Provinciaal Uitvoerings Programma Zeeland 2005-2006 O Muziekfestival van drie naar vier avonden in de bouwvakvakantie Provincie Zeeland Om in Sint-Maart ens dijk ook meer toeristen te trekken Zeelandbrug Nieuwsbrief Euregio 'Officiële Mededelingen Arbeidsinspectie beboet Tholen Donderdag 4 augustus 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 31/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl In beroep C-culture In samenwerking met de Dienst Landelijk Gebied (DLG) heeft de provincie het Programma (PUP) opgesteld. Provinciale Staten Zomerreces Bezoek een openbare vergadering van Provinciale Staten Verkeer en Vervoer Verkeersmaatregel voor prov. weg Rilland-Tholen (N659) Vier avonden in plaats van drie. De ondernemersvereni ging Smalstad wil het tweede Smerdieks muziekfestival volgend jaar met een avond uitbreiden en het samen la ten vallen met de bouwvakvakantie. Dat laatste op ver zoek van enkele campinghouders. Het eerste Smerdiekse muziekfestival werd woensdag tegen elf uur 's avonds afgesloten door de coverband Punt Uit uit Goes met het eigen nummer Punt gaaf. Scootmobiel Abd Nieuws Foto: Zeelandbrug (Jaap Wolterbeek). Veertig jaar geleden opende Koningin Juliana op 15 december 1965 de Zeelandbrug. De provincie Zeeland wil aan dacht aan dit jubileum schenken door onder andere in de maan den oktober, november en december een reizende tentoon stelling te organiseren. Er zijn al heel wat foto's en kran tenartikelen gestuurd naar de provincie, maar nu wordt nog gezocht naar persoonlijke herin neringen van mensen die bijvoor beeld al jaren over de brug heen en weer rijden of van schippers die er onderdoor varen en waar voor het beweegbare deel van de brug moet worden geopend. Heeft de Zeelandbrug misschien geïnspireerd tot het maken van gedichten, liedjes, schilderijen of tekeningen? Eén gedicht is al ont vangen, maar wellicht zijn er meer. Bijdrage U kunt uw bijdrage tot 1 septem ber 2005 sturen aan: Provincie Zeeland, afdeling Communicatie, t.a.v. mevrouw I.L. de Kubber, Postbus 6001,4330 LA Middel burg. E-mailen kan ook naar: Euregio Scheldemond is het grensoverschrijdend samenwer kingsverband tussen de provin cies Oost- en West-Vlaanderen in België en de provincie Zeeland. Vier keer per jaar verschijnt de Nieuwsbrief Euregio Scheldemond, waarin onderwer pen over grensoverschrijdende ontwikkelingen in het kader van Interreg III. In het onlangs ver schenen nummer aandacht voor Scheldemond vakantieland met een cultuurhistorische route in het Vlaams-Zeeuwse grensge bied. Hoe kijken de toeristische diensten van Oost- en West- Vlaanderen en het Bureau voor Toerisme Zeeland aan tegen grensoverschrijdende samenwer king en wat betekent grensover schrijdende samenwerking voor een gemeente als Schouwen- Duiveland. Het secretariaat van Euregio Scheldemond is gevestigd bij de Provincie Oost-Vlaanderen, dienst 103, Gouvernementstraat 1, B 9000 Gent, België. E-mail- adres vlaanderen.be. Meer weten? Kijk op www.eureeioschelde- mond.be Dinsdag 16 augustus is de eerstvolgende zitting van de adviescommissie bezwaarschrif ten in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. Om 14.00 uur wordt het be zwaarschrift behandeld van de heer Nieuwdorp uit 's Heer Arendskerke tegen een besluit van Gedeputeerde Staten (GS) geen schadevergoeding toe te kennen in verband met de aanleg van de rotonde op de kruising van de weg Goes-Middelburg/ Arendstraat in 's Heer Arends kerke. Vanaf 15.00 uur worden drie zaken behandeld tegen afwijzin gen van subsidieverzoeken door GS in het kader van de provincia le verordening topsportevene menten. Als eerste wordt de zaak behan deld van de Stichting Wieier- comité 's Heer Arendskerke. Om 15.30 uur volgt de behande ling van het