'Evenwicht raad weg omdat het CDA voor de SGP kiest' Spelmiddag Roemenië 462 euro Derde truckersrit biedt 58 jongeren heerlijk middagje Plaatselijk nieuws Ruimhartig biebbeleid gemeenten is gewenst yjOLIMG Regen drijft aardappelprijs heel sterk op Donderdag 7 juli 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Woning gevel Kerkstraat Nieuwe woning Engelaarsdijk "Ml Garage met profielplaat Paling aan de haak Kleuters naar speeltuin Renovatie Schoondorpseweg Jenaplan naar omroep Vraag naar hangplek Diefstal dieselolie Computers gestolen Gezapig Onvrede Uit de staten van Zeeland Jeugdbeleid Bibliotheek Mantelzorg Bliek voor Tholen in overleg park VERVOLG VAN PAGINA 2 De welstandscommissie is zeer te spreken over de nieuwe gevel die wordt aangebracht in de woning Kerkstraat 28 van de familie Van der Slikkc. Het grote raam op de be gane grond wordt onder meer ver vangen door twee staande ramen. Boven de ramen (beneden en op de verdieping) worden zelfs boogjes aangebracht, zodat de gevel meer details krijgt dan in de eerste schets. De rotsgevel verdwijnt echter. en mocht naar de studio van de om roep. Daar werden ze rondgeleid door het gebouw. Ze namen een kij ken bij de redactie, de programma makers, de montage en ze werden zelf een onderwerp in Een uurtje Bert. Ze werden ook geïnterviewd en gefilmd voor een promotiefilm- pjc. Twee kinderen gaven zich op voor het programma over het dia lect. De welstandscommissie kon zich donderdagochtend vinden in het plan voor een nieuwe woning van W.C. Lindhout aan de Engelaarsdijk 3. De commissie had eerder be zwaar gemaakt tegen de ligging van de woning aan de weg. Het grote dak aan de wegkant zou te veel in het zicht staan. De commissie zou liever de woning gedraaid zien. De entree zit aan de zijkant. Maar de architect van de woning, E. Lind hout (broer van de bouwer) paste de tekening aan. Hij liet de nok zakken waardoor het vlak minder groot oogt. De ingreep heeft echter wel gevolgen voor de ruimte binnen. Twee kamers wor den nu niet groter dan een 'hobby kamer', zo lichtte de architect toe. De daken op het nieuwe pand krij gen een helling van 32 en 25 gra den. Voorzitter H.J. Groenenwegen bleef echter moeite houden met de lig ging van de woning. Die mening werd echter niet gedeeld door zijn collega-architect T. Jansen en bur gerlid L. Deurloo. De nokrichting maakte volgens ar chitect Lindhout ook al een gebaar naar het landschap. En de schuren die er nu nog staan, zullen op de duur worden afgebroken, zo zei hij. Volgens de eigenaar maakt het niets uit hoe de woning wordt gesitueerd omdat een voorbijganger de woning vanuit de bocht benadert. De woning komt 26 meter uit de weg te liggen en krijgt een Zeeuwse tuin ervoor. Wel adviseerde Groe nenwegen om de twee volumes waar de woning uit bestaat, in de vormgeving meer van elkaar te on derscheiden. Ook pleitte hij voor het koppelen van de ramen in het ontwerp (met rabatdelen) zodat ze minder als 'gaten' in de gevel over komen. Voor een kilo Doré's werd gisteren op de veiling Sint-Annaland 45 eurocent betaald tegenover een weck geleden 26 cent. De aardappelprijzen zijn heel sterk gestegen door de enorme hoe veelheid regen, waardoor het nauwe lijks mogelijkheid is om te rooien. De aanvoer was dan ook gisteren slechts 29 ton en daar vochten de kopers om, want maandag was er nog keus uit 114 ton. Zaterdag kon er namelijk nog gerooid worden, maar in de nacht van zondag op maandag vielen grote hoeveelheden regen. In Oud-Vosse meer zat er maandagmiddag 54 mm in de regenmeter, tegenover 