Bouman niet naar Tholen, wel in Poortvliet uitbreiden Heijboer: zo komt er niets van terecht Dagbesteding geeft mensen levensvreugde r M Jeugdraad wil meedoen aan verkiezingen raad Goed geholpen in de bus! Na 2 jaar trekken geen animo voor Welgelegen II 'T ///fa HEIJNEN Thoolse wint nieuwe auto Geen subsidie Keldermans BBA blijft nog jaar op Tholen Zwanger Él Donderdag 7 juli 2005 61ejaargang no. 33 Evenementendag Oud-Vossemeer Bouman-Potter stopt de plannen voor een tweede vesti ging in Tholen. Na twee jaar trekken aan een groot pro ject van 2 ha op bedrijventerrein Welgelegen II, blijkt het ambitieuze voornemen geen kans van slagen te hebben. „We hebben echt alles uit de kast gehaald, maar op de firma Melse na hebben alle anderen zich teruggetrok ken", zegt algemeen directeur A. Bouman. Hij probeert nu in Poortvliet een babyspeciaalzaak, Trendhopper (jong wonen) en Royal Wilson's (tuinmeubilair) aan de bestaande woonboulevard toe te voegen. Dat kan 100 ar beidsplaatsen extra opleveren naast de huidige 175 me dewerkers. Tegen de klippen Concentreren Steeds vernieuwen Melse verbolgen, Van Houte teleurgesteld Het stopzetten van de plannen voor Welgelegen II in Tho len door Bouman-Potter is ingeslagen als een bom. Johan Melse is er sprakeloos van en tegelijkertijd ook verbolgen. Erik van Houte vindt het jammer dat de beoogde pu bliekstrekker er niet komt. Wethouder van economische zaken K.A. Heijboer is evenmin blij. „Deze strook voor grootschalige detailhandel hadden we voor Thoolse on dernemers opgezet en nu komt er niets van terecht!" Mooi plekje Peilen van men ing over jongerenbeleid De jongerenraad Tholen (Joth) overweegt om volgend jaar mee te doen aan de gemeenteraadsverkiezingen in maart. Niet als nieuwe partij maar om de mening van de jeugd tussen 12 en 18 jaar te peilen over het jeugdbeleid van de Thoolse politieke partijen. De Joth gaat ook de boer op tijdens de braderie op 23 juli in Stavenisse. Deze week Y' DELTA WERKT ER AAN: HET WORDT ÉCHT GEREGELD. ///O DELTA MK r 3^6/ A-g OOK DE CONSUMENTEN BOND ADVISEERT EEN SCHOTELANTENNE Zie consumentengids januari HEIJNEN SCHOTELANTENNES VOOR EEN WERELDVERBINDING WWW I IECHNOLOCIE Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advert@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Homepage: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 15,65 per halfjaar, 28,75 per jaar, per post 49,10 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1,-. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,28 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 Woorden 5,50 contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. Zaterdag bruist het weer van de activi teiten in Oud-Vossemeer tijdens de jaarlijkse evenementendag. Van elf uur is er de jaarmarkt met meer dan honderd standhouders. Er is vertier voor jong en oud. Voor kinderen is er een bungy en een springkussen. De braderie duurt tot acht uur 's avonds. Daarnaast houdt dweilband De Lamsöören voor de negende maal het open Zeeuws kampioenschap voor dweilbands. Er doen 21 bands mee. Op diverse podia op de jaarmarkt voe ren ze hun act op. Het thema is: Het Vosmeers smartlappenfestival. Het begint om 13.45 uur. Er zijn twee smartlappenkoren uit Bergen op Zoom en om 17.00 uur treedt de in middels 73-jarige Eddy Wally op. Morgenavond (vrijdag) speelt het or kest De Annemiekes in de feesttent. Ook wordt de Zevendorpentocht ge houden. Vorig jaar waren er 1901 deelnemers. Bij de voorinschrijving (lebben zich al 269 wandelaars aange meld. Dat is een record. Tussen zes uur 's ochtends en zeven uur 's avonds is er een algemeen parkeerverbod in gesteld in het dorp. Alle inwoners zijn daarover geïnformeerd. Jacqueline van Heil uit Tholen kreeg gisterenochtend in de Schoenenreus in de Zuivelstraat in Bergen op Zoom een Peugeot 206 aangeboden. Zij won de wagen met een krasspel. Haar naam werd door een notaris uit de stapel getrokken tijdens de landelijke actie. Van Heil heeft al een auto en kan nu kiezen welke ze neemt om naar haar werk in de Plus supermarkt van Roggeband in Oud-Vossemeer. Ze doet daar alle voorkomende werk