Themadagen op de Bergse Krabbenfoor Festival in smalstad krijgt zomers vervolg Pluimpot rijk aan planten en vluchtplaats voor veel vogels Tholen met woonlasten één, drie, vier en vijf in Zeeland der l E ngel Isn ïai id „\an Driel nu tot Rondleiding door een parel van de Oosterschelde Laatste ronde in onze OPRUIMING 70% KORTING De laatste stuks Donderdag 28 juli 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 WesternHolland en Middeleeuwen De drie dagen van de Bourgondische Krabbenfoor in Bergen op Zoom krijgen dit keer ieder een eigen thema. Vandaag, donderdag, staat in het teken van country en western. Morgen is het Hollanddag en de zaterdag heeft een Middeleeuws karakter. Op de 41e krabbenfoor zijn een record aantal attracties te beleven. Zo wordt elke dag een os aan het spit gebraden op de Grote Markt. Podium voor gevel van gemeentehuis Het eerste Smerdieks muziekfestival krijgt een vervolg. De ondernemersvereniging Smalstad heeft dat besloten na twee van de drie woensdagavonden van het evene ment. Gezien dé opkomst en de reacties van publiek en sponsoren, zijn al de eerste voorzichtige stappen onder nomen om volgende zomer een tweede festival op poten te zetten. Met kermis, muziekfestival en braderie moet er elke zomer wat te doen zijn in het centrum van Sint- Maartensdijk. Staatsbosbeheer organiseert in samenwerking met de na- tuurvereniging Tholen voor het derde jaar rondleidingen door de Pluimpot. ook wel één van de parels van de Oos terschelde genoemd. Het gebied is sinds 2002 nationaal natuurgebied. De excursie zou eerst op een zaterdag plaatsvinden, maar is toen afgelast wegens te weinig aanmeldingen. De bijzondere bloemenpracht, de vele soorten vogels, verschillende soorten schelpen, wieren en zeediertjes die in de voormalige zeearm in het natuur gebied leven, zouden volop aan de orde komen. Een veelbelovende excursie, maar ondanks dat is er volgens de heer Koenders, die gids zou zijn, niemand die interes se toont in deze tocht. Opbrengsten Lekker beschut Lappendeken Stijgingspercentage Strandje Galgenpad Beeld anders Zwaardridders Waterschap Berekeningswijze allesbepalend bij aanwijzen duurste gemeente Damesafdelinq €1°'" €20,- In de Pluimpot leidt Vera Blokpoel (links) de deelnemers rond. Gisteravond vonden de laatste op tredens plaats. Van eigen bodem was dat Soul Impression, een de buut met leden uit Stavenisse en Sint-Maartensdijk en de jonge zangeres en saxofoniste Margreet de Bruin. Het slotoptreden was voor Punt Uit uit Goes. Een toe passelijke keuze voor de eerste editie van het festival. De band kwam woensdagavond met aan hang ook al naar de Markt om te zien hoe de sfeer en de belangstel ling voor Bandera Latina was. De band speelde in een kleine po diumtent voor de gevel van het monumentale gemeentehuis. De zon scheen maar het was fris. Toch waren er weer enkele hon derden belangstellenden op af ge komen. Op het hoogtepunt werden er 380 aanwezigen geteld door de organisatie. René Wirtz. een van de bandleden van Punt Uit had er ruim 250 geteld, zo liet hij aan het eind van de avond weten. De band was erg enthousiast over de sfeer op het plein. Samen met zijn vrouw Cora maakte hij een dansje tussen het podium en het publiek. Hun voorbeeld kreeg navolging. Ook aan de zijkant van de Markt gingen dc voetjes van de vloer. De muziek was er ook naar. Bandera Latina wist met aanstekelijke mu ziek het publiek voor zich te win nen. Zeker na de korte pauze toen Sal- vatore Sichi een gitaarsolo ten beste gaf. Dat maakte veel indruk. De rasmuzikanten maakten een reis over de wereld, met onbeken de maar ook zeer bekende num mers zoals Bamboleo. Baile me en Bern Bern Maria van de Gipsy Kings. De band kreeg ook hulp van een koortje: Claudia Muller, Philip Wouterse, Johny Pais en Erika Koopman hadden al geoe fend, maar kregen versterking van Piet van Ast (die