17 mm in Roosendaal. Tussen de aardappclbed- den stond dan ook volop water. In de Schoolstraat te Oud-Vossemeer viel een gat in het wegdek en in Sint-Phi- lipsland kwamen meerdere schuurtjes blank te staan door ondergelopen ach terpaden. De aardappelaanvoer was eind vorige weck bij het afgelopen van de rooida- tum niet extreem hoog. Het bleef on der de 200 ton met donderdag 30 juni als topdag met 188 ton. Carina Droogendijk, die al 25 jaar op de Sint- Annalandse veiling werkt, heeft het veel drukker meegemaakt. „Het is een vreemd jaar. Dit is nog nooit zo voor gekomen." Woensdag 6 juli: Doré 42-45, Fries- lander 30-35, bonken 42, drielingen 6-10, kriel 30-50, aanvoer 29 ton. Diasdag 5 juli: Doré 38-40, Première 25, Frieslander 25-29, Eigenheimer 49-54, bonken 45, drielingen 8-12, kriel 35-53, aanvoer 73 ton. Maandag 4 juli: Doré 30-39, Pre mière 25, Gloria 29-30, Frieslander 28-32, Eigenheimer 50-55, Bildtstar 40-44, bonken 53, drielingen 8-12, kriel 45-58, aanvoer 114 ton. Vrijdag 1 juli: Doré 25-30, Première 17, Frieslander 15-22, Eigenheimer 41-42, Bildtstar 29-32, bonken 55, drielingen 8-10, kriel 40-61, aanvoer 137 ton. Donderdag 30 juni: Doré 22-31, Première 20, Frieslander 15-19, Nico la 26, Eigenheimer 38-39, Bildtstar 29-30, bonken 55-58, drielingen 9-11, kriel 39-60, aanvoer 188 ton. Trampolinespringen, paardrijden, enz., er was zaterdagmiddag van alles te doen aan de Wouthoekweg in Sint-Maartensdijk, maar de belangstelling viel tegen. De spelmiddag van de Hervorm de Gemeente Rehoboth in Sint- Maartensdijk heeft zaterdagmid dag 462 euro opgebracht voor Roemenië. Op het royale terrein naast de loods van voormalig loonbedrijf Wielaard aan de Wouthoekweg kon men sjoelen, kegelen, spijker vissen, trekbil- jarten, enz. Het rad van avon tuur draaide, waarbij Rinus Hengstmengel de hoofdprijs won: een elektrische hegge- schaar. Hij zorgde voor twee paarden waarmee kinderen een eindje werden rondgereden. Er was ook koffie, thee en limonade. Het terrein diende tevens als startplaats en tussenstop van de fiets- en wandelroute van Dorcas. Dat leverde nog extra aanloop op. Organisator Peter de Viet had er met andere vrijwilligers veel werk van gemaakt, zodat hij het jammer vond dat er niet meer mensen op afkwamen. Niet temin bleef er nog 462 euro voor het goede doel. Tijdens de braderie op 6 augus tus zullen er bij de Rehoboth- kerk aan de Westvest opnieuw activiteiten plaatsvinden ten bate van de partnergemeente Székely- kal in Roemenië. Er zullen dan eigen gemaakte producten ver kocht worden. CH,'l 1 1 W. Priem kan aan de Westkerkse- weg 4 een garage/berging bouwen. De welstandscommissie gaf donder dag een positief advies. De garage krijgt een wand van proficlplaten die horizontaal worden aange bracht. Het vervangt een bestaande garage. Hengelsportvereniging De Zeebaars organiseerde vrijdag aan de Carbols te Gorishoek een palingwedstrijd. Van de 32 deelnemers wisten slechts 14 hengelaars een visje te vangen. Voor de uitslag was eerst de vangst van paling doorslaggevend en vervolgens bepaalde de lengte van de gevangen vis de rangschik king. De eerste vijf van de uitslag sloegen een paling aan de haak. Uitslag: 1. C. de Graaf 193 cm; 2. H. van Tiggele 64 cm; 3. Freek Fase (eerste jeugd) 36 cm; 4. L. van Vos sen 35 cm; 5. Jeroen den Engelsman (jeugd) 32 cm; 6. A. Munter 91 cm; 7. Leon de Graaf (jeugd) 78 cm; 8. H. Dijke 71 cm; 9. mevr. J. Faber- Harrison 30 cm; 10. mevr. A. Bijl- Jansen 29 cm; 11D. van Vossen 25 cm. De leerlingen van de groepen 0 tot en met 2 van de