FRUITPLUKKERS INEMA MODE ruimt op 2 HALEN 1 BETALEN 10% KORTING 25 EURO WEGENS VAKANTIE ZIJN WIJ GESLOTEN VAN 0113-212 783 ^Bereikbaar Agenda ZORGMANAGER Zorglnfo Klaverblad Zeeland GEVRAAGD Maatschap De Stelberg Onze gehele zomercollectie dames- en herenkleding Dameshoeden Zwart en donkerblauw alle andere kleuren Ma aandag 1 augustus t/m aterdag 6 augustus Wij wensen u een hele fijne en zonnige vakantie toe... Donderdag 28 juli 2005 EENDKACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Agrarisch Medewerkers www.agrocare.nl Fruitplukkers/sters gewaagd ook 65+ welkom Mts. Manneke Priestermeetpolder - Poortvliet Tel. 0160-65 44 17 door Aanvang 5 september Tel. 0167-57 23 34 of 06-546851 90 DE GOEDE REE voor minimaal 32 uur per week (shirts en topjes alleen in combinatie met ander kledingstuk) k Tot ziens bij: Inema mode C Inclusieve toegankelijkheid: iedereen doet mee Jonger dan 50 en een WAO- ofWajonguitkering Kwaliteiten en specialiteiten van reïntegratie-bedrijven in Zeeland Gouden Klaver voor: Straatfestival Vlissingen Obstakel: Misplaatste vuilcontainers Agro Care Kwekerijen, mei meerdere vestigingen in Nederland, produceert en verpakt tros(cherry)-tomaten. Agro Care is gespecialiseerd in het jaarrond leveren van verschillende soorten trostomaten van Nederlandse bodem. Hierbij wordt gebruik gemaakt van groeilicht. De trostomaten worden geteeld op een oppen/lakte van 315.000 m2. Dit gebeurt volgens de hoogste normen op gebied van voedselveiligheid, hygiëne en kwaliteit. Agro Care is gecertificeerd voor ISO 9002. EUREGAP en BRC higher level. Voor onze lokaties in Rilland zijn wij op zoek naar Functie omschrijving Wij zijn op zoek naar gemotiveerde medewerkers voor onze activiteiten in de kas. Het werk bestaat uit het oogsten van de tomaten en het verzorgen van het gewas, zodanig dat wordt voldaan aan de gestelde kwalitatieve eisen. Om aan al deze eisen te voldoen wordt er gewerkt met vooraf vastgestelde productienormen en werkvoorschriften. De werktijden zijn van ma tot vr van 7.00 t/m 17.00. Functie eisen Voor deze functie zoeken we gemotiveerd en flexibel personeel. Kennis en ervaring in soortgelijke werkzaamheden heeft een pré. Gezien de ligging van het bedrijf is eigen vervoer van belang. Bedrijfscultuur De bedrijfscultuur kan worden omschreven als informeel, open, nauwe betrokkenheid, zelfstandigheid, afspraken nakomen, groepsgevoel, no nonsense en dóórgaan. Agro Care biedt Wanneer je bij Agro Care komt werken bieden we je goede primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden. Geïnteresseerd? Heb je interesse in deze uitdaging, stuur dan je c.v. met argumentatie naar bas.h0agrocare.nl. Op dit e- mailadres kan je ook nadere informatie inwinnen Tevens kan je telefonisch inlichtingen verkrijgen bij Agro Care (tel: 0174-526816). Naai- en bckmachines Breimachines Alle reparaties Wol breimachinegarens Borduurpakketten Inruil en financiering A.B.S. Naai- Breimachines Bedrijventerrein "Welgelegen" Ondernemersweg 19 4691 SLTholen Tel.: 0166-60 70 85 Open: dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 17.30 uur zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur ZORGsaam biedt op Goeree- Overflakkee een aaneengesloten keten van zorgvormen aan. Van zorginstellingen (ziekenhuis, verpleeghuis en verzorgings huizen) tot thuiszorg. ZORGsaam streeft ernaar om via regionale zorgloketten op een directe en persoonlijke manier contact te onderhouden met de cliënten. Met 1500 medewerkers wordt zorg op maat geboden. De patiënt en cliënt/bewoner staan centraal. In ZORGsaam werken samen Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis, het verpleeghuis De Samaritaan en de verzorgings huizen De Vliedberg, Geldershof, De Goede Ree en