de week daar voor al als bassist te horen was bij L.O.Z.). Ze kwamen als kippen op het podium om Mina, Mina te zin gen. Tot twee keer toe. Het teken de de ongedwongen sfeer van het optreden op de tweede avond van het festival waarbij het publiek zich wat losser gedroeg dan de eerste avond. Zangeres Silvana zong ook de evergreen I did it my way van Frank Sinatra, maar dan in het De provincie rekende uit dat een ge middeld gezin in Tholen dit jaar 758 euro kwijt is aan onroerende-zaak- belasting (ozb), rioolrecht en afval stoffenheffing samen. Ondanks dat in dat bedrag 30 euro korting zit voor lokale lastenverlichting (voor heen de Zalmsnip), is Tholen 2 euro duurder dan Middelburg. De eerlijk heid gebiedt te zeggen dat de stij ging in Tholen tot 8 euro beperkt is gebleven, terwijl een gemiddeld ge zin in de Zeeuwse hoofdstad ten op zichte van vorig jaar 51 euro méér op tafel moet leggen. Verder moet de kanttekening gemaakt worden dat de genoemde 758 euro geldt voor meerpersoons huishoudens met een eigen woning. Voor huur ders en alleenstaanden zijn de lasten lager. Volgens de gemeente is er iets mis met de berekening van de provincie. Die hanteert als basis voor het riool recht een waterverbruik van 200 ku bieke meter. Maar in Tholen is het verbruik bij 77% van de gezinnen minder dan 150 kubieke meter, al dus de gemeente. En een woord voerder van het waterschap beves tigt dat. Daardoor vallen die gezinnen in een lager tarief, ze beta len 49,75 euro minder voor het ri oolrecht dan waar de provincie van uitgaat. En hoewel een woordvoer der van de provincie aangeeft dat ook Coelo (centrum voor onderzoek van de economie van de lagere overheden), verbonden aan de uni versiteit van Groningen, altijd een Uit de rekening van de gemeen te Tholen over 2004 blijkt dat de onroerendc-zaakbelasting voor woningen 2.168.467 euro in het laatje heeft gebracht. De afvalstoffenheffing bracht vorig jaar 2.039.492 euro op en het ri oolrecht 2.083.331 euro. Totaal is dat 6.291.290 euro. In 2003 was de opbrengst van deze be lastingen samen 5.408.268 euro. In 2004 zijn 266 aanvragen voor belastingkwijtschelding volle dig toegewezen en 16 gedeelte lijk. 78 zijn er afgewezen. Spaans A mi manera. Dat klonk toch weer even anders, zeker ook door de gitaarbegeleiding van Sal- vatore en Gigi en de djembe van Kenneth Stone. De band uit Arnhem begon wat later omdat ze dc afslag naar Steenber gen bij Bergen op Zoom had gemist en richting Rilland was gereden. Via de Oesterdam maakten ze kennis met het waterrijke Zeeland en Tho len. Na het optreden even na tienen trad Cora Wirtz spontaan op het po dium om via de microfoon een extra applaus te vragen voor Bandera La tina. Ze was onder de indruk van het festival en de sfeer, zo liet ze weten. Om er verder op te wijzen dat het publiek vooral ook terug moest ko men op de laatste avond van het fes tival waar Punt Uit zijn opwachting maakt. Claudia Muller van de organisatie was ook verrast door de spontane actie, maar we vonden het niet erg. Het paste goed in de sfeer." Het verraste de ondernemers ook dat er gedanst werd op de Markt. „Dat hadden wc niet verwacht. De tweede avond was heel goed. Het was lekker druk met een goede band. En ondanks het mindere weer blijven de mensen toch ko men." De tweede avond vond nu op de Markt plaats, geheel volgens de oorspronkelijke opzet. „De entou rage is indrukwekkend. Gezellig en midden in het authentieke cen trum van het dorp." Aanvankelijk zou de tent voor de pomp komen (met de opening naar de gevel van het gemeentehuis), maar besloten werd om de tent voor de gevel te plaatsen. „Dat kwam omdat het nogal waaide. Zo werd het lekker beschut en is het voor het publiek ook leuker om tegen het gemeen tehuis aan te kijken." De organisatie is zeer tevreden over de optredens en de reactie van het publiek. „Er is al voor zichtig