Groen van Prinste- rerschool zijn op schoolreis geweest naar speeltuin Vrouwenhof in Roosendaal. Een grote bus van 70 personen haalde de kleuters met juf- frouws en begeleiders op. Mevr. Hannie van Poortvliet-Kleppe reed nog met een busje achter de grote bus aan, zodat alle kinderen ver voerd konden worden. Bij aankomst in de speeltuin werden de kleuters eerst getrakteerd op een ijsje. Daar na vermaakte men zich uitstekend met de diverse speeltoestellen. Tus sendoor kregen de kinderen ook nog een frietje. Om drie uur 's middags arriveerde de bus weer terug in het dorp. Juist bij aankomst was er een stevige bui, maar tijdens het verblijf in de speeltuin scheen het zonnetje. Poortvliet A. Sturris gaat aan de Schoondorp seweg 1 de woning renoveren. De welstandscommissie verleende don derdagochtend positief advies. De woning krijgt bij de ingrijpende op knapbeurt twee keer twee dakkapel len. Groep zeven en acht van de School met de Bijbel uit Poortvliet bezocht Omroep Zeeland in Oost-Souburg. De leerlingen deden mee aan een leesprogramma van de openbare bi bliotheek Tholen en werden win naar van de eindopdracht. Het pro gramma had als thema 'Helden, sterren en idolen' en is bedoeld voor kinderen die niet zo van lezen hou den te verleiden tot lezen van een aantal boeken en kinderen kennis te laten maken met boeken die ze zelf niet meteen zouden kiezen. Op school krijgen de kinderen een doos met boeken en lezen zes we ken lang de boeken over het thema. Als het afgesproken aantal boeken is gelezen van twee boeken per kind, dan mag de klas meedoen aan een eindopdracht. Dat gebeurt in wedstrijdverband met andere scho len. De Jenaplanschool uit Pootvliet voerde de eindopdracht het best uit Voor jongeren in het dorp is te wei nig te doen. Dat zei Jeffrey van Ak keren maandagavond op de openba re vergadering van de jongerenraad Tholen in 't Ouwe Raed'uus. Hij pleitte voor een hangplek, een 'soort jop', een jongerenontmoe- tingsplek. Het gaat om een zo'n vijftien jonge ren in de leeftijd van 16 en 17 jaar, zo lichtte de 13-jarige Jeffrey toe. „Maar ik denk dat er ook wel door andere leeftijdsgroepen gebruik van zal worden gemaakt," zo lichtte hij desgevraagd toe. Nu komt de jeugd vooral samen bij de bankjes naast de Ontmoetingskerk aan de Stoof- straat. „Dat vind ik geen goede plek. Beter zou zijn op het grote speelterrein aan de Deestraat." De jongerenraad vroeg Jeffrey of hij als contactpersoon wil optreden. Het inrichten van een jongerenont- moetingsplek valt onder speelvoor- zieningen. En is een zaak van het college van burgemeester en wet houders om daarover een voorstel te doen. Jongerenwerkster I. Bras zou het verzoek doorgeven aan haar col lega van algemene zaken en welzijn waar speelvoorzieningen onder val len. Sint-Philipsland Uit een vrachtwagen die geparkeerd stond op de Haven is vorige week 120 liter dieselolie gestolen. Uit een bedrijf aan de Nijverheids- weg is computerapparatuur gesto len. De inbraak werd maandagnacht omstreeks 3.19 uur ontdekt. Scherpte debat ontbreekt, zegt Chiel van der Linde (PvdA) Het evenwicht in de gemeenteraad tussen confessionele partijen en niet confessionele partijen is weg. Het CDA steunt als het om levensbe schouwelijke kwestie de orthodox-christelijke partijen. SGP-hobby's als ambtsgebed en vloekverbod worden op die manier de raad en de kiezers opgedrongen. Dat zei PvdA-fractievoorzitter M.A.J. van der Linde woensdagavond op de ledenvergadering in Haestinge in Sint- Maartensdijk. Volgens Van der Linde is dat niet het ergste. Nieuwkomer