Eiland geeft doorslag Duizendschoon terug Rehoboth haalt 570 euro op voor gemeente Szekelykal in Roemenië Plaatselijk nieuws Laban 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 11 augustus 2005 Fietsvierdaagse Rijverbod van twee uur Eenzi jdig ongeval Bestel-/Bedrijfsauto's Expositie kunstschilders Vervuilde grond VERF NODIG? Optreden Ocean's Edge Uitrit moet weg Nieuwe kazerne Diefstal kentekenplaten Karaokewedstrijd Auto gekraakt Zeiljachten in problemen Geslacht in eigen slagerij Auto botst op paaltjes Auto tegen gevel Fietsmeerdaagse Bouw schoollokaal Diefstal uit auto's EHBO-cursus Brand ponystal Wethouder hoort dominee aan Volkswagen en benzine gestolen De hervormde gemeente Rehoboth in Sint-Maartensdijk haalde zaterdag tijdens de braderie met de verkoop van zelfgemaakte spullen, een loterij, de verkoop van koffie en donaties zo'n 570 euro op voor de partnergemeente in het Roemeense Szekelykal. Verbod inlaten water Zoommeer Tholen De huisvrouwen-trimgroep organi seert van maandag 22 augustus tot cn met donderdag 25 augustus weer een fietsvierdaagse. Deelnemers kunnen iedere avond om 18.30 uur vertrekken vanaf de Markt voor een fietsroute. Onderweg krijgen de fietsers een verfrissing aangeboden en alle deelnemers die minimaal drie routes rijden, krijgen als blij vende herinnering een medaille. De plaatselijke rijwielhandel verleent tijdens de fietsvierdaagse assisten tie en geeft hulp als er pech onder weg is. Deelnemers kunnen zich aanmelden via het telefoonnummer 602933. Een 33-jarige inwoner kreeg in de nacht van zondag op maandag van de politie een rijverbod van twee uur opgelegd. Rond 2.10 uur werd hij met zijn auto aan de Postweg staande gehouden voor een alco holcontrole. De man bleek 1,4 maal de toegestane hoeveelheid al cohol te hebben genuttigd. Naast het rijverbod kreeg hij voor deze verkeersovertreding een bekeu ring. Een 21-jarige automobilist uit Ber gen op Zoom verloor maandag op de Nieuwe Postweg de macht over zijn stuur. Bij het nemen van een bocht naar rechts raakte de Berge- naar met zijn auto in de berm, waar na hij tegen de vangrail botste. Door het eenzijdig ongeval raakte zijn auto aan de voorzijde bescha digd. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Groep 1 van de Thoolse amateur kunstschilders toont tot 14 septem ber diverse werken in bibliotheek De Vier Heemskinderen. De kunst schilders ontvangen sinds 2002 op maandag- en dinsdagavond in Poortvliet les van Jules Thannhau- ser. De jongste deelnemer is 20 jaar en de oudste cursist is al 82 jaar. Deze kunstschilders werken met diverse technieken. De schilderijen kunnen bewonderd worden gedu rende de openingstijden van de bi bliotheek. Het terrein dat door Aqua Terra op vervuiling is onderzocht aan de Coen- tjesweg is niet het terrein waar de Schutse uit Resteren een dagactivitei tencentrum gaat bouwen, maar een ongebouwd stukje grond naast het pand nummer 28 aan de overzijde. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923 Advertentie I.M. De plaatselijk muziekband Ocean's Edge geeft vrijdag 19 augustus vanaf 20.30 uur een optreden in café De Hoop. De band speelt co vers van U2, Queen. Red Hot Chili Peppers, Kane, Blof, alsmede enke le zelfgeschreven nummers. Het op treden zou eerst op 12 augustus plaatsvinden, maar is door onvoor ziene omstandigheden een week uitgesteld. Maatschappij Timmermans te Ros malen aan de Mareweg moet binnen acht weken de uitrit verwijderen die gelegen is aan de provinciale weg tussen Tholen en Sint-Philipsland. Voor de bouw van een loods was door de provincie Zeeland toestem ming verleend tot het aanleggen van een tijdelijke uitweg. In eerste instan tie had de uitweg al op 16 oktober 2004 verwijderd moeten worden. Vanwege het ontbreken van de bouwvergunning voor het bedrijfs pand werd de ontheffing voor de uit rit eerder verlengd. Aangezien de ge meente op 30 augustus 2004 alsnog de bouwvergunning verstrekte en Delta Nutsbedrijven