Ebbe en Vloed. Verzorgingshuis De Goede Ree Prinsesselaan 51 3245 XN Sommelsdijk telefoon: 0187 48 83 00 fax: 0187 48 78 16 VERZORGINGSHUIS DE GOEDE REE is een sfeervol huis waar mensen goed kunnen wonen en de zorg ontvangen die zij wensen. Vanuit een protestants christelijke levensvisie waarin respect, vertrouwen, samenwerking en verantwoordelijkheid kernbegrippen zijn, wordt alles in het werk gesteld om cliënten hun eigen leven te laten leiden. Zorg wordt ook bij cliënten thuis gegeven, waarbij zij gebruik kunnen maken van de faciliteiten van het zorgcentrum. Binnenkort hebben wij een vacature voor een De functie. U geeft leiding aan de zorg en welzijnsdienst, bestaande uit 3 zorgafdelingen en de activiteitenbegeleiding/welzijnzorg. De leiding berust bij 3 unitleiders en een coördinator AB/WZZ. U bent verantwoordelijk voor de bewonersgerichte activiteiten gericht op het primaire zorgproces. Tevens bent u verantwoordelijk voor een goed woon-, leef- en werkklimaat. In onze zorgvisie staat de zorgvraag van de bewoners centraal, waarbij in samenspraak met de bewoners en familie de zorg geboden wordt. U draagt zorg voor een adequate kwalitatieve en kwantitatieve personeelsbezetting en vervult een actieve rol in de beleids ontwikkeling van De Goede Ree, de voorbereiding van de nieuwbouw en de verdere uitbouw van extramurale zorg. Voor een enthousiaste manager die beseft dat zorgverlening mensenwerk is, zijn er meer dan voldoende mogelijkheden om mee te werken aan het vorm en inhoud geven van integrale zorg voor de toekomst. Wie zoeken wij? Minimaal beschikt u over een diploma verpleegkundige A en/of B dan wel HBO-V, aangevuld met een kaderopleiding voor instellingen van gezondheidszorg. Verder vinden wij het van wezenlijk belang dat u tenminste enkele jaren ervaring heeft in een leidinggevende functie in deze sector. U heeft een duidelijke visie op en affiniteit met de zorgverlening aan ouderen en beschikt over aantoonbare management kwaliteiten. U weet medewerkers te motiveren en te stimuleren. In de communicatie bent u duidelijk en direct. Gelet op de identiteit van onze instelling verwachten wij van de kandidaten een positief protestants christelijke levensovertuiging. Wat hebben wij te bieden? Voor de arbeidsvoorwaarden geldt de CAO Verpleeg- en Verzorgingshuizen, met het unieke Meerkeuzesysteem Arbeidsvoorwaarden. Maar er is méér, zoals een spaarloon regeling, personeelsvoorzieningen bij Centraal Beheer Achmea, deeltijdmogelijkheden en kinderopvang. Meer weten? Peter van der Wel, directeur, beantwoordt graag uw vragen over deze functie. Wilt u solliciteren? Stuur uw brief of e-mail met CV binnen twee weken naar Hans Nouwen, hoofd personeel en opleiding. E-mail: sollicitatie@sthdg.nl Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. Botermarkt 16 - Tholen 's Maandags gesloten LABAN schiloerwehken Eendrachtsweg 13 4691 EK Tholen Tel. 0166-604923 Fax 0166-604000 Klaverblad actueel Het Klaverblad wil de komende tijd extra aandacht besteden aan inclusieve toegan kelijkheid. Dat houdt in dat mensen mee moeten kunnen doen aan allerlei zaken. Aan publieksevenementen, goed kunnen wonen, zich goed kunnen verplaatsen, zelf standig kunnen handelen op zoveel moge lijk terreinen. Voor organisatoren, beleids makers en anderen die zich bezig houden met het scheppen van voorwaarden, mogelijkheden, moet het gemeengoed zijn dat iedereen mee kan doen. Dit is nog lang niet altijd zo. In het dagelijkse werk van Het Klaverblad wordt er al veel aandacht besteed aan goede voorwaarden voor vervoer, wonen, toegankelijkheid van gebouwen en openbare voorzieningen en bereikbaarheid van recreatiegebieden. Als extra aandachtspunt kiezen we komende tijd voor de publieksevenemen