overleg gevoerd. Het krijgt zeker een vervolg. Ook de spon sors hebben enthousiast gere ageerd. We proberen het festival in de zomermaanden goed in te plan nen. Met kermis, festival en bra derie is er de hele zomer wat te doen." verbruik van 150 kuub water han teert in de berekeningen, voegt hij eraan toe dat de provincie Zeeland de 200 kuub blijft hanteren zoals ze al jaren doet. „We kunnen niet één individueel verzoek van een ge meente honoreren. Zo heeft de ge meente Middelburg in het verleden opmerkingen gemaakt over de af valstoffenheffing en ook daar is niets aangepast." Nu is het zo dat de heffing van het rioolrecht in de dertien Zeeuwse ge meenten, werkelijk een lappendeken is. Borsele, Goes en Terneuzen ken nen deze belasting niet, die verreke nen het in de onroerende-zaakbelas- ting (Goes overweegt de invoering wel, als compensatie voor het weg vallen van het gebruikersdeel van de ozb). Schouwen-Duiveland kent al leen een rioolrecht voor eigenaren van woningen, zes andere gemeen ten alleen voor gebruikers. Dan blij ven er drie gemeenten over die een gecombineerde aanslag opleggen, namelijk Tholen, Middelburg en Veere. Het eigenarendeel van de heffing is bij hen een vast bedrag (in Tholen 99,50 euro), maar het ge bruikersdeel varieert naargelang de hoeveelheid verbruikt water. Tholen hanteert stappen van 75 kubieke meter. Veere doet dat ook, maar de derde trede is daar 151 tot 300 kuub. En Reimerswaal kent na de eerste trap van 75 kuub een categorie tot 200 kuub. Hulst legt de scheiding bij 100 kuub verbruik. In de overige gemeenten zijn de groepen groter. Noord-Beveland 0 tot 200, Middel burg 0 tot 250, Sluis 0 tot 300, Vlis- singen 0 tot 400 kuub. En Kapelle hanteert een tarief ongeacht het wa terverbruik. Een vergelijking op grond van 150 kuub waterverbruik, zoals het Coelo die maakt, laat zien dat Tholen voor het rioolrecht nog altijd de duurste Zeeuwse gemeente is en dat het toch al goedkope Veere nog goedko per wordt. Maar de inwoners van Tholen betalen nu al voor grote in vesteringen die de komende jaren nodig zijn in verband met onder houd en vernieuwing van het riool- Toch wachten er de betreffende za terdagmiddag drie geïnteresseerden vol verwachting, op het parkeerter rein aan het einde van de Kastelijns- weg in Sint-Maartensdijk, op de or ganisatoren van de tocht. Vanuit Woensdrecht komen zij een kijkje nemen, benieuwd naar wat de Pluim pot hen voor moois te bieden heeft. Zij lazen in de krant over deze rond leiding, maar daarin stond niets ver meld over het feit dat ze zich vooraf moesten aanmelden. De organisatie stelsel. Het gemeentebestuur heeft daarvoor een plan opgesteld en han teert een volledig kostendekkend ta rief, waardoor een schoksgewijze verhoging van het rioolrecht voor komen wordt. Andere gemeenten komen óók voor die grote uitgaven te staan en zullen dan gedwongen worden de heffingen te verhogen, aldus het Thoolse gemeentebestuur. Het Coelo geeft Tholen daarin ge lijk en verwacht dat het rioolrecht landelijk de komende jaren fors méér dan de inflatie zal stijgen. Komt de provincie in de folder Lo kale belastingen 2005 tot de conclu sie dat Tholen voor het tweede jaar 4 wist van niets en komt dus ook niet opdagen. Dit leidt tot een grote te leurstelling, ook al omdat het een enorme zoektocht voor de Braban ders was om het vertrekpunt te vin den. Maar niet uit het veld geslagen, trekken zij alsnog het natuurgebied in om op-eigen houtje te ontdekken wat de Pluimpot hen te bieden heeft. Op een dinsdagavond vindt de op rij de duurste Zeeuwse gemeente is qua woonlasten voor een gezin, het Coelo ziet dat anders. In de digi tale atlas van de lokale lasten 2005 van het wetenschappelijk instituut krijgt Kapelle die twijfelachtige eer toebedeeld. Ook Schouwen-Duive land en Hulst doen het in dat over zicht nog slechter dan Tholen. En in de