zei Piet Ridderhof van WHS dat is wat voor jou want jij hebt een mooie tuin. Dan ga je eens kijken in het boekje wat voor vlindcrplanten er zijn en schaf je vlinderlokkende planten en struiken aan." Haar zus koopt ook hengels en molens en gaat tevreden naar huis, zegt hij. „Dc verkoop is goed. En mensen willen kijken hoe ik de paling rook. Ze maken er vaak een foto van." Hij tilt het deksel van de rookton op. Een rookwalm stijgt op en even later worden de kopjes van de paling zichtbaar. Van der Sterren stookt ze op beukenhout. Er zijn volgens Van der Sterren veel campinggasten die de brade rie aandoen, zegt hij. Ze kunnen bij hem gerookte paling zien roken maar ook gerookte paling kopen. Bij de caravan van 3VO doen 150 bezoekers mee aan de verkeerstest. Daarvan zija er slechts elf die de test foutloos maken. Schrikbarend weinig, zo oordeelt A. Gelok van 3VO. Uit de goede inzenders wordt een prijswinnaar getrokken: Jeroen van de Velde uit Sint-Phi- lipsland. Aan de ogentest doen ze Ria deed mee. De vlinderstruik is een van de struiken waar de vlinders op af ko men. Hij staat bij Ria en Betty in de tuin te bloeien. Maar ook dis telsoorten zoals de kogeldistel zijn geliefde planten. En de siertabak. Betty: „Je houdt er wel rekening mee als je nieuwe planten aan schaft. Maar vlinders komen ook op overrijp fruit af; Bananen en pruimen of sinaasappels." Ook die leggen de beide waarnemers in ventien bezoekers mee. Aan de overzijde van het parkeer terrein is de bus van 3VO neerge streken om jongeren en volwasse nen bewust te maken van de gevaren die het gebruik van alco hol op het rijgedrag heeft. Dc om roeper bij de bus verwijst bezoe kers aan de braderie door naar de caravan van 3VO voor de ogentest. Nieuwkomer op de braderie is Re- vago, de handelsonderneming van Ronald en Erik van Gorsel uit Tho len. Ze staan met een partij schoe nen en kleren in de voormalige werkplaats van garage Maat. Net buiten het braderiecircuit. Maar dat is volgens Van Gorsel geen na deel. „Het is goed aangegeven. Mensen kunnen hier vanaf de Ha ven door het gebouw naar de Mo lenstraat lopen. We verkopen een kwalitatief goed artikel tegen stuntprijzen. Nu zijn het schoenen en kleding, maar het kunnen de volgende keer tassen zijn of toiletartikelen." Als het goed bevalt wil Revago vaker te rugkomen. Eerder verkochten ze al twee maal artikelen vanuit drogis terij Smerdiek op de Markt. Zijn vader J. van Gorsel zit al der tig jaar in de handel van sportarti kelen en komt veel partijen tegen die via deze formule in de verkoop worden gebracht. „Als het aan toonbaar rendabel blijkt, dan wil len we in een jaar hier acht keer stunten." Volgens Erik is het ook hun tuin. Op de rottende pruim ko men ook enkele wespen af. Ria: „Maar daar zijn er dit jaar maar weinig van door de vorst begin maart." De vlinders laten zich in de regel vooral midden op de dag zien. Tussen twaalf en een uur. Als het warm is en vooral windstil. Dat begint al eind maart. In de week van 21 tot en met 27 maart telde Ria de Rijke de eerste kleine vos. Een algemeen en bekende een manier om de leefbaarheid in de woonkernen te verhogen. „Veel winkels sluiten. We willen naar de mensen toe gaan." Bij Spar van Luijk voor de gevel van het gemeentehuis op de Markt zijn rond half vijf de 250 bolussen, 200 worstenbroodjes en 500 eier koeken uitverkocht. De zachte fruit (kiwi's en meloen) gaat