'Gezond verstand zegt gewoon nee' Militairen oefenen in overleven Plaatselijk nieuws Laban 2 EENDRACHTBODE, DÉ THOOLSE COURANT Donderdag 14 juli 2005 Dames naar pluktuin Schakerloopolder Kerkbestuurder gestopt 41 Rommelmarkt kerk Juf De Rijke vertrekt VERF NODIG? m j Calvijn/Prins Maurits Braderie met kermis Kermis op Markt Verkeersmethode Lekkage Maartenshof Mishandeling bij camping Ds. Oosten consulent Bromfietser bij rotonde gewond Nieuwe juf Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Houtschuur Noordweg Bestel-/Bedrijfsauto's Flessen voor Woord en Daad Geen broodje Rode Kruis in de plus Leverstichting Tholen De plattelandsvrouwen brachten als afsluiting van het seizoen een be zoek aan de pluktuin van Ellie van der Zande in Halsteren. Het bedrijf, dat vijf jaar bestaat, heeft naast een bloementuin ook een tomatenkwe- kerij. Bij de excursie mochten de vrouwen een boeket bloemen pluk ken. Bij de fleurige seizoensafslui ting kregen de dames ook nog koffie of thee en een koek aangeboden. Het nieuwe seizoen van de afdeling be gint op 7 september met een bezoek aan Middelburg. Het proefproject natuurontwikke lingsgebied Schakerloopolder begint in januari 2006. Het dagelijks be stuur van het waterschap Zeeuwse Eilanden heeft ingestemd met de peilwijzigingen. Schakerloopolder wordt aangemerkt als proefproject in de zin van de verordening waterhuis houding Zeeland. Het provinciaal bestuur is erover ingelicht. Dhr. J. Bolier is om persoonlijke re denen teruggetreden als kerkvoogd bij de Hersteld Hervormde gemeen te. Oud-Vossemeer De Hervormde gemeente organiseert zaterdag op het terrein van Turnco aan de Veerstraat de jaarlijkse rom melmarkt. Vanaf 9.00 uur worden de spulletjes verkocht. Er zijn onder an dere kraampjes met boeken, hand- werkspullen en kleding. Wijziging openingstijd oud papier container Oud-Vossemeerse mu ziekvereniging De container zal om de twee weken open zijn, openings tijd blijft 10-11 uur. De container is container is op 27 aug open de vol gende opening is op 10 sept. Advertentie I.M. Zaterdag muziek Oud-Vossemeer's muziekvereniging OVM maakt zaterdag een rondgang om de zomervakantie aan te kondi gen. Op diverse plaatsen wordt ge stopt voor een concert, waarbij de majorettes een show zullen verzor gen. Na de zomerstop staat er 24 september een festival op het pro gramma ter gelegenheid van het 80- jarig bestaan van OVM. Verschillen de muziekgezelschappen maken individueel een rondgang door het dorp. In de Raadhuisstraat vindt de finale plaats. Deze optredens zullen in de vorm van een taptoe plaatsvin den. Juf Iris de Rijke heeft op de laatste schooldag afscheid genomen van de Casembrootschool. Zij gaat na de zomervakantie lesgeven in wiskunde op een school voor voortgezet on derwijs te Vlissingen. Op de af scheidsavond van de leerlingen van groep 8 zongen alle ouders een af scheidslied. De leerlingen van groep 8 begonnen de laatste schooldag met een disco, waarna er friet werd gege ten met een knakworst, 's Avonds werd er een video bekeken, waar de leerlingen zichzelf terugzagen bij de uitvoering van een musical. Meester Bril sprak de vertrekkende leerlin gen toe en benadrukte dat niet het kunnen maar het willen in de toe komst belangrijk is. Na zijn oproep om hard te werken kregen alle leer lingen een getuigschrift, een klas- senfoto, een schoolkrant en het rap port uitgereikt. Ook was er voor iedere leerling een boek met daarin een beschrijving van de schooltijd van 1997 tot 2005. Van de 38 school verlaters gaan er 5 naar het Markie- zaats college in Sint-Maartensdijk, 4 naar Middelharnis, 4 naar 't Moller in Bergen op Zoom. 6 naar 't Prin sentuin college in Halsteren, 7 naar 't Roncalli in Bergen op Zoom en 12 naar 't Rijks in Bergen op Zoom. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING /I Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen. 0166-004923. Advertentie I.M. Van de 20 leerlingen die de School met de Bijbel hebben verlaten, gaan er 8 naar Calvijncollege in Tholen, 7 naar Prins Maurits in Middelharnis, 2 naar het Markiezaat in Sint-Maar tensdijk, l naar Prinsentuin in Hal- i sieren. I naar 't Rijks en l naar Ron calli in Bergen op Zoom. Alle leerkrachten hebben in het Bel gische Schelle een studiedag over BAS bijgewoond: bouwen aan een adaptieve school, waarbij leerlingen ruimte wordt gegeven om hun eigen leerproces te beïnvloeden. In het nieuwe schooljaar zijn er geen ver anderingen in het personeelsbestand. Wel komt er een nieuwe schrijfme thode in groep 4, de schrijfsleutel. Ook voor godsdienst komt er een nieuw boek (Hoor het Woord), even als voor Engels: Early start in groep 6 en Real English, let's do it in groep 7-8. In het voorbije schooljaar kre gen de ouders in 10 maandelijkse Schoolflitsen totaal 40 pagina's met informatie. Daarnaast heeft de chr. school een eigen website: www.smdbstalland.nl In het nieuwe seizoen gaat het bestuur de functies verdelen gerelateerd aan het aantal leden van de schoolvereniging, waarbij wordt gekeken naar de drie verschillende kerkgenootschappen: Hervormde Gemeente, Hersteld Hervormde Gemeente en Gerefor meerde Gemeente. In federatief ver band zal strakker worden samenge werkt om de financiële risico's van elke school te beperken. Stavenisse Voetbalvereniging sc Stavenisse or ganiseert zaterdag 23 juli de jaarlijk se braderie op de Voorstraat en het Van der Lek de Clerqplein. De orga nisatie is er in geslaagd om deze stra ten vol met kramen en andere attrac ties te krijgen. De voetbalvereniging verzorgt zelf de rommelmarkt en een kinderbraderie en is tevens present met een schiettent, enveloppen trek ken en het rad van avontuur. De bra derie begint om 10.00 uur en duurt tot 20.30 uur. Vanaf woensdag 20 juli tot en met zaterdag 23 juli is er te vens kermis op het havenplateau. Op D.V. zaterdag 16 juli hoopt de fam. Smits haarjaarlijk.se rommel markt weer te houden van 10 tot 15 uur aan de Buurtweg te Stavenisse. Opbrengst t.b.v. de gehandicapten, ledereen van harte welkom. Advertentie I.M. Sint-Maartensdijk Vanaf gistermiddag is een deel van de Markt weer bezet met kermisat tracties. Voor de oudere jeugd en volwassenen is er een botsautotent, de kleinere kinderen kunnen het rus tiger aan doen op miniscooters. Ver der is er een oliebollenkraam en een kansspel. De kermis duurt tot en met zaterdag middernacht. Het eerste Smerdieks muziekfestival is er voor uitgeweken naar de Haven, maar de tweede avond (woensdag 20 juli) en derde avond (27 juli) vindt wel plaats op de Markt. De Juliana van Stolbergschool heeft 207,89 euro subsidie van de provin cie ontvangen voor de aanschaf van verkeersmethodes. Het geld komt uit de pot voor stimulering verkeersvei ligheid, waarbij in heel Zeeland 21.838,92 euro wordt besteed. Door de hevige regenval vorige week is bij de bouwwerkzaamheden aan het woonzorgcentrum Maartens hof een lekkage opgetreden. Dat ge beurde bij de uitbreiding van de re creatiezaal waar inmiddels de fundering