bezwaarschrift van de Zeeuwse Federatie Sloep roeien uit Vlissingen. Om 16.00 uur tenslotte wordt het bezwaarschrift behandeld van Rugbyclub Oemoemenoe uit Koudekerke. In het kader van de algemene subsidieverordening Zeeland 2002 is voor zes programma's van C-culture een subsidieplafond vastgesteld. Door de onverwacht grote belangstelling is het budget voor 2005 uitgeput en kunnen er dit jaar geen subsidieverzoeken meer gehonoreerd .worden. Het gaat om: Stimulering Zeeuwse cultuurproducties, Versterken cultureel erfgoed, Cultuur en School, Jeugd en Cultuur, Erfgoed Toegankelijk en Vergroten publieksbereik. In het PUP is vastgelegd wat de uitvoeringsplannen, projecten, maatregelen en beheersactivitei- ten zijn in het landelijk gebied van Zeeland voor 2005 en 2006. Tot 2004 werden er per jaar afspraken gemaakt met het rijk. Nu gelden de afspraken voor twee jaar. Inmiddels is de Agenda Vitaal Platteland verschenen, waarin het rijk nieuwe doelen heeft geformuleerd onder andere ten aanzien van milieu en natio naal landschap. Ook is aangege ven dat doelen zijn vervallen. Voor Zeeland heeft dit invloed op bos in landinrichtingsprojecten en op ecologische verbindingen. Bovendien wordt de invoering voorzien van een zevenjarige pro grammeringsafspraak voor de periode 2007-2013. Vijf onderdelen Het PUP is ingedeeld in de vol gende vijf onderdelen: Realisatie 2004; Grondverwerving; (Land)inrichting; Gebiedsgericht Beleid via Subsi dieregeling Gebiedsgericht Beleid (SGB); Overige categorieën en beheer. De financiële middelen voor de aankoop van grond en voor land inrichting komen voornamelijk van het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV). Omdat Zeeland in het huidige systeem van verdeling niet veel geld krijgt voor de aankoop van de grond, wordt ook gekozen iZeeland De leden van Provinciale Staten vergaderen niet in de vakantie maanden. Het zomerreces loopt van 9 juli fm 21 augustus. De eerstvolgende vergadering is die van de commissie Ecologie en Water op 7 september. De volgende statenvergadering wordt gehouden op vrijdag 7 oktober. Meer informatie over actuele zaken en bijeen komsten van Provinciale Staten of statencommis sies kunt u bekijken op de website: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Foto: Landinrichtingsproject Dishoek (Lex de Meester). voor voorfinanciering door de provincie. In het PUP wordt aangegeven welke lopende verplichtingen moeten worden afgerond en welke nieuwe verplichtingen wor den aangegaan. Ook wordt inzicht gegeven in de geplande uitgaven voor 2005 en 2006 (met een doorkijk tot en met 2008) en de doelen die daarvoor dienen te worden gerealiseerd. Landelijk is besloten de zogehe ten klassieke landinrichtingspro jecten versneld af te ronden. Voor Zeeland gaat dit om vijf pro jecten, namelijk Poortvliet, Oud- Vossemeer, Axel, Walcheren en Reuzenhoek-Zaamslag. Deze pro jecten zouden op 1 januari 2008 afgerond moeten zijn. Het PUP voor 2005 en 2006 is door het college van Gedepu teerde Staten vastgesteld op 28 juni. Onder voorbehoud van goed keuring door het Presidium zal het programma in de gezamen lijke vergadering van de provincia le commissies Ecologie en Water en Ruimte op 7 september 2005 behandeld worden. Aanvragen Een kopie van het Provinciaal Uitvoeringsprogramma Zeeland 2005-2006 kan worden aange vraagd bij het informatiecentrum van de proovincie, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Telefoon 0118- 631400, e-mailadres infocentrum@zeeland.nl Het informatiecentrum is op werkdagen geopend van 9.30 tot 16.30 uur. Provinciale Staten, uw volksvertegenwoordiging, vergaderen vrijdag 7 oktober over onderwerpen die u als inwoner van Zeeland betreffen! Heeft u belangstelling om een Statenvergadering bij te