4 D Curadomi opent regiokantoor in de Smisse in Sint-Annaland Caravan brandt tot de grond toe af Plaatselijk nieuws Veel meer betaalbare koop en huurwoningen nodig Subsidie voor vijf molens Laban EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 28 juli 2005 Teveel gedronken Loos alarm Nestaan Meerkoet gedood Keukenbrandje VERF NODIG? Vervuilde grond aan Coentjesweg Kerkbestuurder Hardrijders bekeurd Brandalarm Wellevaete Uitstel motorspuit Besteh/Bedrijfsauto's Buitenboordmotor weg Exploitatie Sportlaan Tobbedansen L. Bijl biljartkampioen Komplan later Negen mille voor veilig reizen BBA Aardappelprijs onveranderd laag Geslacht in eigen slagerij Naar aanleiding van het ar tikel 'Meer mensen op zoek naar woning op Tho- len'in de EB van 21 juli, en gelet op de aantallen wo ningzoekenden per woon kern, ben ik er stellig van overtuigd dat het grootste gedeelte van de genoemde 1007 woningzoekenden een goedkope koop- of huurwoning wenst. Vooral dat laatste, gelet op het ge middeld inkomen van de inwoners van Tholen, dat landelijk tot de laagste ca tegorie behoort. Ook gelet op de steeds neergaande economie. Grond bevechten Armoedegrens Belgische duikster in problemen Curadomi, de organisatie voor thuiszorg, opende maan dag haar regiokantoor in het gezondheidscentrum de Smisse in Sint-Annaland. Curadomi huurt een ruimte op de verdieping voor de teamvergaderingen van het team verpleging en verzorging en het team huishoudelijke ver zorging. In de Smisse houden de huisartsen Van den Berge en Hendrikx praktijk, maar ook de verloskundige, fysiotherapeut, huisartsenlab en de huidtherapeut hebben er onderdak gevonden. christengemeente geref. gem. in ned. geref. gem. in ned. Hervormde gemeente geref. gem. oud geref. gem. Camping Gorishoek in Scherpenisse In de nacht van woensdag op donderdag is op camping Gorishoek in Scherpenisse een caravan uitgebrand. De gasten waren niet aanwezig. De brandweer van Sint- Maartensdijk werd om vijf over drie gealarmeerd. Toen de bluswagen arriveerde was er niets meer aan te redden. Ook twee caravans ernaast raakten zwaar beschadigd. 2 Tholen Een 36-jarige automobilist had za terdagnacht teveel gedronken. De politie hield hem rond kwart over twee staande op de Molenvlietse- dijk. Het bleek dat de man bijna an derhalf keer de toegestane hoeveel heid alcohol had genuttigd. Hij kreeg een rijverbod van twee uren. Vrijdagochtend rond twintig over vier is de brandweer uitgerukt na een brandmelding bij Nestaan aan de Slabbecoornweg. Het bedrijf is van wege de vakantie gesloten. Het was loos alarm, zo bleek na inspectie van het gebouw. Waar de storing door is veroorzaakt, is niet bekend. Een 20-jarige inwoner is zaterdag rond het middaguur geverbaliseerd voor het doodschieten van een meerkoet met een katapult. De man was met enkele anderen aan het vissen in het spuika- naal aan de Westelijke Kanaalweg in Rilland. Omdat een meerkoet enkele keren over zijn vislijn zwom. schoot de Tholenaar met een katapult op de vogel. Die was niet meteen dood, maar lag nog een tijdje piepend in het water. De man is ook bekeurd voor het in bezit hebben van de katapult. Oud- Vossemeer Woensdag rond half zes is de brand weer uit Tholen uitgerukt om een keukenbrandje te blussen in een wo ning aan de Kalisbuurt nadat de friet- pan in de keuken had vlam gevat. De bewoners belden 112 nadat ze zelf geprobeerd hadden de vlammen te doven met een blusdeken. Dit lukte voor een deel. De bewoners hadden ook al