Postkantoor Sint-Annaland blijft en krijgt de ov-jaarkaart erbij Inhalen op Oesterdam wordt een stuk lastiger Smits overweegt stappen tegen bestuur Oud-Kempen 'Je wordt er hebberig van' 400 OCCASIONS Shantykoren en valkenier op braderie in Sint-Annaland 'Geïsoleerdepositie'eiland Tholen redt dienstverlening I Donderdag 11 augustus 2005 61e jaargang no. 38 Altijd meer dan „Geweldig!", zegt Maja Westdorp-Slager over het be sluit van Postkantoren b.v. om de vestiging Sint-Anna land te handhaven en de diensten zelfs uit te breiden met ov-jaarkaarten en expresse-zendingen. Het voornemen om 19 september de Postbank-service en andere onder delen te beëindigen is daarmee van de baan. „Hiermee wordt geschiedenis geschreven", zegt Maja Westdorp. LITE-ON DVD RECORDER MET 80CB HARDDI5K Beter en goedkoper Snel besluit Aparte balie Nieuwe uitstraling Praatpalen te duur voor de verbinding Extreem Nieuwe beheerder park en t Kombuis Deze week Bloemen plukken slaat prima aan Sommigen plukken bloemen voor hun moeder, de an dere brengt een bos bij het graf van een geliefde, een derde zoekt een plaatsje naast de caravan op de cam ping. Zaterdag wordt er op de open dag op het proef veld van de bloezaamstudieclub Tholen naar hartelust geplukt. De belangstelling is groot. „Je wordt er hebbe rig van," zegt een van de bezoekers. www.autoteam.nl Homepage: e.ril ech tbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 15,65 per halfjaar, 28,75 per jaar, per post 49,10 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1 Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,28 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,50 contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. Een tent op het Havenplein waarin shantykoren en bands optreden, is het nieuwe element op de braderie in Sint-Annaland. Het Schorrekoor en het koor De Kanaken zingen om res pectievelijk half vijf en zes uur. Om acht uur brengt de band Massive vlot te top-40-muziek en gouwe ouwe, terwijl om kwart over negen Tears of Blood aantreedt met hardrock covers. Met 86 deelnemers die zaterdag tus sen tien en acht uur meer dan I20 kramen bezetten in de Voorstraat en op de Ring. is de belangstelling voor de braderie en snuffelmarkt overwel digend, aldus de organisatie. Er wordt dan ook een gevarieerd aanbod van artikelen geboden: van kleding tot dierbenodigdheden, sieraden en aller hande decoraties, speelgoed, boten en sportvisartikelen. Op de terrassen zal het, als het weer meewerkt, plezierig toeven zijn. Te eten is er ook van al les, zoals hamburger, broodje gezond, een Chinese hap. poffertjes en am bachtelijk bereid ijs. De zilveren volksdansvereniging Dodi Dodi ver koopt (zelfgemaakte) spulletjes, waarvan de opbrengst gaat naar de Ned. stichting gehandicapt kind. De kinderen kunnen zich aan de Ring vermaken met eendjes vissen, een glijbaan en een extra groot springkus sen. En op de Brugstraat kan pony worden gereden. De kinderbraderie 's morgens is dit keer op het Haven plein. De kermis, uitgebreider dan an dere jaren, begint vandaag al en staat op het terrein van het waterschap bij het Havenplein. Zoals gebruikelijk is er aan de Bie- rensstraat bij streekmuseum De Meestoof (open van half elf tot acht uur, toegang gratis) een speciaal pro gramma met demonstraties van een wagenmaker, smid, glas-in-lood, speksteen bewerken en kantklossen. Er worden ook allerhande zaken ver kocht als bloemstukjes, schoolboeken en snoepgoed uit grootmoeders tijd. Kinderen kunnen zich laten schmin ken, meedoen aan ringsteken op de fiets of zelf een springtouw draaien. Bijzonder is een roofvogeldemonstra tie door een valkenier, om twee uur. Dit wordt voorafgegaan en afgesloten door een optreden van het Eerste Zeeuwse Jachthoornkorps. 