Vlamings Olie nieuwe tak van innovatieve handelsonderneming Steenbergen VLAMINGSÓLIE Bedrijf in Steenbergen hecht bijzonder aan snelle service www.vlamingsolie.nl Donderdag 4 augustus 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT (Advertorial) Automobiel Smeermiddelen Twee- en viertaktmotoroliën Service Producten Industriële Smeermiddelen Biologisch afbreekbare smeermiddelen Koeloliën Hydraulische Oliën Transmissievloeistoffen Vetten „De cirkel is rond", zegt directeur Harry Vlamings van de Vlamings Agro- groep. De onderneming, dit jaar een kwart eeuw in Steenbergen gevestigd, levert weer smeerolie en vetten zoals de opa van de huidige directeur dat ook ooit deed. Ruim der tig jaar doet het bedrijf al zaken op Tholen en Sint- Philipsland, zodat het niet vreemd is dat Vlamings Olie Steenbergen zich eveneens op die markt richt. Begin jaren zeventig van de vorige eeuw nam Vlamings de handel in olie over van Arie Rijnberg te Sint-Annaland. „Zo zijn we met smeerolie, vetten, diesel en benzine op Tholen gekomen. We hebben er nog een handelaar gehad die voor ons de petroleum uitleurde", legt Harry Vlamings uit. Diesel en benzine - brandstof dus - levert Vlamings Olie nu niet meer. Smeerolie, vetten en koelvloeistoffen voor machines en apparatuur is waar het om gaat. „Voor alles wat 'ge smeerd' moet lopen", aldus Vlamings. De agrarische sec tor, loonwerkers, hoveniers, in dustrie, transportsector en ga rages maar ook gemeenten zijn, naast de particulier, de doelgroepen. Nagellak Opa Vlamings had voor de oorlog in Dinteloord een dro gisterij en handelde daarnaast in trekpaarden. Toen de me chanisatie op gang kwam en de tractor aan een opmars be gon, speelde de Dinteloorder daarop in. Hij begon met trac- torpetroleum - diesel was er nog niet - en smeerolie. „In va ten en blikken werd die per beurtschip uit Rotterdam naar Dinteloord gebracht", vertelt zijn kleinzoon. Bij de bevrijding van West-Brabant aan het ein de van de Tweede Wereldoor log is een groot deel van Din teloord verwoest bij een geallieerd bombardement. Ook het bedrijf van Vlamings werd daarbij getroffen. Maar na de bevrijding is de draad opgepakt, zoon Piet Vlamings kwam in de zaak en bouwde die verder uit. „Mijn vader voerde toen al het merk Shell, dat eind jaren vijftig ook met gewasbeschermingsmiddelen op de markt kwam." Die tak kwam er toen bij in het bedrijf, dat in de jaren zestig groten deels naar Roosendaal werd verplaatst. Harry Vlamings herinnert zich dat er onder de Thoolse klan tenkring soorten bedrijfjes za ten die je in West-Brabant niet had. Hij noemt een visfabriek waar de schubben gebruikt werden als grondstof voor na gellak. En een fabriekje waar uien uitgeperst werden om klokkenolie te maken. Heel wat olietanks en kachels zijn er door Vlamings geleverd en ook het onderhoud leverde werk op. Drie zoons van Piet Vlamings zetten de zaak eerst samen voort, maar gingen op een gegeven moment ieder Vlamings Olie B.V. specialiseert zich in advisering van smeeroliën en smeervetten, en diverse aanverwante producten. De nadruk ligt op service, advisering en snelle levering. Naast smeerolie heeft Vlamings Olie o.a. koelvloeistoffen, spuitbussen en vetten in het programma. Ook zijn er diverse toebehoren en persoonlijke verzorgings- en veiligheidmiddelen verkrijgbaar. dat bij de aankoop van een bepaalde hoeveelheid vetpa- tronen een vetspuit of een mi niatuur combine. Vijf takken De Vlamings Agrogroep be staat nu uit vijf takken: handels ondernemingen in Steenber gen en in het Oost-Brabantse De Mortel (bij Gemert), het a- grocentrum, agrolab en de olie. Er werken totaal 26 men sen, waarvan tien in De Mortel. Met die dependance is er een online verbinding. Vlamings AgroCentrum levert land- en tuinbouwbenodigd- heden, meststoffen, zaden, gewasbeschermingsmiddelen en toevoegingen zoals sporen elementen. Het bedrijf is, als groothandel, importeur en dis tributeur voor de Benelux van onder meer Phosyn bladmest stoffen, Aminosol, ProNet-Alfa en Rexolin Q. Ook landbouw plastics, gaas en plastic potten zijn bij het bedrijf in Steenber gen te koop, Het schonen en ontsmetten van zaaizaden ge beurt bij Vlamings eveneens. „Voor maïs zijn we marktleider in de Benelux, we doen gras zaad voor Sri Lanka en voor Is raël, bonen en granen. Op drachten voor derden. Ook hebben we een eigen graan- vermeerdering." Op- en over slag van goederen is een an dere activiteit van Vlamings, waarbij voorraadbeheer via datacommunicatie tot de mo gelijkheden behoort. De sporenelementen zijn een A-merk van Vlamings. „Daar zijn we sterk in. We hebben het in Nederland geïntroduceerd en leveren nu in heel de Bene lux aan handelsbedrijven en coöperaties." Te denken valt aan stoffen als mangaan, magnesium en borium als ge wasverbetering. Ze worden op het blad van de plant gespo ten, waardoor het direct wordt