in juni van dit jaar haar werkzaamheden voltooide sommeert het provinciebestuur nu om binnen de termijn van 8 weken de werkzaamheden te voltooien en de uitrit te verwijderen. Na het verstrij ken van de genoemde termijn wor den er juridische stappen genomen. Sociale werkplaats De Betho in Goes krijgt van de provincie over vorig jaar een bijdrage van 19.547 euro (een cent per kilometer) in de kosten van het vervoer van de werknemers. VERVOLG POSTKANTOOR ,.Ons huidige concept is er niet meer en nu we toch open mogen blijven, zal er in 2006 een ver bouwing plaatsvinden. We worden namelijk postkantoor nieuwe stijl met de bijbehorende nieuwe uit straling en natuurlijk ben ik daar heel gelukkig mee." Voor haar vakantie leek alles nog somber. „Doordat de Postbank computer 19 september zou ver dwijnen, zou ook de kentekenser vice weggaan. Voor de garage houder of de particulier kost het bij ons twee minuten tijd om een kenteken over te schrijven en als je daarvoor dan naar Bergen op Zoom moet, is dat toch een achter uitgang. Nu kan alles gelukkig blijven en in 2006 komt de OV- jaarkaart voor 18-jarigen erbij. Daarvoor kun je nu nergens op het eiland terecht. Ook krijgen we de expressedienst weer terug, nu via TNT. Bij de Postbank komt het overmaken van geld naar het bui tenland als nieuwe dienst erbij. Daarvoor moeten we nog op cur sus", zegt Maja Westdorp. Voor de onderneemster is het dui delijk dat het postkantoor in Sint- Annaland gered is dankzij de be moeienis van de twee kamerleden Blom en Crone. „Het is niet in woorden uit te drukken hoe blij ik daarmee ben." De kamerleden hamerden bij de minister van economische zaken op de .geïsoleerde positie' van het eiland Tholen en dat heeft zijn uit werking niet gemist. Ondanks het digitale tijdperk en de grote mobi liteit met de vele ontsluitingsmo gelijkheden via de bruggen bij Tholen en Oud-Vossemeer, de Krabbenkreekdam, Oester- en Philipsdam heeft de .geïsoleerde positie' van het voor de directie van de ING/Postbank veraf gele gen Tholen in Zeeland de dienst verlening gered. In een brief aan b. en w. van Tholen liet de Postbank weten op alle Nederlandse eilan den een vestiging van het volledi ge Postbankassortiment te willen handhaven.' VERVOLG BLOEMEN PLUKKEN Al die gegevens worden verzameld. De resultaten besproken. En voor sommige middelen die voldoen wordt een aanvraag ingediend bij het ministerie van landbouw voor toelating. „Als we het zaad afleve ren, mogen er geen zaden van on kruid in zitten. Met de hand bewer ken is onbetaalbaar. We hebben er een stukje chemie voor nodig. In Europa is er geen proefveld op zulk een grote schaal." Op het proefveld van 1,3 hectare staan 35 soorten. Een aantal is er bijgezet om te plukken. Ook is er een hoek gereserveerd voor de mee krap. De teelt wordt weer op kleine schaal ter hand genomen, maar is voor de telers in feite nog onbe kend. Voor het bespuiten van de meekrap is ontheffing verleend voor één middel, zegt Boogaard over het nieuwe gewas dat nu voor het twee de jaar op het proefveld wordt mee genomen in de proeven. Boogaard beoordeelt de resultaten van de be spuitingen op de meekrap. Het proefstation de Rusthoeve in Co- lijnsplaat voert het spuiten uit. Adrie Albrechtse komt op de open dag ook nog maar eens een kijkje nemen. C. van Oudenaarde uit Sint-Annaland loopt met zijn dochter over het veld om bloemen te plukken. Ze zijn er allebei verrukt van. Zijn dochter plukt de bloemen. Van Oudenaarde heeft er al bijna een arm vol. Juffer tjes in 't groen, vergeet-mij-niet, papaver, slaapmutsjes, scheef- bloem, campanula, dahlia, teunis bloem. In het areaal bloemzaad op Tholen zitten schommelingen, zegt Boogaard. Teunisbloem en dui zendschoon waren praktisch weg. „Naar de lage lonen landen met goede weersomstandigheden. Maar ze komen weer terug. Hier ligt de kennis, de goede grond en we heb ben een gunstig klimaat en veel zonuren. Er zit een golfbeweging in. Landelijk