wonen? Vul dan onderstaande bon in. Statenleden en fractiemedewerkers heten u welkom, maken u weg wijs en geven uitleg over de agenda. De vergaderingen van Provinciale Staten worden gehouden in de Statenzaal, Abdijplein 10 te Middelburg en beginnen om 09.30 uur. Naam Adres Postcode Woonplaats e-mail Datum 7 oktober 11 november 9 december (omcirkel uw voorkeursdatum! Retourneer de bon aan Provinciale Staten, t.a.v. de Statengriffie, Antwoordnummer 75, 4330 WB Middelburg Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben besloten de volgende verkeersmaatregel te treffen op de provinciale weg Rilland - Tholen: door het aanbrengen van een (dubbele) doorgetrok ken streep, als bedoeld in artikel 76 van het Regle ment verkeersregels en ver keerstekens, in de as van gedeelten van de provincia le weg Rilland-Tholen (N659), bestuurders op deze weggedeelten te ver bieden elkaar onderling in te halen. Toelichting: De weg op de Oesterdam zal binnenkort worden voor zien van een nieuwe weg markering. Volgens de huidi ge richtlijnen dient op dit soort wegen een dubbele asstreep (met groene vul ling) te worden aange bracht. Hierdoor zullen op die weggedeelten waar nu een combinatie van een doorgetrokken en onderbro ken asstreep is aange bracht, de bestaande inhaal- verboden in één richting, voortaan in beide richtingen gaan gelden. Op een ander weggedeelte is inmiddels onvoldoende inhaalzicht ontstaan door opgroeiend struikgewas, zodat daar ook een dubbe le doorgetrokken asstreep zal worden aangebracht. Op de overige weggedeel ten zullen onderbroken asstrepen worden aange bracht, zodat inhalen hier blijft toegestaan. Het betreffende verkeers- besluit ligt met ingang van 5 augustus tot en met 15 september 2005 ter inza ge bij de Directie Infra structuur en Vervoer te Middelburg, Abdij 6, kamer B3.10, op werkdagen van 9-16 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kan tooruren, een mondelinge toelichting of kopieën van ter inzage gelegde stuk ken, kunt u zich wenden tot de heer W.L. Houmes, tele foon 0118-631545. Belanghebbenden kunnen tot en met 15 september 2005 tegen dit verkeersbe- sluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Infrastructuur en Vervoer, Postbus 524, 4330 AM MIDDELBURG. Alleen zij die een bezwaar schrift hebben ingediend, kunnen tevens bij de voor- zieningenrechter te Middelburg om een voorlo pige voorziening vragen. De gemeente Tholen is door de ar beidsinspectie beboet wegens een ongeval bij een brandwccroefening. Begin april vorig jaar kregen drie Sint-Phiïipslandse brandweerlieden te maken met ademhalingsproble men na het inademen van dampen. Het voorval leverde de gemeente een boete van 10.800 euro op van de arbeidsinspectie. Na een Thools bezwaar is dat bedrag gehalveerd: 5400 euro. Tegen de boete is door de gemeente beroep aangetekend, staat vermeld in de jaarrekening. De betreffende brandweerlieden zijn in de huisartsenpost en het zie kenhuis te Bergen op Zoom onder zocht. Ze werden het slachtoffer van een verwisseling. In de genera tor die oefenrook maakt, was name lijk de verkeerde vloeistof gedaan. Dat kon gebeuren doordat verpak kingen erg veel op elkaar leken. Het spul, dat gebruikt wordt om het wegdek schoon te maken, gaf door de verhitting in de generator de dampen af. Mosseldag. Op zaterdag 20 augus tus wordt in Yerseke de traditionele mosseldag georganiseerd. Vanaf tien uur 's morgens zijn er tal van activiteiten: mosselen eten, bezich tiging mosselveiling, braderie, ker mis, vlootschouw, sloepenrace, tap toe en Mosselrock. Het was al donker geworden op de Markt voor het gemeentehuis. De leden van de band gooiden Zeeuwse babbelaars en lollies in het publiek. „Bedankt Smerdiek. tot volgend jaar," riep zanger René Wirtz. Er komt