klaar is, de vloer gestort en de ijzeren spanten voor de over kapping zijn geplaatst. Om de aan sluitingen te maken met de bestaan de bouw was een deel van de dakbedekking losgemaakt waardoor het ging lekken toen het langdurig regende. Scherpenisse Tussen vrijdagavond 23.30 uur en zaterdag 0.10 uur werd op de Goris- hoeksedijk een 18-jarige inwoner door een onbekende man bij zijn keel gegrepen. De jongen stond met een groep vrienden voor de ingang van de camping. De onbekende kwam vanaf het terrein en wilde eerst iemand anders van de groep bij de keel pakken. Een 18-jarige jon gen duwde de hand van de man weg, maar werd vervolgens zelf bij de keel gepakt en op de grond geduwd, waarbij de man een knie op zijn borst zette. De dader stopte met zijn mishandeling toen meerdere perso nen van het campingterrein af kwa men lopen. De 18-jarige jongen liep een schaafwond op het bovenbeen op en deed bij de politie aangifte van de mishandeling. Dominee L.H. Oosten uit Sint An- thoniepolder is benoemd tot consu lent van de Hervormde gemeente. Ds. J. Lohuis neemt eind van de maand afscheid van de gemeente en wordt predikant van de Hervormde gemeente te Harskamp. Poortvliet Maandagavond omstreeks half zeven is bij een eenzijdig ongeval op de rotonde een vrouw uit Tholen ge wond geraakt toen ze met haar brommer was gevallen. Ze kwam uit de richting Scherpenisse en was op weg naar huis. Bij het oversteken van de Geerweg op de rotonde (Paasdijkweg/Lageweg) raakte ze met de trapper de vluchtheuvel. Ze kwam met haar borst op het stuur te recht en viel. Een chauffeur van de firma Bijl die met zijn vrachtwagen op weg was van Tholen naar Sint-Maartensdijk zag het ongeluk gebeuren toen hij naar links keek om zelf de rotonde te nemen. Hij waarschuwde zijn colle ga die net de rotonde was gepas seerd. Samen gingen ze naar de vrouw toe om eerste hulp te verle nen. De bromfietser klaagde over pijn op de borst en over pijn in een knie. De chauffeur belde 112 voor een ambulance. Het personeel van de ambulance onderzocht de vrouw die vervolgens voor nader onderzoek naar het ziekenhuis Lievensberg werd gebracht. De brommer raakte bij de val beschadigd. Maandag 18 juli haalt de voetbal vereniging SPS oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Sint-Philipsland Op de Koningin Julianaschool is Jo- lande Dooge uit Oosterland benoemd als nieuwe leerkracht. Er waren 26 sollicitanten voor de vacature. Doogej werkte eerder als onderwijs assistente op de basisschool Reho- both te Stavenisse. Op de Koningin Julianaschool gaat ze na de zomerva kantie voor groep 7 staan. In verband met de komst van de nieuwe leer kracht keert Juf Ina Molenaar uit Poortvliet in het nieuwe schooljaar niet meer terug. Zij werkte in het ach terliggende schooljaar enkele dagde len op school en stond voor de kleu terklas. Joke van 't Hof uit Sint-Annaland is voor het nieuwe schooljaar aangesteld als IRT-leer- kracht. Zij neemt het werk over van Coby Wagenaar. die minder gaat wer ken. Ook binnen het bestuur is er een wijziging gekomen. Penningmeester G. Moerland legde in april zijn be stuursfunctie neer vanwege te drukke werkzaamheden. In overleg met de Hervormde gemeente zoekt de school naar een opvolger. Negentien leerlingen hebben in de laatste schoolweek afscheid geno men van groep 8. Zeven leerlingen gaan naar het Calvijn college te Tho len, 10 leerlingen naar de Prins Mau rits Scholengemeenschap, 1 naar de Groene School te Sommelsdijk en 1 naar het Buys