ABT gooit vol gens hem regelmatig roet in het eten van de PvdA. „ABT is behoorlijk on berekenbaar. Daardoor kunnen zaken die de PvdA na aan het hart liggen, soms vervelend uitpakken." Van der Linde keek uitgebreid terug op de raadsperiode, de vorming van het raadsprogramma Kleur bekennen en het college waar ABT zijn intrede deed met wethouder L.J. van Doorn. In het raadsprogramma is volgens Van der Linde voor elk wat wils ge komen. Alle fracties hebben het pro gramma ondertekend. „Je sluit dan in feite oppositie uit. Misschien is het beter om te vragen welke partijen met elkaar een college willen vormen. Het onderling vertrouwen in het pro gramma wil dan wel eens groter zijn dan de programmatische verschillen. Oppositiepartijen hoeven zich dan niet gebonden te voelen." P.C. Lagerwerf vroeg zich af of het niet beter is om stevige oppositie te voeren. „Dat geeft meer strijd." Maar dat wees Van der Linde af. Hij gaf wel toe dat de scherpte ontbreekt om dat alle fracties zich gebonden voelen aan het raadsprogramma. „Maar het is Thools om met een zekere consen sus de gemeente te besturen. We hoe ven hier niet vechtend over straat. Dat geeft alleen maar negatieve energie." Lagerwerf had tijdens een bezoek aan de braderie de stand van de VVD bezocht en had tot zijn grote verba zing gezien hoe landelijke zaken waar de PvdA voor staat, door de VVD op lokaal terrein, zijn toegeëi gend. „Ze halen het bij ons vandaan." Maar volgens Van der Linde is dat wel te verklaren omdat na het vertrek van Van Doom de liberaal Goossen in het college is gevraagd. Volgens Velt-huis is het beter om in het colle ge te zitten. En is het ook logisch dat de politieke verschillen tussen PvdA en VVD op lokaal terrein minder groot zijn dan ze landelijk worden uitgemeten. „Willen wij iets binnen halen op zaken die de SGP niet ziet zitten, dan moeten we steun zoeken bij andere partijen." Van der Linde stond ook stil bij het aantal wethouders. Dat zijn er vier in deeltijd met een verdeling van 90 procent, 80 procent en twee keer ze ventig procent. Hij noemde het vak van wethouder intensief en riskant. Met leuke, maar ook met minder leu ke dingen die aan een publieke func tie vast zitten. Volgens Van der Linde moet er voor de nieuwe raadsperiode serieus gekeken worden naar de tijds besteding en de rechtspositie van de wethouders. „We willen ook in de toekomst bekwame mensen vinden voor het dagelijks bestuur van de ge meente." J. Heshof uit Oud-Vossemeer be greep niet wat Van der Linde hiermee bedoelde. „Het klinkt als een omhul sel." De fractievoorzitter lichtte toe dat alle wethouders uren hebben in geleverd om zodoende een college te vormen van vier. Hij wees naar de ei gen wethouder M.A.E. Velthuis die voor 80 procent is ingeschaald, maar aan haar functie veel meer uren be steed. J. op den Brouw uit Sint-Maartens dijk vond dat het met drie wethouders ook wel af kan. „Met vier zoek je consensus. Dat is moeilijker dan tus sen drie wethouders. Taken worden nu versplinterd. Iedereen krijgt een stukje. Dat werkt niet goed." Maar volgens Velthuis zitten de wet houders geen duimen te draaien. Op den Brouw wees erop dat de wethou ders ook wel zaken krijgen toege speeld die ze niet willen. Maar vol gens Velthuis is het aantal taken en het werk zoveel dat ze niet alles kun nen behappen. „Het is veel te druk. En dat speelt ook voor de raadsleden. Het is veel te veel," verzuchtte ze. Als de PvdA geen wethouder zou le veren, dan zou de SGP er twee leve ren, zei E. van der Wal-Vermeulen. En dat was in haar