Actie campings tegen toeristenbelasting Hermen Geluk spreekt en eet met premier Balkenende Hulde voor actieve rol in bestuur en inzet voor de club Deurloo ontwerp ZLM REISVERZEKERING? Hoe verkoop je dat nu weer? Next generation in de ijskast Rina Bolier erelid gymnastiekvereniging Excelsior Donderdag 7 juli 2005 Kaarten van Pluimpot, Muie en Stavenisse "Houd mijn vakantie in ons land betaalbaar en schaf de toeristenbelasting af. Dat is de tekst op de ansichtkaart die de gasten op recreatieterrein de Pluimpot in Scherpe- nisse, camping de Muije in Sint-Maartensdijk en cam ping Stavenisse in Stavenisse kunnen sturen naar minis ter-president Balkenende. Het is een landelijke actie die gesteund wordt door de Recron waar deze Thoolse cam pinghouders lid van zijn. Een gemiddeld gezin met een stacaravan betaalt hier 122 euro per jaar aan toeristenbe lasting. Via kabelkrant Rommelmart 2005 Gewond na slip Karnemelksepot Krijtcirkel werkt beter dan 250 euro hondenbelasting Rina Bolier is vrijdag tot haar grote verrassing benoemd tot erelid van de gymnastiekvereniging Excelsior in Poortvliet. Dat gebeurde tijdens een openbare les in het gymnastieklokaal. Voorzitter Riet Krijger vroeg haar aan het begin van de les naar voren te komen. Ze kreeg een oorkonde en een zilveren hangertje. Er waren zo'n 225 belangstellenden in de zaal, leden en publiek. Rina Bo lier is een bezige bij. Niet alleen in de vereniging is ze actief, ook daarbuiten. Voltallig Aannemer R Deurloo uit Tholen moet zijn plan voor de twee-onder-een-kapwoningen aan Tjalk in Sint-Anna land aanpassen aan de vorm van de huizen die al eerder voor deze straat zijn ontworpen. Donderdagochtend pre senteerde hij samen met tekenaar P. Timmermans een maquette die meer lijkt op het ontwerp van de buren. Hij liet een 'basiswoning' ontwerpen om een zo' breed mo gelijk publiek te bereiken. Vri jheid markt Grenswaarde geluid hoger voor huizen Sint-Maartensdijk EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Aannemer Assurantiekantoor Van C jk Burgemeel 25 Poortvliet - Tel: (0166) 612 509 Jan P.M. Ovcrhcekc Ten Ankerweg 72 - Tholen - Tel: (0166) 602 888 En dat is veel. zegt W.R. Zwikker van de Pluimpot. „Het is twee jaar geleden door de gemeente met 100 procent verhoogd. Dat vonden wij ongehoord. We zijn een hele belangrijke sector op Tholen en in de provincie Zeeland. Wc moeten ook oppassen voor concurrentie. Veel mensen kiezen nu voor een goedkope vakantie in Turkije om dat het hier te duur wordt. We kunnen het merken aan de lage be zetting van dc toeristenplaatsen." Dat er belasting wordt geheven, is volgens Zwikker niet terecht. Er ger vindt hij dat dc opbrengst niet ten goede komt aan de recreatieve sector. „Er wordt gezegd dat de toeristen gebruik maken van de voorzieningen die hier zijn. Dat is wel zo maar ze zijn maar een klein deel van het jaar hier. De recre atieve voorzieningen zijn in hoofdzaak voor de eigen bewo ners. Alleen dc Pluimpot betaalt al 50.000 euro per jaar aan de ge meente aan toeristenbelasting, maar al dat geld gaat naar de alge mene middelen. Het is geen baat belasting." Met hun actie 'Groeten uit het be lastingparadijs' wil de overkoepe lende organisatie Recron de poli tiek overtuigen van de noodzaak de toeristenbelasting af te schaf fen. Vakanties worden door de ge meentelijke heffing volgens Zwik ker onnodig duurder gemaakt. Volgens hem worden de recreatie- bedrijven onterecht belast. „Wij betalen net als elk ander bedrijf onroerend goedbelasting, riool recht en waterschapslasten bij voorbeeld. We voeren zelf ons af val af en voor de wegen betaalt de recreant net als iedere burger mo torrijtuigenbelasting. Wij worden bovenmatig belast, we willen geen uitzonderingspositie. Een varkens fokkerij of een meubelboulevard betaalt toch ook geen extra belas ting. En wij dragen zelf elk jaar bij aan bijvoorbeeld