ten. Festivals, culturele bijeenkomsten, dorps- en stadsfeesten, sportmanifesta ties, het moet vanzelfsprekend zijn dat dergelijke evenementen ook goed toegan kelijk zijn voor de medemens met een beperking. Daarnaast moet het vanzelf sprekend worden dat deze mensen ook zelf actief mee kunnen doen. Aan een wie lerronde een ronde koppelen voor rol stoelers, toneelspel door mensen met een verstandelijke beperking toevoegen aan culturele programma's, zijn zo een paar voorbeelden. Het Klaverblad roept u op uw creatieve ideeën aan ons door te geven. Wij gaan de mogelijkheden onder de aandacht brengen van de organisatoren en beleidsmakers. Maar ook onder de aan dacht van het publiek. Samen maken we de wereld waarin we leven en kunnen we er voor velen iets goeds van maken. De eenmalige herbeoordelingoperatie voor mensen met een WAO- of WAJONG uitkering, die op I juli 2004 nog geen 50 jaar waren is in volle gang.Via de media heeft u wellicht gehoord of gele zen, dat veel mensen hun uitkering geheel of gedeeltelijk gaan verliezen. Het Klaverblad /WAO-Platform kan u tips geven en begeleiding bieden in dit traject. Een goede voorbereiding is van belang Goed voorbereiden betekent vaak goede informatie verzamelen. Via internet kunt u kijken op de volgende sites: www.klaverbladzeeland.nl (Vraagbaak-het bekijken waard), www.Lva-nederland.nl, www.wao-cafe.nl Op deze sites vindt u veel informatie over de WAO en de herkeuring. Heeft u geen internet, dan kunt u bij Het Klaverblad een brochure over de eenmalige herbeoorde ling op komen halen. Ter voorbereiding op het bezoek aan de verzekeringsarts geven wij u de volgende tips: Schrijf op wat u per dag zo al doet (dagindeling) Let op: ken uw beperkin gen! Doe u niet beter voor dan u zich voelt en houd rekening met goede en slechte dagen. Er is vaak sprake van een wisselend dagpatroon. Het is belangrijk dit dui delijk te kunnen aantonen. Vraag bij de huisarts en bij de behan delend specialist(en) uw actuele medi sche gegevens op. Denk na over het feit, dat u weer geschikt geacht wordt om gangbare arbeid te verrichten. Wat zou weer aan het werk gaan aan trekkelijk maken (financiële overwegin gen, (weer) krijgen van voldoening, con tacten met anderen enz.) Wat voor werk zou u willen verrich ten en voor hoeveel uur? Waaraan moet dat werk dan voldoen? Als u aan het werk gaat, heeft u dan b.v. voorzieningen of scholing nodig? Kijk eens naar wat u nog wel zou kun nen en wat uw kwaliteiten zijn. Het bezoek aan de verzekerings arts of arbeidsdeskundige Ga nooit alléén naar een herbeoorde ling, dit betreft zowel een bezoek aan de verzekeringsarts als aan de arbeidsdes kundige. Twee horen meer dan één en u staat als klant van het UWV meestal zodanig onder druk, dat ondersteuning, prettig, zo niet gewenst is. U kunt iemand uit uw naaste omgeving meenemen of een beroep doen op koste loze begeleiding vanuit het Klaverblad. In een intakegesprek maakt u kennis met uw adviseur en bespreken we uw situatie. Bent u het niet eens met de beslissing van het UWV, dan kan de juridisch dienstverlener van Het Klaverblad u ondersteunen bij het schrijven van een bezwaarschrift en begeleiden naar de hoorzitting. Bent u het niet eens met de beslissing op bezwaar van het UWV, dan kan de juridi sche dienstverlener u ondersteunen bij het instellen van beroep bij de rechtbank en u begeleiden naar de hoorzitting. U kunt bellen met Zorginfo Klaverblad Zeeland, telefoon 0113 - 212783, maandag t/m vrijdag bereikbaar van 9.00 tot 13.00 u. Het Klaverblad Zeeland gaat inventariseren welke reïntegratiebedrijven in Zeeland actief zijn en kijken wat hun kwaliteiten en specialiteiten zijn. Het Klaverblad Postbus 2054 4460 MB Goes 0113-249 325 (Invalidenparkeerplaats