ogen zeker niet wenselijk. Zij wees er verder op dat voor de invoering van het duale stel sel, het college alle plannen 'voor schotelde'. En dat nu de raad besluit binnen welke kaders het college moet gaan werken. Lagerwerf zei de Thoolse politiek als 'gezapig' te ervaren. Maar provinci aal statenlid P. van der Wal vond het erom gaan wat er bereikt is. „We heb ben een dijk van een raadsprogram ma. Bijna alle zaken die we hebben ingebracht, hebben we bereikt. In de oppositie moet je altijd maar afwach ten wat het college doet." Maar volgens Op den Brouw vallen er wel stemmen te winnen als er op positie wordt gevoerd. Hij vroeg zich af welke invloed de fractie van soci aal democraten heeft gehad. Van der Linde somde vervolgens op welke punten de PvdA gescoord heeft. Een aantal zaken zijn gerealiseerd, andere zaken worden binnenkort aanbesteed. Hij noemde de renovatie van het dorpshuis in Anna Jacobapoldcr, de nieuwbouw van de Vossenkuil in Oud-Vossemeer, de uitbreiding van de Wellevaetc, het verplaatsen van het Markiezaatcollege naar Tholen, het jeugdwerk en het vrijwilligers werk (servicebureau Voor elkaar) en het behouden van het CWI in Tholen. Maar ook minder zichtbare zaken, zoals de beheersplannen voor het openbaar groen, de wegen en gebou wen. Wat echter volgens Van der Linde in de volgende raadsperiode de grootste voorrang moet krijgen is communi catie. Van het betrekken van de bevol king bij plaatselijk zaken is volgens hem te weinig terechtgekomen. Nu wordt het volgens hem weer opge pakt met het bezoek aan Poortvliet. Maar ook voor het inplanten van openbaar groen en het bestraten van wegen zal er meer contact gezocht moeten worden met betrokkenen. Het versterken van de afdeling com municatie is een stap in de goede richting. Er is volgens Van der Linde veel onvrede onder de bevolking. De kloof tussen bestuur en bestuurden is groot. „Voorlichting en rationele ar gumenten doen niet ter zake Het is het gevoel dat mensen er bij hebben. We zijn er nog lang niet. Het zal prio riteit krijgen.'" Op den Brouw stelde dat de kloof nog groter is geworden. „Burgers schoppen ook tegen de gemeenteraad aan. Ik verwacht een slechte uitkomst bij de verkiezingen. Jullie moeten riaar de mensen luisteren. Dat hebben jullie niet goed gedaan." Volgens Van der Linde is het onmo gelijk om het iedereen in vier jaar naar de zin te maken. Het is ook een landelijk probleem. Maar dat is vol gens Óp den Brouw maar ten dele waar. Hij wees erop dat er nog steeds niets aan Haestinge is gedaan. Hij vond dat de fractie eerst de leden moeten raadplegen als er 'moeilijke beslissingen' moet worden genomen. ,Leg verantwoording af." Maar dat leek secretaris P. Suurland een lastige kwestie. „Kijk eens hoeveel leden er hier in dit zaaltje zitten." Behalve drie bestuursleden, drie raadsleden, een wethouder en een statenlid waren dat er drie. De laatste vergadering voor de zomervakantie stond in het teken van o.a. jeugdbeleid, de Zeeuwse Bibliotheek, de man telzorg en de subsidiëring van de stichting Zeeuwse Schaapskudde. Wellicht onder invloed van dit laatste punt gedroegen de politieke partijen zich als makke schapen en kenmerkte de vergadering zich door een inhoudelijk gedegen inbreng, uitmondend in een grote mate van politieke eensge zindheid. Ingaande op de actualiteit vrpeg mevr. Polderman (VVD) naar de toekomst van het steunpunt Vlissingen van de Open Universiteit in Zeeland. Het provinciaal subsidie is 40.000,— euro per jaar en loopt af in september 2006. De gemeente Vlissingen draagt 20.000,— bij