het fietspon- tje van Gorishoek naar Yerseke en de streek VVV. We hebben ook geld gestoken in de kinderboerde rij die nu helaas ter ziele is." Voor de kaartenactie is gekozen omdat de recreant 'geen stem recht' heeft op lokaal niveau. „Het is een gemeentelijke zaak. Er wordt gauw vergeten dat de plaat selijke middenstand voor een deel draait op de recreant. Maar daar is de plaatselijke politiek niet van onder de indruk." De kaarten worden rechtstreeks aan Balkenende gericht. „Ja, bij gebrek aan een minister of een staatsecretaris voor recreatie en toerisme. Terwijl de sector inmid dels net zo'n groot aandeel heeft in het bruto-nationaal product als de landbouw," aldus Zwikker van de Pluimpot. Op de balie van de receptie staat de bak met kaarten die de gasten kunnen onderteke nen. De campinghouder gaat via posters en de eigen kabelkrant de actie onder de aandacht brengen van de gasten. Het is de bedoeling dat er landelijk 200.000 handteke ningen verzameld worden. Uit de diverse beweringen van dc colleges bleek, dat het gevoteerde totaalbedrag van de nieuwbouw ge meentehuis nimmer zou worden overschreden! De opmerking, ge maakt door burgers, dat er bij een nieuwbouw altijd een(soms grote) meerwerkrekening volgt, was vol gens de colleges uit de lucht gegre pen. Het genoemde bedrag mocht onder geen enkele voorwaarde wor den overschreden, aldus de CU. Dan maar op andere zaken bezuini gen van de nieuwbouw. Heel slim en met de nodige voorzichtigheid meldt de EB van 9 juni dat de archi tect wat peper en zout heeft toege voegd om het gebouw meer body te geven. Zwaardere spanten, meerde re horizontale buizen, wat gewijzigd metselwerk, enz. Nu kent iedereen het spreekwoord over peper. Dit wordt alleen gebruikt om een bui tensporig hoge prijs aan te duiden. Peperduur! Door deze smaakmakers zal dc gesuggereerde netto-prijs ze ker ongunstig worden beïnvloed, omdat de leverancier van zwaardere spanten dit niet voor dezelfde prijs kan uitvoeren en een soort siermet- selwerk niet kan worden vergeleken met gewoon metselwerk. Ook deze woorden van de colleges zullen waarschijnlijk weer niet seri eus genomen kunnen worden en dus zal de nieuwbouw niet de goed koopste oplossing blijken te zijn, zoals de SGP ooit suggereerde. Aparte duidingen geven voor onder delen is niet aan de orde, want pos ten mogen niet worden verschoven, zei ooit de VVD. Mogen de burgers uitzien naar een eerlijke nacalcula tie van de nieuwbouw? In openbaar bestuur zijn colleges dat verplicht! Hoe bestuurders kunnen klagen over de grote kloof die er bestaat tussen politiek en burger, is onbe grijpelijk! Dat komt niet vanwege slechte uit leg, maar door de burger om de tuin te leiden en hun reacties niet serieus te nemen. C. Rijnberg, Sint-Maartensdijk. Ieder jaer weer - weer of gêcn weer - Is t'r rommelmart op Oud-Vossemeer. We doen dat vö de kèrreke, vö 't onderoud. Want dat gebouw is êêuwen oud. Je zulle d'r versteld van stae Wat a ons oallemael wè nie Meubels, boeken, koekjes, blommen, D'r is te vee om 't op te sommen. A je moei bin, ka je ok nog wat gaen gebruke. Want van varre kü je de koffie in de cake a ruke. Je eit 'r vast a in de krante van geleze. Da je in de Veerstraete op dat plein mo weze. Ou dus 16 juli in gedachte. Dat is de doatum! Kun ons julder weer verwachte? Nel Slager-den Engelsman, Oud-Vossemeer. Hermen Geluk staat links naast premier J.P. Balkenende in het provinciehuis in Middelburg, de overigen zijn v.l.n.r. Chant al Braam uit Goes, Eline de Graaf uit Middelburg, gedeputeerde Van Heukelom, Wilco Jacobusse uit 's Gravenpolder (die de foto maakte), voorlichter llona Vette en beleidsmedewerker jeugdbeleid Loek Schipper van de provincie. Hermen Geluk uit Sint-Philipsiand sprak en at dinsdagavond in Mid delburg met minister president J.P. Balkenende. Geluk was met vier andere jongeren uitgenodigd om deel te