Ballot college te Goes. Donderdag, vrijdag en zaterdag ^^Maandag, dinsdag en woensda ♦Hamlappen 1 kg ♦Varkensschnitzels 500 gr 500 gr Nasi/bamivlees 5,60 4,00 2,50 Rundvlees met randje 1 kg Verse kipschnitzels 500 gr Saucijzen rund/vark. 500gr. Schouderham 150 gram 1,00 Boterhamworst 150 gram 1,00 Olè 100 gram 1,10 Bamiballetjes 250 gram 2,00 Voorstraat 46 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. VERVOLG VAN SPAR „We zijn vi 'cp bezig geweest om op volgers te vinden, maar onder de grote rivieren staan op dit moment 100 supermarkten te koop. Twee jaar geleden zijn we daar al mee begon nen. We zijn zelf maar doorgegaan, maar nu kan het niet langer vanwege mijn gezondheid," zegt Heieen Moerland-Riedijk. Spar Moerland is de laatste supermarkt in het dorp. Het echtpaar runt de winkel al 31 jaar samen. Piet Moerland nam de winkel 38 jaar geleden over van zijn vader. In de supermarkt is ook een postservice- punt ondergebracht. Met de TPG wordt bekeken of er een ander win kelpand in het dorp beschikbaar is. „Wc doen er alles aan om het op Scherpenisse te houden," zegt me vrouw Moerland. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben een verklaring van geen be zwaar gegeven voor het plaatsen van een houtschuur aan de Noord- weg 51 in Anna Jacobapolder. Stichting Het Zeeuwse Landschap had daarom gevraagd. Het desbe treffende perceel heeft de bestem ming natuurdoeleinden. Volgens be stemmingsplan Buitengebied zijn gebouwen toegestaan, mits ze ten dienste van de bestemming natuur- doeleindcn zijn. De oppervlakte mag echter niet worden vergroot. Overkappingen zijn toegestaan met een maximale oppervlakte van 20 m2. Het bouwplan is aanzienlijk groter. Gezien de goede ruimtelijke onderbouwing en het advies van de inspectie van het ministerie van Vrom hebben gedeputeerde staten besloten om via een artikel 19 pro cedure een verklaring van geen be zwaar te verlenen. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. De reformatorische hulpstichting Woord en Daad organiseert in sa menwerking met de Meermarkt een actie voor Haïti. Bezoekers van de winkel kunnen de statiegeldbonnen inleveren in de daarvoor bestemde collectebus in de winkel. Met het geld wil men een vakschool realise ren om jongeren de kans te geven om een vak te leren. De school hoopt dit jaar te starten met 100 jon geren uit 28 omliggende gemeen schappen. VERVOLG VAN RABOBANK De van de Rabobank Sint-Anna- land/Poortvliet afkomstige direc teur kreeg l januari 2003 de lei ding van de Rabobank Tholen. die na de eilandelijke fusie de gehele gemeente Tholen als werkgebied kreeg. „De bank en de heer Otto hebben in de afgelopen periode diepgaande gesprekken gevoerd over de wijze waarop de rolverde ling tussen bestuur en algemeen directeur ingevuld dient te wor den", zegt het bestuur in een ver klaring. „Deze gesprekken hebben er helaas niet toe geleid, dat partij- VERVOLG VAN GEEN HOTEL IN GEMEENTEHUIS Zo'n project moet geen strop rond je nek worden omdat je tot het ui terste bent gegaan. Er is zorgvuldig onderzoek naar gedaan en net ren dement staat in geen enkele verhou ding tot de verbouwingskosten en het bedrijfsklaar maken van het pand. Alleen iemand met veel eigen vermogen zou het misschien kun nen. Voor de gemeente zou het mooi geweest zijn als dit gelukt was, maar voor mij is het onhaal baar. En dan moetje toch met je ge zonde verstand de conclusie trek ken: jammer, maar helaas. Het is over en uit. Geen nederlaag, maar een kwestie