zeker een tweede editie, zegt Claudia Muller van ondernemers vereniging. „En we willen dan naar vier avonden in de periode die sa menvalt met de bouwvakvakantie. We zaten nu wat aan de vroege kant. We doen dat na opmerkingen die we hebben gekregen van enkele cam pinghouders. De campings hebben in augustus wat meer gasten." De opzet blijft hetzelfde. Met vier avonden kunnen er meer groepen optreden, maar dat betekent ook dat de kosten zullen stijgen. En om daarin tegemoet te komen is het no dig dat de sponsors volgend jaar ook weer mee willen doen, zegt Muller. „De reacties op dit festival waren goed. De horeca heeft ook geweldig goed gelopen. En de laat ste avond telden we 550 bezoe kers." Op de tweede avond trad Bandera Latina uit Arnhem op. De reacties op het optreden van deze groep met Zuid-Europees en Latijns-Ameri kaans repertoire was zo positief dat de organisatie de groep zal vragen ook volgend jaar weer naar de smal stad te komen. Dan zal het ook weer op de Markt worden gehouden. „Het is een uitgelezen plaats met het ge meentehuis op de achtergrond. Dat levert leuke plaatjes op." Op de laatste avond maakte Soul Impression uit Stavenisse zijn de buut. Margreet de Bruin uit Stave nisse zong maar speelde ook een nummer op haar saxofoon (Move on up). Drummer Pascal Vermeulen is tevreden over het optreden. „Het is wel goed gegaan. Het was ook druk en er was een goede sfeer." De drummer vond het wel 'een beetje spannend', zegt hij. „Je voelt het wel als je op hel podium zit en be gint te spelen, maar het ging best." De bandleden oefenen nu ongeveer een half jaar. Samen met gitarist Zangeres Margreet de Bruin van Soul Impression met gitarist Frans van den Berge tijdens het optreden op de Markt. Frans van den Berge en bassist Wouter Meijsen brengen ze covers van bekende soulartiesten, van Otis Redding tot Tina Turner. „We houden van deze muziek," zegt Pascal, het swingt goed." Vermeu len speelde al eerder in Panatoma, is slagwerker bij Euterpe en trommelt ook bij het straatbandje Dak d'r Af van de muziekvereniging. Ook in het koor Clairity doet Vermeulen als slagwerker af en toe van zich spre ken. Soul Impression speelt volgens Ver meulen echter nog niet in de volle bezetting. „We zouden er ook nog een toetsenist en een paar blazers bij willen hebben. Maar die zijn moei lijk te vinden." Een ander punt is de kleding. Soul Impression wil zich ook in de kledij op het podium kun nen profileren. „Wc wijlen allemaal in dezelfde blouse optreden met on ze naam erop." Tijdens hel optreden van Punt Uit rijdt de 79-jarige PC. Hage-Jansens rond tien uur op haar scootmobiel het terrein af. Ze zwaait naar beken den op de stoelen voor het podium. Ze is ook de eerste avond komen kijken en luisteren, maar miste de tweede avond omdat ze toen niet kon. Anders was ze ook gekomen, zegt ze. „Ik vind dat als er wat op het dorp gebeurt, dan moet je er bij wezen want anders gaat het nog niet. Ik ben natuurlijk van huis uit gewend veel optredens te bezoe ken." Ze was jarenlang actief in Uit op Tholen. „Ik vond het heel mooi. Maar er zijn dingen die je minder leuk vindt natuurlijk. Ik vond het koor MusiCompany bijvoorbeeld heel mooi. Ik ben toen bij het optre den van L.O.Z. weggegaan omdat het nogal kil was. Soul Impression vond ik wat blikachtig klinken, maar de laatste band Punt Uit vond ik prachtig." De muziekliefhebber woont in Maartenshof en is blij met het initia tief. „De entourage doet ook wat. Op de Markt komt het beter uit de verf dan op de Haven bij Castria." Ze bezoekt ook de optredens van muziekvereniging Euterpe in de openlucht en staat op koninginne dag al om half negen op de Markt bij de aubade van de schoolkinde ren.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 13