8 septet Blije gezichten (van medewerkster Femmy van Duijn, kamerlid Luuk Blom en onderneemster Maja Westdorp) en bloemen in het postkantoor Sint-Annaland, waar de dienstverlening van de Postbank gehandhaafd blijft. Voor het eerst wordt het afbouwen van de Postbank-service op het plat teland nu een halt toegeroepen. De omzetting van postagentschappen naar servicepunten is al vijfjaar aan de gang. Sint-Maartensdijk en Tho len gingen al enkele jaren eerder voor, onlangs verdween ook het postagentschap in Sint-Philipsland en in Sint-Annaland zou per 19 sep tember de operatie in onze streek beëindigd worden. Dat zou beteke nen dat er op het gehele eiland geen geld meer bij de Postbank gestort kan worden. Bovendien zouden er geen hogere bedragen dan 250 euro opgenomen kunnen worden. Ook de overschrijving van kentekens zou verdwijnen. Maja Westdorp, die op de hoek van de Ring en de Voorstraat een ABC- drogisterij met postagentschap ex ploiteert, dreigde daarmee een ser vice en een inkomstenbron te gaan missen. Twee jaar geleden trok ze al aan de bel om het postkantoor te be houden. Vorig jaar juli schreef ze het gemeentebestuur een brief. De Robin ia Gold Een solide Groen belegging op Hollandse bodem met 100% inleggarantie - Pensioen op maat - Studie voor uw kinderen Email: a.vandongen@robiniagold.nl info@robiniagold.nl Tel: 0111 - 691786 06-23904548 Fax 0111 - 695076 Advertentie I.M. Advertentie I.M. DVD recorder mei ingebouwde 80 GB harddisk, DVD opnameformaten DVD+&-R/W, VPS/PDC, JPEG/MP3 weergave, ilink aansluifing, disc backup, Timeshifl. 299- sa ute«::i r__s-r r^r "i 0 -j vtw m t) Kijk vont meer aanbiedingen elders in dit blad. Cg Advertentie I.M. Thoolse Ondernemers Federatie spande ze ervoor en tenslotte bena derde ze Tweede Kamerlid Luuk Blom uit Sint-Annaland, die samen met zijn collega Crone schriftelijke vragen aan de minister van econo mische zaken stelde. Die vragen zijn nog niet beant woord, maar toch heeft Postkantoren al besloten om de dienstverlening in het postkantoor Sint-Annaland op de huidige wijze voort te zetten. „Onverplicht", zet Postkantoren b.v. er zelf bij in een persbericht om duidelijk te maken, dat ze niet onder druk gezet zijn door het ministerie van economische zaken. „De manier waarop is niet zo be langrijk, maar het gaat mij om het resultaat en dat is prima voor de leefbaarheid van het platteland en in het bijzonder de gemeente Tholen", zegt PvdA-Tweede Kamerlid Luuk Blom in een reactie. Hij had met zijn collega Crone de minister onder de aandacht gebracht, dat door het verdwijnen van de Postbank burgers en ondernemers over de brug zou den moeten om 25 km verder in Bergen op Zoom geld te storten of op te nemen. .Mede gelet op de bij zondere omstandigheden en de geï soleerde positie van dit gebied' zou het postagentschap Sint-Annaland volgens de twee kamerleden behou den moeten blijven. Daarbij wezen ze ook op de maatschappelijke ver antwoordelijkheid van de ING/Post bank. „Als twee kamerleden vragen gaan stellen, valt dat bij de directie van het desbetreffende bedrijf natuurlijk op. Het verbaast me echter, dat er al zo snel beslist is om de dienstverlening in het postkantoor Sint-Annaland te handhaven. En dat het bovendien voor langere tijd gegarandeerd is. Een mooie opsteker voor de inwo ners en de ondernemer", aldus Luuk Blom. Postkantoren b.v. zegt de beslissing te hebben genomen in onderling overleg met de Postbank en TPG Post. „In eerste instantie was er sprake van om, geheel conform de uitgangspunten van het postvestigin- genplan, Sint-Annaland in septem ber om te zetten naar een TPG Post servicepunt, maar dat is nu van de baan. Het postkantoor blijft geves tigd in ABC drogisterij Maja, waar klanten aan een aparte balie worden geholpen. Men kan er terecht voor alle producten en diensten van TPG Post, de Postbank en overige aanbie ders, zoals het tenaamstellen van kentekenbewijzen. Staatsloten, mo biele telefoonkaarten, openbaarver- voer bewijzen en cadeaubonnen. Te vens zijn folders van TPG Post, de Postbank en overige aanbieders aan wezig." Het postkantoor is van maandag tot en met vrijdag van 9.30 tot 12.30 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Alleen woensdagmid dag kan men er niet terecht, want dan zijn er veel winkels en ook dro gisterij Maja gesloten. Het goede nieuws kreeg de onder neemster vorige week te horen toen ze terugkwam van