min der hard. Het is ook niet echt zo mer. Ook al schijnt de zon, het is koel voor de tijd van het jaar. Dc ondernemer: „Maar het is voor ons van belang dat we ons gezicht hier laten zien." Bij de schiettent van muziekver eniging Euterpe is het druk. Ook bij de oliebollenkraam van de ver eniging zijn veel klanten. „We zijn door het deeg heen en dat was vo rig jaar niet het geval, zegt voor zitter M. Steketee. Een blikvanger vormen de mini- scooters van N. de Jonge uit Poort vliet. Het is een nieuwe rage. Kin deren vanaf zes jaar kunnen er op rijden. „Op eigen terrein, niet op de openbare weg. Er wordt ook al competitie mee gereden op kartba- nen." De Jonge is pas anderhalve week dealer voor de miniscooters. Het zijn echte motoren. De lichtere kunnen 45 kilometer per uur. dc zwaardere 110 kilometer per uur. Het gaat mij om de naamsbekend vlinder die in het voorjaar al 'zon nend' wordt aangetroffen. In de zomer zitten ze volgens de atlas urenlang op hun favoriete nectar- struik de vlinderstruik (buddleja). De kleine vos heeft zijn naam te danken aan de bruinrode grond- kleur, vergelijkbaar met die van een vos. Hij is een van de eerste vlinders die vliegt. De soort over wintert als vlinder. In 1996 werd een recordaantal van 150 kleine vossen waargenomen bij Sint- Maartensdijk. In een van de 'kilo- meterhokken'. Deze recordaantal len worden meestal in de zomerperiodes gedaan. De beide waarnemers hebben er plezier in en kennen nu ook steeds meer soorten. Ze moeten ook wel eens naar binnen lopen om de veldgids te raadplegen. Ria: „Er zijn er wel eens bij die een beetje afwijken. Ik heb ook wel eens een vuurvlindertje gezien. Dat was zo mooi. Ik heb het in de gids opge zocht en dan vergeet je het niet meer." Betty: „Er zijn sommige mensen in de werkgroep die weten al wat voor soort vlinder het is als ze nog vliegen. Wij zijn nog maar begin nelingen. Maar het is een leuke bezigheid. Je hoeft er echt niet veel voor te doen. Loop je een keer naar de vuilnisbak, dan valt je oog er op. Dan ga je eens kij ken." Ria: „Bij stil weer is het prachtig om te zien. Ik vind het mooie beestjes. Dat geldt voor de meeste mensen. Ze vinden vlin ders mooi. Het zijn geen wespen waar mensen een hekel aan heb ben. Ik hou van de buitenlucht, de tuin en de natuur. Maar we zijn maar met zijn tweetjes op Tholen. Op Sint-Philipsland doet Ron Brouwer het (van de stichting het Zeeuws landschap- red.) Het zou best leuk zijn als er wat meer men sen mee zouden doen. Dun kun je eens wat meer uitwisselen." Van hel koolwitje dat algemeen voorkomt zijn een aantal varian ten, vertelt Ria: „Er is het groot koolwitje en het klein koolwitje, maar ook het klein geaderd witje. Het is best moeilijk om die uit el kaar te houden. Dan moet je wel goed kijken." Het klein koolwitje is de meeste algemeen verspreide dagvlinder in onze provincie. Het is geen bedreigde soort. Ook het heid. Hier verkoop je natuurlijk geen machines. Het is echt een blikvanger. Er komt veel jeugd op af. De belangstelling is goed." Bij de stand van Kerkinactie in de garage in dc Molenstraat worden tweedehands boeken verkocht. Kerk inactie is een samenwerking tussen tien kerkelijke en interkerkelijke hulporganisaties die 1500 project steunen in de Derde Wereld. Daar valt noodhulp, maar ook structurele hulp onder en zendingsactiviteiten. M. Poot: „We staan hier nu voor het eerst. We staan