het gas en de elektriciteit uit geschakeld. De brandweer doofde de vlammen met een hoge druk spuit. Onze mengmachine maakt uw wens kleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie LM. Op het terrein aan de Coentjesweg waar de Schutse uit Kesteren een dag activiteitencentrum wil bouwen is een deel van de grond vervuild. Er komt zink en lood voor in de bodem en pak's (van kolen en sintels). Het komt vooral in de bovenste laag voor tussen de wo ningen nummer 24 en 34. De provincie spreekt van zware verontreiniging op sommige plaatsen, maar het wijkt niet af van andere terreinen waar 'lang ge woond en gewerkt is'. Aqua Terra uit Dirksland heeft er een saneringsplan voor opgesteld. Volgens de provincie ontbraken er gegevens aan. De beslis sing over de aanvraag werd door gede puteerde staten opgeschort. Maar giste ren zijn de gegevens aangeleverd. Met deze aanvulling wordt nu de beschik king gemaakt zodat g.s. er over enkele weken een besluit over kan nemen. De bisschop van Breda heeft de be noeming - voor vier jaar - bekrach tigd van S.C.B.M. van Raaij in het kerkbestuur van de Rooms-Katho- lieke Willibrordusparochie. Bij een controle op de Oud-Vosse- meersedijk zijn maandagmorgen 52 automobilisten betrapt op te hard rij den. De radar registreerde tussen twintig voor tien en twaalf uur 370 passerende voertuigen, zodat veertien procent zich niet hield aan de gelden de maximumsnelheid van 80 km/u. De politie had tevoren aangekondigd dat er deze dag snelheidscontroles zouden plaatsvinden. Bovendien staat er een flitspaal op de Oud-Vossemeer- sedijk. Sint-Annaland Vrijdag rond half zes rukte de brand weer uit na een brandmelding bij de Wellevaete. De rookmelder in de hal was in werking getreden nadat een bezoeker een sigaret op gestoken had. De brandweer hoefde niet in actie te komen. Stavenisse Het vervangen van de motorspui- taanhager van de brandweer wordt uitgesteld. Dat blijkt uit de program marapportage van het college van burgemeester en wethouders. Eerder geplande investeringen kunnen vol gens het college op een later tijdstip plaatsvinden. Het betekent een be sparing van 22.800 euro. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Afgelopen weekeinde is van een zeil boot die in de haven lag, de buiten boordmotor gestolen. Voor hoeveel de eigenaar gedupeerd is, is niet bekend. Dit najaar zal het college van burge meester en wethouders beginnen met het maken van ^en exloitatie- opzet voor de gronden aan de Sport- laan/Nijverheidsweg nu de werk zaamheden van het slopen van de gebouwen en het saneren van de grond nagenoeg zijn afgerond. Scherpenisse Gasten van Thoolse campings kunnen dinsdagmiddag meedoen aan tobbe- dansen. De Puimpot en café De Zees ter organiseren dit vanaf één uur aan de pier bij Gorishoek. Een achttiental teams zal in zelfgebouwde tobbes van de ter plekke opgebouwde schans glij den. Een jury beoordeelt hen op snel heid en originaliteit. Publiek is wel kom. maar wordt geadviseerd om met de fiets te komen in verband met de beperkte parkeergelegenheid. Er staan kraampjes waar drankjes en versnape ringen te koop zijn. Na het tobbedan sen is er een beachparty bij De Zeester. Poortvliet De onderlinge competitie van biljart vereniging 't Centrum is gewonnen door L. Bijl met 157,81 punten, vóór H. Goudzwaard met 156,61 punten. Er waren 170 punten te behalen. De ver dere rangschikking: 3. R. Poot, 4. R. Polderman, 5. R. Elenbaas, 6. J. Uijl en C. Goudzwaard, 8. C. Nagelkerke, 9. S. de Wit, 10. J. van Dijke, 11. A. Schot. 