zaamheden en kwam de hoofdprijs aan haar collega's laten zien. Pc stichting Anthonie Keldermans Concerten in Tholen krijgt geen subsi die van de provincie. De pot voor het Stimuleren van bijzondere activiteiten podiumkunsten is leeg. De stichting Ijad om 3200 euro gevraagd, maar de belangstelling voor de subsidies was volgens de provincie onverwacht groot. Er zijn geen middelen meer om het verzoek van de stichting te hono reren. De provincie raadt de stichting aan om voor 1 oktober een nieuwe aanvraag in te dienen voor 2006. Organist en klavecinist Jan de Viet van de stichting verzorgt deze zomer in samenwerking met de gemeente een aantal zaterdagmiddagconcerten in het voormalige stadshuis in Tholen. Op 16 en 30 juli bespeelt hij het secré- tairc-orgel en de klavecimbel. Op 20 augustus begeleidt hij blokfluitiste Heieen Troost. Op 10 september treedt Henjo Schot op met violoncel lo. De aanvang is steeds om half drie. De BBA blijft volgend jaar nog op Tholen rijden. Voor de dertien Thool se chauffeurs verandert er volgend jaar nog niet zo veel, maar in Bergen op Zoom rijden vanaf 1 januari bus sen van Connexxion nu het provincie bestuur van Noord-Brabant de con cessie voor het openbaar vervoer aan Connexxion en dochterbedrijf Her mes gunt. De aanbesteding van de concessie Zeeland vindt pas volgend jaar plaats. En dan komt ook Tholen aan bod. Verwacht wordt dat ook dan Tholen en Sint-Philipsland de BBA- bussen kwijt zal raken en er een ande re maatschappij het vervoer gaat ver zorgen. Bij het personeel is wel geschrokken gereageerd. zijn is vooruit zien! F.NTAI)MtNtvST1(AJjE owtw***i Schrijf je in voor kraamzorg via: Tel: 0113 - 22 40 40 of E-mail: info@spkez.nl Advertentie I.M. Arie Bouman bij de onlangs vernieuwde hoofdtoegang van Woonboulevard Poortvliet. Geruggesteund door diverse branche rapporten wil hij zijn oorspronkelijke plan om aan de Paasdijkweg uit te breidennieuw leven inblazen. De directie vindt splitsing van het bedrijf niet verstandig, zodat de plannen voor Welgelegen II Tholen zijn gestopt. De strook voor grootschalige de tailhandel die het gemeentebestuur van Tholen op de kop van Welge legen II bij de provincie wist te be vechten, ondergaat met het afha ken van Bouman-Potter een gevoelige aderlating. „We hebben het plan enthousiast opgepakt en de open avond in september 2003 in Meulvliet leverde destijds veel geïnteresseerden op", blikt Arie Bouman terug. „Samen met pro jectontwikkelaar Bogor zijn er ve le gesprekken met kandidaten ge voerd, maar twee jaar verder constateren we dat er geen interes se en vertrouwen in dit project is. Trendhopper wil nog wel, maar al leen in Poortvliet, waar gemiddeld 5000 tot 6000 bezoekers per week komen. Wanneer je dat gaat split sen met een tweede vestiging in Tholen moet je maar afwachten hoe dat uitpakt. Alles afwegende, vinden wij het niet verstandig om de splitsing van ons bedrijf door te zetten." Bouman koos destijds om strategi sche redenen voor Welgelegen Tho len. Er waren geen uitbreidingsmo gelijkheden in Poortvliet. Hij kocht de 2 ha grond van de gemeente, die inmiddels al betaald is, dus officieel eigendom. Gesteund door het de- tailhandelsonderzoek van MKB Re- va dat in opdracht van de gemeente Tholen was uitgevoerd, kregen Thoolse ondernemers als eerste de kans om een vestiging te openen. Meer koopkracht zou binnen het ei land behouden kunnen blijven. Door allerlei ontwikkelingen blijkt het ambitieuze plan achterhaald te zijn. „Gesprekken met brancheorga nisaties als Euretco Wonen en de Centrale Branchevereniging Wonen hebben ons duidelijk gemaakt dat we met een andere visie moeten ko men", zegt Arie Bouman. „De markt is ronduit slecht. Sinds 2001 heeft de woonbranche 25% omzet verloren, jnfljir Woonboulevard Poortvliet is tegen de klippen op door blijven groeien, terwijl er in Bergen op Zoom behoorlijke leeg stand is. De verwachtingen voor Welgelegen II in Tholen zullen zeer waarschijnlijk ook nooit waarge maakt kunnen worden. Wij nemen dat risico dan ook niet. Daarentegen staat er aan de Paasdijkweg in Poortvliet een formule die door een alsmaar groeiende