normaal alleen in augustus in Poortvliet, maar we hebben een heleboel boeken. Het loopt lekker en we staan hier gra tis." Bij C. van Koeveringe lopen de za ken ook goed. „We hebben elk jaar horloges en sieraden in de oprui ming. Met 70 tot 80 procent kor ting. Die willen we echt opruimen maar daar hebben we normaal ge sproken geen klanten voor. Op een braderie komt een totaal ander pu bliek. Het weer is alles meegeval len, maar we hebben hier in altijd goed weer." Van Koeveringe be reidde dertien jaar lang de braderie voor. „We hebben in al die jaren maar één keer slecht weer gehad." Riek Bijl van de Zonnebloem glun dert. Alle 530 enveloppen zijn rond half zes al op. De Zonnebloem staat elk jaar op een andere plaats en nu voor het eerst in de smalstad. Maar er zijn nog wenskaarten in de ver koop. Eigengemaakte en lotjes. Ze spreekt iedereen aan die langskomt. Voor Laban Hage uit Sint-Anna land is het de eerste keer dat hij met zijn kunststof gevelbekleding op de braderie in Sint-Maartensdijk staat. Hij was al in Wissenkerke, Oude Tonge en Zierikzee. Hij vertegen woordigt een Duits merk in Zuid- West Nederland. „Het gaat goed. Als je op zo'n braderie vijf of zes adressen hebt waar je een vervolg aan kan geven, is het mooi. Dan kun je al wat verkopen. Ik krijg al leen mensen die echt geïnteresseerd zijn. Ik ben niet afhankelijk van de directe handel, maar ik heb goed volk gehad." Bij rijwielhandelaar G. Larooy uit Scherpenisse is het 'lekker druk', zo laat hij weten. Hij staat op de Markt met nieuwe- en tweedehandsfietsen en fietstassen. Op de tafel een oud model ijzeren fietsje, met een groot voorwiel met trappers en een klein achterwieltje. Net als de mini- scooters op de Haven is dit ook een blikvanger. „Leuk voor op een brade rie en voor in de etalage." Larooy is na het opheffen van de midden standsvereniging in Scherpenisse lid van de ondernemersvereniging Smal stad. Hij is tevreden over de handel. „Ik heb negen nieuwe fietsen ver kocht en zeven tweedehands." Bij Ph. Bout van hengelsportvereni ging de Oosterschcldevissers is er juist weinig handel. De belangstel ling voor werphengels, molens en andere toebehoren voor de sportvis- serij is niet groot. „Het is geen over vlieger, maar voor het raden van het gewicht aan levende paling is er wel animo." Dc deelnemers kunnen ver schillende prijzen winnen, de derde prijs is de bak met levende paling. Het Rode Kruis met de welfare, en de korfbalvereniging Emcrgo staan op een rij naast elkaar. Voor beide standhouders een nieuwe plek. Emcrgo was gewend op de Haven te staan, maar J. van der Linde van Emergo heeft niets te klagen, zegt groot koolwitje komt veel voor. Ze zien de vlinders ook verande ren. De kleuren van de atalanta bijvoorbeeld worden vaag naarma te de vlinder ouder wordt. Dat geldt ook voor dc koolwitjes. Bet ty: „Op dun duur krijgen ze rafeli ge randen aan de vleugels. Dan gaan ze gewoon kapot." Tot de eerste week van oktober tellen ze. Voor half november stu ren ze hun formulieren op naar de vlinder- en libellenwerkgroep Zeeland. De gegevens worden op genomen in de programma orde van de Nederlands entomologi sche vereniging. En doorgestuurd naar de Vlinderstichtkig en de trekvlinderregistratie Nederland. De leden ontvangen het vereni gingsblad de Zeeuwse Prikkebeen waarin de gegevens worden sa mengevat. De werkgroep is nu be zig een atlas van libellen