is nu ongeveer 600 ha. ingezaaid, op Tholen ligt nu zo'n 150 ha. Dat is ongeveer de helft van het areaal in Zeeland. Op Walcheren en op Flakkee ligt ook behoorlijk wat." Een van de echtparen die ook aan het plukken is, is het echtpaar Sakko-AItelaar uit Oud-Vossemeer. Ze wonen al 35 jaar op Tholen en zijn aan het eiland verknocht ge raakt. Ze vinden het geweldig dat ze zomaar bloemen mogen plukken op het proefveld. Sint-Annaland De nieuwe brandweerkazerne aan de Lageweg/Veilingweg gaat 542.000 euro kosten. Voor de bouw waar 2000 vierkante meter voor nodig is, was 377.000 euro begroot, maar dat bedrag moest worden verhoogd met 165.000 euro als afdracht van de grondkosten. Van een auto die geparkeerd stond aan de Weststraat zijn in de nacht van donderdag op vrijdag beide ken tekenplaten gestolen. Arno Vorstenbosch heeft zaterdag avond de eerste karaokewedstrijd in spijzenbar Poco Loco gewonnen. Hij voerde het repertoire van de zanger Cornelis Vreeswijk uit. De tweede prijs ging naar Chris Roodenburg, die Herman Brood imiteerde. De derde prijs was voor Cinthya Elout en Helana Bosch die het repertoire van Linda, Roos en Jessica uitvoer den. De originaliteitsprijs ging naar Hendrika Willemstein, Helana Bosch, Dave Ketting en Matthijs Romboutz voor hun uitbeelding van de legendarische Zweedse popgroep Abba. Er waren zaterdagavond tus sen acht en elf uur veertien deelne mers, waarbij de deelnemers zich ook moesten kleden zoals de zangers die ze vertegenwoordigden. Het idee voor de karaokewedstrijd was drie maanden geleden geboren en kreeg vorm met een podium voor de zaak. De Voorstraat is op zaterdagavond altijd afgesloten, zodat er geen ver keer was. Kim uit Sint-Maartensdijk, die het repertoire van de zangeres Anouk uitvoerde, was volgens de juryleden Letty Oldejans en André Ketting dermate goed, dat ze buiten mede dinging meedeed. Het gemeentebe stuur had vergunning verleend voor dit evenement, dat voor een aantal bewoners geluidsoverlast veroor zaakte, zodat de politie naar aanlei ding van klachten nog belde om de buitenactiviteitcn te stoppen, maar toen was het inmiddels ook elf uur en was het programma voorbij. Stavenisse Tussen woensdagmiddag 16.00 uur en donderdagochtend 9.30 uur is er ingebroken in een auto die gepar keerd stond aan de Keetenweg. Uit de auto werd de radio/cd-speler met enkele cd's gestolen. Dinsdag 16 augustus wordt voor de zending en Adullam oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Bergingsbedrijf Van den Berge moest zaterdag met sleepboot Mis tral uitrukken om een zeiljacht in Donderdag, vrijdag en zaterdagMaandag, dinsdag en woensdag ♦Magere runderlappen 1 kg 7,90 ♦Sucadelappen 1 kg 7,90 JSoeppakket 3,20 Bij 500 gram shoarmavlees 4 broodjes saus GRATIS Varkensfilet/ap/es/fcrüdu*500 gr. 4,- Rundvlees met randje 1 kg 6,- J Saucijzen nmd/verkem 500 gr. 2,25 Surfburgers 5 halen 4 BETALEN Tong uit eigen keuken 100 gram 1,50 Cornedbeef 100 gram 1,20 Gekookte worst 200 gram 1,20 Beckers frikadellen 10 stuks 2,50 Wij staan zaterdag op de braderie vanaf 11.30 uur met o.a. broodje beenham, hamburgers, braadworst, saté, enz. Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. nood te helpen. Het Nederlands zeil jacht Pallieter raakte in de proble men, toen de opvarenden hulp boden aan een ander vastgelopen zeiljacht. Door deze actie liep het jacht zelf ook vast, waarbij de motor stuk ging doordat een touw in de schroef draaide. Het andere jacht kwam op eigen kracht weer in rustig vaarwa ter, maar het zeiljacht Pallieter moest vlot getrokken door de Mistral. De sleepboot bracht het jacht naar de werf in Sint-Annaland. Volgens de schipper was hij door de harde noordwesten wind in de problemen geraakt, 's Avonds met hoog water zat er voor Stavenisse weer een heel groot zeiljacht omhoog. Het jacht had een kapotte motor gekregen en strandde op de zandbak. Het 2,50 meter diep stekende jacht lag hevig te stampen op de zandbak en werd