nemen aan een gesprek over het jeugdbeleid in de provincie. „Ik had vooraf het beeld van iemand die een beetje stroef overkomt, maar hij doet heel normaal en is af en toe heel grappig. Dat had ik absoluut niet verwacht." Hermen maakte samen met Femke van Hoorn uit Oud-Vossemeer en Jenneke Ouwersloot uit Tholen deel uit van de drie jeugdpanels van de provincie over wonen, jeugdzorg en bijzondere voorzieningen op bijzon dere plaatsen. Hermen zat in het pa nel over jeugdzorg en mocht in het provinciehuis aan Balkenende uit leggen welke aanbevelingen zijn pa nel over jeugdzorg aan de provincie had gedaan. „Het was heel ontspan nen. Het was hartstikke leuk en ge zellig. Wc hebben gegeten en onder lussen gesproken over het jeugdbeleid. Het was heel informeel maar er werd ook heel goed naar ons geluisterd. Zijn beleidsambte naren maakten aantekeningen." Hermen legde nog eens uit wat de provincie voor de jeugd zou kunnen doen. Zo zou er op iedere school een sociaal-medisch team moeten komen, met een arts en vertrou wenspersoon voor kinderen die op school of thuis problemen hebben. Ook zou er een registratiebeleid moeten komen met alle gegevens van leerlingen dc te laat op school komen of storend gedrag vertonen. En elk schooltype zou een eigen vertrouwenspersoon moeten heb ben. Verder is het wenselijk om voor buitenschoolse opvang van jongeren te zorgen zodat ze niet gaan 'hangen' waardoor de kans be staat dat ze uit verveling eerder in aanraking komen met drugs. „Ik zag er niet tegenop. Ik wist pre cies wat ik moest vertellen. Het is tenslotte geen kruisverhoor. Hij vond dat we diep op de materie in waren gegaan en dat we tot goede aanbevelingen aan de provincie wa ren gekomen. De rest van de delega tie was ook zeer geïnteresseerd." Volgens Hermen was het ijs al ge broken toen ze voor het diner in de tuin een drankje nuttigen en kennis maakten met de premier en gedepu teerde jeugdzorg G.R.J. van Heuke lom (SGP). „Iemand van ons zei te gen Balkenende dat hij ook uit Zeeland komt en dus ook wel Zeeuws kon. Da ku je toch wè ööre, zei hij. Maar het gesprek ging wel in het Nederlands. Ik vond het een heel geslaagde avond." Het gesprek was zo interessant en onderhoudend dat het diner uitliep. Rond half tien zou het etentje wor den afgesloten omdat de pers nog met de premier en de jongeren zou kunnen praten, maar het werd veel later. „We zaten tot half elf aan ta fel. Van Heukelom zei dat we maar gauw aan ons toetje moesten begin nen omdat het anders te laat zou worden voor de pers die al een uur stond te wachten." Geluk was maandagavond als voor zitter van de jongerenraad Tholen (Joth) op dc vergadering in Poort vliet nog gevraagd om een T-shirt van Joth aan premier Balkenende te overhandigen, maar Hermen was het kledingstuk vergeten. Hij was ook niet uitgenodigd als voorzitter van de jongerenraad maar als lid van een van de jeugdpanels. Bal kenende vroeg ook wal de jeugd raad zoal doet. In Zeeland zijn er maar twee jongcrcnraden. Behalve in de gemeente Tholen is er ook een in dc gemeente Borsele. De minister-president bracht dins dag en gisteren een werkbezoek aan de provincie. Er komt voorlopig geen nieuwe next generation, een feestavond voorde jeugd van 12 tot 16 jaar. Dat besloot de jongerenraad Tholen maandagavond in 't Ouwe Raed'uus in Poortvliet. De avonden trokken behalve in Haestinge in Sint-Maar tensdijk te weinig bezoekers. De kosten waren daarentegen hoog. Na vier avonden, verzorgd door J&E partytime, gaat de stekker eruit. Voorzitter Hermen Geluk: „Het was altijd wel gezellig, maar in Sint-Annaland was het laatste feest. We gaan er niet mee verder. Niet op deze manier." Frans Boogaard uit Sint-Annaland maakte een uitzondering voor Sint- Maartensdijk. „Daar zouden we het nog wel kunnen doen, maar dan zonder J&E." Annet Vroegop uit Stavenisse wilde het niet helemaal overboord