lijst van woonlastentoppers die de vereniging Eigen Huis samen stelt, is Sluis in Zeeland het duurst terwijl ook Kapelle nog bóven Tho len staat. Behalve een andere volgorde, komt elk van de instellingen ook tot een verschillend bedrag voor de gemid delde woonlasten. Dc provincie noemt 758 euro voor Tholen. het Coelo zit op 666 euro en Eigen Huis tweede rondleiding door de Pluim pot plaats. Dit keer is er meer be langstelling, dertien mensen komen opdagen om het natuurgebied te be wonderen. Hoewel deze tocht erg interessant is voor de toeristen, zijn de deelnemers meestal Tholenaren die het gebied nog nooit gezien hebben, of mensen uit Brabant die speciaal voor deze rondleiding naar Tholen komen. De gids van Staatsbosbeheer, Vera Blokpoel uit Strijenham, vertelt dat de Pluimpot vroeger de Haestee heette. Later kreeg het natuurgebied zijn huidige naam. Vroeger stond de kreek in het natuurgebied in ver binding met de Oosterschelde. Op die manier hadden de schepen toe gang tot de haven van Sint-Maar tensdijk. Enkele jaren na de ramp van 1953 is dit gebied afgesloten met een dijk. Het water in de kreek is nu brak. Er is één palingvisser uit Scherpenisse die toestemming heeft om in dit water te vissen. De Pluim pot is sindsdien een hoogwater- vluehtplaats voor de vogels: wan- op 661 euro. Alledrie houden daar bij rekening met een korting voor lokale lastenverlichting (voorheen de Zalmsnip), die in Tholen dit jaar 30 euro bedraagt. De verschillen duiden erop dat de berekeningswij zen niet hetzelfde kunnen zijn. Waar provincie en Coelo de lasten met el kaar vergelijken, kijkt Eigen Huis naar de stijgingspercentages. Een gemeente komt in de lijst met 'top pers' als de woonlasten méér dan 1,25% (de verwachte inflatie) zijn gestegen, de stijging in drie jaar tijd meer dan 10,3% was en de gemid delde woonlasten voor gezinnen ho ger zijn dan 863 euro. Gemeenten die niet aan die criteria voldoen, maar waar de stijging over de laatste drie jaar meer dan 25% was. worden neer het hoog water is kunnen zij niet op de schorren vertoeven, maar wel in het natuurgebied. De excursie begint op het strandje van Sint-Maartensdijk, dal ook tot de Pluimpot wordt gerekend. „Dankzij dc werking van eb en vloed zijn er veel verschillende planten te vinden", vertelt de gids. Ze laat de verschillende soorten wieren zien en legt uit waarom de ze verschillend van kleur zijn. „Zeesla is het lichtst van kleur, dit komt doordat het dicht bij de zee spiegel drijft en het meeste licht vangt. De donkere wieren drijven dus dieper in de zee." Op het strandje worden regelmatig eikap- sels van de vleet, de rog, gevonden, maar er is ook eens een eikapsel van de hondshaai aangetroffen in het gebied. De gids legt aan de Brabantse deelnemers uit wat 'kru- kels' zijn. En ze vertelt hen over de traditie, dat de Tholenaren met Pa sen de alikruiken eten met krenten brood. Verder merkt ze op dat de mossels erg klein zijn voor de tijd van het jaar, volgens haar komt dit door de kou van de afgelopen maanden. eveneens in de lijst meegenomen. En dat is de reden dat Tholen erin voorkomt, aangezien er een gemid delde stijging van 34% over die pe riode is genoteerd. Daarbij is de Zalmsnip overigens buiten beschou wing gelaten. In de lijst van 149 woonlastentoppers staat Tholen op plaats 70. Er komen vier andere Zeeuwse gemeenten in voor: 21. Sluis, 36, Kapelle, 83. Noord-Beve land en 90. Schouwen-Duiveland. Het Coelo vergeleek ook de 35 grootste gemeenten in ons land. Dc bruto woonlasten variëren daar tus sen 607 en 843 euro. Maar de ver schillen tussen gemeenten nemen De Bourgondische Krabbenfoor wordt vanmiddag om twee uur of ficieel geopend, waarna op dc Grote Markt verschillende demon straties linedance worden gegeven door The Dutch Garden Country- dansers. Verder zijn er optredens van Wil Damen en van de band Desperado, en