uiteindelijk door de Mistral vlot ge trokken en eveneens naar de scheepswerf gesleept. In de Kerkstraat botste donderdag middag omstreeks 14.45 uur een 83- jarige automobilist uit Kapelle bij de wegversmalling tegen twee paaltjes. Er was alleen materiële schade aan de auto. Een 18-jarige inwoner van Sint-An naland reed woensdagavond even na half zeven tegen de gevel van een woning op het kruispunt Stoof- dijk/Oudelandsedijk. Komend van uit het dorp raakte hij de macht over het stuur kwijt, waardoor hij van de weg afging. Tegen de woning kwam de auto tot stilstand, die daardoor aan de rechter voorkant blikschade opliep. Bergingsbedrijf Faasen uit Steenbergen takelde de auto weg. Sint-Maartensdijk Het evenementencomité Smalstad organiseert van dinsdag 16 augustus tot en met donderdag 18 augustus een fietsmeerdaagse. De deelne mers kunnen iedere avond een route van 25 of 15 kilometer fietsen. De organisatie hoopt dan ook dat in groepsverband aan dit evenement wordt deelgenomen. Het vertrek punt is vanaf 18.30 uur op de Haven bij cafetaria Het Centrum. Onder weg krijgen de fietsers diverse puz zelopdrachten en aan het eind van de fietstocht kan deelgenomen wor den aan behendigheidsspclletjes. Het is niet noodzakelijk om iedere avond een fietsroute te rijden. Bui ten deze fietsmeerdaagse organi seert het evenementencomité diver se activiteiten voor de bewoners en de toeristen. „Met deze activiteiten proberen wij om de leefbaarheid van ons dorp te behouden", aldus comitélid Piet Groffen. Hij hoopt dat inwoners het comité steunen door donateur te worden. Tijdens de fietsmeerdaagse kunnen mensen zicjh als donateur laten inschrijven bij de inschrijftafel voor de deelne mers van de fietstochten. Scherpenisse Voor de uitbreiding van de Groen van Prinstererschool met een leslokaal, aan de kant van de Bakkcrsdijk, is vrijstelling nodig van het bestem mingsplan. Dit, omdat deels ge bouwd wordt op grond waarop geen gebouwen zijn toegestaan. In het kader van de planologische procedu re wil het gemeentebestuur de vrij stelling verlenen. De gemeenteraad wordt gevraagd in de eerstvolgende vergadering, op 1 september, een zo genaamd voorbereidingsbesluit te nemen. Dat is een verklaring dat een herziening wordt voorbereid van het betreffende bestemmingsplan. Poortvliet Tot twee keer toe werd bij de politie aangifte gedaan van een diefstal uit een auto. Zaterdagmiddag werd er tus sen 13.45 en 15.00 uur ingebroken in een auto die geparkeerd stond aan de Schelphoekseweg. Uit de auto werden tientallen euro's, waardepapieren, een mobiele telefoon en horloges gestolen. Op dezelfde middag werd op de Schelphoekseweg nog een auto ge kraakt. Uit deze auto werd een gsm en een rugzak weggenomen. Maandag 15 augustus haalt de voetbalvereniging SPS oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M nt-Philipsland De EHBO-vereniging organiseert bij voldoende aanmeldingen in het najaar een EHBO-cursus. De cursus wordt op donderdag gegeven tussen 20.00 cn 22.00 uur en bestaat uit een twintigtal bijeenkomsten. De eerste bijeenkomst wordt in oktober of november gehou den. Cursisten kunnen zich aanmelden bij secretaris Tjerk den Brabcr, Mos- selkreekstraat 48, tel. 572498. De brandweer rukte donderdagoch tend rond kwart voor vier uit voor een brandje aan de Campweg. Daar stond een hok van een pony in brand. Het hok was al ingestort. De brand weer bluste het vuur met twee stra len hoge druk. Het vuur was snel onder controle. Er waren geen dieren aanwezig. Eén telefoontje van een verontruste inwoner heeft wethouder W.C. van Kempen gekregen naar aanleiding van de afscheidsdienst van hervormd predikant ds. J. Lohuis in Scherpenis se. De dominee, die naar Harskamp vertrekt, zei op die bijeenkomst, tegen een democratie te zijn omdat die tol zijn diepste overtuiging een uitvin ding zou zijn van de duivel. „Ik heb dat aangehoord en er kennis van ge nomen", is het enige dat de wethou der, die in Scherpenisse