gooien. Zij stelde voor om minder avonden te houden, één keer per jaar bijvoor beeld. Volgens jongerenwerkster ln- grid Bras is het beter om het in de ijskast te zetten. „Misschien kan het later weer eens opgepakt worden, maar dan kleinschaliger en in een jeugdhonk bijvoorbeeld." Ralf Smits uit Stavenisse was het daar mee eens: „De jeugd wil wel overal een feest, maar ze komt niet. Dan is het dom om door te gaan." Next generation werd gehouden in Poortvliet, Sint-Maartensdijk, Oud- Vossemeer en Sint-Annaland. Gisterochtend rond kwart voor ze ven is een 19-jarig automobiliste uit Oude-Tonge op de Oud Vossemeer- sedijk in Oud-Vossemeer in de slip geraakt en tegen twee bomen en een reclamebord aangereden. De be stuurster reed in de richting van Tholen, haalde verschillende auto's in en raakte voor de inrit van de boerderij Karnemelksepot de macht over het stuur kwijt. Bij het slippen botste ze tegen twee bomen, het re clamebord van de boerderij en een hectometerpaal. De vrouw is met de ambulance met nekklachten overge bracht naar het ziekenhuis in Ber gen op Zoom. De auto is geheel ver nield. Beleid in de maak voor aanpak hon denpoep. lees ik 30 juni in de EB. Hondenbezitter Henry Elenbaas stelt voor om de hondenbelasting te verhogen van 58 euro nu naar 250 euro met dc bijzonderheid dat men sen die hun hond buiten de bebouw de kom uitlaten, korting kunnen krijgen. Als reactie op dit artikel wil ik een paar vragen voorleggen aan de heer Elenbaas: Aan het begin van het artikel wordt geconstateerd dat het honden poepprobleem een mentaliteits kwestie is. Wat verandert een verho ging van 192 euro aan de mentaliteit van de mensen? Zeker gezien het gegeven dat de huidige 58 euro te recht komt in een algemene pot en dus niet specifiek besteed wordt aan de 'hondenwereld'. Geld als medi cijn. In mijn ogen één van de groot ste illusies van de mens. Hoe kijkt u daar tegenaan? U bent zelf hondenbezitter begrijp ik uit het artikel. Ik neem daarom aan dat een dergelijke belastingver hoging voor u geen probleem vormt. Houdt u er ook rekening mee dat dit voor anderen mogelijk an ders kan liggen? Een hond is geen luxe artikel. Ik vrees dat het houden van een hond straks alleen nog voor rijken te bekostigen is. Iemand die meer kan betalen voor een hond, is die daarmee ook beter voor zijn hond? Mijn hond, of beter hondje, is af komstig van Gran Canaria. Daar zou ze hoogstwaarschijnlijk zijn doodgeschoten door de autoriteiten aangezien ze op straat rondzwierf. Via, via is ze bij ons terecht geko men. Wij waren gewend om veel dieren om ons heen te hebben toen we nog in Suriname woonden. Daar verzorgden we soms wel twaalf hon den van de straat die allen hunker den naar een goede baas. Ik be schouw ons dan ook als goede baasjes. Nina poept niet op straat en mocht het toch gebeuren dan ruim ik het netjes op. Het voelt voor ons heel goed dat we haar in huis hebben in plaats van dat ze moet vechten en vluchten voor haar leven. Dergelijke belastingverhogingen maken het voor ons heel erg lastig om dit te blijven doen. Wie heeft er dan nog baat bij zo'n maatregel? Het krijtcirkeltje van de heer Sloot- maker werkt prima en spreekt direct de mentaliteit van de medemens aan. Wat heeft uw voorstel voor meer waarde, behalve dan het spekken van de algemene gemeentekas? Martin Hoevenaars en een pootje van Nina, Bakkerstraat 22, 4694 CA Scherpenisse. De 65-jarige Bolier is niet alleen een trouw lid van Excelsior, ze ver vulde vele jaren de functie van pen ningmeester. Ze werd lid van de vereniging op 1 maart 1951. Zeven jaar later, in 1958, werd ze bestuurs lid. Dat bleef ze tot 1995. In 1960 werd ze penningmeester tot 1995. Zodoende zat ze 37 jaar in het be stuur van de vereniging waarvan ze 35 jaar lang op de centjes paste van Excelsior. „Maar ik haalde in 1957 al geld op bij dc leden." Rina zegt verrast te zijn