van je gezond verstand gebruiken." Maurice de Coninck, die zich als een succesvolle kok heeft ontplooid en eerder dit jaar uit handen van de Zeeuwse commissaris Van Gelder de eerste Oosterscheldekreeft in ontvangst nam, blijft wel aan schaalvergroting denken. Daarvoor had hij ook al eerder een goedge keurd plan in Scherpenisse aan de Spuidamstraat, wat extra hotelcapa citeit zou opleveren. De Gouden Leeuw richt zich vooral op de zake lijke markt en daar ziet het echtpaar De Coninck nog steeds perspectie ven, zowel voor het restaurant als de hotelaccommodatie. „Onze be staande behuizing is te klein, we hebben nog steeds ruimtegebrek. Of dat hier in Scherpenisse verwe zenlijkt kan worden, is de vraag. Ik heb ook nog iets anders in gedach ten op het eiland", zegt Maurice de Coninck, die daarover verder nog niets wil zeggen. Hij gaat nu eerst op vakantie. Wethouder Heijboer had in januari al gewaarschuwd dat ,dit geen broodje is dat je bij de bakker koopt.' „Een half jaar is niks bijzonders voor zo'n proces." In januari was er echter spra ke van een juichstemming bij b. en w. „In 2007 is het nieuwe gemeentehuis in Tholen klaar en in januari 2005 is de bestemming van het vrijkomende raadhuis al bekend", zei wethouder F.J. Goossen toen. „De inspannings verplichting die we hebben voor Sint- Maartensdijk en Scherpenisse maakt het gemeentebestuur dus waar", aldus de projectwethouder die als eer ste verantwoordelijk is voor de im puls van de twee woonkernen. Goos sen sprak over .echt importante plannen die van ongelooflijk veel be lang zijn. Twee gebouwen krijgen een zinvolle oplossing en de eigen heid van twee woonkernen wordt be waard. En dit kunnen we allemaal doen met mensen uit de omgeving: de familie De Coninck en Castria Wonen als onze natuurlijke part ners", aldus de wethouder, die toen over een win-win situatie voor alle betrokkenen sprak. Een halfjaar later is iedereen weer terug bij af. Het ge meentebestuur gaal opnieuw op zoek naar gegadigden voor het vrijkomen de gemeentehuis. D66-raadslid J. van den Donker waarschuwde er destijds al voor. Nieuwbouw is op zich nog niet zo'n probleem, maar waar blijf je met je vrijkomende gebouwen? Blijft dat geen blok aan het been van de ge meente. en hier een eenduidige en een stemmige visie op hebben. Met het oog daarop hebben de bank en de algemeen directeur vastgesteld, dat het noch in het belang van de bank, noch in het belang van de al gemeen directeur is om de samen werking te continueren. De bank en dhr. Otto hebben in goed over leg besloten dat dhr. Otto met in gang van 15 juli zijn carrière el ders in de Rabobankgroep zal voortzetten", aldus de bestuurs- verklaring. Chris Otto blijft formeel in dienst van Rabobank Tholen, maar wordt elders binnen de Rabobankorgani- satie gedetacheerd. „We willen de kosten van uittreding tot een mini mum beperken", zegt voorzitter Tom van Gurp, die geen bijzonder heden geeft over de achtergronden van het conflict. „Na vele jaren een meningsverschil over iets heb ben en houden, moet je zo'n stap wel zetten", maakt de voorzitter duidelijk. Hij noemt het niet verstandig om een definitieve opvolger aan te stellen. Er zijn immers al geruime tijd fusiebesprekingen met o.a. Steenbergen. Het is daarover lang stil, maar medio september ver wacht Van Gurp toch beslissingen in West-Brabant. „Wij zijn daar van afhankelijk en als daar het fu- siebesluit genomen is, kunnen we hier gas gaan geven", zegt voor zitter Van Gurp van Rabobank