Provincie Zeeland Concept-ontwerp Omgevingsplan Zeeland 1 maand gratis! C.A. Geuze Ster in je raam? ctfian nrnra Alle informatie over de nieuwe zorgverzekering an gils steenbergen MRRiNER Klachten vliegveld Neem nu een abonnement op de Eendrachtbode en u krijgt de krant Bel nu: 0166 - 65 70 07 Klaassen Donderdag 7 juli 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 27/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, .•postbus 6001, ,4330 LA Middelburg, telefoon (0118)63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Wijziging college Gedeputeerde Staten Commissie Omgevingsbeleid Seksuele voorlichting ZML-scholen Het huidige streekplan, milieubeleidsplan en waterhuishoudingsplan worden samengevoegd in één integraal plan, het Omgevingsplan 2006-2012. Provinciale Staten Zomerreces Bezoek een openbare vergadering van Provinciale Staten DE THOOLSE COURANT Straal en coatingbedrijf www.straalbedrijfgeuze.nl Minister Hoogervorst van volksge zondheid gaat een uitgebreide voor lichtingscampagne over de nieuwe Zorgverzekeringswet en de Wet op de zorgtoeslag voeren. Ook de Een drachtbode. de Thoolse Courant is daarvoor ingeschakeld. De minister stuurt ook nog een persoonlijke brief met een brochure over de nieuwe zorgverzekering. Die kunt u bewaren bij uw verzekeringspapieren. Vanaf vandaag vindt u regelmatig alle bij zonderheden en belangrijke gevolgen van het nieuwe ziektekostenstelsel in de Eendrachtbode. MRRiNER Dekker Marine GLASBEWASSING voor particulier en bedrijf Interesse? Abdij Nieuws Foto: Vliegveld Midden-Zeeland (Jaap Wolterbeek). De havendienst van het vliegveld Midden-Zeeland is de instantie waar klachten over het vliegveld kunnen worden ingediend. De dienst registreert de klachten en zorgt voor de afhandeling. Wie een klacht heeft, wordt aan geraden daarbij het registratie nummer en de kleur van het vliegtuig te noteren, evenals het tijdstip waarop de overlast zich voordeed. Telefonische klachten kunnen worden doorgegeven op nummer 0113-670018. Schriftelijke klach ten kunnen worden gestuurd aan de Commissie 28 luchtvaartwet, postbus 165, 4330 AD Middelburg. De commissie krijgt inzicht in alle klachten. Zij bestaat uit vertegen woordigers van de gebruikers, omwonenden en de exploitant van het vliegveld en van de over heid, zoals de gemeenten Goes, Middelburg en Noord-Beveland, de provincie en het rijk. Ook de Zeeuwse Milieufederatie is lid. Over de klachtenprocedure is een folder beschikbaar bij de gemeenten Goes, Middelburg en Noord-Beveland en bij het provin ciaal informatiecentrum, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118- 631400, e-mail: infocentrum@zeeland.nl I Door het vertrek van gedeputeer de drs. G.L.C.M. de Kok is de samenstelling van het college van Gedeputeerde Staten (GS) gewijzigd. In zijn plaats heeft Provinciale Staten in de meivergadering mevrouw M. Ie Roy benoemd. Net als haar voorganger bestaat haar portefeuille uit economische zaken (inclusief Zeeland Seaports), recreatie en toerisme, openbaar vervoer en medische zorg. De functies en portefeuilles van de overige gedeputeerden is ongewijzigd gebleven. Een overzicht van alle gedepu teerden en de voorzitter van het college van Gedeputeerde Staten met foto's en portefeuilles kan aangevraagd worden bij het pro vinciaal informatiecentrum. Vrijdag 8 juli om 10.00 uur is de eerstvolgende vergadering van de Provinciale Commissie Omgevingsbeleid (PCO). De vergadering wordt gehouden in het Abdijcomplex, Abdij 6 in Middelburg. Behalve de gebruikelijke onder werpen staan de volgende zaken op de agenda: Tussennotitie en motie Provinciale Staten inzake locatiecriteria voor hotels; ont werp Integraal Omgevingsplan en Groene Kernwaarden naar aanlei ding van Strategische Milieu beoordeling Omgevingsbalans 2003. MEE Zeeland, dat ondersteuning geeft aan mensen met een beperking, heeft een lespakket