het gemeente bestuur vertegenwoordigde, erover kwijt wil. Het beleid van burgemees ter en wethouders is dat ze niet via de krant reageren, zegt hij. „Maar inwo ners zijn altijd welkom om er met het college aan tafel pver te praten." In ieder geval zijn de uitspraken van Lo huis voor Van Kempen geen aanlei ding om in het college aan de orde te stellen of het gemeentebestuur nog wel op uitnodigingen voor afscheids- en intredediensten van predikanten moet ingaan. De redactie ontving zes ingezonden brieven van lezers over de uitspra ken van de predikant. U vindt ze op pagina 9. In de nacht van zondag op maandag is bij autobedrijf Niemantsverdriet aan de Paasdijkweg in Poortvliet een volkswagen gestolen. De wagen stond op het terrein aan de voorkant van de showroom. De dief kwam via de Paasdijkweg op hel terrein door het hekwerk te forceren. En reed door een bloemenperk het terrein af. De Volks wagen is een verlengd en verhoogd type LT met het kenteken 23VFJL, bouwjaar 1999. De kleur is wit. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd bij hetzelfde bedrijf uit ongeveer 25 auto's op het buitenterrein benzine gestolen. Daarbij liepen de voertuigen schade op door het forceren van de tankdoppen. De benzine is vervolgens overgegoten op de hoek van de Geer- weg aan de overkant van de rotonde. Daar werd gemorste brandstof aange troffen. De eigenaar heeft aangifte ge daan bij de politie. Voor het kerkgebouw van Rehoboth aan de Westvest kunnen spelletjes worden gedaan. Het kerkgebouw aan de Westvest staat open, voor de kerk is een kof fiehoek ingericht cn er kunnen be hendigheidspelletjes worden ge daan. Vanaf half twaalf tot half zes wordt er orgel gespeeld. Het is de eerste keer dat Rehoboth meedoet aan de braderie. Peter de Viet van de Roemenië-commissie is tevreden. „Dit hadden we niet verwacht. We hadden op ruim 400 euro gerekend." Er is zeep, honing babbelaars en jam te koop. Ook versierde dakpan nen. Alles door gemeenteleden ge maakt. Bezoekers kunnen vier in een rij spelen, er is een kegelspel en er kunnen lotjes worden gekocht. En als blikvanger staat er een oldtimer van A. Wielaard. De Rehobothkerk staat buiten het braderiecircuit. Aan het eind van de Markt staat de tent van het open po dium voor het optreden van muzi kanten. De Viet: „Velen dachten ook dat daar de braderie stopte. Maar we hebben ook een echtpaar van een camping op bezoek gehad in de kerk. De man vroeg of hij ook op het orgel mocht spelen. Die heeft een kwartier gespeeld." Er zijn zes organisten die tijdens de opening van de kerk het orgel bespe len: Lian Uijl, Kees Droogers, Cor- neel Droogers, mevr. Hage- van de Velde, W.C. van Kempen en Jannine Zwalua. Om bezoekers te trekken, lopen leden van de gemeente over de bra derie die blaadjes uitdelen over de activiteiten in en voor de kerk. De Roemenië-commissie bezoekt jaar lijks de gemeente van de Hongaarse minderheid in het Oost-Europese land, maar dit jaar wordt overgesla gen. „We willen volgend jaar in mei naar Szekelykal om daar de viering van moederdag mee te maken." Ook was Dorcas present met pop- penkleren. De belangstelling ervoor was niet groot. Predikbeurten Zondag 14 augustus THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. prof. dr. De Reuver, Delft. 18.30 u. ds. Vergunst, Ridderkerk. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9 u. ds. Hoek, St.-Annaland. 15.30 u. ds. Blom, Poortvliet. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. dhr. Schouwenaar, Koudeker- kc. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. 19.30 u. gebedsdienst. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Maasland, Scheveningen. 18.30u. ds. Van Beek, Puttershoek. GEREF. KERK 10 u. da. De Jong, Rotterdam. CHR. GEREF. KERK 10 cn 14.30 u. ds. Den Boer. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering, m.m.v. Parochiekoor St. Cecilia. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Verboom, em.prcd. Bles- kensgraaf. 