en de OU zelf in vesteert 60.000,—. Het aantal studenten ligt rond de 500. Gedeputeerde Van Heukelom maakte melding van een voortgangsgesprek met de Raad van Toezicht van de OU. Belangrijk gesprekspunt is de samenwerking met de Hoge school Zeeland en de Roo sevelt Academy met mogelijk daarin ook een plaats voor de OU. Hamvraag is of de HZ en RA verstevigd moeten worden of dat ook OU in stand moet blijven. In november kunnen de staten een voorstel tege moet zien, was de toezegging waarmee een lopende discus sie weer nieuw leven is inge blazen. De vraag van de heer Bergen (CDA) betrof de stand van za ken van de plannen voor ram penbestrijding. Allerlei plan nen zijn in beginsel gebaseerd op de gemeentelijke risico-in ventarisatie en -analyse daar van. Het provinciaal bestuur heeft de taak er op toe te zien dat de voorbereiding van een adequate rampenbestrijding in orde is. Bij de beantwoor ding uitte de commissaris van de koningin zijn zorg dat hij bij de minister van binnenlandse zaken had moeten melden dat slechts 3 gemeenten in Zee land voor de afgesproken da tum van 1 juli 2005 hun plan nen ter toetsing hadden aangeboden. De vertraagde ontwikkeling heeft nu geleid tot de afspraak dat ontbreken de rampenbestrijdingsplan nen in ieder geval voor 1 juli 2006 zullen zijn vastgesteld. De kadernotitie integraal jeugdbeleid is een schets op hoofdlijnen met uitgangspun ten voor een provinciaal jeugdbeleid. Daarin zijn aan dachtspunten benoemd waar aan de provincie wil werken. Het jeugdbeleid moet zich richten op een vangnetfunctie, op het stimuleren van vernieu wing en het wegnemen van knelpunten om een volwaardi ge deelname van jeugd en jongeren in de samenleving mogelijk te maken. Diverse partijen zoals onderwijs en jeugdzorg dragen hieraan bij. Gemeenten spelen hierin een sleutelrol. De kadernotie is ge steund door alle partijen met van diverse kanten de bood schap: niet onnodig verval len in overlegsituaties, maar doen! Om het niveau van 2004 te kunnen handhaven, was er unanieme steun voor het ver lenen van een extra provincia le bijdrage in de kosten van de gemeenschappelijke regeling Zeeuwse Bibliotheek. De link naar Tholen is, dat ook inge stemd is met het provinciaal bibliotheekbeleidsplan waarin de visie en de inspanningen zijn aangegeven voor een sa menhangend Zeeuws stelsel van bibliotheekvoorzieningen. De provincie steekt hierin in de beleidsperiode 2006-2008 een bedrag van ruim 5 mil joen euro. Het belang van éen moderne en kwalitatief hoog waardige Zeeuwse biblio theekorganisatie werd met de ze brede steun nog eens onderstreept. Deze opzet moet ook voor gemeenten een sti mulans zijn om plaatselijk in vulling te geven aan een ruim hartig bibliotheekbeleid. Veel Zeeuwen verlenen meer dan gebruikelijk zorg en on dersteuning aan buren of fa milieleden die niet meer voor zichzelf kunnen zorgen. We spreken dan van mantelzorg. Daarmee wordt gewaardeerd en belangrijk werk verricht. Met de nieuwe Wet Maat schappelijke Ondersteuning (WMO) krijgen gemeenten (vermoedelijk per 1 juli 2006) nieuwe taken toebedeeld. Zo krijgt het Coördinatiepunt Vrijwillige Thuiszorg Zeelahd straks te maken met 13 ge meenten in plaats van met de provincie. Om begrijpelijke re denen hebben die gemeenten nog geen zekerheid kunnen bieden voor de voortzetting van de huidige rol van het CVT. Unaniem werd een door de VVD voorbereide motie aangenomen om die rol van het CVT in 2006 te garanderén. Dit als erkenning en steun in de rug voor professionals en mantelzorgers. Een waardige afsluiting van