vakantie. „Ik had me er al bij neergelegd dat we 19 september nee zouden moeten verkopen ten aanzien van de Post bank en andere diensten en dan hoor je dat alles toch doorgaat en zelfs uitgebreid wordt. Ik ben hier heel blij mee. Voor mijn klanten, want anders had je veel boze reac ties gekregen. Ook voor de conti nuïteit van mijn bedrijf is dit een prima bericht. Zeker in een tijd waarin het voor een winkel moei lijk is om het hoofd boven water te houden." Het postkantoor blijkt ook een streekfunctie te vervullen, met name voor mensen uit Sint- Maartensdijk, Stavenisse en Scher- penisse. Volgens het vestigingenplan 2001- 2005 blijven er in heel Nederland 800 postkantoren (zowel zelfstandi ge kantoren als balies in winkels) over waar alle producten en dien sten beschikbaar zijn. ZIE VERDER PAGINA 2 Passeren van auto's op de Oesterdam wordt een stuk lastiger als de provincie over een lengte van meer dan vijf' kilometer een inhaalverbod gaat instellen. Dat moet de veiligheid op de verbinding tussen Tholen en Rilland verbeteren. Er komen geen praatpalen langs de dam omdat die te duur zijn, zo schrijven gedeputeerde staten van Zeeland. De provincie gaat in het najaar de nieuwe strepen aanbrengen over een lengte van bijna vijf kilometer. De dam is elf kilometer lang. Het in haalverbod geldt straks op de stuk ken voor en na het dagrecreatieter rein Speelmansplaten en voor en na de brug bij de Bergsediepsluis. De Oesterdam maakt vanaf de sluis richting Rilland een bocht. De op groeiende struiken ontnemen er het zicht voor automobilisten. Volgens de provincie worden de in- haalverboden die nu voor één rich ting gelden, straks in twee richtingen geldig. Nu zijn er op bepaalde ge deeltes van de weg een doorgetrok ken en een onderbroken asstreep aangebracht die aangeven dat inhaal in één richting verboden is. De hele Oesterdam wordt voorzien van nieuwe strepen. Op het deel waar de dam een bocht maakt en iets omhoog loopt, komt ook een volle dig inhaalverbod, plus op het laatste stuk naar de 'oude Zeeuwse weg.' Op de rest van de weg komen onder broken strepen op de as, zodat inha len hier wel blijft toegestaan. De provincie wil de veiligheid op de weg verbeteren omdat er regelmatig te hard wordt gereden. Er mag op de N659 100 kilometer per uur worden gereden, maar uit cijfers van de pro vincie blijkt dat bij de laatste meting in april, bijna veertig procent zich niet houdt aan de maximumsnel heid. De politie gaat bij 108 kilome ter per uur bekeuren. Op de Oesterdam komen geen praatpalen. J. Boon uit Middelburg had daarom verzocht. In een brief aan de provincie wijst Boon er op dat er wel praatpalen staan op de Oosterscheldekering en op de Zee- landbrug. Volgens de provincie is er door rijkswaterstaat al ruim vijftig jaar geleden begonnen met het plaatsen van praatpalen. De palen zijn eigendom van het rijk. De weg over de stormvloedkering is een rijksweg en daarom zijn er door rijkswaterstaat palen geplaatst. .De aanleg en instandhouding van het net van praatpalen is een zeer kost bare aangelegenheid.' De weg over de Zeelandbrug en de Oesterdam zijn provinciale wegen. De Zeelandbrug had een eigen meldsysteem. Dat is in 1977 vervan gen door praatpalen. De kosten wa ren volgens de provincie toen niet hoog omdat er gebruik gemaakt kon worden van kabels die er al lagen en omdat toen het wegenwachtstation vlakbij de Zeelandbrug lag. Het plaatsen van praatpalen op de Oesterdam is volgens de provincie destijds wel overwogen, maar van wege de extreem hoge kosten nooit gerealiseerd. Verder wordt Boon er op gewezen dat er steeds vaker mo biele telefoons worden gebruikt om ongevallen te melden waardoor het belang van praatpalen steeds minder wordt. C. Smits uit Sint-Annaland is van plan een juridische procedure te begin nen tegen het bestuur van de coöperatieve vereniging van huiseigenaren van het bungalowpark Oud-Kempen in Stavenisse. Zijn dochter Diana Smits exploiteerde het eetcafé 't Kombuis op het park maar moest dat beëindigen omdat er een andere bestemming voor werd gezocht. Nu krijgt het toch weer