Tholen. Andreas van Lit (links) en Pim v.d. Schee genieten in hun schoolvakantie van een militaire oefening van de Prinses Irenebrigade in Sint- Annaland. georganiseerd door korporaal Gabriël Gunter rechts). Vooraan is een soldaat bezig met het leggen van een strik om wild te vangen. Op de Bredenvlietsedijk in Sint-Annaland de monstreert korporaal Gabriël Gunter het maken van vallen en strikken om wild te van gen. Het maakt onderdeel uit van een oefe ning in overleven, waaraan 22 militairen van de Prinses Irenebrigade meedoen. De man nen van het derde peleton van de alfacom- pagne van het 17de pantserinfanteriebataljon uit het Oost-Brabantse Oirschot lopen naar de drie oefenplaatsen. Het peleton omvat 38 militairen, maar tien gaven de voorkeur aan een oefening in de bossen. Op de dichtbe groeide Bredenvlietsedijk, vlakbij de Molen dijk, is er echter ook volop groen. Gabriël Gunter, zelf Sint-Annalander, heeft vallen en strikken bij zich en na een demonstratie gaan de militairen zelf aan het werk. Op het land bouwbedrijf van zijn ouders aan de Oude- landseweg maken militairen slaapzakken van stro, jute en plastic. In de Withoekseweg is een ongeluk in scène gezet. Er ligt een auto in de sloot en de soldaten oefenen het redden en behandelen van gewonden. De ploegen wisse len steeds, zodat alledrie facetten aan de beurt komen. „Het is een leuke afwisseling", zegt Gabriël Gunter. „We hebben het laatste half jaar veel geoefend: iedere maand wel twee weken, vooral in Duitsland. Ik heb een vriendin in Limburg, maar die ziet me bijna niet." Gunter, die bij de 60-jarige herdenking van de invasie vorig jaar in het Franse Pon- taudemer ook deelnam aan de parade voor o.a. koningin Beatrix, is evenals zijn collega's BBT-er: militair beroeps bepaalde tijd. De mogelijkheid bestaat dat zijn eenheid eind dit jaar of anders volgend jaar voor een vredes missie naar Afghanistan uitgezonden wordt. Ook het geleerde in Sint-Annaland kan daar voor van pas komen. Niet alleen te land, ook in het Oosterscheldewater werd gisterenmid dag geoefend in het vangen van vis als middel om te overleven. Gisteravond werd even ont spannen met een barbecue en een biertje bij de schuur van Gunter. Vanmorgen marche ren de 22 militairen via de Noordstraat, Voor straat en King naar de pistoolbaan van de Sint-Annalandse schietvereniging Prinses Ju liana in de Sakofahal, waar schietoefeningen gehouden worden. Vanmiddag zit de oefening er weer op en kunnen 'de militairen terug naar Oirschot. Predikbeurten Zondag 17 juli THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Emaus, IJsselsteijn. 18.30 u. ds. Löhuis, Scherpenisse. HERSTELD HERV. GEMEENTE 8.45 u. ds. Van der Want, Schie dam. 15 u. ds. Van Wijk, Herkingen. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. Van der Meer, Baren- drecht. GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Brugge. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. evang. Van Wclie, Rotterdam. 18.30 u. evang. Van de Boogaart, Haarlem. GEREF. KERK 10 u. dienst verzorgd door de ker kenraad. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kieskamp, em. pred., Lienden. 18 u. ds. Bakker, em. pred.. Bode graven. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 u. ds. Kot, Borssele. 16 u. ds. Verheul, Amersfoort. GEREF. GEM. 9, 14 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Talsma. Middelburg. 18 u. ds. Van Meijeren, Dirksland. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. kand. mevr. Scholte-de Jong. 19 u. ds. Steegmen, Ridderkerk. OUD GEREF. GEM. do 14/7 19.30 u. ds. Monster, Bar- neveld. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Brandenburg. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Beider, Nieuwe Tonge. 17 u. kand. De Koning, Nieuw- Lekkerland. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. di 19/7 19.30 u. ds. Mondria, Waar denburg. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze, Steenbergen. Pak even uw zakboekje THOLEN 16 jul. Havenfeest, v.a. 10 u. SINT-ANNALAND t/m 29 okt. Exposities Om de beurt, In naam van Oranje en Op een ouwe fiets moet je 't leren. De Meestoof, di t/m za, 14-17 u. STAVENISSE 20 t/m 23 jul. Kermis. 23 jul. Braderie. SINT-MAARTENSDIJK t/m 16 jul. Kermis. 20 jul. Muziekfestival. Markt 19.30 u. 27 jul. Muziekfestival. Markt 19 u. BERGEN OP ZOOM 14 jul. Muziek op 't Wilhelmina- veld, Jazz Connection Marjon van Iwaarden, 19.30 u. 16 en 17 jul. Strandvoetbaltoer- nooi, 10 u. 21 jul. Muziek op 't Wilhclmina- veld, The Soulutions (disco), 19.30 u. t/m 21 aug. Expositie politieke spotprenten Opland, Markiezen hof, di t/m zo 11-17 u. +nim+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Madagascar (Ned. gespr.) - do, vr, ma en di 13.45 u., za, zo en wo 13.45 en 16 u. Madagascar (orig.versie) - do en di 18.45 u., vr t/m ma en wo 21.15 u. War of the worlds - do t/m wo 18.45 en 21.15 u. Zoop in Afrika - do, vr, ma en di 18.45 u., za, zo en wo 16 en 18.45 u. Herbie Fully Loaded (Nederl. gespr.) - do, vr, ma en di 13.45 u., za, zo en wo 13.45 en 16 u. Herbie Fully loaded (org. versie) - do en di 21.15 u., vr t/m ma en wo 18.45 en 21.15 u. Kameleon 2 - do t/m wo 13.45 u. Verrassingsvoorpremière - do 20.30 u. En la Ciudad - di 20.30 Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Rode Kruis afd. Tholen. Voor reser veringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551; kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. ANGO Telef. spreekuur: elke di. 18-20 u., 0166-603277 (vragen ook via e-mail: ango-kri sta zeel andnetnl STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 14 t/m vrijdag 22 juli. donderdag 14 9.25 -21.35 vrijdag 15 10.09 -22.32 zaterdag 16 11.12 - 23.37 zondag 17 12.19 - maandag 18 0.47 -13.27 dinsdag 19 1.52-14.32 woensdag 20 2.57 -15.29 donderdag 21 3.57 - 16.25 vrijdag 22 4.52 -17.17 do 14/7 17.22 EK do 21/7 13.03 VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. De afdeling Tholen/Sint-Philipsland van het Nederlandse Rode Kruis heeft bij de jaarlijkse collecte ruim 1600 meer opgehaald dan in 2004. In de verschillende kernen hebben in totaal 150 collectanten meege werkt aan de inzameling. Alleen in de buitengebieden werd vaak niet gecollecteerd. Bewoners die alsnog het werk van het Rode Kruis willen steunen kunnen hun bijdrage over maken via de site w. De opbreng sten per kern zijn: Tholen 2107,49; Poortvliet 600,00; Sint- Annaland 719,64; Stavenisse 482,00; Sint-Philipsland 815,80; Oud-Vossemeer 376,63; Sint- Maartensdijk 625,41; Scherpenis se 451,37. In totaal bedroeg de opbrengst 6178,34. De afdeling Tholen/Sint-Philipsland van het Ne derlandse Rode Kruis bedankt alle collectanten en gevers voor hun inzet en voor de giften. De collecte voor de maag-, lever- en darmstichting heeft in Poortvliet 267,86 opgebracht. De campagne staat dit jaar in het teken van lever ziekten, waaraan naar schatting 200.000 mensen in Nederland lij den. 1

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 2