de Maand van de Mantelzorg zou een terech te conclusie kunnen zijn! Wethouder J.A. Bliek van de ge meente Reimerswaal vertegenwoor digt Tholen en de gemeenten van Zuid-Beveland in het dagelijks be stuur overlegorgaan nationaal park Oosterschelde. Hij volgt A. Verbree op die terugtrad als burgemeester van Reimerswaal. Verbree was ook bestuurslid van de stichting onder steuning overlegorgaan nationaal park Oosterschelde. Bliek volgt Verbree ook in deze stichting op. De bijrijders van de derde Thoolse truckersrit genoten zaterdag van hun rondrit over 50 km in Oud-Vossemeer, Tholen, Poortvliet en Scherpenisse. „Een geweldige dag. De deelne mers hebben er weer intens van genoten.", zegt Ellen de Rooij na de derde truckersrit van dagacti viteitencentrum de Schutse Zee land te Oud-Vossemeer. Met 58 vrachtauto's was de deelname groter dan vorig jaar. „Er waren ook meer aanmeldingen. Behalve onze eigen kinderen van d.a.c. de Schutse hebben we ook gezins vervangend tehuis de Annewas in Sint-Annaland aangeschreven, thuiswonende gehandicapten en een zlmk-school. De jongste deel nemer was 4 jaar, de oudste in de vijftig. Geestelijk en lichamelijk gehandicapten, kinderen met een ieerachterstand, doven en blin den, ze waren er zaterdagmiddag allemaal bij. En het publiek is er overal weer voor uitgelopen." Ellen de Rooij en haar helpers beginnen in januari/februari al met de voorbereidingen. Er moet toestemming worden gevraagd aan gemeente, waterschap en provincie. De politie en de motor rijdersclub uit Ovezande die voor de verkeersregeling zorgt, moeten tijdig geïnformeerd wor den. De route ging niet meer over het hele eiland, maar bleef dit keer beperkt tot Oud-Vossemeer, Tholen, Poortvliet en Scherpenis se. Volgend jaar zullen Sint-Phi- lipsland. Sint-Annaland, Stave- nisse en Sint-Maartensdijk worden aangedaan. En de start en aankomst in Oud-Vossemeer is dan mogelijk niet meer in de Veerstraat, maar in de Coentjes- weg, waar aannemer Bogert uit Tholen na de bouwvakantie be gint met de nieuwbouw. De op brengst van deze truckersrit. 2689 euro, is volledig bestemd voor het nieuwe pand. Een wagen van Ardi Keukens uit Sint-Annaland opende zaterdag middag als hoofdsponsor de truckersrit, de bestelbus van d.a.c. de Schutse Zeeland sloot de rij. Daarin zaten de ehbo-hel- pers, maar die hadden een rusti ge middag. De luid toeterende karavaan werd onderweg toege zwaaid. Voorbij de rotonde aan de Kruytenburgseweg te Poort vliet reden de vrachtauto's via de Koningsweg de Scherpenissepol- der in. Allerlei verschillende kleuren en merken wagens, ook van transportbedrijven van bui ten Tholen, o.a. uit Dinteloord en Rilland, maar met Thoolse chauffeurs. Ellen de Rooij be dankte met name de bedrijven voor hun medewerking, want die beleven met de hoge dieselprij- zen barre tijden. Alle 58 deelne mers en de chauffeurs kregen een vlaggetje als aandenken aan deze derde truckersrit. En voor de bestuurders was er bovendien nog een mandje met streekpro ducten. Bij aankomst vond er rond het dagactiviteitencentrum in de Veerstraat te Oud-Vosse- meer nog een verkoping plaats. De frites met frikadellen, kibbe ling, Hollandse Nieuwe, e.d. vond gretig aftrek en de opbrengst daarvan kwam ook ten goede aan de nieuwbouw van de Schutse Zeeland. Burgemeester W. Nuis toonde zich verheugd met het ini tiatief en was onder de indruk van het enthousiasme. Hij prees de deelnemers, chauffeurs en be drijven voor hun vrijwillige in zet. J. v.d. Merbel, CDA, Tholen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 15