klantenkring wordt gewaardeerd. Die moeten we verder ontwikkelen en bovendien kunnen anderen daarvan profite ren." Arie Bouman is niet blij met het stop zetten van het project Welgelegen, maar realiseert zich tegelijkertijd dat het beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald is. „We hebben alles geprobeerd, er behoorlijk wat geld in gestoken en na het afhaken van Bo gor en Kolpa architecten zijn we met bouwbedrijf Fraanje en architect Nijsse toch nog verder gegaan. De belangstelling bleef echter uit." De bedoeling was dat de slaapkamer afdeling van Woonboulevard Poort vliet naar Tholen zou verhuizen, waaraan dan een babyspeciaalzaak, Trendhopper en Royal Wilson's toe- gevoeg zou worden. De ontwikkelin gen in de woonbranche wijzen er echter op, dat een tweedelig niet ver standig is. „Wij lopen er al lang mee te worstelen, maar donderdag hebben wij wethouder Heijboer van econo mische zaken ingelicht over ons be sluit dat we Tholen stoppen. Welgele gen II moest een bruisend verhaal worden, maar onze eigen ervaringen van de afgelopen twee jaar en de brancherapporten geven aan, dat het dat niet wordt. We gaan terug naar ons oude plan uit 2001: de verkoop concentreren in Poortvliet", aldus Bouman. Volgens commercieel directeur Mark Kouters moet de formule van Woon boulevard Poortvliet verder versterkt worden. „Alles onder één dak blijkt uniek te zijn. In tegenstelling tot onze collega's boeken we hier wel succes. We bedienen in Zuid-West Nederland en België nu drie miljoen consumen ten. Ook de toeristen weten op een minder mooie dag de weg naar de Paasdijkweg massaal te vinden. Hoe leuker het ergens is, hoe meer moeite de consument zal doen er te komen. Daarom vernieuwen we onze be staande formules ook voortdurend. Het restaurant is verplaatst en ver groot, de hoofdtoegang is helemaal aangepast. De consument wil verrast worden. We zetten herkenbare for mules neer en onze aanpak werkt heel goed. Dat moet je verder uitbou wen door volgens het oorspronkelijke plan in vierkante meters en omzet te verdubbelen. ZIE VERDER PAGINA 9 De wethouder heeft dinsdag b. en w. op de hoogte gesteld van de koers wijziging bij Bouman-Potter. „De ondernemer had destijds zelf om het grote perceel gevraagd en ik ben ge wend om hard te lopen als er zo'n verzoek komt, maar nu zijn we terug bij af. Er moet eerst advies van onze afdeling komen hoe we dit verder gaan aanpakken. Ik had liever vorig jaar de heipalen in de grond willen slaan, want zo'n groot project loopt wel in de kijker en nu moeten wc eerst maar afwachten. We gaan dit heel omzichtig aanpakken." Contractueel kan de gemeente de grond terugeisen als die binnen twee jaar na aankoop nog niet bebouwd is, maar die termijn is nog lang niet verstreken. „Komt tijd, komt raad", zegt Heijboer. „De gemeente kan wel plannen maken, maar het be drijfsleven moet met initiatieven ko men om het uit te voeren, anders blijven het holle frasen. Het bestem mingsplan is goedgekeurd, dus blijft er ruimte voor grootschalige detail handel. Kantoren mochten er op Welgelegen II niet komen van de provincie." Over uitbreiding van Woonboule vard Poortvliet aan de Paasdijkweg, zoals Bouman nu wil in plaats van het afgeblazen project Tholen. re ageert de wethouder terughoudend. „Er zijn nog meer beslissers dan de gemeente en de vraag is, krijgen we die .switch' bij de provincie ge maakt. Als hogere overheden be zwaren hebben, zoals bij de glas tuinbouw in de Breedcnvlictpolder is gebleken, dan moet je wel voor zichtig worden. Bouman-Potter heb ben we echter leren kennen als een goed bedrijf en we gaan dan ook ze ker studie maken van de nieuwe si tuatie", aldus wethouder Heijboer. Erik van Houte van Van Houte Wo nen, die op de kop van Welgelegen II in maart zijn nieuwe pand offi cieel opende, noemt het 'zonde' dat Bouman-Potter niet naast hem komt. „Eigenlijk heeft het allemaal te lang geduurd, want de gebouwen hadden er al kunnen staan. ZIE VERDER PAGINA 9 Het plan om mee te doen aan de ver kiezingen kwam maandavond ter sprake tijdens de openbare jongeren- raadsvergadering in 't Ouwe Raed'- uus in Poortvliet. Volgens