een restaurantfunctie maar met een andere beheerder. Smits: „Er zijn slinkse wegen bewan deld. Als beheerder van het park zijn we vrijwillig gestopt. Tot vorig jaar december was mijn vrouw José be heerder. Het eetcafé moest beëindigd worden, maar dat is gebeurd zonder de leden te raadplegen. Mijn dochter had graag in 't Kombuis willen blij ven werken." Diana Smits exploiteerde sinds drie jaar het etablissement op het park aan de Buurtweg met 116 woningen die allemaal in eigendom zijn van parti culieren. Volgens Smits begon het juist goed te lopen. „Het eerste jaar ging wat moeizaam. Maar het is daar na beter gaan lopen. We hadden goed klandizie. De laatste tijd ook eens een 25-jarige bruiloft. Maar zo gauw daar iets goed gaat lopen, helpen ze het om zeep." Volgens Smits is er onder de leden alsnog een enquête gehouden waaruit bleek dat 85 procent wil dat er toch weer een café/restaurantfunctie moet komen. „Dat mag nu op kosten van het park, terwijl wij het indertijd alle maal zelf hebben ingericht." Het beheer van het park is overge dragen aan Diana Picavet die samen met haar man Hans en twee doch ters op het park zijn komen wonen. Volgens de heer Picavet wordt er een 'doorstart' met het restaurant gemaakt. „Dat was gesloten. Het park heeft een tijdje zonder kantine gezeten. We willen nu op 15 oktober openen. We zijn ook begonnen om heel het park in een nieuw jasje te steken. Voor de herfst hopen we al les te hebben opgeknapt. De tennis baan is weer terug in de oude staat en het zwembad ziet er weer pico bello uit. Het onderhoud is stevig aangepakt." Het bestuur van de coöperatieve ver eniging trad volgens Picavet op twee leden na volledig af. „Er is praktisch een nieuw bestuur gevormd met een nieuwe beheerder. De beheerders- post valt onder het bestuur." Secretaris mevrouw P. de Vos van het bestuur was gisteren niet voor commentaar bereikbaar. Eric Moerland zit aan het Zijpe op plek waar rust moet blijven Betty van Vossen telt de vlinders in haar tuin Kanaalzwemster Stina van Driel heeft de sport nog altijd nodig EN VERDER... Familie De Jonge krijgt eerste regenton in Poortvliet Drukke braderie in Sint-Maartensdijk, maar vrijmarkt Zeester komt langzaam op gang WARE VREUGDE IS EEN ERNSTIGE ZAAK Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Dat je gratis bloemen mag plukken, daar kijken de mensen van op. Het bestuur van de bloemzaadstudieclub maakte het overal bekend. Via de krant en op de campings. Dat heeft zijn uitwerking niet gemist. De be langstelling is groot. Ze kunnen niet alleen bloemen plukken, maar ook plantjes uit de grond steken. Tweejarige violen, duizendschoon, campanu la, siervlas. Wil Boogaard die bij het proefveld woont, heeft zijn spade ter beschikking gesteld. Hij geeft aanwijzingen. „Je kan beter een eindje ver derop steken want daar is de grond lichter." Een campinggast vraagt of er luizen in de siertabak zit. Ze wil geen 'viezigheid' op haar tafelkleed, zegt ze. Boogaard stelt haar gerust. Er zit geen luis in de siertabak. Boogaard: „Ik zie het liever zo geplukt dan dat het straks kaal wordt ge maaid. Het plukken mocht altijd al, maar nu hebben we het duidelijk ken baar gemaakt." De meeste bezoekers hebben een mesje of schaar meege bracht. Ze gaan het veld in om een boeket samen te stellen. Ze kunnen ook gebruik maken van kartonnen dozen. Die raken snel gevuld. Het is voor Tholenaren een leuk uitje en voor campinggasten een heuse toeristi sche attractie. Een enkele bezoeker kon het niet meteen vinden. Een van hen dacht dat er een autobedrijf zat omdat er zoveel auto's op het parkeer terrein staan bij Boogaard. Velen weten niet waar het proefveld voor dient. De bestuursleden van de studieclub leggen het geduldig uit. Hier worden gewasbeschermingsmid delen toegepast. Chemische middelen gespoten om te zien hoe de plantjes en het onkruid er op reageren. Zie verder pagina 2 Hl C. van Oudenaarde en zijn dochter uit Sint-Annaland plukten bloemen op het proef\'eld aan de Veilingweg tijdens de open dag. m

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 1