met de hul de die haar ten deel is gevallen, maar het was voor haar niet echt no dig geweest. „Het is leuk hoor, maar voor mij hoeft het niet perse. Om nou te zeggen: nu ben ik erelid, ach." Het typeert haar karakter. Ze is bescheiden en houdt niet van poespas. Ze is vooral een doener en een volhouder. Hoewel ze niet di rect meer betrokken is bij de organi satie van de openbare les bijvoor beeld, schenkt ze er wel koffie. En op koninginnedag versiert ze de wa gen van Excelsior als er een optocht wordt gehouden. „En zo lang ik ge zond ben, doe ik mee met de activi teiten van de vereniging. Elk dins dag oefenen we met vijftien dames, waarvan de oudste 67 jaar is. Er is wel eens geprobeerd om een clubje 55-plussers te vormen, maar ze wil len allemaal bij ons gymnastiek doen. Ook nieuwe inwoners komen naar ons. Het groepje voor 55-plus sers is 5 of 6 jaar gegaan, maar toen weer opgeheven. Ons groepje draait nog steeds goed. Dc sociale contac ten zijn heel leuk en dat zijn ze ook altijd geweest." Het bestuur droeg haar in maart al voor het erelidmaatschap voor. Se cretaris Ina Bolier: „Dat is gebeurd op de ledenvergadering. Het werd weer eens tijd dat we een erelid gin gen benoemen. De eerste was me vrouw Kugel. Zij is inmiddels over leden. De keuze was al gauw op Rina gevallen. Ze heeft heel lang in het bestuur gezeten en is heel actief geweest voor de vereniging en is nog steeds actief. Met algemene stemmen is dat toen aangenomen. Wc hadden afgesproken dat we bij het jaarlijkse uitstapje op de midget golf zouden doen op de Pluimpot, maar de openbare les was een betere gelegenheid omdat er veel meer mensen bij konden zijn." Rina wist er niets van want juist die avond had ze een vrij kaartje gekregen voor een optreden van Frans Bauer. „Ik wist niet dat ze het zouden doen." Dat uitstapje om midgetgolf te spe len komt nog. De damesploeg be sluit zo al vijftien jaar het gymnas- tiekseizoen. Na het slaan van het balletje op de hindernisbanen gaan ze friet eten. Op de wekelijkse bijeenkomst geeft Ina Smulders uit Oud-Vossemeer leiding aan de dames. Het gaat vooral om bewegingsoefeningen. Af en toe worden er wel eens toestellen gebruikt, zoals de bank, het wand rek en de ringen. Een enkele keer de brug. Rina: „Maar niet zo vaak want voor de leden die niet gewend zijn aan toestellen, is dat best moeilijk." De vereniging telt ruim 120 leden. Zeventig daarvan zijn jeugdleden. Er is naast een damesgroepje ook nog een herentrimclubje. Ook een hecht team dat weinig verloop kent. Het bestuur is met zeven dames vol tallig. Ina Bolier die sinds 1978 se cretaris is: „Dat kunnen lang niet al le verenigingen zeggen. We mogen ons gelukkig prijzen dat we met zo- velen zijn." Volgens Rina is het van belang dat er niet te snel wordt ge wisseld in het bestuur. „Als je el kaar goed kent dan kun je van el kaar op aan. Dan loopt alles soepel." Rina blijft ook buiten Excelsior ac tief. Ze danst ook wekelijks count- ry-line in café Centrum, is lid van de plattelandsvrouwen, doet zater dag mee aan de Zevendorpentocht (30 kilometer), doet vrijwilligers werk in de Poorthove en maakt sa men met haar man fietstochten. „Er is altijd wel wat te doen. Ik heb nooit tijd over. Dat komt omdat je altijd wat te doen hebt. Ik maak ook nog hobby kaarten en weet ik het al lemaal." Deurloo had woningen met een kap voor ogen, maar het ontwerp voor de andere woningen heeft een plat dak. De eerste woning in een straat in de nieuwbouw van Vroonstede bepaalt hoe de overige woningen eruit gaan zien. Dat staat in het beeldkwaliteitsplan van de gemeen te, maar het leidt in de praktijk re gelmatig tot fricties omdat nummer twee zich altijd moet richten naar het plan van nummer 1 in de straat. In het aangepaste plan hebben Deurloo en Timmermans gezocht naar een aansluiting op het plan van aannemer Van Dijke die al een plan voor Tjalk