daarnaast zorgt dri ve-in Metro voor muziek. In de Steenbergsestraat speelt de roek formatie Miss Behaviour en op het Sint-Catharinaplein de band T Connection. Verspreid in de winkelstraten in het stadscentrum staan zo'n 500 marktkramen, standwerkers (Wouwsestraat en Zuivelstraal), kermisattracties, straattheateraets, kinderamuse ment, muziek- en toneeloptrcdens. Een antiekmarkt en oude ambach ten zijn te vinden in de Bosstraat, Potterstraat en Lindebaan. Op de binnenplaats van hel Markiezen hof is er drie dagen lang een kunst markt en een Oosterse markt (pa sar alun alun). En in het museumcafé van het vroegere stadspaleis is een expositie gewijd aan 'dc spiritus', ofwel de Nedal- co-fabriek. Op tal van plekken is er live muziek. In 't Vierkantje kunnen liefhebbers een ritje ma ken op een kameel. Op de Hollanddag treden tussen twee en negen uur op dc Grote Markt verschillende folkloregroe- pen op. Verder de smartlappenko ren Van Lieverlee en De Fluweel tjes, terwijl ook Nathalie. Wil Damen, The Palooka's en Berry De rondleiding gaal verder over het zogenaamde Galgenpad. Dit is het bospad langs de dijk waar veel iepen en populieren staan. Het pad heeft zijn naam te danken aan de delictplegers die vroeger in .Sint- Maartensdijk terecht werden ge steld. Deze delictplegers waren meestal vreemden die van zee kwamen. Langs de dijk werden galgen geplaatst om deze vreem delingen te waarschuwen dat ze zich moesten gedragen, legt Vera Blokpoel uit. Op de plaats waar vroeger de galgen stonden, be vindt zich nu het Galgenpad. De iepen en populieren langs dit pad zijn door Staatsbosbeheer aangeplant omdat de wortels van deze bomen de dijk stevig houden. De populieren groeien goed, maar de iepen zijn geen lang leven be schoren. Deze bomen hebben last van de iepenspintkever. dit insect af. is de conclusie. Qua inwonertal met Tholen vergelijkbare gemeen ten in de buurt doen het in het over zicht van het onderzoeksinstituut heel verschillend. Steenbergen is met 600 euro een stuk goedkoper, maar Woensdrecht met 776 euro flink duurder. Dat gaat dan op voor gezinnen met een eigen woning, voor alleenstaanden zijn de lasten in de drie gemeenten respectievelijk 554, 554 en 658 euro. Was een al leenstaande vorig jaar in vier Zeeuwse gemeenten duurder uit dan in Tholen. inmiddels is dat in zeven gemeenten het geval: Schouwen- Duiveland, Kapelle, Middelburg. Vlissingen, Hulst, Goes en Noord- Beveland. Met het hoge rioolrecht mag Tholen dan in Zeeland uit de toon vallen, bij andere gemeentelijke belastin gen is het beeld totaal anders. Zo ligt in 2005 de afvalstoffenheffing voor gezinnen in zeven gemeenten hoger en voor alleenstaanden in zes gemeenten. Vijf Zeeuwse gemeen ten kennen een apart tarief voor tweepersoons huishoudens: Hulst, Middelburg. Reimerswaal, Schou wen-Duiveland en Sluis. De korting voor lokale lastenverlichting wordt door Tholen op dc afvalstoffen heffing in mindering gebracht. Dit jaar is dat 30 euro, in 2006 nog 15 euro en vanaf 2007 vervalt deze fi nanciële meevaller uit de gemeente kas. Ook Borsele, Kapelle, Noord- Beveland, Reimerswaal en Veere compenseren de Zalmsnip. Wat de ozb betreft, hanteert Tholen voor woningen het op één na laagste ta- voor het voetlicht treden. Op het Beursplein is 's middags Bill Bounders Big Band te beluisteren en 's avonds vertolkt Micke Ver- brugge er het Nederlandse lied. Hei Sint-Catharinaplein is het do mein van Dries Roelvink, Ans Tuin en Rob Zorn en in de Steen bergsestraat is er karaoke. Riddergevechten, vuuracrobatiek en jongleurs, troubadours, boog schieten en roofvogelshows zijn zaterdagmiddag de trekkers op het marktplein. De zwaardridders van Sint Jan en de Vlaamse zwaardrid ders van Sint Joris verzorgen dat onderdeel, 's Avonds treden Nat halie, Wil Damen en de band Flat Out op. Op het Beursplein is er en tertainment voor klein en