samen te stellen. En er is onderzoek begon nen naar nachtvlinders. Betty vindt de dagpauwoog heel mooi, maar ook de gehakkelde au relia. De vlinder heeft een gekar telde vleugelrand, iets wat bij an dere soorten niet voorkomt. Deze vlinder heeft een krachtige vlucht. „Maar je ziet ze echt alleen bij zonnig weer. Bij somber weer zie je niks." Het tellen is ook haar kinderen opgevallen, zegt ze. „Ze roepen wel eens als ze in de tuin zitten: Moe er zit een vlinder." De atalanta is neergestreken om nectar te zoeken op de vlinder- struik in de tuin bij Ria de Rijke. hij. „Het is ideaal bradericweer. Geen weer om aan de zeedijk te zit ten. Het loopt redelijk. Net zo goed als op de Haven." Bij de dames van dc welfare is de stemming minder positief. „De ver koop is zeker de helft minder dan vorig jaar," zegt Coby Vermeulen. „Voor de middag hebben we bijna niks verkocht. Na de middag gaat het nog." Ze hebben rond vijf uur 18 paar sokken verkocht. Bij de stand van de Thoolse afdeling van de VVD is raadslid K.B.M. Sa- ris in gesprek met voorbijgangers. Op een groot vel papier staan kreten over onderwerpen die de bezoekers aandragen. Uit dc opmerkingen blijkt dat er nogal wat toeristen zijn die zich afvragen wat er met de toe ristenbelasting gebeurt. En: ,Wat is er nou echt te doen voor toeristen?' Een bezoeker was stelliger: .Toeris ten vormen een melkkoe.' Ook dui kers laten hun opmerking achter: ,duiklocatics: aan- en afvoer veili ger maken.' Maar ook de braderie zelf is onder werp van gesprek: .Ondernemers vereniging Smerdiek bravo, een mooie braderie.' Sinds jaren is ook Vcrjaal Electro- world weer present op de braderie. Ondernemer A. Verjaal is zeer te spreken over de belangstelling. „Er waren veel vakantiegangers. Het weer was de beste ingrediënt. In combinatie met de gewijzigde opzet zeer geslaagd." Bij de kraam van Verjaal wordt een biertender (tap) gedemonstreerd. Bezoekers konden ook bier proeven. Er was ook een film te zien van het eerste Smer- diekse muziekfestival. Verder zijn er navigatiesystemen voor auto's te koop. „Ik heb nu veel mensen uit voerig kunnen spreken waar je an ders in de zaak onvoldoende tijd voor zou hebben." PvdA-Tweede Kamerlid Luuk Blom uit Sint-Annaland loopt eind augustus drie dagen stage bij de Koninklijke Luchtmacht. Dit in het kader van zijn parlementaire werk op het gebied van defensie, met name voor materieel. Onderdeel van de stage is o.a. een vlucht met een F16 gevechtsvlieg tuig vanaf de vliegbasis Volkel in Oost-Brabant. Het programma voorziet ook nog in het vliegen met andere vliegtuigen. De Neder landse luchtmacht moet over enke le jaren de F16 vervangen, waar voor de Amerikaanse JSF de hoogste ogen gooit. De kosten zijn enorm, maar de Nederlandse in dustrie krijgt er compensatie-or ders voor. Blom zet daar echter grote vraagtekens bij en heeft eer der al bezwaren geuit tegen de aanschaf van de JSF. Het Thoolse kamerlid krijgt op het gebied van defensie een grotere rol, want voor het eerst is hij dit najaar woordvoerder bij de defen siebegroting en daar is hij blij mee. „Er zijn immers 42 kamerle den binnen de PvdA-fractie en maar 12 begrotingen. Op basis van kwaliteit ben ik ervoor gekozen", vertelt Luuk Blom trots. Soms word je in het leven geconfronteerd met zaken waarvan je het bestaan liever nooit geweten had. Kahaoke is wat mij betreft één van die dingen. De naam