aanwezig) Telefonisch bereikbaar van maandag t/m vrijdag van 09.00 -12.30 13.00 -17.00 uur algemeen@klaverbladzeeland.rtl www.klaverbladzeeland.nl Redactie: Marleen Vermeer, Mieke Saeijs, Angelica van Amstel Zorglnfo Klaverblad Zeeland Informatie, advies en ondersteuning m.b.t. gezondheidszorg, gehandicaptenvoorzie ningen, jeugdzorg en problemen rondom WAO.Telefonisch bereikbaar van maandag t/m vrijdag van 09.00 -13.00 uur. T.0II3 - 212 783 E. zorginfo@klaverbladzeeland.nl Cliënt Vertrouwens - Persoon Jeugdzorg Telefoon 06-55 80 08 88 cvp@klaverbladzeeland.nl Heeft u ervaring met een reïntegratie- bureau? Zet dan uw verhaal op papier, zodat wij ook de ervaringen van de klant mee kunnen nemen in deze inventarisatie. U kunt uw verhaal, voorzien van uw naam, adres en telefoonnummer per post aan ons toesturen. Wij kunnen u dan benaderen voor een eventuele toelichting. Uw verhaal wordt, uiteraard, anoniem weergegeven en alleen na uw toestem ming, e-mailen kan ook: wao-platform@klaverbladzeeland.nl. (zie ook www.klaverbladzeeland.nl - Actueel - Agenda) Van Zorg(en) Verzekerd Bijeenkomst waar u over de nieuwe Zorgverzekeringswet wordt geïnformeerd 22 september 2005 van 13.00 - 16.30 uur. Locatie: DeVroone, CD Vereekestraat 75 te Kapelle. Deelname is gratis, via aanmelding, vol=vol. Aanmelden kan via E. algemeen@klaverbladzeeland.nl of T. (0113) 249 325 Voor meer informatie over 22 september kunt u contact opnemen met Mieke van Marissing. Nationale dag voor de Geestelijke Gezondheid 10 oktober is de nationale dag voor de geestelijke volksgezondheid. Dit jaar is het thema depressie. Het Klaverblad is mede-organisator van een aantal activiteiten op en rond die dag. Het doel is om de aandacht van het brede publiek op dit thema te vestigen en voorlichting te geven aan specifieke groepen mensen die met het thema te maken hebben in bijvoorbeeld hun werk als hulpverlener, mantelzorger of vrijwilliger. Voor informatie over de activiteiten en data rond de Nationale dag voor de geestelijke gezondheidszorg kunt u contact opnemen met Yvonne van Renswoude. Tijdens het straatfestival in Vlissingen was Theater Maatwerk met La Strada te zien. Theater Maatwerk maakt voorstellingen met acteurs met een verstandelijke beperking. Ze hebben al veel voorstellingen in binnen- en buitenland gespeeld en nu stonden ze in Vlissingen met het stuk La Strada, naar de gelijknamige film van Federico Fellini. Het straatfestival krijgt een pluim omdat zij in de programmering ook mensen met een beperking opnemen. Het Klaverblad vindt dat dit gemeengoed zou moeten zijn en zal de komende tijd aandacht besteden aan de inclusieve toegankelijkheid voor mensen met een functie beperking. Maatwerk in actie! Foto: Theater Maatwerk Het is voor velen een vertrouwd beeld: de vuilcontainers, groen of grijs, op het trottoir of aan de kant van de straat. Vaak kriskras neergezet en zeker met overhangende beplanting wordt de vrije doorgang belemmerd. Als u goed ter been bent, kunt u er omheen. Voor mensen met kinderwagen, of mensen die afhankelijk zijn van rolstoel, rollator of krukken is dit geen eenvoudige opgave. Meestal zijn zij niet in staat de zware containers te verplaatsen, en stoepje op- stoepje af is een hele krachtsinspanning, zoniet onmogelijk! Bij deze dan ook een oproep aan alle bezitters en aan de vuilnisdienst om deze ordelijk en volgens voorschrift weg te (laten) zetten. Het klaverblad heeft alle gemeenten per brief verzocht de regels voor het aanbieden van de vuilcontainer onder de loep te nemen. Suggesties voor: 'Gouden Klaver' en 'Obstakel van de maand' kunt u melden bij de redaktie. Vuilcontainers kriskras neergezet. Foto: Marcel de Ronde

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 9