ontwikkeld voor Zeer Moeilijk Leren (ZML)-scholen over Seksuele Vorming en Weerbaar heid. De provincie Zeeland en het CZ-fonds hebben hiervoor subsi die gegeven. Op een voor de leerlingen begrij pelijke manier is aandacht geschonken aan onderwerpen als lichamelijke ontwikkeling, vriend schap, verliefd en verkering, vrij en en weerbaarheid. Bovendien hebben ze geleerd op een goede manier "nee" te zeggen als ze iets niet willen. Ook de ouders zijn bij het project betrokken. Het pilotproject krijgt een vervolg door de ontwikkeling van een zogeheten Train-de-Trainer pro gramma, dat aangeboden wordt aan leerkrachten die deel uitma ken van Stichting "de Korre". Na het volgen van deze training kun nen leerkrachten zelfstandig aan de slag met het aangeboden materiaal. Na het vaststellen van de hoofdlij nen in oktober 2004, hebben Gedeputeerde Staten met de pre sentatie van het concept-ontwerp een tussenstap gezet in de rich ting van het integrale Omgevings plan. In het concept-ontwerp geeft het college zijn visie op de ruimtelijke toekomst van Zeeland, na over leg met andere overheden, maat schappelijke organisaties en het bedrijfsleven. Hoofdlijnen Om meer ruimte te kunnen bie den aan ontwikkelingen is een aantal veranderingen voorzien ten opzichte van het huidige streek plan. De ruimtelijke zonering voor het landelijk gebied is vervangen door een kansenkaart. Zo wordt niet meer aangegeven wat waar mag, maar welke ontwikkelingen kansrijk zijn in een bepaald gebied. Zo kunnen bijvoorbeeld ondernemers beter inspelen op veranderingen, uiteraard wel binnen de gestelde kaders. Gemeenten krijgen meer beleids vrijheid voor woningbouwplannen, al zal die ruimte voor de helft gezocht moeten worden binnen bestaand bebouwd gebied (inbrei- ding) en voor de andere helft daarbuiten. De steden zullen de grootste aanwas op moeten blij ven vangen. Samenwerking met regio's Via het gezamenlijk opstellen van regionale agenda's krijgt de samenwerking gestalte met de gemeenten in de regio's, Schouwen-Duiveland, Tholen, De Bevelanden, Walcheren en Zeeland m—mmmomm De leden van Provinciale Staten vergaderen niet in de vakantie maanden. Het zomerreces loopt van 9 juli t/m 21 augustus. De eerstvolgende vergadering is die van de commissie Ecologie en Water op 7 september. De volgende statenvergadering wordt gehouden op vrijdag 7 oktober. Meer informatie over actuele zaken en bijeen komsten van Provinciale Staten of statencommis sies kunt u bekijken op de website: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Foto: Bruintjeskreek (Jaap Wolterbeek). Zeeuwsch-Vlaanderen. Iedere regio is verschillend en vraagt om een eigen aanpak. Ook na de vaststelling van het Omgevings plan zal de provincie overleg blij ven voeren met de Zeeuwse gemeenten over regionale vraag stukken. Kwaliteit én vitaliteit De provincie wil ruimte bieden voor nieuwe ontwikkelingen op het gebied van recreatie, wonen en werken. Dat mag niet ten koste gaan van de huidige Zeeuwse kwaliteiten, zoals stilte en duisternis, beeldkwaliteit, land schap en cultuurhistorie. Om deze kwaliteiten te behouden en te versterken wordt een kwali teitsteam in het leven geroepen dat mee wil denken met initiatief nemers. Het zogeheten "rood voor groei principe wordt verder uitgewerkt door de introductie van het princi pe van verevening. Dus wel mogelijkheden bieden voor ont wikkeling, maar investeren in publieke doelen als tegenpresta tie. Voor economische groei, door bijvoorbeeld havenontwikke ling wordt het uitgangspunt van ontkoppeling gehanteerd, dat wil zeggen economische groei mogelijk maken, maar met een gelijktijdige verbetering van de milieukwaliteit. Vervolg De komende maanden volgt een discussieronde met alle betrok ken partijen over dit concept, wat moet leiden tot het opstellen van een ontwerpplan, dat eind okto ber 2005 wordt vastgesteld. In de daarop volgende