opgenomen en uitspoeling in de bodem wordt voorkomen. „Planten worden er minder ge voelig door voor ziekten, of de houdbaarheid verbetert", legt Harry's dochter Linda uit. Zij re gelt binnen het bedrijf de com municatie en p.r. „Je kunt spo renelementen vergelijken met wat voor de mens vitamines zijn", verduidelijkt Vlamings. Zijn bedrijf adviseert ook en stelt daarvoor zelf foldermateri aal samen. Hij laat als voor beeld 'Bladvoeding in aardap pelen' zien. Hoogwerker De onderneming werkt mee aan het ontwikkelen van technieken. Een voorbeeld is het spuiten van gewassen vanuit vliegtuigjes. Dat heeft Vlamings jarenlang gedaan, maar het zag de bezwaren toenemen. En dus zijn andere mogelijkheden onderzocht. „We hebben met anderen als alternatief een hoogwerker ontwikkeld die gebruikt wordt in de aspergeteelt en bij boomkwekerijen." Tenslotte is er AgroLab, dat het telers mogelijk maakt om - door het beïnvloeden van natuurlijke factoren - een be tere kwaliteit oogst te verkrij gen. Grondonderzoek, analy se van blad, vrucht, water en mest (die analyse gebeurt in Engeland) leiden tot informa tie over noodzakelijke bemes ting en de dosering. Harry Vlamings typeert zijn be drijf als een innovatieve en specialistische onderneming. Over de activiteiten valt het nodige te lezen op de websi te (w). Vlamings Agrogroep bestrijkt inmiddels een be hoorlijk complex aan de Prins Reinierstraat in Steenbergen. Voor de nabije toekomst lig gen er plannen om het hoofdgebouw verder uit te breiden. hun eigen weg: de een in de olie, de ander met een garage en Harry koos voor de chemie (gewasbescherming, meststof fen en zaaizaden). In 1980 ves tigde hij zich in Steenbergen, aan de Prins Reinierstraat op het industrieterrein Reinierpol- der I. Vetspuit tot bulkbak In 1989 nam Shell de olietak van de handelsonderneming in Roosendaal over. „De grote oliemaatschappijen kochten alle handelaren op. Zelfs Sakko en Broermann in Bergen op Zoom zijn een tijd in andere handen geweest." De multina tional besloot inmiddels, zich met de producten minder op de particuliere consument te richten. Het leidde ertoe dat de vestiging in Roosendaal verdween. In dat gat springt Harry Vlamings nu. „De service gevoeligheid is groot. En de vraag naar smeerolie en vet ten kwam onverminderd bij ons terecht." Binnen de Vla mings Agrogroep is zodoende kortgeleden een nieuwe poot, Vlamings Olie Steenbergen, opgericht. Bart Meijers is daar voor aangetrokken als tech- nisch-commercieel adviseur. Maar ook Vlamings zelf gaat de markt benaderen. „En ook onze mensen die in de agrari sche sector adviseren, nemen dit onderdeel mee." De snel heid van de service en het le- Prins Reinierstraat 7, Steenbergen, T 0167 566 391, info@vlamingsolie.nl veren van goede smeersche- ma's bij de machines zijn din gen die Vlamings Olie hoog in het vaandel heeft staan. „Veel is uit voorraad leverbaar. En als we iets moeten bestellen voor een klant dan is het dezelfde dag nog binnen, uiterlijk de volgende dag." Vlamings be perkt zich niet tot de levering van smeerolie, vetten en koel vloeistoffen. „We adviseren op milieugebied, bijvoorbeeld over de opslag van stoffen, en op het terrein van de persoon lijke veiligheid (arbo). Produc ten voor gelaats- en gehoor- bescherming, veiligheidsschoenen, lekbak- ken, equipment van de vet spuit tot de bulkbak, we heb ben het allemaal." Naast producten van Shell voert het bedrijf het merk Sunoco. „Shell is voor het grotere werk, maar Sunoco heeft een breder pak ket met bijvoorbeeld spuitbus sen." Verpakkingen op voor raad variëren van één tot 200 liter. En de koelvloeistoffen zijn er in verschillende gradaties. Hoe specialistisch het soms is, geeft Harry Vlamings aan bij de smeervetten, waar de zo genaamde 'foodgrade' is ont wikkeld in verband met de ei sen van voedselveiligheid. Hij ziet een goede toekomst voor de nieuwe tak van de onder neming. „Er komen steeds meer machines voor allerlei soorten handwerk. Vooral in de groenvoorziening. En al die ap paratuur moet gesmeerd wor den." Wat het bedrijf ook doet, is monsters nemen van smeerolie om te zien in hoever re die versleten of verontrei nigd is. Vlamings heeft regelmatig aanbiedingen voor de klanten. Deze maand bijvoorbeeld is Ak (ietwet top** De Vlamings Agrogroep is gevestigd in een opvallend pand aan de Prins Reinierstraat in Steenbergen. Directeur Harry Vlamings is blij met de nieuwe tak Vlamings Olie binnen zijn onderneming: „De cirkel is rond." Hij toont enkele producten samen met Ad de Hoon en Bart Meijers, en met dochter Linda Vlamings die bij het bedrijf verantwoordelijk is voor de communicatie en p.r. Technisch-commercieel adviseur Bart Meijers, commercieel medewerker binnendienst Ad de Hoon en algemeen directeur Harry Vlamings (v.l.n.r.) zijn de gezichten van Vlamings Olie.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 9