18 u. ds. Molenaar, Papendrecht. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 en 16 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9, 14 cn 18.30 u. leesdienst. wo 17/8 19.30 u. ds. Silfhout. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Stam, Papendrecht. 18 u. ds. Van Bennekom, Sommels- dijk. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. dhr. Sinke, Oost-Souburg. 19 u. ds. Van der Veer, Gouda. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Beider. 14.30 u. ds. Schaafsma. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Kerssies, Ulvenhout. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Harten, Ridderkerk. 17 u. ds. Bakker, Bodegraven. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 15 u. ds. De Jongste. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze, Steenbergen. Pak even uw zakboekje THOLEN 22 t/m 25 aug. Fietsvierdaagse. 25 t/m 27 aug. Kermis. 26 en 27 aug. Braderie. SINT-ANNALAND t/m 29 okt. Exposities Om de beurt, In naam van Oranje en Op een ouwe fiets moetje 't leren. De Meestoof, di t/m za, 14-17 u. 12, 13 en 15 aug. Kermis. 13 aug. Braderie. 16 aug. Visavond met sportvissers boot, tafeltennisver. Smash '76, ver trek 19 u. haven. SINT-MAARTENSDIJK 16, 17 en 18 aug. Fietsmeerdaagse. POORTVLIET 20 aug. Zomcrmarkt. BERGEN OP ZOOM t/m 21 aug. Expositie politieke spot prenten Opland, Markiezenhof, di t/m zo 11-17 u. 11 aug. Muziek op 't Wilhelminaveld, Grupo Cuba Libre, v.a. 19.30 u. 11 t/m 14 aug. Staatscircus Moskou- Holiday, Stadspark Kijk in de Pot. 15 t/m 18 aug. Markiezaatsfietsvier- daagse, 10 u. 18 aug. Muziek op 't Wilhelminaveld, 19.30 u. 20 en 21 aug. Jeugdwielerronde, za 13-22 u.,zo 10-18 u. +filni+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Kameleon 2 - do t/m wo 16 u. Fan tastic four - do t/m ma en wo 21.15 u. Zoop in Afrika - do t/m wo 13.45 en 18.45 u. Valiant - do, za, ma en wo 16 u. The island - do, za en wo 18.45 en 21.15 u. vr, zo en di 16, 18.45 en 21.15 u. Piet Piraat en de betoverde kroon - do t/m wo 13.45 u. Madagascar (Ned. gespr.) - do t/m wo 13.45 u. Herbie Fully Loaded (Nederl. gespr.) - do t/m wo 16 u. Dopo Mezzanotte - di 20.30 u. Mr. mrs. Smith - do t/m wo 18.45 en 21.15 u. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o„ tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11 -12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg cn entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Rode Kruis afd. Tholen. Voor reser veringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma. di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030-6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01 18-469869. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. ANGO Telef. spreekuur: elke di. 18-20 u., 0166-603277 (vragen ook via e-mail: ango-krista@zeelandnet.nl). STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 11 t/m vrijdag 19 aug. donderdag 11 8.07 -20.12 vrijdag 12 8.45 -20.52 zaterdag 13 9.27 -21.42 zondag 14 10.22 -22.47 maandag 15 11.35 - ----- dinsdag 16 0.07 -12.52 woensdag 17 1.35-14.12 donderdag 18 2.47 - 15.22 vrijdag 19 3.49 -16.15 za 13/8 4.40 u. EK vr 19/8 19.55 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,6 MHz. Omroep Zeeland radio op 87,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735, 25 MHz kanaal 54 (ether). Het inlaten van zoet water ten behoe ve van de landbouw op Tholen is 25 juli al gestopt. Metingen bij de inlaat- punten wezen uit, dat de concentratie van blauwalg (cyanobacteriën) in het Zoommeerwater toeneemt. Het wa terschap wil de blauwalg niet in het slootwater hebben omdat de giftige stoffen die de bacterie produceert, schadelijk zijn voor mens en dier. Daarom wordt het zekere voor het on zekere genomen. Normaliter geeft de blauwalg overlast bij hoge temperatu ren en die vallen de afgelopen dagen nogal mee. Ook regent het geregeld.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 2