alleen al, karaoke. Hoe kom je erop? En is de naam al dubieus, de acti viteit is dat in het kwadraat! Ik zal de spelregels in het kort aan u uitleggen. Je hebt cd's waarop gewoon een zanger, zangeres - of het meervoud van beide - te horen is. Smaken ver schillen, maar sommige muzieksoorten kunnen mij best bekoren. Maar wat heeft nu een of andere malloot gedaan? Juist ja, hij (of zij) heeft om onduide lijke redenen cd-tjes laten maken waarop de vocalisten niet te horen zijn. Van het geld dat hiermee wordt uitgespaard heeft die charlatan ervoor gezorgd dat je nu op een W-scherm de tekst van het liedje in beeld krijgt. Maar, en nu komt het, in plaats van dat hij/zij het gemanipuleer met originele muziekstuk ken lekker voor zichzelf gehouden heeft, moet iedereen eraan geloven. En de gevolgen? Die zijn, zoals u zelf vast wel eens ondervonden zult hebben, ramp zalig. Ben je lekker een avondje aan het stappen met wat vrienden, sta je plots in zo'n club met van die meelallende karaokeliefhebbers. Weg gezelligheid. Maar ook op besloten feesten is er al vaak geen ontkomen meer aan. Blijk baar zijn er dus nog heel wat van die mensen die denken dat hun gezang (of wat daar voor door moet gaan) anderen blij maakt. Triest maar waar. En als je eenmaal dronken bent en ergens achterin een bruin cafeetje naar je even wicht staat te zoeken, dan kan dat gebral achter de microfoon je allemaal niet meer zoveel schelen. Maar de 'pret' begint nu ook al op plaatsen en momen ten waarop je het karaokespook totaal niet verwacht. Laatst waren wij met een gezelschap met een bus op stap, toen er plotsklaps onderweg twee wildvreemde dames aan boord kwamen. Zij stelden zich voor als kleinkunstenaars. En voor wij het met z'n allen in de gaten hadden, zaten wij als volwassenen op hun commando rare bewegingen te maken met ons hoofd en onze armen en benen. Kunt u het zich voorstellen? Vijftig goedopge leide mensen die verstandelijk volledig in orde zijn, die het klappen van de zweep in de zakenwereld kennen en die het binnen hun gezin prima voor elkaar denken te hebben, zwaaiend met hun handen, stampend met hun voeten en schuddend met hun hoofd, op klaarlichte dag over de snelweg rijdend in een niet geblindeerde bus. Ik kan u wel verklappen dat er in ieder geval één man was die zich beschaamd afzijdig hield van deze genante vertoning. Toen de danspasjes er eenmaal goed inzaten, bereikte het optreden van de rondborstige en opgedofte dames zijn cli max. Met een krakkemikkige cd-speler sloofden de entertainers zich in het gangpad van de bus uit om mijn reisgenoten mee te laten zingen met allerlei karaokeliedjes. Onderwijl zakte ik steeds iets verder onderuit op mijn stoel. Droefheid maakte zich van mij meester. Is dit nu het soort vermaak waar een nuchter gezelschap op het middaguur op zit te wachten, vroeg ik me af. Mijn vrouw zag mijn mistroostige blik en fluisterde zacht in mijn oor: „Ik weet nu al waarover jij het in je volgende column gaat hebben." Assurantiekantoor Van Di ce Burgemeet 25 - Poortvliet - Tel: (0166) 612 509 Jan P.M. Overbcckc c Ten Ankêrweg 72 - Tholen - Tel: (0166) 602 888 Op de Haven konden kinderen hun speelgoed kwijt, zoals bij Yvette, Fabian en Pascal van Dijk. De zussen Betty van Vossen (links) en Ria de Rijke in de tuin aan de Koningin Beatrixtraat in Sint-Maartensdijk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 3