jongeren werkster Ingrid Bras zijn de gemeenteraadsverkiezingen een goed moment om jongeren bij de politiek te betrekken. Ze kunnen dan een uit spraak doen over de jeugdparagraaf van elke politieke partij die aan de verkiezing meedoet. Het is volgens haar ook een signaal aan de partijen. „Zij worden van tevoren gevraagd om aandacht te besteden in hun verkie zingsprogramma aan de jeugd. We kunnen dan jongeren oproepen om daarover te komen stemmen." Volgens Bras staat het college van burgemeester en wethouders niet ne gatief tegenover het plan. Wel zal eerst duidelijk moeten worden wat de kosten zijn van deze jeugdraadpleging op grote schaal. „Er gaat een hele re clamecampagne aan vooraf. Er moe ten folders worden gemaakt. Mis schien kunnen we ook een beroep doen op een provinciale bijdrage." De jongeren stemden in met het plan. Het is nu eerst zaak om uit te zoeken wat de kosten zijn. De afdeling com municatie van de gemeente zal er ook een belangrijk aandeel in krijgen, zei de jongerenwerkster. „Maar op deze manier kan de jeugd een duidelijke uitspraak gaan doen over het jeugdbe leid." De jongerenraad doet dan ook wat aan het vergroten van de naamsbekend heid. Eerder gebeurt dat al op de bra derie van Stavenisse op 23 juli. Dan gaan vier leden van de Joth, waaron der Ralf Smits en Annet Vroegop uit Stavenisse, de braderie over om de sti muleringsmaatregel voor jongeren onder de aandacht te brengen. Er is 750 euro voor beschikbaar gesteld. Met het geld kunnen voorzieningen voor jongeren bekostigd worden, maar er wordt weinig gebruik van ge maakt. Door bezuinigingen is het be drag gehalveerd. Vorig jaar was er nog 1500 euro voor bestemd. Er wordt een eenvoudige kaartje gemaakt met de vraag: Wat zou je in je dorp met 750 euro doen? Rina Bolier na 37 bestuursjaren erelid van gymclub Excelsior Poortvliet A-" Conté van Leeuwen uit Sta venisse 1 van de 3 nieuwe Thoolse Natres-leden W j Joy de Korte uit Scherpenisse had moeite om wakker te blijven bij nachtmarathon EN VERDER... Sint-Annalandse Mosselmannen laken het vergunningenstelsel voor zeegroente Gemeenteraad stelt besluit over over toekomst bibliotheken GENIE IS NIETS ANDERS DAN EEN GROTE AANLEG TOT GEDULD Dit nummer bestaat uit 20 pagina's In het land van de traditie is er met de dagbesteding Voor gehandicapten bij Van Houte Wonen een waardevolle vernieuwing aan Tholen toegevoegd. Mr. drs. L.C. Brinkman, bekend als oud-minister en CDA-politicus, maar donderdagavond in zijn functie van president-commissaris van Philadel phia Zorg, zei dat bij de officiële opening van brasserie Du Bois. Een feestelijke, zeer druk bezochte gebeurtenis met betrokkenen uit allerlei sectoren. Brinkman, wiens vader in Oud-Vossemeer is geboren en die zelf op Goerec-Overflakkee opgroeide, wees op het familiegevoel dat ook bij dit project meespeelt. „De familie is belangrijk voor de deelnemers aan deze dagbesteding. En de cliënten kunnen dankzij deze mogelijkheid onder de mensen zijn. Ze horen er gewoon bij. Ze hoeven niet in hun eigen kleine kringetje te blijven zitten, al is het voor hen best spannend om in de keuken, het restaurant of de tuin te werken. Maar dit werk geeft ook levensvreugde. Hulde daar om voor de initiatiefnemers en de deelnemers." Zijn naamgenoot Henk Brinkman, directeur van Sjaloom Zorg uit Dirksland die de dagbesteding met steun van Philadelphia organiseert, gaf de complimenten door aan Erik van Houte. Die kwam in februari 2004 met het idee om minimaal 1 talent van mensen met een beperking, bruikbaar te maken in het restau rant van zijn nieuwe woonwinkel op de kop van het nieuwe bedrijventerrein Welgelegen II in Tholen. „We beginnen met 10 deelnemers, maar willen doorgroeien naar 20 tot 25 cliënten. Niet alleen in de hore ca en de tuin, maar ook voor de schoonmaak van dit bedrijf." Zie ook pagina 9. lie de advertentie Advertentie LM. Henk Brinkmanf links), directeur van Sjaloom Zorg, overhandigt mr. Brinkman een ets van Tholen als aandenken aan de opening van brasserie Du Bois. In het midden voorzitter De Kreij van Sjaloom Zorg.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 1