12. R. Gebraad. 13. A. Burgers, 14. W. Bijl, 15. R. Elings, 16. G. de Jonge, 17. M. Uijl, 18. M. Hage. De club kijkt terug op een geslaagd biljartjaar. In totaal zijn 153 partijen gespeeld, plus een paaseieren- en een kerstrolladewedstrijd. Ook deed 't Centrum mee aan enkele nederlaag- toernooien bij bevriende biljartclubs. De poedel pot deed goede zaken. In clusief de paas- en kerstwedstrijd zijn er 3046 poedels gemaakt, wat goed was voor een bedrag van 152,30 euro. Sint-Philipsland Het voorontwerp-bestemmingsplan voor het komplan komt pas aan het eind van het jaar in de inspraak. Aanvankelijk was het voorzien in juni, maar dat was volgens het colle ge van burgemeester en wethouders niet mogelijk omdat andere zaken voorgaan (zoals de tijdrovende zaken rond de Speelmansplaten en de glastuinbouw bij Sint-Annaland). De BBA krijgt ruim 9000 euro van de provincie voor het verbeteren van de sociale veiligheid in de bus en op de haltes op Tholen. Het gaat om het ge voel van veiligheid van de reizigers maar ook van het personeel. Zo wordt er onder meer gekeken naar het inzet ten van controleurs om het zwart rij den tegen te gaan en naar het opzetten van cursussen voor chauffeurs om te leren omgaan met lastige klanten. De provincie kent 9103 euro toe voor de zogeheten concessie Tholen. Jaarlijks dienen vervoerders hier een plan voor in. Er is jaarlijks 100.000 euro voor beschikbaar. Volgend jaar kan de provincie zelf gaan bepalen of ze het geld van het rijk aan veiligheid besteedt of niet. In 2006 wordt ook de concessie Tholen opnieuw aanbe steed. Het provinciebestuur van Noord-Brabant heeft dat al voor vol gend jaar gedaan. Het is aan Con- nexxion gegund die ook al in de rest van Zeeland rijdt. De BBA verdwijnt er van het toneel, maar zal nog wel rij den op Tholen met eindbestemming Bergen op Zoom. Tholen wordt bij de nieuwe indeling gekoppeld aan Schouwen-Duiveland omdat het ge bied volgens de provincie te klein is. De aardappelprijzen hebben zich niet hersteld, na de scherpe daling van vo rige week. Op de veiling in Sint-An naland werd gisteren voor Doré en Première hetzelfde betaald als een week eerder. Frieslander, Nicola en Bildtstar zakten zelfs nog in prijs. De aanvoer daalde licht. Woensdag 27 juli: Doré 15-19, Pre mière 11Gloria 9, Frieslander 18-19, Nicola 15-17, Eigenheimer 25-26, Bildtstar 27-30, bonken 40-42, kriel 53-74. Aanvoer 147 ton. Dinsdag 26 juli: Doré 14-18, Fries lander 11-18, Nicola 14-15, Eigen heimer 25-26, Bildtstar 25-27, bon ken 35-41. drielingen 5-6, kriel 52-69. Aanvoer 213 ton. Donderdag, vrijdag en zaterdag mUMaandagdinsdag en woensda ♦Verse kipfilet Friki 500 gr. ♦Rosbieflapjes 500 gr. ♦Satevlees div tooien 500 gr. «Pizza iuwjiofd*imp,gnm per stuk 2,75 NU 2 VOOR 5,- 3,75 5,20 3,50 Riblappen 1 kg Boeren hamlappen 1 kg Kip Pilav 500 gr. Blinde vinken 5 halen 6,80 5,- 3.75 Runderrollade 100 gram 1,20 Ontbijtspek gerookt 150 gram 1,20 Jonge gesneden kaas 150 gram 1,20 10 Beckers kroketten 2,50 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 4 BETALEN Advertentie I.M. Stemmen van lezers Goedkoop, betaalbaar en verant woord om te kopen; liever nog een goedkope huurwoning. Het moet op te brengen zijn. Ook in verband met allerlei andere lasten, terwijl bijna iedereen voor wat betreft het inko men pas op de plaats moet maken. Door de toenemende vergrijzing zal er ook steeds meer een gebrek zijn aan vooral goedkopere