inspraakpro cedure kan iedereen zijn of haar mening kenbaar kan maken. In juni 2006 wordt Provinciale Staten vervolgens gevraagd het plan vast te stellen. Het concept-ontwerp Omgevings plan met kaartbijlage is op te vra gen bij het provinciaal informatie centrum, Nieuwe Burg 42, Post bus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118-631400, e-mail- adres infocentrum@zeeland.nl n Provinciale Staten Provinciale Staten, uw volksvertegenwoordiging, vergaderen vrijdag 7 oktober over onderwerpen die u als inwoner van Zeeland betreffen! Heeft u belangstelling om een Statenvergadering bij te wonen? Vul dan onderstaande bon in. Statenleden en fractiemedewerkers heten u welkom, maken u weg wijs en geven uitleg over de agenda. De vergaderingen van Provinciale Staten worden gehouden in de Statenzaal, Abdijplein 10 te Middelburg en beginnen om 09.30 uur. Naam Adres Postcode Woonplaats e-mail Datum 7 oktober 11 november 9 december (omcirkel uw voorkeursdatum) Retourneer de bon aan Provinciale Staten, t.a.v. de Statengriffie, Antwoordnummer 75, 4330 WB Middelburg Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg wmmÊm Stacilstrcden Glasparelen Schooperen Aflakwerk Protective coatings Poedercoaten Nijverheidsweg 15,4695 RC Sint-Maartensdijk tel 0166-662470 óók voor ruitschade! AUTOSCHADETEAM Koperslagerij 2, 4651 SK Steenbergen Tel. 0167 - 563178, Fax 0167 - 567878 E-mail info@vangilsautoschade.nl www.autoschadeteam.nl 0800-schadeteam (0800-7242338) cZ cAt OH! OKZU&éaa*. VESTIGINGEN IN: Bergen op Zoom - Goes - Roosendaal - Sommelsdijk Steenbergen - Terneuzen - IJzendijke - Zierikzee - Vlissingen Het ROC Zeeland biedt dit najaar weer cursussen aan voor volwassenen die geen afgeronde schoolop leiding hebben. Start vanaf 5 september. Engels voor beginners Op een leuke en gedegen manier Engels leren. Weke lijks 2,25 uur les. U kunt 3 jaar lang meedoen (in het derde jaar 1,5 uur les). Kosten 55(exclusief boe ken). Cursusplaatsen: Goes, Zierikzee, Tholen Praktisch computergebruik Een cursus van een half jaar voor beginners, waarin aandacht wordt besteed aan Windows, Word en Internet. Kosten 90,- (exclusief boeken). Cursusplaatsen: Goes, Zierikzee. Tholen. Bel of mail voor meer informatie met Els Stolte (ma. t/m do. van 8.30 - 11.30 uur. m.u.v. 18 juli t/m 19aug. i.v.m. schoolvakantie). Tel.0113-558500 of educatie@roczeeland.nl .ZEELAND Tandprothetische Praktijk Voor reparatie, aanpassing en vernieuwing van uw gebitsprothese Prothese op implantaten Vergoeding door particuliere en ziektekostenverzekeraars Reparatie klaar terwijl u wacht of winkelt Openingstijden ma t/m don 8.00 -12.00 Uur en 12.30 -16.30 uur. Vrijdag van 8.00 -12.30 uur. De praktijk: Eendrachtsweg 9 4691 EK Tholen Tel. 0166-60 6444 E-mail: info@toineklaassen.nl Lid van de Organisatie, Nederlandse Tandprothetici, registratienr. 310 HKZ Gecertificeerd De nieuwe Mariner licht gewicht viertakt buitenboord motoren 8pk en 9.9 pk. Schone motoren (voldoen aan de Epa emissienormen 2006). Fluisterstil, milieuvriendelijk en brandstofbesparend. Gecombineerde gas- en schakelfunctie in de stuurknuppel. Mariner F 8 v.a. 2.297 Mariner F 9.9 v.a. 2.729 Mariner viertakt motoren, voor jarenlang vaarplezier. Van 4 pk t/m 275 pk viertakt. Viertakt Spuistraat 40, 4697 BB SINT ANNALAND Tel.:0166-652454, Fax: 0166-652110 e-mail: dekker@concepts.nl Gla Z Glashewassing Schoonniaakwerkzaamheden Gevelreiniging Portiek- en galerijreiniging Dakgootreiniging Gespecialiseerd in etsverwijdering Glasbewassing van uw woning volgens 6 wekelijks contract al vanaf 8,- incl. reinigen raamomlijsting en vensterbanken. Neem geheel vrijblijvend contact met ons op, telefoonnummer: 0166-66 15 11 b.g.g. 06-511148 14. Internet: http://www.wibo.zeelandnet.nl/servio/ Senio staat voor: Schoon En Rein Voor Ieder Object

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 19