indiende. Zo is de goot aan de voorzijde ver laagd naar vier meter om meer volu me te creëren aan de straatkant. Daardoor krijgt de woning een hoge kap. Deurloo liet een 'flexibel' ont werp maken. Zo kunnen de wonin gen aangepast worden aan de wen sen van de koper. Het bijgebouw aan de voorzijde dat werd gepresen teerd, kan worden weggelaten. Dan worden het carports. Zo kunnen er ook dakkapellen aangebracht wor den of een extra kamer boven op de garage. Deurloo: „Met dit concept wil ik zo'n breed mogelijk publiek bereiken. Het wordt tijd voor ver nieuwing, zeker in de nieuwe wij ken op Tholen." Voorzitter H.J. Groenenwegen van de commissie zag dat er met het ontwerp een 'handreiking' werd ge daan naar de buren. Het aangepaste ontwerp sluit meer aan op de andere woningen. Maar hij had wel enige opmerkingen over de architectuur van het ontwerp. De twee-onder-een kapwoningen met de platte en de schuine daken maakte het volgens hem wat'tweeslachtig. Het volume aan de straatkant wordt volgens hem blind, maar dat bestreed Tim mermans. „Als de bewoners op die plaats een werkruimte of een badka mer willen dan wordt het openge maakt. Dat geldt ook voor het dak waar dakkapellen kunnen komen." Deurloo wees erop dat het ook betaal bare woningen moeten worden. En dit wordt al het derde plan. „We moeten een keer aansluiting vinden en kno pen doorhakken. Hier doorgaan of naar een andere locatie. Maar ik wil niet terug naar het oubollige." Groenenwegen stelde dat er met het ontwerp 'dezelfde vormentaal' ge sproken wordt in Tjalk. Deurloo wil met het ontwerp kopers de keuze la ten. Een basisplan of 'met alles er op en er aan.' De koper kan kiezen voor een blok als opbouw op de ga rage maar heeft ook de keuze om een deel van de bovenverdieping weg te laten. Volgens Timmermans behoudt het ontwerp bij elke variant zijn kracht. De aannemer wil in het ontwerp 'dc vrijheid van de markt stoppen.' Volgens Timmermans kunnen bewoners in dit basisont werp doen wat nu gebeurt in huizen die tien jaar geleden gebouwd zijn, namelijk een iets aan- of opbouwen, al naar gelang de behoefte van de gebruikers. Burgerlid L. Deurloo vond het een gedurfd plan en kon zich er in grote lijnen in vinden. Architect T. Jansen van de commissie ontbrak bij de be spreking van het ontwerp. Volgens Groenenwegen zijn hier en daar nog wat aanpassingen nodig. Zo vond hij dat er te veel overstekken (van de platte daken) in het plan verwerkt waren. Volgens de architect moet er nog een evenwicht gevonden wor den tussen de volumes van de schui ne daken en de platte daken. Timmermans wil rode pannen op het dak. maar de welstandscommis sie wil voor dit ontwerp zwarte. Groenenwegen: „Meestal adviseren wij rode pannen, maar nu juist niet." De provincie heeft een hogere grenswaarde geluid vastgesteld voor elf in de toekomst in Sint-Maartens dijk te bouwen woningen. Het gaal om acht huizen aan Onder de Lin den en drie aan de Riidda Barnen- straat. Ze maken deel uit van com plexen die voorzien zijn in het nieuwe bestemmingsplan Kom, op de plaats van het huidige Markie- zaat college en van dc voormalige kleuterschool. De geluidsbelasting op de gevels van deze elf huizen blijkt - gevolg van het verkeersla waai op de Provincialeweg - meer te zijn dan 50 decibel: namelijk maximaal 56 decibel. Gezien de functie van de Provincialeweg vindt de provincie het niet mogelijk of wenselijk dat aan de bron maatrege len worden getroffen om het lawaai in te perken. Ze is het met de ge meente eens dat het uit financiële, stedenbouwkundige en landschap pelijke overwegingen evenmin mo gelijk is. Voor het behandelen van de aan vraag hogere grenswaarde moet Tholen aan de provincie 442 euro betalen. Advertentie I.M. Erelid Rina Bolier was 37 jaar bestuurslid van Excelsior waarvan 35 jaar penningmeester. k

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 3