huurwonin gen. Velen, en dan vanaf bijvoor beeld 50 jaar, hebben geen behoefte aan te hoge woonlasten. Zeker wan neer het economisch steeds slechter gaat, zullen mensen minder bereid zijn een woning te kopen. En dan zeker geen duurdere woning, soms zelfs niet eens een goedkopere. Aangezien er de laatste jaren in de gemeente Tholen slechts mondjes maat goedkope huurwoningen zijn gebouwd, is daar grote behoefte aan. Gelet op het aantal woningzoe kenden per woonkern, denk ik dat men hieraan vijf of zes jaar geleden al had moeten beginnen. En dan wel verspreid over alle woonkernen, naar de woonwensen van de zoe kenden. Dan was mogelijk het aan tal mensen dat een woning zoekt. nu de helft lager geweest. Want op dit moment is dat aantal veel tc hoog, gevolg van het gevoerde be leid. Veel is in Tholen (stad) gebouwd de laatste jaren, en vooral duurdere koopwoningen. We spreken dan vanaf 275.000 tot ongeveer 400.000 euro. Daarin zijn ook mensen gaan wonen uit andere woonkernen, naast mensen van elders die een dergelijke dure woning hebben ge kocht. In de nabije toekomst valt te bezien of het voor sommigen niet te hoog gegrepen is. Of het nog wel op te brengen is. Tholen (stad) heeft er vorig jaar 278 inwoners bij gekregen. De andere woonkernen eigenlijk niets, wat al lesbehalve goed is voor de leefbaar heid in de dorpen. Al die mensen die in Tholen zijn komen wonen, met name in Stadszicht of het Wa terfront, gun ik van harte dat ze daar met plezier wonen. Tevens denk ik dat het gemeentebestuur het liefst heeft dat Tholen zo snel mogelijk naar de 25.000 inwoners groeit. En dan voornamelijk in Tholen-stad. Genoemde 25.000 zal waarschijn lijk binnen twee jaar worden be reikt. Ik denk dat dit aantal voor het gemeentebestuur alleen belangrijk is omdat men er waarschijnlijk in salaris op vooruit gaat. Dus zullen burgemeester en wethouders het eigen belang laten prevaleren boven dat van veel autochtone Tholena- ren. Dus in de toekomst nog veel meer dure woningen in Tholen-stad die zo snel mogelijk bewoond zijn door mensen van elders. Nu mag dat wel, anders zou het een vorm van discriminatie zijn. Maar het be tekent voor de genoemde eigen Tholenaren met een laag inkomen dat er veel te weinig goedkope wo ningen, en vooral huurwoningen, zijn. Deze mensen komen in de kou te staan en daaraan gaat men voor bij. Begin dit jaar werd in de Ecn- drachtbodc van dc kant van Castria Wonen gesteld, dat het elke vier kante meter grond bij de gemeente moet bevechten. Wiens schuld is het dan dat er op dit moment veel te weinig goedkope (huur)woningen zijn? Ook kun je je afvragen of het door dit gemeentebestuur gevoerde beleid niet leidt tot discriminatie van 'de eigen inwoners. Voor velen in de dorpen kan er niets, terwijl de lasten alsmaar hoger worden. En alles moet gaan tot meerdere roem en glorie van Tholen-stad. Bij velen bestaat hierover een groot ongenoe gen. Duidelijk is, dat bij veel bur gers het vertrouwen in de Thoolse politiek niet zal verbeteren. Bij Castria Wonen zijn de aantallen woningzoekenden per woonkern duidelijk bekend. Daarom, gemeen tebestuur, geef Castria de ruimte om volop goedkope huurwoningen te bouwen op basis van de aantallen met voorkeur voor een bepaalde woonkern. Elke plaats deelt dan op goede wijze daarin mee. Want nog maals, 1007 woningzoekenden is veel te veel. En wanneer het econo misch steeds slechter gaat, en ik denk dat we hiervan nog vele jaren last hebben, dan kan men niet ge noeg goedkope