groot. Hier musiceert 's middags de band Violet Light en 's avonds is de Midnight Sensation Cover Band te horen. Van twee tot tien uur wordt tegenover het Markiezenhof het indoor fietsprogramma ClubCycle gedemonstreerd. Om tien uur 's morgens is er op het Sint-Cathari naplein een koffieconcert. In dc Huijbergsestraat treedt het zang koor You Name It twee keer op. Wil Damen zingt 's avonds op het terras van Den Hollandsen Tuyn. De organisatie van de Bourgondi sche Krabbenfoor heeft prijzen uitgeloofd voor de ondernemers die de thema's het beste weten te verbeelden. brengt de schimmel over die dc iepziekte veroorzaakt. Het dode hout van de bomen wordt niet opgeruimd, het blijft liggen zodat er een kringloop ont staat. Schimmels, bacteriën en in secten zorgen ervoor dat het hout verdwijnt, en de vogels eten de in secten op. „Wat je van de schim mels ziet, de paddestoel, is de bloem van de schimmel. De schimmel zelf zit onder de grond", vertelt de gids. Het bijzondere van deze excursie is datje van het pad af wijkt, zon der begeleiding mag dit niet. Door het hoge riet loop je langs de or chideeën en andere bijzondere plantensoorten. Helaas vertoeven er deze avond weinig verschillen de vogelsoorten in het gebied. Slechts een paar waterhoentjes, eenden en een gans laten zich zien. rief in Zeeland. Alleen Veere zit bij zowel gebruikers als eigenaren een cent lager. De provincie gaat bij het berekenen van de gemiddelde woonlasten uit van een woning met een economi sche waarde van 190.000 euro. Wa terschap Zeeuwse Eilanden, dat ook een overzicht van de woonlasten voor 2005 heeft gemaakt, hanteert weer een ander bedrag: 201.(XX) eu ro. Bovendien rekent het schap bij el ke gemeente een vast bedrag - 50 eu ro - voor rioolrecht. De rangorde die ontstaat van de tien Zeeuwse ge meenten in het waterschapsgebied (exclusief Zeeuws-Vlaanderen) ziet er dan ook heel anders uit: Tholen staat op de vijfde plaats. Zeeuwse Ei landen maakte het overzicht om de lastenstijging voor huiseigenaren ten opzichte van 2004 in beeld te bren gen. Die varieert volgens deze bere kening bij de gemeenten tussen 2 en 16 procent (Tholen 4%), terwijl de waterschapslasten in die gemeenten met 7 tot II procent zijn gestegen (Tholen 11%). De stijging van de economische waarde van woningen varieert van 44,1% in Middelburg tot 60% in Goes en Kapelle (Tholen 59%), en die voor niet-woningen van 10% in Borsele tot 37,5% in Veere (Tholen 23%). Zeeuwse Eilanden wil met de cijfers aantonen dat de waterschapslasten gemiddeld minder aan de lastenverhoging voor de bur ger hebben bijgedragen dan de ge meentelijke heffingen. Een gemeente wordt niet graag afgeschilderd als de duurste voor wat betreft de woonlasten van een gemiddeld gezin. Tholen valt in Zeeland voor de tweede keer die twijfelachtige eer te beurt, als we de provincie moeten geloven. Het gemeentebestuur spartelt tegen. Roept dat de be rekening niet klopt omdat 77% van de gezinnen 50 euro minder aan ri oolrecht betaalt dan waar de provincie van uit gaat. Het waterschap be vestigt dat de Tholenaren met water zuiniger zijn dan andere Zeeuwen. En het onafhankelijke onderzoeksinstituut Coelo - dat jaarlijks lande lijk de woonlasten op een rij zet - hanteert voor de berekening van het rioolrecht precies dat waterverbruik, dat Tholen aangeeft. Bij het Coel- ho staat Tholen qua duurte op plaats vier in Zeeland. En bij de vereni ging Eigen Huis op plaats drie. Ofwel: hoeveel zijn vergelijkingen tus sen gemeenten eigenlijk waard? Op verschillende plekken in de gemeente worden nieuwe huizen gebouwdzoals aan de Hoenderweg in Sint-Annaland. De hoogte van de woonlasten voor inwoners wordt door verschillende instanties jaarlijks kritisch onder de loep genomen. RestaotP"»*60 Voorstraat 15, Sint-Annaland,Tel. (0166)65 24 90 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 5