woningen hebben. Ik denk zelfs dat ongeveer 20 pro cent van de inwoners van Tholen op of onder de armoedegrens leeft. Van al die dure koopwoningen in Tho len staat straks 25 tot 30 procent leeg omdat de lasten niet zijn op te brengen. Wat heb je daar aan? Maar de goedkopere koop- en vooral huurwoningen zijn binnen de kort ste keren bewoond. Daar moet de gemeente Tholen naar toe als toe komstig beleid ten behoeve van haar inwoners. C. Kwaak, Bergen op Zoom, oud-inwoner van Sint-Maartens dijk. Pak even uw zakboekje THOLEN 30 jul. Afgifte hulpgoederen Dorcas, Rcgentessestraat 50, 9.30-12 u. SINT-ANNALAND t/m 29 okt. Exposities Om de beurt, In naam van Oranje en Op een ouwe fiets moetje 't leren, De Meestoof, di t/m za, 14-17 u. 12, 13 en 15 aug. Kermis. STAVENISSE 30 jul. Rommelmarkt, camping Ire- nehoeve, 10-16 u. SINT-MAARTENSDIJK 30 jul. Afgifte hulpgoederen Dorcas, fam. Wielaard. Wouthoekweg, 9.30- 12 u. 6 aug. Braderie. SCHERPENISSE 2 aug. Tobbedansen campinggasten, pier Gorishoek, 13 u. BERGEN OP ZOOM t/m 21 aug. Expositie politieke spot prenten Opland, Markiezenhof, di t/m zo 11-17 u. 28 jul. Muziek op 't Wilhclminaveld, Stilletto (rock), 19.30 u. 28 t/m 30 jul. Krabbenfoor, do en vr 14 u., za 10 u. 3 aug. Inloopspreekuur whiplashpa- tiënten. Ziekenhuis Lievenberg, 10- 12 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Kameleon 2 - do t/m wo 16 u. Fan tastic four - do t/m wo 21.15 u. Zoop in Afrika - do t/m wo 13.45 en 18.45 u. Valiant - do t/m wo 16 u. Caterina va in citta - di 20.30 u. Piet Piraat en de betoverde kroon - do t/m wo 13.45 u. Herbie Fully loaded (org. versie) - do t/m wo 18.45 u. Madagascar (Ned. gespr.) - do t/m wo 13.45 u. Herbie Fully Loaded (Nederl. gespr.) - do t/m wo 16 u. War of the worlds - do t/m ma en wo 21.15 u., di 18.45 u. Mr. mrs. Smith - do t/m wo 18.45 en 21.15 u. Zaterdag is rond half twaalf een 39- jarige Belgische duiker in de pro blemen geraakt in de Oosterschelde ter hoogte van Stavenisse. Samen met haar 43-jarige instructrice en landgenote maakte ze een duik naar veertig meter diepte. Na een kort verblijf onder water sloeg de in structrice alarm toen zij plotseling weer boven kwamen. Een beroepsvisser uit Tholen nam beiden aan boord en reanimeerde de onfortuinlijke duikster. Aan de wal begon ze weer te ademen en kreeg ze van collega duikers zuurstof toe gediend. Ze werd in kritieke toe stand in het ziekenhuis in Antwer pen opgenomen. Haar toestand verbeterde en ze mocht weer naar huis. De waterpolitie van het korps landelijke politiediensten (Zeeuwse stromen) heeft de duikuitrusting in beslag genomen en stelt een onder zoek in. Medewerkers van Curadomi in het nieuwe kantoor in de Smisse in Sint-Annaland, v.l.n.r. Maartje den Engelsman, Adriënne Walhout, Judy Bentschap Knook, Nettie Neele, Jolinda Bout, Mary Bijnagte, Annedien Heijhoer en Heieen van der Schee. Curadomi zocht al geruime tijd naar een eigen ruimte. De thuiszorgorga nisatie is al enkele jaren actief op Tholen en Sint-Philipsland en heeft momenteel meer dan 75 cliënten en zo'n dertig medewerkers. Teamma nager Mary Bijnagte: „Er wordt meer zorg verleend. De noodzaak voor een eigen ruimte werd steeds groter. Het is belangrijk voor de me dewerkers om ergens op terug te kunnen vallen. In de thuiszorg ben je vaak solistisch bezig. Terwijl er wel behoefte is aan contacten met collega's. Nabespreken vond thuis plaats, maar dat is niet altijd ge wenst." Het kantoor wordt voor een aantal dagdelen per week gehuurd. Met een telefoon, computer, fax en ko pieerapparaat kan Curadomi er goed uit de voeten. Ook de verpleegarti- kelen worden er opgeslagen. De ruimte wordt gebruikt voor de admi nistratie, de planning, teamvergade ringen (1 keer in de twee weken), functioneri ngsgesprekken, leerl ing- begeleiding, sollicitatiegesprekken, werkzaamheden voor de leidingge venden en overleg met andere disci plines. Is Mary Bijnagte verant woordelijk voor de groep van 17 medewerksters in de verpleging en de verzorging, Christa Lubben is dat voor de 15 medewerksters van de huishoudelijke verzorging. Voorheen was de organisatie aange wezen op het regiokantoor in Kapel- Ie. Curadomi werkt in een groot deel van het land en heeft het hoofd- kantixtr in Veenendaal. Behalve in Kapelle zijn er ook regiokantoren in Kampen, Katwijk, Culemborg en Dordrecht. In Sint-Annaland is nu de nieuwe loot gevestigd. „We waren erg gericht op het kantoor in Kapelle. Dat is toch een grote af stand voor ons. We huren het kan toor hier nu voor een jaar voor een aantal dagdelen, maar dat kan wor den uitgebreid. Dit kan dan uitgroei en tot een volwaardig regiokan toor." De thuiszorginstelling heeft in alle woonkernen cliënten. In de ene woonkern wal meer dan in de ande re. Het aanbod wisselt. Maar vol- 1 gens Bijnagte is het zo dat er veel mantelzorg wordt verleend. „Men sen wachten lang voordat ze om hulp vragen. Ze leggen de drempel hoog." Curadomi is een christelijke instel ling, maar helpt iedereen die een geldige indicatie heeft, licht ze toe. „Daar selecteren wij niet in. Wel moeten de medewerkers onze zorg- visie ondersteunen." Dat is een christelijke levensovertuiging heb ben, een pro life zorgvisie en kerke lijk meelevend. Wie er recht heeft op welke hulp wordt bepaald door de centrale indi catiestelling zorg (CIZ), de opvolger van het RIO. „Maar we mogen ook zelf enkelvoudige indicaties aanle veren, waardoor mensen niet zelf naar de commissie hoeven. Dat kan bijvoorbeeld voor eenvoudige zaken als oogdruppelen, steunkousen aan brengen of voor eenvoudige wond verzorging. Dc CIZ controleert dat wel, maar we kunnen dan al wel zelf de zorg inzetten." I Predikbeurten Zondag 31 juli THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Rietveld, Ridderkerk. 18.30 u. ds. Beider, Dordrecht. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. dr. Buitelaar, Ridderkerk. 19 u. kand. Diepenveen, Stellendam. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Speelman, Barendrecht. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van Vuuren, Klun- dert. GEREF. GEM. 10 en 14.30 u. leesdienst. 18.30 u. stud. Joosse. 10 u. dhr. Wisse. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. De Graaf, Waal wijk. GEREF. KERK 10 u. da. Van der Poll. Tholen. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Tanis. 14.30 u. leesdienst. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Vernooij, Tholen 18 u. ds. Schipper, cm.pred. Dor drecht. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 u. onbekend. 16 u. kand. Stoel. GEREF. GEM. 9, 14 en 18.30 u. leesdienst. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Verboom, Bleskensgraaf. 18 u. ds. Doorneweerd, Den Bom mel. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Bijl, Moord recht. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. da. Meulendijk, Dordrecht. 19 u. ds. Kroes, Barendrecht. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE 9.30 u. ds. Lohuis, H.D. 14.30 u. ds. Lohuis, afscheidsdienst. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. kand. Burggraaf, Veen. 15 u. dhr. De Boer, Katwijk aan Zee. GEREF. KERK 10 u. ds. Schneider, De Lier. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Kamphuis, Amstelveen. 17 u. kand. De Wilde, Ridderkerk. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. stud. Joosse, Vlaardin- gen. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. De provincie geeft 2454 euro subsi die voor het onderhoud van de ge meentelijke molens in Stavenisse, Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk en Sint-Philipsland en 1141 euro voor molen de Jager in Oud-Vosse meer van de vereniging De Holland- sche Molen in Amsterdam. Dat heb ben gedeputeerde staten onlangs besloten bij het vaststellen van de onderhoudssubsidie voor 2004. Het grootste bedrag, 1500 euro, gaat naar de korenmolen in Stavenisse. De provinciale subsidie bedraagt twintig procent van het maximaal 7500 euro voor molens die nog in bedrijf zijn en 20 procent van ten Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ncd. Rode Kruis afd. Tholen. Voor reser veringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verplecgartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. ANGO Telef. spreekuur: elke di. 18-20 u., 0166-603277 (vragen ook via e-mail: ango-krista@zeelandnet.nl). STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 28 juli t/m vrijdag 5 aug. donderdag 28 9.45 -21.57 vrijdag 29 10.37 -22.52 zaterdag 30 11.42 - zondag 31 0.02-12.52 maandag 1 1.17-14.05 dinsdag 2 2.32 - 15.07 woensdag 3 3.32 -15.57 donderdag 4 4.22 - 16.37 vrijdag 5 4.55 -17.09 do 28/7 5.21 LK vr 5/8 5.06 NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. hoogste 4500 euro voor molens die niet meer werken. Voor het onderhoud van de stan derdmolen in Sint-Annaland wordt 130 euro toegekend. Hier wordt 20 procent van 649 euro gerekend. De Nijverheid in Sint-Maartensdijk is 717 euro toegewezen voor het on derhoud. Hier is de bijdrage geba seerd op 20 procent van 3585 euro. En molen De Hoop in Sint-Philips land krijgt 107 euro, ofwel 20 pro cent van 537 euro. Voor de Jager is 20 procent van 5706 euro gehanteerd:! 141 euro. Brandweercommandant J. de Feij- ter: „Toen we op de Gorishoekse- dijk kwamen zagen we het al als een fakkel branden. De caravan is hele maal, tot de grond toe afgebrand. De twee caravans ernaast gingen smel ten door de hitte. De tentdoeken waren ook al stuk. We hebben ge probeerd met water de schade zo veel mogelijk te beperken." Een van de gasten op het terrein was wakker geworden door het knette ren van het vuur en had 112 gebeld. De caravans stonden op de passan- tenweide. Voor de brandweer was de brand goed bereikbaar. De caravan stond achter de eerste heg bij het toegangspad. Niet ver van dc brand- kraan op de kruising van de Har- togsweg/Havcnweg. „Via het par keerterrein aan de Havenweg had den we goed toegang tot dc plaats van de brand. De vuurbelasting was wel hoog. Er lagen houten pallets voor en een vlonder binnen. Plus een matras van het bed. We hebben met een hoge druk spuit te brand be streden. Bij het nablussen is lage druk ingezet." De brandweer reed om half vijf weer terug naar de kazerne. Over de schade is niets bekend. Dc techni sche recherche heeft een onderzoek ingesteld, maar kon de oorzaak niet meer vaststellen. Alleen het geraam te van de caravan is overgebleven.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 2